UIT DE OMSTREKEN. w LISSE. GEMEENTERAAD. Discussie over de Alg. Begraafplaats - Ijsbaan Verlaging Waterleiding- tarieven Interpellatie van den heer J. Noorlandt. De' Voorzitter opent dc vergadering. Welh. Tromp leest de gebedsformule. Op de notulen wordt een enkele aanmer king gemaakt. Verzoek van den he<er J. Huneman, om eervol olnslag ale assistent aan de Open bare Lagere School met ingang van 1 Sep tember 1929. Den heer Huneman wordt dit ontslag verleend. Het hoofd der school had een verzoek ingediend van een leerkracht, welk verzoek ingediend voor 'n leerkracht, welk handeld zal worden. Wordt dit toegestaan, dan moeten ook de 4 andere scholen ge lijke rechten hetbben. Dit zou de gemeente pl.m. f. 10.000 kosten in totaal. Verzoek van den heer Gijsbert van Parij9, om eervol ontslag als Waagmeester. Goedgekeurd. 3. Voorgesteld van B. en W. om den heer M. van der Linden te benoemen als Waag meester. Er gingen stemmen op of de Haven meester deze functie niet tevens zou kun nen waarnemen. Bij gehouden stemming kreeg de heer Me9kers 3 en de hc-'er v. d. Linden 10 stemmen. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Tulpenstraat aan den heer F. Slottje, alhier. Verkocht wordt een stuk van 450 M2 tegen f. 5 per M2, plus 1 per M2 indien de Gemeente dit terrein ophoogt. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Narcissenstraat aan den heer J. P. dc' Koning, alhier. Goedgekeurd. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Kanaalstraat aan den heer L. Ent hoven te Haarlemmermeer. Afgevoerd van de agenda. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Tweode Havendwarsstraat aan de Firma Daudeij en Co.'s, alhier. Verkoop van een perceel grond (gedempt water) nabij het z.g. Paulusboschje aan den heer J. W. A. Lefebdr. alhier. Gingen de voorgaande punten vlug onder de hamer door, over de Nieuwe Begraaf plaats ontspon zich een brcede discussie. Zooals bekend is heeft de Ncd.-Herv. Kerk een perceel boschtenrein ter beschikking ge kregen voor een nieuwe begraafplaats Door de Raad is een Commissie benoemd om de vraag onder de oogen te zirti op welke wijze de Gemeente een Algemeene (Bur gerlijke) Begraafplaats zou kunnen beko- .men De Algemeene Begraafplaats achter den toren der Ned. Herv Kerk is veel te klein en voldoet niet meer aan de eischen. Deze commissie is in overleg getreden met de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk. De heer Sobels zegt na bestudeering van 'het rapport, dat hij gaarne de gelegenheid wil zien geschapen dat men van de burger lijke gemeente een familiegraf kan koopen en niet van een kerkbestuur. Waarom kan de gemeente geen familie-graven verkoo- pen? Wethouder Warmerdam zag reeds van te voren dat twee groepen het niet met elkan der eens zouden worden .Een aparte A'g. Begraafplaats kost echter veel te veel. Dit is een gunstige kans. Laat de heer Sobels, ge zien de omstandigheden, over zijn bezwaar heenstappen. De heer Pijnacker vindt deze overeen komst niet naar zijn zin. Als de gemeente koopt moet zij ook de volle beschikking hebben. De verdere discussie komt hierop neer dat de heer Sobels geen graf van een kerk maar van de burgerlijke gemeente wil koopen. De voorzitter wil de zaak in stemming brengen. Weth. Warmerdam vraagt echter nog het woord. Er is samengesproken tusschen Herv. kerk en gemeente. Eigen graven worden op de Alg. Begraafplaats niet toegestaan. Een aparte Alg. Begraafplaats is te kostbaar. Gezien dit alles verdient de Herv. Kerk voogdij niet dat de zaak hier zoo op de spits gedreven wordt. Ze zijn zeer welwillend. Het wordt een kerkhof waarop we trotsch kunnen zijn. Het voorstel wordt met 11 stemmen aan genomen. Tegen de heeren Sobels en Pijnacker. 