WAAROM STEEDS MEER MILLIOENEN? VIRGINIA AGENDA. VISSCHERIJ BERICHTEN. Geen wonder dat maand in maand uit de verkoop van Chief Whip met millioenen vooruitgaat. Die enorme stijging is niet anders dan logisch, want steeds meer rookers zien in dat Chief Whip niet alleen beter van kwaliteit en smaak, maar ook de beste sigaret voor hun gezondheid is. Hier is het ook voor U door slaande bewijshet Eerediploma van het Institute of Hygiene te Londen. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Zaterdag. Steeftschuur 15 Tentoonstelling avond- teekenschool R -K Volksbond. 26 uur nam Zondag. Jeruel (Groenesteeg 16): Samenkomsten 10 en 6.30 uur. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Steenschuur 15: Tentoonstelling avond- teekenschool R -K. Volksbond 12-4 uur nam. Vrije Evang. Gemeenschap (Midd.gracht) Bijeenkomsten, morgens en 's avonds. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 lot 4 uur kinder- en familie-malinée. „Luxor-thealer", StationswegBioscoop- en Variëlé-voorslellingen Dagelijks te 8 uur 's Woénsdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur „Trianon-Thealer", Breestraal Bioscoop en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur 's Woensdags en Zaterdags familiemalinée „City-theater", Haarlemmerslr.Bioscoop voorstellingen Dagelijks te 8 uur 'sWoen- <lags en 'sZaterdag9 matinêe te 2 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 lot en met Zondag 25 Aug. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duysler, N. Rijn 18, telefoon 523 De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren De GTaaff. Kors. Seret en Simons. Te OegstgeesH wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Timmermans, tel. 390. De Oegstgeestschc apotheek, De Kempe- naerstraat 4, tel. 274, is dag en nacht ge opend DE BIOSCOPEN Hel Trianon-t heater schenkt deze week 'n journaal, dat vol afwisseling is en een aantrekkelijke Paramount sport film, die gespeeld wordt door eenige jonge arlisten, welke in de Amerikaansche film wereld langaam aan naar voren komen en de welbekende helden wellicht binnenkomt zullen verdringen. Et ligt iets tragisch in de voortdurende afwisseling der spelers: in kcrlen tijd kunnen zij, die jarenlang de aan dacht der ganscho wereld op zich te vesti gen wisten, van hel tapijt verdwenen zijn. Maar het is voor het publiek stellig oen ge noegen, weer eens wat nieuwe gezichten te zien en om het opwerken naar de roem te volgen. Hel viertal, dat in „Wij moderne studenten" aan hel werk is, doet ontegen zeggelijk sympathiek aan en de film zelve bezit een frissclie charme. Zij zal vooral sportliefhebbers in hel bijzonder roei- enlhousiasten boeien: een waarlijk prach tige race werd er in opgenomen. Heftig is daarbij don strijd, welke door twee broers gestreden wordt om de liefde van een lief tallige meisjesstudente, daarbij zit men tij dens hel volgen van de broederlijke vecht partij naar adem te snakken. Het einde ver- eenigt natuurlijk de gansche familie, ond^-r dc zegeningen van den strengen, maar in zijn hart toch goeden vader, wien men be nijden mag zulke energieke en zich voor elkaar opofierende zoons te bezitten. Het variélé-uumnicr doel ons al weer Je adem beklemmen tijdens de halsbrekende toeren van slappe en uit elkaar gezakte wielrijders op allerwonderlijkste fielsmo- dellen, die op werkelijk ingenieuze wijze in elkaar geslagen zijn. De techniek staal te genwoordig waarlijk voor niets meer! Wij gewone stervelingen, rijden toch maar liever op een meer gangbaar modelletje langs de wegen! Na de pauze een Duitsche film met oude bekenden als Gustav Froelich en Bruno Kaslner, naar de roman van den bekenden Oostenrijkschen schrijver Stefan Zweig. Er zijn hieT wel aardige spelmomenten en mooie natuuropnamen bijv. Nice maar- een regiomeesterhand, zooals an de fraaie film van de vorige week, konden wij hier niet ontdekken. Men kan deze film met hel predicaat goed betitelen. Het is echter ook wel zeer moei lijk voor iedere week een wercldveroveren- de „schlager" te vinden. Doch ook bij deze rolprent kan men zich amuseeren en velen zullen er