t UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. NAGEKOMEN BERICHTEN. De loting voor de Militie. BEURSOVERZICHT. HAARLEMMERMEER. Op Zaterdag 13 Juli a.s. te 2 uur zal een verricbtingsproef worden gehouden te Hoofddorp (vertrek hotel „De Beurs) waar aan kunnen deelnemen drie-jarige en an dere ingeschreven merriën N. S. Tuigpaard. o HILLEGOM. De Hillegomsche zwemvereeniging zal op Zaterdag 13 Juli een zwemfeest houden. De commissie in het beheer van en de zorg voor de Gemeentelijke Zweminrichting (wat een naam) heeft goedgevonden, dat de in richting op dien dag om half drie uur voor het publiek gesloten zal zijn. De verkiezingsbiljetten op de borden der gemeente worden niet ongemoeid gela ten. Vele zijn geschonden, en naar men zegt, die der Chr. Hist. Unie geheel verdwe nen. Van gemeentewege zijn op do borden stroken papier geplakt, waarop staat: Streng verboden te scheuren. De heer G. Th. Litjens is geslaagd yoor het examen van den Telegraafdienst. KATWIJK. Het aantal kiezers voor dc 2c Kamer bedraagt in deze gemeente 6349. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering. Gisteravond werd door de jongens van Patronaat en Gezellenvereeniging voor de tweede maal opgevoerd het Tooneelstuk „Tarcisius". De zaal was goed bezet Pastoor Spoorman sprak het openings woord en gaf een korte toelichting op het te spelen stuk. Met aandacht werd het door de aanwezigen gevolgd en het applaus na ieder bedrijf bewees dat men over het spel vol daan was. Het was voor de jeugdige spelers doch ook voor de toehoorders een mooie avond, Uitstapje. GisloTen maakten de leerlingen der hoog ste klassen der Gcref. School alhier, een uitstapje naar Rotterdam. 's Morgens zeven uur kwam er een mooie autobus voor van de firma Heemskerk te Vogelenzang en werd de reis aanvaard. Do rit naar Rotterdam over Den Haag en Delft was op zichzelf al een genot. In Rotterdam werd allereerst de Dier gaarde met een bezoek vereerd. Onnoodig te zeggen dal daar genoten werd. 's Middags werd eerst een kleine wande ling gemaakt, waarbij het Stadhuis en Postkantoor werden bezichtigd. Daarna een rondrit door de stad. Het park met het prachtige gezicht op de Maas zal niet licht vergeten worden. Ten slotte werd nog een bezoek gebracht aan „Plaswijck" te Hilligersberg, waar van den speeltuin een dankbaar gebruik werd gom aak t. Opgetogen over wat men gezien en ge noten had, kwamen de leerlingen 's avonds thuis. Een woord van dank aan de milde gc- vors, die het mogelijk hebben gemaakt, dat dit reisje kon worden ondernomen, is hier zeker op zijn plaats. Q KATWIJK-AAN-ZEE. ANTI-REVOL. KIESVEREEN1GING. Rede van mr. J. A. de Wilde. De Gemeentezaal was goed bezet. Nadat de spreker van den avond, mr. De Wilde, boor de aanwezigen bij het binnenkomen in öe zaal met handgeklap begroet was, be trad de voorz. der Katwijk aan Zeesche partij- afdeeling, het podium om het samenzijn te openen door te laten zingen Pa. 75 1 en 6, gebed en voorlezing van den 72en Psalm. Na een welkomstwoord gaf hg het woord aan mr. de Wilde, no. I van de A.R. lijst, om het onderwerp te behandelen: In onge broken kracht. Spr. begon met er op te wijzen dat do verkiezingsstrijd van 1929 een heel ander karakter draagt dan de vorige. Toen ging de strijd vdór of tegen Colgn, thans is dit geheel anders. Het kabinet Coljjn viel door samenwerking