Ipruiming v. Restanten JAN VAN RIEMSDIJK Sbz. 6. en A. DE BEST Vrijdag 16 Aug. 8 uur. Gemeentezaal Katwijk-aan-Zee BRIEVEN UIT AMERIKA. RADIO-PROGRAMMA. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen' van tlden aan het bestuur der stichting „Rot- rdamsch Zeehospitium", op grond van ar- e] 72 der Lager Onderwijswet 1920. g Aanbieding rekening over 1928 van |en Vleeschkeuringsdienst .Kring Kat- Voorstel inzake regeling van het ver •eJr in de Annastraat en Roest van Lirn (urgstraat. 10. Rondvraag. HEEREN-, DAMES- EN KINDER-STRANDSCHOENEN voor veel verminderden prijs oorstraat 3a Katwijk aan Zee Woon- en Winkelhuis te koop KATWIJK AAN DEN RIJN. Autotocht ouden van dagen. Zaterdagmiddag had onder begunstiging an prachtig weer voor de eerste maal hier een autotocht plaats voor ouden van igen. Eenige heeren hadden daartoe het jtiatief genomen en kregen spoedig daad- irkelijke 9leun van een aantal autobezit- J3 die hun auto beschikbaar stelden, als- Zie van winkeliers en particulieren die Kir hun ruime gaven in geld en natura t mogelijk maakten voor de noodigö ver- aperingen zorg te dragen. Te ongeveer half twee vertrok de stoet der groote belangstelling der bevolking naf de Turfmarkt met als einddoel Bloe- endaal. Allereerst werd een kleine omweg maakt over Noordwijk aan Zee. Daarna ig het via Noordwijkerhout in de richting emstede naar Zandvoort. Onder het ge- van een sigaar voor de mannen en Eau Cologne voor de vrouwen kwam de mming er al dadelijk in. Zelfs de pech a een lekke band vermocht niet de stem- ng te verstoren. Bii „Kraantje lek'' werd halt gehouden en thee gebruikt. Daarna ging het door oemendaal, langs het bekende kopje en *r terug naar Haarlem waar de Bavo- rk werd bezichtigd. Vanuit Haarlem ging I lang9 den Rijksstraatweg weer terug ar huis. In „De Nachtegaal" te Lisse werd de irendigen metOsch nog versterkt en toen ig het weer huiswaarts waar men te on- ■eer 8 uur aankwam. Na een rondrit door dorp werden de oudjes thuis gebracht loodig te zeggen dat ze genoten heb-4 Allen waren opgetogen en hadden lielfde oordeel, n.l. dat liet prachtig ge- was. Men was ook buitengewoon ikbaar tegenover liet comité en allen die auto beschikbaar hadden gesteld voor mooie rit. Tevens dank aan de milde vers, die, er ook veel toe hebben bijge- igen, dat de tocht zoo goed geslaagd is! Tuinbcuw. lezien de kleinere aanvoer van aard den. voornamelijk van vroege aardap- en, en de regel dat bloemkool, het hoofd- duel. slechts driemaal in de week wordt gevoerd, besloot het bestuur der Tuin- Uffvereen. K. en Ornst. vanaf nu driemaal plaats van vijfmaal in de week, te lm. Ook andere jaren werd omstreeks fclfden datum begonnen met driemaal veek veilen. - Een zoom van den heer J. v. M. had h Zaterdag per fiots naar Leiden bege- 1 Bij het terugkomen kwaan hij ongeveer >ij het Nieuwe Ziekenhuis in aanrijding 1 een wielrijdster, zoodat hij met zijn ofd op de straat viel, en «een lichte her schudding kreeg. Hij is in het Ziekeu- ter verpleging opgenomen. - Het zoontje van den heer Joh. Knetsch Zaterdag het ongeluk op Valkenburg oen vrachtauto af. te vallen, bestuurd ,r M. K. In bewnsteloozen toestand werd bij den heer S. binnengedragen, vaa- 47 hij verder per auto is naar huis ge- dit. Gisteren was de t-oestand redelijk KATWIJK-AAN-ZEE. Zwemwedstrijden, Inder reusachtige belangstelling bad riagmiddag het Zwemfeest der Kat- ;Pche Reddingsbrigade plaats in de uit ging van Rijnlands Uitwateringkanaal, 