LAATSTE BERICHTEN. DEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 770, Hedenmiddag 3 uur: 777. Het dikke pijltje geeft den 9land aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 9 Juli, medegedeeld door het Eon Ned Met Instituut te De Bitdt. Hoogste stand 770.4 te Parijs. Laagste stand 746.3 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 10 Juli: Zwakke tot matige,. Westelijke tot Zuide lijke of Zuid-Oostelijke wind. Half- tot lichtbewolkt. Droog weer. Warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 's midd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 3 uur nam.: 17'/* gr. C. (63 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Woensdag. Hoogste stand des voorm. te 6 u. 1 min. Hoogste stand des nam. te 6 u. 26 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooae Rijndijk" 7 uur voorm.: 18'/i gr. C. 11 uur voorm.: 19 gr. G. 3 uur nam.: 19*/j gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 17 gr. C. 11 uur voorm.: 17'/> gr. C. 3 uur voorm.: 18'/i gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 9.49 nam. tol 4.22 voorm. POGINGEN TOT EEN PUTSCH IN PORTUGAL? LONDEN. 9 Juli (V.D.). In Portugal zijn gedurende de laatste "dagen 'weer talrijke personen gearresteerd, aangezien de regee- rmg nieuwe opstanden vreest. De politie te I Lissabon heeft Maarschalk Gomez da f costa gearresteerd. DE MISLUKTE STAATSGREEP IN rOEMENIE. BOEKAREST, 8 Juli. (Wolff.) Omtrent da arrestaties in verband met de plannen voor een staatsgreep, wordt nader vernomen dat aan het hoofd der samenzweerders stond de gep. kolonel Stoica. Naar het heet was het de bedoeling den ex-kroonprins weer aan het bewind te brengen. De Roemeensche bladen is verboden over de gebeurtenissen te schrijven. Het blad Epoca". dat hel toch gedaan heeft, is in beslag genomen. Het publiek is door den slaatsgreep ten zeerste verrast, Behalve en- kele regeeringsleden was niemand er mecle op de hoogte. Verderp complicaties worden niet ver wacht; de regeering Manioe is nog steeds populair De regentschapsraad heefl haar gemachtigd alle noodige maatregelen ter handhaving der orde te treffen en den toe stand mgester te blijven. ENGELSCHE ONDERZEEëR GEZONKEN. LONDEN. 9 Juli. (Reuter). De admirali teit deelt mede dat de onderzeeër H. 47 bij een botsing tot zinken is gebracht door den onderzeeër L. 12, op een po9ilie van 52.4 gr. N B. en 5.32 W.L. Van de H 47 zijn twee opvarenden in het leven gebleven, van de 1.12 wordt 1 man vermist. o GROOTE BRAND. MOSKOU, 8 Juli (Wolft), tn de fabrieks plaats Kutischwa nabij Jekaterinenburg zija ongeveer 1000 huizen, waaronder alle publieke gebouwen door brand verwoest. Er zijn ook menschenleven9 te betreuren. OPIUM ACHTERHAALD. SAN FRANCISCO, 9 Juli. (Reuter). Door de douane-beambten is voor een waarde van een millioen dollar aan opium in beslag ge nomen in de bagage van mevrouw Kao, de echtgenoote van een Chineesche consulaire ambtenaar. De bagage werd in beslag genomen, daar men van de agenten van den Amerikaan- schen geheimen dienst in het buitenland mededeeling had ontvangen, dat de bagage I opium bevatte. VLIEGONGEVAL COLON (a. h. Panamakanaal). (Reuter). Eer. Amerikaansch legervliegtuig is hier omlaaggevaüen en in brand geraakt, waarbij de bride inzittende luitenant-vliegeniers den dood vonden OVERSTROOMING IN INDIë. MADRAS, 9 Juli. (Reuter). Hevige regens zijn gevallen aan de westkust van Indiê, hetgeen gepaard ging met storm. Berichten uit den staat Cochin melden, dat de toestand de afgeloopen week zeer ernstig was, tengevolge van overstroomin gen. Uitgestrekte bouwterreinen kwamen onder water te staan en verscheidene hui zen werden door het water weggeslagen. Talrijke dorpen zijn onlruimd Uit Trivandrum wordt gemeld, dat een inland9chen boot met 14 inzittenden nabij de kust is omgeslagen. Alle opvarenden worden vermist en zijn waarschijnlijk ver dronken. ONTPLOFFING TE LUDWIGSBURG. LUDWIGSBURG. 