UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. i Een kranige redder. Gistermiddag geraakte het 5-jarig zoontje ran den slager T. langs de Rijnkade in den Rijn. Hoewel velen, die juist de brug passeerden 't ongeval zagen en wel om hulp riepen, wist men het al zinkende kind niet te bereiken. De juist daar passeerende beurtschipper P. Schouten sprong zonder zich te bedenken, gekleed van zijn motor boot al in den Rijn en wist na een drietal keeren te duiken het ventje boven te bren gen en het al zwemmende naar den kant te brengen, waar drenkeling en redder door hulpvaardige handen spoedig op het droge werden gebracht. JOH. VLASKAN t Zen geacht ingezetene van ons gegaan. Hedennacht is in deni ouderdom van 73 jaren overleden de heer Joh. Vlasman, wet houder dezer gemeente. De overledene was in breede kringen een geziene persoonlijkheid en nam gedurende een lange reeks van jaren werkzaam deel in het bestuur van onze plaats. Hij was o.a. ambtenaar bij den Burger lijken Stand, voorzitter van de gascommissie, bestuurslid van het „Groene Kruis". Ook in het Katholieke vereenigingsleven nam hij een vooraanstaande plaats in. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot A. Kleyn, fabrieksarbeider bij de fa. F. P. Bos Zn., bouwmaterialenfabrikante alhier, zijn 25-jarig jubileum als zoodanig. 'Des 's middags werd de jubilaris te zijne huize door den heer J. A. Bos persoonlijk on der overhandiging van een gouden horloge met inscriptie gecomplimenteerd. BOSKOOP. Aanvaring. In de Gouwe, onder deze gemeente, heeft een aanvaring plaats gehad, wat nog bij zonder goed afgeloopen is. Een schipper, had voor den nacbt met zijn vaartuig ligplaats genomen langs de Jaagpadzijde aan de Voorkade. Op een gegeven oogenblik, werd het vaar tuig aangevaren door een, van de richting Gouwsluis komende stoomboot. De schipper, die alleen aan boord was, kon zich nog juist bijtijds in nachtgewaad redden. Kort na de aanvaring is de schuit gezonken. Geslaagd te Rotterdam voor het examen M.U.LAh, G. Slingerland alhier. o RIJPWETERING. Schoolreisje. De leerlingen der openbare lagere school No. I (Dorp) alhier hebben het buitengewoon getroffen met hun jaorlijksch schoolreisje, waarvan ditmaal Zandvoort 't einddoel was. Onder leiding van het personeel der school en het bestuur van de atdeeling Volkson derwijs werd per autobus de tocht gemaakt. Was deze tocht voor het jonge volkje al reeds een genot, aan het schoone strand aangekomen steeg de vreugd ten top en was het een volop genieten in de mooie, vrije na tuur onder begunstiging van zulk schitte rend zomerweer. Na den middag ging het naar Kraantje Lek en de Blinkert. Ook hier hield men zich prettig bezig, zoodat het gezelschap des avonds in blijde, dankbare stemming over zulk een goed geslaagden dag weder hier aankwam. Voor het toelatings-examen tot de Chr. H. B. S. te Alphen a. d. Rijn is o.m. geslaagd Antje van Muiswinkel, leerlinge der Chr. Nat. School (hoofd de heer A. R. Koster) alhier. RECLAME. *"2^C&icU*-Zsf\+ 8797 HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth, D. van G. Loogman en E. Schoonderwoerd Gijs, Z. van J. van der Weide en A. Ruizendaal Willem, Z. van H. W. Grauwelman en M. van Alphen Gerrit, Z. van A. van Groe nigen en M. van Es Hendrik, Z. van L. Bakker en M. H. Deen Anna Maria, D. van C. L. Pijpers en C. M. Mesman Gijs- bertje Antje, D. van S. van der Sluijs en G. A. Postma Pie ter Comelis, Z. van L. van der Stelt en J. M. de Koning. Ondertrouwd: J. W. Hagen 28 j. en D. Bakker 26 j. J. Stroomer 29 j. en J. C. Muiskens 21 j. A. W. Huiskens 27 j. en C. G. Stroomer 23 j. H. Dijkman 31 j. en A. B. van Walstijn 29 j. Gehuwd: B. B. Straatsburg. 