Week - Het Boordenhuis, Vischmarkt 7. „ZOMERZORG"1 ZONDAG BAL-AVOND VAN ALPHEN Fa. WANNÉE8—^ atOBGEN Speciale Aanbieding OVERHEMDEN II Hemden/ Dassen ERASMUS SIGAREN HET EERSTE VALUTAHUIS UIT DE OMSTREKEN. 'BEGINT ONZE Goedkoope Reis L. RAAPHORST CARNOTS BAISERS 9434 WAFELS CHOUX DE PARIS fl. 3.25 3.75 4.50 Extra voordeelige Restanten 9703 jeT getdleening, drukkende op het Wi- jledding bedrijf. Onder no. 27 der kapitaalsuitgaven van rekening van het Waterleidingbedrijf Voordeetig saldo over te brengen naar volgenden dienst f. 9223.93. Ged. Sta- en drongen reeds eerder er op aan, om in ■rband met het hooge rentepercentage op betrekkelijke leening drukkende, een ge- ylle van dit bedrag tot een extra-aflossing j de kapitaalschuld aan te wenden. B en W. stellen voor een som van f. 8000 ln bovengenoemd bedrag le besteden voor lossing op de leening 1923 per reslo groot 60.581. deel uitmakende van de leening [ons nog groot f. 120.000. Pe heer Tondu vindt het noodzakelijk li dit bedrag wordt afgelost, temeer daar ed. Staten reeds eerder hierop aandron- m. De voorz. zet het een en ander nog Seen en geeft verschillende financieel? lêlichlingen betreffende de leening voor [t Waterleiding-bedrijf, waarna het voor- el met algemeene stemmen wordt aange- fcraen. |5. Voorstel tot hot verleenen van af- Ihrijvingen schoolgeld, wegens liet cindi- In van den leerplicht. Tlangenomen. 16. Voorstel tot het aangaan eener overeen- L-nst met de „N.V. de Dageraad". B. en W. achten het verzoek der Direc- i inwilligbaar. nadat zij zich door hun |?kundige hadden doen voorlichten Nadat i ontwerpovereenkomst in de Bedrijven- imm. was behandeld, meenden zij toch. J - één hunner belanghebbende Is, van j bevoegdheid lot het aangaan van deze ■ereenkomst, afstand te moeten doen. lor den Raad de beslissing te laten. De lorz. leest het advies van don deskun- Ife en zegt dat dit in behandeling is ge- ti Tan de Bedrijven-comm. en geelt don (l antwoord van de comm. weer. De Be- |ijven-comm. meent de vraag te moeten lellenhoewel, zij voorop stelt van gan- |her harte mede te willen werken aan al- wat den bloei en welvaart dezer in- strie kan bevorderen, of het wenschelijk jet worden geaobt gedurende den loop- i van een bestaand contract, loopende a 1 Jan. 1920 tot ultimo 1930. een nieuwe ereenkomst aan te gaan. temeer daar ris in 1926 een afwijking van het eon- ict werd ingelascht. Zij is daarom van ïening. mode met het oog op de belsn- i van andere contractanten, aan het be lande contract vóér 1931 de werking niet Imogen ontnemen. |N'a uitvoerige discussie zeggen B. en W. i van hun bevoegdheid gebruik te zullen laken en de zaak met de „N V. de Dago- lad" zullen afhandelen, ll Voorste! tot wijziging van de instruc- t van den gemeente-ontvanger. Bij circulaire van 1 Juli 1929 hebben ri. Staten den Raden verzocht in de ni neties van de gemeente-ontvangers de «gelijkheid te openen per giro-cheque te blen ook aan niet bij dien dienst annge- itenen. Dienovereenkomstig stellen B. en den Raad voor de instructie voor den Iranger te wijzigen. Aldus aangenomen. S Aanbieding gemeente-rekening 1928. De gemeente-rekening 1928 wordt den cd aangeboden. De gewone dienst bedraagt aan ontvang en f. 118.112.26, aan uitg. f. 97.726.-fo1, «dat goed stot blijft van f. 10.385 80" Dé kapitaaldionst bedraagt aan ontvang- ■n f 23,223.40, aan uitgaven f. 23.289.JS. 