708te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 Juni 1929 Vierde Blad No. 21252 SPORT. •pinn- GEMENGD NIEUWS. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Mej. Bonman geslagen. De heeren-enkelspelen lagen op den vier den dag stil; de spelers konden zich aan dubbels wijden, heeren- en gemengd dub bels, doch in de dames-enkelspelen werd de derde ronde afgewikkeld. Deze bracht voor ons tennis een teleur stellend resultaat, want mej. Bouman ver loor van mej. Ridley met 4-6, 36. Het was niet alleen doordat mej. Bouman niet geheel op dreef was, dat zij verloor, zij paste ook een verkeerde tactiek toe. Zij speelde voortdurend naar den sterksten slag van haar tegenstandster, de forehand, en zij ver gat de meest eenvoudige tactiek om de backhand te forceeren. Ook waren haar services ongevaarlijk en de kansen, die zij kreeg, om naar het net te gaan, werden al te zelden gebruikt. Inderdaad won dan ook sterkste speelster. Mej. Bouman is dit jaar blijkbaar nog lang niet in den vorm, waarin zij andere jaren gespeeld heeft, al thans niet in het enkelspel. Mej. Ridley is een speelster waarvan zij zeker niet had behoeven te verliezen, wanneer zij in goe den vorm gespeeld had, zegt de „Msb.". Miss Nnthall. Als een „internationale" verrassing kwam de nederlaag van mej. Nuthall tegen mevr. Mitchell met 36, 36. Deze laatste moet men niet onderschatten, want zij won ver leden jaar het dames-dubbelspel en zij is een "speelster mét een ongenadige vastheid, zooals er trouwens in Engeland zooveel zijn. Haar stoer baseline-spel heeft den aan val van „Darling Betty" gebroken en er zijn veel Engelsche illussies bij deze nederlaag teloor gegaan I Opvalend was ook de moeite, die senorita de Alvarez had om van miss Ryan te win nen. Eerst na 64, 86 slaagde zij er in de gekapte en gesneden slagen van de Ame- rikaansche speelster, die zoo snel niet meer is, de baas te worden. Vermelden we nog, dat Josane Sigart, die in Noordwijk van mej. Bouman won, de Engelsche speelster mej. Sterry sloeg en nu in de vierde ronde is, dat de tweede Amerikaansche speelster miss Jacobs een veel sterker indruk maakt dan verleden jaar en ook in de vierde ronde gekomen is, dan kunnen wij voor de da mes-enkelspelen verder naar de uitslagen verwijzen. De winnaressen komen in de „laatste zestien". Van de heeren-dubbelspelen is natuurlijk de overwinning van Timmer en Coen op de Morpurgo en del Bono, de Amerikaansche Davis Cup dubbel, die in drie sets de Duit- schers sloeg, bewonderenswaardig. In de eerste set ging de strijd gelijk op en de Hol- landsch-Amerikaansche combinatie had heel wat moeite om de kogels van Mor purgo behoorlijk te verwerken, doch toen het bleek, dat deze niet zoo snel was als vermoed was en dat hij meer dan eens miste, toen kwamen Timmer en Coen meer in den aanval en bij 54 voor Italië deden zij een scherpen aanval met keurig vollee ren en goed smashen van Timmer, waar door zij drie games achtereen wonnen on der groot applaus van het talrijke publiek. Zij maakten nog vier games achtereen en dit gaf hun zulk een moreelen steun, dat zij in de derde set absoluut superieur waren: 75t 64, 61. Het serveeren van Coen, het passeeren en smashen van Timmer was uitstekend; de Morpurgo's spel viel hierbij zelfs af. Voor het overige was er in het heeren dubbelspel niets, dat