FLIT KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Motten DE insectendooder RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. NED. HERT. KERK. Viertal: te Groningen (10de pred. plaats) ,W. M. A. Kalkman, te Katwijk a. Zee; H. Mondt, te Leiderdorp; J. H. Wessel, te Bu- rum; on A. J. Wormgoor, te Bussum. Beroepen te Wapenveld: J. A. van Nie te Zetten-Andelst. O GEREF. KERKEN. Tweetal: te Nijeveen, L W. Wessele, cand. te Gorinchem; en H. Wiersema, te Oldehove; te Mariênberg, A J. Boss, cand. to Zwolle en G. W. ten Houle, cand. te Zwolle. Te Aduard (Gr.), S. J Popraa te Nieuwendam en P. van der Sluis te Onst- wedde. Beroepen: to Katendrecht, D. J. B. Allaart te Kollum; te Nijeveen, L. W. Wesels, cand. te Gorinchem; te Serooskerke, M. van Wijk te Oostburg. Bedankt voor Bolnes: J. B. van Sijs te Kollumerpomp; voor Schoondijke, M. de Boer te Haarlem. Aangenomen naar Zwolle (vac. dr. C. Bouma) J. H. Kuiper te Drachten. ETANG. LUTH. GEMEENTE. Aangenomen naar Veendam-Wildervank '(toer.), C. Riemers te Harlingen. o SCHOOLRAAD VOOR DE SCHOLEN MET DEN BIJBEL. Dit het 39ste jaarverslag van den School raad voor de Soholen met den Bijbel (loo- pende van 1 Juli 1923—30 Juni '29) blijkt, dat 1604 scholen, waaronder 14 kweekscho len en 8 scholen voor V.L.O., op heden bij dezen raad zijn aangesloten. 170 leerkrachten verwierven het diploma- Schoolraad. Op 1 Juli '29 waren 286 Bcholen met 1165 'onderwijzers( essen) toegetreden tot het hulpfonds voor geweigerde rijks- en ge meentelijke bijdragen. De commissie voor gewone geschillen en die voor geschillen van kerkelijkeD aard, heeft gedurende het tijdvak 1 Juli 1928 30 Juni 1929 geen uitspraak gedaan. De commissie van beroep voor de groep van soholen aangesloten bij den Schoolraad heeft een 7-tal ontslagkwesties behandeld; oen 4-tal dar gegeven ontslagen zijn door haar vernietigd, een 3-tal gehandhaafd. Bovendien werden nog 18 beslissingen genomen op verzoeken om handhaving van het ontslag (wegens opheffing der betrek king), teneinde wachtgeld te kunnen be komen. In al deze gevallen werd het ont slag gehandhaafd. RECLAME. Bescherm uw kleeren tegen met 7750 KANTONGERECHT TE LEIDEN. C. R., was de man, die drie koeien tege lijk ter markt te Leiden had gevoerd wat in slrijd is met de verordening. Een der dieren zou volgens verklaring van ver dachte in een vorige zitting gevlucht zijn, cn dat dier was dan ook niet gekeurd. D. Sperna Weiland verklaarde nu, als getuige, dat verd. 1 koe met opzet de vrij heid had gegeven, die Iang9 een omweg het marktterrein had bereikt, zonder eerst onderzocht te zijn De ambtenaar eischic nu 2 maal f. 4 sub9. 2 maal 4 dagen. De kantonrechter meende hierin echter een voortgezet misdrijf te zien en veroordeelde verd. tot f. 6 boete subs. 3 dagen hechtenis. De tweo gebroeders N. v. D. en L. v. D. te Katwijk kregen 't met den kantonrechter Ic kwaad, die hun verhaal niet al te ge loofwaardig vond. Beiden hadden per vrachtauto een der tigtal jongemeisjes vervoerd naar de bollen velden om deze te wieden. Zij heiden ver telden, dat hun vader dit werk aannam van bollcnhandelaar9 en dal hun vader of do bollcnhandelaars die jongens en meis jes betaalden. De kantonrechter kon hieruit op het laatst geen wijs meer worden en stelde de zaak 8 