Ladderproof Zijden Kousen LAND- EN TUINBOUW. INGEZONDEN. 1.57 -1.37 -1.19 -1.07 - 92 - 64 UIT DE RIJNSTREEK. 1 UIT DE OMSTREKEN. ZWAAR WEER. Tijdens een zwaar onweer dat zich bo ven Niederprüm en Nimstal ontlastte, sloeg de bliksem nabij Irrel (Kren9 Bit burg) in een troep werklieden. Een 45- jarige arbeider werd gedood, terwij! zijn zeven medearbeiders na eenigen tijd be wusteloos geweest te zijn. weer bijkwa men. Korten tijd later sloeg de bliksem in het nabijgelegen Kaschenbach in Een boer, die op het land bij zijn maaimachine stond werd door den bliksem gedood. Het district Tabor in Tsjecho-Slowakije werd door een buitengewoon hevig, met hagelslag gepaard gaand onweer getroffen, dat een geweldige schade aanrichtte. In acht gemeenten is de oogst zoo goed als ge heel vernietigd, in vier andere voor vier vijfde deel vernield. Vogels, patrijzen en ander wild. werden door de reusachtige ha- gelsteenen gedood. Het onweer richtte ook groote schade aan do wegen aan. Door den storm woeien vijf schuren in. Vele perso nen werden gekwetst door het puin van in vallende huizen. Korten tijd geleden is het district Tabor ook reeds door een dergelijk noodweer ge troffen. ONTPLOFFING OP EEN ENGELSCHEN KRUISER. De Britsahe admiraliteit deelt meao, dat aan boord van den Britschen kruiser Devonshire bij de schietoefeningen in het Oostelijk gedeelte der Middellandsche Zee ee-D ernstige ontploffing heeft plaats ge had. De admiraliteit had nog geen nauw keurige opgave van het aantal dooden en gewonden ontvangen, dooh dit aantal be draagt volgens de voorloopige opsravein dooden en 17 gewondei, waarvan 6 ernstig. LASCHAPPARAAT UIT ELKAAR GESPRONGEN. Te Neckarsteinacb bij Heidelberg is een autogenisch laschapparaat uit elkaar ge sprongen, waarmede de smid Dehringer en zijn 2 zoons werkten. De 19-jarige oudste zoon van den smid werd op slag gedood, de tweede zoon en Dehringer zelf ernstig gewond. De toestand van Dehringer is zoodanig, dat men aan. zijn behoud twijfelt. DE HITTE. Italië heeft opnieuw te lflden gehad van een tropischen hittegolf, waarvan 10 personen slachtoffer werden, terwijl vele anderen in de dichtbevolkte steden van Lombard jje en Piemont door de hitte werden bevangen. In Milaan stierven tengevolge van de hitte 4 personen, in Venetie 2, in Genua 2, in Turijn 1 en 1 in Bologne. In geheel Italië stond bet kwik boven de 100. VITF PERSONEN VERONGELUKT. In Golkner (Tirol), is een ernstig bergon- getnk gebeurd. Op een met tjs bedekte plaats zijn 5 bergbeklimmers in de diepte gestort. Een van hen werd onmiddellijk gedood, 2 ernstig en twee licht gewond. De gewonden werden naar het ziekenhuis te Lienz gebracht. HUISELIJKE TRAGEDIE. Te Neurenberg heeft, naar de .Berliner Zeilung am Miltag" bericht, do slotenmaker Karl Herrmann gisteren zijn 31-jarigen zoon bij een twist met een mes doodge stoken Reeds den vorigen da^ waren vader en zoon met elkaar in twist geraakt. De politie, die door de huisgenoolen te hulp was geroepen, wist het geschil echter hij te lecgen. waarbij den zoon zijn mo? werd afgenomen 's Avonds ging de vader slapen met een bijl en een mes naast zich, daar rijn zoon gedreigd had hem te zullen ver moorden. Toen de zoon thuiskwam brak de twist opnieuw uit. De vader meende in de hand van zijn zoon een mes le zien en stak derhalve blindelings met een mes naar hem. De zoon zonk doodelijk getroffen ineen. De dader werd in den loop van den nacht ge arresteerd. CENTRAAL BLOEMBOLLEN- COMITE. De 18de veroudering Het officieel orgaan van Bloembollen cultuur" meldl: Het Centr. Bloembollencomité hield dezer dagen zijn 18e vergadering, waarbij allo aangesloten vereenigingen, behalve de bond „Het Westland" vertegenwoordigd waren. De