fticarük? maakt Aet Aacvi zochten vU. UIT DE OMSTREKEN. RIVIERBOOT OP WRAK GEBOTST. Het schroef-sloomschip „Lim", dal den passagiersdienet tussclien Belgrado en den Zimonyer Save-oever onderhoudt, ia met het wrat van een in het vorig jaar gezon ken schip in bot9ing gekomen. Het stoomschip sloeg lek en begon on middellijk te zinken. Onder de GO passagiers ontstond een geweldige partiele. Het schip 6einde door sirenen-geluiden om hulp. Verscheidene booten ijlden toe en hel gelukte alle passagiers te redden. Volgens een ander bericht echter zouden eenige kinderen, die van boord in bet water esprongen waren, vermist worden. 15en on- erzoek is ingesteld. HET NOODWEER. lie onweersramp, die onlangs bijna geheel Eaieren geteisterd heeft, heeft nog grooter omvang dan men op grond van de eerste be richten opgemaakt had. De graan-, vruchten- en aardappeloogst is op vele plaatsen nage noeg geheel verwoest. De totale schade wordt op vele mülioenen geraamd. Ook deBeierscue Palts is zwaar bezocht door den storm. Da schade in de velden en de straten is reus achtig groot. Door ljet geweld van het on weer zijn verscheidene personen gewond. Het hevigst heeft de storm gewoed in het Beier- sdhe Woud, in de steden Deggendorf en Zwiesel. Uitgebreide kringen der bevolking hadden zwaar te lijden onder de gevolgen van de ramp. Cbiemgau is Zaterdag op vele plaatsen opnieuw door zware hagelbuien geteisterd. Tien minuten lang kletterden zware kagel- eteenen neer. De oogst is voor 100 pet. vernietigd. De velden zjjn met den grond gelijk gemaakt. In deze streek heeft nu de liagel drie jaar achter elkaar gewoed, zoodal nu voor de derde maal de oogst volkomen verwoest is. Het noodweer, dat Donderdag in Bohe- men gewoed heeft, heeft ook alle sombere berichten overtroffen. De berichten van de aangerichte schade beginnen nu pak door te ktflnen. De schade loopt in de millioenen. Hot aantal gewonden is nog niet bekend. Overal op de straten liggen omgewaaide wagens. Onder een daarvan vond men den voerman,. Idle omgekomen was. Bij NeuhaU3 in Duilsoh- Eóhemen is een locaal-trein door den storm ontspoord, waarbjj 10 mensohen gewond werden. NOODLOTTIG BEDRIJFS ONGEVAL. Ifi het Noorden van Berlijn heeft een dfoevlg ongeluk plaats gehad. Bij een ijzer- en staalfabriek in de Torf-strasse stortte een loopkraan, welke zich op een hoogte van 4 Meter bevond, in, waardoor vier arbeiders, die zich onder deze kraan ophielden, werden getroffen. Twee hunner liepen zulke gevaarlijke ver wondingen op. dat zij na eenigen tijd over leden. De beide anderen werden licht ge wond. INSTORTING EENER KERK. In een dorp op het eiland Sardinië is tgdens de H. Mis een kerk ingestort. Een deel der geloovigen wist zich tijdig in veiligheid te brengen, doch 14 vrouwen werden onder de puinhoopen begraven. Twee hunner wer den als lijken geborgen. De kerk, die uit de 17óe eeuw dateerde, was reeds sedert ge- ruimen tijd bouwvallig. RECLAME. Doorzitten bij Wielrijden, Stuk- loopen van Huid en Voeten, en Verbranden der Huid door de zon, verzacht men dadelijk en geneest men spoedig, door onmiddellijk te behandelen met 8150 HAARLEMMERMEER. De belangen van den Haarlemmermeerpolder Een belangrijke verbetering van den Tenneperweg. In het Polderhuis te Hoofddorp werd een vergadering gehouden van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder onder voor zitterschap van den heer II. van Dorsten. Dijkgraaf. Na opening en verschillende mededeelingen, werd