BINNENLAND. Heeren-Overhemden 1.75 1.95 2.10 2.40 en hooger UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. DE KABINETSCRISIS. Geen rechte parlementair kabinet. Naar wij vernemen, waren in de gister avond voortgezette bijeenkomst van den kabinetsformateur, minister van Slaat, jhr. mr. Ruys de Beereöbrouck, met vertegen woordigers der drie rechtsohe Kamerfracties, van deze laatste weder tegenwoordig de voorzitters dier fracties, dr. Beunier (2de voorzitter), mr. J. Schokking en dr. W. H. Nolens en de leden de heeren H. Colijn, J. R. Snoeck Henkemans en mr. P. J M. Aal- toerse. De beraadslagingen eindigden met een voor het totstandkomen van een parlemen tair kabinet, steunende op de rechterzijde, ongunstige wending. DE KONINGIN OP REIS. Naar Enschedé en de Zuiderzeewerken. Naar wij vernemen, zal de koninklijke familie in het begin der volgende maand een officieel bezoek aan Enschedé brengen. Dit is het eerste koninklijk bezoek aan En schedé sedert 1907. Voorts zal de Koningin Dinsdag a.s. de Zuiderzeewerken bezichtigen. Daartoe komt H. M. om elf uur te Medemblik aan, om ver volgens per boot naar Den Oever te gaan. Van hier zal den proefpölder le Andijk be zichtigd worden. De Koningin zal in haar salonrijtuig te MedemMik de lunch ge bruiken. CRISIS IN B. EN W. VAN AMSTERDAM. Wethouder ter Haar Jr. gaat heen. In de gistermiddag gehouden vergadering van het college van B. en W. van Amster dam, heeft de wethouder voor de bedrijven on handelsinridhtingen, de beer J. leT Haar Ir., zijn verzoek om ontslag aan den raad in handen van den burgemeester gesteld, wegens een diepgaand veTschil van meening over de thans dooT B. en W. vastgestelde ontwerp-begrooling 1930. Het ..Hbld." meldt nader: Het ging om de tijdens de jongste begroo- iingsdebatten door den Raad aangenomen voorstellen, om, ingaande hel laatste kwar taal van dit jaar. de eleclriciteitslarieven voor de kleine verbruikers te verlagen. Daar de uitvoering van dit besluit onge veer -t'/> ton zou kosten en de nieuwe be grooting dit niet kan dragen, kreeg wethou der Von Frijtag DraJbbe de overige wethou ders minus den heeT Ter Haar mee, om dit jaar die tariefsverlaging niet in ie voeren, en aan den Raad mede te deelen op welke gronden het besluit voorloopig moest blijven rusten. De beer Ter Haar, die als wethouder voor de Bedrijven, dit door het dagelijksch be stuur niet uitvoeren van een Raadsbesluit zou moeten verdedigen, maakte bezwaar legen den maatregel, omdat uit den raad z.i. terecht de opmerking zou worden ge maakt, dal B. en W. in hun plicht, het uit voeren der beslissingen van bet gemeente bestuur, waren tekort geschoten. Het ontslag is ingediend legen 5 Sept. a.s. me! het oog op de vacanlies. De heer Ter Haar was 8 jaar wethouder. Hij blijft lid van den raad. HET N.O. G. De jaarvergadering. Gistermiddag werd te Haarlem de 83sle vergadering van het N. O. G. voortgezet. In den ochtend werd de huishoudelijke vergadering vervolgd. In behandeling kwam hel rapport van de commissie inzake onderzoek der U. L. 0.- ezamens. De vergadering vereenigde zich mef de conclusies, waarin o.m. word! uilgesproken, dat eT geen reden is voor het schrappen van een of meer vakken. Na cenige discussie werd aangenomen een voorslel-Rotlerdam, waarbij liet hoofdbe stuur wordt opgedragen een onderzoek in le stellen naar de wijze van benoeming van hoofden van scholen voor buitengewoon L.O. Eveneens werd aangenomen een voorslel- Rotterdam om er bij de Regeering op aan te dringen, de leerplichtwet ook van toepassing te verklaren op leerlingen van het Buiten gewoon L. O.