26 j. en P. Slingerland, 25 j. J. W. Tulen, 31 j. en J. van Leeuwen, 29 j. J- Goemaat, 21 j. en M. G. G. van Bentem, 20 j. G. Boer, 25 j. en J. Overbeek. 24 j. G. J. Nijssen, 29 j. en M. G. Baars, 25 jaar. Overleden: Henderika van der Wal, 68 j. echtg. van L. F. Beukman Johanna Kos ter, 61 j.. echtg. van A. D. Dol Gerrit Teuni9, 18 j. zoon van W. H. Wijnhout en S. Donker Adriaan v. d. Linden, 52 jaar echtg. van A. van Maasdam Leendert de Heer, 71 jaar, wedr. van S. van Laar. Bad* en zweminrichting te Hoofddorp. Door den burgemeester van deze gemeente is bij den gemeenteraad een voorstel inge diend om in Hoofddorp een bad- en zwem inrichting te maken voor de inwoners van het dorp en omgeving. De beer K. moest aan den Leimuider- djjk alhier zich even bjj een der bewoners vervoegen en zette zjjn rijwiel zoolang tegen het huis aan. Toen hg weder wilde weg rijden, kwam hij tot de onaangename ont dekking dat het karretje verdwenen was. Do politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. De arbeider M. had bij een landbou wer aan den LJweg alhier bet ongelnk met een zeis in een zijner been en te maaien. Met een wagen werd de man nit bet land gehaala en naar een dokter gebracht, die de diepe wond voorloopig verbond. HILLEGOM. Hiermede berichten wij dat de heer A. van der Lans, Brouwerslaan 55 alhier, is aangesteld als agent van dit biadL Advertentiën en abonnementen kunnen dus aan hem worden opgegeven. NOORDWIJK. De St.Grt, No. 136 bevat wijziing in de statuten der N.V. Vereenigde Bloembol lenculturen v.h. Gebr. de Graaff en S. A. van Konijnenburg alhier. Geslaagd eind-examen R. H. B. S. Zusters Ursulinen, C. de Vreede alhier. o NOORDWIJKERHOUT. De reconstructie der wegen in ,,'t Langeveld" ten behoeve van het nieuwe Maria-Gesticht is opgedragen aan de Ned. Basalt Maatschappij te Zaandam. o RIJNSBURG. Bloemenhandel. Zelden is het voor de bloemkweekers zoo slecht geweest als zulks de laatste dagen het geval was. Sommige bloemsoorten brengen hoogstens arbeidersloon op. De oorzaak is voornamelijk te vinden in het zeer warme weer. Betaald wordt: Korenbloemen f. 0.07 f. 0.09 per 100; Scabiosa f. 0.09f. 0.15; Margrieten f, 0.26f. 0.28; Statice f. 0.12 f. 0.15; Kopgodesia f. 1.30f. 2.30 per 100 bos; Talmia f. 0.250.27; Anjers f. 0.14 f. 0.22; Centoria, wit, geel en paars f. 0.07 f. 0.12; Godesia gepeld f. 0.650.90; Gla diolen f. 1.402.50; Alstremeria f. 0.90 f. 1.00; Convilli f. 1.00f. 1.10; Ridderspo ren f. 1.40f. 2.00 per 100 bos; Galardia f 0.35—f. 0.45. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Josephus Nicolaas, z. van W. van Hage en C. W. Gardien. Overleden: Leendert Oudshoorn, 80 jaar wedn. van M. van Egmond. Ondertrouwd: Corneli9 Anthonius Jusli- nus Quant, 52 jaar en Daisy Bargite Lands- verk, 42 jaar. Gevestigd: G. M. H. Braun en gezin, Teij- lingerlaan 37, van Noordwijk J. van der Weijden, Kerkelaan 47, van Warmond. Vertrokken: Mej. E. Roos van Zuilhof straat 12, naar Heemstede Mej. R. H. van Hof, van Hoofdstraat 30 a, naar Win terswijk. Het nader onderzoek van verlofgan gers in deze gemeente zal worden gehouden te Lisse op 5 Augustus a.s. in het gebouw van den R.K. Volksbond. Hiermede berichten wjj, dat de beer H. van Klaveren, Molenstraat 13 alhier, is aangesteld als