DE NIEUWE REGELING VAN DE PACHT. KUNST EN LETTEREN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. RECHTZAKEN. VRAGENRUBRIEK. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. MAJOOR FRANCO EN ZIJN GEZELLEN TE GIBRALTAR. Het Engelsche moederschip Eagle met de geredde Spaansche vliegers aan boord is gisteren zooals gemeld te Gibraltar aan gekomen, waar een menigte van vele dui zenden op de kade aanwezig was om de vliegers en de bemanning van het schip toe te juichen. De Spaansche gouverneur van Algecirae begaf zich aan boord en dankte den kapitein uit naam der Spaan sche regeering voor de prachtige redding en hij sloot met een hoera op den Koning en het Engelsche volk. De vliegers hebben later met den kapitein een bezoek gebracht aan den Engelschen commandant en zij waren onderweg overal weer opnieuw het voorwerp der publieke belangstelling. Van daag vertrekken zij naar Madrid, waar hun een officieele ontvangst wacht, die niet grootscher kon zijn dan indien zij den tocht heen en weer volbracht hadden. Men prijs echter hun kalmte en uithoudings vermogen in zee bange dageD op zee. Een wetsontwerp ingediend. VERKEERSONGEVAL IN BERLIJN. Gistermiddag heeft zich te Berlijn in de Reinickendorferstiasse een ernstig ver keersongeval voorgedaan, Een vrachta.uto, die voor een wielrijder moest uitwijken, zag zich plotseling tegenover een tramwa gen geplaatst. De chauffeur gooide ijlings het stuur om en kwam dientengevolge op het trottoir terecht. De masten van de tram werden omgeworpen en vier perso nen, die op de tram wachtten, liepen zwaTe verwondingen op; van een hunner (moesten beide beenen terstond worden ge amputeerd. TWEE DOODELIJKE EXPLOSIES. Door enkele boeren werd in een dorp in Wolhyniën een uit den wereldoorlog af komstig geschutsonderdeel gevonden, dat toen één hunner trachtte den lont los te draaien, imet geweld uit elkaar sprong en 4 mannen doodde, terwijl vier anderen zware verwondingen opliepen. Verder is tijdens oefeningen der artil lerie nabij Krakau door onopgehelderd© 'oorzaak in plaats van een losse granaat, een echte afgevuurd. Bij de ontploffing daarvan is een soldaat gedood, en zijn ver scheidene gewond. RECLAME. ïc -t. 7817 NALATENSCHAP JAN TOOROP. Mevr. Ch. Toorop heeft de litteraire na latenschap van wijlen haar vader, den schilder J. H. Toorop (bevattende zijn brief wisseling, boeken en tijdschriftartikelen, die op hem betrekking hebben, aanteekenin- gen van zijn hand, enz.), aan den Slaat der Nederlanden ten geschenke gegeven, ter plaatsing in de Koninklijke Bibliotheek. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft haar voor deze zeer gewaardeeide schenking den dank der Re geering betuigd. TIJDSCHRIFTEN. ASTRA. Juli vacaniiemaandl De koffers wor den gepakt, reisbiljetten genomen, passen en triptieken in orde gemaakt. Bij die stemming past geen zwaarwichtige lectuur en „Astra" heeft het, in haar Juli- nummer, méér gezocht in het vermakelijke en amusanle, dan in het griezelige en tra gische genre. Het nummer begint met een onderhou dend verhaal door Mala Boeka Als eerste nummer van een serie „Indische Wreed heid opent deze historie een verder voort te zetten reeks Oostersche vertellingen. Dan volgen: een vermakelijke foto-serie: een grappig avontuur; een genoegelijk in terview, dat Anna E HoldertZuikerherg had met den eerstdaags jubileerenden acteur Wilem van der Veer; een rijk geïl lustreerde filmrubriek, ditmaal aan Neu- babelsberg gewijd; een handige oplichters truc, door Jaap Diddens van Wedde be- 6cheven. Frans Hulleman vervolgt zijn voor- drachtreizen met een artikel, waaruil de radio-liefhebbers al een kort iragment heb ben kunnen hooren: Anna van Gogh-Kaul- bach stond een Japansch sprookje at. met prenten uit het land van den chrysanthc- mum geilluslreerd. Van Ernst Groeneveit is er een nieuwe Schets uit de Rechtszaal; de voordracht-kunstenares Charlotte Kohier vertelt van haar belevenissen in Berlijn en van haar toekomst-plannen. Nico Baak teekende pakkende illustraties bij een tantastischen toekomstdroom van de hand van N. A. G. van der Hulst. En dan zijn er. als steeds, dertien (de „Astra'-redactie is niet bijgejoovig' groote foto's buiten den tekst, van Fred. Roeske, Jan Sluyters. Rabindranalh Tagore en an dere bekende figuren in binnen- en buiten land. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot nieuwe regeling van de pacht. De Minister van Justitie en van Binnenl. Zaken en Landbouw wijzen er op dat het pachlvraagsluk een economische kwestie van algemeen belang is. Er is blijkens de landbouwliteratuur e. d. een duidelijke meer derheid aan te wijzen van hen, die, zij het in verschillende richting, van hoogerhand een ingrijpen in de bestaande pachtloestan- den bepleiten. Het overvloedig aantal gega digden voor pachtgronden en het gebrek aan cultuurgrond werken samen om de pachtprijzen hoog te houden. Het opbieden bij openbare verpachtingen ontketent bo vendien oogenblikkelijke hartstochten, waar van de pachter later de nadeelige gevolgen moet ondervinden. Het commerciëele element in de pachlverhoudingen heeft in vele ge vallen de overhand gekregen, waarbij de persoonlijke band tusschen pachter en ver pachter verslapt is Het risico van het be drijf drukt op den pachter, terwijl hem be- drijfs- en bestaansonzekerheid steeds De- dreigen. Dat de wetgever in staat zou zijn, de misstanden in het front aan te vallen, stelle men aldus de ministers zich niet voor. Zoodanige aanval is slechts in te leiden door vermeerdering van cultuurgrond door inpoldering, ontwatering en ontginning, voorts voorlichting door consulenten en het landbouwonderwijs, alsmede onderlinge or ganisatie. Daarnaast blijft echter voor den burgerlijken wetgever een taak om betere verhoudingen te bevorderen. Het verslag van de staatscommissie voor het pachtvraagstuk heeft de regeering bij het ontwerpen van haar voorstellen tot leiddraad gediend. Voorts is niet nagelaten, contact te zoeken met de practijk; het re- geeringsontwerp wijkt in eenige opzichten van de voorstellen der commissie af. Het ontwerp regelt: le. de vergoeding voor verbeteringen: 2e. het recht op remissie en dat op ver hooging van den pachtprijs; 3e. de continuatie van pacht; •fe. verschillende minder op den vuorgrona tredende punten, waaronder de vormen van pacht, het schriftelijk aangaan der pacht overeenkomst, pacht als zakelijk recr.t e.a.: 5c de rechterlijke competentie in zaken betrekkelijk tot een pachtovereenkomst. Met afwijking van de hier gegeven volg orde zet de regeering eerst uiteen, waarom -hoewel bezwaren, aan een wettelijk con- tmuatierecht verbonden, de commissie in in haar meerderheid hadden onthouden, een dergelijk recht in haar ontwerp op tf nemen toch een beperkt conlinatierecht wordt voorgesteld. Dit recht vindt toepassing bij hoeven en bij los land slechts, wanneer dit van dien aard is, dat 's pachters bedrijf in belang rijke male of zelfs geheel en al met het al of niet voortduren der pachtovereenkomst gemoeid is. Tevens is het recht voorbe houden om bij algemeenen maatregel van bestuur voor streken, waar het bestaan des pachters afhangt van verpachtingen van gronden van geringer oppervlakten dan 1 H.A. of tegen lager prijs dan f. 300 per jaar, het recht op continuatie te doen gelden. In verband met een en ander stelt de re geering een nieuw artikel 1630 B W. voor, waarin o.m. hef volgende wordt bepaald- Ingeval van opzegging van een een pacht-overeenkomst, aangegaan voor be paalden lijd langer dan een jaar of voor onbepaalden tijd, betreffende los land van meer dan een Hectare oppervlakte, waar van de