LAATSTE BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. UIT DE RIJNSTREEK. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. I dikke pijltje geeft den stand aan van jiddai 8 uur. I dunne pijltje geeft den stand aan van middle 8 uur. stermiddag 3 uur: 765. fcdenmiddag uur: 768. I TELEGRAFISCH WEERBERICHT. jir waarnemingen in den morgen van I Augustus, medegedeeld door het Ned. Met Instituut te De Bildt. \gste stand: 765.7 te Frankfort, igste stand: 744 te Abisko. iachting tot den avond van 4 Aug.: tot krachtige, Zuidelijks tot Zuid elijke wind, meest zwaarbewolkt tot (iter. Waarschijnlijk regenbuien Zach- nachts. Overdag weinig verandering mperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. voonn.: 15 gr. C. (59 gr. F I uur 'smiidd.17 gr. C. (63 gr. F.). OWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag. logste stand dea voorm. te 2.13 uur. [»t« stand des nam. te 2.45 uur. Voor Maandag. ste stand des voorm. te 3.17 uur. logste stand des nam. te 3.43 uur. WATERTEMPERATUUR. [Zweminrichting „Hocge Rijndijk" voorm.19 gr. O. |uur voorm.: 19 gr. C. Zweminrichting „De rar voorm.17% gr. C. I uur voorm.18 gr. Zijl" O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. srdag 9.17 n.m. tot 4.56 v.m. 9.15 n.m. tot 4.57 v.m. DE KABINETSCRISIS. M. de Koningin heeft hedenmorgen te ftdijk ontvangen jhr. Ruys de Beeren- 'k, die mededc .lde, dat hij niet geslaagd in het vormen van een kabinet, steu- p op de rechterzijde. M. heeft hem daarop opdracht ge il tot vorming van een exfcra-parlemen- Kibinet, welke opdracht door jhr. Ruys pcwenbrouok ia beraad is gehouden. TWEEDE-KAMERLEDEN heer R. Colijn heeft thans ook zijn pming tot lid der Tweede Kamer aaa- ®en, zoodat nu alle gekozenen de be ding hebben aanvaard. BEROOVING. le-nraorgen vroeg werd in de Wilhel- ppolder bij Goes bewusteloos en hevig Wend op den weg gevonden de aannc- Wolae uit Ellewoufcedijk, die in Wil- huiadorp een werk (ophooging van een pik) in uitvoering heeft. Men had hem Jbg© verwondingen toegebracht, op zijn ■ent getrapt en eenige ribben stukgc- Hen. doctoren uit Goes hebben hem ver- P*0» w^arna hij naar het Gem. ziek^n- te Goes vervoerd is. Zijn toestand is r ernstig. Jermoedelijk was het den dader er om r*n den aannemer te berooven van ■toon, dat hij voor de arbeiders bij zich ^\in portefeuille werd vermist, politie stelt een onderzoek in, ver dijk is men den dader reeds op het HAARLEMMERMEER. Konisginneieest te Nienwvennep, Het door de feestcommissie te Nieuwven- nep voor het op Donderdag 29 Augustus as. aldaar te houden Koninginneteest sa mengesteld programma biedt zoowel voor oud als jong een groote afwisseling; 'smor gens na de officieele opening in caté Nijs- een, komt eerst optocht met de kinderen der verschillende scholen: daarna kinder spelen op het feestterrein; 's middags volks spelen; o.a. ringrijderij voor dames en hee ren op de fiets, ringrijderij met tweewielige rijtuigen; hemdenrace, stoelendans, masl- klimmen. tobbetje steken en hoog- en ver springen. Tot slot een schitterend vuurwerk- Een aardige attentie. "X Voor den heer J. Roggeveen, aan vrien wegens zijne benoeming tot onderwijzer le Haarlem, met ingang van 1 Augustus eer vol ontslag weid verleend als onderwijzer aan de openbare ulo-school te