UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. Martin's verjongingskuur. De overtocht over den Stillen Oceaan, een traject van 8695 K.M. is afgelegd in 68 uur en 22 min. De afstand van Kasimi- gaura tot Los Angeles is 9285 K.M. en eischte 78 uur 58 min. De Graf Zeppelin had dus een gemiddelde snelheil van 118 K.M. per uur. De grootste snelheid die het luchtschip bereikte, toen het een sterken wind achter had, was 180 K.M per uur. Meer dan de helft van den weg werd afge legd te midden van dichten nevel, soms had het luchtschip te kampen met storm en te genwind en eenmaal vloog het door een heftig onweer. Af en toe moest het lucht schip dalen tot 100 M. boven het zee-opper vlak om zonder gevaar te kunnen navigee- ren. De derde étappe van de Graf Zeppelin over den Stillen Oceaan is de grootste af stand die ooit door een luchtvaartuig over zee is afgelegd. De afstand tot dusver van Lakehurst ge rekend op de reis om de wereld afgelegd wordt berekend op 16.880 Eng. mijlen die in 233 uur en 35 minuten zijn afgelegd. De ingenieur van de Graf Zeppelin verklaarde dat het luchtschip in den besten staat ver keerde en na bijvulling met gas en brand stof voor dc motoren enz. weer dadelijk lot vertrek gereed zou zijn Het slechte weer van de eerste dagen heeft het schip geen schade gedaan en de motoren hebben geen oogenblik geweigerd. Luitenant Settle van de Amerikaansche marine zal aan de vaart naar Lakehurst deelnemen. Nader blijkt, dat dr. Eckener twee dagen ziek is geweest. Men was oorspronkelijk van plan geweest een verklaring van het com mando van de Graf Zeppelin over het ver loop van den tocht te publiceeren, maar dc schriftelijke verklaring, die dr. Eckener voorbereid had, ging verloren. Zij werd hem door den wind uit de hand gerukt toen hij uit een raam van de bestuursgondel leunde. Personen, die met dr. Eckener ge sproken hebben, zeggen, dat hij zich zeer geestdriftig had uitgelaten over het succes van den tocht en de overtuiging uilgespro ken had, dat het bewijs van de commer- cieele mogelijkheden van het gebruik van luchtschepen in den handelsdienst over den Oceaan nu geleverd was. De passagiers hebben zich met enthou siasme uitgelaten over den tocht en de ge volgen van deze vlucht voor verzoening der volkeren wordt hoog aangeslagen. Heden zal de Graf Zeppelin doorgaan haar Lakehurst. De route zal waarschijnlijk gaan over El Paso, Kansas City, St. Louis,' Chicago, Cle veland, Lakehurst. RECLAME. QmUU ~fco€4fty<> Xrv 1061 AALSMEER. De Oranjefeesten. De Wilhelmina-vereeniging te Aal9meer- Oost heeft weer haar programma opge^ maakt voor het tweedaagsche feest,- as. Woensdag en Donderdag, i en 5 Sept. te houden. De feestelijkheden zullen plaats hebben op een terrein van den landbouwer G. Loogman in den Zwarten Polder. Naast verschillende kinderfeesten en -spelen, is ook een ruime plaats ingeruimd voor volks feesten. De Gymnastiekvereniging „Aals meer" verleent haar medewerking. Op het terrein zullen verschillende gelegenheden voor ontspanning en vermaak worden op gesteld terwijl een vuurwerk tot besluit zal worden afgestoken. De Chr. Oranje-Vereeniging heeft haar jaarlijkschen feestdag, ter gelegenheid van den verjaardag van H M de Koningin, vast gesteld op Dinsdag 3 September. Des mor gens en 's middags worden kinderfeesten gehouden, terwijl dés avonds in de oude Cenfr. Veiling een feestelijke samenkomst plaats heeft. De volgende personen behaalden al hier het diploma als geoefend zwemmer in het Badhui9 der vereeniging „N.I.B.A.": Ge zusters Wijnands, mevr. Wijminga-van der Zwaard, mej. Corn. Joore en mej. Joh. van dc-r Zwaard. De Vereeniging van Oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen alhier, organiseert Woensdag een excursie naar Driebergen, waar de bloemenkeuring, alsmede verschil lende tuinbouwbedrijven zullen bezocht worden. a HAARLEMMERMEER. Afscheid J. Roggeveen. Den heer