pachtprijs hooger is dan driehon derd gulden per jaar, of een hoeve, kan de pachter zich binnen een maand na die opzegging wenden tot den rechter van bet kanton, waarin het gepachte of het groot ste gedeelte daarvan is gelegen, met het verzoek de overeenkomst le verlengen. De rechter willigt het verzoek niet in, indien de pachter zijn verplichtingen niet behoorlijk is nagekomen of indien blijkt van eenige andere omstandigheid, welke ten gevolge heeft, dat van den verpachter redelijkerwijze niet kan worden, gevergd de pachtovereenkomst te doen voortduren. De termijn, waarmede de overeenkomst door den rechter wordt verlengd, kan nimmer te boven gaan den tijd, dien de overeenkomst zonder verlenging z^pde hebben geduurd. Dezelfde overeenkomst mag op deze wijze niet meer dan twee maal en in het geheel .niet langer dan tier. jaren worden verlengd. De rechter beschikt niet dan na ver hoor of behoorlijke oproeping der par tijen en na het gevoelen te hebben inge wonnen van de pachtcommissie. in welker gebied het gepachte of het grootste ge deelte daarvan is gelegen. Op het punt van „vergoeding voor verbe teringen" is het ontwerp der Staatscommis sie gevolgd. Erkend wordt het beginsel, dat de pachter bij hel einde der pachtovereen komst tegenover den verpachter een recht heeft op een billijke vergoeding voor de door hem aangebrachte verbeteringen, tenzij de verpachter zich duidelijk tegen voorgenomen verbeteringen heeft verzet. Wat het recht op remissie en op ver hooging van den pachtprijs betreft, in de ontworpen regeling zijn grondslagen gege ven, waarop een toepassing van zulk recht, geheel aan de eischen van billijkheid vol doende, kan worden gebouwd. De overige voorgestelde wijzigingen en aanvullingen in het materieele recht treden in haar praclische gevolgen minder op den voorgrond, doch evenzeer mag worden ver wacht dat zij zullen medewerken om mis standen in de pachlverhoudingen te doen verdwijnen. De pachtcommissie. Voorls is ingediend een wetsontwerp tot regeling der pachtcommissies. Tot heden zijn de pachtcommissie, pacht- bureaux of pachtraden, of walken naam deze instituten ook dragen, zuiver par ticuliere instellingen, voortgekomen uit de landbouworganisaties en door deze in het leven geroepen. Zij hebben een adviseerend karakter, bemiddelen tusschen pachter en verpachter veelal alleen op verzoek en heD- ben arbitrale bevoegdheid krachtens vrije wilskeuze van partijen. De regeering heeft gemeend, dat bij de regeling van de pachtverhoudingen voor de pachtcommissies nuttig werk kan zijn weg gelegd. In de kringen van de goedwillige pachters en verpachters wordt de instelling met sympathie begroet. Er is niet de klacht, dat zij geen goed werk doet, maar veel meer, dat zij te weinig autoriteit heeft. Hieraan wordt tegemoet gekomen in het onderhavige ontwerp van wet. De pachtcommissie blijft opkomen uit het maatschappelijk leven. Immers de leden worden benoemd in overleg met de betrokken landbouworgani saties en zijn geen ambtenaren. De samen stelling is naar het beginsel van gelijke ver tegenwoordiging van pachters en verpach ters. Zij wordt ingesteld bij K. B. Een sterke invloed op haar samenstelling kan door de landbouworganisaties worden uitgeoefend. Van de deskundigheid en de ervaring der pachtcommissie zal de rechter een nuttig gebruik kunnen maken. Een belangrijk aan deel in de verbetering van pachtverhoudin gen kan de pachtcommissie hebben door het geven van scheidsrechterlijke uitspraken De pachtcommissie zal de voorwaarden van een pachtovereenkomst kunnen vaststellen of wijzigen, wanneer partijen zich schrifte lijk aan de door de commissie vast te stel len regeling onderworpen hebben. Verder i» haar taak adviseerend: zij geeft adviezen in zaken van pacht en zij ontwerpt modellen van pachtovereenkomsten. Voorts is haar de bevoegdheid gegeven, om, mits in het alge meen belang, uit eigen beweging haar oor deel over concrete pachtverhoudingen aan de daarbij betrokken partijen kenbaar te maken. De pachtcommissie, aldus samengesteld en met de bovenomschreven bevoegdheden, heeft een breed terrein van werkzaamheden. Zij kan aldus de Regeering een ge- wichtigen invloed op het agrarisch leven oefenen. IJMTJIDEN, 3 Juli. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 0.900.60; Griet per kist van 50 K.G. f. 55—30; Tongen per K.G. f 2.30—1.90: Groote Schol per kist van 50 K.G. I 47: Middelschol f47i6Zetschol f 4-734; Kleine Schol f 266.50; Bot f 8 7; Schar f 182.40, Tongschar f 5754: Vieeten per stuk f 53.33; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 20Groote Schelvisch f 50—47: Middel Schelvisch f 29 22; Kleinmiddel Schelvisch f 20.5014; Kleine Schelvisch f 126.10; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f 5637; Gullen per kist van 50 K.G. f 186; Lengen per stuk f 1.300.80: Heilbot per K.G. f 1 651.25; Wijting per kist van 50 K.G. f 7.504.60: Koolvisch per stuk f 0.800.34; Makreel per kist van 50 K.G. f 1916. Aangekomen 19 stoomtrawlers: IJM. 143 met f. 2829; IJM. 59 met f. 3102; IJM. 60 met f. 2955; IJM 142 met f. 4200; IJM. 196 met f. 3400; IJM. 189 met f. 3400; IJM.417 met f. 3017; IJM. 365 met f 2316; IJM. 503 met f. 22)9 IJM. 1 met f. 1S00: IJM. 8 met f. 2201: MM 12 met f. 2304; IJM. 22 met f 2761; IJM. 40 met f. 1700; IJM. 253 met f. 3500; IJM. 28 met f 3698; IJM. 161 met f. 2900; IJM. 238 met f. 2000: IJM. 34 met f. 1700; en de loggers K.W. 169 met f. 1300; K.W. 173 met f. 1020 en K.W. 161 met f, 835.— besomming. I DE ZAAK GIESSEN-NIEUWKERK. Naar het „Hbld." verneemt zal het Ge rechtshof te Amsterdam de door den Hoogen 1 Raad verwezen moordzaak Giessen-Nieuw- kerk op 12 September a.s. in behandeling nemen. Er zijn een zestigtru getuigen gedagvaard. Een lezer zendt ons het volgende ant woord op een vraag, waarop wij Maandag de oplossing moesten schuldig blijven. kunt de jas beter naar een chemische ververij sturen. Men verwijdert hier eerst het i so leermiddel, verft de jas met een stoffeD verf, waarna de jas met water proof wordt overtrokken. Wilt u het beslist zelf doen, neem hier voor dan een grijze kleur rubberverf, welke in den handel is en sterk verdund met een kwast kan worden opgebracht in draaiende beweging. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE [■i-Kvwi'p® I5°7 ALPHEN. De uitslag van de heden in onze ge meente uitgebrachte stemmen voor de Tweede Kam ex-ver kiezing zullen wij he denavond per bulletin bekend maken. De bulletins zullen worden opgehangen voor de étalage's van onzen correspondent, Van Mandersloostraat 6 en bij Kemp's Boek handel, Raadhuisstraat nr. 236. De leerlingen van de 6e klasse der Chr. m.u.l.o.school maakten met hun on derwijzend personeel gisteren het alom bekende tochtje naar het eiland Marken en omstreken. Per trein ging de reis tot Amsterdam en verder per boot naar het eiland Marken. Voorts brachten de leer lingen een bezoek aan het tolhuis. Vol en- dam en Edam. Behalve de verschillende bezienswaardigheden op het eiland Marken werd ook het museum te Edara bezichtigd. Zooals te begrijpen, waren de leerlingen toen zij tlhuiskeerden hoogst voldaan over hetgeen zij gezien en genoten hadden. Geslaagd voor het examen Diploma Vereeniging van Leeraren in het Boekhou den te Amersfoort (Pensionaat St. Louis) de heer J. v. d. Bosch alhier. BODEGRAVEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1929. Brieven binnenland: Jongenheer Bart v. Velzen, Alphen a. d. Rijn. BOSKOOP. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft benoemd tot lid in de commissie, welke in 1929 belast is met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het ge ven van lager onderwijs in de beginselen der landbouwkunde en tuinbouwkunde de heer ir. C Ph. Moerlandt, Rijkstuinbouw- consulent alhier. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Teunis de Kluijver jm. 23 j. en Teuntje Hendrika Jongeleen jd. 24 j. Overleden. Henmanus Roest 72 j. Gevestigd: Wed. P. BraxhovenVan Gij zen, v. d, Doesstraat 29. C. C. van den Akker. Dt. van Rlhijmstraat 5. W. van der Zijdon, Jaagpad 47. A. H. van den Kwartel, v. d. Doesstraat 41. P. J. Vlas veld, v. d. Doesstraat 41. J. Verhoogt, v. d. Doesstraat 66. R. A, D. Hendrik- sen, Achthovencrweg 2. R. Wiggers, Jaagpad 22 C. van Tol, Jaagpad 29. C. Tom, Achthovenerweg 2. Vertrokken: A. M. Wesselman, naar Lei den, aan boord. C. van Truchten, naar Voorburg, Broekslootkade 5. Wed. An kervan As, Leiden, Brandewijnsgracht 8. J. B. Hekkema, naar Leiden, Maars man steeg 19a. P. Knook, naar Voorburg, Wilhelminalaan 408. Wed. P. Zaalberg Van den Bos, Leiden, Hugo do Grootstr. 5. J. Dirkzwager, Zwammerdam, Steen fabriek Koning. C. A. Wesdijk, Leiden, Haarlemmerstraat 274. G. M. van den Berg, naar Nieuwkoop. P. Borst, naar Woubrugge, Hoogmade B 182. J. J. Era- dus, Maarsen, gesticht ,,Valkenheide." TER-AAR. Geslaagd te Reuver (kweekschool H. Hart), voor het examen nuttige handwer ken, mej. S. Vis, alhier. WOUBRUGGE. Aangezien Ged. Staten de laatste be noeming van secretaris-penningmeester voor den polder Vierambacht ongeldig heb ben verklaard zal een nieuwe stemming der ingelanden moeten plaats hebben. Door het bestuur van volksonderwijs is besloten op 17 Juli a.s. weder een boot tocht te houden met de leerlingen. AALSMEER. Vergadering Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. Gisteravond vergaderde de afdeeling van do Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde in hotel ,,De III Kolommen", onder voorzitterschap van den heer G. Oud. Na opening der vergadering en voor lezing der notulen, deelde de secr., de heer C. J. Augustijn, mede, dat waren ingekomen: programma der tuinbouw-ten- toonstelling te Driebergen; brief, betref fende Vriendschappelijke Bijeenkomst in Aug. te Rotterdam; verzoek van ,,Nos Jungunt Rosae" voor inzending op de ro- zententoonstelling te Den Haag, benevens 'fc schenken van een medaille; circulaires van de Ned. Comm. voor Internationale natuurbescherming en vorstsohade-commis- sie. Wat of deze laatst© betreft, deelde de secr. mee, dat de vorstschade-comm. met haar vragenlijsten gegevens wil verzame len op wetenschappelijk gebied, n.l. hoe verschillende gewassen in den afgeloopen winter de vorst hebben verdragen. Bij het punt: Mededeelingen, deelde de voorz. mee, dat de in de vorige vergade ring uitgesproken wensch om ook eens te exposeeren op de tentoonstelling van ,,Nos Jungunt Rosae" der Teint.-commissie was voorgelegd. In die comm. was geen meer derheid voor 't plan te vinden. Men meen de, dat het ondoenlijk was, nu te Madrid en Barcelona in Spanje dit jaar wordt ge- exposeerd, hiervoor nog het benoodigde uitstekende (materiaal te verzamelen. De heer J. Keessen Dzn. betreurde het be sluit; Aalsmeer mag geen gelegenheid laten voorbijgaan, wil het zijn naam als bloemencentrum handhaven, zijn produc ten te toonen. Het bestuursvoorstel, wederom een wis selbeker aan te schaffen voor de bloemen- keuringen, ondervond veel tegenstand. Uit de vergadering wilde men liever jaarlijks eenige prijzen beschikbaar stellen of an ders als wisselprijs een unicum-vaas of iets dergelijks. Het punt werd tot de volgende vergadering aangehouden. Als ca-ndidaten voor het hoofdbertuur zullen gesteund worden de heeren 's Jacobs en Jb. Eveleens. In voorbereiding is geno men het plan een excursie voor Essen re ondernemen, van 37 Aug., om de tentoon stelling aldaar te bezoeken, kosten per per soon f. 70. Per circulaire zullen