LEGPLAATJE RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. - o t>* Van leghoutjos of lucifers, waarvan da koppen eerst verwijderd worden, kun je dit aardige plaatje gemakkelijk naleggen. 't Ia nog wat kond en daarom houdt Hana Knoophoof- het zeil der tent goed dicht. Uit Moeders naaidoos mag je mis schien wel een knoop met vier gaatjes heb- zijn. Toch verlel ik het jou hier niet. 01 weet je het nu al? Bram Geerlings Je inzending kan ik niet gebruiken, want voor een paar maan den heb ik het zelfde raadsel al eens ge plaatst. Dus gaat hel nu niet weer. Het ia maar goed dat de reia uitgesteld ia. want het weer was ook heelemaal niet mooi. Lenie Brocaar Het ia voor jullie alle bei gezellig, dat je samen naar de kolonie toe gaat. Het zal je daar zeker wel beval len. De boaschen zijn er prachtig. Maar flink eten en veel wandelen, dan zul je eens zien hoe gezond het ia. Nico van Staden Jij bent al een flinke tuinier. Verzorg je thuis den tuin ook alleen, of doet je vader dat? Henk Boom Nu weet je al wat het plannetje is. Vind je het leuk? Onthoud maar goed wat je allemaal ziet op je reia. daar kun je dan waarschijnlijk we! wat van gebruiken. Annie Zaalberg - Jij gaat ook at uit in de vacantie. Tk geloof dat alle kinderen de stad uit gaan Waar ga jij naar toe. en blijf je lang weg? Jopie van Egmond Een prettigen lan gen brief heb ik van jou gekregen. Wat hebben jullie veel genoten op den tocht. Jammer dat het slot voor den onderwijzer niet zoo bijzonder aardig was Ben je ook aan het strand geweest, of enkel in de duinen? Sonna Frens Het is Vrijdag dus een heele feestdag voor je geweest. Gezellig hè, als er één van de huisgenooten jarig is en. er komt dan visile. Vraag eens aan Antje waarom ik geen briefje meer van haar krijg? De broertjes Mulder Hebben jullie nog geen van drieën eens een prijs gewonnen? Aardig is jullie inzending. Wie denkt die raadsels uit? Gijsberta Eikelenboom Het schijnt wel dat het weer nu opknapt, dus zal de reis naar Katwijk wel doorgaan. Wanneer je uit bent behoef je natuurlijk geen oplos singen in te zenden. Marielje en Annie de Man Het zal aan mij niet liggen, als je op den boottocht geen mooi weer hebt. Ik zal voor jullie heel veel zonneschijn bestellen, fs dat goed? Geertruida Kerkvliet Ben je blij dat je na de vaeantie niet meer naar school toe gaat? Je komt zeker bij moeder (huis. Veel plezier op reis! Cornells Glasbergen De vorige week waren jou oplossingen niet goed, zoodat je naam niet in de kranl vermeld stond. Het raadsel, dat je mij gestuurd hebt, is niet erg duidelijk, zoodat ik niet weet of ik het wel plaatsen kan. Een andere maal moet jij zelf eens een briefje schrijven. En tot slot zaj ik je nog eens vertellen, dat ik geen mijnheer ben, zooals jij denkt. De andere kinderen noemen mij dan ook tante. En tot slot allemaal vele groeten van HIL BRALTEN, ben om zijn portret goed gelijkend te ma ken. Het zonnetje bestaat of uit een knoop, waarvan het gaatje niet zichtbaar is, of uit een ander du», rond voorwerp. Komaan, vlug de tent nu opgezet en zóó netjes, dat zij er niet uitziet, alsof zij elk oogenblik kan omwaaien! Raadsels voor allea om uit te kiezen, de grooieren 4, en de kleineren 3. I. Ingezonden door Gerra Lekkcrkcrker. Wat slaat hier? A III. II. Ingezonden door Frila Fontein. Verbolgen plaatsnamen. Ga spoedig