TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Het dikke pijltje geeft den stand aan van jenmiddag 3 uur. 1st dunne pijltje geeft den eland aan van térmiddag 9 uur. Gistermiddag 3 uur: 773. Hedenmiddag 3 uur: 766. TELEGRAPISCH WEERBERICHT. nar waarnemingen in den morgen vaD 27 Aug., medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te De Bildt. loogsle Stand: 768.9 te Breslau. Aagste Stand: 739.9 te Varsoe. envachting lot den avond van 28 Aug.: Matige Zuid-Oostelijke, tot Zuidelijken Zuid-Westelijken wind. Toenemende be ding, aanvankelijk droog, later kans «op n of onweer. Aanvankelijk warm LUCHTTEMPERATUUR. uurvoorm.: 18 gr. C. '65 gr F.) .uur 'smidd.- 19 1/2 gr. C. (67 gr. uur nam.: 23 gr. C. (74 gr. F.) F.) IOGWATERTUDBN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Woensdag. og9fe stand des voorm. te 8 u. 42 min. ogsle stand des nam. te 9 u. 11 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk" uur voorm.: 20 gr. C. 11 uur voorm.: 20 gr. C. uur nam.: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". uur voorm.- 18 1/2 gr. C. (1 uur voorm.: 19 gr. C. uur nam.: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. fcrfag 8.29 nam. tot 5.35 voorm. RONDOM DE HAAGSCHE CONFERENTIE. '.VRIJS, 26 Aug. (Ned. Tel, Ag.). Havas «eemt uit Den Haag dat de Fransche dc- die met het oog op de hernieuwde weige- van Snowden, het thans niet meer tot r laak rekent, een poging tot interventie ben. ERLIJN, 27 Aug. (Wolff.) Graaf West- heeft een brief gezonden aan de Duit- delegatie in Den Haag, waarin de &sch wordt geuit dat het memorandum morden gepubliceerd, hetwelk de Duit- 3 deskundigen vóór dc onderteekening iet Young-plan aan de Rijksregeering ton gezonden. Duitsche volk heeft er recht op te hj hoe de deskundigen in Parijs tot de buiging zijn gekomen, dat de eischen geallieerden in economisch opzicht niet ^rdedigen zijn en slechts onder voor de van nieuwe politieke instructies 'ne'n worden aanvaard. Westarp herin gaan, dat ook Stresemann de publi- gerechlvaardigd acht WHEN. 27 Aug. (V. D/> De Engelsche eiidbladen onthouden zich meerendeels commentaar omtrerrt de waarschijn- onlwikkeling der gebeurtenissen te Haacr na Snowden's afwijzing van het voorstel der Vier. Op grond van de ^deelingcn der Britsche delegatie wordt nstateerd. dat het aanbod inwilliging ongeveer 60 procent van de Engelsche "n inhield en dal het op de punten, het verder ging dan het vorige aan- zulks deed ten koste van Duilschland "oor zoover het Italië helreft ten koste Tsjecho-SIowakijc. Dc „Times" om- 11 het Britsche standpunt aldus, dat witsche delegatie geen offers van ■•■Mand of de kleinere staten wenschi. Brittannïë zal in geen geval pogingen e richting der andere mogendheden .Engeland zal zich natuurlijk van (nSing onthouden wanneer de andere •Mheden trachten met Duitschland op W|jze tot overeenstemming te komen, nadrukkelijk wordt van Engelsche Jwklaard. dal men een oplossing in richting niet wenschelijk acht. Overi- men er van Engelsche zijde van dat het laatste woord te Den jio? niet gesproken is. Men rekent er de besprekingen zullen onderbroken ^Y00r de zill,n6 van den Volken- S- 27 Aug. (V.D.) De Parijsche Waden brengen met vette letters ^>ng door Snowden van het laat-' ui der Vier. Algemeen is men van dwanneer zich geen bijzondere iflsd edeb voordoen, de conferentie Za' eindigen. De eenige moge- sin rP0 reddinS der con^erentie 0 bemiddelingspogingen van den it H ^bMsadeur Adatsji. Eveuw*n 4 de laatste stappen van den Japan- jV, a?