van Kersten met de Chr. Historischen, Albarda en Merchant, Aan die politiek déden wij niet mee en staan daarom geheel vrij! En om niu weer In het rechte spoor te komen, moeten wjj in deze dagen meer en meer overtuigd zjjn van ons beginsel. Goa heeft in de kritiekste oogenblikken bet Calvinistisch volk gebruikt ais instrument in Zjjn hand, om het Vaderland te hulp te komen en als Antirevolutionaire mannen en vrouwen, hebt gij de historische roeping, aldus spr., vast te houden aan die beginse len, welke gefundeerd zijn op het geloof in God. Het is niet de zaak van Coljjn, Heems kerk of Beumer die u moet bezielen, het is de zaak Gods waarvoor gij strijden moet. De verkiezing heeft ten doel aan de Ko ningin te kennen te geven in welke richting men do eerstvolgende 4 jaren wenssht ge regeerd te worden. Gesteld dat alle 37 groe pen in de regeering vertegenwoordigd wer den, dan zou or nergens een meerderheid zjjn en moest weer een kabinet regeer6n, zcoals wjj er thans een hebben en dat weet ieder, niet steunt op een meerderheid.. Engeland heeft slechts drie partijen, waar door na eon verkiezing men aldaar direct klaar is met het vormen van een kabinet. Spr. wjjst dan op het kwaad dat gesticht wordt door de belangenpartijtjes. De groep Braat bewijst totaal gebrek aan goed politiek inzicht. De Herv. Geref. Staatspartij grijpt terug naar vroegere toestanden, die in het geheel niet meer bestaan. Men krijgt die ook nooit weer. De woordvoerder dier partij, de beer Lingbeek, kan dan ook in de practjjk zijn theorie niet doorvoeren, wat spr. met verschillende voorbeelden demonstreert De Staatk. Geref. Partij stelt haar slagorde slechts tegen dén vjjand. n.l. tegen ons. Zjj wil dat de Overheid alles doet. Hoe aan trekkelijk dit ook lijkt, de fout is, dat de Overheid slechts op haar terrein souverein is. Hiermede houdt de S.G.P. geen rekening en is daardoor in wezen revolutionair, wat spr. met verschillende voorbeelden tracht te be wijzen. De S.G.P. zal wellicht oorzaak zijn van het nog minder kracht uitoefenen der Christelijke beginselen en kan oorzaak wor den, dat ons land straks door de mannen der revolutie zal worden geregeerd. Brons veld, Staalman en De Vries hebben ook immer afgebroken en waren oorzaak dat liet Ministerie Kuyper met 5248 st. viel. Wat is echter van hen geworden? Ze verdwenen van het politiek tooneel, zonder iets tot stand te hebben gebracht. Albarda hoopt er al op dat er nog min der Christelijken in de Kamer zullen komen, dan zijn wij de baas, zegt hij. Onze positie is thans, bij 50 jaar terug vergeleken, oneindig verbeterd. Als gij toen zei, ik ben A.R., dan werd ge voor zoo iets ontoerekenbaar verklaard, thans is dat oordeel geheel gewijzigd. Wij erkennen het gezag, terwijl de mannen der revolutie alleen de rede erkennen, n.l. wat ze met oogen kunnen zien en op de vingers uittellen. Dat er gezag is, zoggen de S.D.A.P. en andere linksche partijen, wel dat is zoo redelijk als het maar kan. Dat een S.D.A.P.er ook Bur gemeester kan zjjn, dat ligt daaraan dat bet een verstandig man is, ovenals een verkeersagent, maar als het 's nachts rustig is, is die agent niet te zien en daarom als het rustig en stil is, is geen gezag naodig. Spr. geeft nog een uiteenzetting van het gezag, waarna hjj komt tot de leuze:„Alles door de gemeenschap" en hij stelt in het licht