„WAAROM NEEM IK EEN „A TOT Z" POLIS VOOR MIJN WOONHUIS?" BLOM VAN DER AA Vt GEMENGD NIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. OVERZICHT KAASMARKTEN. RECHTZAKEN. KUNST- EN LETTEREN. RADIO-NIEUWS. VLIEGONGELUK op VLIELAND Een officier gewond. Gistermorgen landden op Vlieland vier vliegtuigen van Soesterberg, welke tijdelijk zijn gestationneerd te Den Helder (vlieg kamp De Kooy). Bij het starten sloeg een der toestellen, bemand met kapitein Bn^t en luitenant Kamp over den kop. Het toe stel vloog in brand. Kapitein Briet kwam er goed af. Luitenant Kamp kreeg ernstige brandwonden aan de beenen. Dr. Terwisga van Vlieland was direct ter plaatse. Met het vaartuig „Noord-Holland" van den Rijkswaterstaat werden beide vlie gers naar Den Helder overgebracht. Luite nant Kamp werd in het marine-hospitaal opgenomen. Zijn toestand was niet ernstig. AUTOMOBIEL TE WATER. Gisteravond omstreeks 5 uur is de heer D. J. Weyland met een nieuwe personen auto, doordal hij plotseling moest uitwijken voor twee kinderen, ter hoogte van het ge- mcenlandshuis van Delfland van den hoo- gen wal in de gracht aan het Oude Delft Ie Delft gereden en over den kop geslagen. De beide inzittenden werden met groote moeite van onder hot geheel onder water zittende voertuig gered door den heer Van Doorne en den agent van politie Baars, die zich on middellijk gekleed te water begaven en het portier wisten te openen. OVER DEN KOP GESLAGEN Gisteravond omstreeks kwart over adht is een verhuis-'auto van de firma Lu yen- dijk, geladen met een inboedel uit Breda, bestemd naar Utrecht, op den Vreeswijk- schen weg te Jutphaas door een motorrij wiel aangereden. Door het scherpe remmen is de auto over den kop geslagen. De chauffeur is in bcwusteloozen toestand per ziekenauto naar de Rijkskliniek te Utrecht vervoerd. De motorrijder is door gereden, doch zijn nummer is bekend, aan gezien een zijner' nummerplaten op de plaats van het ongeluk gevonden is. woning van den predikant werd alles ten onderste boven gehaald. De boeken werden door de bandieten ver scheurd. de sofa's en stoelen die met trijp overtrokken waren, werden opengeknipt en het paardenhaar werd er uitgetrokken. Voor radige inmaakflessrhen werden stuk gesla- gen en de inhoud ervan werd over de boe ken en meubels uitgegoten. Dr. Broders kon niet anders dan lijdelijk toezien. Naast hem lag het bebloede lijk van zijn eenigen zoon. Eindelijk werd de predikant naar buiten gebracht en per auto ongeveer 100 K.M. ver der naar een bosch vervoerd, waar de onge lukkige werd ontkleed en aan een boom vastgebonden Hij dacht, dat men ook op hem de gewone straf der Ku-Klux-Klan zou toepassen n.l. hem met teer zou overgieten en dan in vec- ren rollen. Maar hem stond nog een veel wreeder pijniging te wachten. Men sneed hem zijn neus en zijn ooren af en goot zwa velzuur in de pijnlijke wonden. Het was een verschrikkelijke marteling, die meerdere uren duurde. Tntusschen hadden de wit-gekleede man nen een kring om hem gevormd, terwijl ze het bekende lied zon?en: ..Dark man's blood, white man's honour": het bloed van een nc?cr is een eer voor een blanke! Ds. Broders zou blij geweest zijn. indien de dood een einde gemaakt had aan deze foltering, maar de beulen wachtten er zich wel voor om het zoover te laten komen. Eindelijk verloor ds. Broders het bewust zijn. Toen hij weer bij kennis kwam lag hij in het Katholieke ziekenhuis van de Liefde- j zusters in Farringlon (Alabama). Een groep houthakkers hadden hem 's morgpns. toon zij naar hun werk gingen, bewusteloos ge vonden. Zijn beulen hadden hem, voor zij hem aldus achterlieten, op een niet fe be schrijven wijze met vuiligheid ingesmeerd. Op zijn