uit de massa naar vo ren kwam. Ale overwiningen lagen geheel in de lijn der verwachtingen. In het gemengd-dubbelspel was er een uiterst spannende wedstrijd op het centre- court en het had niet veel gescheeld of Betty Nuthall had opnieuw teleurgesteld, ^ant zij kwam met Austin (een zeer popu laire combinatie van twee jonge spelers) op 6 en in de tweede set 45, 56, 67 om tenslotte deze set met 108 te winnen van mej. Sigart en Boussus, waarna de derde set met groot overwicht gewonnen werd. Het was op het eind van de set een uiterst spannend gevecht, waarin beide Meisjes zich onderscheidden door bij zonder goed netspel. De Belgisch-Fransche combinatie was, zooals we aangaven, steeds een game voor, doch zij kregen geen enkel matchpoint. Toen zij 65 stonden maakte Austin gelijk met een love game, even later verspeelde hij de kans om van 7 de set te winnen door een ■doublefault bij 40, 30! Doch nadat Boussus zijn ser vice game van 1540 had opgehaald bij 89 tot deuce, sloeg ook hij doublefault en bet werd 98 voor Engeland, waarna Betty, ondanks een doublefault €fo na drie maal deuce, onder donderend applaus van het geheel volle centrecourt, de 9et won met 108, Daarna ging het met vaart. De uitslagen van gisteren waren: Dames, 3de ronde: Mw. Michell slaat B. Nuthal 63, 63; E. d'Alvarez 9laat E. Ryan 64, 86: J. Fry slaat Mw. Watson 61, 64; J. Ridley slaat K. Bouman 64, 63; E. Goldsack slaat R. Havlock 63, 60; J, Sigart slaat G. Sterry 86, 64, M. Chamberlain slaat Mw. Sat- terthwaite 63, 97; Jacobs 9laat Mw. Lycett 62, 6—2. Vierde ronde: E. Heine slaat Mw. Covell 6_2, 7—5. Gemengd dubbelspel: Tilden en Mallory slaan von Kehrling en Sandison 62,62; Hunter en H. W1II9 slaan Brown en Tyrrel 61, 60; Austin en Nuthall slaan Bous sus en Sigart 46, 108, 61; Crole Rees e'n Mw. Watson slaan Holland en Drews 6_1, 6—4, Heerendubbelspel: Timmer en Coen sl. de Morpurgo en del Bono 75, 64, 61; Cochet en Brugnon slaan Latchford en Wil liams 63, 75, 75; Lott en Henniscy slaan Takacs en Leiner 62, 61, 61; Leslie en C. P. Hughes slaan Powell en N. Sharpei 62, 75, 63; Borotra en Bous sus slaan Wright en Crocker (Canada) 61, 63, 1715!; Horn en Hepburn slaan Ohta en Miki (Japan) 75, 63, 75. Verder wonnen: Raymond en Farqu- harson, Kleinschroth en von Kehrling, Ko- zeluh en Andrews. Prenn en Moldenhauer en Kingsley en Oliff minder belangrijke partijen. In de dames dubbels wonnen H. Wills en Cross, Mm. Hill en Colyer, Cole'gate en Tyrrell en Bundy en Murrell. WATERPOLO. DE iste KLASSE COMPETITIE. Het IJ hcp.it gasteren met 3O van D.J. K. gewonnen en daardoor de eerste over winning in deze afdeeling geboekt. De stand luidt hans: gsp.gew.gel.verl. v.—t. pnt. Het LJ 3 1 2 6—3 4 L. Z. C. 3 3 3—3 3 TT. Z. C. 3 3 4—4 3 D. J. K. 3—2 1 2—5 2 Voor Zondag is vastgesteld de wedstrijd D.J.K.—L.Z.O. L. Z. C. II—A. Z. II 3—o. In de «weminrichting aan den Hoogen Rijndijk won L. Z. C. II gisteravond met 3—0 van A. Z. II (Rust 2O). De stand in deze afdeeling luidt nu: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. L.Z.C. II4 4 15-6 8 A.Z, II4 2 2 8-7 4 Dolfijn II 3 1 2 7-10 1 Neptunus II (Z.) 3 1 2 3-10 1 ZEILEN. DE JOLLENWEDSTRIJD TE KIEL. Onze landgenoot Obst wint den hoofdprijs. Het resultaat van den derden beslis singswedstrijd te Kiel luidt: 1. Obst (Ne derland) in 1 uur 3 min. 39 