FEESTELIJKE ONTVANGST 70^ Jaargang DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1929 No. 21282 DFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. van Noordwijk's Burgemeester Drs. J. B. V. M. J. VAN DE MORTEL LEIDSCH DAG BLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentién uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentién 35 Cts. per regel. Kleine Advertentién uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechL Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordejndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT:! Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week 70.18 Buiten Leiden, waar agenter gevestigd zijn, per week B0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 5 AUGUSTUS 1929, des namiddags te twee uur. HET STEDEL. MUSEUM (LAKENHAL). e vergadering zal, zoo noodig, 's avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een onderwijzer in lichamelijke oefening bij het openbaar iger Onderwijs. (128) 12o. Rekening, dienst 1928, van het >idsch Muziekcorps. (124) 3o. Suppletoire begrooting, dienst 1928, fan het Geref. Minne- of Arme Oude Man- en Vrouwenhuis. (124) 4o Rekening, dienst 1928, van het jeref. Minne- of Arme Oude Mannen- en (rouwenhuis. (124) Rekening, dienst 1928, van het ïrgerlijk Armbestuur. (124) [6o. Balans en Verlies- en Winstreke- dienst 1928, van de Vereeniging tot levordering van den bouw van Werkmans woningen. (125) [7o. Begrooting, dienst 1930, van den Keuringsdienst van Waren voor het fistrict Leiden. (123) Voorstel tot verhooging van eenige ïsten der begrooting, dienst 1928, waar- fan de raming te laag is gebleken. (129) l9o. Voortzetting van de bespreking over p wijze van behandeling van het schrijven fan den secretaris van het Comité ter be- rtiging van de algemeene belangen van berheidsp'ersoneel (A.C.O.P.)— ten geleide [an een motie, aangenomen door de open- kre vergadering van dat Comité op 12 Juli 1, in zake de aan het hoofd der school, [en heer J. C. van Scha ik opgelegde straf i voortzetting van de behandeling van de jdens die bespreking ingediende motie [an den heer van Eek. I lOo. Voorstel tot het aangaan van een |tal overeenkomsten met de gemeente Ha- oude, betreffende de levering van fetriciteit en gas aan die gemeente (126) I llo. Praeadvies op het schrijven van J. iijleveld, inzake het weder als woning mo- len gebruiken van het onbewoonbaar ver klaarde perceel Utrechtsche Jaagpad no. 39. (122) I 12o. Voorstel lot opnieuw vaststelling [an de verordening van 21 Mei 1928, rege lde de heffing van schoolgeld voor het iger Onderwijs in de gemeente Leiden Pem.-blad no. 16). (117) I 13o. Voorstel tot het aangaan van een jvereenkomst met de provincie Zuid-Hol- Jand, inzake vergoeding voor onbezette plaatsen in de gestichten „Endegeest" en |Voorgeest". (118) 14o. Praeadvies op het verzoek van het hoofdbestuur van den Algemeenen Bond |an Politiepersoneel in Nederland, in zake F erkenning van de door dien Bond inge heide akte van bekwaamheid als agent van politie en de toekenning van een subsidie ten behoeve van den door dien Bond inge- stelden cursus. (119) 15o. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging van de verordening van 3.1 Januari 1918 (Gem.-blad no. 3), betreffende de wedden van ambtena ren in dienst der gemeente Leiden; b, om het desbetreffend adres van de af- deeling Leiden van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Neder land als afgedaan te beschouwen. 120) 16o. Praeadvies op het verzoek van de afdeeling Leiden van de Algem. Roomsch- Katholieke Ambtenaarsvereeniging, om de voor de kindertoeslagregeling geldende loon grens van f. 3000 te laten vervallen. (127) 17o. Voorstel a. om het voorstel van den heer Baart, in zake de uilkcering van wachtdagen aan alle werklooze hoofden van ge zinnen en kostwinners, wanneer deze voor hun organisatie wachtdagen moe ten doormaken, niet aan te nemen; b. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging van de verorde ning van 20 October 1924. betreffende den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken (Gem.-blad No. 27). (121) 18o. Verordening, tot wijziging van de verordening van 1 Februari 1921 (Gem- blad No 2^ op de Keuring van Waren. (114) 19o Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gem - blad No. 18) op het Rijden. (115) 20o. Vaststelling van de verordening, houdende wijziging van do verordening van 12 Mei 1912 (Gem.-blad No. 17) op de Straatpolitie, met behandeling tevens van het adres van een aantal winkeliers aan de Haarlemmerstraat en de Donkerstceg, in zake den verkoop van bananen en bloemen vóór hunne winkels. (116) 21o. Interpellatie van den heer Sytsma, inzake het aan den concierge van de Ge meentelijke Hoogere Burgerschool met ö-ja- rigen cursus verleend eervol ontslag, als mede in zake de huisvesting van den con cierge van het Stedelijk Gymnasium en diens gezin. 