voorhoofd droeg hij het brandmerk K. K. K. Deze gebeurtenis heeft in Amerika een geweldige opwinding teweeg gebracht On danks vroegere soortgelijke wandaden, die op rekening van de Ku-Klux-Klan staan, beweren de organen van deze geheime orga nisatie, dat hun partij met deze misdaad niets heeft uit te staan. Zij zeggen, dat per soonlijke vijanden van dezen predikant zich bediend hebben van de attributen der Ku- Klux-Klan en onder het nabootsen van al lerlei ceremonieën der Ku-Klux-Klan zich gewroken hebben op ds Broders. De bevolking verkeert in buitengewoon opgewonden stemming. De justitie heeft de zaak in onderzoek. „Je hebt veel te veel bezoek, hoor! Wel, in één dag heb je meer menscheai bij je, dan ik in een week." ,,Dat is uw eigen schuld, mevrouw", antwoordde de gedienstige. „Als u een beetje aangenamer was in den omgang, zou u ook meer be-zoekers krijgen." BUITENLANDSCH GEMENGD. GEVECHT TUSSCHEN ARBEIDERS. ^sieren heeft te Gondalpara in Brilsch- Indië tusschen arbeiders der spinnerijen een gevecht plaats gehad, waarbij twee per sonen gedood en vier gewond werden. DE MOORDAANSLAG TE BERLIJN. Bij de procedure in kort geding te Berlijn tegen het echtpaar Marakoff, wegens den aanslag in het Fransche Consulaat, heeft de rechter het volgende vonnis geveld: beide beklaagden krijgen ieder 2 maanden gevan genisstraf wegens bedreiging en het onge oorloofd dragen van wapens. HET PROCES-FRIEDLaNDER. Manasse Friedliinder, die zijn broer en diens vriend doodschoot, is te Berlijn we gens doodslag in twee gevallen en het be zit van een schietwapen, veroordeeld tot oen gevangenisstraf van 6 jaar en de kosten van het proces, met aftrek der voorloopige hechtenis. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING. Tijdens het aanbrengen van een lading dynamiet heeft in de mijn van Chuginga- mata in Chili een ontploffing plaats gehad waarbij acht arbeiders gedood zijn cn 10 gewond, van wie 5 zwaar getroffen werden.. EEN DOMINEE. OP VREESELIJKE WIJZE GEMARTELD. Een afschuwelijke misdaad wordt uil Hoyn-IIills (Alabama) gemeld, meldt de „Msbde." Een dominee der Adventisten al daar. dr. James Broders. was er het slacht offer van. Eenige weken geleden had de geestelijke cenige preeken gehouden over de gelijkheid der rassen. Daarin had hij o. a. betoogd, dal het in strijd is met de christelijke liefd». iemand te verachten, omdat hij een zwarte huid heeft De dominee had er zijn grooie verontwaardiging over uitgesproken, dat men geweigerd had. om eenige kleurlingen in nachtverblijven der Adventisten op te nemen. Eenige dagen nadat hij zijn preeken ge houden had. werd ds. Broders door enkele mannen, die in lange witte mantels gekleed waren, en die op een tot nog toe onver klaarbare wijze zijn woning binnen dron gen. uil zijn bed gelicht. Hij werd .geboeid en toen hij om hulp riep. werd hem een prop in zijn mond geduwd Zijn 23-jarigen zoon. die zijn vader wilde bevrijden werd met een bijl de hersens ingeslagen. In de SCHEEPSBRAND TE KIEL. Er heeft een brand gewoed aan boord van een schil), dat aan de werf der „Deut sche Wcrkc" te Kiel ligt. Het bewuste vaartuig is het eerst koTt geleden van stapel geloopen dubbelschroef- motorvrachtschip ,,'fai Ring Yang", groot 8000 ton (recderij Wilhelm Wilhelmscn te Oslo). De brand was gisternacht in den dub belen bodem van het schip ontstaan en nam spoedig groote uitbreiding aan. Gistermiddag woedde het vuur met on verminderde heftigheid voort. Het blus- schingswerk was zeer moeilijk. Door den sterken watertoevoer kreeg het schip slag zij naar stuurboord. Besloten werd den wand van het schip te openen, daar de brandweerlieden, ondanks het gebruik van gasmaskers, den brandhaard