'halve met nadeelig slot van f. 66.08. De voorz. zegt dat het tot vreugde stemt a goed batig slot te hebben en stelt voor c commissie te benoemen tot het nazien de rekeningen. felh. Lieverse is van meening deze be aming aan den voorz. over te laten, de len kunnen zich hiermede vereenigen (ervolgens wijst de voorz hiervoor aan 1 heeren Noordam, Tondu en van Ruiten, hun benoeming aannemen. IBondvraag. De heer Tondu informeert pr den weg in het Zuideinde en vraagt "de zaken staan. Hij herinnert aan .het Iriende najaar en de korte, donkere dager. |De voorz. antwoordt, dat op 6 Augustus de aanwijzing van hot te maken work plaats hebben en op 13 Augustus de «besteding. Het gem. beduur stelt zich ar direct na do aanbesteding hel werk tc «nen en onmiddellijk daarmede te doen «vangen. Dc hoer van Dam vfaagt naar het gewij lde toltarief en den datum van in wer- stelling van deze verlaging, De voorz. antwoordt, dat de Kroon haar «keuring hierop alsnog moot geven en «ent dat hiermede geen spoed wordt be krit omdat de rogeien met de provincie. Inent overneming van dezen weg waar af lol is geplaatst, in een gunstig tempo zoodat binnen afzienbare» tijd do S aan de provincie komt on de tol dan rdwijnt. De voorz. deelt nog mede dal er een koo- j.Vo<?r bascule, een herinnering aan i distributietijd en vraagt den Raad B. en W. te willen machtigen dit weegwerk tuig te verkoopen. hetgeen wordt goedge keurd. Daarna schorst de voorz. de openbare vergadering en gaat de Raad over tot een geheime zitlmg. Na heropening wordt over eenkomstig het voorstel van den voorz. de ingekomen brief van den heer T. Verzaal in handen gesteld van B en W ter afdoe ning. De vergadering wordt hierna door den voorz. gesloten. AALSMEER. Groote schade aan de gewassen. Tengevolge van den zwaren regenval en den hevigen wind, is hier gisteren veel schade geleden aan verschillende gewassen Vooral de chrysanten, welke nog niet bij gebonden waren, hebben het zeer moeten ontgelden. Ook op de seriDgc-nakkers zijn veei takken van het gewas afgewaaid. In het oostelijk deel der gemeente, waar r.og veel groente verbouwd wordt, zijn het wel de stokboonen, welke zwaar hebben te lijden gehad, en waarvan geen behoorlpke oogst meer verwacht kan worden. Adres aan „Hei Witte Kruis". Een aantal leden van de plaatselijke afd. van „Het Witte Kruis" .bestaande uit per sonen van diverse politieke richting, heeft zich tot het bestuur gewend met een adres, waarin verschillende reorganisatie-maatrege len in overweging worden gegeven en ver zocht wordt tot dit doel een buitengewone ledenvergadering bjjeen te roepen. In het adres wijzen adressanten er o.m. op, dat ten wijkverpleging alleen dan behoorlijk kan functioneeren, als op een zielental van 2500 tot 3500 een gediplomeerde wijkverpleegster aangesteld is. (Thans is er één op de 8000 zielen ,die de gemeente telt). Verder wordt het wenscheljrk geacht, dat een wijkverpleeg ster woont in het wijkgebouw en belast is met het toezicht op het uitgeven, terugontvan gen en onderhouden van alle instrumenten. Dan wenscht men in het wijkgebouw één of meer Immers in te richten, waar de wijk verpleegster patiënten, haar door de dok toren toegezonden, kan behandelen. Aan de doktoren wenscht men groote vrijheid te geven .wat betreft het aanschaffen van me- dieohe instrumenten. Ongewenscht acht men het, een scherpe grenslijn te trekken tusschen Witte Kruis en Wijkverpleging. Het bestunr antwoordde welwillend op het adres en zegde toe de vergadering tusschen 15 en 24 Aug. te zullen beleggen. Van de Openbare IT.L.O.