LAATSTE BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN, i MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. 1 Barometerstand* jfö «lermiddag 3 uur: 769. {jenmiddag 2 uur: 769. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. waarnemingen in den morgen van 24 Aug., medegedeeld door het on. Ned. Met Instituut te De Bildt. jgste stand 769.0 te Cleirmont. Laag land 74418 te Torshavcn. Verwachting den avond van 24 Augustus: Matige -Westel. tot Westel. wind. Zwaar be- ract tijdelijke opklaring. Waar- dijk regenbuien met kans op onweer, ankclijk weinig verandering in tem- iuur. orrawaarschuwingsdienst, geseind van lilt, hedenmorgen kwart over tien, aan posten: Weest op uw hoede. uur v uur LUCHTTEMPERATUUR. oorm.: 16 5 gr. C. (62 gr. F.), 'smidd.: 18 gr. C. (65 gr. F.). 1WATERTNDSN TE KATWZJK-a.-ZEE Voor Zondag. ogste stand des voorm. te 6 u. 32 min. ogste stand des nam. te 6 u. 50 min. Voor Maandag. ,cste stand des voorm. le 7 u. 9 niin. yogste stand des nam le 7 u. 31 min. WATERTEMPERATUUR. Zwem in richting „Hoogc Rijndijk" lur voorm.: 19.5 gr. C uur voorm.: 19,5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". uur voorm.: 175 gr. C. lur voorm.: 17,5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. takg* S.35 n.m. tot 5.30 v.m. cdig: 3.33 n.m. tot 6.31 v.m. ten, schrijft Sauerwein, dal Frankrijk eide zóne niet ontruimen kan dan na ransche Kamer toestemming daartoe gegeven. De Fransche militaire des- ge had 1 September 1930 voorgesteld, óe mogelijkheid schijnt nic-t uitgeslo ot men als concessie aan Duitschland. li'.um van de ontruiming op 1 Mei 1930 telt. Tenslotte schrijft Sauerwein te dat Snowden de hem gedane cou- ïn zijn onbuigzame houding vol- RLIJN, 24 Aug. (V. D.) Uit Den Haag gemeld, dat de Engelsche minister Buitenfandsche Zaken Henderson een ijven heeft gericht aan dr. Slersemann. het voornemen der Britsche regeo- bevestigd wordt om dc Britsche troe- Joo spoedig mogelijk en onafhankelijk wat er te Den Haag of elders met hel •plan zal gebeuren uit het Rijnland te. trekken. Bovendien worden in bet •on de maatregelen behandeld noodig financieele liquidatie der bezetting rson verklaart tenslotte, dat wanneer kwesties zijn geregeld de ontruiming El midden van September kan bsginnen innen drie a vier dagn beëindigd kan N'DEN, 24: Aug. (V.D.) De berichten in agelsche bladen omtrent het verloop der fon gehouden besprekingen geven nQgal '^schillend beeld, al naar de finan- kwestie. de kwestie der warenleve- of de politieke moeilijkhden in hel Elpunt zijn geplaatst. Dc-i ..Daily Tele- 1 verwacht Maandag het einde, indien niet gedurende het week-end lot een bat komt. Dit pessimisme vindt zijn nk in de financieele moeilijkheden, wanneer Engeland met de meest ver- concessies, die de andere mogend- t hebben gedaan, genoegen zou nemen, tol beteekenen, dat 40 pCt. der Enge'l- flschen niet zou worden ingewilligd. .Times" heeft alle lof voor het geduld, ^ode Snowden de onderhandelingen ra tegenstelling tot de wijze. waaTop tegen-partij onderhandeld wordt. My Telegraph" schrijft voorts, dat IA'toa de Duitsche ministers geenszins ;ou\ve offers heeft verzocht en derge- °ifers ook niet wenscht. De andere !cdhtden hebben, door Duitschland te Ifti in deze kwestie, waar Duitschland 'lijk geheel buiten staat, de bedoeling bast Engeland ook Duitschland verant- Wijk te kunnen stellen voor een even- mislukken der conferentie. Is men Ne financieele moeilijkheden dus pes- Hiach gestemd, ten opzichte van de in natura schijnt de toestand J|er te zijn, wat v.nl. veroorzaakt wordt de regeling der kolenleveranties aan doop de