dat dit een idee is, welke nooit ver wezenlijkt kan worden. Ten slotte komt spr. aan Ontwapening. De mensch rekent altijd verkeerd. De historie bewijst het. Voor ons Christenen is het duidelijk dat de vinger Gods in de geschiedenis te zien is, want het is ^tijd anders geloopen als men dacht. De PTins van Oranje ging in tegen het groote machtige Spaansche rijk- Men reken- oo uit dat de macht van Alva ver boven die van den Prins uitging, dus zuiver be rekend was het onzin van den Prins. Maar dezo had met den Heer der Heeren een vast verbond gemaakt en daardoor zjjn wjj nu nog het vrije Nederlandsche volk. Prins Willem III van Oranje hield stand ócor hetzelfde geloof en in 1914 hadden we een Koningin die ook de knie boog voor oen God Harer vaderen en mede bierdoor e.a omdat we een leger hadden, bleven we gespaard. Wij willen internationale ontwape ning en als b.v. Engelands premier algeheele ontwapening eischt, dan gaan wij er ook over aenken, maar deze Sociaal Democraat wil wel kleine landjes laten ontwapenen, maar eon groot rijk als Engeland, zegt hjj, kan daar onmogelijk toe overgaan. Zoo is de practijk in strijd met de leijzen. Dan wil men ook nog een politieieger, inplaats van een miliüoieger. Om te bezuini gen: Het zou echter oneindig veel meer gelo kosten en een leger bleef het. De reëele tegenstelling die uit onzen naam „tegc- de revolutie het Evangelie", blijkt moet ons bij den komenden stemDusstrgd bezielen. Gods kracht wordt in zwakheid vol bracht. Deze kracht beheerscht het gansche leven, ook het politieke en het is in die kracht dat wjj u oproepen om straks uw stem ui! te brengen op de candidaten van onze rarttj. Een daverend applaus volgde op deze rede. De voorz. gaf daarna gelegenheid tot het stellen van vragen, waaraan echter niemand behoefte scheen te hebben. Ds. Broekstra van Rrjnsbnrg verzocht nu staande te zingen: Ps. 89 8, waarna hg op verzoek van den. voorz., met dankgebed s'.oot. Voor men de zaal verliet zong men nog spontaan: „Zij zullen het niet hebben". Een mooi uitstapje mankten de leer lingen der hoogste klassen van de Her vormde School Ie Slledfecht, hoofd de heer H. Koolman. Ze kwamen hier met hun ge leiders 's voormiddags aan, brachten den dag op 't strand en in de duinen door en gingen toen niet huiswaarts maar bleven een nacht over en werden daartoe onderge bracht bij particulieren en wel bij de ouders der Kalwijksche kinderen mot wie de Slie- drechtertjes-school als klas geregeld brief wisseling voeren, 's Anderen daags namid dags gingen ze buitengewoon voldaan en zeer dankbaar voor de genoten gastvrijheid huistoe. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Adriana, D. van C J. Gaspers en N. Noppo Johannes Maltheus, Z. van M. J. van Westorop en C. v. Eeden Wilhelmus Ilondricus, Z. van VV. van Graas en A. G. M. van Slein - Adriana Johannes, Z. van H. van Rhijn en J. M. van Eeden Maria Pelronella, D. van W. Vink on A. A M. Augustinus Piet Wil lem, Z. van W. v. der Hulst en J. A. van Nohelon. Ondertrouwd: Nicolaas van der Meij 27 j. te Oegstgeesl en Johanna Hendrika de Ruij- ler 28 j. lo NoObdwljk. Golrouwd: A. de Bos 25 j. on J. van dor Wildon 24 j. Overloden: Geertruida Maria Thercsia Berkhout 2 jdochter van W. F. Berkhout on F. G. Hook. NOORDWIJK AAN ZEE. Bij do politie alhier werd gedeponeerd een op hel Noordzeestrand