dagen uit om nieuwe ge tuigen te hooren. Een eod afleggen schijnt niet ieders werk to zijn. Een juffrouw, die kwam om te getuigen tegen den melkboer G. W. v. G. te Leiden, wiens hond haar mantel on herstelbaar had verwoest, herhaalde op het veTZoek van den kantonrechter, diens woor den al te letterlijk en zeide: „Zeg mij na do woorden: Zoo waar.... onz. Toen deed ze het verhaal van de cata strophe, dat de hond haar gebeten had, dat ze eerst f. 3.60 schadevergoeding had ge vraagd, later toen bleek, dal de mantel niet meer kon worden gemaakt f. 10. maar dat ze nu met 1.5 tevreden was. Het ver weer van den melkboer, werd als niet ter zake dienende van de hand gewezen en hi; bleek ten slotte de eigenaar van de gebeten hond te zijn. En de juffrouw, die haar f. 5 toegezegd kreeg zeide, bij het weggaan, iedereen goeden dag E. B. te Leiden zou op 1 Mei des avonds om kwarl voor vijf een aanrijding hebben veroorzaakt op de Heerengracht. Veid. ont kende dit, zeggende, dat hij op dien datum en dat uur in de fabriek van zijn patroon had gewerkt. Verschillende getuigenverklaringen brach ten niet veel nieuw licht in de zaak, doch een getuige 5 décharge verklaarde perti nent, dat verd. op dien datum en dat uur in de fabriek had gewerkt. De ambtenaar van het O. M. eischle f. 10 subs. 1 dag. Volgende vonnissen zjjn geveld: J. C. V. Haarlemmermeer. Met een auto rjjoen over een gesloten verkl.weg f.3 2d. H. J. Den Haag. Id. id. P. C. V Den Haag id. id. H. de R., Amsterdam, id. id. A. P. Amsterdam. Idem met een motor, id. J. Th. G. K. overtr. dor Trekhondonwet f. 6 3 d. W. F. S; te snel varen f. 6 3 d. J. de M. Rijnsburg, overtr. visscherijwel f. 5 3 d. met verbeurdverklaring vischtuig. A. v. E. Den Haag id. f.9 3 d. R. B. overtr. Trekhonden- wet f. 3 2 d. F. H. T. id. f. 1 ld. H. P.. dronkenschap f.5 3d. C. H. A. V. id. id. J. B. Leiderdorp, het bevel van een agent piel opvolgen f. 3 2 d. J. S. Haarlem, geen geldig rijbewijs vertoonen f.5 3 d. W. H. Valkenburg Z.-H., geen rijbewijs vertoonen f. 5 3 d. N. de V. Hazerswoude, met een auto rijoen en geen' teeken geven bij verandering van richting f. 5 3 d. P. B. Alphen a. d. Rijn, mc-i een auto rijden zonder nummer en létter f. 5 3 d. J. S., fietsen zonder licht f. 3 of 2 d. Th. J. W. H. Den Haag, te Leiden te snel auto rijden f. 5 3 d. G. H. Aalst N. B. id. id. W. C. v. d. W. overtr. der verord. straatpol. f. 1 ld. M. B. Voorschoten, geen rijbewijs vertoonen f. 3 2 d. A. de H. De Bildt, met een auto rijden zonder rood achterlicht f. 4 2 d. C. van R. vr. S. P., bezoekers na middernacht in een café houden f.3 3d. I. J. P. R., als bezoeker zich na middernacht bevinden in een café f. 3 2 d. M. E. G., een schutting zonder noodzaak op den weg ooen verblijven f. 5 3d. D. L., op verboden wijze vleesch vervoeren f. 1 1 d. N. O. Katwijk a. Zee, loopen op verbaden grond f. 3 oi 2 d. D. T. Den Haag, met een motor rijden zonder verlicht nummer met letter f. 5 i> d. S. C. Rotterdam, met een auto rijden als voren f.3 2d. A. de H. De Bildt. met een auto rijden zonder rood achterlicht f, 4 of 2 d. J. G. P. Den Haag, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter f. 3 of 2 d. H. V., R'dam, met een auto rijden zonder rood achterlicht f. 3 of 2 d. F. A. de Z. Zoeter- woudc, geen geldig