UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. VRAGENRUBRIEK. WARMOND. Heden bracht de Minister van Staat, Commissaris der Koningin in deze Provin cie een officieel bezoek aan deze Gemeente. Ter vehvelkoming van Zijne Excellentie waren op het Raadhuis aanwezig het vol tallige College van B. en W., de Gemeente- Secretaris en de Gemeente-Ontvanger. Nadat bedoelde personen aan Zijne Excel lentie waren voorgesteld en deze op de de Raadzaal had vertoefd, werd ingevolge het verlangen van Zijne Excellentie een rondgang gemaakt door het dorp. In de eer ste plaats werd een bezoek gebracht aan de jachthavens 't Fort en Cieco, eigenaren de heercn Alb. Oudshoorn en N. Kieken. Zijne Excellentie sprak er zijne verwonde ring over uit. wat hier tot stand gekomen was en feliciteerde de Gemeente met het bezit van zulke aan alle eischen voldoende jachthavens. Hij liet zich door de eigenaren over alles inlichten, waarna hij, zeer vol daan over alles wat hij gezien had. een kijkje ging nemen in het nieuwe Raadhuis. Ook hier toonde Zijne Excellentie zijn groote belangstelling. Nadat hij afscheid van B. en W. genomen had, begaf Zijne Excellentie zich naar de Gemeente Sassen- heim. Hot bezoek van den Commissaris der Koningin aan deze gemeente viel samen met een op de meren alhier gehouden de monstratie met glijboolen, welke demonstra tie plaats vond in tegenwoordigheid van enkele opper- en hoofdofficieren. De de monstratie ging uit van de jachthavens 't Fort en Cieco en werd geleid door den heer N. Kieken, reserve-luitenant. Voor deze de monstratie bestond van genoemde zijde zeer groote belangstelling. Geslaagd te Rotterdam voor het on derwijzersexamen de heer A. Stijnman al hier, van de R.K. Kweekschool St. Lucia. RECLAME. /f**!*/. -froesfiya x+*~ 8008 ALPHEN. Van de N.V. Scheepsbouwwerf „De Industrie", vji. fa. D. Boot werd gisteren met goed gevolg te water gelaten de motor boot bouwnummer 930, groot pl.m. 80 ton. De boot is in aanbouw voor Holl. rekening. Doordat een der hónden achteruit liep kwam de melkhandelaar v. d. N. met zijn wagen geladen met bussen met melk gisteravond langs de Aarkade in een in de Aar liggende schouw (vlet) terecht. De wa gen kantelde en eenige bussen met melk, ongeveer 200 liter, gingen geheel verloren. AARLANDERVEEN. Een 50-tal leerlingen der Christelijke school maakten met een 2-tal autobussen een uitstapje met geleide naar Zandvoort, Haarlem en omgeving Een en ander werd in oogenschouw ge nomen. Hoogst voldaan keerden zij 's avonds weer huiswaarts: BODEGRAVEN. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van S van Katwijk en H. H. Hoogendoorn. Getrouwd: J. Bijland 36 j. en A. Verwey 23 jaar. 1 In den loop dezer week hebben zich in onze gemeente de volgende personen ge vestigd: E. M. Aussel, zonder beroep van Den Haag A. den Blijker. dienstbode van Zwammerdam G. van Arkel, hulp in den huishouding van Buurmalen J. Stam, onderwijzer van Sliedrecht J. Blom, schilder van Eindhoven W. van Dom melen en gezin, landarbeider van Bar- woudswaardcT. Inmiddels vertrokken: II. J. Verdouw, dienstbode naar Linschoten S. Booij, chauffeur naar Gouda A. van Triet, on derwijzer naar Den Haag -A. W. v. d. Kleijn, landarts naar Utrecht V. G. J. van Soeren, apotheker naar Amsterdam .1 van der Panne, zonder beroep naar Reeuwijk G. C. de Ruyter, stoffeerder naar Woerden -J. v. d. Stoel, zonder be roep naar Zegveld. In de Meye