'willend toegestaan door den opzichter 1 Rijnland den heer W. van Mels. tan beide zijden van het Kanaal hadden -langs de boorden van den Rijn" tal- Ze nieuwsgierigen en belangstellenden, t de deelneemsters en deelnemers opge- die allen werd door den voorzitter K-R.B. den heer Eikelenboom 'n „wel- ij toegeroepen. Vervolgens zette hij het r wedstrijden uiteen n.l. in hoofd- de Zwemsport beoefenen. r1' is. zeide spr. noodig. uit hygiënisch I sportief oogpunt en met altruïstische Vinden. P°5 meer personen kunnen zwemmen, 'Tunder er ongelukken door verdrin- zullen voorkomen. zal enen door de zwemkunst te ver- Vorkomen dat men bii het redden L enkelingen eigen leven in gevaar of dat van anderen in de waagschaal In dit opzicht meer kracht naar L ,e kunnen ontwikkelen is in de h ,.pr'jaat9 organisatie noodig. Dan kan i Gemakkelijker materiaal aanschaf- een allereerste vereischte is, 11 goed gevolg slagen. OPTREDEN VAN i EN ZIJN GEZELSCHAP, w. o.: Mvr. VAN RIEMSDIJK RIE VAN DE ROVAART Mr. R0MB0UT VAN RIEMSDIJK Een ouderwets gezellige Zomersche avond van Vroolijkheid en Zang aan beide zijden van het voetlicht. GROOT AFWISSELEND PROGRAMMA w.o.: Liedjes en Praatjes over Amerika; Hij Zij en de Piano; Boerensamenzangenmet tot slot de suceesvolle Zeemansliederen HandelsbladEén doorloopende artistieke prestatie. Groot Arnhem Wij zijn trotsch op hem. Haarl. DagbladJuweeltjes van modern Cabaret'Repertoire. Entree f. 1.-f- 10 pCt. auteursrecht. Voorverkoop plaatsbespreking aan de Zaal bij den Concierge vanaf heden. 177 nr>i if=ii Daartoe is noodig steun van de overheid, van de gemeente en de gemeenschap. Met een opwekkend woord tot de deel neemsters en deelnemers aan de wedstrijden om „hun beste beentje voor te zetten", ein digde spr. zijn luide toegejuichte rede. Hierna hadden de verschillende wedstrij den plaat9 waarbij het vaak vroolijk toe ging. Tusschen de wedstrijden in, werd als af wisseling een demonstratie aan den wal ge geven ,hoe men zich van een erg zenuw achtige n drenkeling, die zich verkeerd aan zijn (haar) redder ster) vastgrijpt, losmaakt en hoe men drenkelingen vervoert, gevolgd door een manier waarop men drenkelingen die in bewustéloozen toestand verkeeren met behulp van kunstmatige ademhaling toe te passen weer in 't leven brengt. Als slotnummer werd e'en aardige panto- mine vertoond, voorstellend een gezin van vier personen in een boot die in verboden water gingen vissohen. Een politieman wilde proces-verbaal opmaken, doch in overgroole dienstijver geraakte de man der wet zelf te' water en zou zeker verdronken zijn als de visschende familie en de leden der K. R. B. niet ter redding waren toege schoten. Een luid gejuich en geapplaudisseer was het Joon voor de debutanten. Na afloop hiervan deelde de heer Eikelen boom mede. dat de prijzen 's avonds in „Casa Cara" zouden worden uitgereikt. De uitslag der wedstrijden is: 25 Meter schoolslag, jongens: 1. A. Brug- geman 241/5 sec..; 2. J. v. d. Sluis 242/5 sec.; 3. H. v. Bommel 25 1/5 sec. 25 M. schoolslag, meisjes: 1. R. de Bink 28 2/5 sec., 2. Willy Houwer 28 4/5 sec. 50 M. schoolslag K. R. B,, dames: 1. Mej. L. Parlevliet 1 min. 12 4/5 sec.; 2. Mej. G. J. Runeman 1 min. 15 3/5 sec.; 3. Mej. L. Pronk 1 min. 15 4/5 sec. 50 M. schoolslag K. R. B.. heeren: 1. A. Kuipers 1 min. 1 sec.; 2. D. Vis 1 min. 8 4/5 sec.; 3. A. y. d. Vlist 1 mm 9 sec. 50 M schoolslag, dames: 1. Mei. Kors 1 min 2/5 sec.; 2. Mej. N. Meijers 1 min. 3 4/5 sec.; 