De Haagsche Conferentie 1929 SANATOGEN 3 1PURO LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. DE SCHEEPSRAMP TE OSTENDE. Men is er gistermiddag in geslaagd, meldt het „Volk", het wrak van de veron gelukte plezierboot Ostende weer vlot te brengen en naar het marinedok te sleepen, waar het door deskundigen zal worden on derzocht. In de boot bevond zich geen en kel lijk meer. Uit het onderzoek is gebleken, dat de Joseph 2 overladen was en 62 pas sagiers aan boord had, terwijl ze slechts plaats had voor 50. BRANDSTICHTINGEN. De politie in Essex zoekt naar de aan stichters van branden in hooibergen, die daar de laatste dagen zoo veelvuldig zijn .voorgekomen, dal niet anders dan aan mis dadig opzet gedacht kan worden. Et is reeds voor eenige duizenden ponden scha- do aangericht. LETLANDSCH STOOMSCHIP VERGAAN. Zondagavond is, naar eerst thans bekend wordt, in de nabijheid van Nervoe het s.s. „Prima" uit Riga vergaan. Naar alle waarschijnlijkheid is de uit 6 koppen be staande bemanning omgekomen.. Slechts de kapitein werd Dinsdag in een reddingsboot drijvend, bewusteloos opge pikt en naar het ziekenhuis vervoerd. DRIE BADGASTEN VERDRONKEN. Uit Baltrum aan de Noordzee wordt ge meld, dat gistermorgen drie badgasten, die in de Noordzee waren gaan baden, door den sterken golfslag zijn meegesleurd en verdronken. Het zijn prof. Bayer Ël- berfeld, een bekend kunstenaar en leer aar aan de Kunstnijverheidsschool daar* ter stede, en de hoofdinspecteur Haupt met zijn eohtgenooie uit Keulen. RECLAME. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeron en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. on Drogisten. 0971 DE MELKPRIJS. Gistermorgen heeft de Bond van Melkvee houders le Rotterdam een vergadering ge houden, waarin besprekingen zijn gevoerd omtrent den melkprijs, die van af 11 Aug. a.s. zal gelden. Medegedeeld werd, dat de melkhandel bereid is met ingang van 11 Augustus een cent verhooging le betalen en met ingang van 15 September weer een cent tot 1 October. De vergadering heeft na lange discussie bet voorstel van den melkhandel verworpen, en uitgesproken, dal een verhooging per 11 Aug. van een cent en per 1 September van weer een cent noodzakelijk was. Echter aan vaardde de vergadering een voorstel van de afdceling Numansdorp, waarin aan hel hoofdbestuur mandaat werd verleend, om ten einde een conflict te voorkomen, te trachten met den melkhandel lot overeen stemming te komen, desnoods met een klein offer, ten opzichte van den termijn van 1 September. DE DIVIDEND- EN TANTIèME-BELASTING. Een voor talrijke veilingsvoroenigingeii bulangrijke beslissing heeft, naar De Tuin derij meldt, de Baad van Beroep le 's-Gra- venhage gegeven. In do statuten van ver scheidene veilingsvereenigingen komt de bepaling voor, dat de leden verplicht zijn, bij hun toetreding een zeker bedrag in de kas der vereeniging le storten, over welk bedrag rente wordt vergoed, welke rente m de statuten of in het huishoudelijk regle ment is vastgelegd. Zoo bepaalden ook de statuten der coöpe ratieve groentenveilingsvereeniging te Loos. duinen, dat ieder nieuw lid, behalve een intreegeld, in de kas der vereeniging moest storten gelijk aan 11/2 pel. van hetgeen hij in het derde lidmaatschapsjaar veilde, de door de vereeniging op deze stortingen le betalen rente werd in het huishoudelijk re glement bepaald op 5 pet. per jaar. Wegens deze rentebetaling over hel boek jaar 1927, werd de vereeniging aangesla gen in de dividend- en tantiemebelasling. Zij diende, in overleg met hot Centraal Bureau, een bezwaarschrift in. en de Raad van Beroep te 's-Gravenhage vernietigde den aanslag, overwegende, dat. volgens de bepalingen der wet op de dividend- en tan tième-belasting, een uilkeering slechts dan als een