10. Nader voorstel van B. en W. om een perceel grond langs den Graqhtweg als ijs baan ter beschikking te stellen van de Lis- sesche IJsclub. Een schrijven van de IJsclub was Inge komen. Men stelt voor een jaarlijksche be- LnnnVaii ?T~7 pCt van aanlegkosten -000.B. en W. willen de rente be palen op 6 pCt. en de baan voor 5 jaar af staan. Wordt voor dien tijd het terrein ver kocht dan verplaatst de Gemeente de af rastering met consumptietent. Na dien tijd niet meer. De schoolkinderen moet vrije toegang worden gegeven indien de Hoofden vnj geven voor schaatsenrijden. Aange nomen. erzoek van eenige kappers om wijziging van de verordening op de winkelsluiting voor zooveel betreft het sluitingsuur hunner zaken. Geadviseerd wordt aan de kappers on* derhng een overeenkomst aan te gaan toü- dat de wet in werking treedt. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Algemeene Politie-verordening. Voorstel wordt aangenomen rnet 8G stemmen. oorstel van B. en W. en de Waterleiding- commissie tot verlaging van de tarieven, voor de levering van water door het ge meentelijk Waterleidingbedrijf. Goedgekeurd werd de tariefverlaging "der ■waterleiding. VANAF 1 JULI ZAL DE VOLGENDE REGELING GELDEN. Klassificatie der perceelen naar Abonn. prijs 3 maand. Prijs Voor eiken de huurwaarde volgens de per 3 verbruik per M. 3 daar Personeele belasting maanden hoogstens M.3 boven. Onbelaste perceelen. f. 1.60 8 M. 3 20 ct. f. 0.25 van f. 87.50 tot bon. f. 100— 2 07 9 M. 3 23 ct. 0.25 100— 71 Tl 125— 2.60 10 M. 3 26 ct. 0.25 125.— 150— 3.19 11 M. 3 29 ct. 0.25 150 n tt 175— 3&1 12 M. 3 32 ct. „0.26 rt 175— Tt Tt 200— 416 13 M.3 32 ct. 0.25 200— Tt Tt 1 'éi 4. SO 15 M. 3 32 ct. 0.25 250— Tt Tt 300— 5.44 17 M.3 32 ct. 0 .25 300— Tt TT 350— 6.08 19 M. 3 32 ct. „0.25 350— T» it 400— 6.72 21 M.3 32 ct. 0.25 400— Tt Tt 500— 8.32 26 M. 3 32 ct. „0.25 tt 500— tt tt 600— 9.92 31 M.3 32 ct. 0.25 600— tt TT 700— 11 52 36 M.3 32 ct. 0.25 700— tt >t 800— 13.12 41 M.3 32 ct. 0.25 800— 900— 14.72 46 M.3 32 ct. „0.25 900— Tt tt 1000— 16.32 51 M. 3 32 ct. „0.35 1000— tt tt 1500. 17.92 56 M. 3 32 ct. 0.25 1500— en hooger 19.52 61 M.3 32 ct. 0 25 IT. Voor perceelen, waarop bovenstaande genoemde zaken de meest gunstige voor- tarieven niet van toepassing zijn, als: open bare gebouwen, bollenschuren, werkplaat sen, kerken, enz. den waterprijs le bepalen op f. 0.25 per verbruikte M. 3. III. De huur der watermeters per maand te handhaven op: voor een 3/8" watermeter f. 0.15. 1/2" 0.20. 3/4" 0.25. 1 0.30. 11/4" „0.35. 1 1/2" 0.40. 2 .,0 45. Vaststelling van de rekening der Gezond heidscommissie, zetelende te Katwijk, oyer het jaar 1928. Goedgekeurd. Vaststelling van de begrooting der Gezond heidscommissie, zetelende te Katwijk, voor het jaar 1930. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van oene geldleening wegens uitbreiding v. het gasbedrijf. Deze leening wordt aangegaan voor den ovonbouw aan het Gasbedrijf. Goedgekeurd. Vaststelling van het verslag van het Gas- en Waterleidingbedrijf over het jaar'1928. Goedgekeurd. Comptabiliteit. Goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. De volgende week zal de electr. klok op het tramhuisje worden geplaatst. De bestel-, ijl- en vrachtgoederen zullen in het vervolg niet meer door de Gemeente- besteller Wed. C. v. Loon worden bezorgd, doch door de Ned. Spoorwegen, die echter Wed. C. v. Loon