rijbewijs vertoonen f. 5 of 3 d. A. S. Den Haag, te Voorschoten te snel rijden f. 5 of 3 d. M. .1. v. W. Noord- wijk, overtr. arb.wet 2 m. f. 3 of 2 m. 2 d. N. v. d. B. Noordwijkerhout, in staat van dronkenschap fietsen f. 10 of 5 d. G. S. Bovenkerk, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d. M. B. vr. G. S. id. id. id. A. J. A. H. War mond id. id. J. T. Monster, geen nuromer- bewijs vertoonen f. 3 of 2 d. C. B. Den Haag;. geen geldig rijbewijs vertoonen f. 5 of 3 d. J. T. MonsteT, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter f. 3 of 2 d. C. B. Den Haag, id. id. id. A. M. v M. hv. Th. v. K. overtr. melkbesluit f. 4 of 2 d. F. J. S. Noordwijk aan Zee. fietsen zonder licht f. 3 of 2 cl. P. C. H. Katwijk aan Zee, te Katwijk fietsen op een trot toir f. 2 of 1 d. J. v. S. Rijnsburg, fietsen zonder licht f. 2 of 1 d. L. N. id. id. f. 3 of 2 d. D. v. D. overtr. wet openb. vervoerm. Katwijk f. 10 of 6 d. C. F. geen rij- en nnmmerbewiis vertoonen 2 m. f. 3 of 2 m. 2 d. P. J. K. Haarlem, overtr. arb.wet 2 m. f. 6 of 2 m. 3 d. G. L. overtr. visscherij- wet f. 5 of 3 d. met verbeurdverklaring vischtuig. J. V overtr. Motor- en Ri.iw. regl. f. 4 of 2 d. Th. N. W. B. te Leiden fietsen op het trott-oir f. 0.50 of X d. J. A. D. id. f. 1 of 1 d. J. M. te Leiden: fietsen op het trottoir f 1 of 1 d.; J. II. C. Z. id id.; D. v. L. id. id.; A. K.. id. id. f. 0.50 of 1 d.; C. v. L., id. id. f. 1 of 1 d.-, J. H. v. B.: burengerucht, f. 5 of 3 dg.S. C fielen op het trottoir f. 1 of 1 d.; R de R.: fietsen over een veAodcn brug f. 1 of 1 d.: P. H.: fietsen op het trot toir f I of 1 <3.I. E. id. id.; W. v. K. id. id.: G. N. nvt eenhandwacen rijden door een verboden steeg f.2 of ld.; A. B., Stompwijk met een motor rijden van de helling der Vischbrug f. 3 of 2 d.W. A. v. d. L., Den Haag: met een aulo rijden zonder lichl f f of 2 d J. v. W.: fietsen zonder licht f.3 of 2 d. DIEFSTAL MET BRAAK EN INKLIMMING. Tegen J. A., adjunct-inspecteur van een verzekeringsmaatschappij te Breda is voor het gerechtshof te 's-Herlogenbosch ter zake van diefstal mei braak en inklimming 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf geêischt. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Breestraat 154, Firma A. HILLEN. Stationsweg, W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn.Hoogew. 24 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade, en bij JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74. ALPHEN. Lpst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn; terugontvangen in de tweede helft der maand Juni. Brieven binnenland: Jb. Gons p.a. C. Snaterse, Heulbrug, Al phen Rijn. Aan de V. D. K. J. Neerlandia, Puddingpoeder. Briefkaarten binnenland: 2 stnks zonder adres. Aan het postkantoor Alphen a. d. Rijn en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Juni j.L ingel. f. 22.790,68, terugbet. f. 16.977,43. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 18080. Voor het onderwijzersexamen aan het instituut „Klokkenberg" te Nijmegen slaagde onze plaatsgenoot de heer M. van Donk. Onze plaatsgenoote, mej. Zylstra her dacht gisteren haar 26-jarig jubileum als onderwijzeres aan de Chr. M.U.LO.