belastbare winstuitkeering kan wor den beschouwd, indien zij niet verplicht is, onafhankelijk van de uitkomsten van liet bedrijf, daar, indien er een verplichting be- staat om de uilkeering te doen onafhanke lijk van de uitkomsten van liet bedrijf do uilkeering een vasten tast vormt on geen belastbare uilkeering De naam dpr stortin gen en de wijze, waarop de terugbetaling aan de leden is geregeld, doen niet ter zake. m. Een historische opening. De Eerste Kamer uitverkocht. Vredesduiven wieken af en aan! (Van onzen eigen verslaggever.) o De teerling is geworpen! De conferentie is dan toch geopend gisterenmorgen tegen elf uur, het oogenblik dat officieus was vastge steld en slechts lot den vooravond nog op gissingen berust had. Ja, op gissingen had den wij lot nu toe moeten leven en de jour nalisten moesten van het kastje naar de muur loopen om eerst na eindelooze navra gen een mededeeling le ontvangen, die een volgend oogenblik alweer foutief bleek te zijn. Alle openingsdagen van alle tot nu toe gehouden vredesconferenties zijn volgens de autoriteiten historische dagen geweest, dus laten we het er maar op houden, dat het gisteren ook een „historische" dag was, dit te meer omdat zij in ons land mocht plaats hebben. Wie gisteren een kijkje nemen mocht ach ter de schermen der journalistiek, kon zien hoe tot het allerlaatste oogenblik nog buiten- landsche en Nederlandscïie journalisten de grafelijke wenteltrapjes kwamen ophijgen, om kaarten te bemachtigen voor de opening en voor de avondreceplie der regeering. We zagen de vertegenwoordigers der groote Ame- Tikaansche persagentschappen de Western Union, de Commercial Cable Com pany e.a, die ieder een paar honderd cou ranten van nieuws moeten voorzien, of de mannen van de Fox-Movie-Tone, die met secretaris dr. v. Blankenslein de noodige be sprekingen kwamen houden over de opstel ling hunner toestellen voor of in de zaal der Eerste Kamer. Zoo ging het lot half elf door: journalisten werden uit alle landen van de wereld telefonisch aangeroepen en waren dan natuurlijk net weer vertrokken of liepen als hondjes achter de delegaties aan, die op weg waren naar de zitting. Rond en op het Binnenhof heerschte een geweldige drukte; aan alle ingangen politie te paard, onder leiding van den Haagschen Hoofdcommissa ris, die de kolossale menigte op Plein en Buitenhof met hoffelijkheid, of, wanneer het moest met de noodige hardhandigheid op de gewenschte afstand wisten te houden. Het is nog zoo gemakkelijk niet, duidelijk tol je zelf te laten doordringen, dat alles wat daar op het anders zoo rustig en vredig liggende Binnenhof gebeurt, werkelijkheid is en geen droom I Wie had ooit kunnen den ken, dat op dit plein, waar anders Lou de Visser, Wijnkoop of Braat met hun dikke acle-tasschcn heen en weer loopen. nu op eens de kopstukken der groote wereldpolitiek, de mannen die de wereld maken en breken kunnen, zouden verschijnen. En toch, als het oogenblik daar is en de eerste grandiose en zaohlveerende limousines door de historische poorten komen binnenrollen, omgeven door het juichen der enthousiaste kijklusligen, kost-het maar één oogenblik van wennen en vinden wc het alweer gauw doodgewoon, hen vlak naast ons le zien staan. De film hoeft hen in de laatste jaren al dicht lot ons gebracht en zoo zijn het peT slot toch ook weer niet zulke vreemde en onbereik bare sinjcuren, als we ons eeTst hadden voorgestel dl Voor de ingang van de Eerste Kaïner werd het al gauw een opstopping van bevlagde automobielen. Dicht opeengedrongen stonden de honderden journalisten, de fotografen kropen bijkans over elkaar heen of hingen vanuit de bovenramen, tot ze op een gege ven oogenblik zelfs slaags raakten en de glasscherven naar heneden rinkelden boven op de verschrikte hoofden