hierweer voor aanstelde. Rondvraag. Nadat nog enkele kleine dingen ter tafel zijn gebracht houdt daarna de heer Noor- landt een interpellatie. De heer Noorlandt interpelleerde namens de Anti-Rev. Raadsfractie over de door den Burgemeester gegeven toestemming tot het houden van een optocht door de R.K. En- cycliekraeeting op Zondag 9 Juni. Spr. sprak daarover zijn ernstig leedwe zen uit. U heeft, aldus spr.. een groot ge deelte der Lissesche bevolking ergenis ge geven. Naar Anti-Revol. belijdenis is de Zon dag in den meest volstrekten zin ce9 woord de dag des Heeren, dien we Hem hebben te wijden en te heiligen. De plaatselijke over heid mag hierin niemand hinderen. Niemand onzer, zoo vervolgde sprzal durven beweren dat een optocht rnet -t muziekcorpsen bevorderlijk is aan de wij ding van den Zondag. Spr. drong er dan ook bij den Voorzitter op aan om van nu voortaan alle optochten op Zondag te verbieden, onverschillig van welke zijde het verzoek daartoe wordt ge daan. De Voorzitter antwoordde hierop onge veer als volgt: er blijft altijd verschil van meening. Deze optocht droeg een uitsluitend Christelijk karakter. De optocht is juist ge houden tusschen de u^en waarop godsdienst oefeningen worden gehouden. Toevallig dat juist toen één kerkdienst ook een uur ver vroegd was. Wij moesten zulke optochten juist bevorderen, 't Ging uit van de hoofd personen van de Moederkerk der Christen heid. Na een langdurige discussie wordt de ver gadering gesloten Op den hoek KanaalstraatKapel- straal had een aanrijding plaats tusschen een wielrijdster uit de richting Postkantoor en een auto uit de richting Haarlemmer meer. De dame kreeg een verwonding aan het hoofd en werd verbonden bij den coif feur v. d. L. De chauffeur remde zeer sterk en treft gc'en schuld. LEIDSCHENDAM. De raad van Stompwijk benoemde als wethouder in de vacature de Groot, den heer v. d. Bosch, R.K. De Enkesfabrieken zullen een divi dend uilkeeren van 17 pCt. (v. j. 14 pCt.). De predikant bij de Gercf. Gemeente Ds. H. J. Kouwenhoven heeft een beroep ontvangen naar Oldebroek. NOORDWIJK. Vergadering Centr. Bond. P.T.T. Gisteravond vergaderde de afd. Noordwijk en omstr. van den C.B.P.T.T. (personeel der Posterijen) onder leiding van den voorzitter den heer van Schendel, in het bovenzaaltje van café Centraal te Noordwijk a. Zee. De vergadering was vrij goed bezocht. De voor zitter sprak een openingswoord waarin hij dank bracht aan den heer Roos, den bonds voorzitter. Spreker deelt mede dat de afd., oorspronkelijk opgericht met 15 man. nu reeds was gegroeid tot 32. Een lid werd af geschreven wegens vertrek naar Indië In verband met de reorganisatie en salarisre geling moet een zoo groot mogelijk aantal zich aansluiten bij den C.B P.T.T. om in waarden te kunnen bedingen. Daarom wekt spreker op de afd. te brengen tot 50 leden, wat kan en moet. Benoemd werd een kascontrole-commissie n.l. de heer van Dam van Noord- en mej. Wassenaar van Katwijk. Bij de verkiezing van een bestuurslid werd op voorstel van 't bestuur aangewezen mej. v. d. Haar, telefoniste. Hierna kwam een bestuursvoorstel betreffende vergader ings- bezoek in de omliggende gemeenten. Het is dikwijls moeilijk om allen op een bcpaaldo dag bijeen te komen en daarom luidde het voorstel als volgt om een bedrag van 1620 gulden te voteeren voor een reisgelegenheid per auto. Dit punt werd aangenomen. Hierna brengt de voorzitter ter sprake het 5 cent-fonds. In 't kort komt dit hierop neer dat men bij elk overlijden van een aangeslo ten ambtenaar een bedrag van 5 cent be taalt, waarvan aan de weduwe een uitkee- ring wordt gegeven van minstens 100 gul den. De afd.