niet konden bereiken. Het schip was pas den tden Mei van dit jaar van stapel geloopen en zou op 16 Juli nan de "recderij Wilhelm Wilhelmsen wor den afgeleverd. Over de oorzaak van den brand is r.og steeds niets bekend. De brand herinnert in zijn bijzonder heden aan den grooten brand aan boord van de „Europa" te Hamburg. EBERT's GEDENKTEEKEN BESCHADIGD. Het gedenkteeken voor wijlen president Ebert, dat met Pinksteren in de stad Rin- teln in Hessen Nassau is onthuld, is door onbekend gebleven daders beschadigd. VLIEGONGEVAL. Volgens ccn bericht uit New-York is de poging van 2 Amerikaansche vliegsters, on) het duurreeord te verbeteren, met een ern stig ongeluk beëindigd. Het vliegtuig, dat Donderdagavond was opgestegen, is gisteren neergestort. Een der vliegsters word gedood, de andere ernstig gewond. RECLAME. I mWM HEDEN VERSCHENEN: Een exemplaar van dit hoekje, hetwelk in het bijzonder van belang is voor eigenaren van woonhuizen en voor hypotheekhouders wordt op aanvraag gaarne kosteloos toege zonden. 7623 Bijkantoor DEN HAAG Hoojtc Nienwstraat no. SO (Tournooiveld) Tolef. 15S20» PLUIMVEE. De liefhebberii in den zomer. De zomertijd brengt aan onze kippen, eenden en duiven een meer endeels aange name periode. De tijd van broeden is ach ter den rug, het hoogtepunt van den leg is voorbij en het broed 1929 begint zich mooi te ontwikkelen. De dagen des oor- deels zijn nu voor vele jonge hanen ge komen, men kan ze toch onmogelijk allen aanhouden. Dat zou te duur uitkomen. Pracht-exemplaren tracht men bij vrienden en anderen te ruilen of af te geven, raanr alle, die in eenig opzicht maar afwijken van den standaard, of die eigenschappen vertoonen, welke voor den voortgezetteu fok belemmerend, althans niet vooruitgaan de. werken, vallen onder het mes. Uitge schift worden enkelkammige hanen, die m hun kam groote onregelmatigheden, zij spranken, enz. vertoonen. Ook van de roze- kammigen zijn er wel enkelen te verwij deren met te weinig werk, met niet goed verloopenden doom of tuit. Bijv. bij de Wyandottes moet deze doorn met den hals meebuigen en bij Hamburgers, bij Java- krielen horizontaal of een weinig opge wipt zijn. Hanen met smalle borst, met X-boencn, met seheeven staart en buitrug gaan er onvoorwaardelijk tusschen uit. Een goede maatregel is meestal o-m dc aan te houden jonge hanen, in 't bijzon der van de niet-zware rassen, afzonderlijk van de hennen te plaatsen. Dit bevordert betere ontwikkeling van de lianen, ma»v? ook is het beter voor de jonge hennen, die naar mijn meening dan meer nog terugge houden worden van dat erg-vroege aan den. leg gaan Wie bij zijn laatbroed-kuikens nog staat voor de vraag of hij met een haan of hen te doen heeft, let maar op de zich ont wikkelende zadclveeren, waar de ruglijn ia den staart overgaat. Zijn deze veertjes goed afgerond en stomp, dan beeft men een hen voor zidh. Blijken ze echter fiju. spits, glanzend te wezen, daji kan men daaraan het mannelijk geslacht herken nen. In den zomertijd moet goed en gere geld gevoerd worden maar geen overvoe ren. geen aanzetten, geen opvoeren tot spoediigen leg, door sommige zoogenaamde legbevorderendc meelsoorten en poeders. De ware liefhebben vindt het nog zoo Dret- tig niet als de jonge hennen al gaan leg gen, voordat zc eigenlijk behoorlijk uitge groeid zijn. Op zoo'n kleine serie van kleine eieren volgt vaak de rui en dan duurt het een aardig .poosje voordat de dames hun plichten hervatten. Door om wisselen van hok en ren, door kleine ver- plaatedngCTj dus, kan men dat te vroege aar.