Hoofddorp, werd gisteren bij zijn vertrek uit de school door de leerlingen van de ulo-klassen, die in Hoofddorp aan zijn zorg en hoede waren toevertrouwd, uit dankbaarheid, waardee ring, achting en vriendschap een aange name verrassing bereid. In tegenwoordigheid van hel hoofd der school, ^de heer Vis en de wethouder van onderwijs, de heer Knaap, werd hem bij monde van een der meisjes (Avis) een paar fraaie boekwerken aangeboden. De heer Knaap bracht mede namens hei gemeentebestuur den verfrekkenden onder wijzer een woord van dank voor zijn ijver, liefde en toewijding door hem in het be lang van het onderwijs betoond, terwijl ook de heer Vis zich in hartelijke bewoor dingen daarbij aansloot. De heer Roggeveen, die bij leerlingen, ouder9, superieuren, collega's en medebur gers hoog slaat aangeschreven, stelde deze aardige attentie zeer op prijs en bracht daarvoor zijn oprechten dank, waarna de leerlingen nog op versnaperingen werden onthaald. Voor velen een slechte dag! Reeds Donderdag werd op verschillende plaatsen in Haarlemmermeer door de daar toe bevoegde ambtenaren de eerste con- trólc gehouden op de naleving van de be palingen der rijwiel belastingwet. Daar vooral in Hoofddorp menig rijwiel, dat nog niet van het vereischte belasting- plaatje voorzien bleek le zijn, in beslag werd genomen, was het voor velen mede met het oog op de verschuldigde boete, een slechte dag. De bij gelegenheid van het concours- hippique te Hoofdorp vanwege de afdeeling Haarlemmermeer van de N. H. verecniging „Het Witte Kruis" ten bate van de wijk verpleging gehouden bloempjesivefkoop waarvoor zich een aantal jongedames ge heel belangeloos beschikbaar had gesteld heeft ongeveer f. 230 opgebracht. Door B. en W. zijn tol leden van de reservegroep bij de molorbrandweer te Hoofddorp benoemd de heeren F. J. Koop man (opperbrandmeester), W de Bakker en A. Langereis (machinisten), B. Th. van Hamelsveld (pijpleider), B. A. Stroet (slan gen houd er) en B. Klaassen (assistent) 1 blijk van medeleven met de Noordwijksoh© Winkelstand. Hij verzocht Z.E.A. de prij zen der Etalage-wedstrijd te willen uitrei ken, waaraan deze volgaarne gevolg gaf. Hierbij werden prijzen uitgereikt aan de navolgenden Plaquette gemeentebestuur, aan S. P. C. v. Wely; wisselbeker aan J. Mooijekind, beker A. B. C. aan fa. Lamens, plaquette burgemeester, aan H. C. Admiraal, me daille Tieleinan en Dros aan P. v. Rijs wijk, schilderij aan J. Ruigrok r. d. Werve, flacon Eau de Cologne 1715, aan W. Choufour, verder werden nog uitge reikt 29 diploma's en 9 eervolle vermeldin gen. De burgemeester sprak hierna zijn genoegen uit over de eer hem aangeboden door de Noordwijksche Winkeliersvereenl- ging, reeds zoo spoedig de plichten als burgemeester te mogen vervullen en had niet alleen nu, doch ook vroeger kunnen constateeTen, dat de Noordwijksche Win kelstand er zijn mag. Hij beloofde zijn volle steun en medewerking in de toe komst. Gaarne wilde Z.E.A. uit het gespro kene van den heer v. Zeist nog aanhalen de woorden„Zeg, kent gij het Noordwijk sche volk, dan zult ge het na eenigen tijd liefhebben. Dat „eenige tijd" wilde Z.E.A. veranderen in eenige dagen. Hij kan reeds nu verklaren dat hij het Noordwijksche volk lief hoeft, hetgeen een geweldig ap plaus veroorzaakte. De