-, en een voorslel-Deventer aan le dringen op maatregelen van de regeering, dal tot scholen voor nijverheidsonderwijs alleen leerlingen kunnen worden toegelaten, die liet 6de leerjaar der L. Scli. doorloopen hebben of niet meer leerplichtig zijn. Besloten werd, op voorstel van Rotterdam, een commissie te benoemen, die het vraag stuk der 6- en 7-jarige grondschool in studie neemt en de resultaten meedeelt aan de vergadering in 1930, 1 Na eenige discussie werd besloten hel hoofdbestuur op te dragen zich tot de regee ring te wenden met hel verzoek het onder wijs in de licli. oefening op te dragen aan vakonderwijzers. De aldeeling Schagen had een voorstel ingediend om elke poging lol vervroeging van het recht op pensioen tot liet op 55-ja- rigen leeftijd is gesteld, te steunen. Na eenige discussie werden dit voorstel en de amendementen teruggenomen, waarna werd aangenomen een motie-Amsterdam, waarin hel hoofdbestuur en de redactie van „Het Schoolblad" wordt gevraagd een meer RECLAME. j9/ /sjc&yc/e HïtnKztüK, -Klyat IKti. stelselmatige actie te voeren voor de verla ging van den pensioen-gerechtigden leeftijd. Aangenomen werd een voorstel-Baarn, geamendeerd door hel hoofdbestuur, waarin de vergadering zich uitspreekt tegen ver plichte bijdrage voor het wed - en weezen- pensioen voor onderwijzers bij het L. O., die indertijd voor dit pensioen bedankten, voor het weduwenpensioen door ongehuwde onderwijzeressen, en hel hoofdbestuur op draagt bij de regeering aan te dringen, dat deze bijdrage voor genoemde functionaris sen facultatief wordt gesteld. Ook zal er bij de regeering op worden aangedrongen de weduwen-pensioenen van vóór 1919 le brengen op den nieuwen grondslag van 1919. De voorstellen-Wonseradeel, Rotterdam en Alkmaar, waarin wordt gevraagd: verhoo ging van het weduwen-pensioen en verla ging van den pensioengerechtigden leeftijd, werden aangenomen. Vervolgens kwamen in behandeling ver schillende voorstellen inzake salarisregeling gedurende ziekteverlof. Aangenomen werd als minimum een voorslel-Wonseradeel om krachtig te ijveren voor een regeling, dat bij ziekteverlof één jaar vol en één jaar half salaris wordt uitbetaald; terwijl het hoofd bestuur, overeenkomstig het voorstel-Gro- ningen, bij de regeering zal aandringen op een betere regeling van het salaris bij ziekteverlof. Verworpen werd een voorstel-Amster- dam om de vergaderingen jn den vervolge in de Kerstvacantie te houden. Overeenkomstig een voorstel-Alkmaar zal het hoofdbestuur ijveren voor herstel van de leerlingenscholen,, zooals vastge steld in de oorspronkelijke wet 1920 op het 1 O., ter bepaling van liet verplichte aan tal onderwijzers aan iedere school. Aangenomen werd een voorstel-Deventer om een commissie te benoemen, die zal onderzoeken of hel programma van het N. O G. in zijn huidigen vorm dient gehand haafd te worden en eventueel met voorstel len tol wijziging zal komen Ook zal deze commissie, op voorstel van Amsterdam, be- studeeren of aan de gemeenten het recht moet worden verleend op de bij IC. B. vast gestelde salarissen toelagen te verleenen. Aangenomen werd een voorstel-Roller- dam, geamendeerd door Niéuw-Amster dam, om er bij