-dan-leg-gaan, een weinig inbinden. Dc zomer brengt dus den rui. Het na tuurlijks-te verloop is dat eerst de slagpen nen en staartveeren uitvallen en wel bij dc hanen beginnende. Later volge.n dc hals- en zadelveercn, ook die der dons partij, terwijl zóp van lieverlede het vee- renpak een vernieuwing ondergaat. De overjarige hennen zijn door hun leggen ta melijk afgetakeld er zijn nog al gevoelig voor invloeden van buiten, als ruw wio- rig weer or regen Een vaste stelregel n», dat alle ruiend pluimvee warm gehouden en goed gevoerd moet worden. Echter mag prikkelend veel warmte veroorzakend voef liever achterwege blijven daar het de vor ming en den groei der nieuwe veer en bcna deelt. Toch moet dan het dierlijk voedsel aan vastzittende kippen niet onthouden worden. Geheel vrijuitloopende dieren op een insectc.nrijk terrein vragen in hoofd zaak gelegenheid om beschutting te kun nen vinden tegen de onaangename aan doeningen van het weer. Opgesloten kippen geeft men paardenge- hakt, dat veTsrh omgevoerd en niet be waard wordt. Ook is het goed door het zachte aangemaakte voer een scheutje raapolie en een we.inig bloem van zwavel te mengen (een eierlepel per keer voor twaalf dieren). Zwavel toch is met vet een der stoffen die in de veeren voorkomen. De uitgevallen veeren verwijdert men uit de ren en het geheel dient nog nauwge zetter dan vroeger gereinigd te worden, omdat deze tijd van het jaar een gouden tijd is voor alle ongedierte, in het bijzon der voor de mijt. Bij de beste verzorging en grootste zindelijkheid is het aanwezig zijn van deze plnatrcreesten niet uitgeslo ten, omdat er tallooze kansen bestaan tot overbrenging van cenige exemplaren, die zich in korten tüd reusachtig kunnen ver menigvuldigen. Zelfs muizen kunnen uit naburige hokken, die vol zitten, een reine lcippenihouderii besmetten. Het beste ka rnen oontrolee^n met de zitstokken cn oij «1c .«laanplaats van nog niet roestend jong pluimvee. Het aantal jonge kuikens, dat ten offer valt van de mijt is groot er da-n de meea ten wel weten Zoodra een troepje kuikens hangerig, bleek om de oogen en ruig in de voeren e>r uit ziet. stol dan oogenblikkeliik con uitgebreid en nauwkeurig onderzoek in. Krachtige bestrijdinesimiddelen ziin noodig. zooals kokend water, vijf-procents oplossing va-» carbol, lysol of creoline, be strijken met benzine of brandspiritus, be poederen der dieren met een mengsel va zwavelbloem en insectennoeder, den roerei aan de boenen hangende tijdens de be- etuiving De bestrijding kan men versterken door middel van een in den handel voorkomende koperen spvocikan. door een spuit, dooi een schilderslnmp cn ook door een br»n dende in brandspiritus gedrenkte spons aan een ijzer draad, met welker vlam men heel wat kan opruimen. Een fout is ook het materiaal als broed- hokjes. kuikenren, kunstmopder. enz., dat dienst gedaan heeft, zoo maar op te ber gen zonder doortastend schoonmaken. De miit kan maandenlang zonder kippenbloed blijven leven en de atrengste vorst door maken in haar schuilhoeken. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Leid9ch"e gestempelde lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) Cl) (2) ttf (2j 24 Juni Oudewater 141 142 93 f f 45 f 45 f 53 f 50 f 52 f f f f f__ j 25 Juni Bodegraven 583 590 4-05 f52 f49 f 52 f54 f53 f54 f57 f 57* f 56 fff 26 Juni Woerden 665 628 547 f 50 f 49 f 52 f 54 f 54 f 55 f 56 f 55 f 61 f ff 27 Juni Gouda 479 422 426 f 50 f 48 f 50 f 54 f 54 f 54 f 563 f 56 f 57 f f 27 Juni Alph. a.d. R. 62 35 70 ffff55 f54 f 56 fffff— f_ 28 Juni Leiden 162 156 f 54 f 54 f 53 f f f f f f f 56 f 525 f 56 (1) Zijn de opgaven der vorige week. (2) Zijn de opgaven van 2529 Juni 192S. Do duiver-verblijven moeten nog strenger gecontroleerd worden, vooral tijdens uoü rui en bij opsluiting. Maar ook vrijuitvlie- gendc duiven hebben