onder applaus een schilderij van den heer Folmer aanvaard. De heer Jhr. van Lennep werd gekozen als heemraad, in de plaals van den. heer H. van Dorsten, die lot dijkgraaf werd ge kozen. Tot leden van de financieele com missie werden benoemd de heeren N. T. Geertsema en J. Lanser, tot plaatsvervan gers de heeren Van Staveren en Jac. Clay. Besloten werd, met 13 tegen 7 stemmen, de salarissen der opzichters te verhoogen. Het voorstel van Dijkgraaf en Hoogheem raden tot gelijkstelling van enkele dag- en nachtbrugwachlers wordt met 17 tegen 3 stemmen aangenomen. Met 16 tegen 4 stemmen werd verworpen het voorstel om één vrijen dag per week toe te staan aan dag- en nachtbrugwachlers, pont- en sluiswachters. Besloten werd tot verbetering van den Venneperweg, waarvoor een leening zal worden aangegaan, groot f. 150.000, mits de Provincie daarvoor een vergoeding uit bet wegenfonds zal willen bijdragen. Muziektent te Hoofddorp. Te Hoofddorp werd een bijeenkomst ge houden van de besturen der 5 zangvereni gingen en muziekverenigingen Ie Hoofd dorp om de plannen te bespreken, welke er beslaan om te komen lot het bouwen van een goed overdekte muziektent, waaraan groote behoefte wordt gevoeld. Oranjevereniging. Enkele ingezetenen van Hoofddorp heb ben pogingen in het «werk gesteld om te Hoofddorp te komen lot oprichting van een Oranjevereniging, teneinde in bijzonder op 31 Augustus op gepaste wijzo feest te vieren. Ecnigc weken geleden zijn daartoe onge veer 20 ingezetenen bij elkaar gekomen en hebben besloten tol het beleggen van een vergadering. Deze vergadering zal Vrijdag 12 ,fuli a s in „de Beurs" le Hoofddorp worden gehouden. Er zijn reeds voorloopige slalulcn ontwor pen, waarvan artikel 2 luidt: De vereni ging heeft ten doel: bet nrganisecren en houden van feesten te Hoofddorp ter gele genheid van de verjaardagen van H.M. de Koningin en van de leden van hel Konink lijk Huis en ander nationale gebeurtenissen of herdenkingen op zoodanige wijze, dat een ieder die met het doel der vereniging sym pathiseert, aan die feesten kan deelnemen zonder daarbij in zijn gevoelens of overtui ging op eenigerlei wijze te worden gekwetst. De omschrijving is juist zoo gekozen, dat niemand bezwaar behoeft te maken aan de feestelijkheden deel te nemen. liet voorloopig bestuur is samengesteld uit de heeren I. D. Smits, voorz., P. J. van Bruggen, secretnris-penningm. en dr. D. W. Zuijdam. Een eierveiling te Hoofddorp. De nieuw-opgcriclite veilingsvereeniging ..Haarlemmermeer" liccfi het plan opgevat zoo spoedig mogelijk een cierenveiling te gaan houden le Hoofddorp. Verwacht wordt dat do daartoe aangewende pogingen met- gunstig resultaat zullen worden bekroond, lemeer, danr ook de eierveiling le Nieuw- Venncp zich in een toenemenden bloei mag verheugen. In deze maand hopen twee echtparen in Haarlemmermeer hun 50-jarige echt- vcreeniging te herdenken. Op 20 Juli a.s. zal dit heugelijke feit wor den herdacht door hot echtpaar Th. Otte M. Vastenhout, wonende aan den Venneper weg te Nieuw-Vonnep, terwijl op 27 Juli a s. hel eclitpaar M. van der LuitC. van Ipe- ren z'n 50-jarig bruiloftsfeest hoopt te her denken. De heer B Koen, rijksontvanger te Hoofddorp is als zoodanig benoemd te Mid delburg. De Rcmonlecommissie is voornemens op Vrijdag 26 Juli a.s. op verschillende plaatsen in Haarlemmermeer aankoop te doen van paarden van 4'/» tol 8 jaar. HILLEGOM. De collecte voor den Gewapenden Dienst beeft in deze gemeente