voorzitter dankte den burgemeester voor diens aangename woorden, die allen op hooge prijs stellen en verklaarde de Winkelweek voor geëindigd. De heer v. Zeist deed in een geestig speechje aan het Bestuur het voorstel, den burgemeester te willen verzoeken het eere voorzitterschap te willen aanvaarden, het geen deze op verzoek van don voorz gaarne aannam. Na nogmaals dank gebracht te hebben voor de hem bereide schitterende ontvangst, wenschle Z E alsnog een dronk te wijden aan H M. Koningin- Moeder ter gelegenheid van haar verjaar dag waarbij allen staande het Wilhelmus aanhieven. Hierna bleven de aanwezigen nog geruimen tijd gezellig bijeen. In den afgeloopen nacht is ten nadeelc van A. BL te Noordwjjkerhout een zoo goed als nieuw heerenrgwi-el vermoedelijk ont vreemd. Hg had het eenigen tjjd voor een café alhier onbeheerd laten staan. De politie stelt een onderzoek in. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende bijkantoren, werd ge durende de maand Juli '29 ingelegd f. 11183,73 en terugbetaald f. 7664,05. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6518. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende Bijpostkantoren, werd op do div. rekeningen gedurende de maand Juli 1929 gestort f. 256508,35 en uitbe taald f. 92195,63. Het aantal stortingen bedroeg 1386. het aantal uitbetalingen 369. NOORDWIJK. DE WINKELWEEK. In elk opzicht geslaagd Hulde aan den Burgemeester Lampioncptocht De prijruitreiking. De tweede Winkelweek, georganiseerd door de Noordwijksche Wmkeliersvereeni- giüg in onze badplaats, mag in alle op zichten schitterend geslaagd genoemd wor den en hierdoor zullen zeker nog meerde ren aangespoord worden een volgend sei- zoeft een dergelijke week te helpen orga- niseeren. Was aanvankelijk bepaald dat op den sluitingsdag van gisteren een Bloe mencorso zou gehouden worden, door het minder gunstige weder van gisteren is men hierop teruggekomen en werd deze mooie attractie uitgesteld. De avondsluiting heeft echter dit uitstel ruimschoots goedgemaakt daar een enthousiaste menigte, getooid met vele honderden lampions aan de licht ste et deelnamen, hetgeen vooral in de Hoofdstraat tusschen het geboomte een fantastischen aanblik opleverde, na een rondwandeling door het dorp, waarbij het muziekgezelschap .,De Echo der Duinen", haar blijde toonen liet weerklinken, werd voor het bordes van Palace Hotel een ova tie gebracht aan burgemeester v. d. Mor tel, ter gelegenheid van zijn verjaardag. Na deze huldiging maakte Z.E.Achtbare, diens familie en gasten een kleine omwan deling achter het muziekkorps mede, waarna de stoet ontbonden werd. Te elf uur kwamen de leden der Noord wijksche Winkeliersvereniging in Atlan tis bijeen, waarbij de voorzitter, de heer v. Wely den burgemeester van harte wel kom heette, en hem dank bracht voor het e aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goud9che Leidsche gestempelde lichte zware (2) (17 (2) (1) (21 (17 (2) 94 113 f48 f— f 48 156 f 54 f54 f f f f I— f f50 f54 f54 f57 f64 f65 f60 f— f— f f 53 f 54 f 55 f 56 f 58 f 57 f 58 f -r I f (50 f52 f53 f55 f56 f57 f58' f— f— f f f 53' f54 f55 f f f57 f f f f56 f— f— f— f— f— f f64» (60 f65 lichte (1) (27 (1) JK Oudewater. 