werd een meisje, pleeg kind van mej. D. in de omgeving van de Kerkweg aangereden door een hardrijden, den auto. De automobilist zag waarschijn lijk niets van het ongeluk want hij reed onverstoorbaar door. Even later passeerde een andere auto, waarvan de bestuurder liet kind zag liggen en opnam. Onmiddellijk werd naar hier gereden, waar aanvankelijk geen dokter te vinden was, doch even later dr. Beijc-1 een eerste onderzoek instelde. On middellijke overbrenging naar het zieken huis was noodzakelijk. Men vreest voor het. leven van de kleine. Vermoedelijk geschiedde de aanrijding door een vrachtauto. De heer Oldemans heelt kans gezien de namen van enkele der bewerkers van het incident te Nieuwerbrug te ontdekken Tegen deze- personen zal hij een aanklacht indienen. Mr. Mobach te Den Haag heeft rechtskundige bijstand toegezegd. De Chr. Gymnastiekvereen. D. O. S. heeft in een wedstrijd met den slingerbal tegen de gymnastiekvereen. „Hygea" te Alphen a. d. Rijn met 60 een overwin ning behaald. Voor deze vereeniging, die eerst sinds heel kort dit spel beoetent een mooi succes! BOSKOOP. Autotocht voor onden van dagen. Hel was gistermorgen op den Zijdcweg een drukte van belang! Auto's reden af en aan, en hel was dan ook Ie zien, dat er iets bijzonders moes! gebeuren! Dit bleek ook in werkelijkheid het geval, want de ouden van dagen en de verpleegden uit het wees huis gingen een autotocht maken over Lei den, naar Den Haag en Scheveningen. Er waren 16 auto's, allen versierd met oranje-vlaggetjes. De leiding voor deze tocht berustte bij de heercn D. v. d. Geur en W. Kruiswijk, die alles tol in do puntjes hadden verzorgd. Eindelijk werd het sein tot vertrek gege ven, aan het wuiven met zakdoeken en het wisselen van handdrukken was natuurlijk geen gebrek. Het leek wel als of er voor goed afscheid genomen werd. Men had de oudjes eens moeien zien glunderen, met gezichten ot zij heel wat in de melk te brokkelen hadden. In Wassenaar werden versnaperingen rondgedeeld, daarna ging men door naar Scheveningen. Terug in Den Haag verslerkte men den inwendigen mensch. Teruggekomen in Boskoop, wachtte hen aan de grens der gemeente nog een verras sing, door de harmonie „Excelsior" werden zij verwelkomd. Met muziek voorop werd naar hotel „Klaassen gereden, en in den zaal van ho tel Klaassen genoten zij vari een heerlijken maaltijd. Zooal9 te begrijpen, is er volop genoten, en is een woord van dank hier zeker op zijn plaats aan allen die hebben medegewerkt om dezen dag voor onze ouden van dagen tot een onvergetelijken te maken. Morgen 6 Juli as., n.m. 8 uur, zal de harmonie „Excelsior" in de tuin van den heer J. W. v. d. Willik een concert geven. Gislermorgen is een aanvang gemaakt mei de slooping van twee perceelen aan de Dorpstraat, waardoor de verbinding van den Koninginneweg mei de Burg. Colijn- slraal lot stand zal komen. WOUBRUGGE. Oranje-feesten. Gisteravond 4 Juli vergaderde onder lei ding van den voorzitter den heer P. Zeij- derveld, de feestcommissie 1928. Na het lezen van de Notulen der vorige vergade ring door deft secr. Jac. Westmaas, bene vens eenige ingekomen stukken werd over gegaan tot bespreking der te houden feesten welke besloten zijn te houden den lien en 12 September a s. Verschillende sub-com missies werden benoemd voor de te uit voeren werken. Besloten werd den eersten dag hootdzakelijk te besleden voor kinder feesten en den tweeden dag vooralle volks spelen, zooals ringrijden, blaaslrappen, tonkruipen, sprietloopen, stoelendans, enz. benevens bioscoop op open veld en sluiting met een schitterend vuurwerk. Te half twaalf uur sloot de voorzitter onder dank zegging deze geanimeerde vergadering. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Ingekomen stukken Verzoek N. H. School Gunning gemeentewerk 1929 Prijsbepaling bouwgrond Rondvraag. De' Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bgeen. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig 6 leden; wegens ziekte afwezig de lieer Edelman. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van de navol gende ingekomen stukken. a Missive, van Ged. Staten, houdende me dedeeling dat het raadsbesluit tot vaststelling van het vermenigvuldigingsgetal voor de plaatselijke inkomstenbelasting voor liet be lastingjaar 1929 1930 voor kennisgeving aan. genomen is. b. Als voren, tot goedkeuring van de wijzigingen der begrooting, dienst 1928 en 1929, c. Van den Minister van Staat, Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, een extract uit het Koninklijk besluit van 14 Juni 1.1. no .41, houdende herbenoeming van den heer P. Hoogenboom tot Burgemeester dc-zer gemeente. Wethouder van Muiswinkel wenscht den voorz. hiermede geluk namens den Raad en hoopt ook voor ae komende periode weder op een aangename samenwerking. De voorz. dankt voor deze felicitatie en hoopt wederkeering dat de samenwerking van dien aard mag zijn, dat daarvan in de toekomst nog meer vruchten mogen worden gezien. Schrijven van den Bond van Bedrgts- autohouders in Nederland, met de vraag oi van gemeentewege niet een deel kan worden bijg«iragen in de kosten van opruiming van eer. boom voor het huis van den heer Van Munster, welke kosten blijkens ingewonnen meoedeelingem ongeveer f.60 a f. 70 zullen bedragen. Do voorz. ziet in het opruimen van bedoel den boom geen gemeentebelang. Wethouder HoogeDdjjk wijst op de komende nieuwe verkeersweg achter het dorp, waar- atjor de hinder voor het verkeer van ge noemden boom wordt opgeheven. Wethouder van Muiswinkel wil de boom gaarne behouden met het oog op de veilig heid voor de voetgangers. Met algemeene stemmen wordt besloten het verzoek al te wijzen. 2. Aan" de orde komt thans weder het verzoek van de Ned. Herv. Schoolvereea. om de kosten voor het herstellen van de plafonds dier school, welke zijn ingestort, voor rekening der gemeente te nemen, welk verzoek in de vorige vergadering voor nader onderzoek is aangehouden. De voorz. deelt mede, dat het onderzoek B. en W. de overtuiging heeft gegeven, dat de oorzaak van het instorterf dei- plafonds meet worden gezocht in een voortdurende lekkage van vroeger, zoodat deze plafonds bjj de overname der school niet meer in goeden staat waren. Zij stellen daarom voor de door het Schoolbestuur gemaakte kosten voor het herstel ad. f. 79.10 voor rekening der ge meente te nemen. Welh. Hoogendijk wil er op wijzen, dal het Schoolbestuur op restitutie der bedoelde kosten geen recht kan laten gelden; doch alleen uit billijkheidsoverwegingen voelt spr. er voor om het Schoolbestuur daarvoor scha deloos te stellen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 3. Verzoek van het bestuur der Vereen, tot bevordering van Christolijke Belangen, van welke vereeniging de school voor Chr. Nat. onderwijs uitgaat, om ingevolge art. 72 dei Lager-Onderwijswet 