de som van f. 87,661/2 opgebracht. De Hillegomsche Zwemvereeniging ral l.a ir tweede Zwemfeest houden op Zaterdagmiddag a.s. in de Gemeente-Zweminrichting. Er is een mooi programma samengesteld voor óames, heeren, meisjes en jongens. Haarlemse!:e en Leidsche zwemsters zullen tegen elkaar kampen. De Haarlemsche red dingsbrigade zal hrat popdoiken demonstree- ren. De leus der regclingscommissie is: Kun je zwemmen? zwem dan mee! Het postkantoor te Zilk i3 weer ge opend. Tot kantoorhouder is benoemd de heer C. van der Vossen, gevestigd in het perceel Beeklaan nr. 1. Het station is op werkdagen geopend van 8.30 tot 9.30 uur en van 12.45 tot 1.45 uur. Tot ouderling van de Geref. Kerk alliier is benoemd de lieer De Jong ta Bennebroek. De trambaan in de Weeresteinstrail wordt hooger gelegd, tevens wordt de straat gedeeltelijk hooger gemaakt, zoodat zij rond komt to liggen. Met het oog op den afvoer van water zijn veie rioolkolken verplaatst. De weg zal hierdoor veel verbeteren, vooral als het gedeelte zandgrond aan de Oostzijde,, de vroeger gedempte sloot, ook bestraat is. Het verkeer ondervindt nog al ems storing, maar dat is eenmaal onvermijdelijk. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Benoeming tijdelijk wethouder Geldleening Slecht dninwateT Heitige debatten inzake briei Ge;l. Staten. Zaterdag te 4 nnr namiddag kwam de raad dezer gemeente in openbare spoedverga dering bijeen. Voorz. Burgemeester J. Schok king. Alle leden aanwezig. Er is een vacature wegens bedanken van den heer L. Kruyt, wethouder. De voorz. zegt deze spoedvergadering te hebber, moeten uitschrijven wegens een ont vangen schrijven van God. Staten. Dan maakt do voorz. bekend, dat door de leden van den Raad, de heeren J. Hueting en J. Evke- lenboom, een schrijven is gericht aan Ged. Staten, waarin genoemde heeren hun be zwaren indienen tegen de beslissing van den Raao, waardoor de heer Ij. v. a. Zw.in als lid van dien raad werd benoemd, in welk schrijven ook de mededeeling dat de uiteen, zetting der oorzaak van het bedanken door den heer Kruyt. door den voorz. a. d. Raad werd kennis gegeven. Genoemde heeren mee. nen volgens hun schrijven, dat de heer Kruyt zich aan een schorsing door den raad niet kan onttrekken. Dai. gt de voorz. dat een schrijven is entvangtn van Ged. Staten, waarin mededee ling gedaan wordt dat op Maandag 8 Juli njr. te 2.15 uur in het gebouw van het Provinciaal bestuur, Korte Voorhout,, Den Haag, een vergadering zal worden gehouden inzake het ingesteld beroep tegen de toe lating van den heer v. d. Zwan als raadslid., waarin de Raad zich kan laten vertegenwoor digen. De voorz. vraagt of de raad van oordeel is dat het gemeentebestuur zich in deze vergadering zal laten vertegenwoordigen. De heer Hueting vraagt of hem eerst gelegen heid kan gegeven worden een verklaring af te leggen. De voorz. heeft hiertegen bezwaar, doch zal hiervoor straks de gelegenheid geven. Nogmaals gevraagd of de raad zich zat laten vertegenwoordigen in de vergade ring op Maandag a.s., wordt door niemand antwoord gegeven, waaruit de voorz. de con clusie trekt, dat de raad zulks niet wenscht. Aldus besloten. Komt aan de orde benoeming van een tijdelijk wethouder. De heer J. v. Duyn vraagt waarvoor deze tijdelijke benoeming ncodig is. In de vorige vergadering zijn de geloofsbrieven van den heer v. d. Zwan onderzocht en in orde bevonden, tot toelating is besloten, waarom kan de heer v. d. Zwan niet beëedigd