3. Mej. D. Bijlo 1 min. 4 sec. 50 M schoolslag, heeren: 1. J. Bijlo 53 sec.2. II. Bruggeman 53 2/5 sec.; 8. Brons geest 53 4/5 sec. 25 M. vrije slag, jongens: 1. Jan Scheer 18 sec.; 2. H. Spanjer 19 2/5 sec.; 3. S. Metier 20 sec. 25 M. vrije slag. meisjes: 1. A Ouwehand 25 2/5 sec.; 2. P. Willemse 30 2/5 sec.; 3. II. Pel 30 3/5 sec. 50 M. vrije slag. dames: 1. J. Bijlo 57 3/10 sec.; 2. Pekkers 57 4/5 sec. 50 M. vrije slag, heeren: 1. P. £toijns 41 2/5 sec.; 2. J. Scheer 41 3/5 sec., 3. J. C. Goe'koop 45 sec 25 M. rugzwemmen, dames: 1. Fordoir 28 3/5 sec.; 2. D. Bijlo 30 sec. 25 M. rugzwemmen, heeren: 1. L. D. Broekema 24 sec.; 2. J. Scheer 25 3/5 sec. Hinderniszwemmen, -dames: 1. Mej. A. Ouwehand 40 sec.; 2. Mej. Kors -15 1/5 sec. Hinderniszwemmen, heeren: 1. .T. C. Goekoop 31 3/5 sec. 2. J. Scheer 32 1/5 sec.; H. Spanje 35 1/5 sec. Gevonden voorwerpen. Een ketting met paarl. een gouden zegel ring gemerkt J. G. en binnen E, een broche, pijp, zilveren vulpendop, dasspeld, zwart kinderschoen tje, kinderbadschoenlje, pak nh. badhanddoek, badmuts, badschoen en 2 badpakken gerold in witte badhanddoek, een paar zwarte badschoenen. D. H.-hnnd, blauwe manfelceinluur, dames-polshorloge en witte dameshandschoen. De strandfeesten zijn Zaterdag weer uitstekend geslaagd. Hoofdschotel was hier de fortenbouw, waar ten slotte de zee toch weer over triumfeert. Als slot der feesten werd door de mede dingers een gecostumeerden optocht gehou den door het dorp, waarbij vooral de laatste, voorstellende een scharenslijpers-familie, de bijzondere aandacht trok wegens haar na tuurlijke uitbeelding van woning( huifkar- re tje), groepeering en karakteristieke aan kleeding. NOORDWIJKEFHOUT. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid en van Financiën is aan deze gemeente, in verband met den bouw van 12 arbeiderswoningen uit 's Rijks kas toege- kendkend: een grondvoörschot ad f.4000, een bouwvoorschot ad 31.000 gulden en voorts een jaarl. bijdrage tot een max. van 150. op de expl. van 6 woningen. - Heden. 12 Aug. heeft de heer A. J. Wijnekus oud-Gemeente-Secretaris, de ge meente verlaten en zich te Breda gevestigd. Van verschillende zijden ontving de heer W. bij zijn vertrek bewijzen van sympathie, ook uit naburige gemeenten. OEGSTGEEST. Gevonden voorwerpen. Huissleutel, 2 lipssleutels, lompouse zwemkaart en notitieboekje, portemonnaie, met inhoud, bruine bont, armband, ketting ring met sleuteljes. dameshandschoenen, en zwarte portemonnaie met inhoud. Inlichtingen te bekomen aan het politie bureau Raadhuis, uitsluitend van 9.301 uur en van 24 uur. Bevolking over Juli Ingekomen: 24 m., 46 v^.,70 pers. Geboren: 3 j., 3 m6 pers. Te zamen 76 pers. Vertrokken: 37 m;, 76 vr. 113 pers. Overleden: 3 m., 4 vr7 per9. Tc zamen 120 pers. Al zoo een vermindering van 44 personen. Woningbonw „Buitcnlust." Naar wij vernemen besloot de vereeni- ging „Builenlusl" om, naast de reeds be staande 27 woningen plannen to beramen iet dep bouw van 72 woningen. Om tot uit werking van dit plan te komen zou even als bij het eerste plan, een gemeentelijk bouwvoorschot moeten plaats hebben. De vereeniging heeft daartoe strekkende plan nen met toelichting verzonden ter bestu deering aan de Raadsleden. Zooals men weet, draagt de gemeente geheel het finan cieel risico, waarom zeker zal moeten wor den aangetoond, dat werkelijke behoefte be staat aan zoodanig aantal woningen, om eenigen vasten grond te hebben, voor wat gemeentelijke