GEMENGD NIEUWS. 7P Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 12 Augustus 1929 Tweede Blad No. 21291 AFSCHUWELIJKE MOORD TE WADDINXVEEN. Als gevolg van een bureniwiat. Zaterdagavond om ongeveer halfzes is le 'addinxveen een afschuwelijke moord ge- waarbij de 35-jarige fabrieksarbei- sr A. Koster op het Noordeinde zijn buur den 33-jarigen betonwerker H. Schot- n met een scheermes de keel heeft afge- leden. dader werd spoedig in zijn woning ge- esteerd. aanleiding van het gebeurde was een veete tusschen Koster en Schotman, a woningen van deze buren zijn geschei- door een heg. over het eigendom waar een eeuwige twist loopende is. ster was kort geleden door de recht te Rotterdam veroordeeld tot f. 15 terwijl nu tegen zijn vrouw een ieuwe aanklacht wegens beleediging tegen botman bij de politie was ingediend, ierdoor is de veete opnieuw tot uitbarsting komen. Kenter liep al eenigé dagen met het plan &d, om zich op Schotman, die altijd de iende partij is en nooit bij eenige ruzie i eenige daad overging, le wreken. Daarom kocht hij Zaterdagmiddag een *3ch sterken dTank en ledigde deze bijna 'heel, om zich aldus „moed" in te drinken. Daarop is hij naar de woning van zijn lurman geloopen en heeft hij gevraagd, Schotman thuis was. Op het ontkennend 'twoord trok Koster zich terug, maar dat toch wel iets in de lucht hing. bewees de tlating van zijn schoonzuster, die liep te rkondigen, dat het verkeerd af zou loopen Idat Schotman er aan moest. Middelerwijl was nog 'n rijksveldwachter Koster verschenen, die bij hem op rege- van de hangende kwestie had aange ven, in welk geval de aanklacht wegens beëdiging door Schotman zou worden in- De veldwachter was nog geen half uur of het gruwelijk drama speelde zich Ha af. Koster rtje - vroeg nu aan het zevenjarig doch- van Schotman, of vader al thuis was aarop aan de naar buiten geloopen 'er. of de aanklacht zou worden inge- okken. „Dat weet ik niet", antwoordde de vrouw, i^t moet ik aan mijn man vragen". I Dtn nu aan alle ellende en ongenoegen ln e'nde te maken heeft de vrouw toen dochtertje naar Schotman gestuurd, er?ens een karweitje was gaan verrich- ei» daarbij zijn 51/i-jarig zoontje had gnomen man kwam «aar huis toe en liep re- f ,"V zijn dood tegemoet an i ^lein ^'ru° W ^en naar stond R^sn dp te wachten. L e mannen spaken enkele woorden V ^kaar, waarop Koster plotseling een scheermes trok en hiermee den om hulp roependen Schotman in koelen bloede twee sneden toebracht en wel met groote kracht. De dood moet vrijwel onmiddellijk zijn ingetreden, maar toch deed Schotman, die ontzettend bloedde, nog eenige stappen, waarbij hij van het bruggetje afschoot en voorover in de sloot viel'. De moordenaar vluchtte onmiddellijk zijn woning in. Op het gegil en het schreien van het zoontje, die van het geheele afschuwelijke drama de eenige getuige, was- geweest scho ten de vrouw van Schotman en enkele voor bijgangers toe die het ontzielde lichaam uit het water trokken. Na de eerste algemeene ontsteltenis, wer den de politie en een dokter gewaarschuwd, die spoedig arriveerden. De politie trad onder leiding van den loco-burgemeester, den heer J. G. Herfst de woning van den moordenaar binnen, waar deze op een stoel zat. Onmiddellijk werd de man gearresteerd en zwaar geboeid, waarmede zijn verzet den kop werd ingedrukt. De geknevelde moordenaar bekende on middellijk zijn laaghartig misdrijf en werd ter beveiliging voor het zeer opgewonden pubiek, dat zich inmiddels in grooten getale voor de plaats van het misdrijf had verza meld, in een auto weggevoerd en naar de cel bij het gemeentehuis overgebracht. Het lijk werd in beslag genomen en naar het kerkhof vervoerd. Op het scheermes en enkele andere voor werpen werd eveneens beslag gelegd. Kort daarop had de confrontatie tusschen dader en verslagene plaats. De dader toonde zich vrij onverschillig en scheen zich van zijn misdadig werk niets aan te trekken. Naar de fatale plek geleid, bekende hij nog maals en gaf hij een uiteenzetting van de situatie. Voorbedachte rade ontkende hij. Hij zei, driftig te zijn geworden en toen in den blinde te hebben gestoken. Zijn lezing wordt echter algemeen niet aanvaard daar velschillende feiten, naar het schijnt, wel op vorobedachte rade