de leden daaromtrent nadere mededeelingen ont vangen. Op de bloemenkeuring dezen avond trok ken zeer de aandacht een 5-tal door den heer J. Keessen Dzn. uit Amerika eo Duitschland geïmporteerde rozen, welke als ka8roos voor deze gemeente veel be loven; mede een witte delphinium, welke op den Proeftuin in cultuur onder glas is genomen. Zij is zoo goed als zuiver wit en wordt een aanwinst genoemd van beteeke- nis. Kweekers en liefhebbers hebben steeds gelegenheid, zoowel op de kweekerij van den heer Keessen als op den Proeftuin de bloemen in de cultuur te gaan zien. Nadat de inzendingen op de prijsvraag waren gekeurd, sloot de voorz. met een woord van dank de goed bezochte verga dering. Geslaagd voor het 'examen apothe kersassistent mej. Gé Broekmans, alhier, Geslaagd voor het examen Rijkskweek school de heer J. .W. Stuiver, alhier. HAARLEMMERMEER. Vergadering Hoofdingelanden, Gisteren werd ten Polderhuize te Hoofd dorp een vergadering gehouden van Hoofd ingelanden van den Haarlemmermeerpol der, onder voorzitterschap van den heer H. v. Dorsten, dijkgraaf. Na opening en verschillende mededeelingen werd onder applaus een schilderij van den heer Fol- mer aanvaard. De heer jhr." v. Lennep werd gekozen als heemraad, in de plaats van van H. v. Dorsten, die tot dijkgraaf werd gekozen. Tot leden van de fin. com missie werden benoemd: N. T. Geertsema en J. Lanser, tot pl.v.v. Van Staveren en Jac. Clay. Besloten werd, cnet 13 tegen 7 steramen, de salarissen der opzichters te verhoogen. Het voorstel van Dijkgraaf en Hoogheemraden tot gelijkstelling van en kele dag- en nachtbrugwachters wordt met 173 stemmen aangenomen. Met 164 stemmen werd verworpen het voorstel om één vrijen dag per week toe te staan aan dag -en nachtbrugwachters, pont- en sluis wachters. Besloten werd tot verbetering van den Venneperdwarsweg, waarvoor een leening zal worden aangegaan, groot f. 150.000, mit-s de Provincie daarvoor een vergoeding uit het wegenfonds zal willen bijdragen. De heer J. Vreeken nabij Aalsmeer alhier, door de-n voorzitter van het hoofd stembureau in de plaats van den heer G. Gerritse (S.D.A.P.) benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad van Haar lemmermeer, heeft deze benoeming aan genomen. De groote zómerpaardenmarkt zal te Hoofddorp worden gehouden op Donder dag 25 Juli a.s. KATWIJK AAN DEN RIJN. Koolvliegplaag. De in Mei en begin Juni uitgeplante vroege bloemkool stond aanvankelijk zeer goed in het gewas. Dit kan thans van ver schillende perceel en niet imeer worden ge>- zegd. Zooals zulks de laatste jaren meer malen voorkomt, is ook nu bij meerdere perceelen vroege bloemkool de bekende en gevreesde koolvlieg opgetreden met het bekende, voor de tuinders nadeelige ge volg dat verscheidene jonge planten weg vallen. En is het eenmaal zoover dan is hiertegen niets meer te doen. Zelfs is het zeer moeilijk de nog niet aangetaste plan ten te beschermen. Vergadering De Hanze. De afdeeling Katwijk a. d. Rijn van De Hanze hield een ledenvergadering in het R.K. Vc-reenigingsgebouw. De voorz. de voorz., de heer W. Caspers opende de vergadering op d e gebruikelijke wijze en deelde mede dal de secretaris de heer A. J. Peeters wegens langdurige ongesteldheid zjjn functie als se cretaris voorloopig niet kan waarnemen. Mede in verband met het verblijf van den heer Pee ter? in het herstellingsoord „Berg en Bosch" hetgeen door de welwillende mede werking van bet bestuur van „Santos" kon plaats hebben, brengt de voorz. in herinne ring het weigerend antwoord van B. en W. van Katwijk om ten bate van deze heerlijke instelling een bloempjesdag te mogen houden en spreekt den wensch uit dat ook dit mooie voorbeeld dat het door „Santos" mo gelijk was in „Berg en Bosch" opgenomen te 2—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6