®adeur mislukt, daar de Brit- ^fielier voor de Schatkist, zich niet van zijn beslissing heeft laten afbrengen, Volgens raededeelingen van Sauerwein in de Matin" zullen de te Den Haag aan wezige ministers nog 24 uur wachten, op dat het conflict duidelijk aan den dag treedt en Snowden later niet kan zeggen, dat hij bereid was de conferentie voort te zetten .doch dat zijn mede-onderhandelaars de conferentie verlaten hebben. Binnenkort zullen echter, zoo meent Sauerwein, de do cumenten onweerlegbaar bewijzen wie ver antwoordelijk is voor het mislukken der conferentie. LONDEN, 27 Aug. (V.D.) De Haagsche correspondent van de .Daily Herald", die goede betrekkingen onderhoudt met de Brit sche delegatie, bespreekt in een artikel de gevolgen voor Duitschland wanneer de con ferentie te Den Haag mislukt. Snowden is niet onverschillig voor de financieele, eco nomische en politieke gevolgen van 'n mis lukking der conferentie. De Britsche dele gatie is zich de financieele en economische gevolgen voor Duitschland bewust. Er i: evenwel reden om aan te nemen, dat, wan neer de conferentie mislukt, Snowden zich bereid zal verklaren een voor Duitschland rechtvaardige regeling te treffen. PARIJS, 27 Aug (V. DO Perfinax schil dert in de „Echo de Paris'' den eersten in druk. die de afwijzing van het aanbod van de vier mogendheden door Snowden op de Fransche delegatie heeft gemaakt Loucheur heeft er naar gestreefd de ca tastrophe zoo mogelijk te vermijden, welke het mislukken van 'het Young-plan met zich zal meebrëngon. Frankrijk heeft het be wijs van zijn verzoeningsgezindheid ge: ven en mag zich niet zwak laten zien met het vooruitzicht de verdragen, welke het te verdedigen heeft, in gevaar te laten brengen Briand neemt in de Fransche delegatie een standpunt in. dat met de meening van de overige delegatieleden zooveel mogelijk rekening houdt. Maandagavond heeft hij be treurd nog niet vertrokken te zijn. Men gelooft niet, dat Briand nieuwe voor stellen zai doen, daar hij reeds in vele concessies heeft toegestemd. Thans is het de beurt aan Snowden le toonen, dat hij bereid is iets van zijn oorspronkelijke eischen te laten vallen. PARIJS. 27 Aug. (V. D.) De „Echo de Paris" publiceert den inhoud van de ver klaringen, die de minister van justitie Barthou namens den Franschen minister president Briand Maandag in den Fran schen ministerraad heeft afgelegd. Volgens deze verklaring heeft de leider der Fran sche delegatie allereerst de Fransche regee ring gerustgesteld, dat geen oogenblik sinds den eersten dag van de conferentie de eischen van Frankrijk zijn aangetast.. Geen oogenblik heeft Briand noch inzake het Young-plan, noch met betrekking tot de ont ruiming van het Rijnland zijn houding ge wijzigd. Wanneer Briand, vervuld van den wensch de verzoeningsgezinde voornemens van zijnland zooveel mogelijk le doen uit komen te zamen met de vertegenwoordigers der vier mogendheden toegestemd heeft in vermindering van de rechten van het Da- wesplan. dan he teek-ent deze vermindering geen aantasting van het Young-plan, doch van de voordeelen, die aan Frankrijk zijn toegekend. In zijn onderhandelingen met Stresemann heeft Briand er niet in toege stemd een tijdstip voor een vroegere ont ruiming van de derde zone vast te stellen, zoolang de kwestie