woningbehoefte betreft, het risico in dezen verder uit te strekken. In legen woo ld igheid van den Alg. In specteur van Dierenbescherming, zal op 20 September* ten Raadhuize de herkeuring plaats hebben van alle in deze gemeente aanwezige trekhonden. Tot heden werden ten Raadhuize af gegeven 9 jachtarten. Geslaagd is voor liet examen Engel9ch M O. (akte A) mej. E. A. Sieburgh, alhier. VOORSCHOTEN. E-l triciteits-storing. Zaterdagmorgen omstreeks kwart over elf was plotseling do toevoer van electriciteit verbroken, zoodat fabrieken en werkplaat sen. wier bedrijf door electricite'it woedt gevoed tot werkeloosheid werden gedoemd. Deze storing heeft geduurd tot 's namid dags vijf minuten voor half vijf, dus vijf uur. Men deelde ons mede, dat er storing was ontstaan in het hoogspanningsgebouwtje in de Schoolstraat en personeel van do Licht fabrieken te Leiden met spoed getracht heeft de storing te verhelpen. Hiervoor was echter noodig liet aanbrengen .van geheel nieuwe onderdeden, diet per vrachtauto waren aan gevoerd. Omtrent de oorzaak kon nog geen nadere verklaring worden verstrekt. Burgeilijke Stand. Geboren. Cornelia Johanna Adriana, d. van J. W. Zwetsloot en van M. J. Jansen Quirinus Jacobus Petrus, z. van P. J. van Hemert en van P. M. van der Kooy Johanna Adriana Maria. d. van C. A. Does- wijk en van W. G. Knïjnenburg Petro- nella. Jacoba, d. van M. den Hollander en van M. P. van Bohf.'emen. Overleden: H. E. Chrisliaanse, echt genoot van E. J. Borgending, oud 75 jaar. Ondertrouwd: G. W. Goemans, 24j aar en A. A. van Boheemen, 18 jaar. Wade H. Ellis, een lid der nieuwe Crime Commission; die op voorstel van President Hoover eenige maanden geleden bijeen kwam. gaf per radio eenige ontstellende bij zonderheden over de misdaad in Amerika. Hij vertelde o.a. dat de jaarlijksche onkos ten van de misdaad inde Vereenigde Staten dertien billioen bedragen. Dat er per jaar twaalf duizend menschen vermoord worden of vijftien maal zooveel als in Engeland; dat er dertigduizend misdadigers in New-York en tienduizend in Chicago rondloopen. „Elke Amerikaan", aldus mr. Ellis woordelijk, „moet nu weten, dat de Vereenigde Staten den groolsten rijkdom bezitten, de meeste macht, de meeste wetten en de meeste mis dadigers van ieder land ter" wereld. De jaar lijksche onkosten bedragen ongeveer het totaal van de oorlogsschuld". Men zal zich herinneren, dat een der voornaamste punten uit de rede door President Hoover gehouden bij zijn ambtsaanvaarding was zijn nadruk kelijk wijzen op het groote gebrek aan ont zag voor '8 lands wetten, van de allergering- sten tot de zeer grooten. Waarmee hij zoowel de nationale drooglegging aanduidde als het verbod om een aschbak zonder deksel te laten staan. Onmiddellijk daarop riep hij een commissie van onderzoek bijeen, bestaande uit bekende en bekwame juristen, paedago gen en sociale werkers, die binnen het jaar een Tapport dienen in te leveren, waarin middelen tot verbetering aan de hand moe ten worden gedaan. Inmiddels heeft de com missie meegedeeld minstens twee jaar noo dig te zullen hebben en aangezien een ver gissing menschelijk is, dient men er reke ning mee te houden, dat het nog wat langer zal duren. En ondertusschen? De offic-ieele mededeeling per radio van een lid dier oommissie bewijst ten eerste dat President Hoover zich niet aan over drijving heeft schuldig gemaakt. Maar dat het zóó erg was, zullen de meesten niet ver moed hebben, want tegen cijfers