wijzen. Gisteren zijn op het gemeentehuis le W addinxveen den geheelen dag de verhoe ren van getuigen en van verdachte gehou den, die bovenverklaarde feiten aan het lichl hebben gebracht. Tijdens het verhoor heeft de dader van den afschuwelijken moord zijn ijskoude houding laten varen en veel berouw over zijn daad getoond, hoewel hij op den dag voorgat het all°en vervelend te vinden, dat hij in een cel werd opgesloten. De verslagene stond uitermate gunstig bekend. Hij was gehuwd en vader van twee jeugdige kindeTen. Het gezin, waarvan het geluk op zoo wreede wijze is verstoord, is aan een groote wanhoop ter prooi. De moordenaar was nog nooit met de politie in aanraking geweest, maar werd toch als een gevaarlijk individu beschouwd. Hij had 'n vrouw en een kind. Beide huishoudens zijn llians van eenig inkomen verstoken DROEVIG ONGEVAL BIJ KITKDUIN. Bij zijn reddingspogingen verdronken. Gistermiddag, aldus meldt de ,,Crt." uit Den Haag, heeft zich een tragisch verdrin- kingsgeval op het strand bij Kijkduin voor gedaan, dat een zwarte schaduw heeft, ge worpen op het vroolijke strandleven. Omstreeks twee uur baadden de heer en mevrouw S. uit Rotterdam nabij het strand hoofd ten Zuiden van het Kijkduinsche strand, dus buiten de officieele badgelegen heid. Op een gegeven moment dreef mevr. S., die zioh vrij ver in zee had begeven, af en werd door den vrij sterken stroom in Noordelijke richting gevoerd. De agent van politie Uittien, die op het strand surveil leerde, begaf zich terstond met een lijn om het middel te water. De heer S. hield de lijn vast en begaf zich een eindje in zee, terwijl ook andere menscben met lijnen aan de redding deelnamen. Men slaagde er in de dame te redden, doch op hetzelfde moment werd de heer S. door een groote golf omgeslagen. De lijn, waaraan de agent zat, schoot den heer S. daarbij uit de handen. Waarschijnlijk is de agent toert in het touw verward geraakt; althans hij slaagde er niet in het strand te bereiken en verdronk jammerlijk onder het oog van duizenden. Zijn lijk spoelde terstond aan en was toen zelfs nog warm. In de hoop, dat de levensgeesten nog zouden terug- keuren, werd langdurig kunstmatige adem haling op hem toegepast, waarbij ook de G.G.D. zijn hulp verleende. Niets mocht echter meer baten. WEER ALASTRIMGEVALLEN. ONTPLOFFING IN 'N FABRIEK TE BREDA. Twee arbeiders gedood. In de chemische fabriek der Hollandsche Kunstzijdefabriek te Breda heeft Zater dagavond een ernstig ongeluk plaats gehad. Een apparaat, waarbij samengeperste lucht wordt gebruikt, is uit elkaar gespron gen, tengevolge waarvan twee arbeiders, de 45-jarige De Jonge en de 44-jarige Bruï- ninge, beiden gehuwd, werden gedood. Ho vendien zijn twee arbeiders licht gewond. Naar de oorzaak van het ongeluk stelt de recherche een onderzoek in. MISHANDELING MET DOODELITKEN AFLOOP. Onderzoek dei justitie. Zaterdag werd ter sectie naar de Justi- 8|p te Utrecht overgebracht het lijk van een 64-jarig persoon, die te Amersfoort wa? overleden, vermoedelijk tengevolge van een mishandeling te Hoevelaken ondervonden, alwaar hij op 28 Juli j.l. in beschonken toestand een erf was binnengedrongen et» vandaar met stokslagen was verdreven1. Thans bij Weesperkarspel. In het Gijn bij Weesperkarspel woont een familie, welke de vacantiedagen iin Rot terdam doorbracht. In haar woning terug gekeerd werd de geneesheer geraadpleegd voor een ziektegeval, dat de dokter als alastrim herkende. Het betreft twee lichte ge-vallen. De moeder is alweer hersteld. Een zuigeling van een half jaar oud ligt nog ziek, terwijl een derde geval in dat gezin verwacht wor^t. De inspecteur van de volksgezondheid nam ter plaatse kennis van het geval. Te Weesperkarspel en te Weesp is gelegenheid tot kostelooze inenting. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Autobus met twaalf personen aangereden. Een autobus uit Vriezenveen^ waarin zich een zanggezelschap bevond is Zater dagavond op den onbewaakten overweg bij den gedenkpaal te Apeldoorn door den mo- tortrein, die, om 7.20 uit Apeldoorn ver trekt, aangeredèn. De autobus werd totaal vernield en hét mag een wonder heeten, dat zich geen ernstige ongelukken hebben voorgedaan. Twaalf personen bekwamen lichte verwondingen. De overweg is hier 30 a 40 M. breed en biedt een zeer goed uitzicht. De chauffeur beriep zich erop. dat hij den trein pas op een afstand van zeven meter zag naderen en toen niet meer kon stoppen. Hij wilde er nog voor langs rijden, wat hem noodlottig werd. De politie heeft tegen den chauffeur proces-verba al opge maakt. Men deelde mede, dat de trein zeer lang zaam reed. VROUW GESCALPEERD. Tragisch ongeluk te Vierlingsbeek. Te Vierlingsbeek is mej. F., terwijl zij eenige werkzaamheden verrichtte in de smederij van haar man. door.een drijfrierri gegrepen. Haar haren geraakten in de ma chine verward en werden met de hoofdhuid geheel afgerukt. In ernstigen toestand is de vroUw naar het ziekenhuis le Venlo 'ver voerd. o KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is een drie-jarig joDget.,-» in de Trooststraat te Den Haag door een auto van den Gera. Reinigingsdienst over reden. Toen de Geneeskundige Dienst tei plaatse kwam, was het kind reeds over leden. Het lijkje is naar de ouderlijke wo ning gébracht. BRANDEN. Te Winsohoten brak brand uit in de* lak en verffabriek van de firma H. Addens Jr. aan den Trekweg, doordat een ketel'met lak vlam vatte. Door de tegenwoordigheid van geest van den lakstoker werd de brand tot de stokerij beperkt. De stoker wist na melijk door de vlammen heen de brand deur te sluiten, die de stokerij van de verf- makerij en de magazijnen scheidt. De schade wordt gedekt door verzekering op beurspolis. Te Beers is de groote boerderij van den heer Ermers door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Eenige varkeüs en een veulen kwamen in de vlammen om. De inboedel is verloren gegaan, evenals de geheele roggeoogst. De brandweer uit Beers en Cuyk stond machteloos. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Door onbekende oorzaak is de boerderij van den heer Goossens op den Veedijk te Gennep tot den grond afgebrand. De in boedel en landbouwinventaris werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Het woonhuis van den hulpbrievenbestel ler Van Keysteren te Mook, is door brand vernield. De inboedel ging geheel verloren. Verzekering dekt de schade. Gistermiddag omstreeks 4 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een rij-wielzaak in de Veemarktstraat te Breda. De vrijwillige brandweer heeft met drie stralen op de motorspuit het vuur ge- bluscht. De geheele rijwielzaak is door het vuup ver woest. Verzekering dekt de schade. ONDER EEN VERHUISWAGEN GERAAKT. Zaterdagnamiddag omstreeks 4 uur heeft in de Coreanderstraat, nieuwe gemeente- woningen te Stratum (Eindhoven) een on- luk plaats gehad met doodelijke afloop. Een verhuiswagen, bestuurd door J. Koe nen, uit Helmond, zat daar in het mulle zand vast. Eensklaps raakte de auto-ver huiswagen los en reed achteruit tegen een muurtje, dat werd vernield. -Ongelukkiger wijs was achter dit muurtje het 6-jarig zoontje van Peters uit genoemde straat aan het spelen. De kleine bekwam ern stige inwendige kneuzingen, tengevolge waarvan 't knaapje Zaterdagavond is over leden. 1 NIEUWE MINiJSTERS BEÊBDIGD. De nieuwe ministers van het Kabinet-Ruys de Beerenbrouck zijn Zaterdagmorgen te Soestdijk bij H. M. de Koningin ontvangen om te worden. Van links naar rechts: S. de Graaf f, jhr. Ruy9 de Beerenbrouck, Mr. Deckers, Mr. Terpstra en de beer Verschuur. EEN KANO LANGS DEN RIJN. De gebroeders Diebold, 15 en 17 jaar oud, Ludwigisbuirg bij Stuttgart zijn. in een door ben zelf gebouwde opvouwbare boot Rijn afgezakt naar Voorburg. Vele moeilijikbedecQ hadden ze te overwinnen. Ze zijn behouden aangekomen. IN HET GEMEENTELIJK SPORTSPARK TE HILVERSUM werd Zaterdag door de KH.A.C. een Concours de Carrosserie, gehouden, waarvoor groote deelname bestond. Een overzicht van de auto-show. TE BERLIJN is in den leeftijd van 72 jaar overleden de bekende schilder en teekenaar Heinrich Zille. Hij was een op den voor grond tredende figuur in Duitsche kunste naarskringen van den laatsten tijd. EEN VREEDZAME INVAL. Het Engelse he leger hield dezer dagen manoeuvres en er werd een inval geënsceneerd in Sussex, dat door de landingstroepen moest worden bezet. De soldaten, die dit werkje ondernemen, gaan aan land. De geweren hebben een hooge rust plaats gekregen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 5