van de operateurs, die een wanhopige strijd voeren om bun „Journal", dat over de gansche wereld ver zonden wordt, zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Briandl Stresemannl Snowdonl Vonize- los! Jasparl Ilijmansl Het zijn slechts de grootste onder de grooten, die onmiddellijk herkend worden, wanneer zij vief of moei zaam uit de auto stappen, gevolgd door hun secretarissen of delegatie-collega's. Briand kijkt dikwijls zuur, maar als zijn gezicht in beweging komt, verandert het op slag en is hij plotseling do charmante Fransche cau seur, een en al beminnelijkheid en vol be reidwilligheid om zich te laten fotografeeren, iets wat voor hem gelijk hot dagelijksch brood geworden is. Ook Stresemann ont breekt het niet aan ovaties, maar wat ziet hij er bleek en slecht uit, to meer opvallend bij zulk een energiek gelaat en robuste fi guur. Snowden ziet er oveneens lijdend uit, dikke wallen onder de oogen. die schorp fonkelen. Met moeite strompelt hij uil de auto, een man wiens geest nog krachtig is, maar wiens lichaam hem ieder oogenblik begeven kan. Venizelos, hooge, slanke en elegante gestalte, in voortreffelijk gesneden jacquet, het grijze puntbaardje vroolijk opge wipt, aristocratisch en de echte diplomaat, als zooveel anderen die naar binnen gaan, verschijnt en poseert ook met animol Briand trok wel de meesle aandacht. Men slak de vreugde hem hier te zien, geenszins onder stoelen of bankon, do kroet „Yive Briand" zwelde aan lot een orkaan. Meh verdrong zich ook om do beweeglijke Japan nertjes van nabij to zien, met hun vijven in è-én auto kwamen zij aansnorren en knipper den vriendelijk achter hun brilleglazen. Ja panners zijn we gewoon slechts op een va riété-podium le zien duikelen, maar dit keu rige troepje weel den afstand met het pu bliek zorgvuldig te bewaren; zij schrijden met zekere deftigheid, die den Westerling toch even komisch aandoet, de trappen op. Intussohen is het gansche Binnenhof be zaaid met auto's. Van boven is het een aar dig gezicht op al die glimmende kappen: een Amerikaansch autopark gelijk. Er komen nog series anderen aanzetten: Italianen brengen den fascistischen groet; Roemenen, Grieken, Amerikanen wemelen door elkaar. Zij allen worden vereeuwigd in de sprekende film, waarvan hel toestel hoog op een auto geladen staat, door een slang te vens verbonden met 't interieur van 't Eer ste Kamergebouw, waar weer een ander toe stel op de perstribune slaat opgesteld In de vergaderzaal, waar het slechts mo gelijk was, eerst na uiterst scherpe controle binnen te komen, heerschte reeds een ge roezemoes van stemmen. Ge behoeft niet te denken, dat hel slaan op de perstribune een pretje was, a.l kon het buitengewoon interessant genoemd wor den, met al die wereldkopstukken in één kamer vereenigd te zijnl We stonden daar als haringen in een ton: 9lechts het leger teekenaars had zitplaatsen kunnen krijgen en wierp reeds met koortsachtige haast de meest sprekende gezichten op papier. Daar achter duwde men tegen elkaar op of trapte de teenen kapot van zijn huitenlandschon huurman, die toch al niet erg in zijn hu meur was, vanwege de slapelooze nacht, gevolg van de eindelooze reis gansch uit Egypte. Naast ons stond er een. die zijn aanleekeningen maakte in wonderlijke hy- roglyphen, die hij van rechts naar links jn razend tempo neerkwakte. Er zijn oogenblikken in het leven, waar op het gewenscht is een giraffehals te be zitten: zoo ook op deze vergadering, waar ibabylonische spraakverwarring heerschte en men broederlijk warm-vastgeplakt slond tegen heeren, die men wel nooit meer in zijn leven terug zal zien. Er kon letterlijk geen mensch meer bij! Per slot gelukte hel dan toch, zelfs met een normale menschennek, na veel duwen, porren en schiiTen, een plaats te verove ren, waarop het mogelijk was minister Be°- laerts met zijn 30 conferentie-collega's rond de groote groene tafel in het midden van de zaal geschaard te zien. Briand aan de rechterzijde van onzen minister, Snowden links en de andere her ren in volgorde, die reeds gisteren in ons blad vedmeld stond. Het was toch wel een spannend oogen blik, toen Jhr. Bcelaerls, als gastheer aan het hoofd van de tafel gozelen, een dreu nende slag op 't laken deed hooren, waarop de volgepropte zaal plotseling lol diep stil zwijgen.