277 ^sraven 583 369 499 f 51 f50 ■a', v;°erden 642 465 576 fóO f48 W a 308 429 263 f 48 f48 Li a.d. R. 27 2 0 54 f f ll Ziin a 146 168 162 1 52 f52 (2) 2,jn °P8aven der vorige week. opgaven van 30 Juli3 Aug. 1928. NOORDWIJK AAN ZEE. Door de politie werd op den Zuid-Boule vard een persoon aangetroffen, die niet ge- heet normaal was. Hg vertelde uit het St Bavogesticht te zjjn weggeloopen, hetgeen bij onderzoek juist bleek te zijn. Hjj is door 2 broeders per auto van het politiebureau alhier, weder naar het St. Bavogesticht teruggebracht. NOORDWIJKERHOUT. Uitvoering ter eere van H. M. de Koningin- Moeder. Op den avond van den verjaardag van II.M. de Koningin-Moeder, heerschte er feeststemming op 't dorp. In de gemeente tent gaf de Chr. Muziekvereen. „Harpe Davids" een concert, dat geopend werd met Ps. 47 waarna „Het Wilhelmus" klonk. Onder leiding van den heer C van Vel- zen werd een [raai programma onder dood- sclie stilte ten gehoore gebracht. Tijdens de pauze beklom het Gemengd Koor „Concordia", waaronder een twintig tal jongedames allen in avondtoilet, de tent. Een zestal nummers, zoowel stichte lijke als vroolijke. werd gezongen op zeer verdienstelijke wijze, onder leiding van den directeur, den heer B. Verdoom te Leiden. Een en ander oogstte een enorm succes. Van heinde en verre kwam men luisteren, overal zag het zwart van de menschen, die enthousiast applaudisseerden. Ook mej. Bouter uit Leiden die alle nummers op de piano begeleidde, had een groolsche ovatie m ontvangst te nemen. Jongelui, die nog geen lid zijn van de Gemengde Zangvereeniging „Concordia", zullen verstandig doen zich spoedig daar voor aan le melden. Er is nog plaats voor vc-len. ook bij „De Harpe Davids." STOMPWIJK. Harddraver ij-veieatuging. De Harddraverij-vereeniging „Nooit Ge dacht" vergaderde ten huize van den heer J. van Esveld. Na opening met den Christelijkon groet, sprak de voorzitter zijn voldoening uit over de talrijke opkomst. De notulen van de vorige' vergadering werden gelezen en goedgekeurd, waarna de Burgemeester zijn dank betuigde voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken in de laatste vergadering en de geheele ver gadering dank bracht voor haar oprechte deelneming bij het overlijden zijner Moeder. Verder sprak Z.Edel Achtb. een hartelijk woord van dank tot wethouder v. d. Bosch; het deed hem een groot genoegen wederom in de buurtschap een wethouder te hebben. Naar aanleiding van de ingekomen stuk ken deelde de secr. mede, dat de inschrij vingen van tenten voor het feestterrein een bedrag van f. 1098.heeft opgebracht; zeker een goede steun voor dit jaar. Daarna volgde het voornaamste punt van de agenda, nt. de draverijen. De' heer v. d. Bosch was aan de Nederlandsche geweest en had een gesprek gehad met den heer Oly betreffende den voormiddag-draverij, omdat in de vorige vergadering over een wijrigrag gesproken was. Er waren twee meeningen: alleen voor ongeregistreerde paarden en voor alle paarden met handicap op eiken leeftijd. Na geruimen tijd over dit punt gesproken te hebben, werd het laatste voorstel in stemming gebracht, en met 7 tegen 9 stem men verworpen. Dit jaar wordt dus een voormiddag-draverij gehouden van onge registreerde paarden; des namiddags zal er wederom een groote Handicap-dTaverij ge houden worden zooals vorig jaar. De prijzen der