-secretaris zal fungeeren als agent van dat fonds; zijn adres is R. Wis- sema, Noordwijkerhout. Hierna kreeg de Bondsvoorzitter het woord tot het houden van een causerie. Spreker bracht dank voor de hartelijke ontvangst en bracht hulde aan den heer van Schendel voor de manier waarop hij de agenda weet af te werken. Dan spreekt hij over de salarisherziening van Rijkspersoneel en do reorganisatie der P.T.T.-diensten; ook het rapport -Nol ting werd (althans globaal) onder de loupe ge nomen. Tevreden was de Bond over de mate van invloed die aan de organisatie werd toegekend. Spreker vertelde hoe men het beste resultaat had weten te bereiken wat er te bereiken viel en dat men het halve ei gekozen heeft voor de leege dop. Na een bijzonder dankwoord aan de heer R009 voor zijn prettige causerie over deze materie, werden hem een reeks vragen gesteld, meest allen van persoonlijk belang, die naar genoegen der vragenstellers werden beant woord, De voorzitter sluit hierna de ver gadering. O- OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsberta Adriana, d. van W. C. Vollebregt en A. M. van der Hoorn Gerrit Jacob, z. van G. Nagtegaa! cn C. v. d. Zwart. Gehuwd: H. A. v. Zwieten te Rotterdam en G. Breedijk te Oegslgeest A. Verbeek te Oegstgeost en L. K. Overvliet te Sassen- heim F. van Urk en H. Amersfoort, bei den te Oegstfeest. G. J. Verhoeven, 41 jaar G. Jansen van Man t gen, 83 jaar W. Visser, 69 jaar. Donderdagmiddag te half vijf brengt de Commissaris der Koningin een bezoek aan onze gemeente. Ingezetenen, die Z. E. wenschen te spreken, zullen daartoe in do gelegenheid worden gesteld mits men zulks tijdig van te voren ter secretarie aanvraagt. De Burgemeester verzoekt de ingezete nen door het uitsteken der vlaggen hun ingenomenheid met dit hooge bezoek te betuigen. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Ontslagaanvrage gemeente-opzichter Grondverkcop voor bouwterrein. Verbreedino van de Bronwerstraat. Rondvraag. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig: alle leden. Do voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering, worden na voorlezing door den voorz., ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. Van den heer N. van Egmond Wzn. een verzoek om eervol ont slag al3 gemeenetopzichter, wegens drukke werkzaamheden, met ingang van 1 Juli a.s. Do voorzitter deelt mede, dat met Van Egmond gesproken is ,in verband met den korten termijn door hero gesteld, waarop ceze zich bereid verklaard heeft, voorloopig aan te blijven, totdat in de vacature zal zijn voorzien. Voorgesteld wordt, het adres in banden van B. en W. te stellen, ter nadere beslissing, waartoe z.h.st. wordt besloten. Schryven van 'de Gebr. Kromhout alhier, waarin zjj verzoeken, de door demping van de Oude Vliet te verkrijgen strook grond, gelegen tusschen hunne eigendommen, van de gemeente te mogen koopen of huren. B. en W. stellen voor ,de beslissing op dit verzoek aan te houden, totdat de demping geheel zal zijn voltooid, waarna tegelijkertijd op een gelijkluidend verzoek van den heer G. den Heijer kan worden beschikt. Alcus wordt besloten. Schrijven van het Woningbureau „Con tracts", directeuren W. v. Iterson en Wis- sif.k te '3 Hage, houdende verzoek aan adressante te verkoopen den nog beschik baren bouwgrond aan den Buitenweg af.3,75 per M2, teneinde daarop woningen te bouwen. Het verzoek is vergezeld van twee teekenin- gen, een plan A voor bouw van arbeiders- blokwoningen