vergadering wijdde hare aandacht aan een aantal vraagstukken, die verband hou den met het aan het comité toevertrouwde beheer van het Twee-cent-per-Roelonds. Ingekomen was de begroeiing voor de uit gaven van de commissie voor het weten schappelijk onderzoek over 1929. In het vorig begrootingsjaar. dat op 1 April j.l. is afgesloten, heefl de commissie de beschik king gehad over 1.21000. Haar uitgaven beliepen t. 20010.56 Voor hel nieuwe jaar (1929' vraagt de commissie uit de over dit jaaT le innen bedragen I. 1000 meer aan. welke verhooging verband houdt mei een stijging van de post arbeidsloon ten dien ste van de proefvelden, terwijl tevens voor publicaties en onderzoekingen aan andere laboratoria eenige meerdere uitgaven on vermijdelijk zijn. Het totaa! aangevraagde bedrag bedraagt f. 22000. Teneinde uitbreiding van de proefveldor.. gelegen achter de terreinen van de Rijks- tuinbouwschool en het Laboratorium moge lijk te maken, zullen werkzaamheden moe ten worden verricht, waarvoor de gelden nóch bij de vereeniging Proefstation, nóch bij het laboratorium beschikbaar zijn. De vergadering was van meening dat op goede gronden aan het Rijk kan worden verzocht om dezo kosten te dragen, omdat vermeer dering van de proefvelden voor beide in stellingen noodig is en zoowel het onder wij? als het onderzoek ten goede zal komen De Ned. Gladiolusvereeniging heeft in overleg met de Plantenziektenkundigon Dienst te Wageningen eenige geschriften doen opstellen betreffende de bestrijding der Giadioluszieklen. Aan de koetelooze ver spreiding van deze stukken zijn voor de vereeniging kosten verbonden. Het C. B. C. besluit deze uitgaven voor rekening van het fonds te nemen Van verschillenden aard zijn de voor stellen. van de commissie voor de onper soonlijke reclame ingekomen en die betrek king hebben op het werkprogram, door deze commissie in het a.s. jaar uit te voeren. Daaronder bevond zich een voorstel om op nieuw een herdruk t» laten vervaardigen van hel Engelsche boekje „Bufbs", waar van de eerste en tweede oplage zijn opge bruikt. Een belangrijk deel dezer boekjes is voor den kostprijs onder de afnemers ver spreid door de exporteurs hier te lande. Een ander doel is door bemiddeling van de Na tional Garden Guild in Engeland onder be zitters van kleine iuine.n kosteloos ver spreid. Het voorstel om voor een herdruk f. 3320 beschikbaar lo stellen wordt aangenomen. De kostpn. aan de inz9nding tulpen op do Nederlandsehc tentoonstelling te Madrid verbonden, zijn f. 300 grooter geweest dan het daarvoor toegestane bedrag van f. 1000 Goedkeuring voor deze meerdere uitgaven wordt gegeven. Mededeeling geschiedt, dat de inzonding geheel aan dn gestelde ver wachtingen heeft voldaan. In Stockholm zal in hst a.s. voorjaar een groole nationale tentoonstelling worden ge houden op het gebied van kunst en in dustrie. waaraan tevens een tuinbouwten toonstelling zal worden verbonden. Op voorstel van het tentoonstellingsbestuur heelt de reclame-commissie het gewenscht geacht op de tentoonstellingsterreinen een beplanting te doen, hoofdzakelijk uil Dar- wintulpen bestaande. Het Centraal Comité aanvaardt dit voorste! en stelt een bedrag van f. 2500 voor dit doel beschikbaar. Voor oen bollen-beplanting van het ter rein rondom het Ned. paviljoen op do We reldtentoonstelling die in 1930 in Antwer pen ra! plaatsvinden, zal op voorstel der reclame-commissie een bedrag van f. 500 beschikbaar worden gesteld, teneinde dit Nederlandsch paviljoen bij de opening in het a.s voorjaar een echt Hollandsche om geving te verschaften. Dr. Sven Oden le Stockholm neemt sinds jaren proeven met het versnellen van het forceeren van tuinbouwgewassen in kas sen door (oepassing van eiectrische