22o. Motie van den lieer Groeneveld. in zake het verleenen van toegang tot de ter reinen van „de Leidsche Hout" aan de le den van den Gemeenteraad. (113) 9637 TREINVERTRAGING. Gisteravond kwamen hier dc treinen uit Amsterdam met bclansrijke vertraging bin nen; sommige waren zelfs ongeveer 50 min. te laat. .Vaar wij vernemen werd dit onge rief veroorzaakt door een gebrek aan een wissel bij Hillegom. LEIDSCHE BELASTING-OPHAALDIENST. Genoemde dienst 'heeft in de afgeloopen maand aan den Rijksontvanger een bedrag afgedragen van f. 31.858,83. Het aantal aangeslotenen bedraagt thans 3411. Foto's J. KAAY, KatwiJk-aan-Zee. sahangst yan den nieuwen burgemeester aan de grens der gemeente Noordwijk. ZILVEREN TUBILEUM. Een uur later dan gewoonlijk, trad heden morgen de heer H. Loeber, de boekdrukke rij van de N.V. v.h. E J. Brill binnen;niet om zijn dagelijkschen arbeid te verrichten, doch dezen keer om de gelukwenschen tan het personeel in ontvangst te nemen bij ge legenheid van zjjn 25-jarige dienstvervulling als letterzetter. Door de jnbileaim-commissie voor het front van het personeel geleid, werd hij met waar- dcerende woorden toegesproken door dea chef der drukkerij, die den wensch uitsprak, dat hij nog vele jaren zou mogen arbeiden tot gelnk van zijn gezin, en in het belang der Vennootschap. Het personeel sloot zich bij deze woorden aan, waarna de jubilaris menigen handdruk in ontvangst te nemen had. Namens het personeel werd hem een en veloppe met inhoud ter hand gesteld, waar mede door hem naar eigen goeddunken een meubelstuk gekocht zal worden tot een blij vende gedachtenis aan dezen dag. De jubilaris dankte met eenige hartelijke woorden. Later, op het kantoor bij den directur der vennootschap, den heer C. Peltenburg, ontboden, werd hij wederom gehuldigd onde; toevoeging van een enveloppe met inhoud. Ook van het kantoor-personeel had de jubilaris gelukwenschen met ean stoffelijk blp van belangstelling in ontvangst te ne- men. Het verdere gedeelte van dezen dag mocht hjj in den huiselijken kri:.g in feeste lijke stemming doorbrengen. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Juli) ingelegd 1.476.393.86 en terugbetaald f. 442.795,60; 184 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 104 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 17.912 inleggers, inclusief 1108 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde Juli f. 7.321.527,30. In 3636 poslen is in dere maand door den Afhaaldienst f. 7397 ontvangen. GEVONDEN VOORWERPEN Huissleutels portemonnaie met inhoud (hoogste bedrag f 12 50). portemonnaie (te- dig), groen kinderschoTt. zilveren halsket ting. zilveren armband, zilveren ring. vi trage gordijn, blauwe regenjas met riem, slinger van een aulo, auto-nummerbord H 63620. aulo-nummerbord H. 34830. blauwe pet. Iluweelen reticule inhoudende een bus, gehaakt kieedje bedrag aan geld. doublé lorgnet, lage damesschoen, portemonnaie van v. Meuten. rijwielbelaslingplaatje 1928 gummi bal van een motorhoorn, schooltasch van Koosje van Leeuwen, ro zenkrans. taschje met riem. lade van een vrachtauto inhoudende touw enz., polis 'en name van P. M Haak, blauwe jongensjek ker gouden broche met paarllies, gouden broche (camé), kam in etui. vulpotlood, duo-kussen, gouden broche met zwart steentje, zilveren kinderarmband, portret broche, B. K. S. sleutel, gouden broche met 2 paarse steentjes, doos dassen (zelfbin- ders). dames-vulpenhouder, gouden arm band (slang), cahier van H. Dom. badmuts, mantelceinluur, actenta9ch inh. paar da messchoenen enz., 2 uitschuifbare roeden, rot modetijdschriften, paar manchetten, Engelsch boekje, pakje inhoudende gouden horloge enzLipssleutel, gymnastiek schoen, zakdoek, portefeuille inhoudende foto's, zwart lak kinderschcentje, 2 enve loppen met quitanlies, paardenhoofdstel, pakje kinderkleeding, zwarte gymnastiek schoen. wrijfhout van een boot, honden halsbandje. doublé polshorloge, wolle.i vestje, schaar, fietssleutel, kinderlaschj.'. wit linnen kinderschoenlje. Gevonden in de Electrische Tram (Stads- lijn): Parapluie, paar handschoenen, bril in etui. zilveren snuifdoos. Gevonden in het Postkantoor: Werkschort, parapluie. Gevonden in de Autobus „Stadsverkeer" Parapluie. Engelsch leesboekje, gummi kinderjasje. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten politiehureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. Voor het examen Engelsch L. O. zijn geslaagd onze stadgenooten W. F. de Bree en ,1. J. de Bie. Voor Engelsch M. O. akte A slaagde mej. A. A. Colenbrander, alhier. Morgen hopen de straatmakers A Klinkhamer en W. Blok den dag te herden ken, dat zij 25 jaar in gemeentedienst zijn Maandag 5 Augustus a.s. hoopt de heer W. A. de Jong den dag te herdenken, dat hij vijftig jaar geleden bij de firma D, Sala en Zopen in dienst trad, Voor het examen handteekenen is ge slaagd mej. M. Elzinga alhier. Reserve lsfe luitenant S Kal, zoomede reserve 2de luitenant G. van Zelm en R Hauer. van het 6de regiment veldartillerie alhier, komen van 1 tot en met 24 Aug. voor herhalingsoefeningen onder de wa penen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het tuinconcert van hedenavond in „Zomer- zorg" ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van het instituut der Volksbijeenkom sten. in verband met de slechte weersge steldheid lot nader aankondiging is uit gesteld. -»■ De toestand van het derde slachtoffer van- hel droevige vergifligingsgeval, de zevenjarige Willy Zwart, was van dien aard, dat het meisje heden van het Diaco- nessenhuis naar haar woning overgebracht is kunnen worden. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden 31 Juli 1929 172 werkzoekenden ingeschreven, terwijl op denzelfden datum van 1928 dit aantal 383 bedroeg. BINNENLAND. Overleden is de tooneelschrijver dr. Jac. van Epen. (Kunsl, le Blad). De installatie en inhaling van Noordwijk'* nieuws Burgemeester, (le Blad). Te Haarlem is de algemeene vergadering van het N. O. G. begonnen. (Binnenland, 2e Blad). BUITENLAND. Het kabinet Briand voor het Fran scha parlement. Het krijgt een vertrouwenemotie. (Buitenl. le Blad). Jowitt ook als Lab our-Candida at voor het Lagerhnis gekozen. (Buitenl. le Blad). De Graf Zeppelin heelt den tocht naar Amerika aanvaard. (Tel. le Blad). Poincaré Is heden geopereerd. (Tel. le BI.) „Blijde inconjste" trots den zondvloed De officieele installatie Een dag vau zware, dreigende wolken en losbarstende regenbuien. Wat 't weer betrof, voorwaar geen feestdag! Maar dat troos- telooze weer kon gelukkig geenerlei afbreuk doen aan de hartelijkheid, waarmede de nieuwe burgervader, drs. J. B. V. M. J. van de Mortel en diens echtgenoote jkvr. E. A J. Michiels van Kessenich heden ,,de beide Noordwijken" binnengehaald werden. Vol verwachting klopt steeds het hart der inwoners over wat de nieuwe burgemeester voor de gemeente zal gaan doen. Noordwijk is in de laatste jaren tot grooten bloei ge komen Wij hopen dat het ook aan drs. Van de Mortel gelukken mag dezen bloei niet alleen te handhaven, maar ook gestadig te verhoogen Reeds dagen van te voren was het vol ijverige Feestcomité in de weer om de noo- digc voorbereidingen le treffen en een uit-, voerig feestprogramma was reeds bij iederen inwoner thuisbezorgd, waarin tevens ver zocht was de vlag uit le steken. Door velen was heden hieraan gevolg gegeven, al zou bet aantal vlaggen op een slralenden zomer dag zeer zeker grooter geweest zijn. Fraaie eerepoorten waren aan den ingang der beide dorpen opgericht en het „Welkom" wuifde vanaf de wapperende doeken den nieuwen burgemeester tegemoet. Reeds te 10 uur kon men merken, dat het een bijzondere dag zou worden. Op het Lindeplein kwamen het Feestcomité, waar van wij de samenstelling gisteren reeds ver meldden, de ruiters en de Oranje-Vereeni- ging bijeen, ten einde den burgemeester te gemoet te gaan, om hem op de grens van Noordwijk en Noordwijkerhout binnen fe halen. Wel veel later dan in het programma vermeld stond, had deze ontvangst aan den Gooweg plaats. Daar had zich het feest comité opgesteld en een ontzaglijke menigte was toegestroomd om den Burgemeester, diens familie (echtgenoote, moeder en twee dochtertjes) en vrienden een „welkom" toe te roepen. De voorzitter, de heer H. A. Mathot, sprak hier het volgende welkomstwoord: Edelachtbare Heer Burgemeester, Mevrouw. Als Voorzitter van het Comité, samen gesteld uit de Oranje-Vereenigingen van Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee alzoo omvattende de geheele Burgerij van Noordwijk roep ik U. E. A. namens dia Burgerij een hartelijk welkom toe in Uwe gemeente. De korte tijd van voorbereiding en de ongunstige tijd van 't jaar, met zijn groots drukte, zoowel in het Bloembollenbedrijf, als op de Badplaats hebben ons wel eenigs- zins doen vreezen voor het welslagen van dezen dag. Door de welwillende medewerking ech- teF, die wij van de Burgerij mochten ont vangen, hebben wij getracht, dezen dag voor U en Uw Gezin te maken lot 'n onver- gelelijken dag. Dat dg Burgerij van Noordwijk in U. E. A. moge zien 'n rechtgeaard Burgervader en dat U. E. A. in Noordwijk moge vinden volgzame Burgers en een prettige werk kring. Foto's J. Kaay, Katwijk-aan-Zee. Bij de intrede yan het dorp.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1