voormiddag werden vast gesteld f. 50.f. 30en f 15.inleg- geld f. 2.50 en voor de namiddag dezelfde prijzen en vergoedingen als vorig jaar. Volgend punt was bespreking kinder- en volksfeesten. De Burgemeester stelde voor dit jaar de kinderen eens te laten lachen om de poppenkast, waartoe: werd besloten. Wederom zal er 's voormiddags ringrijden met fietsen en 's namiddags met auto's plaats hebben. De lieer C. Waaijer nam op zich aan het Motorhuis te vragen, wederom twee auto's voor dien dag te willen afstaan. Daarna volgde bespreking vuurwerk. De heer C. Waaijer deelde mede, dat hij van de firma Kat te Leiden twee programma's had ontvangen, een van f. 100.en een van f. 125. Besloten werd een programma van f. 100 te bestellen. In een commissie, welke den secretaris zal steunen bij het maken van reclame, wer den benoemd de heeren G. Olsthoorn, A. Waaijer, C. J. v. d. Bosch en P. Huisman. De burgemeester zeide toe. zorg te zullen dragen voor reclames m de „blauwe" tram, wat ten zeerste op prijs werd gesteld. Als bestuurslid werd vervolgens gekozen de heer Jac. v. d. Zijde. De heer v. d. Bosch zal dit jaar weer als starter fungeeren en ook voor het land toestemming vragen. Bij de rondvraag werd op voorstel van den heer C. v. d. Bosch besloton, een vast uur te bepalen voor de prijsuitreiking der ringrijderij. De secretaris deelde nog mede, dat als hulp bij de werkzaamheden op het terrein, de heer R. de Heij was aangenomen, waarna de voorzitter de vergadering sloot. De Harddraverij zal gehouden worden Woensdag 21 Augustus, de kinder- en volks feesten Donderdag 22 Aug. DE KAAG. BE ORANJEFEESTEN. Fraaie demonstraties met paarden Gestaagde wedstrijden. Dinsdagavond te -7 uur werd op het feestterrein in de Bunnen-Kaag het jaar- lijksoh Oranjefeest geopend. Tc 8 uur 10011 volgens programma de tandelijko rijver- eeniging „Kita Sening" uit Haarl.meer deze opening komen opluisteren. Door do reputatie van deze vereeniging was een zeer talrijk publiek opgekomen om de di vers© rijdemonstraties gade to slaan. En de verwachtingen werden bij de vele aan wezigen, waaronder vele watersportliefheb bers, hier aanwezig, niet in het minst te leurgesteld. Men was een en al bewonde ring voor de prestaties van deze paarden sport-liefhebbers. Wanneer men het nemen van hindernissen zag, het vlagvertoon, door do ruiters, staando. te paard, enz., komt men tot de overtuiging, dat het werkelijk verbluffend is wat door deze vereeniging reeds bereikt is. Na afloop sprak dan ook de voorzitter der Oranjever. de heer C. de Breuk, het kranige 10-tal, waaronder 5 dames en hun instructeur, den heer Schimme, toe, prijzend hun liefde tot on zen trouwen viervoeter, het paard, dat tegenwoordig zoo zeer door dc mechanische kracht verdreven wordt. De voorz. meende dan ook niet beter den dank van bestuur en leden der Oranjever. to kunnen vertol» ken, dan dooT het aanbieden van een blij vend klein huldeblijk, een medaille, en ver zocht een jongedame dit. den instructeur der rijvereeniging tc willen overhandigen. Tevens bood hij de dames deelneemsters ieder'een fraaie bouquet aan. De gebruik te paarden waren van de beste kwaliteit. De Fanfare van Abbenes luisterde een en ander op. D© secretaris van de gem. Alkemadc, de weled. heer Harteveld, woonde