tegemoetkomende houding Curtiu9. Ten opzichte van de poii- kwestie is de toestand volgens Engel- jpvatliujr eveneens iets gunstiger. HAAG, 24 Aug. In den nacht van f''* °P Zaterdag heeft minister Lou- 114 afloop van de avondvergadering ^biedende mogendheden, tezamen met Duitschland en den Eingelschen gede legeerde Graham, nog eendge mededeehn- gen aan de pers gedaan. Hij begon met te vertellen dat, naar hij vernomen had, gisteren de Duitschers eu Engelschen een langdurig onderhoud ge had hadden. Omtrent de besprekingen in de avondbij eenkomst vernamen wij, dat men zich aller eerst had beziggehouden met de kwestie van het toezicht op de leveringen in na tura in geval van een moratorium. Men be sprak de eventueele wenschelijkheid daar voor een commissie in te stellen, en zou heden deze besprekingen voortzetten, die volgens Loueheur's opvatting ongetwijfeld tot een goed einde zouden kunnen worden gebracht. Op een zeer laat uur bracht de Engel sche vertegenwoordiger het onderwerp van de kolenïeverantie door Duitschland aan Italië ter tafel, een onderwerp dat hij voor Engeland van het grootste belang noemde. Er vond hierover een Italiaansch-Engel- sche gedachtenwisseling plaats en men be sloot dat hedenochtend te 11V4 uur Ita lianen, Engelschen en Duitschers tezamen zullen komen, teneinde gezamenlijk dit vraagstuk te bespreken, om daarna -et i-e- sultaat van hun overleg ongeveer een uur j later aan de overigen mede te dee'cn. Met. betrekking tot de verwerping door I Snowden van de voorstellen der vier aan- biedenden, welke hem mondeling door Jas- par waren overgebracht, gaf de heer Lou- cheur als zijn meening te kennen, dat ten gevolge van taalmoeilijkheden, er een mis verstand gerezen was en de Engelsche kan selier van de schatkist niet goed begrepen had, wat Jaspar hem had aangeboden. De heer Loucheur zeide nog: „Snowden heeft verhooging van de annuïteiten ver zocht, welnu wij doen ons aanbod thans in annuïteiten." Aan het slot zijner medetieelingcn merkte minister Loucheur nog op, dht,de Engel sche delegatie gisteravond te kennen gege ven zou hebben van plan to zijn Zondag te vertrekken. I11 dit verband kunnen wij mededeelen, dat wij van Engelsche zijde vernamen, dat men daar van een dergelijk voornemen niets afweet. DEN HAAG, 24 Aug Hedenochtend vond in de Lairessezaal een huldiging plaats van het personeel van telefoon, telegrafie en posterijen, dal zich al de weken van de con ferentie met opgeweldcn ijver gewijd heeft aan de diensten ten behoeve van de pers. Prof. dr. Bernhardt, voorzitter van de In ternationale Federatie van Journalisten, voerde namens de internationale pers ter conferentie het woord om de dames en hoe ren allerhartelijkst dank te zeggen voor de wijze waarop zij hun werk verricht hebben. De heeren ontvingqn sigaretten of sigaren, de dames bonbons, allen e'en gedenkpenning van Begeer. ERNSTIG VLIEGONGEVAL. FULDA. 24 Aug (V D.j Het vlieg tuig D 757 is bij Ellen in de nabijheid van Fulda plotse|ing in den nevel geraakt en in de bosschen op de bergen verongelukt. Hierbij kwamen de piloot Baxex en 2 in zittenden, de Amerikaan Joseph Gross en de oppermarktmeester van de politie Ruschert uit Frankfort a. cl. Mam om. Een dame, mej. Neubauer uit Berlijn en de vrouw van den opperwachtmeester wer den ernstig gewond. Later werd gemeld dat ook mej. Neubauer is overleden. DE GRAF ZEPPELIN. NEW-YORK, 24 Aug (V.D.). Het marine- station te San Francisco kreeg te 9.20 uur Pacific Standard-tijd draadloos verbinding met de ..Graf Zeppelin", welk contact ge- ruimen tijd gehandhaafd kon blijven. Het station kon berichten uitzenden en