-school alhier slaagde alsnog voor het diploma B de leer ling Jan Koster, wien wegens ziekte uitstel was verleend. Hiermede z;jn alle candidaten van bovengenoemde school geslaagd, n.l. 71 voor diploma A en 2 voor diploma B. De heer P. K. Eveleens, vroeger alhier, thans onderwijzer te Koog a. d. Zaan. slaag de te Haarlem voor de hoofdacte L.O. HAARLEMMERMEER. Hnzarcmconcert in Hoofddorp. Op Maandag 5 Augustus as zal een troep huzaren uit Den Haag, bestaande uit 135 paarden. 9 officieren. 18 onderofficieren en 129 manschappen, onder leiding van den ritmeester Feenstra een maTsch naar Alk maar ondernemen en eerst naar hier gaan, alwaar ze worden ontvangen om te worden ingekwartierd. Het muziekkorps, bestaande uit 17 man. zat onder leiding van den kapelmeester, 's avonds op het marktplein een concert geven. De politie was hem le vlua af. Do 21-jarige arbeider v. H. werd er van verdacht van zijn vroege'ren patroon in Wilnis uit welke gemeente hij gistermor gen plotseling was verdwenen een be drag van f. 150 ontvreemd le hebben, zoodat zijno opsporing door den burgemeester diër gemeente direct werd verzocht. De jongeman kon door de ijverige naspo- ringen van de gemeente-polilie alhier reeds een paar uur daarna worden aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht Hij bleek nog in het bezit te ziin van het ontvreemde geld en werd op transport gesteld naar Wilnis Mej. J. Plot. kantoorbediende bij de Posterijen enz. tei Hoofddorp, heeft als zoo danig eervol ontslag aangevraagd met in gang van lf> Augustus a s., in verband met ha»- voorgenomen huwelijk. KATWIJK. BOUW VAN HET NIEUWE GEMEENTEHUIS. Uitslag van de prijsvraag. lste prijs f. 1200. onder motto „Door de branding", van de heeren Van Hooijka-as ,V Lookhorst, architecten te Rotterdam. 2de prijs f. 900, oirdet motto „Hou aee", van ir. H. T. Zwters, te Haarlem. 3de jrrijs f. 600, onder motto „Roman tiek", van Arch. Jos. de Jonge te Rotter dam. 4de prijs f. 400, onder motto „Tien M.", van arch. C. Feldkamp té Amsterdam. 5de prijs f. 200, onder motto „Opus 7", van arch. S. J. Bouma te Groningen. Et waTen 121 inzendingen. De jury bestond uit de architecten W. Verschool' te Rotterdam. A. P. Smits, Aer- denhout en H. v. d. Kloot te Mijdrecht. Zooals vermeld wordt Zaterdagmiddag te 3 uur de ten-toonstelling officieel geopend. KATWIJK AAN DEN RIJN. Stormschade. Door den hevigen storm woei aan het Overrijn een boom oin. die de draden der telefoonleidmg meesleurde, waardoor eenigê tijd storing was Gemeentewerklieden zorg den er voor dat do weg weer spoedig vrij kwam. Herwennen Levenskracht. De aandacht der jongedames dient er nog op gevestigd dat op hare welwillende mede werking voor de te houden Bloempjesdag gorekend wordt. Zij die dit nog niet deden geven zich spoedig op bii den 9ecr. van Herw. Levenskracht den heer J. v. d. Nou- wetand. Verkcoping. Ten overslaan van Notaris II Eerdbeek werden verkocht drie perceeien teelland, gelegen aan „de Bilt" alhier. Deze drie perceeien, te zamen groot 2.34.10 H.A. ston den in bod op f. 16.500 doch worden op f. 50 afgemijnd. Kooper de heer N. Zandbergen te Rijns burg. KATWIJK-AAN-ZEE. Aangesloten telefoonnummers in Juli. Telefoon No. 59: M C. van den Berg, schoenh.