ongetwijfeld een goede les van mee naar huis nemen I De directie van hel Casino-theater heeft voor deze week een programma samenge steld, dat in alle opzichten veel bezoek ver dient. Afwisselend en goed van gehalte zijn de films, die wij er gisteravond hebben zien afdraaien, zoodal wij ieder kunnen aanbe velen dit te gaan zien. Tom Mix zorgt nadat het journaal ia afgedraaid voor de noodige sensatie in Tom de Wervelwind Zijn wonderbaarlij ke vlugheid en stoutmoedigheid als cowboy, zijn ongeveinsd recht karakter, edelmoed.g on standvastig en twee sterke armen, waar aan zijn groole vuisten, die ieder ander a! doen zwichten, zorgen daar al direct voor. Ook hier is hij natuurlijk de man, die in moet grijpen en zijn verdiende loon is na tuurlijk te trouwen met een zeer lief meisje. Abie's Rose Marie is de verfilming van het gelijknamige tooneelstuk in ons land en daarbuiten opgevoerd mei veie successen. Deze rolprent speelt zich af onder men- schen, die elkaar het leven zoo zuur moge lijk trachten te maken, met uitzondering van zekere Rosie en Tom, die elkaar in hoogsten graad beminnen, tot groote woede van de wt'derzijdsche schoonouders. Ten slotte weet ook hier de liefde te zege vieren en het einde komt na tal van dolko mische verwikkelingen met ons te laten zien, hoe Tom en Rosie een paar worden, terwijl de respectievelijke schoonvaders nog compagnons op den koop toe worden, wat natuurlijk de verhouding tusschen de beide families zeer ten goede komt. Juist deze films die een droovigen en een komischen kant van het leven laten zien, kunnen wij waardeeren en dal is ook zeker het geval bij deze Men voelt zich door hot alleszins waarschijnlijke scenario geboeid door de film, waarin de artisten ze?r goed spel leveren. Men ga hem zien Het City-theater brengt ons deze week twee hoofdfilms, welke volle zalen zullen waarborgen, zooals gisteravond reeds bleek. Na eenige kijkjes in diverse industriën en een kluclit„Er kwam een ridder gevlogen", krijgen wij als eerste hoofdfilm „Als de liefde komt Twee jonge zusters mogen niet trouwen, voordat haar oudste zuster Cynthia gehuwd is Deze wijst echter alle aanzoeken van de hand. Om haar zusters tot een hu welijk in de gelegenheid te stellen, geeft zij voor in stilte met een zekeren majoor John Smith te zijn getrouwd. Daar zij inmiddels werkelijk liefde voor een jongeman opvat, moet zij van haar gefingeerden echtgenoot zien af le komen en pla.atst daarom een overlijdensbericht van hem. De werkelijke majoor Smith komt dit te weten en begeeft zich naar Cynthia's woning, waar hij zich als Smith's beste vriend uitgeeft. Haar vader noodigl hem uit zijn week-end bij hem door te brengen en men kan zich de komische verwikkelingen indenken, als hij over Smith spreekt Na eenigen tijd echter komt Cynthia te hooren, dat de jongeman, waarop zij verliefd is, bijbedoelingen heeft, waarna zij de kennismaking verbreekt. John Smith's beste a riend ontpopt zich nu als de echte John Smith, waarna het einde zich gemak kelijk laat raden. Als tweede hoofdfilm krijgen wij na de pauze „Na den storm". Kapitein Martin Dale is door een ongelukkig huwelijk vrou wenhater geworden. Toen hij dan ook be merkte, dat zijn zoon, 2de stuurman op het zelfde schip, op-een meisje, dat aan boord van dit schip is, verliefd wordt, besluit hij een huwelijk te verhinderen. In een boot verlaat zijn zoon met zijn meisje het schip om in het geheim te huwen. Door heftige orkanen is het bootje echter een prooi der golven Kapitein Martin Dale besluit hen niet zijn schip le achtervolgen, daar hij zeker is, dat zij vergaan zullen en heeft het geluk hen juist op tijd te redden, waarna hij zijn toeslemming tot een huwelijk geeft. Behalve het mooie spel der betrokken per sonen, boeit ons bovenal hel machtige spel der natuur. Een geweldige storm zweept de golven huizenhoog op, zoodat de zee één groole schuimende massa is. liet strijkje liet zich ook van zijn beste zijde hooren. Wij twijfelen er niet aan of de directie zal zich deze week in een druk bezoek mogen verheugen. M Als het gezelschapVan Beem in het Lnxor-Theater