ontvan gen van het luchtschip, terwijl uit de ant- woorden van de „Graf Zeppelin" bleek.dat men aan boord de mededeelingen van het station uitstekend ontving. BRAND. Hedennacht omstreeks halfdrie ontstond brand op de bovenverdieping van café Kna pen in de Breestraat te Beverwijk. Aange wakkerd door den feilen wind stond het ge- heele perceel weldra in lichte laaie, waarna de vlammen oversloegen op het daarnaast gelegen winkelpand der N.V. Bleekers Ma- nufaclurenhandel, dat eveneens geheel een prooi der vlammen werd. Beide perceelen zijn totaal uitgebrand. De brandweer stond vrijwel machteloos tegenover de geweldige vuurzee en kon alleen de belendende per ceelen bewaren. Verzekering dekt de schade, die ongeveer 50.000 bedraagt. Het blusschingswerk werd verricht door de motorspuit en met eenige stralen op de waterleiding. Ondanks het nachtelijk uur was er vrij veel belangstelling. Ook de bur gemeester de heer Strik van Linschoten, was ter plaatse Boven het manufacturen-magazijn woonde de heer C C A. Blceker met zijn gezin en afzonderlijk zijn moeder, mevrouw Blceker. Van het huis. waarin het café was geves tigd, is een gedeelfe ingestort, van het andere perceel staan alleen nog de muren. DOODELIJKE VAL. Gisteren is in de AgnieteDslraat te Arnhem de 65-jarige schilder De Jager van een "ad der gevallen Tn den afgeloopen nacht is hij in het gemeentelijke ziekenhuis, waarheen hij vervoerd werd, aan de gevolgen over leden. ZIJN BEZITTINGEN BIJEEN GESTOLEN. Te Halfweg is aangehouden een 21-jarige Bek. die te Baarn door middel van braak een doos chocolade-reepen uit een kiosk had gestolen Tevens bleek, dat het rijwiel, het welk hij bereed, te Breskens was gestolen Ook het costuum dat hij aan had, bleek van diefstal afkomstig, alsmede .een in zijn bezit zijnd horloge en een tafelkleed^ NOORDWIJK. rk GEMEENTERAAD .Bespreking schenking van mr. J. Frowein snsidie verleend aan de vereen, tot be vordering van den arbeid van onvol waardige arbeidskrachten - Erken ning diploma Alg. Ned. Bond van Politie-personeel - Aanstelling van een typiste ter Secretarie - Protest der R.K. raadsfractie tegen de rede dr. van Nes bij installatie Burgemeester Gistermiddag kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeep. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. B. V. M. J. Van de Mortel, burgemeester, die na opening met gebed mededeeling deed van verschil lende ingekomen stukken, waaronder eeni ge disposities van Ged. Staten, houdende goedkeuring van in vorige vergaderingen genomen raadsbesluiten en vaststelling van dc gemeenterekening dienst 1927. Bericht van den heer Konijnenburg, dat hij de benoeming tot Commissaris der Spaarbank Noordwijk en Omstreken aan neemt Al deze stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Overgelegd werd een adres van W. de Ruyter en J. H. A. van der Heyden, voor zitter en secretaris van de vereeniging „ITet Wit-Gele Kruis" aldaar, waarin wordt me degedeeld dat in den boezem, der vereen, reeds geruimen tijd het plan bestaat, een vroedvrouw aan te stellen. Men vraagt hierin of er bij aanstelling op gerekend kan worden dat de gemeente een subsidie zal verleenen in denzelfden geest als die, welke genoten wordt door de hier reeds ge vestigde verloskundige. B. on W. stelden voor dit adres in hun ne handen te stellen om praeadvies. De heer Krau vroeg of aanstelling van een tweede vroedvrouw noodzakelijk is. Het is beter dat ééne vroedvrouw een be hoorlijk beslaan heeft, dan dat twee met moieile rondkomen. Hij wenscht dat B. en W. in hun praeadvies daarmede rekening zullen houden. De voorzitter belooft dit. Gevolg