- on reparatie-inr., Ten Brittenstr. 56No. 224: C. J. v. Delft, comm. in groen ten en aardapp., Pepersteeg I, Katwijk a. d. Rijn No. 230: Jac. Guijt en Zn., viseh- en netlenh., Ten Brittenstr, .44No. 225: W. M. A. Kalkman, predikant, Duinoord 19 b No. 223: W. J. v. Leeuwen, kruideniers- en grutterswaren, Voorstr. '24, Katwijk a. d. Hijn No. 163: W. Mooyc-kind, Pension Christina, Noord-Boulevard 10 a No. '228: A. Roosdorp. Zeeweg 47, Katwijk a. d. Rijn No. 220: D. v. Tekelenburg, pension, E. A. Bnrgerstr 47 (lijdelijk) No. 231: M. van Tol, Bulb-grower and Exportl., Katwijk a. d. Rijn No. 229: .1. Verhoef, Veereinde R4a. Katwijk a. d. Rijn No. 232: Firma Zwanenburg en v. d. Bent. woonhuis v. d. Bent, Duinoord No. 233: Firma Zwanen burg en v. d. Bent. woonhuis Zwanenburg, M. de Ruiterstraat 35. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten. Brieven binnenland: Directeur Gemeente belastingen, Den Haag Directeur Ge meentebelastingen. Den Haag D de Jong, Jan Tooropstraat 29. Briefkaarten, binnenland: Mej. M. Muller, Utrecht. Briefkaarten, buitenland: Wilh. Hage- tnann. Duilschland Baron Waller Ost- man -Walter Unger, Osnabruok. Brieven binnenland: Burgemeester en Wethouders, Katwijk Baronesse De Koek, Huis ter Heide Raad van Arbeid. Leiden. Briefkaarten, binnenland: M. Barones, Zandvoort M, Bilderbeek, J. D. v. d. Heuvel, Rietveld H. v. d. Meer, A'dam H. Mom, Rhenen. Briefkaarten, buitenland: Heer en mevr. De Vries, Bad Ems. LISSE. Mej. CSi. Kallo alhier is geslaagd voor het examen hoofdakte. NOORDWIJK. EEN DAG VAN FEESTEN Taz eere van den Burgemeester. Optochten, Toespraken en rnnxiek. Na de. receptie werd gisteren door Burge meester en familie een gemeenschappelijke lunch gebruikt met leden van den Raad in Hof van Holland, 's Middags had een rij toer plaats met muziek van de Harmonie kapel „Crescendo door de beide Noord- wijken. Het noodweer zette ook haar zege tocht .voort waarbij vlaggen scheurden en sommige tot op do helft werden geredu ceerd. To Noordwijk aan Zee werd de Bur gemeester toegesproken door den heer C. v. Zeist, voorzitter van de Oranjevcreeniging te Noordwijk aan Zee. Door het dochtertje aan Wethouder v. d. Wiel werd aan mevr. v. de Morlel bloemen aangeboden, avaarna de stoet weer verder trok, nadat het kinderkoor de Lofslem liederen gezon gen had. Bij het monument van burge meester Pické, de grondlegger van do bad plaats averd wederom een zanghulde ge bracht door a-erschillendo koren gezamelijk. De stoet trok daarna langs don ouden Zee weg weer naar Noordwijk-Binnen. Te 's.aa*onds halt negen gat do Harmonie kapel eon zeer verdienstelijk concert in de tent op het Lindenplein. De gezamelijke koren zongen a-oor Hot van Holland waar de burgemeester in de a'cranda had plaats genomen weer het lied van Kloos, waarna het R.