7fl»le Jaargang ZATERDAG 27 JULI 1929 No. 21278 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 ets per regel Toor adyertentien uit Leiden en plaatsen waar agentschappen san ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentién 35 Cts per regel Kleine \dvertenliën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Ct9 Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT:; Voor Leiden per 3 maanden ƒ2 35, per week Buiten Leiden, waar agenter gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. yois „0.18 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. RIJKSKEURING VAN HENGSTEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op de circulaire van de Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 15-19 Juli 1929, B no. 2865 (2e Aid G. S. no. 260; Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de gewone Rijkskeuringen van tot dek king bestemde hengsten, in het najaar van J929 voor Zuid-Holland zullen gehouden worden te: Rotterdam op 12 September, voor type- trekpaard; Gorinchem op 22 Augustus, voor type- taigpaard; Middelharnis op 13 September, voor type- hekpaard, en Dordrecht, op 12 September, voor type- trekpaard. Daarbij vestigen zij de aandacht van be langhebbenden voor zooveel noodig op den inhoud van de artt. 21 tot en met 29 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1922 (Staatsblad no. 493), welk Koninklijk Besluit voor belanghebbenden ter Secreta rie der gemeente. Rapenburg 12 (Kamer no 3) ter inzage ligt. levens worden de belanghebbenden er I op gewezen, dat de inschrijvingsbiljetten [voor de keuringen op vrachtvrije, schrilte- lijke or. onderteekende aanvragen aan eige naren en houders van hengsten door den S.cretaris der Provinciale Regelingscom missie, den Heer P. OLY, Frankenslag 400, Ie 's-Gravenhage, zullen verstrekt worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 Juli 1929. 9410 EEN NIEUWE OMVORMINGS CURSUS, UITGAANDE VAN DEN GEM. DIENST VOOR SOCIALE ZAKEN. In de na-oorlogsjaren werden in het stucadoorsbedrijf diverse personen te werk gesteld als rieter. In dezen tijd van massa woningbouw, was er voor ben een goed stuk brood te verdienen, terwijl de stucadoors- de vakmenschen- het overige stucadoors- werk verrichtten. Nu zoo langzamerhand het tekort aan woningen aanmerkelijk is verminderd en het te verwachten is, dat geen uitgebreide woningcomplexen meer worden gebouwd, worden de werkzaamheden voor de rieters veel minder en zullen in de naaste toekomst zeer waarschijnlijk de rietere met groote werkloosheid te kampen hebben. Nu reeds toch leggen de stucadoors zelf het rietwerk in de enkele woningen en villa's, die ge bouwd worden. Deze gewijzigde toestand in het rieters- bedrijf werd reeds in 1927 en 1928 op den Socialen Dienst geconstateerd en geregi streerd. De Wethouder de heer Goslinga en de directeur van den Dienst, de heeT Wijk- mans, overwogen plannen om de werkloos heid deT rieters te bestrijden. Er werd in tal van gemeenten onderzocht of aldaar het netersbedrijf nog floreerde, om zoo moge lijk tot verplaatsing van de Leidsche rieters te geraken. Het resultaat van het onderzoek was, dat nergens in ons land rieters meeT emplooi konden vinden, maar dat er geen teveel aan bekwame stucadoors bestond, in tegendeel, dat zelfs van een tekort aan stu cadoors gesproken kon worden. Bovendien bleek uit het onderzoek, dat aan de am bachtsscholen uitgezonderd die te Amster dam. 