LEGPLAATJE. OPLOSSINGEN. RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN Riek de Graaff. Jij hebt geboft o,p het feest, door zulk mooi postpapier te winneo. Ben jij zoo'n kraan in het kaarshappen? Hoe staat het met jo» opstel, ben je er al aan be gonnen? Jopie van Egmond. Hoe heb je het gel had in het kamp, was het er gezellig? Jou dnzendine kan ik niet plaatsen, want het- zelfde raadsel heeft al eens in het kinder- kranlje geslaan Reinier den Hertog. Wat be'n jij lang op reis geweest I Maar nu je weer thuis bent, krijg ik zeker weer geregeld een briefje van je. Een volgenden keer moet je mij eens vertellen wie dit briefje voor jou geschreven heeft. Ik heb wel gezien dat je het zelf niet gedaan hebt Ik zal de voorraad raadsels eens nakijken, sn als er nog één van jou bij is, zal ik het eens plaatsen. Dirkje Hopman. Als er logé's zijn komt eir gewoonlijk van brieven schrijven heel weinig. Maar nu de vacantie bijna ten ernde is, worden de geregelde werkjes, zoo als raadsels oplossen, weer hervat. Als je opstel klaar is moet je het maar direct insturen, anders vergeet je het misschien nog, of raakt het zoek. Ik ben erg nieuwsgierig wat je allemaal te vertellen hebt. Joetje de Wekker. Jou pakje belooft (heel mooi te woiden. Doe maar goed je best zoodat je gefotografeerd mag worden, want ik wil dolgraag een kiekje van je hebben. Is die vereeniging pas opgericht? Ik heb er nooit van gehoord. Jan Molijn. Jij hebt een goede lange dag gemaakt van 's morgens half negen tot 's avonds elf uur. Was je niet erg slaperig toen het zoo laat werd? Wat ben je gt'luk- kig geweest met het oplossen, je geheels inzending is goed. Gerard van Schie Ik was erg verwon derd toen ik van jou hoorde dat je niet wist dat er een plantje bestond dat kruid- je-roer-me-niet heet. In het opstel mag je vertellen wat je wil. Als je nu bijvoor beeld in de vacantie iets gedaan hebt wat je erg prettig vond, dan maak je daar een verhaaltje van, of van een uitstapje. Je ziet dus, Gerard, dat er onderwerpen ge noeg zijn. Ploni en Jan Smits Jullie zijn zeker wel flink bruin gebrand aan het strand, is 't niet? Je hebt, geloof ik, de geheele vacantie zoowat aan zee doorgebracht. Hoe bevalt het schoolgaan je nu weer? Zoo gauw het vacantie-opstel klaar is, mag je het inzenden. Trien, Riek en Kees Pauw Je zwager heeft het toch mis gehad, toen hij dacht dat ik in den Haag woonde. Als jullie op de kaart hetzelfde adres zetten als op de brieven met de oplossingen, komt hij wel over. Van verschillende nichtjes en neef jes heb ik zoo al kaarten gekregen. Ik heb ook een prettige vacantie gehad, en veel reisjes gemaakt. Hen Boom Dat viel ook niet mee hè, Henk, dat je zoolang moest wachten eer je met de tram mee kon. Je had in dien tijd haast naar Leiden kunnen loopenl Is jouw school ook al weer begonnert, of heb je nog vrij? Nellie Eikel Is jou zusje niet trotsch dat ze nu met jullie naar de groote school mag. Keurig postpapier heb je voor je over gang gekregen. Zit je nu in de -t de of lfde klas? Dat kan ik niet goed ontcijfe ren. Een anderen keer hoor ik dat wel van jou. Abram v. d. Heijde Jou briefje is niet erg duidelijk. Je vraagt me of ik het aan Koos wil vertellen, maar je hebt vergelen er bij te zeggen wat ik hem vertellen moet Is Koos soms ziek geweest? Uit jou schrij ven maak ik zoo iets op. De volgende week moet je het eens beter vertellen. Jopie v. d. Bel Je hebt zeker al ge zien dat jou naam ook bij de goede oplos sers vermeld staat. Van nu af aan behoor je dus ook bij de raadseljeugd. Zeg jij nu ook maar net als de anderen „tante" te gen mij, dat klinkt veel gezelliger. Je gaat toch zeker ook met onzen opstelwedstrijd meedoen? Catharina van Egmond Jou voorraad raadsels en anecdotes schijnt erg groot te zijn. De anecdotes, die ik nu gekregen heb, zijn aardig. Hadden je oom en tante de zee nog nooit eerder gezien? Ben jij ook al weer naar