valt niet te redeneeren. Een eigenaardig deel uit El lis' rede was de mededeeling, dat twee derde der misdaden bedreven worden door personen, die in Europa geboren zijn of door het volgende geslacht. Terwijl er dus in Europa zelf minder zware overtredingen worden begaan want de Crime Commis sion houdt zich vanzelfsprekend niet bezig met verkeersovertredingen e.d., maar met moord, omkooperij, oplichterij in het groot zijn het in Amerika juist de immigranten, die het ernstigst zondigen. Een dergelijke bewering is natuurlijk gegrond op mededee lingen en cijfers verstrekt door politie, recht banken en gevangenissen en is zonder twij fel waar. Wat mr. Ellis, waarschijnlijk niet opzettelijk, verzuimde mee te deelen, is welke buitenlanders het grootste aandeel hebben inde tegenwoordige mi9daadgolf. Het jarenlang volgen der dagbladen en perio dieken, het bezoeken der rechtszalen heeft mij aanwijzingen gegeven in een bepaalde richting, welke landskinderen bij voorkeur in het zwarte boek worden opgeteekend. Mijn volkomen onpartijdige indruk wordt geheel gerechtvaardigd door de cijfers be treffende gevangenen in Sing Sing. Sing Sing, overal in het buitenland be kend om zijn electrische stoel, is een der oudste gevangenissen in Amerika en her bergt ongeveer tweeduizend gestraften op dit oogenblik. Als de voornaamste gevan genis van de cosmopolitische stad New-York kan Sing Sing nog meer dan eenige andere gevangenis in hei land als voorbeeld aan gehaald worden om te constateeren uit welke nationaliteiten de misdadigers het meest voorkomen. De cijfers, die directeur Lawrs van Sing Sing gaf over 1927, toonden 26 percent buitenlanders en 74 in Amerika geborenen, onverschillig van het hoeveelste geslacht. Van de laatsten echter was het percentage Engel schep 16, Ieren 14, Italia nen 15, Duitschers 13, Joden 16 en Negers 18, terwijl de rest uit fracties van percenten bestaat. Met uitzondering van de Duitschers komt dit overeen, met den indruk, dien elke krantenlezer opdoet. Het meest komen Ita- liaansche, Joodsche en Angelsaksische na men voor, terwijl men zoo goed als nooit een Franschen, Hollandschen of Soandi- naafschen naam ontmoet. Men kan hier terecht tegen aanvoeren, dat New-York of Chicago ook de grootste kolonies Joden en Italianen herbergen, maar even onweerleg baar is het feit, dat daar de meeste mis daden gebeuren. En even teekenend is het, dat de vorige week een bekend Deenseh journalist door den President ontvangen werd, waarbij de laatste in den loop van het gesprek vertelde, dat er geen enkele Deen in een Amerikaansche gevangenis zit. De radio-spreker stond nog stil bij de vaak voorkomende en verderfelijke samen werking tusschen de politieke-, financieele- en misdadigersgroepen; nog erger, tusschen de onderwereld qn de autoriteiten zelf, wier gezworen plicht het is de wétten te doen handhaven. En verder besprak hij de groote moeilijkheden om de misdadigers voor het gerecht te voeren en het heirleger achter deurtjes waardoor zij met behulp van crimi- neele juristen weten te ontsnappen. Was de stem door den aether er één ge weest van een fanatieken ijveraar voor rechtschapenheid en deugdzamen levens wandel dan had die niet zoo verontrustend geklonken als nu. De woordvoerder van de Crime Commission ontkende, dat de wereld oorlog of de drooglegging de onmiddellijke oorzaken van de misdaad zijn; hij meende, dat die de laatste dertig jaar al aan het op komen was. „De eerste en belangrijkste