belich ting en heelt zich thans tot de commissie voor onpersoonlijke reclame gewend met verzoek om een aantal bloembollen ter be schikking te stellen om zijn proefnemingen op gTooter schaal te bunnen uitvoeren. De vergadering besluit hiertoe ever te gaan en stelt een crediet van f. <00 daan-oor be schikbaar. Aan Prof. Oden zal worden ge vraagd om aan belangstellenden toegang le verleonen tot zijn kassen en over hel be reikte rapport aan het C. B. C. in te zenden. Voor een e.v. deelname met eon collec tieve inzending afgesneden Gladiolen aan een in September a.s. te Keulen te houden tuinbouwtentoonstelling, wordt, indien deze plannen voortgang kunnen hebben, de Ned. Gladiolus Vereeniging gemachtigd om te be schikken over een bedrag van f.1500 uit het fonds. Tenslotte wordt behamle'd een voorstel van de commissie voor de onpersoonlijke reclame om te besluiten een bijdrage te ga ven aan den Bond van Btoemhandelaren, welke indertijd namens hel geheele vak een overeenkomst gesloten heeft met den heer Van Coonen Torchiana Deze overeen komst hield in. dat deze advocaat de belan gen van dc Nedertandsehe btoemkweekers bij den vrijen invoer van bloembollen in Amerika zou verdedigen. Van het daarvoor door deze bedongen honorarium is het over- groole deel, dank zij de medewerking van de vereenigingen „De Narcis" ..De Hya- cinlh" en den Bond van Bloembollenlian- deiaren. betaald. Voor het restant zijn ech- ler geen fondsen aanwezig Het C. B C.. overwegende dat indertijd vóórdat het Twoe-cent-per-Roefonds bestond, door de vertegenwoordigers van de organisaties d!e thans hel C B. C. vormen, is toegezegd dat de kosten dezer overeenkomst door het ge heele vak zouden worden gedragen. be sloot om gedurende twee iaTen 25 pet. van dit restant, groot $7600. uit de gelden van hel Twce-c.enls-per-Roefonds beschik baar te stellen, zulks vooral omdat deze overeenkomst indertijd is aangegaan in het volle vertrouwen, dat dezp actie noodig was ter bevordering van den a (zet van bloem bollen. RECLAME. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HONDERD KINDEREN EEN HEELE VACANT1E IN HET MOOIE GOOI! Geachte Redactie. Mogen we nog efn klein plaatsje van Uw blad voor onderstaande regelen? We danken U voor de immer gulle gastvrijheid in Uw blad! Een vorigen koer hebben we uitvoerig ge- echreven hoe1 nuttig en noodig het is, dat wij met elkander doen wat we kunnen voor zooveel mogelijk kinderen, voor wie de vacantie slechts betee'kent het doorworste len of doorslenteren van een aantal weken en dat we beslag konden leggen op „Bosch en Gouw" van de familie Staalman in het mooie Gooi. We dachten een honderdtal kinderen een weck gratis vacantie. ontspanning en ge not te verschaften Een gehouden schoolcollecte bracht f. 433 op, waarbij we nog kunnen noleeren als expres voor dit doel ingekomen van Prof. K f.25 en f. 10; S M. B f.5; J. C. K. t. 10; en f. 49 van gezinnen waarvan de ouders een kleinigheid konden bijdragen, tezamen dus f.532. Alleen voor de verzorging van goede ligging enz. zijn we reede f200 kwijt, rest dus nog f. 332. Maanday 29 Juli hopen de1 eerste auto's met kleinen weg ie gaan en zoo telkens gedurende 3 weken. Echter kunnen we met f. 332 onmogelijk 100 kinderen een week doen genieten, met de meest mogelijke zuinigheid zal er'min stens f. 7 per kind noodig zijn, dus dan zouden we f. 368 tc kort kom»n. Die f. 368 moet ca- voor dit schoonc doel komen I In ons kinderhuis liggen alle bedden be zet met verzwakte kinderen, terwijl er pas eenige met aanmerkelijke gewiehlstoe- name naar huis zijn. De kas van dit werk mag en kan er niet onder lijden en daarom hopen we nog met enkele giften die f 368 bijeen te krijgen. Als ge eens wist hoe gelukkig