de regeering op aan te drin gen, dal alle dienstjaren voor periodieke verhooging gelden, en dat de tijd als as sistent met akte doorgebracht als diensttijd in aanmerking komt voor het bepalen van periodieke verhoogingen, en voor pensioen kan worden ingekocht als diensttijd in den zin der Pensioenwet. Tenslotte werden bij acclamatie moties aangenomen, waarin ten eerste hel hoofd bestuur wordt opgedragen, met klem bij de Regeering aan (o dringen door het uitvaar digen eener afdoende salarisregeling, aan de gerechtvaardigde wenschen der onder wijzers tegemoet te komen en ten tweede mot kracht te ijveren voor de totstandko ming eener regeling, waardoor aan de onderwijzers hun rechimatigen invloed in liet G. O. wordt toegekend. De heer Zwitser, voorzitter van de Unie van Christ. Onderwijzers zei vervolgens, dat elke actie door de openbare onderwij zers gevoerd om oneerlijke concurrentie tegen le gaan, kan rekenen op den steur, der Unie. Spr vroeg verder of het niet ge- wenscht was aan de riet-aangesloten orga nisaties te vragen zich aan te sluiten bij de ondenvijs-ccnirale. Spr. uiile verder den wensrh, dat de beide organisaties zakelijk en met succes mogen samenwerken. De heer Zijl sprak vervolgons woorden van sympathie namens de Ver. van M U. L. O.-onderwijzers. De heer Reuvers hield daarop een betoog vóór verbreiding van de vredesgedachte. De voorziller verklaarde in antwoord daarop, dat het hoofdbestuur zal overwegen wat hel nog meer in deze richting kan doen dan hetgeen al gedaan wordt. De lieer Zelverder, die namens „Volks onderwijs" sprak, slool zich in enthousiaste bewoordingen aan bij het betoog van den beer Reuvers. Wij hebben niets aan woor den en applaus, zei spr., er moet iels in de richting door den heer Reuvers bepleit wor den gedaan. Spr. zou een bewijs van sym pathie willen geven aan „School en Vrede." Op aansporing van den voorziller vct- bieven de aanwezigen zich van hun zetels en veklaaTden door toejuiching hun in stemming met den wensch van den lieer Zelverder. Nadat de voorzitter der afd. Amsterdam den bondsvoorzitter hulde en dank bad ge bracht voor zijn leiding, slool de heer Bon de vergadering. Vandaag wordl een gezamenlijke tocht in de omgeving van Haarlem gemaakt. HET SCHANDAAL TE BRUSSEL Een bevel tet aanhouding. Het Brufèelsch parket heeft ten laste van den Nederlandschen toerist, die het graf van den Onbekenden Belgischen Soldaat te Brussel heeft onteerd, een bevel tot aan houding uitgevaardigd. De tegen hem in gestelde- rechtsvervolging steunt op art. -153 van het Belgisch Wetboek van Strafrecht be treffende schending van graven, welk artikel in straffen voorziet loopende van een maand tot een jaar gevangenisstraf en 26 tot 200 francs boete. De heer P. K. heeft on middellijk het hotel, waar hg logeerde, ver laten en de nasporingen zjjn vruchteloos ge bleven, zoodat vermoedelijk bfl verstek een veroordeeling zal worden uitgesproken. /tx. 9809 DÉ VERLOVEN STOPGEZET. Het bestuur van den Ned. Fed. Bond van Fersoneel in Openbaren Dienst heeft een telegram gezonden aan den directeur-gene raal van de P. T. T. in verband met de voor de Herstelconferentie stopgezette verloven der telefonisten. Het bestuur verzoekt zoo danige maatregelen te treffen, dat niet in iedere vacantie-periode, door bijzondere maat regelen voor een conferentie, sportfeest enz. het personeel de dupe wordt. DE