-echooI alhier. Door het bestuur en vanwege het on derwijzend personeel werd de jutólarease des morgens een tweetal bloemstukken aange boden. Bij een tweetal buurtbewoners van de Hoornstraat kwam het wederom tot een uit barsting van een oude veete. De uitslag hiervan was dat mej. de B. huiagenoote van B., bjj de politie aangifte deed van mishande ling door haar buurtgenoote, zekere van der N. Na het bezoek van een tweetal heeren kwam de winkelier J. M. M. in de Hooftstraal tot de minder aangename ontdekking dat hij een vulpenhouder (zelfvuller) vermiste. Een ieder zij op zijn hoede. De jaarlijksche speldjes- of kruisjes- verkoop van de afd. van „Het Groene Kruis' zal gehouden worden Woensdag 3 Juli a.s. Gelet op het nut van deze instelling voor onze gemeente doen wij bij een ieder weer een beroep op milde offervaardigheid. ALKEMADE. Loop der bevolking. Gevestigd: Th. C. van der Geest uit den Haag M. H. van den Berg uit Woubrug- ge T. Wennes uit Leeuwarden II. J. Segers uit Eindhoven M. A. Smout uit Amsterdam C. A. van Loon uit Haarlem- merliede en Spaarnwoude M. A. E. van Beyeren uit Leimuiden A. M. Verby uit Haarlemmermeer D. S. Sepers uit Stompwijk A. J. A. Gladdinés uit Steen bergen J. H. van, der Ploeg uit Alphen aan den Rijn C. J. van der Meer uit Oudenbosch Th. van Heek uit Zoeler- woude M. M. Hillebrand uit Nieuwer Amstel J. J. van Veen en gezin uit Voorburg D. van Heek geb. den Hertog uit Nieuwkoop. Vertrokken: J. M. van den Berg naar Woubrugge ,1. P. Kennis en echtgen. naar Leimuiden P. J. Slootweg naar Oosl- voorne M. M. H. Bruneman naar Am sterdam K. Medema en gezin naar Wil- nis Th. P. J. Aalber9e naar Wassenaar M. Vuyk naar Haarlemmermeer A. Kroon naar Leiden Th. A. Wijfje naa, Ter Aar M. Turk naar Warmond II. .1 Segers naar Leiden F. Wennes naar Leiden W. M. Lobbezoo, Anna Poulowna A. S, van der Geest naar Veur II. J. van der Mey naar Haarlemmermeer A. M. C. Worlman naar Leimuiden. BODEGRAVEN. Aan liet postkantoor Bodegraven en de daaronder ressorteerende hulpposlkantoren werd gedurende de maand Juni jl. ingelegd f. 5958.14 en terugbetaald f. 3485.89. Het laatste door dal kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5204. Aantal handelin gen van den Postcheque en girodienst gedu rende Juni '29. 1057 stortingen f. 141336.26 246 uitbetaalde cheque's f. 116822.62. Den ganschen nacht van Zaterdag op Zondag en van Zondag op Maandag is het geheele politiecorps op de been geweest om te verhinderen dat de straten „bekalkt" en de huizen met biljetten beplakt werden. Groepjes propagandisten met kalkemmers en kwast doolden eveneens rond. zonder dat zij eenige kans kregen om te werken. Mej. C. M. Veerman en de heer J. J. Poot alhier slaagden aan het Goudsche Gymnasium vqor het eind-examen dipl. B. BOSKOOP. Zilveren jubileum. Gisleren herdacht de heer L. J. Tilleinan, chef-fitter der gemeente-bedrijven, den dag, waarop hij voor 25 jaren in dienst der Ge meente trad, toen als Hoofd van de Aero- geengasfabriek. Om half elf des morgens werd de jubi laris met zijn echtgenoote per auto van huis gehaald en ontvangen door hel Ge meentebestuur ten Raadhuize. In tegenwoordigheid van het personeel der Gemeente-Bedrijven en de ambtenaren der Gemeente complimenteerde Wethouder van Gelderen den jubilaris namens de Ge meente en stelde hem als blijk van waar deering een gouden horlogo ter hand. De directeur der Gemeente-bedrijven de heer A E. Stijkel wenschte hierop den heer Tille- man geluk met diens jubileum namens het personeel der bedrijven en schonk namens dit personeel een gouden horlogekettiqv met oorkonde. De heer J. H. Vergragt hield hierop een speech en overhandigde aan mej. Tilüm&n- een bloemenmand. Tot slot sprak de burgemeester de heer P. A Colijn nog enkele waardeerende woor den. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Til- leman voor de vele bewijzen van belang stelling, en waardeering. Na afloop van de officieeic ontvangst was men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Onze Dorpsgenooten, de heeren D. Both Jr. en J. van Otterloo zijn geslaagd voor het diploma boekhouden, afgenomen door de vereeniging van leeraren te 's-Gra- venhage. HAZERSWOUDE. Schoolreisje. De leeriingen der 7e klas van de Chr. school op het dorp en de leerlingen der U.L. O.-school, maakten met het hoofd en een tweetal onderwijzers een schoolreisje naar Amsterdam. Met een auto van den heer S. naar den trein gebracht, ging de reis per spoor naar Amsterdam. Daar aangekomen, werd een bezoek gebracht aan de Nieuwe Kerk, waarop een boottocht langs de grach ten en het Y, waardoor de belangrijkste pun ten van de groote stad in oogenschouw konden worden genomen. Vervolgens ging men naar „Artis", waar voor het jonge volkje veel te zien en te leeren was, om daarna nog een bezoek te brengen aan de Bijenkorf. Hoogst voldaan keerde men aan oen avond van den dag weer huiswaarts, dankbaar aan de onderwijzers die hen dat genot hadden verschaft. Bnrgerlijke Stand. Bevallen: A. J. de Jong, geb. Veikleij, d.v. M. G. van Staveren, geb. Berkheg, z. KOUDEKERK. Zondagavond reed op den Rijndijk een motorrijder in volle vaart tegen een boom. De dame welke op de duo zat, werd er afge- slingerd, en werd aan bet gelaat gewond. De motorrijder kwam er goed af, doch zijn motor weid ernstig beschadigd. Per auto van den heer Van W. werd de reis vervolgd. De melkprijs is met 1 cent per liter verhoogd en bedraagt nu 14 ct. per liter. 0 LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Subsidie-aanvragen Aanleg waterleiding in de Mnnnik Uitbreiding van het electriciteitsnet Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na opening met gebed, werden de notu len door den secretaris gelezen en goedge keurd. De ingekomen stukken worden voir kennisgeving aangenomen. De voorzitter stelde aan de orde een drie tal aanvragen om subsidie. Aan de Chr. Muziekvereeniging wordt over 1928 een sub sidie verleend van f. 100, met de bepaling dat hiervoor in dit jaar een tweetal open lucht concerten zullen worden gegeven. Op de informatie van den heer Klaver, of de prestatie tijdens het Koninginnefecst hier onder begrepen is, antwoordt de voorzitter, dat dit niet de bedoeling is. B. en ff. stellen daarna voor om evenals vorig jaar, de ver eeniging „Helpt Elkaar", welke vereeniging een zeer nuttige instelling is een subsidie te verteenen ad f.40. Met algemeene stemmen aangenomen. Voor de Bewaarschool werd een bedrag van f. 400 beschikbaar gesteld, evenals vorig jaar. Het bestuur vroeg om een hooger bedrag; op advies van B. en W. werd hierop afwijzend beschikt. De voorzitter stelt aan de orde; voorstel van B. en W