en vol spanning die kleinen nu reeds zijn. zoudt ge stellig mee doenl Zend a.u.b. spoedig iels aan onzen penningmeester den heer W. Moene, Oude Rijn 114. Tel. 876. Voor het tehuis voor verzwakte kinderen. Uw dw. F. H. v. d. HORST Middeistegracht 3. RECLAME. BIJ TAL VAN VROUWENZIEKTEN be werkt het natuurlijke „Frans-Josef"-bitler- water de allerbeste verlichting Getuigschrif ten der klinieken voor vrouwelijke patiënten atlesteeren, dat h<?t zeer zacht afvoerende „Frans-Josef"-water vooral bij kraam vrouwen met uitnemend gevolg wordt aan gewend. Verkrijgt), bij Apoth. en Drog. 9878 ALPHEN. De alhier gebonden examens. Bi) de alhier gehouden examens der Ver. v. Leer. i. d. Handelswetenschappen slaag den voor Boekhouden de hoeren: J. H. Bun- nik en W. Lindeboom te Alphen a. d. Rijn en K. Boer te Zwammerdam Voor Duitseh alle candidaten nl. de hee- ren: J. A. Hoogteyling en P. A. v. d. Kwaak te Alphen a. d. Rijn, leerlingen der Han delsavondschool alhier, en de heeren T Mulder te Nieuwerkerk, W. Batelaan te Be degraven en A. v Brussel te Voorburg, al len leerlingen van den heer G. H. Schaap Jzn. alhier. 'oor het Mereurius-examen Ned. Han delscorrespondentie slaagden de heeren W. J. Dam, Bodegraven en P. v. Egmond te Woubrugge, leeriingen der Handelsavond school alhier. Voor het Mercurius-examer Duitacne Handelscorrespondentie slaagde onze oud plaatsgenoot de heer T. Mulder. Gevonden vooftverpen: 1 belasting plaatje, 1 vat bier, 1 badhanddoek, 1 bad- schoen (zwart), en een electr. lantaarn von een motorrijwiel. Inlichtingen politie bureau Julianaelraal. Van den landbouwer de J. in .de Hooftstraat geraakte gisteren een kind te water in de achter diens woning gelegen sloot Een juist op het erf van J. komend persoon had het ongeval gelukkig gezien en wist hel kind van een wissen dood le redden. Onderstaande leerlingen van de Mulo- schcol met den Bijbel (hoofd A. Maaskant) alhier, behaalden de navolgende diplomas': Mulo-diploma A: Maarten Verduijn, Arie den Ouden, Hendrika Maria Steen, Anna Maria Munting, Anne Marie Schlimbach, Marie van Melle en Wilhelmina Johanna Voors. Toelatingsexamen 4de klasse IJ. B. S. te Haarlem: Wilhelmina Johanna Voors. Toelatingsexamen Chr Kweekschool voor onderwijzeressen le Leiden: Maria Blij- leven. ter, waar de reorganisatieplannen waren besproken. Ook nu weer kwam het be stuursvoorstel tot opzeggen van de contrac ten met de Chr. Wijkverpleging en de zie kenverpleging van het „Groene Kruis" be treffende huisbezoeksters. Dezen winter werd dit voorstel niet geaccepteerd en ble ven dc zaken hangende. De oplossing werd echter niet verkregen. Nu nam echter in den tusschenlijd zuster van Wingerden ont slag als wijkzuster der Chr. Wijkverpleging. Alvorens nu een nieuwe wijkverpleegster te benoemen wilde dit bestuur wel welen ot voor de toekomst op de benoeming daar van als huisbezoekster kon worden gere kend Resultaat van lange besprekingen, waarbij van de zijde van den heer v. d. Most en anderen ernstige bezwaren werden geopperd, werd tenslotte het bestuursvoor stel aanvaard Daaraan va°l zat het even eens aanvaardde besluit lot slichting van een districts-consultafiebureau, waaraan later een eigen zuster zal worden verbon den. Vacantiereicjee. Onder schitterend weer maakten de le den van de Chr. Gymnasiiekvereon. D. O, S. Donderdag een boottocht naar Katwijk aan Zee Er heerschie een uitnemende stemming. De boottocht over de Kager- en Braassemermeeren was een genot, terwij! het verblijf aan het strand zoo aangenaa n mogelijk was. Er werd gezwommen en ge speeld en wei voldaan, mol bruine gezich ten kwam men al juichende 'savende weer in Bodegraven aan. Ook de Gere'. Knapenvereen. „Samuel" maakle een uitstapje. Deze