1920, medewerking te willen verleenen. a. tot het vervangen van de bestaande privaten en waterplaatsen in het schoolge bouw door w.c.'s met automatische water spoeling; b. in verband hiermede het ver vangen van de verzakte tegelvloer in de aehterdwavsgang door een betonvloer. De voorz. zegt dat het verzoek aan de wettelijke bepalingen daaromtrent voldoet, waarom B .en W. voorstellen voor wat betreft het gevraagde onder, a. de noodige medewer king te verleenen. De toestand der privaten van voornoemde school voldoet niet meer aan de tegenwoordige eischen. Blijkens door hel schoolbestuur overgelegde memorie van toe lichting, worden de kosten hiervan geraamd cp t. 380.Wat de aanvraag onder b. betreft ,zijn B .en W. van meening, dat dit een kwestieus punt is, omdat de vraag rijst in hoeverre deze werkzaamheden verband houden met het onder a. genoemde. De kosten hiervan worden op f. 290,geraamd. Een voorloopige bespreking met het hoofd der school hieromtrent, heeft B. en W. de over tuiging geschonken dat over de regeling dezer zaak met het schoolbestuur wel de noodige overeenstemming kan worden bereikt, waarom zij voorstellen de gevraagde medewerking te verleenen en de regeling van de uitvoe ring van het onder b. bedoelde in nader over- log met het schoolbestuur aan B. en W. op te dragen. Na eenige bespreking wordt conform met algemeene stemmen besloten. 4. Vaststelling pensioensgrondslag van oen oud-keurmeester J. Burggraaf Nadat hieromtrent door den heer Hoeks enkele inlichtingen ztjn gevraagd wordt be- doelde grondslag vastgesteld met ingang van 1 Oct. 1913 op f. 90.60 en met ingang van 1 Jan. 1918 Op f. 93,70. 5. Bespreking al of niet gunning van het Gemeentewerk over 1929 aan de laagste inschrijvers. 11e voorz. zegt dat de uitslag van de on langs onder de ambacht6bazen dezer gemeen, te gehouden aanbesteding van het een-jarig onderhoud enz. van de gemeente-eigendom men van dien aard is, dat B. en W. zonder den Raad te hooreu geeu vrijmoedigheid heb ben kunnen vinden het werk aan de laagste inschrgvers te gunnen. De be^roolingscijfers toch zjjn belangrijk overschreden. Merkwaar dig daarbij is ook dat juist de aan de beurt van uitvoering der werken zijnde ambachts bazen de laagste inschrijvers waren. In een samenspreking van B. en W. met de laagste inschrijvers in tegenwoordigheid van den gemeente-opzichter is op een en ander ge wezen, doch resultaat heeft dit niet opgele- veie. B. en W. zouden thans gaarne de mee ning van den Raad vernemen hoe in deze moet worden gehandeld. Ter bespreking van dit punt wordt de open bare vergadering eenige oogenblikken ge sehorst. Na heropening wordt met algemeene stem men besloten de aanbesteding af te wijzen en alzoo bet werk niet te gunnen. Aan deD gemeente-opzichter zal worden verzocht met ae laagste inschrijvers een bespreking te houden .waarbij het in hun keus zal worden gegeven om de verschillende werken voor de begrooÜDgscijfers uit te voeren en indien oeze daartoe niet bereid zijn. dan een an deren weg te zoeken, zooals ook reeds is besproken. 