LAND- EN TUINBOUW. RADIO-NIEUWS. BUSLICHTINGEN. VOETANGELS EN KLEMMEN OP BELASTINGTERREIN. CC O S ROZ ErTH1 Z Ë-&P MËm&TAMKE-R D&BBELM^NN1 VARIA. worden, voor B. en W. alsnog een aanleiding moge zijn om op het genomen besluit terug te komen. De notulen worden aangehouden tot de volgende vergadering. Na enkele mededeelingen en ingekomen stukken te bobben behandeld, krijgt de G. Adviseur, Pastoor Spoorman het woord om een lezing te houden over .,het gezag vanaf den Para- orjstrjd tot heden". Z.Eerw. deed hierin vooral uitkomen dat alle gezang komt van God en men dat gezag dan ook heeft te eerbiedigen. Het lid de heer Jac. Remmerswaal zal aangezocht worden om de Glasverzekering van de Hanze tijdens de ziekte van den heer Peeters te beheeren. Na rondvraag sluiting de zei zeer geanimeerde vergadering. KATWIJK-AAN-ZEE. Onveilig duin terrein. In verband met het houden van gevechts- oefeningen, is het duinterrein, resteerende onder het Departement van Financiën on veilig wegens het houden van schietoefe ningen met zware mitrailleurs op Vrijdag 6 Juli a.s. De aandacht van het publiek vooral van de vele vreemdelingen die zich thans hier gevinden wordt er op gevestigd, dat het terrein eerst dan veilig is, wanneer de roode vlaggen en waarschuwingsborden zijn ingehaald of weggenomen. De schietoefeningen vangen aan des mor gens om 9 uur en eindigen pl.m. twee uur. Teekeningen voor het nieuwe Raadhuis. Hedenmorgen zijn met twe'e wagen vrachten een 130-tal teekeningen voor een nieuw raadhuis, in de teekenschool ge bracht, alwaar ze eerstdaags voor het pu bliek ter bezichtiging zullen gesteld worden. Badlijsien. Nogmaals wordt er door de politie na drukkelijk op gewezen, dat de z. g. n. bad- lijsten zoo spoedig mogelijk dienen te» wor den ingeleverd. Bij niet nakoming van deze verordening zal proces-verbaal opgemaakt worden. Ten overvloede kan gemeld, dat het inle'- veren der lijsten geen verband houdt met een of andere belasting. LISSE. Herwonnen Levenskracht. De bloempjesdag voor deze vereeuiging tracht op de som van f. 293,85. Lisse toont altijd op milde wijze het lot der T.B.C.-ljjders mede te dragen. Bij den heer V. zijn weer een paar tuinstoelen vermist. De Burgemeester heeft per Radio opsporing verzooht. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Juni 1929 ingelegd f. 9629,93, terugbetaald f. 10240,64. Het laatste uitgegeven boekje heeft tot nummer 5680. Morgenavond hoopt de Harmonie Adolph Holping een concert te geven in de tent. Het is te hopen dat dit concert niet gestoord zal worden door heen en weer fietsende jongelui f De heer J. B. Bakker alhier is heden benoemd tot technisch ambtenaar aan de Landbouwschool te Wageningen. De heer Bakker zal werkzaam blijven aan het Labora torium voor Bloembollenonderzoek, ressor- teerende onder voornoemde hoogeschooL De cafés zullen voortaan om 11 uur gesloten worden. In de gehouden Gemeente, raad werd voornamelijk van A.-R. en C.H. zijde hiertegen geageerd, doch do stemming had tot resultaat, dat dit voorstel aangenomen werd, zulks omdat ook in Sassen- heim en Hillegom een 11 uur sluiting is. Zooals bekend is, wordt de Ned. Herv. School flink uitgebreid. De verbouwing zal uitgevoerd worden door fa. Gebr. van der Putten te Heemstede voor f.41.756,.Gebr. v. Houten te Lisse zorgen voor het schil derwerk. Z.Exc. Min. van Staat, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, is voornemens Donderdag 4 Juli ons dorp te bezoeken. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft benoemd tot lid in da commissie, welke in 1929 belast rs met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akten van bekwaamheid _tot het ge" ven van lager onderwijs in de beginselen der landbouw- en tuinbouwkunde de hcei ir. K. Yolkersz, rijksluinbouwconsulent al hier. NOORDWIJK. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende bijkantoren werd ge durende de maand Juni 1929 ingelegd f. 7371.70 en terugbetaald f. 4778.75. Het laatst© door dat kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 6516. Gevonden voorwerpenEen gouden dameshorloge, een ketting met 3 sleutels, een abonnement der Ned. Spoorwegen ten name van P. v. Kesteren 1 Juli—30 Sept., een nummerplaat H 71840. een rijwielbe- laetingmerk in étui. een blauwe muts, een gekleurd bandje met zilver afgezet, een geblokte kinderju-mper, een R.-K. kerk boekje, een kleine blauwe en een houten strandschop. Inlichtingen uitsluitend des .Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur v.m. ten politiebureele te Noordwijk- Birmen. Wijzigingen. Het verslag van de vergadering Wijkver pleging voor alle gezindten, verdient ©eni ge wijziging n.l. le. De badinrichting is dit jaar opgehe ven wegens de hooge onderhoudskosten. 2e. Voor het magazijn werden aange schaft: 1 couveuse met eleetr.- en heet wa terverwarming, l luchtbed, 1 lectr. kussen, 4 ondersteken, 4 zeilen, 5 vierk. windrin- gen, 1 armband, 1 kinder zuurstofmasker, 1 beenlade, 1 armlade, 1 ligstoel, 2 ragge- steunen, 2 babyweegschalen, 2 dekenbogen en eenige kleinere artikelen. Ten geschen ke zijn ontvangen: o.m. 1 luchtbed, 1 licht- boog, 1 warmwaterzakje, 1 paar ijsblazen, 1 driepoot, 1 windring, een bed, 3 ledi kanten, en eenige andere artikelen, waar mede het bestuur zeer ingenomen 19. Geslaagd is, te Delft, voor bouwk. ingenieur, mej. R. Boeree alhier. VOORSCHOTEN. Anlo-onpeval gevolgd door diefstal. Hedenmorgen had nabij de Haagsche Schouw een auto-ongeval plaats hetgeen voor den eigenaar minder prettige gevolgen had. De personenauto H -f0833 merk Buick kwam tengevolge van het slippen op het langs den Bitumenweg gelegen ruiterpad terecht, waardoor zij vervolgens over den kop sloeg. De materieele schade wa9 van dien aard, dat de auto per kraanwagen naar een garage te Leiden moest worden ver voerd. De eigenaar had de auto onbeheerd ach (er- gelaten en bij zijn terugkomst kwam hij tot de onaangename ontdekking dat onbe- kende(n) een band, schijnwerper en een dop van de radioteur hadden ontvreemd. Van de dader(s) tot heden geen spoor. Schoorsteenbrand. Gisterenmiddag is de brandweer uitge rukt voor een begin van brand in de Villa ..Dina Helena" aan den Leidscheweg be woond door den Zeereerw. heer M. A. Thompson, oud-Rector. Gelukkig behoefde er geen dienst gedaan te worden daar het onheil, een schoorsteenbrand, reeds gestuit was. Een vertegenwoordiger van de firma S. uit Rotterdam, de heer Ph. de R. had door flink aanpakken erger voorkomen. WARMOND. De opbrengst der collecte „Herwonnen Levenskracht,, heeft alhier opgebracht do som van f. 216.065. De collecte „Gewapende Dienst" heeft opgebracht f. 36,66. Zaterdagavond te 5.30 uur had alhier do Jaarlijksche geitenkeuring plaats. De adj.- Rqksveeteelt-consulent, bijgestaan door de heeren Van Noort en Warbus hielden da keuring, welke naar ieders bevrediging slaag de. De tegenwoordige toestanden in acht genomen, was het aantal ter keuring aanwezi ge geiten boven verwachtiQg. De uitslag was als volgt De heer L. H. de Nie met zijne reeds bekroonde geiten, behaalde de kampioenprrjs. Van de één-jarige geiten: de heer G. M. Thvsseu (met geit „Annie") hoofdprijs:me- daille. De heer J. Broere (met geit „Adriana" lste prijs). Van de oude geiten behaalde de heer L. H. de Nie met geit „Jo" medaillepr. C. J. Stijnman met geit „Nelly" 2de pr. G. M. de Vries met geit „Jo" 3de pr. De heer Jac. v. Noort met zijn geitenlam 2de pr. Hiermede was de keuring geëindigd. Er was zeer veel belangstelling, ook van de zijde der sportliefhebbers ,die zeer veel schik hadder. in deze toch eigenaardige keuring. Do behaalde prijzen zullen op de algemeeno vergadering uitgereikt worden. Gisteravond had het zoontje van den heer H. het ongeluk met zijn linkerbeen in een zeis te vallen. Het ongeluk was van dien aard. dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. EEN DUITSCHE TELEVISIE MAATSCHAPPIJ. In Duitschland ia een Televisie Maatschap- pil opgericht, waartoe behooren de firma's Zeiss te Jena, Loewe-Radio, de Bosch Werko en de Engelsche Baird Televisie Mij. Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: PLUIMVEE Kleur van de kuikens. De kuikens van eenkleurige zwarte hoen ders vertoonen in hoofdzaak wel de zwarte donskleur, maar zelden over alle deelen gelijk, hetgeen bij beginners al dikwijls aanleiding gaf tot onverdiende klachten, aan het adres van den leverancier oer broedeieren of twijfel deed ontstaan aan de kleurzuiverheid van den foktoom. Dat alles bleek bij het opgroeien der kuikens ongegrond. Toch moet dat voor den niet- kenner wel vreemd lijken als de keel, een deel van het kopje, de geheel© buikzijde en het ronde achterlijfje wit, geelachtig of lichtkleurig zijn en heeleraaal niet zwart, hetgeen verwacht was. Zelfs als o»* slagpennetjes verschijnen zijn die voor het meerendeel wel zwart, maar ook met wit aan de punt, ja zelfs geheel zuiver w>t. Verscheidene malen worden bij verderen groei de slagpennen vernieuwd en dan ziet men ten laatste de zelfs geheel witte pen nen als fraai zwart terugkomen. Aan borst en buik verdwijnt het witte dons cn komen zwarte veertjes in de plaats. De vrees dat het als zwart verlangde kuiken bont zou blijven, verdwijnt onder al die gunstige omstandigheden dan ook weldra. Een meer bedenkelijk verschijnsel is als bij het zwar te kuiken bruin voorkomt, speciaal aan den kop. Zulke diertjes worden hoogst zelden ge heel zwart, maar krijgen roode of rood bruine vecren in hals of rug. Bij de haan tjes loopen die kleurfouten meer in 't oog dan bij de hennetjes, waar slechts hier en daar een rood veertje tusschen het zwart voorkomt. Of men die verkeerde veertjes nu al uittrekt of niet, het helpt niets en zulke exemplaren vererven al meer en meer de wildkleur of de zoogenaamde patrijstee- kening. Enkele kuikens zijn soms van hun begin af geheel zwart en men zou verwachten dat juist deze bij verderen groei en na doorgemaakten rui ook een zeer diep zwart zouden vertoonen. Maar de ervaring heeft geleerd dat dit niet zoo is en dat ze niets beter in klem- zijn dan de anderen, die zooveel wit had den. Wel meen ik opgemerkt te hebben dat deze geheel zwartgeboren haantjes waren en dat de meeste met witte slag- nennetjes zich als hennetjes ontpoten. Het wint komt niet voor in de staartpennen. ook niet in de kleine borstveertjes. Wat de geheel witte kuikens betreft, ook daarin zien we verschillen, vooral in tint, als bruinachtig geel, kanariegeel, maar ook zuiver wit. Zelfs kan het voorkomen dat zich sporadisch een geheel of gedeeltelijk zwart veertje op het witte pakje vertoont. Ook dit moet ons niet verontrusten, want de ondervinding heeft geleerd dat juist j die exemplaren later het zuiverste wit vertoonen. Het ongewenschte veertje knipt men dan maar heel kort bij den wortel weg. misschien dat na een. volgenden rui het niet eens terugkeert. Het ongewenschte zwart bij do buffkleu- rige kuikens is bijna altijd blijvend en komt voor in de staartpeDnen en aan de punten of langs de schaft der halsveeren. Veelal zijn dan ook de punten of de binnenvlag der slagpennen gedeeltelijk zwart-gestip- peld. Het is een bezwaar waar de fokkers der buffkleurige variëteiten steeds imee te kampen hebben van af de Cochins, die volgens het meerendeel der kenners het ras zijn geweest, dat de buffkleur door in- kruising over andere rassen hebben ver spreid. m mm - 11 i ~i~r aii Amsterdam. Rotterdam. Utrecht. •3.10 •3.10 5 15 7.20 7— 13 10 10.30 10.40 15 55 13.35 13— 20 10 15.15 13.25 15.55 1430 1620 16.fó 16 50 18.45 19.20 22.10 23.05 Des Maandags en daags na een feest- dag niet. Op Zon- en feestdagen: 3 15 3 10 23.20 22 Station Heerensingel. Bus aan den trein, niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.28 16.24 18.46 DE AANGIFTE VOOR DE VERMOGENSBELASTING. Als ideaal schittert in do belastingwe reld dc idee; belasting heffen naar draag kracht. Dit idee is ook doorgedrongen tot vele eenvoudige staatsburgers, uit wier monden men de stelling kan vernemen geen andere belasting dan alléén een in komstenbelasting. Deze oplossing schijnt velen het summum van rechtvaardigheid toe op fiscaal gebied. Edoch, dezulken vergeten dan weer, dat de draagkracht van vermogende lieden uiteraard grooter is dan die van hun on gefortuneerde medebuirger6, tengevolge waarvan met een uniforme en zelfs een progressieve inkomstenbelasting het gestel de ideaal zeer bezwaarlijk te benaderen zal zijn. De wetgever heeft ook getracht de ab stracte idee werkelijkheids-vormen te doen aannemen, doch hij heeft daartoe een an deren weg ingeslagen. Hij heeft n.l. ge tracht door het heffen van aanvullende be lastingen naast een inkomstenbelasting, t© komen tot belastingheffing naar draag kracht. Een dezrer aanvullende belastingen is de Vermogensbelasting en gezien baar belangrijkheid voor zeer vele belasting plichtigen, wdl ik hier in groote lijnen aangeven op welke wijze men zijn aangifte biljet voor de Vermogensbelasting moet invullen. In dit verband .rijst dan d-e vraag welke natuurlijke personen in de Vermogensbe lasting vallen. Het antwoordt luidt: Allen die in het genot van een vermogen zijn ter grootte van f. 16.000 of meer en die be- hooTen tot een der caegorieën van perso nen door mij verleden week vermeld t.a. van de inkomstenbelasting (met uitzonde ring dan van de 5e groep). Voorop dient gezet te worden dat alleen die goederen en rechten, welke eigendom kunnen zijn, tot het belastbaar vermogen worden ge rekend. Bijv. de goodwill eener zaak welke op zichzelf geen voorwerp van eigendom kan zijn, vormt geen belastbaar vermogens bestanddeel. Het eigenaardige is echter, dat indien men het kapitaal uit de balans in één getal aangeeft, men de goodwill d*«f eventueel op de balans voorkomt, niet mag schrappen. Echter woTden in de wet ver schillende uitzonderingen genoemd. Zoö wordt niet als belastbaar Vermogen aan gemerkt le. Goud- en zilverwerk, paarlen en edelgesteenten, mits de» gezamenlijke waar de niet meer dan f. 2000 bedraagt. 2e. Huisraad, voorweTypen van kunst en wetenschap, kleederen en levensmidde len. Zoo zijm dus boeken, teekeningen, schilderijen, wetenschappelijke werktuigen vrijgesteld, onder conditie echter dat deze voorwerpen niet deel uitmaken van de han delsvoorraad, of dienen voor de uitoefening van bedrijf of beroep. 3o. Polissen van lijfrente-, niet behoo- rende tot het bedrijfsvermogen-, verder po lissen van levensverzekering, althans in dien deze' polissen niet behooren tot het be drijfsvermogen en de jaarlijksche premie lager is dan 8 pCt. van de verzekerde som. 4e. Het recht op lijfrenle-uitkeeringen. indien dit refcht betrekkin^ heeft op een jaarlijksche uitkeering van ten hoogste f. 1200— en verkregen is door premie betaling gedurende minstens 10 jaren, ter wijl men overigens geen vermogen van f. 16.000.— of meer mag bezitten. Geniet men bijv. een lijfrenteuilkeering ten be drage van f. 1400.— 's jaars. dan is de vrijstelling vervallen. 5e. Het recht op pensioen. Deze vrijstel ling is ook van kracht bij een vrijwillige ouderdomsrente. 6e. Het wettelijke vruchtgenot. De kin deren zijn volgens de nieuwe regeling zelf belastingplichtig voor hun vermogen, alsof het wettelijk vruchtgenot der ouders niet bestond. 