deze de monstratie bij, daar de burgemeester, zeer tot zijn spijt, veriiindcrd was. Inmiddels ging het op het feestterrein, dank zij het goede weer, gezellig en vrbolijk toe. De tweede dag begon met een kinder optocht met muziek. Helaas liet het mooie weer ons andermaal in de steek, zoodat de belangstelling bij de volksspelen niet zoo was. als het had kunnen zijn. Hier volgen de diverse uitslagen: Ringsteken op de fiets v. dames: le pr. rnej. E. Reinink, 2e. P. de Man, 3c. S. Sajb03. Idem v. heeren: le pr. M. Verbeek. 2e. J Tromp, 3e. P. Biemond. Behendigheidswedstrijd op de fiets voor jongens: le pr. O. v. d. Lip, 2e. P. L. v. Lint, 3e pr. P. Konings. Tobbetje steken v. heeren: le. pr. J. Cle mens Sr., 2e. j. Zwartjes, 3e. C. Clemens. Sprietloopen v. heeren: lc pr. J. Schuilen- burg, 2e. A. Clemens, 3o. R. v. Nieuwkoop. Onthoofding Landru v. dames: le pr. mej. C. Kroon, 2e mej. M. Verbeek v. Staveren, 3© mej. M. Alders. Draadje knippen dames: le pr. mej. N. v. Egmond 2e R. Oostdam, 3e. B. v. Ruiten Blaastrappen v. dames: le pr. mej. M. Kool. 2e. mej. M. Verbeek v. Staveren, 3o mej, H. Akerboom. Stroophappen v. jongens: le pr. J. de Man, 2e. C .Vlugfc, 3e. A. Zwetsloot. Na afloop deelde de voorzitter op 'do hem eigene vroolijke wijze de prijzen uit. De oramj©commissie kan zeker weer met genoegen op de gehouden feesten terugzien, en een woord van hulde aan haar is hier zeker op zijn plaats. Helaas is ons vuur werk en avondfeest op dezen laatsten avond weer in den plasregen verloren ge gaan. WOUBRUGGE. Woningbouw. Older leiding van den heer Boddens Hosang kwam weder een 12-tal belangheb benden en belangstellenden voor de Wo ningbouw vereen i ging bijeen. E«n tijdelijk' bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren Boddens Hosang, voorz., H. E .A. Terhorst, secr., F. Kroes, penningm., en L. E. Loth, W. C. van Dam, D. v. d. Laan, H. v. d. NageJ, leden. De statuten werden daarna vastgesteld waarop de Koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd.- Voorts werd besloten een openbare verga dering uit te schrijven en te trachten als dan door een deskundige op het gebied van de volkshuisvesting te worden voorgelioht, waarna de gelegenheid zal worden open gesteld als lid van de vereeniging toe te treden. Burgerlijke Stand. 1 Geboren: Johanna Wilhelmina, d.v. A. van der Fouw Kraan en G. H. Schrama Jannie Eva, d.v. J. W. Keessen en J. W. Schellin gerhout. LEIDEN. 3 Aug. Prima fabrieksboter (controle) f. 2 p. K.G. Prima boerenboter f. 1.901.95. Goede boerenboter f. 1.80— f. 1.85. Aangevoerd 77/8 en 34/16 vaten, wegende 1795 K.G. Handel good. Turfmarkt van 29 Juli t/m. 3 Aug. Lange turf p. 1000 f. 78. ALPHEN' AAN DEN RIJN. 2 Aug. 1929. Tuinboonen f. 33.80; Doperwten f. 1719; Heerenboonen f.1518; Snijboonen f.22 f. 26; Aardappelen f. 4.304.40 alles per 100 K.G.;Peen f. 6—6.50; Kroten f. 2.80— 3.20, Andijvie f. 1.80—2.40 alles per 100 bos; Komkommers II f. 2 404.40; Bloem kool I f. 18.20—20.20: idem II f. 7.40—8.50, Meloenen f.2730; Rabarber f. 1.301.60 alles per 100 stuks; Kruisbessen f. 1214; Bessen zwart f. 14^—18; idem wit f. 1314 alles per 100 pond. Eierenveiling. 