worden? De voorz. zegt dat zulks niet gaat vanwege het ingesteld beroep. Eerst moet thans de uitspraak van Ged. Staten worden afgewacht. De heer J. van Duyn is nog niet tevreden gesteld en ziet niet in, waarom dit oponthoud wordt ver oorzaakt. De heer P. Meerburg vraagt of B. en W. can nog niet de uitspraak van Ged. Staten hadden kunnen afwachten alvorens deze ver gadering uit te schrijven. De voorz. zegt, dat ook zulks moeilijkheden geeft omd3t Weth. It. Ouwehand naar het buitenland gaat em bij eventueele ontstentenis van den Burgem., er geen enkel lid van het Dagel. Bestuui in de gemeente zou zijn. De heer Parlevliet vraagt wjarom dan 14 dagen geleden niet is gedaan wat nu moet gebeuren. De voorz. antwoordt, dat B. en IV. toen niet wisten, wat nu aan de orde is. Volgt dus benoeming van een tgde'gk wethouder. Bij eerste stemming worden uit gebracht: J. v. Duyn 4 st., J. Dubbeldam 3 St., P. Meerburg 7 st. Aangezien geen vol strekte meerderheid is verkregen, wordteen tweede vrrje stemming gehouden. Uitslag; J. v Duyn 3 st., J. Dubbeldam 1 st., P. Meerburg lOst. Op een desbetreffende vraag óror den voorz., antwoordt de heer Meerburg tijd, 24 uur, in beraad wenscht te houden, dat hij de benoeming den wettelijk gestelden Punt 3 aangaan van een geldleening. Ten behoeve der nieuwe brug bjj de Turfmarkt was in 1928 een tijdelijke geldleening noodig groot f. 63706,11, waarvan inlusschen door de provincie 50 pet. is gerestitueerd. Intus- schen is het woonhuis met schuur aldaar ver kocht voor f. 8500,aan huur ontvangen f. 500,zoodat thans kan worden volstaan met een leening ad,,f. 27000,— welke tegen den koets van 100' pet. en een rente van 4 7/8 pet. kart'worden gWlot|n bij de Bank van Nefier'dnÜècBc Gemcentén, waartoe B. en W. adviseeren. Aldus wordt besloten. In verband met in de vnrlge raadszitting gestolde vragen door den heer J. v. Duyn betrr-ffende klachten over slecht drinkwater ir, de Roest v. Limburgstraat, kan de voorz, uitvoerige mededeelingen doen. die in het kort hierop neerkomendat het leggen van nieuwe buizen ,dit euvel voornamelijk ver oorzaakt. En vooral is hiervoor kans als zulks plaats heeft in doodloopende straten als R. v. Limburgstr. e.a. Na dergelijke klachten wordt ook altijd gespuid en in abnormale gevallen wordt den bewoners van dergelijke straten vergunning gegeven zelf te spuien, waardoor het stilstaande water in de nieuwe buizen wegloopt. In nieuwe wijken als het Zuider kwartier komt zulks ook wel voor. Aan derge- ljike klachten zal steeds volle aandacht worden geschonken. De lieer v. Tongeren brengt een klacht in over de onvoldoende waterafvoer b'' het Parlevlietslop en Duinhof. Ook dit zal de aandacht van B .en W. hebban. De heer Hueting krijgt dan het woord r.aar aanleiding van door hem bij den aan- vang der vergnd;ring gestelde vraag. Spr. zou naar aanleiding van de brief aan Ged. Staten door dr. Eijkelenboom en hem, willen spreken en tevens naar aanleiding van het dcor den heer Dubbe'dam gesprokene iu de laatste raadszitting. De voorz. zegt dat hij zulks riet kan toestaan. De zaak, waarover do heer Hueting wenscht to spreken wordt n.r. Maandag besproken in d? vergadering ter Prov. Griffie en niet alleen i; zulks niet aan de orde hier, doch bovendien kan op de uitspraak door Ged. Staten niet vooruitgeloo- pen worden. De heeren dr. Hueting on dr. Eijkelen boom zijn het hier niet mee eens en zeggen óat door hen ook aan den Raad een schrij ven i s