gevend aan een toezegging, werd door B. en W. het resultaat medegedeeld van do uitvoering in eigenbeheer van de betegeling van het schoolplein lo Noordwijk aan Zee waarvan de begrooting bedroeg f. 400 en de laagste inschrijving f. 490. ter wijl uit de .gespeficeerde kosten opgave bleek dat in eigen beheer de totale kosten hebben bedragen f .310. Mede voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de Maatschappij „De Toe komst" houdende het verzoek niet over le gaan tot den aanleg van een gedeelte straat waar thans de lighal van het „Groene Kruis" zich bevindt mede in verband mat de kosten In handen van B. en W. gesteld om prae advies. Ten slotle deelde de voorzitter persoonlijk mede dat er nog eenige kans bestaat dat de buitcnlandsche journalisten, aanwezig bij de Herstelconferenlic in Noordwijk aan Zee zullen komen. Hij zal voor de bij die gele genheid le houden receptie den raadsleden een uitnoo.iiging deen toekomen. Hierna werd met de behandeling der agenda begonnen. De door Weeshuismeesters ingezonden re kening over het jaar 1928, die met de be trekkelijke bewijsstukken ten Raad'huizo ter inzage had gelegd werd onder dankbe tuiging voor het gevoerde richtig beheer goedgekeurd. Als blijk van belangstelling is door mr. F. Frowein een bedrag van f. 200 aan do gemeente aangeboden, met de bedoeling dat dit bedrag aan den gewonen dienst dei gemeente ten goede komt- Door B. en W. werd voorgesteld dezo schenking onder dankzegging te aanva-arden. De heer Alkemade vroeg wat de aanlei ding tot deze daad kon zijn. Was het mis schien een aansporing aan andere badgas ten om ook iets te geven. De voorzitter dacht dat de heer F. sym pathie had voor de gemeente. Wethouder Van Eeden zeide dat deze schenking verband hield met de medewer king van het gemeentebestuur om te voor komen dat de heer Frowein ten onrechte als forens wordt aangeslagen, zooals £Jed. Staten willen. Toen meerdere leden er het woord over wilden voeren, stelde dc voorzitter voor, 'fc voorstel aan te houden tot de straks te houden zitting roet gesloten deuren, waar toe wrrd besloten. Door het hoofd van den Vleeschkeurings dienst was verzocht te mogen overgaan tot het aanschaffen van een Pomanasterylisa- tor, voor het steryliseeren van met 'bacte riën besmet vleesch, waarvan de kosten op ongeveer f. 200 worden geschat. Nu deze sterylisator door den Vleeschkeuringsdienst verplichtend wordt gesteld, werd aan B. en W. voor de aanschaffing er van een crediet van f 200 verleend. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. In verband met de ontvangst van een algemeene circulaire der Ned. Ver. tot be vordering van den arbeid voor onvolwaar dige arbeidskrachten (A.V.Ü.) aan alle Ne- derlandscbe gemeenten gezonden, teneinde belangstelling te wekken voor het werk de zer vereeniging en subsidie te verkrijgen, werd door B en W; voc.gesteld aan ae vereen, tot wederopzeggens toe een subsi die te verleenen van f. 50 per jaar. Het voorstel werd aangenomen. Door den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland was tot B. en W. het verzoek gericht het diploma door den Bond, na af gelegd examen, uitgereikt, te doen erkennen. Bij B en W. bestaat er. gehoond den Com missaris van Politie, geen bezwaar, dit di ploma naast de bestaande diploma's, uitge geven door den Alg. Ned. Politiebond en „St. Michiël ook te erkennen. Zij stelden der halve voor hef verzoek van genoemden Bond in te willigen. De heer van dep Niet viel het advie9 van den Commissaris van Politie, neergelegd in zijn rapport, bitter legen, daar hij om in aanmerking tö komen voor een toelage na elke v?]f