's-Gravenhage en Rotterdam geen jeugdige personen tot stucadoor worden op geleid. De stucadoor9patroons- en gezellenorgani- saties werden geraadpleegd en na overleg werd besloten pogingen aan te wenden om tot oprichting van een omvormingscursus van rieter tot stucadoor te geraken. Aan den Wethouder Goslinga kon door den directeur van den Soc. Dienst nadat deze besprekingen gehouden had met de' patroons, de gezellen en den Directeur der Ambachts school, een plan voor een omvormingscursus een begrooting van kosten korten tijd later overweging gegeven worden. De Wethouder kon zich met een en ander ^ereenigen en bracht het voorstel in de ver gadering van Burgemeester en Wethouders, u College, dat steeds elk middel, dat tot estrijdinjr der werkloosheid kon worden ongewend, wil toepassen, achtte deze be- oepsomvorming zeer gewenscht ende «reus was opgericht. daa8 ï°^tei?ramin-£r viel niet mede, maar -.ffde Minister van Arbeid enz., reeds opalen zijn belangstelling had getoond in het Leidsche werk, dat op dit gebied is verricht, werd hem verzocht om een regee- ringssubsidie. Thans i9 bericht ontvangen dat het Rijk 50 pCt. in de kosten tot een maximum van f. 2000 zal bijdragen en zoo zal men nu te Leiden 2 Sept. a.s. aanvan gen met den eersten omvormingscursus van rieter tot stucadoor in Nederland. Gedurende 18 maanden zal aan een 15-tal rieters benevens aan eemge mind er-ge schoolde stucadoors gedurende 4 avonden per week in de Ambachtsschool les worden gegeven en wel 3 avonden van 3 en 1 avond van 2 uur. Van de 11 le9-uren worden er 8 aan de praktijk en 3 aan theorie en teekenen besteed. De pracüsche lessen zul len gegeven worden door de heeren Wempe en Arnoldus. stucadoorspatroons. en Kolder man en Lefeber, stucadoorsgezellen. Met de theorie en het teckenen zal de heer Bril man, leeraar der Ambachtsschool, die zich reeds onderscheiden heeft bij den metsel- cursus, zich belasten. De heer Kuyntjes, directeur der Ambachtsschool, zal, daar de lessen in zijn school gegeven worden, en nog wel in het lokaal, door de cursisten- metselaars gebouwd, als leider van den cursus optreden, terwijl de Wethouder en de directeur van den Socialen Dienst het geheel zullen besturen Leiden geeft thans weder aan Nederland een schoon voorbeeld van sociale bemoei ingen. AFNEMENDE WERKLOOSHEID TE LEIDEN. Met een enkel woord hebben wij in ons blad van Donderdag op het verblijdend feit gewezen dat het aantal ingeschrevenen hij de Leidsche Arbeidsbeurs een dalende lijn vertoont en dat in de tweede helft van Juli slechts 167 werkloozen staan inge schreven, wat nog niet beteekent dat zoo vele arbeiders werkloos zijn. omdat daar onder ook werkzoekenden zijn, die reeds een emplooi hebben maar naar een anderen werkkring zoeken. Wanneer zij daarin stagen komt een andei weder voor hen in de plaats. Verder zijn daaronder nog altijd enkelen ouden van dagen en gebrekkigen etc., die toch niet voor plaatsing in aanmerking zouden ko men Zij moeien zich echler laten inschrij ven op straffe anders geen steun te ont vangen Dit bedenkende kan men gerust conslateeren. dat er op dit oogenblik in onze gemeente geen werklcosheid bestaat. En wat in dezen verheugend stemt is. dat de afneming der werkloosheid, vooral dit jaar met uitzondering van de strenge vorst periode in het voorjaar, zich geleidelijk heelt voltrokken. Op 1 Januari van dit jaar waren inge schreven aan de Arbeidsbeurs 939; op 1 Febr. 1054, benevens 203 vorstwerkloozen mee9t bouwvakarbeiders. Deze vermeerdering was een gevolg van de invallende strenge vorst, waardoor allo bouwwerken kwamen stil te liggen; op 1 Maart waren deze cijfers 1104 en 378. In middels liep de vorstperiode teneinde en de werkzaamheden werden met kracht hervat, vooral op de bouwwerken, zoodat het aan tal ingeschrevenen op 1 April was terug- geloopen tot 678, en zoo,2et zich de ver mindering aldus voort: 1 Mei 423. 