naar bed. U moet noodzakelijk rust hebben. Dina zei: „Stel je voor Rie'k, ik mag de stad uit. Ik bedoel den ganschen dag. Loop eerst naar de naastbijstaande woning. III. Ingezonden door de broertjes Mulder. Waarom dragen molenaars witle jassen? IV, Ingezonden. door Nel Hagoort. Welke kommer is niet het gevolg van druk en werpt ge>en schaduw op iemands geluk? V. Ingezonden door Jacobus Slegtenhorst. x XXX X X X X X X X X X X X X X X X X X XXX X Vul bovenstaand figuur zoo in dat van boven naar beneden een jongensnaam komt te 9laan. Ie rij een medeklinker. 2e rij een kleedingstuk. 3e rij -een lekkere drank. 4e rij de gevraagde naam. 5e rij een wapen. 6e rij een lichaamsdeel. 7e rij een medeklinker. VL Ingezonden door Gorrie Rodenburg. Welke zin spelt men uit dit woordje. M. a. z. u. t. VIT. Ingezonden door Neeltje Meuldijk. Waarmee begint ieder muziekstuk en iedere .marscha GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Beppio de Vos, Riekie Minnema, Jacobus Sleglenhorst, Annie van den Nieuwendijk, Gerra Lekkerkerker, Jacob Griffioen, Aagje van den Ham, Leny Oostveen, Leo Flipse, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Jo in fine Maas, Gretha Meijer,'Rie Meijer, Jan Rodenburg, David Brokaar, Dirk de Jong, Bep Hoope, Reinier den Hertog, Nico van Rijnswou, Hanna Mieloo, Annie van Hens- bergen, Johan Ouwersloot, Henk Boom, An nie Zaalberg, Ploni Smits, Jan Smits, Jopie van Egmond, Calharina van Egmond, Hillis Pelder, Piet Nieboer, Gcrharda Egg ink, Christiaan Eggink. Truida van de Ruit, Ber- tus Boom, Jacobus Overduin, Greta do Vries, Anion van de Ruit. Bert van Ree. r,en, Trien Pauw, Nico Kret, Celia Kret, Len:e Brocaar, Sonna Frens. Dirkje Hop man, Neeltje Meuldijk. Neeltje van Breda, Jootje de Wekker, Jan Beekman, Anje de Gelder. Rick de Graaft, Rie Lepelaar, Gard.a Lepelaar, Willy de Neijs. Mien vom Hots, Annnie van Zijp, Dora la Lau, Aagje Eike lenboom. Gijsbertha Eikelenboom. Johan Mulder, Hendrik Mulder. Frederik Muider, Jan Evers. Geertruida Kerkvliet. Jeanne Snieder, Jannie Hagoorl, Nel Hagoort, Bram Geerlings. Annie Brouwer. Wim van Weer- lee, Maria Rietkerk, Agatha Braai, WHlv de Graat. Adri van Leeuwen. Tilly van Leeuwen. Antje van Egmond, Jannie de Water, Corrie Rodenburg. Mina Krijger, Simon Wijnnobel, Abram Wijnnobel, Cor nells Glasbergen. Jo Segaar, l.eni van Wee- ren. Jo Zandbergen, Grelha Swaan, Mijntje Dekker, Marielje de Man. Annie de Man. Wim Crama, Hendrik Overduin. Koos van der Blom, Riek Pauw, Nico van Staden, Marietje Blom. Oplcsunflen der raadsels uit het vorige nummer. I. De duisternis. II. Gom a rm k r o ons iep a n t 009 ver n a t III. Handschoen. IV. Doesburg, reus, brug, rug, does. V. Een peer of appel. VI. Het uurwerk. vn. Verkoudheid. Ingezonden door Celia Mujjzert. Moeder was even de kamer uit en toen hadden Jan en Piet samen een stuk koele genomen en opgegeten. „Foei Jan", zei moeder, „ik wist niet dat er zooiets in je zat". „Er zit maar één stuk in mjjr", snikte Jan, „,'t andere zit in Piet". Is gezonden door Machiel Groeneveld. Verstrooide heer: „De kat moet hier be paald ergens zitten, want ik hoor haar zooi duidelijk schreeuwen". De huishoudster: „Ja, mijnbeer, dat wi) ik wel gelooven, u zit op het arme dier!" Goede oplossingen ontvangen van: o

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14