- verstarde. Deze eerste hamerslag was slechts het sein voor „enze vrienden de fotografen", zooals do minister liet uit drukte. om hun werk te doen: ren knal en een hel bliksemlicht schrokken do verga dering op, waarna minister Beolaerts in verzorgd Fransch zijn wclkonistrodr uit sprak, di© Briand beantwoordde. Beide toespraken werden door de propvolle zaal met een vriendelijk applaus beantwoord, slechts toen Stresemann. zacht maar met nadruk, zijn wellicht voor een eerste ver gadering wat agressieve rede uitsprak, waarachter men de gedachte voelde „Nu. of nooit", bleef liet erna doodstil. Op hel oogenblik, dat de klok haar twaalf slagen hooren Het, wilde minister Beelaerls de zit ting sluiten. Doch dit bleek een vergissing: Snowden wenschle nog even zijn leedwe zen uil le sprekoD over de afwezigheid van Toincaré en von Müller. De tolken verricht ten bewonderenswaardige aTbeid, maar vcor do toehoorders verflauwt de spanning wel, wanneer ze bijv. driemaal de rede van Stresemann te hooren krijgen. Na de sluiting werd het eén „rush" der buitenlandsche journalisten naar de tele fooncellen in de Rolzaal: naar alle wereid- deelen waTen in een minimum van lijd de draden bezet. Op het Binnenhof werd het intusschen weer dezelfde vertooning: de moderne rid ders van de „Tafelronde" lieten zich nu, blijkbaar opgelucht na deze goed afgeloo- pen eerstebijeenkomst, met nog meer vriendelijkheid kieken, dan eerst. Slres-1- raann was bleek, lachlle'loch nog vriende lijk lusschen zijn landgenooloTi, slechts een oogenblik werd het pijnlijk, toen Snowden, moeilijk ter been, naar buiten lcwam, Een oogenblik later was de enorme vlucht vredesduiven weggecirkeld in breede bochten naar de stad, om tegen vier uur weer te komen aanwieken naar hun verga- dertil, waar ze ditmaal, zonder vrees voor jagende persvalken, in „geheime zitting" konden beraadslagen. RECLAME. Overwerk, zorgen en snelle tempera- tuuraveranderingen ondermijnen het zenuwstelael. Sanatogen bouwt Uw zenuwen en lichaamskracht weer op, omdat zooals een bekend dokter schrijft: „Sanatogen gaat naar de kern oer gezondheid, d.w z. de eellen en bouwt deze op tot een blij vend krachtig lichaamsgestel." Begin nog vandaag Sanatogen te ge bruiken dan zult gij reeds zeor spoe dig den versterkenden invloed op Uw eigen zenuwgestel bemerken. Hrt /eniiwftrrkrnd I oedsel idf I.' p«f bu» bij allr apotheker* en drogisten AALSMEER. Moedige redding beloond. Aan mej. Margo van Kesteren alhi©r, is door den waarnemend burgemeester, den heer P. v. cL Moer ten gemeentehuize uit gereikt een gouden dames armbandhor loge met inscriptie, namens het Camegie- Heldenfonds, als blijk van waardeering voor haar moedig optreden. Mej. v. Keste ren redde eenige weken geleden haar vriendin, mej. Boomhouwer, die in de Ring vaart was gevallen, van een wissen dood. Het meisj° legde daarbij grooten moed en volharding aan den dag. Het toegedacht geschenk is een schitterende belooning voor haar opofferende liefde, welke niet aarzelde, toen het gold een evenmensch te redden. Door B. en W. dezer gemeente is met ingang van 1 Augustus tot tijdelijk amb tenaar ter secretarie benoemd dc heer D. C. Visser te Amsterdam, die reeds ais volontair werkzaam was. „Aalsmeers