gericht, waarop de voorz. er op wijst, dat door hen geen schrijven aan den raad is gericht doch een afschrift van een schrijven aan Ged. Staten. Spr. kan dus het verzoek, r.iot inwilligen. De heer Hueting zegt dan te willen spreken over een persoonlijk feil cn vraagt hiervoor verlof. Dr. Hueting zegt da i dal door den heer Dubbeldam in vorige raadszitting „minachting is uitgesproken aan het adres dergenen die oorzaak waren dat de heer Kruyt heeft bedankt als wethoudc-r en raadslid". Spr. zegt te verlangen dat de heer Dubbeldam die woorden terugneemt, omoat volgens hoogstaande personen ook in dezen raad die personen geen minachting verdiend hebben. Ook de voorz. zegt dat door hem is gezegd: het is beter dat der gelijke uitdrukkingen niet gebezigd kunnen worden. Het wordt tamelijk hefting in oen raad, waarbij de heer Dubbe'dam zelf herhaalt wat hf) zou gezegd hebben n 1. dat hij een diepe minachting had voor die personen. Dr. Hueting verklaart dan. dat hij en dr. Epkdenboom by den Burgemeester waren geveest en gezegd hadden wat zij hadden gezien, waarna door hen tevens was ge. vraagd of ze in deze daad iets verkeerd; oeden. tevens den Burgemeester vrijheid gevoed desgewenschl hunne namen te noe men Het debat blijft heftig, ook de heer Govt protesteert. De heer J. van Duyn zegt eerst le hebben gestaan aan de zjjde van RECLAME. 8125 Prijs per pakje 20 cent. oen heer Dubbeldam, doch na e?n en ander vernomen te hebben, is hij tot óe conclusie gekomen, dat de heer Dubbeldam inplaats van den heer Kruyt te .sparen, hem nog meer pijn veroorzaakt heeft en nog veroor zaken zal. De heer Dubbeldam blijft beweren, aat het er om t9 doen was den heer Kruyt nog een extra trap te geven. De voorz. dringt er bij den heer Dubbel dam op aan de gebezigde woorden terug te r.emen. Ook de heer v. Tongeren acht net in het belang der gemeente, wanneer de hoer Dubbeldam zgn excuus vraagt. De he?: Parlevliet zegt te meenen dat als de neei Dubbeldam de personen bekend waren ge weest, hij de woorden wellicht niet gebezigd zou hebben. De heer Hueting is het met een dergelijke opvatting lang niet eens. Of, zegt spr. wij dat waren, of iemand anders, doel niets ter zake. Nogmaals door den voorzL gevraagd of de heer Dubbeldam zijn woor den, waardoor de heeren Hueting en Eijke lenboom zich gegriefd achten, wil terugne men, antwoordt d? heer Dubbeldam dat hij daar nog wel een nachtje over wenscht te slapen. Hierna sluiting eter vergadering met gebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor zoover nooiig, mogen we er de parochianen op attent maken dat men voor aangelegenheden het Ziekentriduum te Leiden betreffende inlichtingen kan bekomen bij den voorzitter van het Wit-Gele Kruis. ,,Ze wagen het er maar op*', zoo zou men haast denken als we vernemen dat de poiitie hier binnen een uur tijd vier wielrij ders aanhield, wiens rijwiel niet voorzien was van het gewone belastingmerk! KATWIJK-AAN-ZEE. Wethoutierskenoeming. I> heer P Meerburg heeft de benoe ming tot tijdelijk wethouder aangenomen. Gevonden voorwerpeneen gekleurd schort; 5 meter ijzeren ketting; een blauwe postduif; een paar grijze kousjes en een da-mes-portemonnaie, inhoudende f. 2.52. Inlichtingen ar.