agent van dit blad. Advertentiën en abonnementen kunnen dus a^n hem worden opgegeven. VOORHOUT. Bloemendag. Ten bate van „Herwonnen Levenskracht" zal alhier op Zaterdag 20 Juli a.s. een z.g. bloemendag worden gehouden, waaraan lal van jonge dames hunne medewerking heb ben toegezegd. Ook de R.K. Muziekvereen. „St. Cefcilia" alhier heeft besloten niet achterwege te blijven en zal tezamen met eerstgenoemde Veree'niging een wandeling door onze ge meente maken en nu en dan een nummer ten beste geven. Gezien liet goede doel, wordt een goed! succes den organisators hpn van harte toe- gewen scht. GEMEENTERAAD. Ondersteuning. Aanbeveling candidaten Schattingscommissie. Reorganisatie administratieven dienst Be noeming ontvanger Storing electr. kabel. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de Secretaris de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van bet R.-K. Armbestuur, waarbij verzocht werd om 50 pCt. bij te dragen in de kosten van onderstand aan mej. de wed. P. v Leeuwen. De voorzitter stelde voor dit stuk in han den te stellen van B. en W. ter iine van advies. De heer Nijssen zegt, dat het R.-K. Arm bestuur reeds een dergelijk verzoek hebben gericht aan B. en W., en meent, dat het verzoek reeds nu in behandeling kan wor den genomen. B. en W. behoeven nu im mers niet meer te beraadslagen over dit punt. Dit voorstel wordt ondersteund door den heer P L van der Hulst. Na langdurige discussie neemt, op een desbetreffende vraag van den voorzitter de heer Nijssen zijn voorstel terug en zal over het verzoek een praeadvies van B. en W. worden uitgebracht. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. B. en W. hebben voor de vacature M. de Groot als lid van de schattingscommissie der Directe Belastingen, een aanbeveling op gemaakt van twee personen, t.w. no. 1 de heer G. Hogervorst en no. 2 de heer W. Knoppert. Uit de gehouden stemming bleek, dat de heer Hogervorst met algemeene stem men is benoemd. Z. h. st. werd het voorstel van B. en W. aangenomen om het grasgewas van de gronden gelegen langs den van den Berg van Heemstcdeweg to verpachten aan den heer M. van der Vlugt, alhier, voor den prijs van f. 150. Eveneens werd zonder bespreking en z. h st aangenomen het voorstel van Ged. Staten om deze gemeente in een hoogere klasse te brengen, in verband met de bevol kingsaanwas (3000 zielen overschreden) der gemeente, ten opzichte van de jaarwedden van den burgemeester, den secretaris, den ontvanger en de wethouders. Het voorstel van B. en W. om de straat verlichting in de Hoofdstraat en in den Ja- coba van Beierenweg (gedeeltelijk) te ver nieuwen werd z. h. st. en zonder eenige be spreking aangenomen. De vernieuwing der lantaarns zal komen te staan op ongeveer f. 125 per lantaarn volgens opgave van de Lichtfabrieken te Leiden. De rekening van de Gezondheidscommis- ise te Alphen aan den Rijn over het boek jaar 1928 vermeldde in ontvangsten een be drag van f 2226 en in uitgaven een bedrag van f. 1540.16, alzoo een batig saldo van f. 685.84. De begrooting van deze instelling over het jaar 1930 sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f.2210. Zoo wel de rekening als de begrooling werd on veranderd vastgesteld. Na een comité-generaal van ongeveer een uur wordt de vergadering heropend. In verband met het voorstel van B. sn W. tot reorganisatie van dc administra tieve diensten der gemeente deelt de voor zitter mede dat een schrijven is ingekomen van den heer