Fanfarecorps" geeft Zon dagmiddag een ctoncert in „Artis" te Am sterdam. Het concert zal draadloos door Huizen worden uitgezonden. Donderdagavond van 8—10 urn- geeft ..Bovenkerk's Fanfarecorps" een concert in de muziektent te Aalsmeer-Oost. Aan de veiling ..Bloemcnlust" f.e Oostednde zijn de eerste witte Chrysanten (Rayonnanten) aangeboden, welke per stuk 37 ct. opbrachten. Aan de Centr. Veiling zijn chrysanten (Pullings) verhandeld, welke tot 68 ct. per stuk konden opbren gen. Voor de eerstelingen blijkt dus groote animo te zijn. Op 21 Augustus zal in .,De III Kolom men" het examen plaats hebben voor bloemschikken en -binden, waarvoor zich weer voldoende can did aten hebben opge geven. HAARLEMMERMEER. Z. D. H. dc Bisschop van Haarlem heeft belast met het treffen van voorberei dende maatregelen lot verheffing van de Bij kerk van den II. Auguslinus alhier lot zelf standige parochiekerk den weleerw. heer P. Kleintjes en benoemd tot pastoor alhier (H. Franciscus van Sales) den weleerw. lieer F. Cornet, die kapelaan was te Vlaardingen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Th. Bakker en I-I. M. M. Jonkman A- Obdaan en M Spreeuw. Getrouwd: H. A. Rijnbeek en L. J. M. Willem se. Bevallen: F. Kolkter Ilcidc d. A WarmerdamJansen d. -M. Tukker-— Vis d. Overleden: J. Schrier 51 jaar m. KATWIJK AAN DEN RIJN. Autorit. Door bemiddeling van een hiervoor ge vormd comité bestaande uit de heeren dr. J. Ilueling, Jac. Haasnoot en J. Th. Halsteijn zullen Zaterdag a.s. vele ouden van dagen in de gelegenheid gesteld worden een autorit le maken zooals op meerdere plaatsen ook reeds gebeurde. Een tiental autohouders heeft hun auto hiervoor al reeds beschikbaar ge steld. Nog meerdere zullen ongetwijfeld vol gen. En velen die hiervoor in aanmerking kwamen als ouden van dagen, gaven zich op. Het vertrek zal plaats hebben in de Voorstraat. Voor uitvoerige bijzonderheden komen we hierop nog terug. In de twee vacatures in hel bestuur der Oranjevereeniging is voorzien, doordat de heeren A. Haasnoot Kzn. en F. v. Beelen Wz. zich op verzoek voor deze bestuurs functie^ hebben beschikbaar gesteld. RECLAME. KATWIJK-AAN-ZEE. Boottocht Zondagsschoolkinderen. Hedenmorgen 6 uur verzamelden zich ruim 600 kinderen van de Zondagsschool der Ned. Herv. Kcnk aan het Prins Hen drikkanaal om een boottocht te maken over Kagor- en Brasemermeer enz. naar Amsterdam en Schiphol. Twee „Volharding'-booten vervoerden hen. Ze werden uitgeleide gedaan door ouders, vriendjes enz., zoodat op het oogen blik van vertrek circa drieduizend men- schen zic'h aan het P.-H. Kanaal bevonden. Luide toegejuicht door de menigte ver trokken de booten, terwijl de jeugd in vroo- lijke stemming met hoeden, petten en zak doeken de achterblijvenden toewuifden. 9913 RIJNSBURG. Schietwedstrijd van de Burgerwacht Rijnsburg. Ondanks de vele regenbuien werd gister avond door de Burgenvacht een 'schietwed strijd gehouden om de prijzen, die op 30 Juli j.l. uit den kring Duinland waren be haald. Er werd geschoten snelvuur, maxi mum 60 punten. Klasse A: C van Klaveren 32 seconden, 54 punten; G. van Vliet 29 sec., 54 ptn.; G. Vos 29 sec., 51 ptn.; J. Kromhout 29 sec., 49 ptn. Klasse B I: A. Zandbergen 31 sec., 52 ptn,; G. van der Afeij 36 sec., 51 ptn.; C. v. d. Gugten 29 sec,, 55 ptn.; H. Ravens- bergen 34 sec., 49 ptn. C. Haasnoot 39 sec., 52 ptn. Doorzitten Stukloopen Zonnebrand oor: Klasse B 2: J. Heemskerk 28 sec T. Heemskerk 36 sec., 53 ptn.; W. R-,: laar 35 sec., 51 ptn.; A. v. d. Meij 3is 52 pnt.; C. van Vliet Jr. 46 6ec., (0 ;-: Klasse G I: P. van Egmond 46 si; ptn.; J. Oudwater 53 sec., 51 ptn.; C. GugleD W.zn. 36 sec., 52 pin. Klasse C IT: C. van Vliet-Wzn. 361 45 pin,; Adr. de Heijer 28 sec., 47 «tl van Iterson 29 sec.. 42 ptn. Na atloop der