7e. Nog niet vervallen rentetermijnen, uitkeeringen, bezoldigingen en andore in komsten, alsmede nog niet ingeoogste vruchten. Zoogenaamde loopende coupon rente, winstaandeel, huur e.d. alsmede de te velde staande oogst vormen dus nog geen belastbaar vermogen. 8e, Ten aanzien van minderjarigen, het recht op lijfrenten door ouders aan hunno minderjarige kinderen toegekend. Deze vrijstelling houdt verband met het niet toelaten van den aftrek als schuld, bij ouders, die contractueel dergelijke ver plichtingen op zich namen. We kunnen dus zeggen, dat alle zaken, die geldswaarde hebben en diei niet vallen onder de opgesomde vrijstellingen, voor de vermogensbelasting in aanmerking komen; de waardeering moet geschieden op de geldswaarde in verband met de bestem ming. Een uitzondering is gemaakt voor de onroerende goederen, die voor de verkoop waarde moeten worden aangegeven, terwijl de wet voor de waardeering van hypothe ken, effecten en lijfrenten bepaalde regels aangee'ft. Gaan we thans in groote lijnen de vra gen van het aangiftebiljet na. Bij do be antwoording daarvan zij vooropgezet, dat de toestand zooals deze op 1 Mei is, wordt aangegeven. Bij vraag 27 a wordt aangegeven het kapitaal blijkend uit do laatste balans, welke echter moet dateeren van na 1 Mei 1928, Werd deze bijv. opgemaakt op 31 December 1928. dan mag de privéopnamo van 1 Jan. tot 30 April 1929 in mindering gebracht worden, terwijl de eventueele winst van het loopende boekjaar buiten beschouwing blijft. Als bijzonderheid moet nog vermeld worden, dat men bij de aan gifte volgens de balans niet op een lager bedrag mag komen, dan wanneer men de bezittingen en schulden afzonderlijk zou aangeven. Rechten op winslaandeelen zullen moe ten gewaardeerd worden aan de hand van de contractueele bepalingen, de grootte van het winstaandeel, den ouderdom van den, rechthebbende enz. Bij vraag 27c, d en e', moeten de onroe rende goederen geschat worden op de ver koopwaarde, waarbij het onverschillig is, welke bestemming de aangever aan zijn onroerend goed geeft. Bezit bijv. een par ticulier een woonhuis in een drukke win kelstraat, dan zal dit de verkoopwaarde naar boven beïnvloeden, ook al denkt de huidige eigenaar er niet aan van zijn pand een winkel te maken. Bij de aangifte van schepen en vaartuigen moet de inven taris en bijbehoorende sloepen meegere kend worden. Paarden en voortuigen, waaronder auto's zal men het beste voor hetzelfde bedrag als voor de personeele belasting kunnen aan geven. Do effecten moeten aangegeven wor den tegen den koers, welke in de laatste op gemaakte officiede prijscourant staat geno teerd. Voor niet in die prijscourant geno teerde fondsen is de waarde te schatten naar de laatst bekende gegevens, waarbij dikwijls gebruik gemaakt wordt van gege vens betreffende intrinsieke waarde en rentabiliteit dier fondsen. Hypothecaire vordereingen aan te geven voor het nominale kapitaalbedrag, terwijl voor waarde-bepaling van aandeelen in onverdeelde boedels het best de hulp van den notaris kan worden ingeroepen. Bij uit staande vorderingen mag bij de aangifte eventueele onsoliditeit van den debiteur in aanmerking worden genomen. Vorderingen die nog niet opeischbaar zijn, worden bere kend op de contante waarde. De waarde van rechten op ingegane lijf renten wordt berekend door de jaarlijksche uitkeering te vermenigvuldigen met het ge tal dat behoort bij den leeftijd van den aan gever en voorkomt in het staatje vermeld op dc linkerbldz. van het biljet. De waarde van het rundvee, van de bedrijfsvoorraden moet vastgesteld worden in verband met dc bestemming die men daaraan denkt te ge ven. Grondstoffen worden gewaardeerd op den inkoopsprijs, terwijl te verkoopen voor