C. Paardekooper, ontvanger alhier, om met ingang van 23 Juli a.s. eer vol ontslag als gemeente-ontvanger. Hier toe werd z h. st. besloten. De voorzitt-er deelde mede dat B. en W. hebben besloten om den heer C, Paarde kooper met mgang van 23 Juli a.s. te be- noeanen als ambtenaar ter secretarie in algemeenen dienst op een jaarwedde van f. 1500. Voorts deelt de voorzitter mede, dat B. en W. voornemens zijn een eersten ambtenaar ter secretarie op te roepen op een jaarwedde van f. 2000 tot f. 2500. De aanvangsjaarwedde bedraagt f. 2000 en er zullen 4 tweejaarlijksche verhoogingen wor den toegekend van f. 125. De kindertoeslag zal bedragen 2Va pCt. van de bruto-jaar- wedde. B. en W. vragen den Raad deze bedragen te willen voteeren. Hiertoe wordt besloten. Nog deelt de voorzitter mede, dat B. en W. besloten hebben aan A. Eggen eervol ontslag te verleenen als bode en aanplakker In verband hiermede stellen B. en W. voor de jaarwedde van den ge meente-veldwachter met f. 135 te verhoo gen, opdat deze er geen financieele schade bij zal hebben. Ook hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Voorts hebben B. en W. een aanbeveling ingediend van twee personen ter voorzie ning in de vacature van Ontvanger. Uit de gehouden stemming bleek, dat de heer J. W. J.'van Stekelenburg, secretaris de zer gemeente, met algemeene stemmen was benoemd. De voorzitter feliciteerde den heer Van Stekelenburg met deze benoeming en hoop te dat hij deze functie door plichtsbetrach ting en ijver naar het genoegen van den raad en B. en W. zou vervullen. De heer Van Stekelenburg dankte den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en den voorzitter voor zijn hartelijke woorden. Hierna legde de nieuwbenoemde ontvan ger de vereischte eoden af. Bij de rondvraag vroeg de heer Van der Voet in den vervolge meer gegevens te verstrekken betreffende de punten op de agenda vermeld. De voorzitter zegt dat B. en "W. reeds heel veel inlichtingen en stukken op de vergadering betrekking hebbende geven, doch dat zij zullen trachten in den ver volge nog meer stukken over te leggen. De heer Van Reisen zegt dat hij met den heer Witteman heeft geconstateerd dat de bi turnen weg, waarin scheuren voorkwamen niet geheel en al naar behooren is hersteld. De voorzitter zegt reeds over deze aan gelegenheid te hebben gecorrespondeerd met de Maatschappij. Hij zal dit evenwel nog in de vergadering van B. en W. brengen. Vervolgens wees de heer van Reisen op de storing in de electrische kabel, welke vanaf Noordwijkerhout komt. Hierdoor heb ben verschillende bedrijven groote stagnatie ondervonden en zelfs schade gehad. Spr. waagt of er geen schadevergoeding geëischt kan worden van de Lichtfabrieken. Welis waar hebben zij alles in het werk gesteld om dit euvel te verhelpen, doch dit heeft nogal aangehouden. Had er geen nood- leiding gelegd kunnen worden? Spr. raadt aan deze aangelegenheid met de lichtfa brieken te bespreken, omdat het reeds meerdere malen is voorgekomen en deze stagnatie wel te lang geduurd heeft. De voorzitter zegt dat er geen schade vergoeding geëischt kan worden, omdat de voorwaarden hierin voorzien. Spr. is van gevoelen, dat de lichtfabrieken in deze al les in het werk hebben gesteld om weer stroom te leveren, doch tegen forcemajeur is niet te werken. Gelukkig is er nu weer stroom. Een noodleiding van de kabel vanaf de kom dezer gemeente is niet mogelijk om dat de stroom verschillend is. Spr. zal deze aangelegenheid evenwel in de