AGENDA. VERKIEZINGSFEER. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. W oensdag. Vrije Evang. Gem.: Sa-meDkomst te S uur nam. Donderdag. ConcordiaFeestavond Schoenmakersver. „D.V.V."; 8 uur, nam. MUSEA. Stedelijk Mnseum de Lakenhal, Lange Scheislraat 2. Geopend in Maart. April en Mei van 10t uur. Zondags vanat halféén. Entrée Zondags kosteloos. Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. Geopend van 105 uur; Zondags van 1i uur. Entrée Maandags f. 0.25, andere dagen f. 0.10. Geologisch Mineralogisch Museum, Garen- markt. lederen dag van 912 en van 1.304 uur Zondagen gesloten. Kosteloos. Ethnographisch Musenm, Rapenburg 67 69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 101 uur. Entrée's Maandags f. 0 25; overige dagen 0.10. Rijksmnseum v. Nat. Historie, v. d. Werlf- park. Werkdagen 8.3012; 1.305. Zater dags 8 3012. Kostloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk dagen 1i uur. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912 30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle ■werkdagen van 1 April30 Sept. 9—6 uur; 1 October31 Maart 9i uur. Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 104 uur. Kosteloos. De avond-, Pacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt vanaf Maandag 1 Juli lot en met Zondag 7 Juli waargenomen dcor de apotheken van de H.H.: D. J. van Drieeum, Mare 76, telefoon 406 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502. DE NOORDZEEVISSCHERIT. Het aantal Katwijksche loggers. Van de Katwijksche. Scheveningsche en Vlaardingsche vloot hebben dit jaar tot eind Juni aan de treilvisscherij deelgenomen: Van Katwijk: 36 motorloggers (ine!. 1 motorlogger van Noordwijk, welke in den loop van de teelt een Katwijksch merk en nummer heeft gekregen) welke 690 reizen deden en f. 525.634 besomden aan versche visch, en 10 zeillloggers. welke 96 reizen maakten en f. 31,932 besomden, tegen ver leden jaar tot eind Juni, 37 zeilloggers welke in 520 reizen f. 247.980. 11 motorloggers in 174 reizen f. 141.376 en 1 stoomdrifter in 12 reizen f. 28.659; van Scheveningen: 70 molorloggers (incl. 1 motorlogger van Zoutkamp) welke in 1041 reizen f. 748,851 besomden aan versche visch, tegen verleden jaar tot eind Juni 9 zeilloggers in 137 reizen f. 65.308, en 21 mo torloggers in 331 reizen f. 242.721; van Vlaardingen: 3 stoomtreilers in 40 reizen f. 79.917, en 4 motorloggers in 57 reizen f. 39.787, aan versche visch, legen verleden jaar tot eind Juni 2 stoomtreilers, welke in 16 reizen f. 32,794. en 1 motor- logger, welke in 14 reizen f. 9980 besomden aan vereche visch. Aan de beugvisscherij namen deze teelt deel- van Vlaardingen: 19 stoombeugers, welke tot eind Juni 240 reizen hebben ge maakt en daarmee f. 168 691 besomden aan versche visch, terwijl 8046 kantjes kolha- ring en 41 ton zoutevisch werden aange bracht, tegen verleden jaar tot eind Juni, door 22 stoombeugers in 224 reizen f 250.728 naa versche visch, 4691 kantjes kolharing en 346 ton zouteéisch. Van de haringvisscherij kwamen dit jaar tot eind Juni binnen: te Vlaardingen 44 stoomschepen met 18,762 kantjes, 5 motor- booten met 2152 kantjes en 31 motorlog gers met 10,675 kantjes, tegen verleden jaar tot eind Juni 28 stoomschepen met 11,097 kantjes, 2 molorbooten met 561 kantjes en 13 motorloggers met 4195 kantjes; te Maassluis is dit jaar nog niets binnen gekomen tegen verleden jaar tot eind Juni 1 motorlogger met 289 kantjes; te Scheveningen, 2 motorloggers met 663 kantjes tegen verleden jaar tot eind Juni 15 motorloggers met 3902 kantjes en 4 zeil loggers met 718 kantjes; te IJmuiden. 