en een plan B voor bouw van middenstandswoningen. B. en W. deel en mede, dat door hen ter zake nog geen voorstel zal worden gedaan, omoat zij eerst nauwkeurig irtgelicht wen- scnen te worden omtrent soort van bouw, exploitatie, huren enz. Wellicht ztjn ook bouwkundigen ter plaatse tot koopen bereid, waaraan B. en W. de voorkeur zouden geven. Mocht echter van hen geen aanvraag in komen ,dan verdient het verzoek ernstige overweging. De heer v. d. Vgver vraagt, of B. en W. van meening zjjn, dat er geen gebrek aan arbeiderswoningen is. De voorz. antwoordt, dat naar hunne mee ning daaraan wel degelijk gebrek is. De heer T. Kralt acht hel gewenscht. dat B. en W. met do commissie voor de bedrij ven een onderhoud trachten te krijgen met adressante. Na eenigo verdere bespreking wordt hier toe besloten. B. en W. deelen mede, dat door hen plan nen zijn beraamd, tot verbreeding van dc Brouwerstraat, waartoe door hen hespro- kingen zijn gevoerd met de N. Z. H. T. M., Ier verkrijging van een strook grond er. een sloot. De Maatschappij is bereid deze af te staan tegen f. 275 (voor 369 M. 2\ Aanvankelijk is bij B. en W. sprake ge weest van eon groot cn een klein plan, maar B. en W. meenen, dat met het kleine plan kan worden volstaan. Er wordt dan verkregen een rijweg van 57» M. breed, terwijl een gedeelte der straat een trottoir krijgt van lVs M. De totale kosten voor het werk worden geraamd op f. 12.000. De heer Knijff stelt voor, over de gehoclo lengte van de Brouwerstraat een trottoir aap te leggen, welk voorstel do heer Kralt steunt. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt \*erworpen met 5 tegen 6 stemmen. Dr. Jonker acht het geprojecteerde trot toir overbodig en stelt daarom voor, dit te doen vervallen, waardoor do kosten met pl.m, f. 1000 zullen dalen. De heer K. van Delft steunt dit voorstel. Het voorstel van B. en W. wordt met 3 tegen 8 stemmen verworpen, en vervolgens het voorstel van dr. Jonker met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. B. en W. worden vervolgens z.h.s. ge machtigd tot aankoop van den benoodigden grond van de Tramweg Mij. en tot uitvoe ring dor werken tot een bedrag van f. 11.000. Z. h s. stemming wordt besloten tol af- en overschrijving en wijziging van de be- grooting dienst 1928, volgens voorstel van B. en W. Tot lid van het stembureau 2de district, in de vacature-K. v. Delft wordt benoemd de heer J. den Haan. welke de benoeming aanneemt. Z. h. s. wordt besloten tot afrekening met de schoolbesturen van de vergoedingen vol gens art. 101 der L. O.-wet, over de jaren 1925 tot en met 1987, zooals door B. en W. voorgesteld. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan de personen, die bij de jaarlijksche paardenmarkt diensten verricht hebben, de gewone gratificatie te verleenen. Rondvraag. De heer v. d. Gugten ver nam in de vorige vergadering van den voor zitter, dat de commandant van de brand weer niet het recht heeft, den electrischen stroom af te sluiten, of het tramverkeer stop te zetten. Spr. betwijfelt of dit antwoord juist is en om het groote belang, dat hier mede gediend is, omdat de spuitgasten an ders groot gevaar loopen, dringt hij op nader onderzoek aan. De voorzitter zegt een nader onderzoek toe. Dr. Jonker vraagt of van de brandweer nog veTZooken of wenschen zijn kenbaar gemaakt, en of de lampen in orde zijn en er voldoende leergoed is en laarzen. De voorzitter antwoordt, dat inderdaad eenige wenschen zijn kenbaar gemaakt, die echter nog in de eerstvolgende vergadering van B. en W besproken moeten worden. Voorts verzoekt dr Jonker de opstaande kanten van de platingen te doen opknappen, wat de voorzitter toezegt. De heer J. den Haan deelt mede, dat hij er voor is, aan de leden van de stembureaux presentiegeld toe te kennen. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. om trent deze kwestie advies zullen uitwrongen. De Heer G. v. Delft vraagt, hoe het thans staat met het reclamestempel. De voorzitter antwoordt, dat thans de kos ten bekend zijn. Een electrische stempel- machine kost f. 1.400.een handstempel machine f. 840. Een voorstel is door B. en W. nog niet gedaan. B. en W. voelen er voor in de kos ten bij te dragen wanneer dit verzocht wordt, maar de initiatiefnemers zijn van meen ing, dat de gemeente zich eerst uil moet spreken over de som, die zij wil bij dragen, en zij dan omtrent het restant zul len beslissen. Een zeer langdurige discussie ontstaat tu39chon den heer T. Kralt en B. en W. De heer C. E. v. d. Vijver stelt tenslotte voor, de gemeente in 50 pCt. van de kos ten te doen bijdragen. Nadat B en W. zich eenigen tijd hebben verwijderd komen zij ter vergadering terug met het voorstel, dat de gemeente 50 pCt. van alle kosten voor hare rekening neemt. De heeren T. Kralt en G. v. Delft stellen voor. dat de betrokken vereenigingen de aanschaffingskosten voor hunne rekening nemen, en de gemeente het jaarlijksch vast recht en het onderhoud betaalt. Aldus wordt besloten. De heer G. v. Delft vraagt of het niet wenschelijk is, wanneer de nieuwe motor- spuit gearriveerd is, voorloopig een mon teur le benoemen, die bij het gebruik van de spuit aanwezig moet zijn. De meeningen hieromtrent loopen zeer uiteen. De voorzitter zegt toe, dat in Ieder geval met de gemaakte opmerking rekening zal worden gehouden. Ten slotte deelt de voorzitter nog mede, dat de Commissaris der Koningin in deze provincie bericht heeft dat-door hem op Donderdag a.s. ambtshalve een bezoek aan de gemeente zal worden gebracht. Hierna sluiting. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Bouwvergunning De Havenplannen opnieuw aangehouden Aankoop terrein Arbeiderswoningbouw. Op de agenda prijkte slechts een tweetal punten, nl. ingekomen stukken en Haven aangelegenheden. Er was veel belangstelling van de zijde der beurtschippers en Haven en Kastanjelaanbewoners. De heer van der Voet was met kennis geving afwezig. Do voorz, deelt mede dat bericht is inge komen van het Accountants-bureau dat do rekeningen van do gemeentebedrijven in orde bevonden zijn. Van het bestuur van den Klinkenberger polder is bericht ontvangen, dat besloten is de bemaling van den polder vooriaan elec- tri9ch te doen geschieden. In verband met dit bericht, herinnert de voorzitter aan een vroeger adres van do bowoners van den Zuidhoek dor gemeente. Er was toen een jaarlijksch lokort van f.206 on dat tekort is er nu nog. Do voorz. hoopt dat do toen malige aanvragers zich bereid zullen ver klaren. dit tekort to dragen. In Lisse en Hillegom is dit ook gebeurd. In het algemeen- behoeft maar koTten tijd betaald lo worden. Deze zaak zal verder in geheime vergade ring worden behandeld. Ook was er een bouwplan voor het ter rein Lugtigheid. Dit plan is behandeld bij B. en W. en do Schoonheidscommissie. In de bouwverordening is een bepaling, die een bepaalde ruimte achter de woningen ©is"ht cn dat is hier nu niet het geval De heer Spoelman informeert hoeveel del weg verbreed wordt. De voorz.: Hot wordt een schilferende verbetering. Het komt in rechte lijn met Nieuwenhoven en aan de Kastanjelaan met van