sec., 2. Bean in 1 uur 3 min. 51 sec., 3. Bonzo in 1 uur 3 miD. 58 sec., 4. Lef, 5. Li esje. Obst heeft dus den Busley-prijs ge wonnen. VOETBAL. PROMOTIE. Voor den G.V.B. speelt Alphen IV Zon dag thui6 een promotiewedstrijd tegen Haastrecht II. WIELRENNEN. DE RIJSWIJKSCHE BAAN. De eerstvolgende internationale wedstrij den op de Rijswijksohe Wielerbaan zullen Zondag 14 Juli a.s. plaats hebben. Behalve 'n belangrijk stayersnummer, wordt dien dag tevens een internationaal spiintnum- mer ven-eden, waarin o.ra. zullen starten Moeskops, Kaufmann, Falck Hansen en vermoedelijk Faucheux. RECLAME. &n koele cbwUc op wanne dagen, veroorzaakt licht kiespijn. Neemt dan, als altijd Lel op den oranje band en hel Daycxtarul». PrJJi 73 dx BRANDEN. Een graanpakhnis te Rotterdam in vlammen Gistermiddag is brand uitgebroken in het silo- en veembedrijf „Concordia" aan de Persoonshaven No. 90 van den N.V. Van Waveren's Graanhandel te Rotterdam. Omstreeks twee uur werd er door het personeel van het silo brand ontdekt op de eerste verdieping. De brand is waarschijn lijk ontstaan bij het aanzetten van een motor, waardoor er vuur is gekomen in een droogtrommel met copra. Het vuur heeft zich snel aan de op die verdieping opge slagen granen medegedeeld. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, die met veel materiaal uitrukte. Behalve drie mo torspuiten en verscheidene handbrandspui ten rukten nog drie drijvende stoombrand- spui'ten uit. Men heeft het vuur evenwel kunnen beperken, zoodat met een betrek kelijk klein aantal stralen het vuur bestre den kon worden. Personeel van de afdee ling brandbluschmiddelen heeft met rook- maskers een onderzoek ingesteld naar den vuurhaard. Uit de ramen van het hooge silo-gebouw sloegen dichte rookwolk?n, die een verstik- kenden rook verspreidden, waardoor het blusschingswerk werd bemoeilijkt. Voor uitbreiding behoefde niet te worden gevreesd. De brandweer heeft nog den geheelen middag en een groot gedeelte van den avond gebluscht. Het vuur was uiterst moeilijk te bereiken, zoodal telkens het per soneel van de afdeeling brandbluschmid delen met gasmaskers naar binnen moest om den vuurhaard op de eerste en de tweede verdieping te kunnen bereiken, Pas om tien minuten over negenen is met de biussching gëindigd. Do N.V. Van Waveren had een klein stoombrandspuitje gehuurd. Daarmede wer den de kelders van het gebouw leegge pompt. De schade aan machinerieën wordt niet zoo groot geacht, wel is er veel bedrijfs schade, terwijl bovendien op de eerste ver dieping veel schade is aangericht aan par tijen maïs en gerst, welke daar lagen op geslagen, in totaal 50.000 K.G. Kort na het uitbreken van den brand heeft een van de leden van de afd. brand bluschmiddelen een arbeider, die in het silo werkzaam was en die brandwonden aan het hoofd had gekregen, verbonden. De stinkende rook, die uit vensters en luchtkokers van het silo kwam, was nog tot laat in den avond ver in den omtrek waar te nemen. De boerderij „De Kluis" op Texel; be woond door den heer Van Herwaarden, is totaal afgebrand. VL ONDER EEN AUTO GERAAKT. Twee kinderen gewond. Op den Haagweg te Loosduinen werden gistermiddag om 4 uur twee kinderen, op weg van school naar huis, een jongetje en een meisje, bijna tegelijkertijd overreden. Het zoontje van den heer P. v. Rooyen werd bij