wedstrijden weiden prijzen uitgereikt, die door het bestuur Burgerwacht, met verschillende vems gen aangevuld werden. Deze prijsuitèej had plaats In de canline bij de scbielta te Katwijk. SASSENHEIM. De gemeentebedrijven. De gemeenlerekening over 1928 bedraaj ontvangst f. 261.171.13'/', in f. 225.764.02. Batig saldo dus f. 43.407 Ij De kapitaaldienst bedraagt in onto f. 207.212.36'/i en in uitgaaf f. 206.96* Batig saldo f. 249.37'/!. Het gasbedrijf gaat steeds vooruit. In1 eerste halfjaar van 1928 bedroeg de name '218.000 M3., over betzelfde li; van 1929 was dit 246.000 M3. Waren Juli 1928 898 aansluitingen 25 Juli waren er 945. Hel waterbedrijf gaat ook vooruit, name in het eerste halfjaar van 1928 19.700 M3. over 1929 syas dit 27.000 Het aantal aansluitingen bedroeg 1 JulH 800. 1 Juli 1929 was dit reeds ge tot 872. De beer van Gek gaat heen als gemeente-secretaris. Zooals we reeds in het raadsverslac kort vermeldden, is de heer O. van Eet cretaris en ontvanger dezer gemeente, gens gezondheidsredenen genoodzaakt i functies neer te leggen. Voor velen kwam die tijding onvers» want wie zou het den heer van Eek aani dat hij reeds nu genoodzaakt is rust t men, en zeker zullen zij, die wel eens: met den secretaris te maken hebben, i den lieer van Eek missen. Na in verschillende plaatsen bij dr meenle-adminislratie werkzaam te zijn weest, werd de heer van Eek met in| van 1 Mei 1899 benoemd lot secretaris gemeente Sassenheim. Zijn 25-jarig jubil werd in 1924 in stilte herdacht. Zijn b« ming tot gemeente-ontvanger volgde q Januari 1904. De straks scheidende secretaris heelt voltrende burgemeesters gediend: jhr. d. Brandeler, jhr. mr. J. W. Schorer, S. ron van Heemstra, P. Besselaar, mr. I Baron de Smeth en thans J. P. Gouvera In het 30-jarig tijdperk dat de heer Eek in lunctie was heeft de gemeente veranderingen ondergaan en zich uitgei van 1800 lol 5000 inwoners. Verschillende veranderingen, nieuwe wegen, verbetering van be1 aanleg gas en waterleiding en electra. leering. afkoop Tot Teytingerlaan, verf Raadhuis, wandelpark „Ruslhoff", 0 Haven enz. zijn tijdens zijn amblsni ling tot stand gekomen. Thans is bezig met het nieuwe Raadhuis, waai dc opening dan een ander zijn plaats neemt. En al moge het dan waar zij», deze werken huiten den secretaris nirp hij heelt er toch een belangrijk aandfti door de voorbereiding in de vergader: van B. on W. Wc eindigen met den wensch, dat del van Eek nog lange jaren van zijn rust a genieten. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. v. Esv. Bemmelen, l W. R. Zonneveldv. Oosten, Z. A.l gersGroolveld, D. E. JUi. Overderti Bos, D. IT. A. HavekRijsdijk, Zs, (to ling) H. M. Enzev d. Zalm, Z. - M. GitsHoogendorp, Z. C. Biegstrad Scflioonveld, Z. C. H. Boukers-| Ilaastert, Z. OndertrouwdF. M M Peters en C. K'derhorst K. J. v. Fruchten en A Eisenga Overleden: H. Pijnaker, z. 2 d. C| Horsen vr. 71 j. J. Th. v. Beuningn 5 maanden. VEUR—LEIDSCHENDAM. R.-K. Kiesvereenigiug. De R.-K. Kiesverecniging „EensgcS heid" te Veur, hield een ledenvergrf in het pa Iron a a tag ebo uw. Ifet bestuur werd in zijn geheel bij matie herkozen, terwijl in de vacrrq Schuijt werd gekozen de heer A. A Bi Tot voorzitter werd gekozen de lieer Z wijk. Tot afgevaardigden en plaalsver gend afgevaardigden voor de vergriri van den Staten- en Kamerkrir7 benoenjd de heeren Zandwijk, Schal» Raaphorst en v. Veen. Eon der leden van Volksonl,ri schrijft ons: j De plannen van een door de S. P jj en de verepniging „Volksonderwijs" ten Volksgebouw nemen een steeds siP vorm aan. Men is op het oogenblik een onderzoek in te stellen naar d'"j\ gehouwen te plallelande. Reeds de bestuurders een bezoek gebral' Ammerstol en Krimpen a. d. Lek, dj

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6