vergadering van B. en W. naar voren brengen. Alleen wijst spr. er nog op, dat de lichtfabrieken destijds hebben voorgesteld om een stroom- versterker te plaatsen langs de Engelsche- laan, doch dat ait toen is gestuit op de hooge kosten. De heer Witteman vraagt of B. en W. geen maatregelen kunnen treffen, dat de ge vaarlijke bocht in den Loosterweg nabij den heer van den Berg komt te vervallen of an ders dat er waarschuwingsborden worden aangebracht. De voorzitter zegt reeds geschreven te hebben naar de A.N.W.B. en dat het bestuur de toestand zal laten opnemen. Ook deze aangelegenheid zal de voorzitter nader on der den aandacht van B. en W. brengen. De heer van der Hulst vraagt of de Zwet- laan reeds is overgedragen. De voorzitter antwoordt ontkennend, doch zegt, dat dit ligt aan het hypotheekkantoor. Spr. zal bespoediging bewerkstelligen. Hierna wordt overgegaan in comité-gene raal over de belastingreclames. VOORSCHOTEN. 25*jarig Bestaan Koningin Wilhelmina Ver. Het 25-jarig bestaan van de Koningin Wilhelmina Vereeniging alhier, zal blijkens een aan de burgerij toegezonden circulaire, worden gevierd door een feest dat twee volle dagen zal duren, n.l. 4 en 5 Septem ber a.s. Aan dit feest wordt tevens verbon den een tentoonstelling op het gebied van land- en tuinbouw, aan de voorbereiding waarvan door een hoofd-comité en verschil lende sub-comité's met kracht wordt ge werkt. Daartoe zal het voetbalveld achter de O. L. school worden ingericht als feest terrein en zullen daarop verschillende ten ten verrijzen. In een zeer groote tent zal Voorschoten's middenstand exposeeeren op 'n wijze die onze plaats nog nimmer heeft gezien. Ver der zal in een andere tent worden gehouden een tentoonstelling van kaas en boter, waarbij tevens de nieuwste werktuigen voor de zuivelbereiding in werking worden gesteld en ook het landbouw-huishoudon- derwijs de resultaten van het geleerde al daar demonstreeren. Dan zal nog in een groote tent worden ondergebracht de bekende Floralia-tentoon- stelling, aangevuld met vrije inzendingen, en een expositie van groente en fruit, die hooggespannen verwachtingen niet zal te leurstellen. Op het gebied van Paardensport zal de beide middagen iets moois en zeer interes sants te zien worden gegeven, terwijl op den morgen van den tweeden dag een keu ring van rundvee, schapen en varkens wordt gehouden. In een volledigen feestwijzer, die voor den aanvang zal worden verkrijgbaar ge steld tot matigen prijs, zal een uitgebreid programma van alle feestelijkheden worden opgenomen. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD Gemeenterekening 1928 Bestrating Vrouwen weg Aankoop terrein voor lichamelijke oefeningen Aankoop vrachtauto Benoeming wegwerker. Gisterenmorgen vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Alle leden zgn aanwezig. Te onge veer half tien opent de voorz. de vergade ring, waarna de secretaris de notulen leest, die onveranderd worden vastgesteld. Hierna wordt mededeeling gedaan van de ingeko- men stukken. Voor kennisgeving worden o.m. aangenomen Missive van Ged. Staten, hou dende mededeeling dat de vergoeding inge volge do Wet van 1897 voor 1929 voor deze gemeente L vastgesteld opf. 11725,28Va Als voren van den Min. van Onderwijs, dat het volts oho t op de rgksvergoeding L.O. voor 1929 is vastgesteld op f.2590,Als voren van der; Min. van Arbeid dat aan de gemeente over 1928 zal worden uitgekeerd eene subsidie van f.40,in de jaarwedde van den correspondent