het oversteken van de straat door een vrachtauto gegrepen en ernstig ver wond onder de auto vandaan gehaald. Het dochtertje van den heer P. Batist, die het ongeluk zag gebeuren, werd bij het over steken van de straat door een personen auto overreden. De jongen i9 in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis ver voerd; het meisje, dat een beenwonde en verschillende ontvellingen had gekregen, is naar haar ouderlijk huis gebracht. DE NOODLANDING IN HET UIENVELD. En de veeleischende boer. Gistermiddag is de Fransche sportvlieg- ster Maryse Hiltz in haar Moran Saul nier eendekker, toen zij uit Parijs op weg was naar Schiphol, boven de Haarlemmermeer gedwongen, daar zij Schiphol niet kon vin den. een noodlanding te maken. Zij kwam terecht in een uienveld bij Haarlemmerliode, toebehoorend aan den boer W. H. Lieftinck. Deze wilde de pilote niet laten opstijgen alvorens hij f. 1000 schadevergoeding zou hebbpn gekregen Op dit dwaze voorstel, dat allerminst getuigt van eenige wellevend heid, ging de avialrice natuurlijk niet in, doch de veeleischende boer bleef aanhouden en vroeg tenslotte minimaal f. 500. Ook dit vond mej. Hiltz te veel; in een onbewaakt oogenblik wist zij den motor aan te zeiten en weer op te stijgen. De boer stelde zich onmiddellijk in ver binding met een notaris, die gistermiddag op het toestel, dat even later op Schiphol landde, beslag heeft laten leggen, in af wachting van de uitbetaling der schadever goeding. MOORD. In dronkenschap zijn mede-arbeider doodgestoken. De 58-jaj-ige weduwnaar J. S., sjouwer man te Hoogezand, heeft gistermiddag zijn *25-jarigen collega W. Bosgraaf met een messteek in de rechterliesstreek gedood. De dader is gearresteerd en heeft bekend. De oorzaak moet gezocht worden in het mis bruik vaD sterkeD drank. De verslagene was gehuwd eD vader van een kind. TWEE BROERS VERDRONKEN. In den IJssel bij Onderkerk. Gistermorgen is in den IJssel onder Ouder kerk een de rivier overstekende vlet over varen door de motorboot „Purmerend". Aan boord van de vlet bevonden zich de gebroe ders Duyvendijk, oud 14 en 28 jaar, die bei den te water geraakten en verdronken. De „Tel." meldt hieromtrent: De twee broers gingen 's ochtends vroeg, om ongeveer halfzes, de rivier den Holland- schen IJssel op om een nieuwen ijzeren scheepsbak naar Rotterdam te brengen. Bij het oversteken naar de overzijde, naar Nieuwerkerk, is het vaartuig door tot nu toe onbekende oorzaak overvaren door de „Pur merend". Deze motorboot was zeer hoog geladen, zoodat de schipper die op het ach terschip aan het roer stond, heel moeilijk kon zien wat zich daar vóór onder den boeg afspeelde. Het geheele drama heeft zich in enkele oogenblikken voltrokken. De ijzeren bak werd met kracht naar beneden ge drukt en de beide jongemannen geraakten te water. Bijna terzelfdertijd moeten zij in de diepte verdwenen zijn. Ofschoon beiden goede zwemmers waren en hulp vrij spoe dig ter plaatse was, konden zij niet meer gered worden. Hoe het vreeselijk ongeval precies gebeurd is zal wel altijd een raadsel blijven. Wellicht heeft een van de twee broers den ander willen redden en zijn bei den toen door den stroom meegevoerd. Gistermorgen omstreeks 10 uur werd het lijk van den jongsten Duyvendijk opge haald; naar het lijk van zijn broeder werd gisteravond nog gedregd, echter