optreedt kan men er ver zekerd van zijn voor den aanvang het pu bliek in een lange i ij voor de lokellen le zien staan! „Keessic" met zijn gezelschop is wel zeer populair bij het Leidsche pu bliek, al wordt hij wel eens wal heel plat in zijn uitdrukkingen, cn ook gisteravond heeft men weer gegierd van het lachen om de malle fratsen cn dwaze opmerkingen van den stommen oppasser van den op avontuur belusten luitenant! Uitleraard kan hel bioscoopprogramma ditmaal slechts beknopt zijn. De film vóór de pauze „Ca- deltenleven" is er één van komischen aard aansluitend bij Van Becm's optreden, ter wijl als hoofdnummer na de pauze een drama gaat, waarin George O'Brien en Estelle Taylor de tegenwoordige eehtgenoote van Jack Dempscy, de hoofdrollen vertol ken. Een verhaal van liefde cn ontrouw, van onzegbaar leed in de mijnen en van een schurkachtigen eigenaar, die tenslotte het pleit toch verliest, door zijn vrouw wordt afgeranseld en dan nog door de po litie worden opgepakt. Hetgeen iedereen hem gunt RECLAME. De heer John Kager, lood- en zinkwer- ker. Doelensteeg 9. he?ft zijn zaak een be langrijke verbetering doen ondergaan door de inrichting van een speciale afdeeling sa nitair, waarvoor de aan de straat grenzende winkelruimte in een keurige toonkamer .werd herschapen Naast diverse modellen vaste waschlafels, fonteintjes en baden, zijn er tal van gasfornuizen en -oomforen, zoo mede vele andere huishoudelijke artikelen op dit gebied geëxposeerd Het heldere wit van de badkuipen en was-hbakken maakt een frissrhen indruk in de door de goodc zorgen van de heeren Koet en Proper keurig ingerichte omgeving. Wie er langs komt, kan niet nalaten even te ^lijven staan en een blik naar binnen le werpen. 1JMUIDEN, 24 Aug. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 2.15—1.80. Tongen f. 4.10-2.60. Griet per 50 K.G. f. 75—32. Middelschol f. 56—50. Zetschol f. 4634. Kleine Schol f. 265.65. Schar f. 15—4.10. I Tongschar f. C<5 Roggen p. 20 stuks f. 28 11. Vleeten p. stuk fa 2.851.20. Pieterman cn Poontjes p. 50 K.G. f. 16—2.90. Groote Schelviseh f. 4240. Middel Schglv. f. 25— 21. Kleinmiddel Schelv. f. 16—10.50. Kleine Schelv. f. 114.30. Kabeljauw p. 125 K.G. f. 6755. Gullen p. 50 K.G. f. 204. Wij ting f. 5.50—4.20. Makreel f. 15—8. Heilbot p. K.G. f.2. Aangekomen de stoomtrawlers: IJM 481, met f. 4722; IJM 261, met f. 1992: IJM 291. met f. 4552; LJM 150, met f. 3927; IJM 27, met f. 2163; IJM 133, met f. 1817; IJM 14, met f.2096; IJM 34, met f. 1659; IJM 238, met f. 1217IJM 192, met f. 1623 IJM 29, met f. 2540. en de loggers KW 36 met 466; KW 131, met f. 319; KW 173, met j 476. CHIEF WHIP ARDATH LONDON DE ALGEMEENE TOESTAND. Weer uitstel der beslissingen te Den Haag. liet is gisteren te Den liaag weer gegaan met ups and downs De downs hadden aan vankelijk de overhand. Dit tengevolge van het feit, dat Snowden ook het nieuwe aan bod der vier heeft geweigerd. Dit nieuwe aanbod is door Jaspar mondeling overge bracht, doch werd van Engelsche zijde van weinig vooruitgang getuigend genoemd in vergelijking met vroeger gedane voorstellen. Hoewel het eerst beetle, dal de vier tol liet uiterste waren gegaan hetgeen opnieuw het zwartste pessimisme ontketende bleek dat later toch niet het geval, want de be sprekingen zijn niet afgebrokenl Men kan' zéggen, dal de conferentie thans binnens kamers aan het- marchandeeren is' Zoowel van Fransche als Engelsche zijde is de situatie nader toegelicht De Fransche minister Louc-heur wees er op, dat .men Engeland op verschillende wijzen tegemoet kan komen Frankrijk en België kunnen daartoe in het plan-Young een tiental mo gelijkheden aanwijzen en ook Italië heeft pogingen in die richting gedaan. Den economischen kant van het vraag stuk der leveringen in natura besprekende, zeide Loucheur, dat Frankrijk van oordeel is, dat men niets moet doen, wat het Duit sche economische leven kan bemoeilijken, waarbij men evenwel ook rekening heeft te houden met het economische leven van Engeland. In beide landen heerschl werke loosheid, maar Duilschland moet in staal worden gesteld te betalen