-K. Zangkoor eenige nummers ten gehoore bracht w.o. „Domino Salvam fac". Te ongeveer 10 uur bracht do burge meester en familie en Gemeenteraadsleden ten bezoek aan het concert te Noordwijk aan Zee. Halverwege de Nieuwe Zeeweg stond de muziekvereeniging „De Echo der Duinen" opgesteld en onder vroolijke too- nen van de muziekvereeniging trok men het dorp binnen. Het was weer een ware zegetochll Een massa menschen waren op de been en het hoera-geroep scheen niet le kunnen ein digen. Op het podium van do muiekvereeni- ging dankte de burgemeester voor de luister rijke ontvangst hem bereid, die dezen dag voor hem tot een onvergetelijke had ge maakt en zegde alle medewerking toe om het heerlijk Noordwijk tot grooter bloei te brengen. Voor de verschillende armbestu ren stelde de Burgemeester een couvert met inhoud beschikbaar, alsmede voor do diverse muziek- en zangvereonigingen die dezen dag hur. daadwerkelijke hulp hadden geschonken. Weer te Noordwijk aangeko men dankte de burgemeseter hel Ge meentebestuur, den Raad, het comité de ruiters. Een speciaal woord van dank bracht hij nog tot den ceremoniemeester den heer F. M van Spanje voor do waarlijk schitterende regeling I NOORDWIJKERHOUT. Da Oranjeieeaten. De Oranje-Vereeniging verpachtte het ter rein waarop met het aanstaand Oranjefeest alle vermakelijkheden geplaatst zullen wor den, aan den makelaar C. Willem.se alhier voor f. 1700. Deze zal er zorg voor dragen, dat op het feestterrein aan do Havenstraat een groot aantal spellen, tenten en kramen, allen van eersten rang, zal komen. De IJsclub „Jong Bloed". Do verleden jaar opgerichlte ijsclub „Jong Bloedgaat thans reods met voort varendheid te werk. In ,,'l Wapen van Noordwijkerhout" belegde men reeds een vergadering en maakte grcotsche plannen voor den aanstaanden winter ten bato van liefdadige doeleinden. Deze week begint een ijverige propaganda voor iiet werven van nieuwo leden, terwijl tevens de contributie geïnd zal worden. Do kantoorhouder T Padding heeft ziekteverlof. Als plaatsvervanger is wederom aangesteld, de heer J, Brussée van Leiden. Een aantal leerlingen der Herv. School bracht drie dagen door in Brummen en te Locnen op de Veluwe. Het honld der school, de heer K. J. Nov had de leiding, Thans zijn ze weer teruggekeerd na zeer veel gezien en genoten te hebben. Heden arriveert de jeugd uit Brummen om weder- keerig hier drie dagen le logeeren en van de zeelucht te profiieeren. OEGSTGEEST. Voor hel Noord-Westelijk deel van Zuid-Holland is men dit jaar voor het eerst gekomen tot het houden van een „Jongens dag". Deze dag is gehouden in onze ge meente, waartoe zijn te zamen gekomen de Chr. Jeugdvereenigingen uit de gemeenten: Scheveningen. Noordwijk a. Zee, Noordwijk- Binnen, Katwijk a. Zee, Warmond, Lisse, Voorscholen, Zwammerdam en Oegstgeest. Het doel van deze organisatie was: pro paganda maken voor het jeugdwerk in deze streek. Des morgens omstreeks halttien ver zamelden allen zich in „Irene", waar ds. T. J. Jansen Schoonhoven een welkomstwoord sprak, waarna allen zich begaven naar het sportterrein aan den Hordijk lot het hou den van voetbalwedstrijden. Toen do eerste wedstrijd was geëindigd, is door een gedeelte de tocht voortgezet naar „Oud-Poelgeest", daartoe welwillend afgestaan door de familie Willink van Bennebroek, alwaar verschil lende andere wedstrijden zijn gehouden als: hardloopcn, zakloopen, kussenslaan en touwtrekken. Vermoeid maar dankbaar en voldaan verzamelden alten zich onder de boomen, waar zendeling J. van Vessem een boeiend Zcndingsverhaal verleide, dat met stille aandacht werd gevolgd. De slotrede werd uitgesproken door ds. Postma, algem. secretaris van het Nederl. Jongel-Verbond, terwijl