zonder re sultaat In het kleine Ouderkerk a. d. IJssel is de verslagenheid en deelneming met de zwaar getroffen familie Duyvendijk alge meen, te meer waar eenige weken geleden eveneens een jongeman uit Ouderkerk van ongeveer 20 jaar op dergelijke wijze om het leven is gekomen. KAMERCANDIDAAT OP VRIJE VOETEN GESTELD. Gisteren is P. A. T., uit Hekelingen, de secretaris-penningmeester van den Platte- landersbond. tevens No. 7 op de lijst-Braat voor de Kamerverkiezingen, die Vrijdag was gearresteerd en overgebracht naar het huis van bewaring te Rotterdam, verdacht van postdiefstal, op vrije voeten gesteld. De wettelijke termijn van 6 dagen was om en er waren geen voldoende aanwijzingen voor 's mans schuld om hem nog langer in voorloopige hechtenis te houden. INBRAAK. In de groentenhal van den heer M. in de Breesaapstraat te IJrauiden is gisternacht ingebroken. Een bedrag van ongeveer f. 200 is door de(n) dader(s) medege- DIEFSTAL. Gisteren heeft de 17-jarigo schippers knecht Van H., ten nadeele van zijn pa troon, die met zijn schip te Heulhuizen, bij Nijmegen, lag, een geldkistje met circa f. 500 en een pak kleeren gestolen. De jeugdige dader is gevlucht in do richting Nijmegen en vermoedelijk over de grens verdwenen. VAN EEN WAGEN GEVALLEN EN GEDOOD. Te Liempde is de 21-jarige landbouwers zoon J. W. van een melkkar gevallen door dat het paard op hol sloeg. Een der wielen ging den jongeman over het lichaam. De ongelukkige bekwam een schedelfractuur en was onmidellijk dood. MOTOR-ONGEVAL. Op den Meerweg te Haren (Gron.) is de motorrijder Z. uit Groningen tegen een wagen gebotst e-n met gespleten tong en inwendige kneuzingen opgenomen. De heer des huizes zei zijn keukenmeid den dienst op. „Hoe de'iikt u mij hier vandaan te krij gen?" antwoordde deze. Heer (verbaasd): „Wat bedoel je?" „Wel in mijn vorigen dienst moesten er zes agenten bij te pas komen en twee ervan lagen 14 dagen daarna nog in het hospi taal". BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN AVONTUURLIJKE ZEEREIS. De avontuurlijke zeereis van den Duitscher Paul Muller, die alleen in een onzinkbare boot de reis van Hamburg naar New-York wilde maken en na veel avonturen in Florida h6t Amerikaansche grondgebied bereikte, heelt nn toch voor hij New-York bereikte, schipbreuk geleden. Paui Miiller is op zijn tocht naar New- York tweemaal achter elkaar in een zwaar ODweder geweest, waarbij al zijn zeilen wer den weggeslagen. In de nabpedd van het St. Johns-eiland zag hjj geen andere mogelijk heid dan zich zwemmend te redden. Voordat hij zijn boot verliet had hij deze in brand gestoken om de aandacht op zich te vesti gen. Hij werd door den Duitsch-Amerikaan Strobel in een roeiboot opgepikt. RECLAME. "lifè Jlrmltn. 7 vSrAorf/ 7*75 VLIEGONGELUK. Gisteren is te Hendon, bij de oeienvluch- ten voor het luchtvaartïeest van 18 Juli, een militaire vlieger doodgevallen. DE ZWEEDSCHE OCEAANVLIEGERS. Volgens een gistermiddag omstreeks half een uitgezonden bericht, zpn de Zweedsche Oceaanvliegers te Reykjavik gestart in de richting Ivigtut op Groenland. Do reparatie van* den motor was 's nachts gereed gekomen, waarna in den morgen vroeg enkele startpogingen werden onder nomen. Door de heerechende windstilte kon de machine zich echter niet hoog in do lucht verhellen. De vliegers hadden voor 