1 Juni 263, 1 Juli 249 en thans midden Juli 167. De uitkeeringen ingevolge werkloosheid- verzekering en de steunverleening houden natuurlijk met bovengenoemde cijfers innig verband. Men onderscheidt bij de werkloozenverze- kering twee stelsels: het z.g. Gentsche en Decnsche stelsel. Volgens het Gentsche stelsel, dat hier le lande nief meer wordt toegepast, betaalden Rijk en gemeente bij elke f. 100. door de organisatie aan de aangesloten werkloozen uitbetaald ieder f. 50 toe. Volgens het thans geldende Deenschc stelsel voegen Rijk en gemeente ieder 50 pet. bij het bedrag der gestorte contributies wat dit voordeel heelt, dat de werklcozenkassen rc-serves kunnen maken wat bij lange werkloosheid van groole waarde is. Aan dc uitgetrokken werk loozen wordt steun verleend door de ge meente, waaraan het Rijk de helft bij draagt. Op Zaterdag 5 Januari van dit jaar werd aan verzekering f. 4969, aan steun f. 1615 uitgekeerd, op 26 Januari waren deze cij fers resp. f.7676 en f.1111, op 28 Febr. f.11086 en f.3310, op 31 Maart f.1296 en f. 1815. op 30 April f. 485 en f. 1129, op 3 Mei f. 512 en f. 564, op 30 Juni f. 497 en f. 316 en op 13 Juli f. 682 en f. 80. Teruggaande in het verdere verleden zien we ook de dalende lijn in do verleende uit keeringen en steun zich duidelijk afteekn- nen. zij het dan ook met eenige schomme lingen. Hoogste punt werd berecht in 1923 toen reeds in het eerste halfjaar werd uiige keerd f 174.000 in het jaar 1924 f. 154.000 in 1925 f 86.000, in 1926 f 69.000 in 1927 f. 89.000. en in 1928 f. 62.000. Men kan zich voor de toekomst moeihjV aan voorspellingen wagen. Vooral is dai ten opzichte van de bouwvakken riskant. Voor de naaste toekomsl schijn' echt.-r vrij zeker een voorlgaande verm ndering van werkloosheid le wachten, gelet op de groote werken, die in uitzicht zijn gesteld, zooals de uitvoering van de nieuwe vei- lingsgebouwen met bijkomende werken, den bouw van woningcomplexen op het voormalig Zuiderzichl etc., etc. Het zijn evenwel vooral de werklieden uit de buitengemeenten met name uit Kat wijk, die in het bijzonder met betrekking tot het grondwerk de Leidsche arbeiders concurrentie aandoen, door beneden het contractloon te werken waardoor zij in het particulier bedrijf wel eens bij voorkeur worden aangenomen. In bestekken van gemeentewerken wordt thans echter de bepaling opgenomen dat uitsluitend zoo mogelijk Leidsche werk krachten in dienst moeten worden geno men. Van niet te onderschatten sociale betee- kenis voor het werkloozenvraagstuk is de uitvoering der werkzaamheden aan „De Leidsche Hout" waarvoor de werkkrachten van de Arbeidsbeurs werden betrokken. Op aandrang van en in overleg met den dienst voor Sociale Zaken zijn daar voornamelijk te werk gestelde personen, die zoo goed als permanent werkloos waren en waarvoor moeilijk elders werk was te verkrijgen. Zij werden en worden daardoor niet alleen aan do gemeentelijke 9teunverleening ont trokken, maar worden daar geleidelijk, al geld verdienend als het ware omgevormd tot goede werkkrachten. Het resultaat daarmede verkregen is thans reeds merkbaar. Een en ander leert on9 wat ook op het gebied van de werkloo- zenvoorziening door samenwerking van werknemers en overheid kan worden ver kregen. DE RECTORAATSOVERDRACHT Maandag 16 September, des namiddags te 2 uur, zal de rector magnificus der Uni versiteit, prof. jhr. mr. dr. W. J. M. van Eysinga in het groot auditorium der univer siteit verslag uitbrengen van haar lotgeval len