van de oorlogsschade vergoeding niet geregeld, dp werking van het Young-plan verzekerd en een gedeelte der schuld mobiel gemaakt zijn. Wanneer op aanwijzing van Briand Generaal Guil- leaumat en de militaire deskundigen reeds de wijze van ontruiming bestudeerd hebben, dan is dit geschied om den leider der Fran sche delegatie in staat te stellen ook tech nisch de mededeelingen van den Duitschen minister van buifenlandsche zaken te kun nen beoordeelen. DEN HAAG, 27 Augustus. Wij vernemen, dat gisteravond in de Fransche persconferentie allereerst uiting is gegeven aan de pijnlijke verrassing die in Franschen kring de door de Engelschen aan de pers afgelegde verklaring verwekt had. Nadat vervolgens een historisch overzicht gegeven werd van de besprekingen, die hier hebben plaats gevonden wees men er op dat de delegaties van de vier mogendheden (Frankrijk, België, Italië en Japan) waren uitgegaan van het standpunt, dal het te Pa rijs verrichte werk was tot stand gebracht in overeenstemming met de respectievelijke regeeringen. Hieruit nu was het eersle mis verstand ontslaan. Opdat dit misverstand niet zoover zou gaan dat het lot een breuk zou leiden, heeft de Fransche delegatie, vasthoudende iqtus- schen aan herstelling, wat de onaantast baarheid van het Young-plan betreft toege stemd, onderhandelingen aan te gaan om tol een oplossing te komen. Met dat doel voor oogen heeft men ge probeerd Engeland op de ruimst mogelijke wijze voldoening te verschaffen En nadat de heer Snowden zich bereid verklaard had in die richting mede te gaan, heeft men zich alle moeite gegeven om een transactie tot stand te brengen. Het schriftelijk aanbod dat was gedaan had ten doel, het misverstand uit den weg te ruimen dat zich had voorgedaan door een verschillende interpretatie van. de cij fers en tevens slaagde men er in Italië er toe te brengen een aanbod te doen. waar door men voor 60 pCt. aan de Britsche ver langens kon voldoen. Snowden zelf erkent, dat. het aanbod 57 pCt. waard is als men een andere bereke ning van de rente in aanmerking neemt. Die heele kwestie van de rente, zoo werd nader aangetoond, speelt geen rol meer, na de mogendheden in kwestie volkomen be reid waren de kapitaalsom voor hun reke ning te neonen, en haar uit te keeren in een vaste annuïteit, waarbij de rente geen rol meer speelt. Tenslotte verklaarde men, dat men wei moest bedenken, dat men hier bijeen was in een internationale conferentie en dat, zoo men naar de totstandkoming eener transactie streefde, de heer Snowden zijn opvattingen diende de preciseeren. Welnu, ook heden nog heeft Snowden zijn gevoe. lens niet doen kennen wat betreft de po gingen dit hij van zijn kant zou willen aan wenden om tot een accoord te geraken. Aldus werd weergegeven, wat de opvat ting was van de vier bovengenoemde mo gendheden. Hieraan voegde men in deze zelfde pers conferentie nog toe dat de Fransche dele gatie zich voor alles nog had toegelegd, het belang van den internationalen vrede te be hartigen' en dat zij alle pogingen had wil len aanwenden om geen teleurstelling onder dc volkeren te verwekken. De geest van tegemoetkomendheid door de Fransche delegaLic aan den dag gelegd had zelfs bepaalden cïitici aanleiding tot eritiek gegeven, doch ware die geest niet aanwezig geweest .dan had de conferentie reeds een einde genomen. De Fransche delegatie wilde en wil nog steeds catastrofen