school geweest? Willy de Graaf Ditmaal heb je het Dit legplaalje kun je maken van leghoutjes of lucifers, waarvan de koppen ver wijderd zijn, en knoopen (voor de zon en de hoofden der vroolijke jongens). Je kunt wel zien, dat het nu zomer isl er beter af gebracht dan den vorigen keer. Je geheele inzending is goed. Je was zeker in de war geraakt door het foutje dat in het eerste raadsel was. Willy Verbrugge Hetzelfde reisje, waar jij van vertelt, heb ik ook gemaakt in de vacantie, maar per fiets. De weg is mooi en zoo afwisselend. Heb je veel ge noten in de vacantie? Bertus Boom Er zijn maar weinig jongens en meisjes, die blij zijn dat ze weer naar school gaan. Van meerderen heb ik juist de mededeeling gekregen dat ze het niets prettig vonden dat de vacantie voorbij is. Wat zullen jullie nu hard moeten stu- deeren voor zang als er dit jaar nog uit voeringen gegeven worden. Heb je van de laatste opgave de oplossing niet kunnen vinden; het was ook geen gemakkelijk raadsel, hè? Anje de Gelder Ik zie dat je op je reis ook aan mij gedacht heb. Leuk vind ik dat. Hartelijk bedankt voor je mooie kaart I Martha Schimmel Ook jou wil ik nog eens weer bedanken voor al de kaarten en groeten die ik van jou in de laatste weken ontvangen heb. Vanmorgen kreeg ik jou ansicht uit Venlo. Wat hebben ze daar een mooi stadhuis. Het reizen zal voor jou nu ook wel zoo zoetjes aan afgeloopen zijn. Hoeveel plaatsen heb jij wel niet bezocht in de vacantie ?Het zijn er heel wat ge loof ik. Nu maar weer aan het werk, Mar tha, en niet vergeten je oplossingen in fe zenden. Allemaal hartelijk gegroet van HIL BRALTEN. P.S. Later ontving ik nog ansicht kaarten van: Gerharda en Christiaan Eg- gink. Agatha Braat, Jan Rodenburg en Cor- rie Rodenburg. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. L Kruidje-roer-mij-niet. Kruik, tuin, mijn, riet, rood, kei, Jet, duinen. 8. T A A G A L V A A V 0 N G A N S 8. Een korporaal, 1. Een spiegel. 6. Haar mama ia vandaag uit de 9tad ge gaan. (Mafs) Is nectar wal een godendrank? (tarwe) Wie zal den boer de sc ha vergoeden, welke de hond onder de kippen aan richtte? (haver) Heeft het nieuwe varken al uit den trog gegeten? (rogge) 6. Een geldstuk. 2, Asch, tasch. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN l EN DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Catharina v. Egreond. Wat kan men niet nat maken? II. Ingezonden door Leny Oostveen. Met b ben ik een vaartuig, met n ben i «en vrucht, en met sl. ben ik een grcppell ra. Ingezonden door Anton van de Ruit. Hoeveel boterhammen snijdt men vai) een heel broodje? IV. Ingezonden door Jan Rodenburg. Wie kan vijf dagen van de week opnoe| men zonder het woord dag te gebruiken? Ingezonden door de broertjes Mulder. In welk geval is twee keer twee ze3? VI. Ik heb geen mond, toch kan ik blazen I En vreeselijk hard kan ik soms razen. Ik kan de zwaarste dingen lichten En dikwijls groote schade aanrichten Dan zweef ik laag en hoog verheven. Men schrijft mij wel voor 't woordje buk| Kom noem mijn naam nu fluks. VII. Ingezonden door Pieter Pont. Welke fabrikant heeft de meeste aln<J mers? GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSE ONTVANGEN VAN: Annie van. Heilsbergen, Willy de Neil Jopie v. d. Bel, Jopie van Egmond, Fif deri'k Mulder, Johan Mulder, Hendrik Ml der, Nellie Eikel, Annie Brouwer, Abraf van. de Heijde, GeTra Lekkerkerker, Wel ter Lekkerkerker, Martha Schimmel, Hel Boom, Riek do Graaff, Riek Pauw, Tril Pauw, Kees Pauw, Ploni Smits, Jan Smil Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Jf Molijn, Gerard van Schie, Anton van f Ruit, Truida van de Ruit, Joótje de Wl ker, Dirkje Hopman, Marietje Sieij Jannie Hagoort, Reinier den Hertog, Rodenburg, Marietje de Man, Anniel Man, Bertus Boom, Willy Verbrugge, Vf] de Graaf, Catharina van Egmond en ha on a Maas. o- -

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 12