1 Aug. 1929. Aanvoer 12993 stuks. Kipeieren f. G7.40, Eend eieren f. fi6.10 per 100 9tuks. BOSKOOP, 2 Aug. Coöperatieve Vereen. „De Boskoopsche Veiling". Rozen le kwal.: Ophelia.20—37 ct. Golden Ophelia 384S ct. Marcel Rouyer 80—f. 1,20. Hadley 60 81. Claudius Pernet 61—97. Columbia 43 —57 ct. Butterfly 2649 ct. Mao Keiler f. 1,15—1,40. With. Kordes 20—45 ot. Win- nttt 18 ct. Mme Jules Bouché 3239 ct. Ro- ralandia 3249 ct. Babyrozen 2540 ot, Edith-Helen 20 ct. Polyantharozen 35—50 ot. Gemengde rozen 1015 ct. Diversen: Dah- lias, grootbloemig 20—35 ct. Dahlias, klein- bloemig 1018 ct. Gladiolen 1625 ct. Anjers 3742 ct. Delphinium 38 ct. Lelie's 40—60 ct. Asparagus 1020 ot. Clematis Durandi 3045 ct. Alles per bo3. HOOFDDORP, 2 Aug. 1929. Op de alhier in „De Beurs" gehouden eerste aardappel- veiling bedroeg de aanvoer 30.000 K.G. Da prjjzen waren als volgt per 100 K.G. Blanke Eigenheimers f. 3,40 h f. 4,70; klei ne f. 2,50 ;i f.2,60. Blauwe Eigenheimers f.4 a f.5,30: kleine 1.3 1 f.3,40. Bonte Eigenheimers f. 4,10 h f. 5,10; kleine f. 2,50 k f.2,60. Eerstelingen f.2,50 h f.3,20; klei ne f. 1,50 k f.1,60. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 Aug. 1929. Tuinbouwvereeniging Katwijk en Omstreken Due of York f 0.70—1.50; Idem drielingen f 0.500.70 per kist van 25 K.G.; Peen per 100 bos t. 8.5010.30; Bloemkool I p. 100 f. 24.5029. Aanvoer 630 kist groote aardappelen; 5400 bos peen; 2100 bloemkool FIET-GIJZENBRUG, 2 Aug. 1929. Veiling „Da Eendracht". De aanvoer was heden zeer belangrijk. Koopers kwamen van heinde en verre. Wonder van America f. 1,25. Raspers f. 2,15. Krombekken f. 1,90 k f. 2,55. Witte capucijners f. 1,95 h f. 2,35. Grauwe capucjj- ners f. 1,90 k f.2,50. Doppers f. 1,90 k f.3. Snijboonen f. 1,70 k 1.3. Stokheeran» boonen f. 2,70 k f.3. Enkele heerenboonen f.2,60 h f.2,65. Dubbele heerenboonen f. 1,35 k f. 1,40. Tuinboonen f.0,32 k f. 1,20. Alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 3 Aug. Groenten, veiling. Snijboonen f. 1,90—2,40. Stak f.0,85 1. Prinsesseboonen f. 1,702,30. Dubbele Stam f. 11,20. Alles per 10 Kilo. Augur ken f. 6,809. Fijn basterd f. 3Basterd f2,102,40; Augifrken grof f. 1,351,60; Bommen f.0,50—0,55; Stippel f.11,05; per 25 Kilo. VEUR, 2 Augustus. Engelsche Komkom mers, le soort f.6; Idem, 2e soort f.2; idem, 3e soort f. 1idem, wankleurige f.2,50; idem, stek f. 0,10; Gele Komkommers, la soort f. 6,50; idem; 2e soort f.4; idem, 3a soort f. 2Idem, stek f. 0,20. Kropsla, 1 e soort f.3: idem, 2e soort f.1; Stoofsla f.1. Peen f.12. Bloemkool, le soort f.30,50; 2e soort, f.15; uitschot 4. Tomaten, mid. f.8; idem, gr. randen f.6,50; idem, 2e srt. f.8; idem, 3e soort f.4,50; idem, banken f.4; idem, uitschot f.1; idem rijp f.5. Andijvie, per 100 f. 2,50. Spinazie f. 15. Postelein f.6. Rabarber, per 100 bos f.5. Snijboonen f.32. Spercieboonen f.31; Radijs f.12. VEUR, 2 Aug. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 12668 st eieren. 12335 kippeneieren van f. 6,35 tot f. 7,35; 333 eendeneieren van f. 6,70 tot 1 7.80; 98 kippen van f. 0,30 tot f. 1,85; 2 eenden van f. 0.70; 35 konijnen van f. 0,45 tot f. 1,85; 23 duiven van f. 0,16 tol f. 0,44. WOUBRUGGE, 2 Augustus. Eierenveiling Aangevoerd 4538 eieren. Prijs kipeieren f. 6.106.90; eendeneieren f. 5.505.90 p. 100 stuks Boter f. 1.86—1.94 per K.G. Handel matig. 8—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3