gevonden flesch, inhoudende oen briefje, waarop in het Deonsch wns geschreven- „Schoolschip Kopenhagen Middellandsche Zee - Groeien van ons omgekomenen Sven". Hef briefje is door de politie naar hel Dcensche consulaat opgezonden. RIJNSBURG. FELLE BRAND. De motorspnit doet goed werk. Spoediger dan iemand wel gedacht zal hebben, heeft de motorbrandspuit, na de oefening van Woensdagavond, practisch dienst moeten doen. Woensdagnacht, omstreeks kwart na twaalven, brak n.l. een felle uitslaande brand uit in een schilderswerkplaats van P H. aan de Smidsteeg alhier. De brand had al direct een ernstig aan zien en de bewoners, die zich reeds ter rust hadden begeven, konden de bovenwoning niet meer langs den gewonen weg verlaten. Een der buren, de heer v. d. Meij, heeft man, vrouw en een kind, met behulp van ladder, uit het brandende perceel moeten halen. De brandweer, onder leiding van den heer G. Vos, was zeer spoedig aanwezig en gaf ongeveer tien minuten nadat zij ge waarschuwd was reeds water. De brand, die in de aanwezige verf en benzine gretig voedsel vond, was toen reeds zeer hevig, zoodat gevaar voor de nabij- staande perceelen bestond. Dank zij echter de krachtige stralen van de motorbrand spuit minderde de brand spoedig en kon de2e tot het eene perceel beperkt blijven, dat echter geheel uitbrandde. De spuit voldeed uitstekend, en de alge- meene opinie was, dat met de handbrand spuit de brand veel grooter afmeting zou hebben aangenomen en wellicht meerdere perceelen zouden zijn aangetast Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. o WARMOND. Posterijen. Als gevolg van de reorganisatie in het staatsbedrijf der Posterijen, telegrafie en telefoon werd het kantoor alhier op 16 Juni 1925 een bijkantoor van Leiden. Met ingang van 1 Juli a.s. zal het kan toon- te Warmond wederom hoofdkantoor worden. De heer A. Duval zal de directie waarnemen. De postambtenaar de heer A. Dries, die vanaf 1 October 1922 hier ter plaatse werkzaam was, wordt op 1 Juli a.s. naar het postkantoor te Amsterdam over geplaatst en zal voorloopig worden ver vangen door den heer C. Schaap te Rot terdam. De collega's van den heer Dries en velen van het publiek, die veelvuldig met hem in aanraking kwamen zullen zijn vertrek zeer zeker betreuren. Herwonnen Levenrkracht. Zaterdag en Zondag a.s. bloempjesdagen voor „Herwonnen Levenskracht". Steunt allen dit goede doel. BODEGRAVEN. Middenstandsvereeniging. Onder leiding van den heer W. Karssen kwam de Middenstandsvereeniging in vrij goed bezochte-- vergadering bijeen. Behan- dold werd een bestuursvoorstel om ter ge legenheid van de Landbouwfteslen een winkelweok te organiseeren. Verschillende voorstellen waren ter tafel betreffende een attractie aan die week te verbinden. Na langdurige besprekingen werd met een stom meerderheid aanvaard een voorstel waarbij hel publiek kaartjes in de etalago verwerkt zou moeten tellen. Gezien de kleine meerderheid beslaat or echter alle kans dat dit plan niet zal worden uitge voerd. Voorb word besloten dal de organisatie der beide Middenslandsverecnigingen de re geling op zich zal nemon van de allraolies voor dt; kaasmarkt In de feestweek Alle ltdcn zullen door het beschikbaar stollen van prijzen medewerken. Do winkelweek zal reeds Zaterdags voor de leeslweek worden goopond. S. D. A. P. De afd. S. D. A. P. belegde