jaar een nieuw onderzoek wil. Wethouder van der Wiel zeide dat dit met het voorstel geen verband houdt. De po litiebeambten worden vrij gelaten al of niet le9 te nemen van den Commissaris. De heer Krau vroeg of het w»l aangaat dat iemand die zelf geen bevoegdheid heeft anderen les geeft De voorzitter wilde liever niet voortgaan met dezei beraadslagingen en verwees ook deze zaak naar de geheime zitting. Ter voorziening in de vacature van Amb tenaar van den Burg. Stand voor het vol trekken van huwelijken ontstaan door het overlijden van den Vorigen burgemeester werd door B. en W. voorgesteld diens op volger den heer J. B. V. M. J. van de Mortel als zoodanig te benoemen. \faorts achten B. en W. bet wensehelijk om bij afwezigheid van den heer van Eeden die als regel met do huwelijksvoltrekking wordt belast, deze werkzaamheden te doen verrichten door den heer van der Wiel uit tweetallen waarop met de genoemden re spectievelijk voor kwamen de heoren A. Dekker en A. Droogh, werden met alge meene' en op één na algemeene stemmen be noemd de heeren Van de Mortel en van der Wiel. In verband met deze benoeming werd vervolgens do betreffende verordening ge wijzigd. nadat aan den heer Licfrarink do verzekering was gegeven dat deze verande ring de gemeente geen extra geld kost. Een voorstel van B. en W. 0111 te besluiten tot aanstelling van een typiste ter secretarie werd in een zeer uitvoerig rapport aanbe volen op grond van het feit, dat de werk zaamheden zich in de laatste jaren zoodanig hebben uitgebreid, dat het tegenwoordige personeel niet voldoende is om een rcgel- matigen en betrouwbaren gang "van zaken te verzekeren, hetgeen door den voorzitter mondeling nader werd toegelicht. De heer Krau vroeg of de arbeid op de secretarie goed is georganiseerd en of door een betero arbeidsvcrdeeling niet- kan wor den volstaan met hét tegenwoordige per soneel. Dc "voorzitter heeft de overtuiging, dat er hard geworkt wordt en dat slechts met overuren de werkzaamheden op peil kun nen worden gehouden. De heer Krau zou de kosten voor de aan stelling der typiste dan geheel of gedeelte lijk op dc begrooling der bedrijven willen plaatsen. Wethouder Van der Wiel merkte daar tegen op dat de administratie der bedrijven apart staat van de secretarie-werkzaamhe den. Er is thans vooral periculum in mora wegens ziekte onder 't secretarie-personeel. De heer Liefferink zou daarom een lijde lijke aanstelling wenschen. Eenmaal voor vast benoemd raakt men een ambtenares nooit meer kwijt. Wethouder Van der Wiel wees op Zand- voort ,dat kleiner is, doch waar veel meer menschen op de secretarie werken. Wethouder Van Eden herinnerde de hee ren er aan. dat de invoering van sociale wetten en de administratie van dc gemeen tewoning in de laatste jaren meer werk meebrengen. De lieer Van Nes informeerde hoo het nu zal gaan met de tijdelijke vrouwelijke kracht, die op het politicbureau werkt. Zij wordt toch niet ontslagen? De heer Liefferink, nog niet overtuigd dat er een ambtenaar bij moet komen, is van oordeel, dat men bij een goede regeling met bescheiden krachten heel veel kon doen, waarmede de heer Meyer het eens is. Maar deze is te weinig met de werkzaamheden Ier Secretarie op de hoogte om te oordeelen en zal vertrouwen stellen in B. en W. Nadat de heer Van Eeden en de voorzit ter de aanstelling nog met klem hadden verdedigd, werd het voorstel aangenomen met op één na algemeene stemmen, die van den heer Liefferink. Naar aanleiding van het verzoek van den heer A. Rietvink, wonende in het Langeveld onder de gemeente Noordwijk om, op grond van art. 13 der L. O. wet 1920 een