tocht ging per trein naar Den Haag. Vele bezienswaardig heden van onze residentie werden beke ken. Vol eerbied wandelde men door het paleis aan het Koordeinde, ijzingwekkend waren de folterworklulgon en kerkers van de Gevangenpoort. Ook de vergaderzalen der Kamers werden niet vergelen. Toen ging de tocht naar Schevoningen. Van strand en zee werd naar hartelust geno ten. Om 9 uur was het gezelschap weer in Bodograven terug. Bnrflerlijka Stand. Geboren: Tcunis. z. van J. C Domburg en M. Kranenburg Diederica. d. van TV. Noorlander en D. v. Egmond Jannigje, d van A. Hoogendoorn en G. A. Graafland. Getrouwd: TV. Vink 30 j. en M. C. H. B. TValrabenslein 32 j. R. van Beek 25 j. en A. Kortlever 25 j. Gevestigde personen: A. Korthuis, meu belmaker van Gouda I. M. van Rijn, dienstbode van Alkemade. Vertrokken personen: W. Pieianen en gezin, arbeider naar Waarder C. H Voordouw, zonder beroep naar Linschoten H. H. de Greet, timmerman naar Ulrecht K. Visscher en gezin, schilder naar Haar lem TV. Vermeulen en cchlg., schipper naar Gouda. LEIMUIDEN. Voor liefhebbers van bloemen is in den tuin van den heer A. van Loon, Dorpsstraat 247 alhier, iets bijzonders te zien. Bjj twee uitgebloeide dubbele goudsbloemen kwamen uit den bloembodem respect:eveljjk 9 en 10 kleine goudsbloemen groeien, die thans bloeien. TER AAR. ALLE KLEUREN 9889 BODEGRAVEN. Vergadering der T. B. C.-Vereeniging. Donderdagavond vergaderde de T. B. C.- rereeniging. Er was veel belangstelling. De agenda herinnerde sterk aan die van een der rumoerige vergaderingen in den win- Geslaagd te Rotterdam voor liet ex. nuttige handwerken, mej. A. Turkenburg alhier. ZWAMMERDAM. Het onderhond der gemeente-eigendommen. Naar wij vernemen is het met de kwestie inzake de aanbesteding van het één-jarig onderhoud deT verschillende gemeente eigendommen, waaromtrent in de laatste raadsvergadering besloten was het werk niet te gunnen en wegens te hooge inschrij vingen de geheele aanbesteding af te wij zen. tihajis tot een bevredigende oplossing gekoenen B. en W. hebben in tegenwoordigheid van den gemeente-opziohter met de lang ste inschrijvers besprekingen gevoerd, welke tot resultaat hebben gehad dat be doelde inschrijvers bun inschrijvingssom men hebben herzien. Tegen de nu overeengekomen vermin derde prijzen is hun nu het werk gegund, te weten het timmerwerk aan J. Domburg, metselwerk aan J. .Splinter en schiiders- werk aan J. Vos. Burgerlijke Stand. Geboren Teuntje, d. v. Jan Willem Slot boom en Maaijke van Rookkuijzcn. Hen drik, 7. van Adrianus Burggraaf en Jncoba Geertmida van Dorp. Overleden: Jacob Rietveld, 85 j., echtg. van Petronella Homburg. Antonins Schouten. 63 j.. echtgenoot, van Elisabeth Nobel. OndertrouwdPieter van den Ent, jm. 22 j., te Bodegraven en Evertje Zwanevcld jd. 31 j. RECLAME. H. P. H. KEEREWEEf} BEGRAFENISSEN T,i. edi AUTO-TRANSPÓRT AalmarM 16 i '.CR'ÈM AVI «62 AALSMEER. Do rozen cultuur. In de £nijrozencultuur heeft men deci sten rijd groote last van een kleine p Zjj treedt in meerdere kassen zoodanig daardoor van het gewas niet veel j terecht komt, en den bloemist niets aa overblijft, dan 't hout af te snijden q struiken meer nieuw gewas te laten na Opmerkelijk is, dat riekten en parasiet® de rozen het meest voorkomen in ta van oude constructie, dna van laag ng Dit jaar zjjn en worden kassen gebq tot 5 Meter hoogte in den nok. Deze h wjjze brengt natuurlijk veel grooter uitgi mee, niet alleen aan glas en ander matera doch ook en vooral komen er meerdere kosten voor brandstof, benoodigd voor warming. De ervaring heeft intuascheo bloemisten wel geleerd, dat licht ea Jj ook voor de planten een eerste behoefo en do beste voorbehoedmiddelen tegen t ten en parasieten. Ook