J. Roggeveen, aan wien in ver hand met zijne benoeming te Haarlem, met jngang van 1 September a.s. eervol ontslag werd verleend als onderwijzer aan de openbare ulo-school te Hoofddorp, werd bij zijn afscheid als gymnastiekleeraar voor de dames-afdeeling in het gymnastieklokaal van genoemde school met zijne editgenoote een aangename verrassing bereid. Eerst werd door de jongedames Schoutc en Sparnaaij namens de afdeeling, waarvoor de heer Roggeveen met zooveel liefde en toewijding is werkzaam geweest, met een toepasselijk woord een fraaie schemerlamp aangeboden. Onder het aanbieden van een fraaie ets, sprak de voorzitter van de gymnastiekver- eeniging „Hoofddorp", de heer Dr. Nanninga woorden van dank en waardeering voor het geen de lieer Roggeveen onder zijn bekwame leiding heeft tot stand gebracht en zijn krachtige medewerking om den steeds toe- nemenden bloei der vereeniging te helpep bevorderen. De wethouder van onderwijs, de heer Knaap, dankte ook in hartelijke bewoordin gen den heer Roggeveen voor de ijver en sympathie, waarmede hij niet alleen de be langen voor het gymnastiekonderwijs heeft behartigd, maar ook die van de gemeente op voorbeeldige wijze heeft gediend. Mevrouw Roggeveen werden bloemen aan geboden, Het was een treffend afscheid dat den heer en mevrouw Roggeveen nog lang in aangename herinnering zal blijven. ORANJE VEREENIGING „HOOFDDORP". Het Koninginneleest. Het bestuur van de Oranjevereeniging „Hoofddorp" heeft als datum voor de te houden feeslelijkheden ter viering van den verjaardag van H.M. de Koningin bepaald op Woensdag i September. Des morgens 9 uur zal het felst worden ingezet met een aubade uit te voeren door verschillende in gezetenen van Hoofddorp. De uitvoering van dit nummer van het programma hangt nog; af van voldoende deelname. Door de welwillende medewerking van de heeren Rezelman en van Woerkom is het mogelijk dat zoo noodig iederen avond kan worden gerepeteerd, zoodat al is de tijd kort dit onderdeel van het feest ze ker zal kunnen slagen. Er worden minstens 200 zangers en zan geressen venvacht. Het hoofd van de R.K. school, de heer P. Heilker, heeft zich bereid verklaard de leiding op zich te nemen. 10-Jarig bestaan van „Gezellig Samenzijn" De tooneelvereeniging van spoorwegper soneel „Gezellig Samenzijn" te Hoofddorp een vereeniging die haar goede reputatie weet te handhaven hoopt in het a.s. Winterseizoen haar 10-jarig bestaan te her denken. Deze populaire vereenging werd op 2 Jan 1920 opgericht en geniet door haar geregeld actief werken en succesvol optreden bij de inwoners en ook daarbuiten de volle sym pathie- en waardeering. „Gezellig Samenzijn" is steeds in groei en bloei toegenomen, heeft zeer vele dona teurs en haar win ter-uitvoeringen kenmer ken zich door hoogstaand spel en stamp volle zalen. Het ijverig bestuur met zijn onvermoeiden secretaris, de heer P. van Vleuten, heeft gemeend dit gedenkwaardig feit, vooral voor Hoofddorp waar het vereenigingsleven soms zoo wankel staat, niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan en een groot- sche herdenking van dit 2e lustrum te or- ganiseeren. Het ligt in de bedoeling aan deze feeste lijke herdenking in dezen winter te Hoofd dorp een groot nationaal concours voor (ooneelvereenigingen te verbinden, waaraan de beste vereenigingen uit ons land zullen kunnen deelnemen, met als prijzen door „Gezellig Samenzijn" uitgeloofd le: een gouden medaille met f. 100; 2e: een gouden medaille met f. 75 en 3e een verguld zil veren medaille met f. 50. Veilingver eeniging „Haarlemmermeer". Op de te Hoofddorp vanwege de pas op gerichte veilingsvereeniging gehouden aard appelveiling bedroeg de aanvoer 38500 K.G. De prijzen bedroegen per 100 K.G.eigen heimers f. 1.90—3.40; blauwenheiraers f. 3.50 4; bontenheimers f. 3.303.80; #ecrstelin- gen f. 2.50; bonken f. 1.90—2; voeraardap- pelen f. 1.10; kleine eig. f. 2.503.80. HILLEGOM. De