een goed bc- zochle verkiezingsvergadering in het Zuid- Hollandsch koffiehuis. Voorzitter was de heor Oldcmans. De heer K. Ier Laan, bur- gomoestor van Zaandam hield een rede over „Lol op hun dadon" waarbij vooral het pleit word gevoord voor staatspensioen. Een der aanwezigen trad in debat, maar word door den voorzitter teruggewezen, omdat bij „ontwapening" wilde beba,nde- len. Daarover had de spreker niet ge sproken. Bnrgerlijke Stand. Geboren: I'ieter, z.v. P. G. H. v. d.Moe ien en M. J. Balvert Johanna Maria, d.v. G. Ebbenhorst en S. M. Werkhoven. Getrouwd: W. Vermeulen 34 j. en J. v. o. Berg 29 j. J. de Koning 32 j. en G. Goedhart 23 j. Overleden: 0. Bos 57 j. ,geh. met M. Verweg Leendert van Dam 63 j. Gevestigd: A. G. v .d. Heijden, zonder beroep van Zwammerdam J. v. d. Heijden, zonder beroep van Zwammerdam A. van den Bosch, dienstbode, van Rotterdam T. Venema en gezin, veehouder van Zegveld G. van Ravenhost, arbeider van Rietveld A. Muit, monteur van Nieuwerkerk a .d. IJssel N. Lievaart weduwe van L. van Leer, huishoudster van Waddinxveen E. Grendel, apotheker van Gouda G. Baars, lanaarbeider van Reeuwijk. Vertrokken: L. van Pelt, zonder beroep naar Den Haag A. Boelen dienstbode naar Gouda A. Halm, geb. Plomp, zonder beroep naar Alphen a. d. Rijn P. Kunst en gezin, aannemer naar ReeuwjjkP. Visser en jsrin, zuivelbereider naar Hoorn R. de Boer, apotheker naar Opsterland H. Schmidt, dienstbode naar Oldenburg, Dl. H. L. Overbeek, boerenkneoht naar Berkel en Rodenrijs. Gevonden voorwerpen: een belasting plaatje. Aan komen vliegen een postduif gum- miring aan den poot gemerkt P. 519 alumi nium ring aan den rechterpoot gemerkt C. 1195 3/24. Verloren: een kindermuts. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. Door de politie is proces-verbaal opge maakt legen do heeren S. en V.. die zonder toestemming van den Burgemeester bezig waren met het be„kalken" van de straten. Kalk en kwasten werden afgenomen. Toch zagen de'ze heeren of hun geestverwanten nog kans om na het vertrek der politie een groot aantal biljetten aan particuliere wo ningen te plakken. In Buitenkerk reed een auto achter uit door do deuren van de timmermans werkplaats van P., waardoor deze ernstig worden beschadigd en een drietal ruilen braken. BOSKOOP. GROOTE UITSLAANDE BRAND. Een kistenfabriek in vlammen. Gistermiddag omstreeks 5 uur ontstond een hevige brand in dc kistenfabriek cn houlwerf van de Gebrs Nijhof, aan dc Gouwe, alhier. Hel vuur vond gretig voed sel in de groote voorraden hout, welke op dc werf waren opgestapeld. Do brand breidde zich dan ook zoo spoedig uil. dat alles binnen enkele minuten in lichte laaie stond. De geheele plaatselijke brandweer werd gealarmeerd. Het blusschingswerk stond onder loiding van den burgemeester, den heer P. A. Colijn. Ook de Waddinxvconsche brandweer was spoedig ter plaatse met haar groote motor- brandspuit. Men stond echlcr geheel mach- loloos tegenover do geweldige vuurzee. Slechts oenige stapels hout konden behou den blijven. Huizenhoog laaiden do vlam- j men op, vooral toen verschillende vaten olie, wolke op het terrein waren opgeslagen, in brand geraakten. Zoo geweldig was do vuurzee, dat van eon aan de overzijde van do Gouwe gelegen woning het rieten dak begon to branden. Mén slaagde er echler in hel vuur op dit dak spoedig te blus- schen. De