6. Bespreking tot het leggen van trot toirs langs den Rijksstraatweg. In verband met de door het Rijk ter hand genomen werken tengevolge van de verlaging van de beide bruggetjes in den Rijksweg in de kom van het dorp, stelt de voorz. aan de orde een bespreking omtrent het leggen van trottoirs langs het te verstraten gedeelte van bedoel den weg. Het eindresultaat dezer bespreking is, dat aan den gemeente-opzichter zal worden op gedragen een kostenbegrooting, te maken voor bet leggen van een trottoir van quei.at- tegels vanaf den heer J. Boeijenga tot den heer C. Verben en aan ae andere zijde van den weg vanaf hotel „De Rustende Arend" tot aan den heer J. Slugter. Voorts wordt in verband met deze be spreking eveneens besloten een zelfde trot toir aan te leggen in de nieuwe straat op het bouwplan „Buiteodorp" langs de nieuwe pastorie der Geref. Kerk en de in aanbouw zgnde woning van den heer J. Tb. Hoog- teijling en bedoeld trottoir vanaf het begin oer straat tevens door te trekken langs het bouwterrein van den heer Wienljes. 7. Prijsbepaling tot verkoop van bouw grond ter breedte van pl.m. 13 M. aan de zijstraat van het bouwplan „Buitendorp" tot de sloot langs den tuin van den heer F. Schreuder Sr. Naar aanleiding van een daaromtrent in- gekomon aanvraag vasn den heer P. Plomp, aannemer te Bodegraven, die voornemens is op dit terrein een tweetal woningen te houwen, stellen B. en W. voor bedoelden grond ter oppervlakte van pl.m. 286 M2. te verknopen voor den prijs van f. 2,25 per M2„ onder de reeds bekende bepalingen om trent hdt maken van afscheidingen en tijd van bebouwing. Na eenige bespreking conform besloten. 8. Wijziging begrooting 1928. In verband met een nog laat ingekomen rekening over bedoeld dienstjaar, wordt de oaardcor noodige wijziging der begrooting goeogc-keurd. Bij de rondvraag informeert weth. van Muiswinkel naar het verzoek van een 4-tal inwoners van den Tempel, in de vorige ver- gaoeriitg ingekomen, inzake bijdrage van de gemeente in de kosten van aansluiting van hunne woningen aan het electrisch net dei gemeente Reeuwijk. De voorz. antwoordt dat door de ziekte van den heer Edelman, die hieromtrent zou ra;: porteer en, »nog geen onderzoek heeft plaats gehad. Na eenige bespreking wordt besloten, even als een reeds vroeger behandeld dergelijk verzoek van bewoners uit het gemeentedesl „De Tempel", in de bedoelde voor rekening van adressanten komende kosten, tot een maximum van 50 pet. bg te dragen. Voorts wijst weth. van Muiswinkel nog op een duiker, voor het kantoor van den heer Hoogendijk, welke duiker doordat deze stuk is, gevaar oplevert. W'eth. Hoogendijk antwoordt dat hij de gc-heelc berm van den weg, waa-in genoemde duiker zich bevindt, eenigen tijd geleden aan hel Rijk heeft verkocht, zoodat liet herstel daarvan dus Rijkszaak is. De heer Linscholen vraagt of al tot over eenstemming is gekomen met mej. wed. Sterk inzake het trottoir voor hare nieuwe wonin gen in Oud-Bodegraven. De voorz. deelt het verloop mede van een cnuerhoud dat hij hierover met de eigena res heeft gehad. Aangezien dit onderhoud niet tot een gewenscht resultaat heeft ge leid. is aan mej. Sterk een aanschrijving gericht, waarbij haar een termijn is gesteld waarbinnen sfg' alsnog vergunning voor het loggen van dit trottoir moet aanvragen, daar anders proces-verbaat tegen haar zal worden opgemaakt. Niets meer te behandelen zgnde, sluit de voorz. hierna de vergadering. Burgerlijke Stand. Ingekomen: uit Bloem endaal, Hendriks Ge rard a van der Sloot, religieure, C. 49 id. Maria Anna Koopman, religieuse, C. 49 W'estwcud. Maria Cornelia Heemskerk, on derwijzeres, C. 49 Haarzuiiens, Joannis de Wit, tuinknecht, C. 46 Gouda, Pietei Aóriaan Konijn en gezin, bakker, D. 49c Voorhout, Nicolaas Johannes