LANDARBEIDERSSTAKING IN OOSTELIJK GRONINGEN. Te Winschoten zijn gistermiddag met den D-trein uit Oost-Friesland ongeveer zestig landarbeiders aangekomen, die per extra tram naar Bellingwolde werden vervoerd, om daar oogstarbeéd te verrichten. DE STAKING IN HET ZAANSCHE HOUTBEDRIJF Men schrijft aan het „Vad." uit Zaandam: Aan de N.V. Hollandsohe Deurenfabriek C. Bruynzeel en Zoon is men thans druk bezig het door de stakingsleiding besmet verklaard bout, dat begin Mei door El-bur gers uit het stoomschip „Guslaberg" werd gelost en ter voorkoming van eventueele moeilijkheden op dekschuiten en in lichters werd bewaard, in de loodsen op le slaan. Deze arbeid wordt door het vaste perso neel der firma Bruynzeel verricht Naar ons de secretaris van de stakings leiding mededeelt, geschiedt de lossing van dit hout zonder de goedkeuring van de lei ding, doch daar het personeel van de deu renfabriek in den Meubelmakersbond is ge organiseerd valt hiertegen weinig le doen. STAKING BIJ DE E. N. K. A. Gistermorgen zijn 200 fabrieksarbeidslers van de fabriek van de E. N. K. A. te Hilli- gersberg in slaking gegaan, naar aanleiding van uitbetaling van overwerk en in verband daarmee naar aanleiding van de regeling van de premies, welke zijn gesleld boven liet uurloon. De organisaties hebben de leiding van deze staking nog niet op zich genomen, al zijn ze van ihel conflict wel op de hoogte gesteld. o DE LUCHTHAVEN IN TWENTE. Het luchtvaart-comité Twente heeft aan industrieelen, handelaren en vereenigingen in Twente bericht, dat het luchtvaartterrein, ter grootte van ongeveer 63 H.A., thans zoo goed als geheel in handen der vennootschap is. Het ligt in de bedoeling, dezen winter nog het terrein te ontginnen en het volgende jaar in te zaaier. De Deurningerweg, van Enschedé naar den rijksstraatweg Hengelo- OldcTuaal. zal worden gebracht op een breed te van 25 meter en b&straat over een breed te van 6 meter. Ook andere omliggende wegen zullen in orde worden gebracht. Voor grondaankoop, het in orde maken van het terrein met loodsen en bijgebouwen en ver harding van de wegen is noodig f. GOO.DOO, waarvan het grootste deel door de vlieg- veldcommisaie moet worden bijeengebracht. Deelgenomen is reeds door gemeenten, ka mers van koophandel, het provinciaal bestuur en particulieren voor een bedrag van 328.000 gulden. Er wordt nu nog plaatsing van f. 272.000 gezocht hij belanghebbende in dustrieelen en handelaren. VERSPREIDE BERICHTEN. H. M. de Koningin en de Koningin- Moeder hebben gisteren een gedeelte der feesten fe Baarn bijgewoond, georganiseerd ter eere van den verjaardag van Koningin Emma. Hel „Hhld." handhaaft, dat mr. Arte voornemens is terug te koeren tot de R.-K. Staatspartij. UIT NED. OOST-INDIE. DE STRIJD TEGEN DE COMMUNISTEN. BATAVIA, 1 Aug. (Aneta). Naar wij ver nemen ,zijn drie te Soerabaja in verband met de justitieele actie tegen de communis tische Sarekat Kaoem Boeroeh Indonesia ge arresteerde personen thans voorgedragen om te worden geïnterneerd. Het zijn Marsoedi, die de hoofdleider van de organisatie is, Gcenardjo, commissaris van het centraal hoofdbestuur en Aiadredjo, voorzitter van de plaatselijke afdeeling van de organisatie van Spoor- en Tram-arbeiders. Voorts is er nog ter interneering voorgedragen een persoon uit Djocjacarta, zekere Moeljono. die ter piaatse propagandist van de organisatie blijkt te zjjn. Uit