en moet dus werk hebben Bovendien zijn de leveringen in natura een gemakkelijke betalingswijze, waaraan het Duitsche economische leven gewend is en die men niet plotseling slop kan zetten, daar dit een cvenwichlsstoring teweeg zou brengen, welke even noodlottig zou zijn voor Duilschland als voor zijn crediteuren Ten hoogste zou men kunnen overwegen de geleidelijke vermindering in sneller tempo van de leverantie, welke het plan-Young voorschrijft. Voor Italië is öe i levering in natura zeer belangrijk, daar liet voor zijn industrie kolen noodig heeft. Toch zijn Italië, Frankrijk en België het er over I eens, dat men met de Engclschen lot over- j ^Gilstemming moet komen. Men heeft daar- om gezegd, dat Engeland en Duitschland het onderling eens moeten worden. (In dit verband zij eon bezoek van Kil- ferding en Curtius aan Snowden gemie- moreerd). Bij deze besprekingen zullen zich intus- i schen ook nog financieele quaesties voor- 1 doen, waarbij Duitschland betrokken is, j zooals de Dawes-leening en het onvoor- waardelijke deel der annuïteiten. In dezen zin hoeft Jaspar met Snowden gesproken in het onderhoud, waarin die punten ter sprake zijn gekomen, waarover meeningsvcrschil bestaat. Men ziet, dat Loucheur de hoop nog niet geheel opgaf! In-Britschen kring werd betoogd, dat wanneer men den Engelschen verwijt, dat zij van hun kant niet te kennen geven hoe aan hun verlangens tegemoet le komen valt, zulk een verwijt als ten eenenmale ongegrond beschouwd moet worden. Im mers ,het zijn de anderen, die den Engel schen verzoeken, afstand te'doen van een deel van wat zij nu uit de regeling Dawes krijgen. Het Engelsche antwoord op het verzoek om iets van wat Engeland heeft, op te ge ven .is, dat het daartoe niet bereid is, en het wenscht ook niet. dat men op kosten van anderen, met name van de kleine sta ten, wier bereidwilligheid daartoe trouwens tot dusverre nog niets te bemerken viel, nan de Engelsche verlangens tegemoet tracht te komen: de Engelschen denken er niet aan toe te laten, dat de kleine staten hun iets zouden moeten geven, wat som mige grooten hun eerst zouden willen ont nemen. Het zal aan die grooten zijn en met name werd hjer nog in het hijzonder Italië genoemd, om datgene te doen, waar door Engeland zal behouden, wat het thans heeft. Engeland is niet langer bereid lot eenig gebaar. Telkenmale toch heeft Groot-Brit- tannië in den loop der jaren opofferingen moeten doen. Daarvan is nu de uiterste grens bereikt en de Brilsohe delegatie is niet van zins. op deze conferentie wederom offers te brengen. Engeland wil ook niets welen van eenige verhooging van hetgeen Duitschland in totaal zal hebben te betalen. De vier, oftewel de „offer-commissie", zooals de Duitschers deze niet onaardig doopten, zullen nu weer aan het woord moeten Wel is gisteravond laat, na het diner ten Hove, nog vergaderd, doch de be spreking is tenslotte verdaagd lot heden morgen. Een gunstig iets is ongetwijfeld, dat de duur der conferentie a) weer verlengd is. In ieder geval kan reeds tot Dinsdag wor den doorgegaan! De Duitsche minister Wirth verklaarde zelfs niet ontevreden le zijn. Men kan nog wel niet spieken van een accoord, maar cr was een vooruitgang. Minder gunstig is daarentegen een uit lating van Loucheur gisteravond 12 uur, dat cr gesproken was over de controle op de kolenleveranlies tijdons een eventueel Duilsch moratorium Loucheur besloot zijn medcdecling mei den uitroep: „Hef is on gemeen boeiend, mijne heeren!" Die aandujding van een Duilsch morato rium geeft te denken Alles is evenwel nog mogelijk. Niels on herstelbaars is nog gescliied. Zeer de aan dacht trekt in dit verband een bericht uit Londen, dat Mc Donald heden per vliegtuig uil Lossiemouth naar loonden terugkomt naar aanleiding van een belangrijk bericht uit Den Haag" Aan den disch van H. II. de Koningin en Z K. H den Prins der Nederlanden zaten gisteravond ten Paleize Koordeinde aan de godelegeerden tor Herstelconferenlie en hun ddines. alsmede de minister van builenl. zaken en mevr Beelaerts van Blokland. Van de buitenlandschc gedelegeerden kwamen