tegemoet koming te ontvangen en de kosten van ver voer van zijn drie schoolgaande kinderen per autobus naar en van de Prot. school te Noordwijkerhout, werd op voorstel van B. en W. zonder hoofd, stemming besloten hem per maand f. 12 te vergoeden (een abon nement op de autobus). Teneinde aan het bezwaar van de zijde van belanghebbenden wegens het gesloten houden voor het verkeer voor alle motorrij tuigen van den Zuid-Boulevard vanaf den Beelhovenweg in zuidelijke richting tege moet te komen, werd op voorstel van B. en W. besloten om den Zuid-Boulevard vanaf den Beethovenweg tot aan den BoeThaave- weg weder voor het motorverkeer open te stellen. Hierna werd. eveneens op voorstel van B. en W.. besloten aan de N.V. Am. Petr. Gomp. le 's-Gravenhage tot wederopzeggens toe, vergunning te verleenen tot het doen plaatsen van een benzinepomp, met benoo- digde pijpleidingen, resp. op en in het trot toir van den Jan Kroonsweg tegen een re cognitie van f. 2,60 per jaar. Naar aanleiding van een ingekomen adres van H. Caspers en andere, houdende het verzoek om verwijdering van den gevaar lijken hoek VinkenlaanPickéstraat, had den B. en W. zich gewend tot de eigenares se van dien grond, de N.V. Mij. „Erica", die voor dezen f. 10 per M2. vraagt. Teneinde geen precedent te stellen wat den prijs van den grond aan gaat, die veel te hoog is, stellen B. en W. voor, afwijzend te beschikken. 1 De heer Krau wilde den grond onteige nen. De voorz. wilde dat denkbeeld over wegen. Op voorstel van den heer Meyer werd verdere behandeling dezer zaak naar de be sloten vergadering verwezen. Naar aanleiding van een vijftal verzoe ken om vermindering van hondenbelasting, besloot de Raad op voorstel van B. en W. om den aanslag van A. Riedijk. wonende in een der noodwoningen in de Klei, ten bedrage van f. 7,50 te vernietigen en de aanslagen van P. v Schie. H. van Roon en de wed. J. Marbus te handhaven. Eindelijk kwam aan de orde een schrij ven van Ged. Staten naar aanleiding vau het raadsbesluit ter financiering van den bouw van de in huurkoop uit te geven 92 woningen, aan te wenden d© opbrengst van den verkoop ad f. W05O nominaal inschrij vingen N. W. S. en verder van het onfJ brekende bedrag een gedeelte der algemee ne reserve. Ged. Staten hebben tegen deze finan ciering geen bezwaar, maar willen een grooteren waarboTg dat het vervreemde kapitaal en d© verbruikte reserve in ieder, geval binnen 60 jaar weder beschikbaar komen. Nadat de heeTen Liefferink en Van Ne» tegen dit systeem enkele bezwaren hadden aangevoerd, naar aanleiding waarvan de secretaris het voorstel nog eens uitvoerig mondeling toelichtte, werd overeenkomstig den wensch van Ged. Staten s.h.9. be sloten. Rondvraag. De heer Alkemade weeg er op dat een gedeelte weg in het Lan geveld noodig verbetering behoeft. De weg 'wordt in het, najaar totaal stuk gereden. Hij moet een andere constructie verkrijgen anders maakt men veel kosten die geen resultaat opleveren. Wethouder van Eoden repliceert, dat dezo weg opgeno men J9 en het Prov. Wegenplan, vermoede lijk zijn er plannen tot verbetering hangen de. De gemeente kan een radicale verbete ring niet alleen tot stand brengen. De heer Krau informeert hoe het staat met den grond van gebrs. Admiraal ten be hoeve der verbetering van een weggedeelte. VVelh. van der Wiel antwoordt dat reeds onderhandelingen met de N. Z. II. T. M. ge durende 3 a 4 maanden gaande zijn. De N. Z. H. T. M. zou wel willen dat de gemeente dezen grond kocht en den toestand verbe terde en zij er mede do voordeelen van had. Aan deze Maatschappij is nu verzocht voor half Sept. een definitief