gedurende den academischen cursus 19281929 en daarna de doctorale waar digheid overdragen nan zijn opvolger, prof. dr. N. van Wijk. OUD GEBOUW GEKOCHT. Dcor de Vereeniging „Hendrick de Keyser" tot behoud van architectonisch of historisch belangrijke oude gebouwen, is aangekocht het perceel Heerengracht 82. Dit heeft een mooien ouden gevel. Het is een pakhuis, met goed geproportioneerden trapgevel met 5 trappen met kopjes en diamantkop boven de ramen, kruiskozijnen, deurhal f met blank wapenschild, guirlandes van vruchten en op- schrift ,,Anno 1606". UITVAART EN TER-AARDE- BESTELLING W. A. VERPLANCKEN. Nadal hedenmorgen in de Parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart de uitvaart had plaats gehad, werd om 10 uur onder enorme belangstelling op de R. K begraafplaats aan de Zijlpoort ter aarde besteld het stof felijk overschot van den heer W. A. Ver- plancken, die j.l. Woensdag ten gevolge van een val in de Electrische Centrale al hier aan de bekomen verwondingen in het St. Elisabeth-Gesticht overleed. De kist was bedekt met een 2-tal bloem stukken van het personeel der S.E.F. Onder de aanwezigen merkten wij op o.a. weth G. Goslinga, de raadsleden Spendel, Eiker bout en H. J. Baart, de heer Fehmers wnd. directeur der S. E F. en den eerw. heer Dorbeck, kapelaan der St.-Jozefberk en de voorzitter der A. R. K. A. Voor den stoot ging met rouwfloers omhangen het vaandel van de afd Leiden der Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel. Do beaarding werd verricht door den eerw. heer kapelaan Nieveen van Dykum. Aan het graf werd niet gesproken. PARKCONCERT. Het programma voor het Parkconcert op Dinsdag a.s. 8 uur, luidt; No. 1. Feestmarsch, Geijp. 2. Ouverture ,,Die Schone Galatheé" Suppé. 3. „Duoro" wals, Lobitski. 4. Souvenir de Chopin, Bek- ker. 5. Prélude du Deluge, Saint Saëns. 6. Luna wals, Moran. 7. Spearmint", marsch T urine. ACTIE LOODGIETERS TE LEIDEN. Na een gevoerde actie in het loodgieters- bedrijf te Leiden en Omstreken heeft de R.-K. Loodgieterspatroonsvereeniging met den Alg. Ndd. Metaalbewerkersbond, den Ned. R.-K. Metaalbewerkersbond en den Chr. Metaalbewerkersbond in Nederland een collectief contract afgesloten, waarin het loon bepaald is op f. 0.70 per uur, be taling der Chr. feestdagen met 100 pCt., regeling overwerk percentage en vier va- cantiedagen. Met de afdeeling Leiden van den Bond van Loodgieterspatroons in Nederland is tot nog toe geen overeenstemming bereikt, daar zij dit jaar geen vacantiedagen willen verleenen. Besprekingen, die deze week hebben plaats gehad, leidden nog niet tot een resultaat, zoodat le verwachten is. dat zoo deze vacantie dit jaar niet wordt toe gekend, de hoofdbesturen ernstig zullen overwegen wat hun in deze te doen staat. VERMOEDELIJK IN 1930 GEEN MASKERADE. Naar wij vernemen is de animo onder de leden van het L. S. C., om in Juni a.s. ter herdenking van het 355-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool weer een maskerade te houden hetgeen sinds 1910 niet meer het geval is geweest niet bijster groot. Wel heeft het afgetreden collegium van het L. S. G. de wenschelijkheid uitgespro ken in 1930 weer een maskerade te houden, doch er blijken zich yerschillende onover komelijke bezwaren te zullen voordoen, waarom aan dit plan naar alle waarschijn lijkheid geen gevolg zal kunnen worden gegeven. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Nieuwe inschrijving: Onderlinge Broeiglasverzekering „Helpt Elkander" H.H.T.A., Ter Aar, C. 193, Voor zitter: A. Hvdra, Leimuiden. Secr. Penning meester: A. A. Hoogervorst, Ter Aar. Tweede voorzitter: J. de Bruyn, Ter Aar. Tweede secretaris: N. v. d. Hoorn. Bestuursleden: G. J. Bosland, R. de Regt, J. Th Volgering, J van Eyk, allen te Ter Aar, en L. J. de Boer. Nieuwveen. Wijzigingen: Firma W. Star en Zonen, Vliet Z.Z. 5, Riinsburg, binnen- en buitenlandsche han del in bloembollen en groentenkweekerij. Wegens overlijden van den vennoot W. Star d.d. 6 April 1929 i9 de vennootschap onder firma den naam Firma W. Star Zonen, ontbonden en wordt de zaak voortgezet door den overgebleven vennoot II. Star, onder diens eigen naam en als eenig eigenaar. N. V. Wernink's Betonmaalschappij, Hooge Morschweg 114. Leiden. Overleden Commis saris: D. J. J. de Koster, d.d. 2 Juli 1929. DE BIOSCOPEN. De directie van het Trianon-theater heeft er ongetwijfeld goed aan gedaan ons weer eens een film van „Watt en y2 Watt" te brengen. Ditmaal zien we onze vrienden als „Ncordzeevisschers". Alleen reeds het on- noozele type, het bol-ronde hoofd van 1/2 Watt en de armzalige tronie met de hang- snorren-als-treurwilgen van Watt, z\jn vol doende om onze lachlust op te wekken Zooals de titel reeds aangeeft, zjjn ze van plan om door het visschen in de Noordzee millionnairs te worden, en in een geleend roeibootje trekken ze er dagelijks op uit, terwij! ze van aangespoeld hout een primitief huis aan het strand bouwen, dat natuurlijk bij dei: eersten den besten storm boven hun hoofd wegwaait. Doch Watt en y2 Watt spe len ook hier weer, ondanks al hun pech en grootp naïviteit, de dapperen en edelmoedi- gen: helpen het kwaad ontdekken en uit roeien en verheugen zich als het goede tot stand komt. Deze film mag zeker wel tot een der beste „Watt en y2 Watt films" gerekend worden, die we tot dusver zagen. Ook het programma, dat ons na het jour naal en een klucht, getiteld „Bobby's vroolijke vrouwtjes", de film „De schrik van Mexico" met Richard Dix in de hoofdrol te zien geeft is uitstekend. Hierin zien we hoe Amerikaan se hp gelukzoekers den gouverneur onscha delijk maken en de bevolking trachten te on derdrukken. Er wordt echter door eeneerljjk m3n een stokje voor gestoken en dank zij hem, is het slot van deze rolprent ook bevre digend. Een programma, dat een hartelijke aanbeveling waard is. Tom Mix is weer ter stede gearriveerd, en ook thans in een film, die, wanneer men van het genre houdt, veel belangstelling verdient. Men kan deze sensatierolprent in de Casino-bioscoop gaan zien. Als een moedig trouw en eerlijk comboy zien wij Tom Mix, alias Tom Trask, Diana Cody de dochter van den telefoonmaatschapp'rj-dir. die met haar auto blijft steken, haar zijn diensten bewijzen. Dit is de aanleiding lot het aannemen van Tom als opzichter op do in aanleg zijnde spoorbaan en wij zien ook dal hij als zoodanig gewaardeerd wordt. De concurreerende telefoonmaatschappij echter doet ook haar best een lijn aan te leggen; dit is een zware concurrentiestrijd, die dank zij het buitengewone werk van Tom, over wonnen wordt. Tom is hiermede de „lieve" van Diana geworden en het slot laat zich natuurlijk raden. Een film die ieder in ang stige spanning houdt om het gewonschte einde te zien. Ook het spel in deze film, valt te roemen. BINNENLAND. De gisteren gekozen Eerste Kamerleden in beeld (4e Blad). De poging tot kabinetsformatie van fhr. Rnys de Beerenbronck mislukt? (Binnen land, 2e Blad). Engeland's schadeloosstelling aan de zeevisscherij.. (Binnenland, 2e Blad). Vergaderingen van bet Centr. Bloembol. len-Comité en hel bootdbestnnr der Alg. Ver. voor Blcembollencnltnnr. (Land- en Tuin bouw, 2e Blad). Frankrijk leidt met 20 in den eindstrijd om den Daris-Cnp tegen