voor de plants reld gelden de bekende woorden: dat beter is te voorkomen, dan te genezea, De Vereeniging „Aalsmeer'a Tuinfo; te Aaismeer-Oo3t, is voornemens, bjj gene. zame deelname, op 13 en 14 Augustus! haar leden per autobus een excursie i Cleve te maken. Op den terugreis zullen i de omstreken van Nijmegen en Arnhem i dón bezocht. Door hel bestuur der Centrale Ai meersche Veiling werden Vrijdag weden de zitplaatsen op de beide tribunes snijbloemenveiling voor een jaar verhum Er werden 160 plaatsen verhuurd, welke totaal f. 9184 opbrachten. Als hoogste drag voor één plaats werd f. 389 beste Het duurste bankje waarin een 4-tal sonen kunuen plaatsnemen, bracht 11 gulden op. Zekere E., gewoond hebbende aan Aalsraeerderweg te Aalsmeer-Oost j voor eenigen tijd in het geheim li Duitschland en liet zijn vrouw en jeugdige» kinderen onverzorgd achter. Nad is hij weer in deze omgeving geweest zag kans een motorrijwiel uit een sch» weg te nemen, dat hij beleende te Amsi dam. Toen hij weer naar Duitschland wil uitwijken, werd hu aan de grens inga kend. De plaatselijke politie heeft h thans naar het Huis van Bewaring te Haj lem overgebracht. Het motorrijwiel werd beslag genomen. Een jongeling alhier, zekere Van die het de politic nog al eens lastig maj is door den Rijksveldwachter aangehouc omdat hij een geldboete van f. 1 niet wï betalen. Hij werd voor een week naar e tuchtschool gebracht. Bii genoegzame de<elname zal de V; eenigm? de afdeeling Aalsmeer van de Kt Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkuw onder-leiding van het Reisbureau Americ Expresse, een excursie houden van Augustus a.s. naar Essen (Duitschl.) bezoek aan de' groote tuinbouwtentoon? ling aldaar. De totale kosten bedragen I per persoon. De leden der zustervereenin ..Aalsmeers Tuinbouw" zijn eveneens het bestuur in de gelegenheid gesteld de excursie- deel te nemen. Een collecte, Woensdag tijdens bootreis gehouden, voor het Chr. Harmos corps ..Sursum Corda" (dir. de heer P. Hii bos) alhier, bracht het niet onbelangrijke drag van f. 33 op- Van de Gemeentelijke Middelbi Handelsavondschool behaalden de leert gen mej. A. Eveleens en de heer M. Mo ter het diploma boekhouden van de Vl van Leeraren in do HandeLswetenscM pén. Het diploma Duitsche Handels respondentie van de Ver. van Leer are de Handelswetenschappen wei'd behü door de heeren W Neefjes, J. v. Dam l J Nieuwkoop, terwijl de heer W. Nee( bovendien de Mercuriusdiploma's Duitse en Engelsohe Handelscorrespondentie wierf. HAARLEMMERMEER. Ds eerste aardappelveiling te Hoofddorp In oen in de Beurs te Hoofddorp gebc den vergadering van de veilingsveree ging Haarlemmermeer" werd medff deeld dat het bestuur alle pogingen in b werk had gesteld om de eerste aardapfl veiling a.s. TV oensdag te Hoofddorp kunnen doen plants hebbeD. De vergadering betuigde hiermede b» instemming, zoodat de veiling op genoe den dag gehouden zal worden. Eersle eierveiling te Hoofddorp. Donderdag werd in de Beurs te Hoo' dorp de eerste eierenveiling gehouden. De belangstelling was zeer groot en d« zij de goede voorbereiding van een en i der, waren de resultaten bevredigend noemen. Er werd reeds vlug handel ven, zoodat op de volgende veiling1 aanvoer de verwachting wel zal overtref!' De heer A. Middelkoop O.Pzn. te huizen alhier, is benoemd tot onderwi aan een der Chr. Holl. Inl. scholen ie Indië, en hoopt, op 8 October a.s. de daarheen te aarvaarden. HILLEGOM. De hoofdkabel en de tninen. De hoofd-kabel van hot Elecfcricitei^ drijf zal doorgetrokken worden tot in nebroek met de bedoeling dat de Centr te Leiden en die in Noord-Holland elkaar verbonden zijn, opdat in tijd 0 'J% I 1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6