vermijden en zij heeft in die richting met volharding gewerkt, ook a! behoeft zij niets te vreezen van den toe stand die geschapen zou worden indien de conferentie mislukte. Men achtte het onaannemelijk, dat de Britsche vrienden niet evenzeer als de Franschen het groolc belang van den hier ondernomen arbeid zouden inzien. DEN HAAG, 27 Aug. Hedenochtend om 10 uur zijn -Jaspar, Houtart, Fancqui, Mos- coni, Pirelli. Loucheur en Chóron bijeen ge weest naar aanleiding van..een brief. van Briand aan Jaspar, welke als volgt luidt: Geachte Voorzitter. In de huidige omstandigheden geloof ik, dat de eenige redelijke beslissing bpstaat in het bijeenroepen met spoed van de 6 uil- noodigende mogendheden om een eind te maken aan een situatie, die1 zonder uitweg schijnt. Wat mij betreft en behoudens Uw tegenadvic9 zou ik een groot voordeel zien, in een bijeenkomst op lieden om zes uur". Pirelli heeft zich bij' de bespreking van dezen brief aangesloten bij dit verzoek. Daarna heeft men Snowden geraadpleegd, die er eveneens mee instemde en tevens de wensch uitsprak dal er morgen een ple naire zitting gehouden zal worden. Besloten is hedenavond om 5 uur bijeen komst te houden van de 6 uilnoodigelide mogendheden. Ook Snowden en do Italiaan Mo9Coni gaven schriftelijk hun verzoek aan Jaspar te kennen. DE BOTSINGEN IN PALESTINA NEW-Y'ORK, 26 Aug. (Reuter). lieden namen 7000 Joden, mannen en vrouwen, deel aan een prolestbelÓbging tegen de anti- Joodsche excessen in> Palestina. De verant woordelijkheid daarvqór werd door de spre kers ten deele toegeschreven aan de slappe houding der Britsche autoriteiten. li WARSCHAU. 26 Aug. (Poolsch Tel. Ag De Poolsehe consul te Jeruzalem heeft als vice-doyen van het consulaire corps stappen gedaan bij den waarnemend Hoo- gen Commissaris van Palestina betreffende de bescherming van het leven en de be zittingen der buitenlanderas en het perso neel der consulalen. De Poolsehe consul heetf bovendien de bedreigde kolonjën in de buurt van Jeruzalem bezocht welke bewoond worden door uit Polen afkomstige Joden. NEW-YORK, 27 Aug. (Reuter). Een delegatie der Zionistische organisatie in Amerika en van het Amerikaansch Jood- sche Congres is naar Washington vertrok ken om een protest in te dienen bij Stimson en den Britschen anibassaduer betreffende dS anli-Joodsche onlusten in Palestina. Men zal Stimson om interventie door de Vereen. Stalen verzoeken. KAAPSTAD, 27 Aug. (Reuter). De Zio nistische Socialistische partij heeft protest telegrammen verzonden in verband met de onlusten in Palestina, ter ondersteuning der Socialistische Internationale van Amster dam en der Labourparüj in Engeland. De uitvoerende raad van den Zionistischen bond heeft besloten een deputatie te zen den naar de regeering der Z. Afr. Unie en protesten in te dienen bij het Ministerie van Koloniën en de Zionistische hoofdkwartieren. LONDEN, 27 Aug. (V.D.). Dc gebeurte nissen in Palestina dringen -zelfs reeds de berichten over de Haagsche Conferentie tij delijk op den achtergrond. De berichten zijn zeer tegenstrijdig en in zooverre onbetrouw baar, daar in verband met de censuur, geen directe berichten uit Jeruzalem wor den ontvangen. Particuliere tedegrammen. spreken van 80 tot 100 dooden als slacht offers van de botsingen tol nu toe. WASHINGTON, 27 Aug. (Reuter). De Bntsche ambassadeur heeft een bezoek af gelegd bij den minister van buitenlandse he