7 stoomschepen met 3506 kantjes en 10 motorloggers met -1077 kan tjes, tegen verleden jaar tot eind Juni 2 stoomschepen met 867 kantjes en 1 motor- logger met 255 kantjes. Van de haringvisscherij kwamen dus dit jaar tot eind Juni in het geheel binnen 99 haringschepen met een gezamenlijke vangst van 39.S35 kantjes haring, tegen verleden jaar tot eind Juni 66 haringschepen met 22.151 kantjes haring. Dit jaar zullen vermoedelijk aan de ha ringvisscherij deelnemen: van Vlaardingen 49 stoomschepen. 3 motorbooten en 18 mo torloggers; van Maassluis 2 stoomschepen en 3 motorloggers; van Scheveningen 114 motorloggers cn 7 zeilloggers; van Katwijk 2 stoomschepen, 1 motorboot, 60 motorlog gers en 6 zeilloggers, en van IJmuiden 5 stoomschepen en 3 motorloggers. In het ge heel dus 58 stoomschepen, 4 motorboolen. 198 motorloggers en 13 zeilloggers of 273 haringschepen, legen verleden jaar 58 stoomschepen, 3 motorbooten, 152 motor loggers en 65 zeilloggers of 278 haring schepen Het aantal stoomschepen is dus gelijk gebleven, dat der motorbooten met 1 en dat der motorloggers met 46 vermeerderd, terwijl het aantal zeilloggers met 52 is ver minderd De vangcapacileit van de Neder- landsche haringvloot is echter grooter ge worden, door de sterke uitbreiding van het aantal motorloggers. (N. R- Crf.) Als verkiezingstijd in 't zicht is, Komt de strijd om kiezers ook. En de Kamerleden reizen, Zelfs naar Lutjebroek en Mook. Heel het land wordt dan „besproken" Alle kiezers opgepord, Punlen van partijprogramma's, Worden fluks weer opgesnord. Propagandablaadjes ritselen, In de brievenbussen neer, „Stemt op ons, wij zijn de beste," Lezen we dan telken keer. Alles wordt met kalk besmuierd. Schutting, muren, straat en plern. Meent men dat met dit geklodder Kiezers nog Ie vangen zijn? Maar de kiezer is niet „willig". Hij is wel wat „a la baisse", Laat zich liever niet verkoopen, Kreeg reeds meenge harde les. Weet al dat om dc vier jaren. Strijd om kiezerstem ontbrandt, Zijn de stemmen eenmaal binnen. Is er niets meer aan de hand. Op dc Kamerzetels tronen, 'd Overwinnaars van den strijd. Denkende, we hebben nu toch Weer voor vier jaren den tijd. LEON. DE TWEEDE KAMER VERKIEZINGEN. De bekendmaking van den olficieelen uitslag Blijkens een kennisgeving van den voor zitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer zal, indien noodzakelijk mocht blijken, dat voor de vaststelling van den uitslag der ver kiezing een loling moet plaats vinden als bedoeld in art. 104, vierde lid der Kieswet (wanneer dezelfde candidaat op meer dan één lijst het vereisohle aantal stemmen heeft behaald), deze loting zal geschieden in een zitting van het Centraal Stembureau, te houden op Zaterdag 6 Juli a.s., des na middags te 5 uur, in het lokaal van het ge meentehuis te 's-Gravcnhage, voorheen voor de vergaderingen van den Raad be stemd. De zitting, bedoeld in art. 107 der Kies wet, tot bekendmaking van den uitslag der verkiezingen, zal worden gehouden op Za terdag 6 Juli te halfzes, in hetzelfde lokaal van het gemeentehuis. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Utrecht, ter standplaats de gemeente Wijk bij Duur stede. A. ten Noever dc Brouw, eandidaat- notaris te Wijk bij Duurstede. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot rech ter in (je arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage, mr. II. Haga, thans in ge lijke betrekking te Haarlem; te Amsterdam, mr. P. H. Smits, advocaat en procureur te Arnhem, levens rechter-plaatsvervanger in do arrondissementsrechtbank, aldaar; te Groningen, mr. H. J. E. Engelkens, thans in gelijke belTekking te Winschoten; tot substituut-griffier bij liet gerechtshof te 's-Gravenhage. mr. H. Seret Opzoomer, thans substituut-griffier bij de arondisse- mentsrechtbank te 's-Gravenhage. Bij Kon. best. zijn aan de Rijks hoogere burgerschool te Oud-Beijerland wederom tij delijk benoemd tot leeraar M. M. Bartelse. en tot tijdelijk leeraar H. IJ. D. Lammers, te Utrecht. Dc audiëntie van den Minister van Waterstaat zal gedurende de maand Juli niet plaats hebben. PREDIKBEURT. LEIDEN. Ger. Gemeente. Nieuwe Rijn 76, ds. J. D. Barth, van Vlaardingen.' NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Doorwerth (toezegging) E. Warmolts te Scherpenzeel Te HeeLum (toez.) E. Warmolts te Scherpenzeel. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Mariënberg, A. J. Bobs, cand. te Zwolle en G. W. ten Houte, cand. te Zwolle. Beroepen- Te Katendrecht (4e prea. plaats), D. J. 'B. Allaart te Kollum (Fr.) Te Njjeveen. L. W. Wessels, cand. te Gcrcum Te Lutjegast, J. v. Djjk. te Denrewoude Te Serooskerke. M. van Wijk te Oostburg Te Wolfaartsaijk. H. J. Kou wen ha ven te Leidschendam Te Wartsna- Eernewoude, L .W. Wessels, cand. te Gorin- chem Te Groote Lindt: H. van der Zanden te Wapenveld Te Wassenaar, L. W. Wessels, cand. te Gorinchem Te Mariën berg, A. J. Boss, cand. te Zwolle. Bedankt; Voor Ten Post: K. van der Menlen te Kommerzjjl Voor Schoordijk. M. de Boer, hulppred. te Haarlem Voor Bolnee, J. B. v. d. Srjs te Kollumerpomp. CHR. GEREF KERK. Tweetal: Te Zierikzee, J. W. Geeis te Apeldoorn en H. Hoogendoorn te Bunschoten. EVANG. LUTH. KERK. Aangenomen: Naar Wildervank Veen- dam (toez.), C. Riemers te Harlingen. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Engelsche Troonrede. De Engelsche troonrede is door gema tigdheid opgevallen. Mac Donald blijkt zich ook wel bewust, dat hij alleen geen meerderheid heeft! Dientengevolge zijn alle verrassingen uitgebleven en was de inhoud zooals reeds in groote lijn was aan gekondigd. De oppositie gedraagt zich op een zeer tegemoetkomende wijze, blijkbaar Mac Del» nald een eerlijke kans willende geven. Te Parijs heeft de Troonrede niet nage laten diepen indruk te maken. In het bij zonder had men niet verwacht, dat de rede in de Rijnlandontruimingskwestie zoo een uitgesproken standpunt zou innemen; als eerste troonrede, door een arbeidersregee- ring opgesteld, had men eerder op een gematigde internationale opvatting gere kend. In de wandelgangen wordt de rede druk besproken en men ontveinst zich een uiteengaan van de Britsche en Fransche buitenlandschc politiek niet. Intusschea wordt de rede door de links georiënteerde partijen levendig begroet. In Duitschland daarentegen heeft de rede lichtelijk teleurgesteld, omdat ze om trent de ontruiming van het Rijnland, over de vlootbeperking en de regeling der schuldenkwestie geen nauwkeurige aankon digingen bevat, doch zioh tevreden stelt imet slechts betrekkelijk vage aanduidingen Men ziet: het is slechts zooals men het neemt. Als de waarheid in het midden ligt o DUITSCHLAND. De Pruisische Landdag. Del motie van wantrouwen, die de Duitsch-nalionalen in den Pruisischen Land dag tegen het geheele kabinet ingediend hebben naar aanleiding van de incidenten te Berlijn bij de be'toogmgen van 28 Juni, den dag van het sluiten van het verdrag van Versailles, zal Zaterdag a.s. in den Landdag besproken worden. Met dit debat zullen verbonden worden de verdere moties tegen den minister van Binnenlandsche Za ken cn den minister van Eeredienst, die door de Economische Partij en de Duitsche fractie zijn ingediend. Bovendien zijn er moties van wantrouwen derzelfde partijen tegen den minister van Binnenlandsche Zaken wegens zijn re-de le Frankfort. Verder heeft, de Duitsche Volkspartij over beide punten vragen gesteld. Al deze voorstellen zulle'n in één debat ter sprake komen. Naar verluidt, beslaat bij de sociaal-demo craten in den Pruisischen Landdag het voor nemen. in verband met het Concordaat, de kwestie ter sprake "te brengen van de oprich ting eener wereldlijke paedagogische aka- demie. Bij dc stemming over het concordaat