70ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 5 Juli 1829 Tweede Blad No. 21259 UIT DE OMSTREKEN. i TOT MINISTER-PRESIDENT VAN JAPAN EEN VERPLAATSBARE VLIEGTUIGHAiNGAJR is door de Junkerfabrieken is benoemd Hamaguchi. Naast hem de DE ZONDERLING. De Egyptische kameleon, die zich pl Iseling van kleur kan te Dessau geconstrueerd. Het geheel kan zonder fundeering worden opge- afgetreden minister-president baron Taraka. veranderen en één geworden met zijn omgeving, zijn buit afwacht, steld en heeft een ruim te van 25 bij 20 meter. Zij zijn gekleed in het typisch Japansch gewaad. IN HET STEDELIJK MUSEUM TE AMSTERDAM is de internationals Economisch Historische Tentoonstelling geopend. Een kiekje van de auto riteiten, onder wie minister Waszink, tijdens de openingsplechtigheid. EEN MESSE-STAD" IN AANBOUW. Op de groote tentoonstellingster reinen van Witzleben zullen gebouwen verrijzen, die tezamen een tentoon- steïlings-stad vormen. De bouw is in vollen gang, zooals bovenstaande luchtfoto laat zien. AALSMEER. De Snijbloemen. Tengevolge van het over 't algemeen koele weer blijven de snijbloemen aan de veilingen alhier vrij stationair en op som mige dagen kan zelfs van flinke prijzen worden gesproken. Zoo werd deze week nog voor de beste kwaliteit rozen 20 ct. per stuk betaald, wat wel opvallend ia midden in den zomer. Een faktor, welke mede een goeden prijs der snijbloemen be vordert, is de kleine aanvoer; mede gevolg van het koele, zonlooze weer, waardoor de bloemen slechts langzaam groeien. Een auto, geladen met hout van de C.T.A.V., alhier, geraakte in het Oosteinde in de wegsloot. Nadat het hout was afge laden gelukte het de auto op den we. te brengen De bestuurder wist er tijdig af te springen. Twee spoorwegarbeiders te Aalsmeer- Oost, zekere P. en K., die per fiets naast elkaar reden aan den Machineweg, hadden het ongeluk met elkaar in botsing te ko men Beiden kwamen te vallen, waarbij K zich vrij ernstig bezeerde aan gelaat en handen. P. kwam er goed at. Aan het Postkantoor alhier werd ge durende de maand Juni bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f. 5.843.58 en terugbe taald f. -4.486.70. Het laatste door 't kan toor uitgegeven boekje draagt het no. 3516. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Marie Theresia, d. van Th. C. Smakman en H. van Kampen Daniël, z van C. Robijn en M. P. Korthals Stijntje, d. van C. Molenaar en J. van Wieringen Com-, d. van M. Grilfioen en C. G. Verkaik Marie Eugenie Hen- drina, d. van J. C Pompe en A. M B. van Well Theodorus Johannes, z. van H. van Alphen en L. C. van Wanrooij Hendrikus, z. van H Dekker en J. Voogt Godefridus Gerardus, z. M Hendriks en J. P. Willemse Simon Gerrit, z. van C Verbeek en D. E. B. v. d. Meijden Theodorus Bernardus. z van J. Goes en C G. Zwart Jacob, z. van L. van der Oord en C. v d. Kwast Adrianus Jo hannes Franciscus, z van P. L Luijben en M. E. v. d. Wiel Willem Chrisliaan z. van Th J. Jansen en M C. J. Reep. Ondertrouwd: G. J. Nijssen, 29 jaar en |M. G. Baars 25 jaar G. Boer 25 j. en J. Overheek 24 j. J. W. Tulen 31 j. en J. van Leeuwen 28 j. C. A. Houweling 29 j. en J. M. Marcus 21 j. J. Goemaat 21 j. en M. G. G. van Benten 20 j. Gehuwd: C. Koolhaas 24 j. en E. Dekker 19 j. W. van Oosten 29 j. en E. Berk hout 33 j. -Th. van Diggelen 41 j. en N. Grisnich 34 j. Overleden: Carolina Marretje Gesina de Ruijter, 44 jaar, gesch. echtg. van D. T. Pieters. o HILLEGOM. Eervol ontslag Koordirectenr. De heer P. J. Litjens, directeur van het R.K. Kerkkoor der SL Martinus, heeft eer vol onslag als zoodanig gevraagd en gekre gen. De heer Litjens heeft 23 