-n het bureau van politie alhier. Het gemengd koor „Sursum Corda" van Leiden zal. naar wij vernemen, op 19 dezer een uitvoering geven in de Oude Kerk alhier. NOORDWITK. Bij hel ahier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn de afge- loopeit week als werkzoekenden ingese ore- ven 16 personen, t.w.: 10 visschers, 4 tim merlieden en 2 metselaars. NOORDWIJKERHOUT. Aanrijding. Gistermiddag 4 uur stapte aan de Drie sprong nabij liet Jagershuis mej. Ov.'L. uit de autobus NoordwijkHaarlem. Toen zij achter de bus omliep om den weg over te steken, werd zij gegrepen door een mo torrijwiel in volle vaart. Ernstig gewond werd zij het Jagershuis binnengedragen. Dr. Wüsle achtle directe overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis noodzakelijk. Ook de duo-rijdster werd gewond, doch kon, na verbonden te zijn, haar weg vervolgen. De maand-collecte in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht f. 41.50, wat voor een rijke gemeente, als hier, veel te weinig geacht wordt. OEGSTGEEST. Afscheid van Zendelingen. Zooals ieder jaar, zullen ook nu weer een aantal Zendeling-leerlingen, die hun studie beëindigd hebben aan dc Nederl. Zendingsschool, als zendelingen hun ar beid gaan aanvaarden in onze overzeesche gewesten, n.l. de heeren- J. Groot die zal uitgaan voor de Indische Kerk, N. Kieft voor Nieuw Guinea, B. Moendoeng voor de Indi sche Kerk K. A. Boot voor Halmaheira, H. G. Heusdens voor Midden-Celebes, K. Mie- dema voor Sangir en Jac. van Vessem voor Boeroe Zondagmorgen hebben twee hunner na mens de andere vertrekkenden een af scheidswoord gesproken, in het Groene Kerkkje, tot de kerkelijke gemeente van Oegslgeest, nl. de heeren van Vessem en Moendoeng. Onder het zingen van Psalm 68: 10 wer den beide heeren door den kerkeraad bin nengeleid en betrad ds G. Henneman als eerste spreker den kansel. Bij den aanvang las z.cerw. voor 1 Ko- rinthe 12 en ging de groote schare voor in gebed. Bij zijne inleiding bepaalde z.eerw. zich bij het boek der Handelingen waar geschre ven is van de Broeders die worden uitge zonden om het Evangelie te verkondigen. AHereerst sprak de heer J. van Vessem die onder het zingen van Gezang 3: 2 den kansel betrad Reeds vele malen is van u, gemeente, door vertrekkende zendelingen afscheid ge nomen, waarom ook thans wij tot u komen om een afscheidswoord te spreken. Wij, jonge menschen, die zich in den dienst der Zending hebben gesteld, zij'n naar hier gekomen om weer te vertrekken. Van veel wat ons lief is geworden moeten wij afstand gaan doen. Persoonlijk heb ik hier in de omgeving en in de gemeente veel aan het „jeugdwerk" wat mij zoo -lief was, gearbeid. Spr. dankte op deze plaats voor de in dien tijd verleende steun en medewer king, inzonderheid ds. Jansen Schoonhoven bij wien spr. 9(eeds een opgewekt jeugdleven heeft gevonden. Als herin nering? woord vóór den aanvang van de groote reis had spr. voor de ge meente gekozen de woorden: „Zondig niet meer' en voor de jeugd: „Weaet volmaakt". Aan het einde van zijn korle, maar van vasten wil getuigende rede, wees spr. de jongeren vooral op het in de wereld bren gen van de getuigenis van Jezus, hen daar bij ernstig wijzende op de te volgen rich ting. Met het zekere doel, dit fe willen voor oogen houden zullen ook wij van hier gaan, eindigde spr Onder het zingen van Psalm 103: 11, beklom de heer B. Moendoeng don kansel, die zijn rede begon met het ondoor grondelijke van de groote redding die den Heiland ons brengt, waarvan dc Apostel spreekt. Met de gekozen tekstwoorden: Om gord de lendenen en hoopt op de genade door de verkondiging van het Evangelie van Jezu« Christus wijst spr. op de geva ren van den komenden arbeid voor den zen deling, Om