bij het minste ver zuim van mijt ontzaglijk te lijden. Vaak worden duiven door haar vermenigvuldi- gings-drift. gedreven tijdens den rui nog een paar eieren te leggen. Het is beter deze dan weg te nemen en n.iet te laten uitbroeden, want jongen in dezen tijd ,be- teekenen voor den liefhebber wciraig. Jon gen gedurende den ruitijd kunnen door mijt overweldigd worden, deze dringen tot in hun oorgaten en kunnen zelfs verwon dingen veroorzaken. Fazanten en patrijzen in volière gehou den vereischen dezelfde nauwkeurige be handeling. terwijl siereendjes en andere watervogels door hun plassen en ploeteren in hun zwemwater minder sterk door mijt aangetast worden, bij hen komt onder an dere nooit schurftmiit op do beenen voor. Al ons pluimvee heeft in den ruitijd meer nog dan anders, behoefte aan veel en zuiver drinkwater buiten dc zon geplaatst. Daarentegen moeten duiven juist in da zon gezet badwater steeds onder hun be reik hebben. Vraag. Mijn Azalea is nu uitgebloeid. Kan ik de plant weer in bloei krijgen? Ik ben niet in het bezit van een tuin. F. v. D. te L. Antw.: Als u de plant in huis moet houden, zal het moeilijk gaan. Mij zijn daarvan geen voorbeelden bekend Hebt u geen balcon? Ook daarop zal het gaan. U houdt dan de plant in dc pot en zet haar met den pot in een kistje met vochtig ge maakte turfmolm. Verwijder de uitgebloei de bloemen en geef de plant regelmatig ■water. In Juli en Augustus ééns in ae veer tien dagen dunne koemest. Vraag. Mijn tuin ligt aan een sloot Kan ik de uitgebaggerde aarde bij mijn groen ten gebruiken als mest? te? Antw.- Om bagger als mest te gebrui ken is het aan te raden deze efrst gedu rende eenige weken aan den slootkant te laten liggen. Het water trekt er dun uit en de lucht kan er dan beter indringen Hier door ontzuurt ze. Hel doorvriezen is nog veel beter. Bagger versch uit da sloot t-? gebruiken is meestal niet aan ta b'.velen. J. S. Vrager f p Tuinbouwgebied aan de Red. onder motto „Tuinbouw". DE MOORD TE MUNTENDAM. Negen jaar geiischt. Vcor de rechtbank te Winschoten stond terecht een 18-jarige timmerman te Mun tendam, thans gedetineerd, wien ten laste gelegd wordt, dat hij in de gemeente Mun tendam op 20 Maart j.l. opzettelijk Bronno Feiken van het leven heeft beroofd door hem met opzet een of meermalen met een puntig mes te steken, tengevolge waarvan voornoemde Feiken is overleden, subsidiair het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel, waardoor Feiken gestorven is, meer subsidiair mishandeling, waardoor hij is gestorven. In deze zaak waren als getuige gedag vaard Jan Gils, wachtmeester te Munten dam, dr. Ch. W. G. Mieremet, arts te Groningen (als deskundige), Hendrik je Prins, dienstbode te Tripscompagnie en Hendrik Kroeze, timmerman-aannemer te Muntendam. Als raadsman was verdachte toegewezen mr. Eisso Post. Getuige-deskundige dr. Mieremet heeft op het lijk van verslag ene twaalf steek en snijwonden gevonden, waarvan vijf van ernstige beteekenis; de voornaamste was de doorsnijding van de halsader. Oorzaak van het overlijden was verbloeding. Verdachte bekende: hij had dc bedoe ling gehad Feiken een pak slaag te geven met een stuk touw. Hij had hem daarvoor opgewacht. Toen hij hem zag, ontstak ver dachte in drift en greep het mes. Hij weet niet wat hij verder deed. Het O. M. achtte het tweede tenlasto- gelegde bewezen en eisdhte de maximum straf van negen jaar gevangenisstraf, met aftrek van preventief. Mr. Eisso Post. pleitte terugzending van dc zaak naar den rechter commissaris, sub sidiair een nieuw getuigenverhoor, subsi diair clementie. Verdachtp verklaarde geen berouw te hebben, wel speten hem de gevolgen van zijn daad. Uitspraak Woensdag 