van Niekerk, zonder beroep, C. 64 Lemsterland. Mar tin Koenen, boerenknecht, D .1 8— Wanne- Eickel, Duitschland, Johanna Heuvels, zonder beroep. C .49 Eindhoven, Jan Westerling, tuinknecht, C. 46 Hazerswoude, Helena van der Meij, dienstbode, A. 122 Zalt-Bom- mel, Johannes Evers en gezin, arbeider, G. 113 Leiderdorp, Jan Dirkzwager en gezin, steenfabrieksarbeider, A. 88 Alphen a. d. Rijn, Kaatje Koster en kind, echtgenoote van Albert Steenbergen, zonder beroep, D. 15 Haarlem, Johanna Stednfoort, weduwe Arie oen Hollander, zonder beroep, O. 108 Lei- oeruorp, Woenderik de Jong en gezin, steen- fabrieksarbeider, A. 90. Vertrokken: naar Rotterdam, de la Reystr. 58 b. Peter Kusters en gezin, los werkman, B. 21 Bodegraven, Zuidzijde 61, Antoni- us Werkhoven, tuinknecht, C. 46 Bode graven, Goudsche straatweg 29, Petrus Cor nelia van Velzen. tuinknecht, C. 46 Arn hem, Lawick van Pabststraat 169, Willemina Egberdina Stempher, dienstbode. A. 55 Bloemend aal, Boekenroodeweg 9. Elisabeth Pipers, religieuse. C. 49 Bodegraven, Weijpoort 51. Anna Ggsbertha en Jannie van deT Heijden, zonder beroep, A. 3 Voorburg, Buitenruststr. 56, Wilhelmina Hoo gendoorn. dienstb., B. 85Bergsclienhoek, Rotte 280, Jan Konijn, bakkerskn.. D. 50. Alljülirden, Duitschland, Klara Albcrs, dienstbode, B. 36. Hollen, Duilschland, Mariechen Cordcs, id.B 76. Slerkerade, Duitschland, Isabella Brams, id. BI. Cuxhaven, Duitschland. Louisa Margarelha Haiisel, dienstbode. BI Hornslet, De nemarken, Johannes Nielsen, zonder be roep, B 10. Bodegraver. O.B. 13, Arie Huibert van Oosterom, landbouwer, B 41 Woerden, Meulmansweg 7, Manrtje Uithol, zonder beroep, B 15. Alphen a. d. Rijn, Wilhelminaslraat 51, Cornelia Rodenburg, dienstbode, A 124 Laren (N.H.) Corne lls Sluijler en echtgenoote, plateelschilder, Al Rotterdam, Haringvliet, Elisabeth GeCrlruida van Mnrkesteijn. kinderjuf frouw A 149. Bodegraven, Adriana den Blijker, dienstbode, B. 113 Hazers- woude. Gemeene weg. Geertruida Wilhel- mina Niesten, dienstbode, A. 150. De collecte, in de Ned. Herv. Kerk al hier gehouden ten hale der Ned. Herv. School, heeft opgebracht de som van f.51. Bij de gehouden overgansexamens aan do Chr. II. B. S. te Alphen a. d. Rijn, zijn o. m. geslaagd onze plaalsgenooten J. Koster die van de le naar de 2e klasse is hevoTderd en Ne. de Bruijn, die van de 3e naar de 4e klasse is overgegaan. RECLAME. 7936 ATHLETIEK. NEDERLAND- WEST DUITSCHLAND v. DAMES De Nederlandsche damesploeg, die Zondag 14e Juli le Gouda tegen West Duitschland zal uitkomen, is als volgt samengesteld: 100 Meter B. ter Horst en L. Aengenendt. Reserve M. Briejer (Leiden). 4 x 100 Meter estafette: B. ter Horst, L. Aengenendt, M Briejer (Leidon) en Tonnon. Reserve Kips. 800 Meter: A. Tym en A. J. Malton Re serve v. Noort (Leiden). 80 M. horden: Mevr. A. de JongZon- aervan en A. Siesweraa. Reserve G. Tolsma Verspringen m. a.: Mevr. A. dè Jong Zondervan en M. Briejer (Leiden). Hoogspringen m. a.: L. Gisolf en H. Leeksma. Reserve R. v. Haaren. Discuswerpen: A. le Nobel en D. Wevers. Reserve L. Rombout. Speerwerpen. S. A. le Nobel en D. Leon- hart. Reserve Rombout. Kogelstooten: G Schoonhoven en L. Aen genendt. Reserve S. A. le Nobel. SCHERMEN. EEN PRACTISCH ELECTRISCH APPARAAT. Aangeven van tonchés. Het „Hbld." schrijft: Woensdag werd in de zaal Bouillet te Den Haag een schitterend geslaagde demon stratie gegeven met een apparaat, hetwelk