zaken, StimsoiF, om uitdrukking te geven aan zijn persoonlijken spijt over het feit dat een aantal Amerikaansche staatsburgers tijdens de onlusten in Palestina gedood is en levens om den algemeenen toestand te bespreken. Aan het departement van buiten landse he zaken zijn vandaag van Joden uit alle deelen des lands oproepingen ontvan gen, waarin om een actie door Washington verzocht wordt. pen. De 'boeg van de Zeppelin was naar het Oosten gericht. Alles was in gereed heid en men wachtte op het bevel: „Luft- schiff hoch!"' LOS ANGELES, 27 Aug. (Ned. Tel. Ag.) Des avonds om 10.37 verschenen dr. Ecke- ner en de zeetien passagiers op het vlieg veld. Zij kwamen zoo van het feestdiner dat te hunner eere was aangericht en wa ren onderweg opgehoud.en, tengevolge van het reusachtige verkeer tussehen de stad en het vliegterrein. LOS ANGELES, 27 Aug. (Ned. Tel. Ag.) Het luchtschip ,,Graf Zeppelin" is van nacht om 1ST.T4 (9.34 Aimsterdamsche Tijd)" naar Lakehurst vertrokken. NEW-YÓRK, 27 Aug. (V.D.) Ondanks het middernachtelijk uur was een onafztëu-. bare menschenmenigte op de been om lie? vertrek van de „Graf Zeppelin" van^ïpt vliegveld Minesfield bij Los Angeles Axij. te wonen. Alle wegen naar het viiegyphl waren geheel door automobielen versperd. Slechts met moeite kon de steeds weer op dringende mcnschenmenngte worden tegen gehouden. Toen te 16 minuten na midder nacht het luchtschip zich van den grond verhief, kende het enthousiasme en het gejuich der menigte geen grenzen. NEW-YORK, 27 Aug. (V.D.). Volgens een radiogram van boord van de Graf Zep pelin zou de staart van het luchtschip bij den start licht beschadigd zijn Toeschouwers zouden gezien hebben dat het onderste, zij stuur bij het opstijgen even langs dén grond schuurde. De schade zou echter van weinig bcteekenis zijn. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. NEUMARK, 27 Aug. (V.D Gister nacht zij te Dornau een aantal opgeschoten jongelui uil jaloezie met elkaar in strijd ge raakt. Een der jongens werd neergestoken, terwijl zijn broer zoodanig gewond werd, dat voor zijn léven wordt gevreesd. Twee andere boerenzoons werden licht gewond. De dader werd gearresteerd. HET SPOORWEGONGELUK BIJ KEULEI* DUEREN, 27 Aug. (Y.D.) Gisteravond was men nog druk aan den arbeid met de op- ruimingwerkzaamheden op de plaats waar do sneltrein Parij9Warschau dc-Tailleerde. De locomotief is door een kraan weer op de rails gebracht en kon daarna weggesleept worden. Men meent, dat ze» nog gerepareerd kan worden. De in elkaar gedrukte wagens zijn gesloopt en aldus weggewerkt. De mo gelijkheid ïs' riiet uilgesloten dat er onder een wagen nog dooden gevonden zullen worden. Gisteravond zijn in het ziekenhuis te Buir nog 2 gewonden overleden. Het stof felijk overschot der dienstvroudc en van den bagagemeeslcr is gisteravond naar hun woonplaatsen overgebracht. Het doode meisje, wier naam men niet kon vaststellen, weid als Francais© geïdentificeerd. Het lijk zal naar Parijs vervoerd worden. De overige dooden zullen hedenmiddag te 5 uur te Buir voorloopig worden begraven. De stoker van den trein die door het raam van den loco motief sprong, en zoo gespaard bleef, is naar Hamm teruggekeerd. Volgens informatie in het ziekenhuis is dc toestand van den zwaargewonden machinist nog onveranderd. Men kan hem dus nog geen verhoor af nemen. MUNITIE-ONTPLOFFING TE NANKING. LONDEN, 27 Aug. (V.D.) Bij