Zuidkade was geheel afgezet. De be langstelling van hot publiek was zeer groot. Aan do overzijde van de Gouwe hadden zich duizenden monschen opgesteld, om getuige te zijn van het groolsche schouw spel. De oorzaak van don brand ie niet Be- kond. Verzekering dekt, voor een gedeelte, do belangrijke schade. - I'.,."' Loop der bevolking. Gedurende de afgeloopen maand hebben zich alhier gevestigd: M. v. d. Meer, Zuidkade 130 J. v. d. Pd, Goudschergweg 10 J. H. v. d. Bom, Zijde 244 J. Bot, Puttekade 47a E. Hoogerbrug, Puttekade 47b P. J .v. Es, Puttekade 47 c J. v. Veen, Puttekade 47 o J. v. Voskuilen, Puttekade 47 f B. v. Heiningen, Zuidkade 37 J. de Groet, Emmakade 5 A. v. Klaveren, Puttekade 1 J. Vonk, Laag-Boskoop 71 K. Diks taai, Ridderbuurt 75 A. A. Abbenbroek, Rerjerskoop 101 Mevr. Don kersloot, Goudschergweg 46 T. Boere, Zvarteweg 11. Vertrokken: A. de Vink van Rejjerskoop 101 naar Groningen A. v. Sprang, van Zjj tie 208 naa rReeuwijk en G. Verheul, van Reiierskoop 114 naar Reeuwjjk. De heer J. Th. v. d. Geer, hoofd der M uloschool aan den Zgdeweg, heeft de be noeming tot hoofd eener MuToschool te Ter- borg aangenomen. In de ontstane vacature is tot voorz. van de Schaakclub „Inter-Nos" gekozen de heer W. de Ruijter alhier. De heer 0. P. Oosterom, waarnemend Rijksontvanger alhier wordt met ingang van 1 Augustus e.k. overgeplaatst naar Delft. De gehouden bloeimpjesverkoop, ten bate van de tuberculosebestrijding in deze gemeente .heelt f. 300,16'/a opgebracht Voor een uitverkochte zaal gaf de tooneelclub „Amicitia" in hotel „Klaassen" een tooneelavond. Opgevoerd werd het tooneelstuk „Mislukte levens", boerentragedie in 3 bedrijven van Joban Schmidt. Zooals wjj dat van „Amicitia" gewend zijn, werd er wederom keurig gespeeld, en dat het stuk insloeg, bewees de stilte in de zaal, en het applaus ua elk bedrijf. Een gezellig bal beeloot het verdere ge deelte van den avond. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Breestraat 154, Firma A. HILLEN, Stationsweg, W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel Heerenstraat 3, Fa. A. SOMERWIL Azn.Hoogew. 24 Firma A. f. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinst-sekade. en bid JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN. H. Rijndijk 74. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschift getiteld: „Over 06 biologie van, Pseudococcus Adonium tLmn) Westw.", de heer C. G. F. H. Bayer, geb. to 's-Gravenhageidem tot doctor in dé Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld „De economische en financieele organisatie van den volkenbond", de heer J. A. Leven geboren te Soerabaja; idem tot doctor in de Letteren en yVijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „Goudkruintje", een Atjehschero man met vertolking en toelichting, mej. A C. H. Am3hoff, geboren te Dordrecht. Geslaagd voor he4 eandidaatsexamen rechtsgeleerdheid mcj. G. A. G. Loeff, Haarlem en de heer H. van Traa, Rotter dam voor bet taalkundig doctoraal examen Indologie de heer J. B. A. F. Polak, Rot terdam. Geslaagd zijn voor bet artsexamen lc gedeelte de heeren C. W. Beijerinck (Den Haag), A. M. van Stipiiaan Luis eins (Leiden), G. J. Crans (Leiden) en Raden Boentaran Marto-admodjo (Leiden) Bevorderd zijn tot arts de heeren J. E, Munting (Alphen), cn B. D. den Hollan der (Rotterdam). o- Het