o.m. len paleize Jaspar, Chéron. Mosconi, Briand. Slresemann, Wirth, Henderson. Hy- rnans, Venizelos. Snowden, Adalsji, Hilfer- ding en Zaleski. Voorts de secretaris-gene raal der conferentie Sir Maurice Hankey. ENGELAND.. Dawes over de vlootbeperking Het opgeloste katoenconflict. Ramsay MacDonald, de premier, heeft gisteren het cere-burgcrschap ontvangen van Elgin, do hoofdstad van het graafschap waaruit hij afkomstig is. Generaal Dawes, de Amerikaansche gezant, was bij de plech tigheid tegenwoordig. Generaal Dawes heeft zich bij deze ge legenheid ook uitgelaten over zijn bespre kingen met MacDonald inzake de beper king van de vloten. Men moest wel beden ken, zei hij, dat, al hebben de besprekin gen bevredigende vorderingen gemaakt, daarmee nog niet is gezegd, dat zij nu ook rijp zijn voor een bespreking in bijzondei- heden in de pers. Tenslotte zal de open bare meening in beide landen over de zaak moeten beslissen, maar deze moet eerst tot zijn eenvouqligstcn vorm zijn herleid pm een openbare bespreking vruchtbaar te maken daar dan pas iedereen kan begrijpen, wai het precies om te doen is. Als het vraaj stuk niet zoodanig wordt behandeld, dal de oplossing duidelijk en bevredigend voor den gewonen burger, kunnen well waar de regecringen wel tot voorloopt overeenkomsten geraken, maar dan besi het gevaar, dat het Engelsche pariemes en het Amerikaansche congres die niet raj len bekrachtigen. Men moet zich goed vi oogen stellen, dat als cr éen ding thi: onvergeeflijk zou zijn. het onvoldoend! voorbereiding ware van de voorgestel] maritieme conferentie. In* Lancashire is de uitspraak van hof van arbitrage met gemengde gevoelt- ontvangen. De werklieden zijn doorgas: zeer teleurgesteld door de loonsverlagirs maar erkennen dat zij verplicht zijn de uit spraak na te leven, omdat zij zich daarlfl bij voorbaat hadden verbonden. Ook vele patroons zijn niet tevreden e: zeggen dat zij niet hebben verkregen noodig is om het bedrijf een zekere mal van welvaart te hergeven. Het congres van de Arbeiderspartij, d» in September bijeenkomt, krijgt een herzie ning van statuten en huishoudelijk regh ment te behandelen. De door een commissie ontworpen riji gingen betreffen in de eerste plaats bf lidmaatschap en beoogen d-e gelegenbei tot toetreding uit te breiden en tevei elementen die op scheuring aanstureo I' weren. Door de vergemakkelijking van toetri ding tot de partij hoopt men vocrral nieuw* leden te trekken uit den middenstand uit vroegere liberalen. RONDOM DE HAAGSCHE CONFERENTIE. PARIJS, 24 Aug. (V. D.) Sauerw;: schrijft in de „Malin", dat de geallieerd mogendheden tijdens de gisteravond gehou den besprekingen nieuwe concessies aar Snowden hebben gedaan. Zij hebben z: bereid verklaard, de jaarbelalingen aai Engeland in absolute cijfers te garano^ ren. Sauerwein gelooft, dat door deze voor stellen bijna 75 pet. der Engelsche eisc.:^ wordt ingewilligd. Ook op het gebied warenleveranties is men den kanselier de schatkist zooveel mogelijk tegemoet f* komen. Men was bereid, den eisch der E&* gelsche regeering, dat de leveringen in tura zelfs in geval van een Duitsche mo:> rium streng begrensd moeten worden, w willigen, terwijl men deze kwestie wilde - ten regelen door een controle-commi^- die zich in lastige gevallen tot den Raad 't J; Beheer van de nieuwe Internationale Ba zou moeten wenden. Italië zou men vojge Sauerwein willen dwingen om kolen via Duitsche spoorwegen le betrekken. I deze veel duurder worden en de Engetec - kolenindustrie er minder concurrentie ondervindt. N'aar aanleiding van ^e,vr'^l"-l die veten bezighoudt, of Duitschlano °V1 concessies zal doen of heeft toe£ezfc. schrijft Sauerwein dal Hilferding en Cur- Iji t uaucjiïciu ua.1. lius zich, na het onderhoud dat Z'J fB.»| avond met Snowden hadden waarscnW I eenigszins verplicht gevoelden ook brengen. Als tegenprestatie daarvoor ,,1 den zij echter een korleren termijn v': j, ontruiming van het Rijnland verlang' L Stresemann zou reeds 1 Januari onlrtt® I hebben verlangd, doch hij schijnt

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2