een ontplof fing in het groote munitiedepot te Nanking kwamen 25 personen om het leven. Do totalö schade wordt op 150.000 pond sterling geraamd. De oorzaak van de ontploffing kon nog niet worden vastgesteld. Volgens een offj- cieele mededeeling neemt men aan. dat dei oorzaak te wijten is aan een defecte granaat, die zich tussehen een zending nieuwe gra naten bpvond. In andere kringen neigt men er toe aan te nemen, dat opzet in heb spel is. DE GRAF ZEPPELIN NAAR LAKEHURST LOS ANGELES; 27 Aug. (Ned. Tel. Ag.) Des avonds om 11.10 begaveD de passagiers van het luchtschip zich aan boord. Om 11.15 gaf dr. Eckener bevel ballast uit- te werpen. Daarna werd de spits van het luchtschip van den ankermast losgemaakt en werd heb aan de haltetouwen over het vliegveld voortbewogen. Intusschen werd nog post gan boord genomen en het lucht schip aan een laatste inspectie onderwoN GERED Twee Warmondsche jongedames die met {.wee logeetjes aan het spelevaren waren op de Leede, werden ter hoogte van de Groote Sloot door een motorschuit overvaren, doch gelukkig door den heer Kleykamp uit Den Haag, die met zijn mótorboot in de nabij heid Jag, gered. POSTCHEQUE EN GIRODIENST De directeur van den postchèque- en giro* dienst vestigt er de aandacht op, dat op den verjaardag van H.M. de Koningin de kan toren der posterijen voor den postchèque- en girodienst zijn gesloten, behalve voor het aannemen van stortingen, waarvan spoed- behandeling of spoedbericht wordt gevraagd, en voor het uitbetalen van chèques, op wel ker axlviezen ten girokanlore 9poedhéhapde ling is toegepast. Het Centrale Girokantoor is op dien dag eveneens gesloten behalve voor de afdoe ning van stortingen, girobiljetten en chèque- adviezen, waarvan spoedbehandcling w;ord(! gevraagd. DE MOORDAANSLAG IN HET PARK ZORGVLIET TE DEN HAAG. Voor de Haagsche Rechtbank heeft heden terechtgestaan dc 20-jarige A C. 'J. S M. Orobio de Castro, terzake dat hij te 's-Gra- venhage in den avond van 13 Mei 1929 na te voren in kalm overleg en rijp beraad het besluit heeft genomen om Anna J. J. M. Bijnen van liet leven te beróóven,' althans leisel toe te brengen, ter. uilvoering van dat besluit opzettelijk uil een met zes scherpe- patronen geladen revolver .drie, althans een of meer schoten op haar heeft gelost, In haar richting vurende uil dc onmiddellijke na bijheid, door een van welke scholen, welk schot op een afstand van hoogstens enkele centimeters werd gelost, zij zoo goed werd getroffen in het rechtergedeelte van hel hart dc onderste holle ader. de lever en de rèch- terlong. dat zij aan de gevolgen daarvan bin nen enkele oogcnblikken overleed. Verdachte bekend, dien avond met hef meisje le hebben geloopèn en een revolver bij zich te hebben gedragen. Hij had in haar oogen. gedurende het gesprek, dat zij toen voerden, iels gezien, dat hem pijn deed. Of hij daarop de revolver heeft getrokken en daarmee heeft gescholen, weet verdaohle niet, hetgeen de president, jhr. mr. Feith, zeer eigenaardig vindt. De Officier van Justitie eischle 8.jaar ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Rolandus Hagedoorn, pleitte voor een geringe straf iij verband met de verminderde toerekeningsvatbaarheid van verdachte. Uitspraak over 8 dagen. AMSTERDAM, 27 Aug. Dc reactie in Margarine-Unies, die begin-Beurs plaats had, behoefde na de sensationeelo rijzing, der laatste dagen geen verwondering- te wekken. Op