jaar de leiding van dit zangkoor gehad en groot zijn de successen, die hij met zijn zangers heeft mogen behalen; bij den laatsten Aanbid dingsdag is door bevoegden getuigd, dat dit zangkoor een der beste is uit den om trek. Om dit koor tot zulk een hoog peil op te voeren heeft de heer Litjens tijd noch moeite gespaard, geholpen ook door het Kerkorgel der parochiekerk en den be kwamen organist, 4en heer J. van Lierop Jzn., die een halve eeuw het klavier be speelde, geholpen en gesteund gedurende de laatste paar jaren door den heer Alphons Litjens. Commissaris der Koningin. De commissaris der Koningin in deze provincie heeft gisteren behalve het Ge meentehuis, ook de Kunstzandsteen fabriek „Arnoud" en het bedrijf der N.V. voorh. M. van Waveren en Zn. „Leeuwenstein" be zichtigd. Voor beide bedrijven toonde zijne Excellentie veel belangstelling. KATWIJK. In de plaats van wijlen den heer A. S van Ewijck is als schatter der dranx- localiteiten door B. en W. dezer gemeente benoemd de heer D. van Lith te Leiden. Alhier za) morgenmiddag te 4 uur een spoedvergadering van den gemeente raad plaats vinden. Agenda: Schrijven van Ged Staten inzake het in gesteld beroep tegen de toelating van den heer L. v. d. Zwan als raadslid. Benoeming van een tijdelijk wethouder. Aangaan van een geldleening. o— KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkiezingsvaria. Bij de gehouden verkiezing meldde zich alhier aan het stembureau een kiezer van ruim 90 jaar, om zich van zijn stemplicht te kwijten- De maD was, ondanks zijn hoogen leef tijd, nog vrij kras. Alleen het gezicht was niet meer ais in vroeger dagen. Nadat de voorzitter van het stembureau burgemeester Schokking, hem een stembil jet, had overhandigd, zeide hij, dat hij het niet goed meer kon zien. De voorz. vroeg of er ook iemand was om hem te helpen, waarop het oudje antwoordde ,.Nee, maar ik mot Schokking hebbe", niet wetend, dat de voorzitter zelf, de candidaat zijner keuze was Emeritaat. De weleerw. heer ds. B. Bollce heeft om gezondheidsredenen tegen 1 Oct. a.s. eme ritaat aangevraagd. 0 KATWIJK-AAN-ZEE. NIEUWE BEGRAAFPLAATS. Waar is 't geschikte terrein te vinden? Nu er zoo langzamerhand bijna geen voet grond meer onbebouwd komt te liggen, rondom de algemeene begraafplaats, moet dus naar ander terrein omgezien worden. Hieraan zullen echter wel eemige moeilijk heden verbonden zijn. Ons dorp breidt zien vooral aan de Zuidzijde uit. Want alleen in die richting kan onze badplaats zich ont wikkelen. Ten Noorden van de Jan Toorop- straat ligt nog wel een groot stuk grond, doch hier is de deur voor uitbreiding ge sloten. Wel heeft ons dorp nog bouwgrond langs den Cantineweg en Zeeweg, doch deze zijD voor badplaatsuitbreiding niet geschikt. Het zal bezwaarlijk zijn terrein te vinden voor een nieuwe begraafplaats „om de zuid" daar deze gronden speciaal in cul tuur zijn voor de Leidsche Duinwaterlei ding. Uit een en ander valt dus de conclusie fe trekkeu dat gezocht zal moeten worden in de riohting Hornepolder ten Noorden van Rijnlandsch Uitwateringskanaal, tus- schen stoomgemaal en Roversbrug. Deze polder is zeer droog, want in den zomer moet er zelfs water worden inge- malen Hier kan de uitbreiding der ge meente nimmer eenige last ondervinden. Daarom zal een onderzoek in die rich ting zeker wel resultaat opleveren 1 Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantaren werd gedurende de maand Juni 1929 inge legd f. 1-2937.35, terugbetaald f. 6627.66. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4217. Postcheque en Girodienst. Stortingen f. 131382. Uitbetaalde chèquea f. 39202.46. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn Brieven binnenland: Directeur der Ge meentebelasting, Den Haag. Kegs Thee handel, Zaandam. A. J. Proot, Amster dam. Burgemeester der gemeente Tegc- len. H. Breider, Australiesestraat 361, Den Haag. Wed. Grootendorst, Boskoop. Briefkaarten binnenland: Juffrouw Roel- velt, Wassenaar. Familie v. d. Zwart, Voorschoten. NOORDWIJK. Kinderexploitatie. Door de politie alhier zijn aangehouden een meisje en een jongetje van resp. 11 en 12 jaar, welke in deze gemeente waren aan 't venten met koopwaren.Door den vader, 'n woonwagenbewoner, waren zij er op uitge zonden om in hun onderhoud te voorzien. De kinderen zijn door bemiddeling van de politie te Wassenaar door den vader al hier afgehaald. Burgerlijke Stand. Geboren: 27 Juni, Piet Willem, z.v. W. v. d. Hulst en J. A. van Nobelen. 28 Juni, Maria Theodora, d.v. J. C. Janson en Th. H. van Santen. 30 Juni: Nicolaas Cornells, z.v. C. D. van Zeist en A. Meeuwenoord. Ondertrouwd: Bartholomeus Langeveld 26 j. Ie Voorhout en Cornelia Anthonia Jacoba Rijken 25 j. te Noordwijk Simon Gerardns Ris 28 j. en Johanna Blok 30 j. GetrouwdN. van der Mejj 27 j. te Oegst- geest en J. H. de Ruijter, 28 j. te Noordwijk. Overleden: 27 Juni, Maria Catharma Knap. snijder 78 j. 1 Juli, Johanna van der Niet 68 j., wed. D. Hoek, echtgen. van A. Duindam. Ingekomen personen: Rinko M. en L., Den Haag, Julianaweg 40 Lang E. A. Groningen Villa Ilse Pickéweg Gaal G. C. landbouwersknecht Leiden Langeveld 44 Panayoton N. mnsicus Den Haag de Ruyter- straat 4 Hazemoot L. dienstbode id. Huis ter Duinstraat 7 Sinia H. l.verpleegster id. Dr. Mr. W. v. d. Berghstichting Mulder en fan). J. M. arbeider De Rijp Pick&tr. 25a Gcetheer J. dienstbode Vlissingen Hoofd straat 74 Pfeiffer E. E. F. hotel-kaasior R'óam Huis ter Duin Cupédo en fam. N. J. predikant Koudum Hoofdstraat 74 van den Berg F. J. M. schoenmaker Haar lem Hoofdstraat 78 Moens cm fam. L. huisknecht Leiden van Leeuwenstr. 17 Neefjes S. W. onderwijzer Berkhout Vinken- laan 7. Vertrokken personen: wed. P. Waasdorp— Barnhoom Rijswijk Sion 27a Boreel Jhr. W. Luitnt. ter Zee le kl. Den Helder Binnen haven 34 Meijeir en fam. H. F. timmer mansknecht Den Haag Ruyadaalstraat 126 Hoogeveen M. M. Wassenaar Katwijksohe- weg 41 De Bes en fam. A. autohandelaar Rjjnsburg Hofstraat 5 Slotboom A. dienstb. Hilversum Eikboschstr. 183 Sender F. stu kadoor Den Haag Paul Krugerlaan 127 Gussoue L. Peetzig a. a. Oder Duitschland. Bij den gemeentelijken keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Juni 1929 ter keuring aangegeven 40 runderen, 18 kalveren, 91 varkens, tolaal 149 sluks. Ingevoerd werd 4737',/» K.G. rundvleesch, 1572'/» K.G. kalfsvleesch en 306'/» K.G. var- kensvleesch, totaal 6616'/» K.G. 0 NOORDWIJKERHOUT. Gisteren bracht Z. Exc. de Commis- sarjs der Koningin van Z.-H. een bezoek aan deze gemeente. Vanuil de openbare gehouwen en de Burgemeesterswoning wapperden de vlag gen. Eerst in den na-zomer gaal de ex- Geïneente-Secretaris, de heer A. J. Wijnc- kus onze gemeente verlaten, om zich in Teieiringen bij Breda te gaan vestigen, Door de goede zorgen van het Ge meente-Bestuur werd de speelplaats dei; voormalige openbare school voorzien van vierkante grijze tegels, wat een groote ver betering is. o VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: F. Nachtegaal van Oegst- geest en Joha. Botermans. o VOORHOUT. Ds. Klomp, die het beroep naar hier heeft aangenomen, hoopt Zondag 28 Juli a.s. zijn intrede te doen, na bevestigd le zijn door Ds. Hofstede van Noordwijkerhout

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 5