Amerika. (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. Gaat de Fransche premier Poincaré heen? (Buitenl., le Blad). Het Engelsche Lagerhuis oyer lord Lloyd en het Yonng-plan. (Buitenl., le Blad). Ultimatum tot den vorst van Monaco. (Buitenl., le Blad). Voor de panze gaat de andere hoofdfilm „Onder Zware Verdenking". De titel zegt reeds ,wat men hierin kan zien. Die zware verdenking rost op een tweetal eerlijke chauf feurs ,die part rfoch deel hebbeu aan den gcpleegden inbraak bij hun patroon, waar o.m. een parelsnoer van 25000 dollar werd ontvreemd .Na lang zoeken wordt het ge heim echter opgehelderd en zijn onze twee sympathieke hoofdvertolkers weer vrij en van alle schuld gerehabiliteerd, zoodat hun verder een gelukkiger tijd wacht. Ook deze lilm kunnen wij ieder aanbevelen. Een komische twee-acter volgt op de twee nieuwsrevue's, waarvan we de één, nu het zoo warm is ,met alle schaatspret eerder hadden willen zien. Een programma dus, goed en afwisselend. In het City-theater wordt deze week een zeer varieerend programma afgedraaid. Allereerst de tocht van Malmgren en Amundsen met hun schip „Maud", er op uit trekkend om Nobile te redden uit het eeuwige sneeuw- en ijsland. Daarna „Goo cheltoeren", waarna de trucs, die eerst ver toond zijn, uitgelegd worden. Nog voor de pauze de spannende cowboy-film „De ridder van den grijzen adelaar", waarin Ken Maynard de hoofdrol uitstekend vertolkt, ook de andere hoofdrollen worden goed ge speeld. Na de pauze de spannende detective-film ,,'n Politie-Avonluur". Deze film. waarin William Fairbanks de hoofdrol vervult, speelt in Amerika. Hij is politie-agent en doet voor het eerst nachtdienst. Hij heeft deze taak niet goed vervuld en wordt op een druk verkeerspunt geplaatst, doch ook hier loopt alles in het honderd; hij wordt, na nog een fout te hebben begaan, ontsla gen, waarna hij op aanraden van mej. Egan, zelf fortuin gaat zoeken, als detective, wat hem zóó goed gelukt, dat hij als loon mei. Egan krijgt. Het muzikale gedeelte werd, als altijd, uitstekend verzorgd. Het is zeer zeker weer de moeite waard naar het Gity te gaan deze week. V L u x o r-t h e a t e r. Passagierende zeelieden zijn opgewekte menschen, liefheb bers van „Wein, Weib und Gesang", die gaarne klaar staan met hun knoestige vuis- len, doch het volgend moment bereid zijn de vijandschap weer af te drinkenEen dergelijk type is Victor Mac Laglen in „In elke stad een andere schal" en zijn makker blijkt al van heizelfde houl te zijn gesne den. Noli^hboekjes zijn er noodig om de tal rijke adressen der over heel de wereld ver spreide vriendinneljes te onthouden en het leed is gauw vergeten wanneer telkens weer blijkl, dat de jongedames niet sterk genoeg geweest zijn om trouw te blijvenl Stevige vechtpartijen geestig in scène gezet dragen er trouwens toe bij de zinnen te ver zetten en vooral de gehelmde politie-agenlen moeten het dikwijls ontgelden. Goedbe schouwd heeft deze film geen inhoud, doch de lange reeks van liefdeshistories, van „frissche" veldslagen en onderlinge twisten houden je voortdurend op hoogst prettige wijze bezig en doen herhaaldelijk den lach luidóp door de zaal weerklinken.... Daarnevens ziel men de tweede episode van de seriefilm „Tarzan, de machtige", een wel buitengewoon verhaal uit het oerwoud, waarin de opnamen der wilde dieren mis schien nog het meest interessante zijn. Inmiddels heefl het publiek weer zitlen brullen om Tarzan's krachttoeren, die ten slotte natuurlijk tot de zege zullen leiden al is het daar momenteel nog ver van afl

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1