9 Juli (V.D.). Gister avond vond een ontploffing plaats in een dicht bij de markt gelegen opslagplaats van vuurwerk en benzinevaten. De vlammen sloegen weldra uit het gebouw, dat geheel afbrandde. Twee knaapjes, de 8- en 9-jarige zoontjes van de stadspredikant werden door de ontploffing op slag gedood Hun verkoolde lijken konden eerst veel later bij het opruimingswerk geborgen worden. De verklaring, dat de bride jongens met luci fers gespeeld hadden en dat daardoor dei ontploffing is veroorzaakt, staat nog niet vast. OVERSTROOMINGEN DER AMOER. MOSCOU, 9 Juli (Heuler). In de distric ten Blagovejensk, Khabarovok en elders is de Amoer-rivier builen haar oevers ge treden. De Chineesche stad Lein_en verscheidene Chineesche dorpen zijn overstroomd, waar bij talrijke personen zijn verdronken. Bij de Russische stad Djalinda zijn ver scheidene lijken aangespoeld van verdron ken Chineezen. STADSNIEUWS. FEESTELITKE AUTOTOCHT. LEIDEN'S CENTRUM OVERVOL! Een eindeloo2e antofile Vroolijke grijs aards Jeugd jnicht onderdom toe! DM was vanmiddag een heerlijk gezicht op de Hooglandsche ICerkgracht: niets dan opgetogen grijsaards en stokoude vrouwtjes met kapothoedjes op, en in zwarte Zon- dagskleedij in glimmend-gelakte moderne automobielen temidden van een stemmjgè omgeving van 17de eeuwsche huizen met gekanleeld* gnrneering. Een ongekend ge zicht! Het was er zwart van de menscbën, er Üepen ijverige comité-leden met lange papieren. „Moeke zus moest in doze auto, vader zoo weer in een andere! Wat een uitzoekerij, welk een organisatie om al deze vriendelijke oudjes een goede plaats in de zachte kussens te bezorgen! De dag der dagen was dan toch geko men- en wat voor een dag!! Na eindelooze grauwe regenluchten met gure windvlagen .was vandaag éindelijk dat vurig begeerden zonnetje komen op duiken om te schijnen over die paar hon derd ,.oude luyden". wien 'n unieken feest dag bereid werd. Jonge meisjes draafden op en neer met bloemenmanden een ieder kreeg een roode roos of een lieflijk ruikertje, de mannen mochten een feestsigaar in den mond ste ken en verheugd dampend keken zij van af hun vorstelijke plaatsen naar buiten. Het was alsof alle rimpels en groeven uit de gezichten als op tooverslag verdwe nen waren. Lange dagen van zenuwachtige opwinding lagen achter den rug, maar nu was het oogenblik daar, waarop men zicli in Scheveningen en op Meyendell de oogen zou gann uitkijken Grootmoedertjes werden uitgeleide ge daan door heele kudden kleine kinderen, handen werden geschud, vermaningen toe geroepen en pleegzusters reikten gummi schortjes uit, voor het geval e-r een on passelijk worden mocht. Er waren er ook die nog niet mee moch ten I ,,No«r twintig jaartjes wachten, moe der; jij bent nog te jong!" Maar ditmaal hadden er velen spijt over dat zij notr „onder den leeftijd waren!" We zagen een stelletje oud-gedienden in hun mooi opgepoetste uniformen. Wat zaten ze parmantig en kranig in hun fraaien wagen. In langen tijd waren ze niet meer zoo bewonderend aangestaard. Tegen twee uur stonden alle auto'9 keurig in de volgorde der nummers, achter elkaar geschaard. Voorop de auto der comité-leden, geheel achteraan een groote bus met moei lijk ter been gaande kindeTen. die ook al mee mochten genieten. De weesmeisjes kwamen vanuit