nieuwe Brandweerslangen. Naar wij vernemen hebben de heeren F. J. Smit als opperforandmeester en W. van Zanten Jzan. als brandmeester ontslag ge nomen. Direct na den brand bij de firma Hulsebosoh heeft de heer S. gevraagd hem te laten vervangen door een jongere kracht De nieuwe brandweerslangen hebben f. 1.25 per meter gekost. B. en W. lieten in schrijven en bestelden op de goedkoopste inschrijving. De brandweer was gesteld op slangen van f. 1.80 per meter. Het rapport van het Rijksvezelbureau over de nieuwe slangen luidde: Bij onder zoek is gebleken, dat het lekken der slan gen niet geweten kan worden aan weef fouten, doch aan mechanische beschadiging gedurende het gebruik. Of de oneenigheid tusschen den burge meester en de brandweer hiermee veref fend is, zal de tijd leeren. Het schijnt wel aan het luwen te zijn. Door een auto aangereden. Bij het oversteken van den weg zonder een teeken te geven, is de heer N. door een auto aangereden. Hij werd bewusteloos binnengedragen bij den heer Z. en is later op advies van den ontboden geneesheer p. ziekenauto vervoerd. De aan gered ene had een ernstige hoofdwond en een schaafwond aan een been. De auto reed langzaam, de chauffeur heeft volgens getuigen de aanrijding onmo gelijk k?unnen voorkomen. Het rijwiel van den heer N. was zwaar beschadigd. KATWITK AAN DEN RIJN. De maandelijksche collecte in de N. H. Kerk fen bate der genoemde kerk heeft opge bracht f. 113.35. K AT WITK-A AN-ZEE. Strandevangelisatie. Hedenavond zullen spreken Ds. I. Voor- steegh van Den Haag en Ds. H Knoop van Rotterdam. Donderdag a.s. Ds. H. Ph. Ing- wersen, van Katwijk aan Zee. Morgenochtend zal het stoffelijk over schot van P. K., van Den Haag alhier ter aarde besteld worden en morgenmiddag dat van den Duitscher K„ die beiden in zee verdronken. o LISSE. Dr. K. Volkersz, alhier. rijk9tuinbouw- consulent voor de bloembollenstreek, zal in het studiejaar 1929/1930 voorde Vereeniging voor hooger landbouwonderwijs le Gronin gen een cursus houden over de Bloc'mbollen- cultuur. NOORDWIJK. Aanrijding. Alhier had op het kruispunt Zwarteweg Heerenweg een aanrijding plaats tussdhen een vrachtauto komende van de richting Katwijk en den Katwijkschen wielrijder J. komende vanaf den Zwartenweg. J. bekwam een wonde aan het hoofd en een gekneusde knie. Dr. Visser alhier ver leende de eerete hulp. Op diens last is J. per auto naar zijn woning vervoerd. Het rijwiel was zwaar beschadigd. De oorzaak moet worden toegeschreven aan het belemmerende uitzicht en het niet hooren van de gegeven signalen. Botsing tusschen zijspan en rijwiel. Op den Gooweg alhier had een aanrijding plaats tusschen een motor met zijspan en een wielrijder beide gaande in de richting Noordwijkerhout. Toen het motorrijtuig den wielrijder pas seerde kwam er van tegenovergestelde rich ting een auto, welke niet voldoende naar rechts uitweek, zoodat de motorrijder om erger te voorkomen, plotseling met kracht moest remmen en naar rechts moest uit wijken, tengevolge waarvan hij met den wielrijder in aanraking kwam, welke tegen een boom opreed terwijl het motorrijtuig over den kop sloeg. Wonder boven wonder hadden geen per soonlijke ongelukken plaats, slechts materi eele schade zoowel aan rijwiel als motor rijwiel. De schade aan het rijwiel toege bracht zal door den motorrijder worden ver goed. Gevonden voorweapen: Een langwer pige zilveren speld met steentje; een Swan- vulpen; een zilveren rozenkrans; een wit zakkammetje in étuieen poTtemonnaie inh. f. 1.45; een gummibal; een slinger van een auto; een porteanonnaie inh. eenig klein geld; een lichtgrijze damesmantel; een ceintuur van een japon; een dames regen mantel; een lichtkleurige heeren gabardine regenjas met riem in den rug; een rozen krans; een gids van Noordwijk; een ijzeren padvindersketting; een lederen sigaretten koker; een sleutel; een tennisbal; een bo- vengebit; een blauwe riem van een regen mantel; een glas van een koplamp van een auto; een roode alpinemuts; een beige kin- dertaschje inh. porteanonnaie en zakdoek; een belastingmerk; een gouden oorbel, lang plat model met franjes. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt Woensdag en Zaterdag tusschen 12 en 1 uur ten poli- tiebureele te Noordwijk-Binnen. NOORDWIJK-BINNEN. De beschikbaar gestelde prijzen voor de ringrijderij met versierde rijtuigen te houden tijdens de oranjefeesten zijn reeds geëtaleerd bij de heer H. Buijze,. Drukkerij „Flora" van Limburgslirumstraat alhier. Men ga deze pracht-prijzen eens be zichtigen. RIJNSBURG. In de Brouwerslraat slipte de 13- jarige K. van zijn rijwiel. Op hetzelfde moment kwam een vrachtauto voorbij waar door hij werd aangereden. Met een bloeden de hoofdwond nam men hem op en ver voerde den knaap later naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden. o SASSENHEIM. Aanbesteding. Door den architect Mudde alhier is onder hands aanbesteed het bouwen van een woonhuis nabij Klinkenberg voor rekening van den heer J. Preene. Ingeschreven werd als volgt: J. P. Oudshoorn en Zn. f. 7450; Gebr. v. Breda en Co. f.7180; J. Reeuwijk f.6943. Het werk is aan den laagsien inschrijver opgedragen. Groote drukte in het Bollenbedrijf. Het is in onze gemeente een groote be drijvigheid, die zich vooral 's avonds con centreert bij de Nieuwe en de Oost Haven. RECLAME. ad Daarheen worden de bollenkisten, die in 4 pakplaatsen gestapeld zijn, vervoerd. Onkl bare vrachtauto's rijden af en aan en 4» P0 poneeren de lading in de motorschuiten, haar verder naar de zeehavens, hoofdzafa lijk Rotterdam, vervoeren .Er schijnt noi een tekort aan auto's te zijn, hoewel ee ieder, die een vrachtauto bezit, gemobil seerd is want nog flinke hoeveelhede worden per vlet aangevoerd. Dat de druil groot is, kan men zich indenken, als ra? weet dat Vooihout en ook Noordwijkerhoi over onze havens verschepen. Wanneer men zich een beeld wil vorm? -1 van de ondernemingsgeest die de exporten bezitten ,dan neme men een kijkje bij oai havens, vooral wanneer men een boot na; Amerika ziet vertrekken. Gistermiddag gebeurden door ono; lettendheid twee ongelukken, die betrekk- lijk goed afliepen. Tusschen Sassenheim Lisse, zwenkte een wielrijder plotseling na; links en reed een auto in de flank. De sing was zoo hevig, dat de kruk van hl portier afgerukt werd en door een der m ten geslingerd werd. Een heer werd bl( dend aan het gelaat verwond. De wi« rijder bekwam een hersenschudding werd op advies van Dr. Haase naar hi Piusgestic'ht te Lisse vervoerd. Een motorrijder, opzichter bij de „Mabq die de gasleiding in deze' gemeente kj keek achterom en reed daardoor tegen ea vrachtauto aan. De motor werd ernstig bi schadigd; zelf kwam hij er goed af, al!« een beenwond en een totaal verniel' schoen was het gevolg van zijn on voorzie] tigheid. Ten nadeele van den bloembolle; kweeker W. aan de Kerklaan zijn in dt nacht van een afgesloten erf een drieli zakken bollen, terwaarde van f. 100 vreemd. De politie doet onderzoek. STOMPWIJK. Zondag 8 September a.s. zal de he; J. ten Scheggel, candidaat alhier, en bero pen predikant te Harkema-Opeinde, worda bevestigd door dr. J. G. Geelkerken, vi Amsterdam. Den daarop volgenden Dinsd en wel 's avonds halfacht hoopt de nieui •leeraar zijn intrede te doen. VALKENBURG. Gistermiddag is de 4:1/2 jarige A Im, alhier, op eefiigen afstand van het dorp F' spelende to water geraakt. Toen zijn vri®j| den vader van den drenkeling Eerafcj) schuwd had en deze ter plaatse verschsj kon dëze slechts het lijkje van het zoodIjJ opvisschen. 0 VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt VrijdïJ 30 Augustus 1929 's nam. 8 uur bijeen. derwerpen ter behandeling. £r] 1. Ingekomen stukken. 2. Benoem' leden Badhuiscommissie. 3. Idem lid coaj missie van toezicht op het Middelb. Onded wijs. Voorstellen van burgemeester tij wethouders inzake: 4. Bepaling rooilij* Westzijde Rijndijk. 