de stukken, die de justitie b\j hare huiszoekingen te Soerabaja in beslag heeft genomen, is op zeer duidelijke wijze gebleken, dat de organisatie een revolution- nair doel nastreefde. EEN AFSCHUWELIJKE DAAD. BENKOELEN, 1 Aug. (Aneta). Een agent van de veldpolitie heeft plotseling vier me de-agenten neergeschoten. Twee van deze ongelukkigen waren op slag door de kogels gedood. De twee anderen werden zwaar gewond. Omtrent de drijfveer tot die af schuwelijke daad is niets bekend. RECLAME. nieuwe zending aangekomen 9810 ALPHEN. Gevonden voorwerpen: 1 loodgieters- tang, 1 vnlpein merk „Parker", 1 bad- schoen, 1 porbemonnaie met inhoud en 1 badhanddoek. Aan de muzikale rondgang in on ze ge meente die gisteravond ter gelegenheid van H. M. de Koningin-Moeder gehouden werd, namen deel de plaatselijke muziekvereeni- gimgen ..Arti et Religiomi", „Cresendo" en Leo XIII. Zooals te begrijpen bracht eon en ander een talrijk publiek op de been. De feestelijkheden van de Chr. Oraai- jevereeniging zijn dit jaar bepaald op 31 Augustus a.s. Verdere bijzonderheden zul len wij t.z.t. nader publiceeren. ALKEMADE. Rijwielbelasting. Gisteren werd door de kommiczen der direct* belastingen in samenwerking met rijks- en. gemeentepolitie de controle gehou den over de rijwielbelastingmerken. Ver schillende personen bleken nog niet in het bezit te zijn van een geldig belast in gmerk. Zij werden otnverbiddellijk naar den rijks ontvanger geleid, ter betaling van eeo boete ad f. 2.50, zoodat het nieuw© belas tingplaatje op f. 5 kwam te staan. In do maand Juli zijn ter secretarie dezer gemeente aangegeven de volgende slachtingenNoodslachting 11 varkens, 4 lammeren en 4 nuchtere kalveren. Bedrijfs- slachting 25 runderen, en 13 varkens. In gevoerd word 310 K.G. rund- en .35 K.G. varkensvleesch. Aan keurloon werd in to taal ontvangen f. 202.50. Door rijks- en gemeentepolitie zijn in de afgeloopen maand 27 processen-verbaal opgemaakt, waarvan een groot aantal we gens overtreding van art- 461 van het. Wet boek van Strafrecht, (loopen over verboden terrein). WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Geldleening ad f. 35.000 Eeivol ontslag Gemeenterekening. De raad dezer gemeente kwam op 1 Aug. 1929 bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter burgemeester P. A. Troost. Secretaris de heer A. Kreupeling. In verband met ingekomen offertes wordt teslolen bij de levensverzekeringsmaat schappij „Amhem" aan te gaan een leening tot een bedrag van f. 35.000.tegen een rente van 5 pCt. Deze leening is converteer baar, weshalve door B. en W. en den raad hieraan de voorkeur wordt gegeven boven een leening voor een rente van 4 7/8 pCt., welke niet kon worden geconverteerd. Wordt besloten aan den heer J. Koster overeenkomstig zijn verzoek te verkoopen een strookje grond aan de Burgemeester Troostslraat. ten behoeve van den bouw van een woning. Aan den heer J. A. Rijnberg wordt over eenkomstig zijn verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijzer der openbare lagere school aan hel Dorp alhier, wegens zijn benoeming tot hoofd der O. L. schooi le Oudelande (Zeeland) zulks ingaande 1 Oc tober a.s. Wordt besloten overeenkomstig een ver zoek van heeren Gedeputeerde Staten een kleine wijziging te brengen in de instructie van den Gemeente-ontvanger. Een en an der houdt verband met stortingen van gel den bij den postchèque- en