de poortjes toekijken: jong en oud waren op het door felle zonneschijn overstraalde plein broederlijk en zusterlijk vereend. Toen klonk plots het signaal „Oprijden": snerpend auto-getoeter, en een grootsch ge juich klonk op en precies te kwart over twee werd de groote tocht begonnen. Zonder één ongeluk of opstopping werd afgereden: de gekromde ruggetjes werden strak getrokken en het intense genieten kon beginnen! Men 9toof temidden van de walmende benzinedampen de nauwe straatjes en de hcoge bruggetjes over en zelfs in de Bree- straat stonden de toeschouwers drie rijen dik. In het Koordeinde stonden de leerlingen der Christelijke School opgesteld en juich ten vol eerbied de lange file toe! Met volle vaart werd den Haagweg op gevlogen lungs onze redactiebureauv, van waaruit wij de 280 pleiziergangers een laatst en hartelijk vaarwel toejuichten. We hopen vanavond de 84 auto's zonder penise pech weer te zien terugkeerenll RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Leiden en zijn bijkantoor werd, in den loop der maand op spaarbankboekjes ingeiegd f. 108.811 12 en terugbetaald f. 102.478 28. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f. 6332.84. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 126. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f. 2700 en afge schreven f. 6200 Derhalve minder in- dan afgeschreven f. 3500 Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes bedroeg 3. HANDELSREGISTER VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RITNLAND TE LEIDEN. W ij z i g i n gWed. G. van Leeuwen, Koordeinde 37, Leiden, Slagerij. Uittreden eigenaar: Wed. E. W. van Leeuwen-Zwet sloot. dd. 31 Mei 1929. N.V. Bouw- en Handelmaatschappij Marcus Pollio". Heerenweg A. 41, War mond. Uittredend directeur: A Tegelaar. te Warmond. Het kantoor is \erplaatst naar Amsterdam. Keizersgracht 407. Opheffing: Berger's Manufacturen- handel. Morschweg 26, Leiden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. A. Egelie (Den Haag), en de heeren H. M. Zwart (Rotter dam), J. van Doorn (Den Haag), taalkun dig candidaats Indologie de heeren L. 7. Dijkstra (Den Haag) en F. C. Weissen bach (Haarlem): aanvullings doctoraal In disch recht de heer mr. C. M. Wissmann (Den Haag), candidaats examen wis- en naturkundc letter Ade heeren A. Klein (Rotterdam), idem letter K. mej. H. W. v. Heuraen (Bloemendaal). doctoraal examen geneeskunde mej. V. L. van der Ven (Den Haag) en de heeren E. M. Verhaegh (Lei den), E. C. do Meer (Leiden) en dT. H. P. van Ameijden (Den Haag). Docloraal examen Indisch recht de heer J. L. M. de Greef (Leiden); Propaedeutisch examen Godgeleerdheid de heeren J. Brons- geest (Leiden), D. BcndoT, (Leiden). W. de Jong (Katwijk aan Zee) en T. P. van Muller (Leiden); Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter A de heer J. de Boer Rijswijk): idem letter D de heer J. v. d. Handel (Rotterdam); idem letter E de heer A. v. Vianen (Leiden); idem letter H mej. A. C. A. M. F1 eerkamp (Leiden). Bevorderd i9 tot doctor in de genees kunde, op proefschrift geliteld „Streven en waarneming bij paranoïde psychosen", de heer A. J. Waestcrman Holstijn, geboren te P urmerend. Idem tot doctor in de Wis- en Natuur kunde, op proefschrift getiteld: „Hvdreering van pyridine met waterstof onder druk vol gens de werkwijze van Bevgius", de heer H. Thate. geboren te Vordeh. AANBESTEDING. In 't voormalig mil. hospitaal werd heden aanbesteed de levering van aardappelen, benoodigd ten behoeve van de soldaten- menages te Leiden, gedurende hel tijdvak van 1 Augustus 1929 lot en met 31 Octo ber d.a.v. Er was als volgt ingeschreven: N. v. d. Vlist f. 4 31. W. den Heeten f 3 38. Th. Fontein f. 4.98. P. Kempeneers f. 3.95, alles per 100 K.G. N. B. A. S. Bondshuisbazar. De bazar ten bate van 't N.B.A.S.