5. Vastelling Li breidingsplan en Bouwverbod. 6. VoorlooT pige vaststelling Gemeentexekening. 1- DH l ping sloot naar aanleiding van het \zoek v. h. Geref. Kerkbestuur. 8. Beschilp \king op het adres van den heer M. Spi man inzake rooilijn. 9. Beschikking op b adres van de Koningin Wilhelminavereen! ^ing om verhoogd subsidie. 1<* Beschikkir op bet verzoek van de Vereen, van del Door RAFA8L SABATINI. Uil het Engelsch door C. M. G. d. W. 39) En zoo keerde hij om, daar zijn verlan gen in strijd was met zijn fierheid en som ber liep hij het plein over, terwijl Arsenio zich afvroeg waar hij gebleven was. En het was een geluk voor hem, dat zijn trots hem weerhouden had: het leek waarlijk of het geluk hem begon mee te loopen en zijn trots 'had aangevuurd om hem uit een doodsge vaar le redden. Want plolseling riep iemand: „Ballisla!" Hij hoorde hel maar op dat oogenblik was hij zoozeer in gepeins verdiept, dat hij ver gat onder dien naam in Condillac bekend te zijn. Hij keerds zich pas om toen die naam op luider toon dan zooeven herhaald werd en nu op meer gebiedenden toon; hij keek om en zag dat Forlunio hem wenkte. Hij schrikte er even van maar ging naar den kapitein toe. Was het ontdekt waar hij naar toe ging? Haar Fortunio's woorden stelden hem dadelijk geTust. „Je moet mademoiselle de la Yauvrage dadelijk naar haar appartemenlen terug brengen." Garnache jjoog en volgde den kapitein de trap op en het kasteel in om het bevel ten uitvoer le brengen; en hij was zoo slim die plotselinge verwijdering van. mademoiselle in verband te brengen met de komst van den koerier. Toen zij weer alleen waren hij en Va- lérie in haar kamer in de noordelijken toTen, wendde zij zich tot hem voordat hij tijd gehad had haar een vraag te doen. zoo als hij van plan was. „Er is een koerier gekomen." zei ze. „Ja, dat weet ik; ik heb hem gezien op het binnenplein. Waar komt hij vandaan? Heeft u het gehoord?" „Ja, van Florimond." Zij zag bleek van agitatie. „Van den markies de Condillac?" riep hij uit, en hij wist niet of hij zou hoopen of yreezen. „Uit Italië?" „Neen mijnheer. Ik geloot niet uit Italië. Uil hetgeen er gezegd werd maak ik op dal Florimond reeds op weg is naar Condillac. O, wat moet die tijding een opschudding veroorzaakt hebbenl Zij hadden geen trek meer in eten en dachten zeker dat ik ook geen honger meer had. want zij gaven da delijk bevel dat ik naar mijn kamer terug gebracht moest worden." „Dus weet u niets behalve dat de koe rier van den markies komt?" „Neen. nietsen ik zal er niets meer van te welen komen ook" antwoordde zij en liet de armen slap langs zich neervallen; ze zag hem smeekend in zijn somber gezicht Maar Garnache kon niet anders doen dan een vloek uitspreken. Toen bleef hij een oogenblik stil staan, met zijn oogen op het venster gericht, met de kin in de hand; zoo stond hij na te denken. Zijn trots en zijn be geerte meer te weten van de boodschap van den koerier, voerden weder een zwaren strijd in zijn binnenste, precies zooals zoo even op het hofplein. Plotseling viel zijn oog op haar. zooala ze daar stond, zoo zacht zoo teer en zoo wanhopig. Om harentwil moest hij het doer., hoe terugstootend het ook was. „Ik moet er meer van weten" riep hij uit. „Ik moet wat van Florimond's omstandig heden weten, al was het alleen maar om to weten of wij naar hem loe kunnen gaan ais wij vannacht uit Condillac vluchten." „Heeft u dat met zekerheid besloten?" vroeg zij en haar gezicht klaarde op. „Als is afgesproken" verzekerde hij. Toen dempte hij zijn stem zonder schijnbare reden en sprak snel en met nadruk: „Ik moet uitvinden wat ik kan" zei hij. „Er mag gevaar aan verbonden zijn, maar dat is niets vergeleken bij het gevaar dat wij misschien loopen de zaak te bederven door niet te weten wat er aan de hand is. Als er iemand hier mocht komen