hangt het vooral van de stemmen der so- ciaal-dc-mocratcn af, of er in den Prui sischen Landdag een meerderheid voor het concordaat tc bereiken is, dan niet. FRANKRIJK. De schuldregeling Senaatsverkiezing. Bij de bespreking van de overeenkomsten over de schulden heeft de financieele com missie va.n de Kamer drie beslissingen ge nomen. Zij heeft met 24 stemmen en 9 onthou dingen de eenvoudige ratificatie verwor pen, met 21 stemmen tegen 12 de ratifica tie met reserves buiten de wet om, en met 14 tegen 10 stemmen en 11 onthoudin gen de ratificatie (met opneming van re serves ïd de wet, omdat zij weigert zich te binden inzake de opneming van reserves in het wetsontwerp, terwijl zij niet weet, welke tekst aan de Kamer zal worden voorgelegd. De commissie belastte den rapporteur met de indiening van reserves op den tekst der regeering. Volgens de geruchten in de wandelgan gen zou Poincaré na afloop der vergadering van de financieele commissie verklaard hebben, dat hij geen tekst kon brengen, waarin reserves opgenomen zijn, maar dat hij bereid was met de commissie samen te werken voor de redactie. Bij de bespreking der ratificatie van de schuldovereenkomsten is de commissie van buitenlandsche zaken van de Kamer even eens tot drie stemmingen overgegaan. De eenvoudige ratificatie verkreeg geen en kele stem. de verwerping der ratificatie werd afsrestemd met 15 stemmen tegen 8. De ratificatie met reserves werd aange nomen met 15 stemmen en talrijke ont houdingen. De groep der socialistische radicalen heeft echter reeds besloten dat geen van zijn leden de functie van rapporteur zou aanvaarden in de commissie voor de finan ciën Of buitenlandsche zaken. De Kamer heeft het voorstel aangeno men dat dc Senaatsverkiezingen in de maand October inplaats van in de maand Januari a.s. vaststelt. ENGELAND. Het debat over de troonrede. Bij het debat over de tiponrede heeft Baldwin als leider der oppositie het woord gevoerd die terstond op de belangrijke vraagstukken der buitenlandschc politiek inging. Hij vroeg de regeering, of zij de in be handeling genomen plannee om het rap port der deskundigen een definitieven vorm te geven, aan het parlement zal voorleggen, alvorens een definitieve be slissing te nemen. Voorts vroeg hij inlichtingen over de plannen voor het herstel der betrekkingen met Rusland en stelde de vraag, of de mi nisterpresident nog op hetzelfde princi- pieele standpunt staat, dat hij in zijn schrijven over den Zinojeff-brief heeft in genomen. Ook verzocht hij inlichtingen omtrent de voorgenomen reis naar Washington zoowel wat betreft het doel als wat betreft de formeele vraag, of Mac Donald daarvoor de toestemming van den koning denkt te vragen. Baldwin is overtuigd dat een der gelijk bezoek aan de Vereenigde Staten met instemming zou worden begroet, doch sprak tevens de hoop uit, dat noch de mi nister-president noch het land daarvan te groote verwachtingen zullen koesteren. In het tweede gedeelte behandelde hij de binnenlandsche politiek en vroeg, welke politiek de regeering ten opzichte van de beschermende rechten zal volgen en van welken aard de voorstellen zullen zijn, welke aangekondigd worden met betrek king tot den mijnbouw. Mac Donald verzekerde in zijn antwoord dat de regeering er op bedacht zal zijn bij alle vraagstukken van beteekenis het La gerhuis gelegenheid te geven zijn stand punt te bepalen. Mac Donald deed vervolgens een beroep op het Lagerhuis om als het ware een ge- mcenschappelijken staatsraad te vormen en elkaar niet als elkaar bestrijdende par tijen te beschouwen. Wat de buitenlandschc politiek betreft, verzekerde hij het Lagerhuis en het land, dat hij geen tijd verloren zal laten gaan om tot overeenstemming te geraken over de vraag, op welken grondslag en in