die gevaren te vermijden moe ten de lendenen stevig omgord worden. Af gezien van het pessimistische of optimis tisch bezien van de wereld, wil de Heiland dal wij allen ons oog richten naar boven Dit kunnen wij alleen doen door de kracht Gods en niet door ons zeiven. Evenals Petrus, die zijn Heiland verloo chende. hebben wij allen onze zwakke mo menten, maar zoo ons oog open is voor de groote genade van onzen Heiland, kunnen wij Jlem dienen. Dan kunnen wij komen waar Christus on9 ten arbeid roept. Christus voor ons en wij voor Christus, zooals onze tekst ons in zijn geheel weergeeft, kan de groote genade ons aller erfdeel zijn. want bij God alleen is de groote genade Met Gods kracht en volkomen vertrou wen op Zijne genade aanvaarden wij dan onzen arbeid. Dankend bidden wij God om die genade. Zich richtende tol de gemeente, dankt sor namens zijn medebroeders, allen voor het beloonde medeleven, den tijd van hun studie in de Zendingssrhooi. Grooten dank zegt spr.. dan aan heide predikanten. Dat God u allen loone voor hetgeen gij voor ons waart, eindigde spr. Gezongen werd daarna Gezang 38: 1 en sprak de lieer Forlgens, director van het Internaat, die zijne toehoorders wees op de heerlijke, doch zware taak welke den zendeling op de schouders gelegd wordt. Niet met kracht of gewald, zegt ons het Woord Gods, zoo zal het geschieden. Itet pad des rechtvaardigen is als een rechf- schijnend licht. Zooals de zon opklimt in kracht, zoo gaat oveneens het leven van den Evangelie dienaar. Het zendeling zijn, is dan ook een gaan in de kracht Gods. dat naarmate liet klimt, ook sterker wordt. Spr. richt zich vervol gens tot de vertrekkenden. In uw jonge le ven hebt gij reeds gevoeld dat een zekeTC vasle richting uw deel zoude zijn. Zoo ongeveer gelijk met u, p.m. 6 jaar geleden, hebben wij ons te samen met u in de school gevestigd bezield met dezelfde ge dachten nl. het volgen van het zonnig levensoad. Wij hebben elkander niet teleurgesteld in dien tijd van samenzijn en samenwonen, hoewel wij niet altijd van dezelfde gedach ten vervuld waren. Toch waren het onze beste oogenblkken als wij de ernstige din gen samen overdachten. Straks zult gij bereiken, wat gij u van den zendingsloopbaan hebt voorgesteld. Uit eigen ondervinding kan ik u z.eggen dat zekerlijk teleürstellingen uw deel zullen zijn maar, zoo u dc vraag goed kunt beant woorden: Is bij mij het pad der rechtvaar digheid le vinden? dan zult u ook zeker de vTuchten van uwen arbeid oogsten. Binnen enkele weken zal uw schip ver- irekken en zult gij al varende het volle licht tegemoet gaan. Wat zal het zendings- vold u brengen? Met enthousiasme hebt gij u op de studie toegelegd. Laat ditzelfde en thousiasme u ook ten voorbeeld zijn. bij het aanvaarden en volbrengen van uw zen- dingsarbeid. Zegt met Johannes: Gij Heere moet was sen en ik minder worden, maar laat kracht in Hem uw leven zijn zooals het den zen deling betaamt. Brengt op het arbeidsveld het Kruis van Christus mede, en dan zal zegen uw deel zijn. Laat wereldzin en op pervlakkigheid uw grootste vijand zijn, maar brengt de heerlijkste aller boodschap pen tot hen die verdwaald zijn. Gij brengt danr niet u zelve, maar uw Koning. Zich richtende lot de gemeente, zegt spr.: Hier staan waar jonge mannen gereed om naaT het zendingsveld te vertrekken om door den Geest des Heeren het heidenvolk bekeering le brengen. Aan uw kant staat 2—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6