de moeilijkheden van het juist jugeeren bij degenpartijen, tot een minimum beperkt. De schermer is door een langen draad, die aan de ceintuur, welke de schermer om het midden draagt, via een op wind-apparaat aan het toestel js verbonden. Deze draad loopt onder het vest van den schermer dooT langs den gewapenden arm naar den degen, alwaar hij in de kom, door middel van den stekker aan dezen is verbonden. Zoodra nu de schermer zijn tegenpartij raakt, gaat een belsignaol en wordt op het apparaat een nummer zichtbaar, hetwelk aangeeft, den schermer die getroffen is. De vinding mocht zich in een groote be langstelling van de aanwezigen verheugen, onder wie wij opmerkten den Franschen ge zant te Den Haag, den commissaris der Ko ningin van Zuid-Holland, jhr. Van Karne- beek en den voorzitter van den Belgischen schermbond. kolonel Anspacb. Het toestel werd door prof. Bouillet hier te landen geïntroduceerd en is een vinding van de heeren Jaquett en Jourdan. COMPETITIE VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Voor de Leidsche schermcompetitie trok gisteravond „Emtégeës"' tegen de Alph. Sch.club. Deze wedstrijd, die onder leiding stond van den heer E. C. de Jager als hoofdsecondant, had plaats in de gymna stiekzaal van de school a- d. Oudshoorn- schen weg te Alphen. Voor „Emtégeës" komen uit de heeren Kors, Snijders, De Vries en De Jong; voor Alphen dr. Loth, Stokhuizen, dr. NieuweDhuizen en Olthof. Precies op tijd laat de heer De Jager be ginnen met de partij KorsLoth, door laatstgenoemde met 41 gewonnen. Het blijkt al direct dat de équipe van ,,Emté- geës niet opgewassen is tegen de veel oudere tegenstanders uit Alphen en de ge- heele le ronde is op de partij De JoDg— Olthof na, voor Alphen. De 2e ronde geeft denzelfden uitslag, zoo dat op de helft der ontmoeting de stand 6—2 is voor Alphei). Alleen De Jong heeft 2 partijen voor z'n club binnengehaald. Id de derde ronde is het- Snijders, die z'n partij tegen Olthof met 4—3 weet te winnen. Stand 9—3 voor Alphen. De laatste ronde wordt door „Entégeês" goed ingezet. De Jong slaat Nieuwenhuizen met 4—3, ook de overige leden van ,,Emté- geës" ko-men er beter in en geven goed partij, doch kunnen niet voorkomen de 'beslissinde treifer te incasSeeren. Zoef komt het einde met den stand 124 voor Alphen. Deze uitslag moge eenigszins ge flatteerd zijn, stellig heeft de sterkste club gewonnen Het spel van de jongeren was dikwijls iets te onbesuisd, en te open, waarvan hun tegenstanders handig gebruik maakten door het plaatsen van vóÓTstëketf en voorhouwers. Uitblinker in deze ont moeting was dr. Loth, die al z'n partijen wist te winnen, waaTvan twee met 41. .Voor „Emtégeës" was het De Jong met 9 gew. partijen. Verdere uitslagen zijn: Olt hof 2, Stokhuizen en dr. Nieuwenhuizen elk 3 gew. part. Snijders 1, Kors en De Vries 0 gew. part. Na afloop sprak dr. Loth enkele woorden van dank voor de opkomst en de sportieve meldingen De leiding was vlot en correct. Men is hiermede tevns op de helft der competitie gekomen en gaat na de vacantia door. De stand is nu: Alphen No. 1 met alle ontmoetingen gewonnen. A. E. W. II No. 2 1, verl. match. L.P. S.V. No. 3. met 2 verl. match. Emtégeës No. 4, met 3 verl. match. L. S., te O. De gemeente Haarlem mermeer behoort niet tot de Kamer van Koophandel voor Rijnland, doch tot de K. v. K. te Haarlem. 2—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6