welke volgorde de tusschen Engeland en de Ver eenigde Staten bestaande vraagstukken behandeld zullen worden. De regeering streeft er naar om prac- tisch dc ontw^peningspolitiek van het door alle naties geratificeerde pact tot uitban ning van den oorlog op te bouwen. Dc Amerikaansche en de Engelsche re geering zullen, zoodra een werkelijke grondslag voor onderhandelen is bereikt, onmiddellijk samenwerking met de overi ge groote vlootmogendheden zoeken. Wat het vraagstuk der schadevergoeding betreft, verklaarde Mac Donald, dat En geland lasten op zioh heeft genomen, die het in verhouding tot het presatievermo- gen van andere mogendheden niet had moeten aanvaarden. In geen geval moet, waar reeds verdragen bestaan, terugge gaan worden. Het Russische waagstuk besprak Mac Donald slechts terloops. Wat de binnenlandsche politiek betreft, deed hii de belangrijke aankondiging, dat de regeering niet bereid is de van kracht zijnde maatregelen tot bescherming van dc industrie na afloop van den vastge» stelden termijn te verlengen, doch zioh het recht voorbehoudt deze maatregelen vroe ger op te heffen, indien dat nuttig mocht blijken. Het debat zal heden worden voortgezet. In het Hoogerhuis heeft de conserva tieve leider Markies van Salisbury gezegd, dat de troonrede weinig dingen bevat, die men niet van harte kan goedkeuren. Graaf Beauchamp, de leider der liberalen, zeide, dat de troonrede uitgaat van het beginsel van veiligheid voor alles, dat de extre mistische elementen der arbeiderspartij in het geheele land misnoegen zal. Lord Par- mour (arb.) zette de verklaringen van Mac Donald in het Lagerhuis, inzake buiten landsche politiek en bescherming der in dustrie op zijn wijze uiteen. BULGARIJE. Nieuwe grensincidenten. Volgens een bericht in de bladen is gis ternacht de militaire post bij het dorp Tsjiporowzti aan de Bulgaarsch-Zuid-Sla- vische grens aangevallen door onbekenden de een soldaat gewond hebben en daar na op de vlucht geslagen zijn. Men neemt aan. dat de daad door emigre's bedreven is. Met twee andere benden van emigré'? kwam het tot een gevech^ bij de dorpen Mokesj en Kaloeger. Na een kort vuurge vecht verdwenen de bandieten. JAPAN. Een nieuw kabinet gevormd. Er is een nieuwe regeering gevormd. Na- magoesji is eerste-minister, Sjidehara mi nister van buitenlandsche zaken, Kenzo Adatsji van binnenlandsche zaken. Of dit een meerderheid in het parlement zal kunnen vinden, is nog zoo zeker niet. CHILI. Tacna en Arica. De Chileensche Senaat heeft de regeling in zake het geschil over Tacna en Arica goedgekfutd. ZUID-AFRIKA. Gaat Smeets heen? Er gaan geruchten, dat Smeets uit de politiek zou willen gaan. althans voorlcopig. Bevestiging is echter wel gewenscht. o HET HERSTELVRAAGSTUK. LONDEN, 3 Juli (Ned. Tel. Ag.) De Britsche gedelegeerde ter deskundigencon ferentie (e Parijs heeft gisteravond aan een hem aangeboden diner, waaraan ook gene raal Dawes aanzat, het woord gevoerd, en o.a. verklaard, dat in de schadevergoedings conferentie te Parijs geen oplossing zou zijn gevonden, indien Owen Young daarnaar niet krachtig had gestreefd Spreker zeide nog eenige onzekerheid te voelen ten aanzien v. de voorstellen in het rapport-Young. Het welslagen van het werk der deskundigen hangt wellicht niet alleen af van de voorge stelde oplossing, maar vooral ook van de omstandigheden dat nieuwe moeilijkheden vermeden worden. Generaal Dawes zeide dat Stamp zich voor den wereldvrede zeer ver dienstelijk had gemaakt. PARIJS, 3 Juli OHavas). De „Petit Parisien" schrijft: De aanvaarding van het plan Young opent een nieuw tijdperk, doch het is noodig dat de goede trouw van Duitschland onbetwistbaar is. Het is noodig dat alle manifestaties, die de laatste weken in Duitschland gehouden zijn door de leiders