Tol. De heer Bisschop, acht hot een oplossing dat er gebouwd wordt; de gaten gaap weg. Do Schoonheidscommissie was van oordeel, dat eenige soepelhoid betracht moest wor den. te meer daar het hier oen bijzondeT ge val betreft. De heer v. Broda wil in dit bijzonder ge val de afwijking toestaan. Meerdere loden vragen inlichtingen, die do voorz. verstrekt. Dc heer van Zonneveld Hoopt dat toeslem ming niet zal beteekenen een precedent scheppen. Na verdediging van do wethouders wordt de bouwvergunning verleend. Alvorens in geheime zitting punt 2, Ha- venaangelegcnhodcn te behandelen, wijst de heer Speelman op den onhoudbaren toe stand aan het eindo van de Floria Schou tenstraat. B. en W. zijn de eenigen die daarin verbetering kunnen brengen. Do voorz. zegt medewerking toe. Na van 87*10 uur in geheime zitting le zijn geweest werd de vergadering heropend. Na horopening stelt de voorz. voor do havendemping aan te houden. Hiertoe wordt besloten. De voorz. deelt mode, dat in verband met do plannen van Havenverbetering en uit breiding Haventerreinen aan do gemeente door den heer van Deursen in koop is aan geboden het terrein gelegen tusschen de Oost-IIaven en Frankrijk, groot 8000 M2. voor f.6 per M. Als eenige voorwaarde stelt de heer van Deursen den cisch dat zijn ter rein achter het gasbedrijf recht van uitweg krijgt over het gemeenteterrein. Met alg. stemmen wordt tot aankoop He- sloten. De voorz. brengt een woord van dank aan het medelid (welh. Warnaar) die in deze zooveel heeft gedaan en deelt mede dat de Woningbouwvereeniging Vooruitgang het plan heeft 20 arbeiderswoningen te bouwen aan dc Hein Baderslraat. Do vereoniging vraagt de medewerking van den Raad. (Hef aanleggen van do straat, met steenen door do vereeniging te verstrekken). B. en W. stellen voor de medewerking le verleenen. De heer v. Zonneveld zegt, er is gecon stateerd dat particulieren geen animo heb ben lot bouwen, dus daarom moet de ge meente zeker helpen? De voorz.: juist zoo is het. Ook dit besluit wordt met alg! stemmen aangenomen. Hierna wederom geheime zitting. Na heropening deelt de voorz. naar aan leiding van het rekest van bewoners van Klinkenberg, dat B. en W. voorstellen de electrificalie van do Postbrug tot en met Klinkenberg en Leidschevaart te bevorde ren. temeer daar de polder electriciteit gaat gebruiken. Het tekor4 zal evenwel nog f. 200 bedra gen. B. en \V. zullen zich verstaan met de" bewoners die met eenige verhooging genoe gen zullen moeten nemen. Zij moeten niet vergeten, dat vroeger 45 ct. per K.W. be taald werd. en nu 25 ct.. dus een kleine ver hooging is alleszins billijk. Niet alg stemmen werd dit goedgekeurd. Hierna sluiting. Kranige redding. De heer C. J. Meiman wonende aan del Vaartkade bemerkte dat in de Sassenheim- schen 9I00I een kind gevallen en reeds zin kende was. Zonder zich te bedenken sprong hij gekleed te water en mocht het genoe gen 9maken het kind van een wissen dood to redden. Dit is reeds de derde maal, dat do heer M. een drenkeling redt. Aan hot postkantoor alhier werd ge durende de maand Juni bij de Rijks-post spaarbank ingelegd f. 3987.04 Terugbetaald f 6370.60. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Overleden: M. M. Verdegaal. vrouw 80 j., weduwe van J. Goemans A. M. van Span gen, vrouw 56 j., echtgenoote van W Peet. Ondertrouwd: J. G. Luynenburg 24 j. en* C A van Diemen 26 j. W. N. van Hij- ningen 24 j. en W M. E. Waayer 28 j. Gehuwd: A. van der Voort 27 j. en J. L. Paardekooper 23 j. 3-?

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 11