wat niet waarschijnlijk is, want allen die er belang bij hebben zullen in de hall blijven totdat de koerier weg is en zij informeeren waarom ik weg ben, dan weet u er niets van, u kent immers geen Ilaliaansch en ik geen Fransch. Alles wat u er van weet is dat ik misschien even weg ben om water te halen. Begrijpt u?" Zij knikte. „Sluit de deur dan van binnen af. ferwijl ik weg ben." Hij nam een groote. steenen kan mee waarmee water gehaald werd voor made moiselle's en eigen gebruik, leegde hem door het raam van dc wachtkamer in de gracht beneden, en ging daarna de kamer uit, de hap af lyiar het binnenplein. Hij keek naar alle kanten. Er was nie mand te zien Op dit binnenplein was op dit uur van den dag gewoonlijk niemand en de schildwacht aan de deur van den toren stond daar alleen 's nachts, tegen donker. Aan den anderen kant was een deur uitko mende op een gang waar alle toegangen tol het kasteel op uitkwamen. Hij zette de kan die hij in de hand had achter de deur en liep vlug de gang door om voor luistervink le gaan spelen. Nog steeds aarzelde hij en was in tweestrijd. Nu pens verweet hij zich zelf zijn dralen, dan weer zijn haast en zijn besluit om zulk een vuil werkje (e onderne men en hij verwenschle alle vrouwen daar hij door een vrouw in zulk een positie ge bracht was. HOOFDSTUK XIV. Florimond's brief. In de groote zaal of hall van Condillac, waar de markiezin met haar zoon en freule de la Yauvrage hadden gedineerd, had de komst van den koerier een groote opschud ding te weeg gebracht zoodra hij bekend gemaakt had brieven mee tc brengen van Florimond. markies de Condillac. Madame was haastig opgestaan, vrees en uildaging waren op haar gezicht te lezen en zij had dadelijk bevel gegeven dal made moiselle de kamer zou uitgaan. Valérie was nieuwsgierig of er geen brieven of ten minste een boodschap van haar verloofde bij zou zijn. Maar zij was tc trotsch om de vraag die op haar lippen brandde, uit te spreken. Zij had ook gaarne bij den koeri°r geïnformeerd naar Florimond's gezondheid; zij had hem graag gevraagd hoe de markies er uit zag en waar hij hem voor het laatst gezien had. Maar dat alles dat zij zoo ver langde te weten had zij voor zich gejiouden, omdat zij niet kon besluiten het te vragen in tegenwoordigheid van de markiezin. Stilzwijgend stond zij op toen zij de douairière Fortunio hoorde gelasten Bat- tista te roepen om mademoiselle naar haar kamers te brengen en zij liep reeds '1 paar schreden naar de deur in haar fel onderworpenheid gereed om te verlrekifj Toch kon zij haar oogen niet afhouden r den koerier die met stof was bedekt; had zijn hoed en rijzweep in een hoek worpen en deed nu zijn zak open terwijl a markiezin voor hem stond om de brieven ontvangst te nemen. Marius hield zich onverschillig, heige hij niet was en bleef aan tafel zitten i zijn page achter zijn stoel en zijn h< uitgestrekt aan zijn voeten. Nu dronk wat wijn. dan hield hij het glas bij licht om de mooie donkerroode kleur te wonderen. Eindelijk keerde Fortunio terug en niM moisello vertrok, met het hoofd in de 1»(4 en schijnbaar zonder eenig belang Ie !,I_| len in hetgeen er gebeurde. Fortunio py .roet haar mee. En de markiezin, die pak papieren nu in de hand had, dat i van den koerier ontvangen had, verzoc-l den page ook heen te gaan. Toen het drietal eindelijk alleen wachtte ze even met het opendoen van ''H brief en wendde zich weder tot den ho Zij maakte een flink figuur toen rij o'" stond in het zonlicht, dat door hel en blauw van de lange met blazoenen schilderde ramen scheen, die vrouw ,"'1 haar lange, buigzame gestalte gekleed een nauwsluitend zwart fluweel costu hel dikke, glanzende zwarte haar 3C d over gekamd onder haar wille mul5' donkere oogen en roode lippen en kleurig gelaal, waarop geen spoor van roering de spanning verried die haar teerde. (Wordl

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6