raden tegen marktprijs kunnen vermeld worden. Van het aldus verkregen vermogen mo gen eventueel uitstaande schulden afge trokken worden. De bedrijfsschulden zijn reeds op de balans in aanmerking genomen en blijven dus thans buiten beschouwing. Van het aldus verkregen vermogen mo gen eventueel uislaande schulden afgetrok ken worden. De bedrijfsschulden zijn reeds op de balans in aanmerking genomen en blijven dus thans buiten beschouwing. De overige schulden worden berekend naar de contante waarde per 1 Mei. In aanmerking komen niet alleen de ge- wone geldschulden als hypotheek, schuld- bekentenissen e.d., doch ook andere ver- plichtingen, zooals verschuldigde verstrek-» kingen, te leveren zaken enz. Tevens mag loopende interest afgetrok ken worden, alsmede nog verschuldigde' belastingen blijkend uit ontvangen aanslag biljetten. Verschuldigde lijfrenten en pen sioenen moeten tot het kapitaalsbedrag worden berekend op dezelfde wijze als zulks geschiedde bij de actiefzijde van het vermogen. Niet voor aftrek komen in aanmerking. le. Premiën voor levensverzekering of pensioen; 2c. Niet verplichte ondersteuningen aan behoeftige familie of niet-familieleden; 3e. Bedragen voor onderhoud en opvoe ding van minderjarige kinderen; evenmin' lijfrenten, of andere periodieke uitkeeringen waartoe dc ouders zich tegenover hun minderjarige kinderen hebben verbonden;' 4e Verplichtingen uit het familierecht voortkomende, zooals ondersteuning aan behoeftige ouders of meerderjarige kinderen. Wegens dc lengte van dit artikel zullen we de volgende week nog iets meedeelen over de aangifte in geval van vruchtgenot en blooten eigendom. A. J. WIJERS. RECLAME. OM HAAR FRISSCHE GEUR IETS BIJZONDERS OP GOEDE ZEEP STAAT: NAPOLEON'S WAARDEERING. Tijdens Napoleons bezoek aan het kamp te Boulogne, ontsnapten twee Engelsche matro zen uit het gevangenkamp te Verdun en kwamen heelhuids te Boulogne aan. Daar aan gekomen timmerden zij uit oude planken een bootje. In dit gebrekkige vaartuig wilden ze naar Engeland overstaken. Zij staken ook werkeljjk in zee en probeerden een Engelszh fregat te bereiken, dat voor de kust kruiste, maar de oogen van de douane-beambten ont- cekten de koene vluohtelingen en zij werden in de haven teruggebraoht. Men bracht ben veer den keizer, die hen en hun kleine boot wenschte te zien. Is het waar, vroeg Napoleon, dat jullie in dat nietige scheepje Daar je vaderland wilden oversteken? Als u er aan twijfelt, sire, zullen we het nog eens doen. Jullie zjjt dappere mannen, ik bewonder uw moed. Gij zrjt vrij en ik wil u aan boord van een Engelsch vaartuig laten brenger. Bij uw aankomst in Londen moet gij uw lands lieden zeggen, dat ik dappere menschen waardeer, zelfs al zijn het mijn vijanden. HET NIET DOODE PAARD. De Amerikaansohe generaal Sherman had eens een oppasser, die de hebbelijkheid had, als zijn heer hem wat beval, naar de reden daarvan te vragen, maar als hij die wist, werd het bevel stipt uitgevoerd. Soms ver veelde dat gevraag den generaal bijzonder. TËdens den 3lag bij Siloh berichtte een ordon nans verkeerdelijk, dat het lievelingspaard van Sherman „Rossi" door een kanonskogel was gedood. De generaal riep zijn oppasser en beval: Ga en vil Rossi. Waarom? is Rossi dan dood? stamelde de knecht. Generaal Sherman werd woedend en schreeuwde Het kan me niet schelen of het dood is of niet. Ik heb gezegd, dat j« het dier moet villen. Drie uur later keerde de knecht bij zijn heer terug en liet hem de glanzende paar denhuid zien. Kon het niet gauwer? Je bent meer dan drie nur er mee bezig geweest. Kon het niet sneller? snauwde de generaal. Neen, generaal, stotterde de oppasser. Het heeft meer dan twee nur geduurd voor ik Rossi kon vangen. 3-5

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7