van het Rijk worden veroordeeld. Alvorens dezerzijds lot uitvoering te wor den gebracht, moet het plan Young eerst door den kanselier worden bekrachtigd. De Duitsche rijksdag moet eveneens de wetten doen aannemen om orde in de financiën te brengen. Dc rede van Stresemann omtrent het vasthouden aan het plan Young biedt niet die garantie die Frankrijk zoekt. o DE ENGELSCHE TROONREDE. LONDEN, 3 Juli. (Reuter). In zijn com mentaar op de troonrede verklaart de „Daily Herald", het orgaan van de Arbei derspartij, dat het aan het parlement voorgelegde arbeidsprogram der nieuwe regeering uiteraard nog niet meer kan' zijn dan het 'begin van de veelomvattende taak van den wederopbouw, dooh als men met alles rekening houdt, is het een goed begin. De conservatieve en liberale critici hebben wel gezegd, dat zij ook zulk een arbeidsprogram zouden kunnen uitvoeren, doch het feit blijft bestaan, dat het la- bour-programma niet overgenomen is en geen catalogus-werk is. De conservatieven en liberalen moeten thans aan de labour-regeermg een „fair Chance" geven oan het groote werk uit te voeren. De oppositie-bladen nemen ten aanzien van de troonrede een afwachtende hou ding aan. WASHINGTON, 3 Juli. (Ned. Tel. 'Ag.) Commentaar leverend op de Engelsche troonrede, merkt de „Times" op, dat de spaarzame woorden over een spoedige ver mindering der bewapening in de geheele wereld teleurstelling zullen verwekken na de tusschen Mac Donald en generaal Dawes gevoerde besprekingen en de aan kondigingen van nieuwe vooruitgang van het ontwapeningsprobleem. Alle hoop op het bijeenroepen van een nieuwe ontwapeningsconferentie in de ko mende weken, is thans vervlogen. HET SAKSISCHE KABINET GEVORMD. BERLIJN. 3 Juli (V.D.) De „Deutsche Algemeine Zeitung" meldt uit Dresden, dat de Saksische minister-president, het lid der Volkspartij Dr. Buerger, zijn kabinet heeft gevormd, dat hij morgen aan den Landdag zal voorstellen. Hij heeft een voornamelijk technisch kabinet samengesteld. Hij zelf neemt, behalve het minister-presidentschap, het beheer over het Ministerie van Onder-, wijs op zich. Uit de oude regeering komen in het nieuwe kabinet de Duitsch-nationale minister voor economische zaken dr. Krug von Nidda en de minister van financiën Weber van de Economische Partij. Als nieuwe leden komen in het Ministerie dr. Mennsfeld, voorzitter van het Hooggerechts hof als minister van Justitie, die tot geen enkele partij behoort; minister van binnen landsche zaken wordt de eveneens partij- looze dr. Richter. De zetels voor Arbeid en Sociale Voorzieningen blijven voorloopig onbezet. ROTHERMERE EN HONGARIJE. BOEDAPEST, 2 Juli (Wolff) Het blad „Az Est" publiceert een onderhoud van zijn te Londen vertoevenden hoofdredacteur met Lord Rothermere, waarbij deze o.a. ver klaarde: Ik beschouw het als een slechte politiek, zelfs als een groote fout, dat de Hongaarsche politiek in tegengestelde rich ting gaat als de wereldpolitiek. Dit lget den vrienden van Hongarije in het buitenland den plicht op, de aandacht van Hongarije te vestigen op de omstandigheden die het moei lijk maken, dat Hongarije's wenschen warme ondersteuning genieten. Niet alleen de leiders der Labourparlij, zooals Mac Donald, maar ook liberale en conservatieve vrienden van Hongarije heb ben zich voor een herziening van het ver drag van Trianon uitgesproken, doch tevens verklaard, dat een der grootste hinderpalen voor deze revisie is. dat Hongarije zich zoo koppig aan het feodalisme vastklemt. Een der grootste fouten v. h. Hongaarsche volk is, dat het niet voldoende oog heeft voor de realiteiten der politiek, met name de bui tenlandsche, het laat zich meer door groote woorden leiden, dan door gezond verstand. 2-1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2