oorzaak is onze kolossale toename in rijk dom, die gevolgd wordt door verspilling brooddronkenheid en zucht tot vertoon. Hier door wordt de zwakke broeder in verleiding gebracht om ook gauw veel geld te bemach tigen op elke denkbare manier. Een andere reden de aangroeiende warmassa van wet ten, die in plaats van elkaar te steunen, het tegenovergestelde bereiken en nog immer komen er nieuwe bij. Foderne uitvindingen als de automobiel en de automatische revol ver hebben gemaakt dat de boef vlugger en veiliger zijn slag slaat of zonder nalating van een spoor verdwijnt dan vroeger." Het machinegeweer, het rookgordijn, traangas- bommen en zelfs het vliegtuig zijn alle vindingen, die vroeger of later tot de uitrus ting van den eerste—klasse-boef zullen be- hooren. Maar de allervoornaamste factor, volgens mr. Ellis, is dat de burgerij zelf zoo druk bezig is met geld te verdienen en zich af vraagt hoe nog meer te krijgen, hoe het te beleggen of er plezier van te beleven, dat men zich eigenlijk niet bekommert om het overal dreigende gevaar. Ik zou nog een stap verder willen gaan door de bewering, dat waar en wanneer men zich openlijk met misdaad bezig houdt, deze juist van een aureool voorzien wordt. De frontpagina's van sommige kranten bevatten koplijnen van een vingerlengte betreffende misdaden, terwijl foto's en sensationeele beschrijvingen welden nadruk op hel griezelige of weerzin wekkende leggen, maar niet op het onge oorloofde. Wie kan. benaderen hoeveel lec tuur in dag-, week- en maandbladen uitslui tend en alleen uit verhalen vol overtre dingen tegen de nationale en menschelijke wetten bestaat. Hollywood heeft in arren- moede gegrepen naar de onderwereld van Chicago en New-York, heeft den drank* smokkelaar en beroeps „gun man" of moor* denaar tot hoofdpersoon geproclameerd en vanuit zijn diepen fauteuil kan men da politie een vuurgevecht zien leveren met da boeven, precies alsin de werkelijkheid en even vaak winnen de brave boeven tot vol- doening van de donkere zaal. Vanwaar die kolossale populariteit voor een stuk (en sinds kort de film) „Het Proces van Many Dugan", de boeken van Van Dine als da Greene Murder Case of de Canary Murder Case? De groote massa wordt niet meer ontroerd over een tragisch moordgeval dani zij zich druk maakt over een regenbuitje. Ter verbetering van den toestand kwam Wa-de H. Ellis aan met een reeks maatre- gelen, die al geruimen tijd geopperd zijn, maar heel moeilijk voor verwezenlijking vatbaar zijn. De aanmaak en verkoop vani vuurwapenen zou stop gezet dienen te worden, tenzij onder federaal en staatstoefe zicht. Tot nu toe hebben do wapenfabri kanten met succes in Washington zulk een| wet bestreden, maar indien die er doop kwam duidt de drooglegging genoegzaam aan. welk een smokkelarij te wachten staaft en bovendien is, om met niT, Ellis' eigejï woorden t? spreken, het idiote aantal wet ten weer met eentje vermeerderd. Verdeg raadt hij aan de deportatie van veroor deelde buitenlanders, een centraal bureau! als Scotland Yard, eenvoudiger rechtsple ging, het pleitrecht ontnemen aan advo caten van kwade zaken cn dergelijke maar regelen. Over de drooglegging gaf hij zijoj meening zonder er doekjes om te windeiu- ,,Tien. jaar achtereen heeft de natie zich zelf voor den gek gehoudenheb is laf ert huichelachtig den toestand niet 'dapper onder do oogen te willen zien.'' Men heefti Hoover verweten, dat hij het belangrijke droge vraagstuk op den achtergrond