10 Juli. POGING TOT VADERMOORD. Voor de rechtbank te Assen stond te recht e€D landbouwer uit Ruinen, thans gedetineerd, beschuldigd dat hij op 1 Mei gepoogd heeft zijn vader van het* leven te berooven, door dezen cenige malen met een zeis te slaan waardooT de vader aan hoofd en handen gewond werd. Het O. M. eischte één jaar gevangenisstraf. NEDERLANDSCHE OUDHEIDKUNDIGE BOND. .algemeene vergadering.» De Nederlandsohe Oudlheidkundigo Bou( heeft in Hotel Trianon te Valkenburg zija algemeene vergadering gehouden. In behandeling kwamen de ingekomei stukken. Daarbij waren o.m. de meded*< lingen van de verschillende commissies, werden voorgelezen en goedgekeurd. Ooi de rekening en verantwoording van dei penningmeester kregen de goedkeuring dei vergadering. De secretaris, jhr. mr. D. F. M. Gras wïnckel, deelt in zijn jaarverslag mede, het aantal leden vrijwel gelijk is gebleven Ka een opsomming van de verzonden queslen doet de secretaris verslag van i gevallen, waarin de hulp van den bom is ingeroepen. Wegens periodieke aftreding werden bestuurslid herkozen mr. dr. J. C. Over voorde te Leiden, prof. W. van den Pluyn te Amsterdam, prof. dr. W. Vogelsang i Utrecht en jhr. mr. D. P. M. Graswincke te Arnhem. Als voorzitter werd aangewe zen mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorse te 's-Hertogenbosch. Als plaats voor de volgende vergadering werd Goes aangewezen of, indien mocht blijken dat de leden den afstand naar Goes te ver vinden, Gouda. De commissie van redactie van het Oud heidkundig Jaarboek werd herkozen. Bij de rondvraag stelde mr. Overvoorde voor, dat de bond zich zou wenden tot i Algemeene Nederlandscihe Verecniging voor Vreemdelingen verkeer, teneinde te verkrij gen, dat een betere beschrijving van monumenten in de Rijksgidsen wordt genomen. RECLAME. H. P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN Tei. ast AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 1762 HET AANTAL LUISTERAARS IN DUITSCHLAND. Op 31 Maart 1929 bedroeg het aantal gereikte ontvang-vergunningen in Duitse hlan< 2.837.894 tegen 2.234.732 in Maart 1928. Dit is ruim 100.000 vergunningen meer ir. Engeland waar het aantal op 31 Maart dit jaar 2.731.968 bedroeg. WEER EEN NIEUWE PHILIPS ULTRA KORTE GOLF ZENDER? Naar „Wireless World" weet mede deel en ,zou Philips momenteel te Huize proefuitzendingen doen met een nieuwe ultra-korte golf zender. Dit zou een van sterkste zenders ter wereld zijn .terwijl uitzendingen zouden geschieden op een gol: lengte van 16,88 Meter. Het roepteeken PHI. Genoemd blad deelt verder mede deze zender in zeven groepen verdeeld niet een maximum zendenergie van 60 k.l. EEN RADIO-LUISTERGIDS VOOR BLINDEN. Door het Nationaal Blinden Instituut Londen wordt wekelijks een radio-luistergids in BraiUe-schrift uitgegeven met een oplaag van bgna 2000 exemplaren. Het blad beva een opgave der programma's van de Engel- sche zendstations. DE OPVOLGER VAN CAPTAIN ECKERSLEY. Met ingang van 30 September a.s. is ali opvolger van Captain Eckersley, die zooals men weet zijn ontslag als chef-ingenieur bi oe B.B.C. genomen heeft, benoemd de li Noel Ash bridge. De heer Ashbridge is sec. 1925 als assistent-chef ingenieur bij de B.B. verbonden. sedert EEN NIEUWE ZENDER OP 900 METER. Door het Engelsche luchtvaar t-ètatio Croydon zullen ten dienste van bet locb vaart verkeer weerberichten worden uitgeso: der op een golflengte van 900 meter. De< berichten worden voorafgegaan door het dn' maal herhaald veiligheidssignaal „Security Bedoelde berichten worden echter in hooi zaak gegeven wanneer het zicht, tengevrij van mist of zwaarbewolkte lucht, be»-

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10