tevens door spr. de prijzen werden uitgereikt. Voor voetbal werden de prijzen behaald als volgt- 1 sto prijs Scheveningen; 2de prijs Oegstgeest; 3de prijs Lisse. Warmond behaalde den prijs voor touw trekken. Van de Oegstgeester vereeniging behaal de J. de Jager den 6den prijs voor kussen slaan en C. Dietz den lsten prijs voor zak loopen. Deze dag is voor allen zeer aangenaam geweest en voor de organisatoren een succes geworden. Het ligt in de bedoeling het vol gend jaar op uitgebreider sohaal voort te gaan. SASSENHEIM. Een woonwagenbewoner had het on geluk, dat zijn paard in een sloot geraakte en verdronk. Met toestemming van den burgemeester liet hij een lijst circuleeren, teneinde een nieuwe viervoeter te kunnen koopen. ZOETER WOU DE. VERGADERING WILHELM1NA-VEREENIGING. Groote feestviering op til. Gisteravond vergaderde in café „Ik leer nog" alhier genoemde Vereeniging. De voor zitter, de heer Jac. van Es,opende de verga dering met een welkomstgroet aan de tal rijke aanwezigen. Hij sprak zijn bijzonderen dank uit voor de trouwe opkomst en ver zocht zakelijke besprekingen. De secretaris las daarna de notulen van de vorige jaarvergadering, die na kleine wij ziging werden goedgekeurd Bij monde van den voorzitter werden de plannen bekend gemaakt van het bestuur voor de a s. (eesten. De feestdagen zijn bepaald op 28 en 29 Augustus a.s.. Den eersten dag zal des morgens om 8 uur door eenige jongelui to paard de gemeente doorgetrokken worden ten einde met trom- petmuziet de ingezetenen op te wekken tot feestviering. Om halfnegen zullen vanat het feestterrein de schoolkinderen in optocht met muziek naar de burgemoesterswoning gaan. Hterna volksspelen op het feestterrein. Twcedo dag: om halftien ringrijderij met paard en lilbury voor paren (gecoslumeerd en versierd) op het feestterrein. Volks spelen voor volwassenen, 's Avonds allego rische optocht. Na deze mededeeling vroeg de voorzitter ot de leden zich met deze plannen konden vereenigen. Hel bestuur zegde toe met di verse wenschen ernstig rekening te zullen houden. Do commissie, belast met het na zien der boeken en do kas van den penning meester kon wegens afwezigheid van twee der leden geen verslag uitbrengen, doch do penningmeester, de heer De Bruyn, stelde do leden gerust en verzekerde, dat de kas in goede conditie verkeert. Op dc eerstvolgende vergadering zal verslag worden uitgebracht. Bij de rondvraag verzocht een ltd of het bestuur streng zou opletten, dat de feestvie ring niet zou ontaarden in een kennis en men de z.g. gokkers van het terrein zou weren. Hierop sloot de voorzitter de gezellige ver gadering. Met spanning zullen ongetwijfeld de feestdagen tegemoet gezien worden. Mr Trein en Bont (met Tegenverzekering) van 9692 Mttertam, utrecht en M>«nloortt m.Bnkhuizen »ar Urk en Kampen Sondag 11 Augustus Zie ai '««plak- en etreolbllj HALLIKENSTRAAT No. 16, Agent van het LEIDSCH DAGBLAD te Wassenaar, beveelt zich be leefd aan voor het aannemen van abonnementen op en het planteen van advertentiën in dit Blad. zijn niet te evenaren Alleen verkrjjgbaar 9405a Breestraat, Hoek Koornbrugsteeg, Telefoon 1940 Haarl.straat 249, recht over Pieck, Steenstr, 10a BANKETBAKKERIJ Nieuwe Rijn 62. Telef. 78 GEVULD MET SLAGROOM; Vraagt Botersprits. 3-2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7