-Bonds- hui9-Jeugdherberg, van de opening waarvan wij in on9 blad van Zaterdag melding maakten is weer ten einde. Zaterdagmiddag was 't bezoek zeer matig en 'savonds had het ook nog wel ie'ls drukker kunnen zijn. Desniettegenstaande heerste er een gëani- •tneerde stemming, die er ingehouden werd door de muziek en dc emoties aan 't be kende rad van avontuur, en wat belangrijk is uit 't oogpunt van de bazarkommissie: er werden goede zaken gedaan Toen tegen elf uur de meeste bezoekers hun geld voor allerlei min of meer nuttige voorwerpen hadden verwisseld bleek de kommissie, dat vrijwel alles verkocht was. Ook de voor lopige berekenine van 't batig saldo had tot resultaat de algemeene tevredenheid der kommissie. Met dat al kan, dank zij de medewerking van velen Ic-den, ouders, leraren en buitenstaanders, de afdeling van de N.B.A.S. met vreugde op deze bazar terugzien met de voldoening le weten dat zij naar krachten steenen heeft aange sleept, voor 't grote doel: het Bondsbuis. DE KABINETSCRISIS. Dc-' Koningin heeft heden in verband met de kabinetscrisis op het Huis ten Bosch ter conferentie ontvangen de voorzitters van de Tweede Kamerfracties der R.K. Staatspartij, der A.R. Partij en der Chr. Hist. Unie, onderscheidenlijk Minister van Staat Mgr. Dr. Nolens. Minister van Staat Mr. Heems kerk en Mr. Schokking. PRINS HENDRIK. Z. K. H. de Frins heeft het voornemen zich Vrijdagavond 12 dezer voor meerdere weken naar Mecklenburg te begeven en tijdens zijn verblijf in bet buitenland o. a. ook een bezoek aan Finland le brengen. BRAND. Omtrent den brand tc 's-Gravendeel (men zie onder ..Gemengd Nieuws") verne men wij nader: Gisteravond omstreeks half twaalf ont stond brand in een vlasschuur van de Gebr. Reedijk aan de Kerkstraat. De brand nam in korten tijd in hevigheid toe en tastte ook de panden van C. de Geus en A. de Geus en een onbewoond huis, dat als bergplaats gebruikt wordt. aan. De centrale brand- alarmeeringsinrichling, die sedert 1 Juli in dienst is. werkte goed, zoodat binnen en kele minuten na het alarm de beide motor spuiten bij den brand waren aangekomen en in dienst gesteld. Onmiddellijk werd met vijf stralen water gegeven, terwijl later nog een zesde straal op de brandkraan werd gezet. Te ongeveer een uur in den nacht was men den brand meester en kon worden volstaan met het nablusschen. De woning van Gebr. Reedijk, die door een zoogenaamde brandgevel van dc aan gebouwde schuur is gescheiden kreeg alleen waterschade. Ook de woning van A. de Geus werd slechts weinig beschadigd. De woning van C. de Geus is evenwel geheel afgebrand, evenals het onbewoonde pand. Ook de schuren en andere bijgebou wen van de verschillende woningen gingen verloren. De 's Gravendeelsche brandweer, die sinds 1 Juli gereorganiseerd is, heeft met weinig personeel (20 man) kranig werk geleverd. Omtrent de oorzaak van d^a brand tast men in hel duister. Het groolsfe deel der schade wordt door verzekering gedekt. DE CANDIDAATSSTELLING VOOR DE EERSTE KAMER-VERKIEZING. Heden heeft in de provincies Noord-Bra- Brabant. Zeeland, Utrecht, Limburg, N.