gebouw. Stille Rijn 4, waarin M voor een tiental dagen liet Centraal Israeli tiscli Weeshuis was gevesligd, is aange kocht door het bestuur van de daarnaar- gelegon Christelijke Kweekschool tcneinL deze school eventueel daarmede uit te brei den. Toor 1930 werd getrokken ne. 4146 ten name van Wijnand Marie Morren en voor 1631 no. 2SE1 ten name van Johannes Petrns Keizer. Op moeten komen dns voor 1930 allen I die alfabetisch volgen op den naam Morren voor 1S31 allee, die alfabetisch volgen op Keizer. o- LEEUWARDEN, 28 Juni 1929. 74 enler stieren 140310 per stuk: 120 twenter slieren 310480 per stuk; 385 veile koeion 3203.90 per stuk, 0.751 per K.G. 464 molk- cn kalfkoeien 160380; 110 pinken 90190; 61 votlo kalveren 3595; 127 graskalvoren: 401 nuchlere kalveren 8— 16; 245 vetlo schapen 3047 308 weide schapen 2035; 410 Lammeren 14—21, alles por sluk; 530 velte varkens 65—160 per stuk, 0.780.87 |>er K.G.; Zouters 0.84 0.86; 44 magere varkens 35—65 per sluk; 183 kleine biggen 1219 per sluk; 21 bok ken en geiten; 28 paarden, tolaal 3301. Kipeieren aangevoerd 42000 K.G., prijs 57 1/2 cent st.. handelsprijs 95—110; Eendeneieren aangevoerd 2800 K.Gprijs 56 p. st., handelsprijs 6675. Pluimvee: 16 slachthanén 0.75—1.50; 76 slachtkippen 1.802.25 200 jonge ha nen 0.41; 100 piepkuikens 0.06—30; 25 jonge duiven 22 1/2. Sleutelkaas 7—48; Nagelkaas 22—23; Goudakaas 3073; Edammer 1875; Aan voer 61035 K G. Mljnbotor 1.871.801.73; Veilingsprtis 1.771.71Aanvoer 10/3 53/6. Commissre not. 1.90; Bondsnot. 1.89. AMSTERDAM, 38 Juni. Dc laatste licurtsdag van de week heeft eên kalme Beurs te zien gegeven. De stemming was vrij vast, doch evenals de vorige dagefi kon van een algemeeoe tendenz niet gesproken worden. Van de Industrieelen zorgden de Philipsaandeelcn voor een verrassing dóór onder groote belangstelling tot boven het hoogste peil van gisteren te mooteeren. Margarine-Unies en Culvé-Delft waren goed van toon. Koersverschillen van be- teekenis blevon eohter uit. De Küchen- meister-soorten waren goed gedisponeerd. Ford-aandeelen openden lager, maar liepen vervolgens lot op den middenkoers van gisteren omhoog. Van de Kunstzijde- a,indeden bewogen Enka's zich met spron gen tengevolge van de kleine markt cn daarbij waren de koersen aan den luien kant. Maecubee's waren gevraagd en wer den hooger genoteerd, al kon hel niveau niet gehandhaafd blijven. Tabakken gaven maar kleine variaties te zien. Sonemba's golden enkele punten la ger. Een zeer groole hoek vormde zich in Boeton's, die sterk aangeboden waren en dientengevolge een groot verlies leden. Teben hot slot evenwel vond een klein herstel plants. Plotseling ontwikkelde zich een drukke affaire in H.V.A.'s ,die een aardig avance in de wacht sleepte. Later op den midd3g ram de belangstelling af. Rubberaandeelen waern goed gedisponeerd en Amsterdam-Rub bers behaalden een koerswinst van enkele procenten. Koninklijke waren begin Beuru goed prijshoudend, maar later vielen zg op nieuw beneden 400 pet. Van de ank-re- waarden werden Bethlehem-Steels wat lager afgedaan. Prolongatie: 5>/i—5Va pet. 0 WISSELKOERSEN. Engeland 12.08, Duitsrhland 59 36 '/'-' Frankrijk- 9.751/2. België 34.61. Zwitser land 47 93. Oostenrijk 35.06. Denemarken 66.36, Zweden 66.67 1/2, Noorwegen 65 «5 New York 2 49 1/8

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6