der arbeidsbemidde ling. Mededeeling van rar. Bolsius dat van den Berg te Leiden door den Kantonrechter niet ontvankelijk is verklaard in zijne vor dering op de gemeente. Verslag van de Ge- zo ndheidscommsisie te Alphen aan den Rijn over 1928 en idem van den keuringsdienst van Vee en Vleesch te Leiden. Van den heer Sterrenburg is een voorstel ingekomen om te bepalen dat aan alle ouders van schoolgaande kinderen in de ge meente Zoeterwoude, die geen rgksinkom- stenbelasling betelen, van die ouders geen schoolgeld meer te heffen. Op een vraag van den voorz. of dit voorstel wordt onder steund, wordt door de heeren G. van Leeu wen en J. de Greet medegedeeld, dat zij het voorstel steunen. De voorz. stelt voor hei dan te zenden naar B. en W. om prae advies. Aldus wordt besloten. Vastgesteld wordt de rekening van in komsten en uitgaven der Gezondheids-com missie te Alphen a. d. Rjjn over 1928, slui tende met een batig saldo van f. 685,84. Naar aanleiding van de ingezonden begroo ting dier commissie voor 1930 wordt beslo ten op de gemeente begrooting t.z.t. eene bijdrage t'- ramen van f. 67,86. Op eer. verzoek van de wed. van S. om een onderstand in de huishuur, wordt beslo ten om gedurende 3 maanden .ingaande 1 Jali 1929. een wekelijkschen onderstand van f. 2,75 te verleenen. Een verzoek van B. G. te Leiden om ontheffing van watergeld, wordt na eenige discussie met algemeene stemmen afgewezen. Naar aanleiding eener reclame van N. van der P. om ontheffing van schoolgeld- belasting. aangezien het belastingplichtige kind de school wegens ziekte niet bezoekt, wordt besloten gunstig te beschikken. RECLAME. gcee/t aan Aet Jutcui jexm. Ümitengewoon moeien glans. Prijt per pakje 20 cent. 8794 Hierna heeft de aanbieding plaats van 4 gemeenterekening over 1928, sluitende ij den gewonen dienst in ontvangsten oj f. 125034,01 en in uitgaven op f. 113289,1;: alzo; een batig saldo van f. 11744,85. Ia der. kapitaaldienst sluit deze rekening in out vangsten op f. 8218,441/s en in uitgaven o; f. 5889,04, alzoo een batig slot vas f. 2329,401/2. Besloten wordt deze rekening te stellen in handen eener commiss.i ad hoe, bestaande uit de heeren De Graal, Van Beni.fkom en Tijssec. Aan de orde is dan een voorstel vaa B. en W., om over te gaan tot bestrating van den Vrouwenwegen het maken vai een trottoir. Het college deelt in het des betreffend prae-advies mede, dat gebleket is dat de gedempte sloot, volgens kadastrale opmeting, tot ongeveer aan iet door combinatie De Brugjn geplaatste hekwerk, eigendom dei gemeente is en op sommige plaatsen die eigendom zich tot zelfs binnen de voortuirtjes uitstrekt. Hiervan heeft het college meaedeeling gedaan aan de combi natie De Bruijn, waarna er een onderhond heeft plaats genad, waarbij, behoudens goed keuring van den Raad, werd besloten bet geplaatste hekwerk aan te nemen als di scheiding tusscben het eigendom der com binatie en dat der gemeente, tegen bjjbeü- ling van de zjjde der combinatie van eet bedrag van f.200,De gemeente zal daj over gaan tot ophooging van het gedeeld sloot, naar het trottoir komt te liggen ei tot het maken der straat. Evenwel neemt de gemeente geen onkosten op zich die aaa het hekwerk kunnen ontstaan tengevolgi van het maken der straat of het werkea daarvan. Nadat omtrent dit punt even vaa gedachten is gewisseld, wordt met algen» stemmen besloten hel door B. en W. gedara voorstel te aanvaarden. In verband hiermedi wordt voorts nog besloten om over