- Holland en Friesland de candidaatsslelling plaats gehad voor de verkiezing van 25 leden der Eerste Kamer. In 1926 werden 25 senatoren door de Provinciale Staten van Gelderland, Overijsel, Groningen, Drente en Zuid-Holland gekozen en aanstonds op 26 Juli zullen de leden van de Provinciale Sta ten der eerstgenoemde provincies bijeenko men voor de verkiezing van de andere helft der Eerste Kamer. Zooals men weet geschiedt deze verkie zing evenals dit bij de Tweede Kamer-ver kiezingen het geval is langs den weg van evenredige vertegenwoordiging. Overeen komstig het bepaalde in art. 112 der Kies wet zijn de elf provinciën tot een viertal groepen vereenigd waarvan bij deze verkie zing in aanmerking komt groep T bestaande uit de provinciën N.-Brabant. Zeeland, Utrecht en Limburg, groep III bestaande uit N -Holland en Friesland. De eerste groep kiest 13 en de 3de groep 12 Eerste Kamer-leden. Volgens de huidige samenstelling wordt de eerste groep vertegenwoordigd door 8 R.K., 2. S. D. A. P., 1 Anti-Rev., 1 C.H. en 1 V.-B., terwijl de derde groep heeft afge vaardigd 3 RK. 3 S. D. A. P., 2 A.R., 2 C. H„ 1 V. B. en 1 V. P. In de groep Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg zijn heden bij dc grif fies der Staten dc navolgende candidaten- lijsten ingeleverd. Adoor de R. K. Statenleden in Noord- Brabant, Zeeland en Utrecht: 1. mr. W. M. van Lansch'ot (aftr.) te Vught; 2. jhr. mr. A F. O. Sasse van IJsseit te Den Bo9ch; 3 P. W. de Jong (aftr.) te Tilburg 1. A. C. de Bruyn te Utrecht; 5. H. A. Blomjous (aftr.) te Tilburg; 6. E. B. Dumoleyn ie Hontenissc; 7. J. E. A. M. Meyring le Den Bosch; 8. mr. L. T. J. Verschuur te Brcda. 9 P. J. J. de Wit (aftr.) te Helmond; 10. P. W. van Hout te Helmond. B. door de R.K. Statenleden in de pro vincie Limburg: 1. mr. F. 1. J. Jansen (afIr.) te Maastricht; 2. O. M. F. Hofman (aftr.) te ITe'ldendorp; 3. jhr. mr. G. G. A. H. Mich iels van Kessenich (aftr.) te Roer mond; 4. mr, C. II J. A. Janssen de Lim- pen9 te Wijlre; 5. P. J Kaane te Maastricht 6 Th. P. H. Rutten te Horst. Door de soc-dem. Statenleden in alle vier provinciën: 1. P. Moltmaker (aftr.) te Utrecht; 2. G. F. Lindeyer (aftr.) le Viis- singen; 3. Chr. W. J. van der Bilt te Heer len; 4. J. F. Ankersmi tte A'dam; 5. P. G. Gruys le Breda; G. J. II. Paris te Maas tricht; 7. L. Onderdijk te Middelburg. Door de A. R. Statenleden alleen in de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Ut.recht: 1. mr. A. A. de Veer (aftr.) tc Mid delburg; 2. jhr. mr. C. N. van Asch van Wijk. Ie Doorn; 3. prof. dr. J. A. C. van Leeuwen te Utrecht; 4. J. F Heemskerk te Middelburg; 5. mr. G. A. Diepenhorst te Zeist: 6. mr. J. W. Goedbioed te Goes. Door de Chr.-Historischcn in alle vier pro vinciën: 1. Jhr. mr. B. C. de Savornin Lohmann (aftr.) tel Utrecht; 2. dr. I. J. Wallien te Breskens-, 3. mr. dr. W. F. J. Frowein Eys le Wittem; 4. C. Dane Gzn. te Willemstad; 5. mr. dr. G. Kol ff (e Geldermalsen. Door de V.-B Slatenloden in alle vier provincies J. mr. D Koek te De'n Haag. 2. jhr. mr. R. R. de Muralt (aftr.) le Den Haag; 3. ir. J. Kosler te Heerlen; 4 J. II. Th. O. Kettlitz le Utrecht; 5. IIA. van RielSmeenge te Assen*. 6. W. Kakebeeke te' Goes; 7. mr. F. E. Pelg Rijcken le Breda. Door de Vrijz.-deni. Statenleden alleen in provinciën Noord-Brabant, Zeeland en Utrecht: 1 prof. mr. R. Kranenburg te Lei den; 2. mr.; J. Adriaanse te Oostcapclle; 3. mevr E. BergsmaBergsma le Zoulelande; 4. mr W. II. M Werker le Den Haag; 5. mej. mr. A. Goudsmit te Amsterdam. WATERPOLO. L. Z. C. I—U. Z. C. I. Naar wij vernemen, wordt Donderdag avond in de zweminrichting aan den Hoo- gen Rijndijk alhier de voor de bezettling der laatste plaats in de eerste-afdeeling be slissende wedstrijd L. Z. C. IU. Z. C. I ge speeld. o AMSTERDAM, 9 Juli. De markt had heden weer een vrij levendig voorkomen en opnieuw waren het do Cultuurwaarden, die het grootste deel der publieke