12 uur benzine aan boord, terwijl de tooht op 10 uur vüegens wordt geschat. Een kwartier na den start keerden zij echter reeds weer terug. GEEN „HELD". Woehsdag is de Leviathan te New-York aangekomen en aan boord bevond zich één passagier voor wien do overtocht niet pret tig was geweest, do mislukte held van den Gelen Vogel. De roekelooze verstekeling die door zijn onbekookte daad het leven van dria mensehen en van zichzell in gevaar had gebracht, en die bovendien het plan tot den directen overtocht Old Orchard Parijs had doen mislukken, wa9 aan boord van de Leviathan vrijwel genegeerd. Maar do ontvangst in Amerika was nog erger. Zelfs de dagbladcorrespondenten deden of zij geen belangstelling voor hem hadden, ofschoon een hunner hem een bundeltje courantenknipsels aanbood, waarin fo lezen stond, dat hij,Arthur Schreiber „een schande was voor zijn land" en „een pak met het Spaansch riet diende te hebben". Alleen Schreibere vader was er om hem af te halen. De aanbiedingen van engage menten om op te treden in variëtê-Schouw- burgen zijn uitgebleven. Schreiber is wel' ee'n gemankeerde held. ONDER EEN INSTORTENDEN MUUR BEDOLVEN. Te Neunkirchen is gisteren een vracht auto bij het uitwijken voor een motorfiets vlak bij het station tegen een muur ge reden. De muur stortte in en bedolf dria kinderen, van wie er één een schedel breuk kreeg en spoedig daarop overleed. De beide andere kinderen en een vrouw, die ook door het puin getroffen werd, zijn licht gewond. BIJ VERGISSING. Te Grünau bij Hohenstein is een 21-jarige boerenknecht, dieop weg naar huis was, van achteren door eenige personen aan gevallen en gewond. De aangehouden da ders bekenden, dat ze een ander, op wien ze zich wilden wreken hadden willen aan randen en dat ze zich door de duisternis vergist hadden. De bij vergissing aange rande is middelerwijl aan zijn wonden overleden. HEVIGE BOSCHBRANDEN IN ZUID-FRANKRIJK. In hel Zuiden van Frankrijk woeden he vige bosohbranden, vooral in de buurt van Perpignan aan den voet van de Pyreneën, Verscheidene dorpen worden door het vuur bedreigd. Troepen worden per auto naar het be dreigde gebied gezonden, om aan het blus schingswerk deel te nemen. Ook de bevolking is ijverig in de weer om het vuur tot staan te brengen. ONVEILIG ROEMENIE. Volgens te Weenen ontvangen berichten uit Boekarest zijn tusschen Kroonstadt en Schaessburg na elkaar vier personenauto's door etruikroovers overvallen. De inzitten den werden geboeid en uitgeplunderd. Een inzittende, die zich te weer stelde werd door messteken zwaar gewond, GEVECHT MET ZEISEN TUSSCHEN MAAIERS. In de nabijheid van het Lotharingsohe plaatsje Scheid kwam het Woensdagavond tusschen enkele maaiers tot een hevig ge vecht, waarbij men van zeisen en messen als wapens gebruik maakte. Eenige maaiers die van hun werk huiswaarts keerden, ontmoetten n.l. onderweg een dorpsbewo ner. De hond van een der arbeiders sprong blaffend tegen den man op. Deze duwde hem met den voet weg. Er ontstond een woordenwisseling die ten slotte io een he vige kloppartij ontaardde. Met messen en zeisen gingen de kemphanen elkaar te lijf. Eenige arbeiders bleven met zware wonden en met bloed overstroomd op het „slag veld" liggen. Zij werden naar het zieken huis te Saarbrug vervoerd.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13