ha<$ gedrongen met het samenroepen van zijn Crime Commission. Behoudens onvoorziene omstandigheden js er ook geen verande ring te verwachten, alvorens do commissie haar rapport zal hebben uitgebracht, maar do leden zullen op hun onderzoekinga t-ochten heel vaak dranklucht moeten' ruiken. Ten bewijze van het bovenstaande geef ik het laatste nieuws op dit gebied. Frar.ti Marlow, een New-Yorksdh bendelid, bezit ter van een nachtclub en wedder op del paardenrennen, werd doodgeschoten aan' den straatkant gevonden; Frank's werke lijke naam was Alm'edo Curto. In Pind Bluff, Arkansas, schoot een 14-jarige jon gen zijn vader dood, omdat die hem een standje had gegeven. In Charleroi, Penn sylvania, werden een paar jonge kerels ge arresteerd van wie een op zak bleek te hebben bet uitknipsel van een veel gele zen maandblad, gedateerd November 1022, waarin het interessante artikel ,,Hoö BranHkasten-inbrekera to werk gaan^' WOLKENKRABBER. VOOR DINSDAG 13 AUGUSTUS. Hnizen, 1875 M. 10.0010.15: Mor genwijding 12.15—2.00: Concert door het AVRO-Kwinlet 2.00—2.45: Kook- praatje door P. J. Kers 2.453.00: Gra- mofoonmuziek 3.004.00: Maak-het- zelf-cursus 4 304.50: Gramofoontnu- ziek 4.505.30: Microfoon-debutanten, Viool en zang 5.307.00: Concert door het AVRO-Kwintet, m.m.v. het Neerlandia Kwartet 7.007.45: Lezing door Casper Höweler. Muzikaal geïllustreerd 8.01 8.30: AVRO-Boekenhalfuurtje. R. Houwink bespreekt „Gewas 1902" van Ernst Glaeser 8.30: Radio-Tooneel. Studio-opvoering van „Minna von Barnhelm" van G. E. Les^ sing, door N.V. Vereen. Rotterd. Hofstüd-J- Tooneel. Na afloop: Persber. en gramofoon- muziek 12.00: Sluiting. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uit sluitend KRO-uilz. 11.3012 00: Gods dienstig halfuurtje 12.151.15: Concert door het KRO-Trio 1.152.00: Gramo* phoonmuziek 2.002 20: Knipcursus 2.203.20: Vrouwenuurtje 5.007.00? Gramophoonmuziek 7.007.15: Praatjq over den Engelschen cuius 7.15—8.00: Gramophoonmuziek 8.008.30: Causerie over „Hoe voert de actie der vakbeweging tot succes?" 8.30: Studio-opvoering door het Frits Bouwmeester-Ensemble: I. „Do Sul tansdochter en dc Goede Tuinman" II. „De Duivelsbrug", beide van Henri Ghéon 11.30: Sluiting. Daventry, 1554 M. 10 35: Morgenwij ding 11.20: Gramofoonmuziek 12.20 r Orgelconcert 1.20: Orkestconcert 4.20 Dansmuziek 5.35: Kinderuurtje 6.35:, Nieuwsber 7.05: Piano-recital door Laffittö 7.20": Lezing 7.50: Voorlezing 8.20? Concert. I. Baillie, sopraan, L. White, bari ton, H. Craxton, piano, symphonie-orkest 10.00: Nieuwsber. 10.20: Lezing 10.3o Dansmuziek cn variété 11.0512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 12.50: Gramofoonmuziek 4.05: Concert. Orkest en solisten 6.55: Gramofoonmuziek i 8.55: Conceit. Orkest en vocale soliste. Langenberg, 473 M 7.20—7.50: Gra mofoonmuziek 7.508.50: Orkestconcerf 10.3512.10: Gramofoonmuziek 12.30 Gramofoonmuziek 1.252.50: Orkest concert 5.556.50: Gramofoon muziek 8.20: „Der Erbförsler", treurspel van. Otto Ludwig. Zeesen, 1635 M. 6.10:12.45: Lezingen 12.50—1.15: Gramofoonmuziek 1.15 —5.20. Lezingen 5.20—6.20: Concert - 6.208.15: Lezingen 8.20: „Lysistrata", operette. Muziek van Paul Lincke. Brussel, 508,5 M. 5 20: Trio-concert - 6 50: Gramofoonmuziek 8.35 Concert, Orkest en vocale solisten. Hamburg, 372 M. 4.35 Orkestconcert -5 20: Salonmuziek 6.35: Orkestcon cert 8.20: Orkestconcert, solisten 11.05: Orkestconcert. 3—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7