belangstelling trokken. Rubberaandeelen werden gedurende den geheelen Beurstijd zeer druk verhandeld en na hooger opening liepen de koersen gelei delijk aan terug in verband met de beweging van hot product te Londen. Een overeen komstig verloop hadden de Tabakken. Oost kusten onderscheidden zich daarbij door zeer vast te openen, doch daarna sterk te reageeren. Senemba's werden ex-dividend genoteerd. Op de Mijnafdceling was de af faire in Boeton's omvangrijk. Aanvankelijk werd iets beneden den laagsten prijs van gisteren gehandeld, doch daarna had een licht herstel plaats. Alg. Exploraties werden iets lager afge daan. Van de Industrieelen konden deFord- aandeelen zich niet op het vorig niveau handhaven en zij leden een vrij aanzienlijk verlies. Margarine-Unies liepen na prijshou dende opening iels terug, maar haalden het nadeelig verschil weer in. Calvé-Delft was prijshoudend De Phi- lipswaarden hadden van aanbod le lijden en kwamen beneden 880. Kunstzijde-aan- deelen waren ongeanimeerd Maecubee's en Enka's moesten zich een verlies getroos ten. Claims Holl Kunstzijde-Industrie wer den hooger afgedaan. De Kuchenmeistor- aandoe'len stelden zich ietg lager. Suiker waarden bleven gezocht toaar aanleiding van hel bericht dat de Vi9p biedingen tot de vorige prijzen had geweigerd. H. V. A.'s evenwel waren op hel hooger niveau aan geboden. waardoor de koers wat terugviel. Scheepvaart-aandeelen waren veronacht zaamd Op de Oliewaarden-afdeeling waren Koninklijke begin-beurs hooger, doch later volgde een lichte reactie. Prolongatie; 5—5 1/4 pCI. WISSELKOERSEN. Engeland 12.07 7/8 Duitschland 59 26. Frankrijk 9.741/2. België 34.60. Zwitser land 47.89. Oostenrijk 36.02 1/2 Deneraar ken 66.35. Zweden 66.775. Noorwegen 66.32 1/2. New-York 2.48 15/16. LEIDEN, 9 Juli 1929. Vette Varkens- markt.. Aangevoerd totaal 252. Prijs per K.G. levend gewicht in centen, 220 zwaar 90—88, 32 licht 88—86. Handel matig. BODEGRAVEN. Kaasmarkt. Aangevoerd 505 partijen, in totaal 22235 stuks, wegen de 177880 K.G. Prijzen met rijksmerk lsle soort f. 0.51—0.64. 2e soort f. 0.46—0.40, zwaar tot f. 0.59, zonder rijksmerk f. 0.45— 0.51. Handel matig. ROTTERDAM.9 Juli Veemarkt Aangev, 268 paarden. 67 veulens, 618 magere run deren, 835 vette runderen, 425 nuchtere kalveren. 325 veile kalveren, 284 9chapen of lammeren, 44 biggen, 4 bokken of geiten, 60 graskalveren. 11 overloopers. Vette koeien 52—54, fO— 49, 35-39; ossen 50-52, 46-48. 42'/,: 9tieren 46-48, 43- 44, 40: kalveren 75-80, 62 1/2-67 1/2, 60-55: mclkk. 200-415. kalfk 200-410, slieren 120 590, pinken 80160, vaarzen 150220, werkpaarden 200340, slachtpaarden 100- 200, hitten 110—1170, veulens 70—115 l1/" jarige veulens 120170, fokkalveren 20 30, biggen 2033, slachlkalveren 1416, biggen per week 2,753,25, graskalveren 35—75. Ondertrouwd: F. G. DE WILDE. 7124a Apotheker, en ELLY VAN OMMEREN. Oegstgeest, Juhanalaan 11L J I{ lg2g Den Haag, l Azaleaslr 47 Ontvangdag: Zondag 28 Juli 3i'lt uur Azaleastraat 47. Getrouwd: F A. MENALDA, phil. doe.: en A I. VAN DER HOEVEN. Leiden, 9 Juli 1929. 8238 De Heer en Mevr. MENALDA- VAN DER HOEVEN zeggen, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank voor de belangstelling, bij hun huwe lijk ondervonden. 8238 Heden overleed lot onze diepe droefheid, geheel on verwachts. onze beminde- Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom WILLEM FREDRIK LAM AN, in den ouderdom van 60 iaar. Uit aller naam: Wede W F LAMAN- DELMEER Leiden, 7 Juli 1929. Spekhofje 8. (Pieterskerkhof). 8240 Algemeene kennisgeving. 3—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3