verhooging crediet voor den aanleg van de waterleiding in de Munnik. De voorzitter zei uileen, een gehouden be spreking, met den directeur van gemeente bedrijven te Boskoop, waaruit bieek, dat de koslen f 1050 zouden bedragen, doch nader bleek dat het werk hiervoor niet behoorlijk kan worden uitgevoerd. Hierna had een nieuwe bespreking plaats gehad, met ge volg, dat een nieuw bestek was ontworpen, waarin vermeld, dat inplaats van geasphal- teerde, gegoten buizen moeten worden ge legd, weliswaar zijn de kosten hooger, maar dan wordt degelijker werk geleverd. B. en W. slellcn voor, als de Raad hiermede hare instemming betuigt, het werk op te dragen aan de laagste inschrijver, dc tirma de Rui ter, voor de som van f. 1678. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer de Graaf informeert nog hoe lang deze werkzaamheden zullen duren, en of voor en na den dagelijkschen arbeidstijd, de weg voor het verkeer niet afgesloten zal zijn. De voorzitter antwoordt hierop dat de werkzaamheden een halve maand zullen duren, en dat do to maken geulen, des avonds na arbeidstijd weer gesloten moeten zijn. Het voorstel van B. en W. om het pre- centiegcld voor de leden van de slem- buTeaux Ie bepalen op f.5 wordt met alge meene stemmen aangenomen. Aan dc orde is nu het voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het eleclriteitsnet in de Br. v. d. Valk Boumanweg en Acht- hoveherweg. De voorzitter zei uiteen, de ver schillende conferenties, welke hij heeft ge had met de directie van de Lichtfabrieken te Leiden. Het gevolg hiervan is, dat den Raad een tweetal voorstellen worden ge daan. Het eerste is: dat de aanieg een be drag van i. 3000 zal vorderen, doch dan wordt het bedrag met één cent per K. W. U. verhoogd. Het tweede is een bedrag van f. 6000 met het tegenwoordig geldend tarief, met een garantie van beide voorstellen van 50.000 K. Vf. U. per jaar. B. en W. geven in overweging wanneer de Raad tol aanleg be sluit, op het laalste voorstel in ie gaan. Met algemeene stemmen wordt dit aangenomen. De heer van Leeuwen zegt, dat met dit besluit, een groot deel van- de burgerij wel ingenomen zal zijn. De pensioengrondslag van den controleur van de waterleiding, den heer D. Heijnis, wordt bepaald op f. 175 van af den dag zijner benoeming. Nadat eenige kleine wijzigingen in de be grooting 1928 zijn aangenomen, stelt de voorzitter voor, om punt 11: Bespreking be strating en finanlieele regeling, met geslo ten deuren te behandelen, doch teT wille van de tegenwoordig zijnde pers, eerst de rondvraag aan de orde te stellen. Hierbij informeert de heer Vervark in zake de schouw over de sloot achter de Van der Doesstraat, en tevens vesiigt hij de aan dacht op de sloot Iang9 de Munnik De heer Klever informeert op welke wijze de watervoorziening plaats heeft aan de be woners aan den Zijldijk, aan de bovenzijde van de Driegalerbrng. De voorzitter zegt, dat aan het te boide gebrachte van den eersten spreker B. en W. hunne aandacht zullen wijden; wat de laatste betreft, kan hij mededoelen, dat met die bewoners een voorloopige regeling is getroffen. Hierna gaat de Raad in geheime vergadering. In de maand Juni zijn ter secretarie t ter uitvoering van de Vee- en Vleesch- kcuringswet aangegeven: als bedrijfsslach- ling 11 