girodienst. De verzoeken van de heeren W. Radder en L. Olie om vermindering van de betaling van schoolgeld worden niet-ontvankelijk verklaard, aangezien de beroepstermijn overschreden is en derhalve geen wettig be sluit meer kan worden genomen. Wordt besloten lot wijziging van de be- grooling voor 1928 en 1929. B. en W. bieden den raad de gemeente- rekening aan onder mededeeling, dat deze voor zoover de gewone dienst betreft, sluit met een batig saldo van f. 49287.50. Uit dit cijfer blijkt, evenals vorige jaren, de goede financieele toestand van deze gemeente. Tevens wordt besloten op den dienst 1929 cenige duizenden van dit bedrag over te brengen teneinde daarmede uitgaven voor stratenaanleg, enz. te kunnen bestrijden. Het bestuur van „Waddinxveen's Zwem bad" alhier stelt den raad voor zijn mede werking te verleenen, opdat aan de school jeugd gedurende de vacanlie gelegenheid worde gegeven voor gratis zwemmen. Hier tegen bestaan bij de heeren geen bezwaren en wordt hiertoe zonder discussies besloten. Hierna sluiting. ZWAMMERDAM. Belangrijk bedrijf komt naar hiez. Voor onze, aan indu9lne niet rijke ge meente. is het zeker een feit niet van be lang ontbloot dat een bloeiend bedrijf van uit Nieuwkoop naar hier zal worden over gebracht. Wij bedoelen de in onze Rijn streek zoo bekende inrichting van de hee ren Yff en Domsdorff, waarin de z.g. bolle of losse kaas» een bewerking en behandeling ondergaat die haar weder aan de geheel normale kans gelijk maakt. Bedoelde firma heeft van den lieer C. A. Oppelaar alhier een terrein aangekocht ge legen tu9sehen den Rijks9lraalweg en den Rijn en al zoo bijzonder geschikt voor ge makkelijke aan- en vervoer van pariijen kaas. De met steeds toenemend succes ge dreven onderneming wordt op dit terrein opgebouwd, terwijl daarnevens dan ook een kaaspakhuis en eenige woningen voor het personeel zullen verrijzen. Ongetwijfeld zullen deze plannen, met het oog op de ligging, enz., het bedrijf nog meer ten goede komen. De leden der Geref. Knapenvereeni- ging „Obadja" alhier, hebben met hunne leiders een reisje naar Katwijk gemaakt Onder begunstiging van goed weer weid aan het strand de dag op prettige wijze f* zei lig doorgebracht Nu ds. J. van WoerdeD van het eiland Marken a.s. Zondag bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn intrede hoopt te doen en de heer L. Zwaan, candidaat te den Helder het be roep naar de Gercf. Kerk alhier deze week heeft aangenomen, zullen binnenkort de predikanfs-vacatuTea in onze gemeente weder vervuld zijn. De Bodegraafsche Voetbalvereeniginj heert op haar terrein in Oud-Bodegraven onder deze gemeente weder een wedstrijd voor ouderen gehouden, waarbij zich menig vermakelijk moment voordeed en waamai dan ook hartelijk is gelacheD. De opbrengst van deze liefdadigheidswedstrijd, zijnde een bedrag van f. 37.50, kwam ten bate van het Burgerlijk Armbestuur alhier. HILLEGOM. Inbraak. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken bij de N.V. Fr. Lommerse Zn. aan do Haarlemmerstraat. Door verbreking van een raam boven de deur men in het kantoor binnen, gekomen, waa- de brandkast als een Sardineblikje is ge opend. Alle boekon en papieren waren overhoop gehaald. De telefoondraad heeft men doorgesneden, de verbinding van do telefoon in de woning was echter niet ver broken. De heer Lommerse heeft '6 nachts niet het minste onraad gehoord, ook zijn vrouw niet, die nog even op is geweest en toen licht in de badkamer had ontstoken. Er wordt geld vennast tot een bedrag van ongeveer f. 500. De politie stelt een on derzoek in. Aanbesteding. Gistermorgen had in het patronaat aan de Hoofdstraat alhier de aanbesteding plaats van den aan- en verbouw der St. Joseph-Jongenssohool alhier, onder de ar chitecten Jan Stuyt te Den Haag en V. Kuiteens te Hillegom. Ingeleverd 15 bil jetten: uitslag als volgt: E. Schuit. Hille gom f. 24800: van de Ven en Venhoven. Vogelenzang f. 21309; Timmerbedrijf Ntf-i manBusman, Hillegom f. 22750: Gebr. Vostrou, Warmond f. 28500; Leli en Kante- been, Leiden f. 25600; Gebr. van der Put ten, Heemstede f. 27900; Andr. Voordon*, Zwammerdam f. 27900; Hendrik Klaassen, Heemstede f. 28278; J. Noort, Bergen (N.-H.) f. 23210; Fa. Hoogervorst, Alkmaar f. 26900; Tromp, Overveen f. 28500: Duin en Vink, Noordwijk f. 26S12; J. Witte brood. Beemster f. 24700; H. Bakker, Voor- hout f. 28600; Deaudy Co., Lisse f. 24800: begrooting (gemaakt vóór 3 maanden) rond f. 20.000. De gunning werd aangehouden. GEMEENTERAAD Aanstelling kweekeling O.L.-School Gemeenteiekening Vragen over het electriciteitsbedrijf. De raad dezer gemeente kwam gisteren bijeen onder voorzitterschap van burge meester Pont- Het voorstel tot aankoop van krotwonin gen in de Hofstraat voor een bedrag vaa f. 13.500 is met algemeene stemmen aan genomen. Er is een plan om achter op het terrein woningen voor onvolledige gezinnen te bouwen. De R.-K. Geitenfokvereeniging kreeg een subsidie van f. 3 per betalend lid tot een maximum van f. 100. Drie heeren stemden tegep. De Vossevaart is door de gemeente eigendom en beheer overgenomen tegri een bedrag van een gulden. De verordening op aansluiting op dt gasleiding is gewijzigd; een voorstel vart den heer Meskers over dezelfde zaak za! aan de Gascomraissie voor advies gezonden worden. De termijn van ontruiming der onbewoon baar verklaarde woningen in de Hofstraat is verlengd met 6 maanden. De heer'n Paase en Fijma stemden tegen. De laakte benutte de gelegenheid om tc vTagen ot bouw van arbeiderswoningen door de f»e' oieente. Aan de Chr. Burgerschool is medewet* king toegezegd voor verandering der cen trale verwarming, nieuwe schoolborden en een projectielokaal. Het vergoedingsbedrag voor een boven tallige onderwijzer aan de Ghr. Burg*'* sohool werd vastgesteld. Goedgekeurd is het voorstel tot inf^" brudkneming van grond als voortuintje* der perceelen in de Van den Emdelatf van A. J. Somsen. De verordeningen in zake het nietf** bedrijf Abattoir zijn alle goedgekeurd. kele vragen werden gesteld; over het vo" men van een reserve is lang geredeneer met het slot., dat het bedrag van 20 op 1 nifl duizend gulden werd teruggebracht. De instructie van den opzichter is eenige wijzigingen goedgekeurd. Het k05 woTctt gelijk dat van de gemeentewerk!^ den. de titulatuur van opzichter ie juist en zal veranderd worden. Tot onderwijzeres aan de O. L. S is benoemd mej. F. M. Huneman te BH* wijk. Zeer lang werd gesproken over de stelling var een kweekeling aan de 0- School van September tot en met Becfö* ber. Er werden verschillende bezwaren F uit en voorstellen gedaan, afwijkends^ dc adviezen van den Inspecteur van 0#jf wijs. Het aanstellen van een overtax leerkracht bestreed de voorzitter sfcrt*

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6