antwoord to zenden. De heer Krau zou willen dat do ge meente d'en grond kocht en dan do N. Z. II. T. M. verplichtte tol verlegging van de trambaan, wat volgens B. en W. een ge vaarlijke tactiek zou zijn. De kwestie komt na half September weder in den Raad. Dc heer van der Niet bespreekt de sala- rieering van den boekhouder der gasfabriek waarover in de begrooting van do bedrijven niet woTdt gesproken. B. cn W. zoggen overweging toe. Hierna verkrijgt de heer Alkemade het woord om namens de geheele R. K. fractie zijn leedwezen uit te spreken over de wijze waarop bij dc installatie van den burge meester dc heer Van Nes heeft gemeend, den burgemeester te moeten toespreken, waarmede hij als bij voorbaat de vrees uit sprak, dat de burgemeester niet onpartijdig zou zijn en met name de openbare school daardoor in het gedrang zou komen. Deze woorden getuigden of van onkunde of van partijdigheid cn hadden achterwege moeten blijven. De heer Van Nes heeft de Il.K. raadsfractie en de gansche Katho lieke bevolking daarmede gegriefd. §pr. hoopt dat de heer Van Nes de woo»- den zal intrekken. Er zal door hem en geen enkel ander Katholiek raadslid verder over gesproken worden, maar dit potest mocht niet achtewcge blijven. De lieer Van Nes betuigt zijn leedwezen dat hij oorzaak is goweest van dc ontstem ming bij zijn Katholieke mede-leden en bij een deel der burgerij. Het is allerminst zijn bedoeling geweest. Voor hem zelf was er geen enkel aan leiding toe le meencn, dat do nieuwe bur gemeester propaganda zou maken voor het bijzonder onderwijs fen koste van het open- bare. Hij vertolkte alleen de vrees, die daarom- treht hij een deel van de buTgerij bestond en hij bedoelde slechts het nieuwe hoofd der gemeente dit onder het oog te brengen, op dat deze daarin aanleiding zou vinden zich' zelfs voor den schijn le mijden. Wanneer hij door een minder juiste woor denkeus de schijn heeft gegeven den^Katho- lieken onaangenaam te willen 2ijn, doet hij daarvoor gaarne amende honorable. Deze verklaring gaf blijkbaarYde ge- wcnschtc ontspanning, al volgde eV geen nadere verklaring van den heel Alkemade. Hierna werd de ope'hbare vergadering ge sloten en ging de Raad over tot een zitting met gesloten deuren. VOORSCHOTEN. brandwonden overleden. Deze 1 dagen had in een nabij het Haagsche Schouw liggende woonschip een droevig-ongeval plaats. Eep ongeveer 6- jarig meisje had de onvoorzichtigheid Cm een koffiepot met heete koffie van de tafel te trekken. De inhoud kwa/m ovef d©. kleine terecht, waarbij het ernstige brand wonden opliep. De kleine is gisternamid dag aan de bekomen brandwonden Over leden. LEIDEN, 24 Aug. Botermarkt. Prima fa^ brieksbot.er (controle) f. 2.05 p. K.G. Prima boerenboter f.22.10. Goede boerenboler f. 1.90—1.95. Aangevoerd 72/8 en 24/16 va ten, wegende 1685 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 19 tot en met 24 Aug. Aan gevoerd 130.000 stuks lange turf, Prijs f. 8 —9 per 100 stuks. KATWIJK, 23 Aug. Veiling van de tuin- bouwvereeniging Katwijk en Omstreken. Eigenheimers per kist van 25 K.G. f. 0.70 1.10; peen per 100 bos f. 9.1011.60; bloem kool I per 100 f. 20.1028.40. Aanvoer 380 kist groofce aardappelen, 2250 bos peen en 15.000 stuks bloemkool. ROELOFARENDSVEEN, 24 Aug. Groen teveiling. -Meloenen 0.170.33 p. stuk; Snij- boonen 0.702.45; Prinsesseboonen 1.40 1.75; Dubbele stam 0.500.65; Pronkboo- nen 0.55, alles per 10 Kilo. Augurken fijn f. 4.508; Fijn Basterd f. 3.60; Basterd f. 1.702.45; Grof f. 1.751.95; Bommen f.OJ&ï Stjpqel ^1.6Qrrsl.65 per 25 Kilo. -»1 AJiil'iia3-1'

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3