runderen en 12 varkens; als nood- slachting 2 varkens, waarvan 1 afgekeurd, 2 nuchter kalveren, beide afgekeurd, 2 lammeren, beide afgekeurd, en 1 schaap. ■p- OUDE-WETERING. Bevestiging en intrede van den beer F. J. Broeyer. Zondag was het voor de Ned. Herv. Ge meente van Oude- en Nieuwe Wetering een dag van groote blijdschap. Na een vacature van 6 maanden kreeg de gemeente in can- didaat F. J. Broeyer weer een eigen predi kant. Des morgens had de bevestiging plaats door W. W. Siddré te Zevenbergen, die een bevestigingsrede hield naar aan leiding van 1 Kronieken 2820. Na de bevestiging verzocht de bevestiger de ge meente haar nieuwen leeraar te willen toezingen Psalm 134 vers 2 en 3. Aan de handoplegging nam mede deel de consulent ds Polt van Bodegraven. Des namiddags hield de nieuwe predi kant zijn intrede en wel naar aanleiding van 1 Cor. 3 vers 9, welke rede met groote aandacht werd gevolgd. Bij deze. plechtig heid waren mede tegenwoordig de Burge meester en secretaris der gemeente. Aan het slot richtte do nieuwe predikant enkele Woorden van dank lot verschillende colleges en personen o.a. ook tot den bur gemeester dezer gemeente. Daarna werd de nieuwe predikant toegesproken door. don heer K Laarman, namens Forum, door den heer C. G. H. Blok namens Jawne nissi en door den burgemeeesler van Alkemade, die den nieuwen leeraar een woord van welkom toeriep in zijne gemeente, daarbij den wensch uitsprekende dat hij op een zeer vriendschappelijke voel met hem zal mogen samenwerken. Tot slot sprak nog een kort woord, ds. Pott, namens de ge meente, kerkeraad en ring. tevens de ge meente verzoekende haar nieuwen leeraar toe te zingen hel 9e vers van Psalm 119. Het kerkgebouw was in beide diensten flink bezet. 5 TER-AAR. Burgerlijke Stand. GeborenJohannes Cornelis, z. van J. G. van der Sluis en C. van Bemmelen Christina Agatha, d.Van J. J. Valentijn en W. Bouwmeester Clazina Maria Wilhel- mina, d. van G. Olio en E. van Moorsel. Overleden: Rijmpje van Leeuwen wed. G. Broer 65 j. Gehuwd: W. Goedhart 25 j. en M. san Eijk 32 j. Jac. Zevenhoven 34 j. en C. Vork 30 j. WADDINXVEEN. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Jan. zoon van S. C. van den Berg. cn K. Walinga. Nicolaas, z. v. A. Breedljk en T. de Ruiter. Coenraad Ernst z. v. C. Stolkcr en C. J. Grundmann. Overleden: M. Bikker, 73 jaar. Gehuwd: P. Kommer en J. H. van der Zwaard. F. Sekeris en N. W. van Geloo- ven. Ondertrouwd: D. van den Berg en N. Heeren. E. van Daatselaar en W. H. M. de Ruijter. J. P. van der Pouw en M. S. M. de Ruijter. J. Th. J. de Ruijter en A. M. van Merode. Gevonden: een taschje toet inhoud. Inlichtingen ten raadhuize. o WOUBRUGGE. In de zaal van het Oude Rechthuis trad voor een zeer klein aantal genoodig- digdon de heer van Leeuwen van Alphen aan den Rijn op om de belangen van de Staatk. Partij te bepleiten. Daar hier geen kiesvereeniging van deze partij bestaat, leidde de heer van der Blonk van Alphen spreker in. Een vijftal vragen werden spreker gesteld welke hij alle beantwoordde. Na een woord van dank aan den spreker werd de vergadering op de gebruikelijke wijzo gesloten. 2—8 De collecte voor den Gowapenden Dienst heelt in deze gemeente opgebracht 12 gulden 47 cent.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6