het lagere peil deed zich even wel zulke groote vraag gelden dat do laag ste koersen van gisteren weer konden wor den bedongen. Calvé-Delft bewogen zich op overeen komstige wijze. Van Berkel's Patent ver keerden scherp in herstel en kwamen weder om boven 300 pCt., al kon die koers niet geheel behouden blijven. Fordaandcelen waren goed prijshoudend. Voor de Philipsaandeelen bestond een vaste tendenz cn onder ruime omzetten werd de 930 pCt. overschreden. De Kunstzijde-aandeelen trokken maar weinig belangslelling. De Kuchenmeister- waarden waren aan aanbod onderhevig en stelden zich dien volgens lager. Vrij groote belangstelling werd beloond voot Oliewaarden waarbij Koninklijke aan het hoofd gingen. De inzinking die zich gisteren onder Beurstijd heeft voltrokken, werd heden vol komen ingehaald. Tabakken bleven op den achtergrond. Oude Deli's werden opnieuw op lager koerspeil verhandeld. Deli-Batavia's en Senembah's waren per 9aldo een kleinigheid hooger. Op de Mijn afdeel ing "werden Alg. Explo raties uit de markt genomen. Boeton's daar entegen moesten zich een verlies getroos ten, Ook. Redjangs kwamen iels» lager. Rubbers waren prijshoudend, zonder meer. Bij kalme handel konden de Suiker- waard eneen kleinigheid monteeren Y'ankee's bewogen zich in overeenstem ming met Wallstreet Prolongatie 5 1/4—5 1/2 pCt. WISSELKOERSEN. BRAND IN EEN RIJNAAK In (de Nieuwe Vaait te Amsterdam bij de werf en opslagplaats yan metalen van de- firma B. J Nijkerk lag de rijnaak „Marsll afkomstig uit Koudekerke ijzer-afval te la den. Voornamelijk zoogenaamde krullen. Door de olie, die nog aan dit ijzer kleeft door de machine-bewerking was vermoede lijk door broeiing brand ontstaan, onder"de kajuit. Hedenmorgen omstreeks negen uur sloeg een hevige rook uit 't schip. De brand weer werd gewaarschuwd .die met een mo torspuit. de drijvende spuit „Jan v d Hev- den" en de baby-spuit uitrukte. Met een magneet gebonden aan een kraan werd een gedeelte van de lading onder de kajuit ge haald De molorspuit. had van af den Cru- quiusweg een slang uitgelegd naar de aak. Ook de babyspuit was in werking gebracht. Door deze twee stralen werd het vuur na geruimen lijd gebluscht. Het schip werd ge deeltelijk onder water gezet. De „Jan v. d. Heyden" behoefde geen dienst te doen. Engeland 12.09 1/2 Duitschland 59.42. Frankrijk 9.761/2. België 34.70. Zwitser land 48.03 1/2. Oostenrijk 35.17 1/2. Dene marken 66.42 1/2. Zweden 66.85. NporwegeD 66.45. New-York 2.49 9/16. LEIDEN, 27 Aug. Vette varkensmarkt. - Aangevoerd 253 stuks w.o. 230 zwaar en 23 licht. Prijs p. K.G. levend gewicht: zwaar f. 0.92—0.90, licht f. 0.88—0.S7, Handel vlug. BODEGRAVEN. 27 Augs. Kaasmarkt. Aangèvoerd 368 partijen, in totaal 15812 stuks wegende 126496 K.G. Prijzen met rijksmerk le soort f. 0.51—0.54; 2de soort f. 0.460.49; zware tot f. 0.62; zonder rijks- merk f. 0.450.49. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN. 27 Aug Groen teveiling. Meloenen f. 0.08—0.42 per stuk. Tomaten A f. 2.20—3,40 B f 2.204. C 1,-302,20, per 100 pond. Snijbopnen f 0,302,30 Stek f. 0,21. Prinsesseboonen f 1.70—2,95. zonder draad f 1.85—2 Dubb Starn f. 0.60—0.80. Witte Pronkboonen f 0,55, alles per 10 Kilo Augurken fijn f 2,10^-8,30 Fijn Basterd f. 2 70—3 70 Basterd f. 2,35 Grof f. 2,60—1,80. Bommen f. 0,40. Stippel f. 1,60—1,65. p. 25 Kilo. 3—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3