te gaai tot verstrating van de straat vanaf de Vrou wenbrug tot aan het klooster, alsmede on •ver te gaan tot het planten van lindenbo» men langs genoemde straat. Vervolgens komt in behandeling een vont stel van B. en W. om van het R.K. Arm bestuur in de Zuidbuurt aan te koopen eea perceel grond bjj de Schoutenbrug, welk ter rein dienstbaar gemaakt zal moeten worden als terrein voor lichamelijke oefeningen der leerlingen van de openbare lagere school Da kcopsom bedraagt f.2,per M2., hetgeen ne,rkoml op eene totaalsom van f.5682. Blijkens ingesteld onderzoek moet over he; terrein ten behoeve van J. en G. Dorrepail overpad gegeven worden, doch a3n Vb der Poel, die momenteel overpad overk terrein heeft, niet. Na eenige discussie wore; besloten tegen genoemde som tot aankop over ie gaan en tevens Van der Poel te be letten om nog over het terrein te rijden au Daarna komt in behandeling een voorstel van B. en W., om over te gaan tót 3ankooj van vrachtauto voor het ophalen van asck en vuilnis en voor het vervoer van zand es grind, benevens een voorstel om crediet te verleenen ot het benoemen van een wegwer ker-chauffeur op een salaris van f.25,- per week plus kindertoeslag en vermindeal met pet. pensioensbijdragen. Na eenige discussies brengt de voorz. ii stemming het eerste gedeelte van het voor stel, n.1. om over te gaan tot aankoop va» een vrachtauto. Dit voorstel wordt aange nomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen dl heeren Jac. van Leeuwen, Los, G. van Leee wen en De Graaf. De voorz. zegt dan dat e 2 offertes zijn, n.l. van een Ford en vaa een Chevrolet, waarvan de kosten bedrag» resp. f. 4081,60 en f.4310,—. Met algem. stemmen wordt beslotèn om een Chevrold te koopen. Hierna opent de voorz. de discussies ova het tweede gedeelte van het voorstel, n.l het verleenen van een crediet voor een weg werker-chauffeur. Na eenige discussieworii dan. tot stemming overgegaan en bet voor ste: aar.g-nomen met 8 tegen 3 stemma» B(j de rondvraag deelt' de voorz. da» mede, dai het onderzoek naar het aanbrei» gen van veroeteringen in den toestand va» de sloot bij het postkantoor nog' word voortgezet. Aan Van der H. was verguDntó verleend lot het dempen van een gedeell' er >'aa> onaer bepaling da. eene rioleer t gemaakt moest worden; hierna heeit der H. ontheffing gevraagd, welke gewei- gere is. Nog deelt de voorz. mede, dat ee» automatischen waterkraan is aangebracht o? net Dorp, alwaar nn gratis drinkwater ver krijgbaar is. Hierna leest de voorz. acreoord voor van een hoofd der school, naï aanleiding van een ingesteld onderzoek om trent scheolverzuimen, hetwelk werd inge steld op verzoek van den heer Los. D! heer Los is met dit antwoord echter nie bevredigd De heer Stadhouder vraagt verbeteria van den hoek bij Van Velesn in de Weipoort De voerz. zegt onderzoek toe. De beer De Graaf vraagt bijplaatsing van een brievenbus aan den Hooge Rtjndnï in de buurt van „Ik leer nog". De voor. zal een verzoek richten tot het hoofdbestaU der postergen. De heer Stadhouder dringt aan op o«l ruiming van de onbewoonbaarverklaar® woning van Sierra aan den Hooge Rij0'-' De vcorz .zal er in de vergadering B. en W over spreken. Verder zegt de beer Staxrenburg d3l Vrouwenbrug op sommige plaatsen is P sefceurd. Er moeten maatregelen gen o®® worden, anders zullen er groote koste» komen. De voorz. zal een onderzoek instellen. Hierna sluiting der vergadering-

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6