AGENDA. te groote toeloop. districts-leerlingen- commissie in de typografie. een zilveren tubileum. handelsregister van de kamer van koophandel en fabrieken voor ritnland te leiden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. poincaré heeft succes. engeland en de sovjets. zweedsch bezoek. luchtvaart-organisatie. Donderdag. I nden Vergulden Turk: Alg. verg. van aandeelhouders N. V. EJectriciteit- en Gasmij. voorh. de Vries en Stevens. 8 u. n.m. Vrijdag. „In den vergulden Turk": Jaarl. alg. verg. ran aandeelhouders Lahad Datu Cultuur- Maatschappij. 3 uur nam. Nulsgebouw: „Kerk en Vrede", afdeeling Leiden en Omstr. Spr. prof, van Ricl. 8 uur nam. Katwjjk aan Zee (Gomeentezaal):Vrij heidsbond. Spr. dr. L JFL J. Vos; 8 tl nam. Oegstgeest: Irene: Openb. Verg. Zie kenverpleging voor alle gezindten. 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst deT apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Juni waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort- Rapenburg 12, telefoon B94. beelden, hoe nog steeds in het moederland geheel verkeerde voorstellingen bestaan van land en volk over de zee, uit welke on wetendheid de domme leuze: „Indonesië los van Nederland" voortspruit. Tot haar onderwerp terugkomend, zeide spr. zich te verheugen over de uilslag der Engelsche verkiezingen, daar zij den vroe» geren Britschen minister van Buiten'!, zaken Chamberlain beschouwt afs een voortdurend gevaar voor den wereldvrede en Mac Donald reeds beperking der super bewapening toezegde. Maar ook deze so cialist gaat niet pardoes tot ontwapening over, zooals men hier zou willen en waar mede het Nederi. Volk blijk zou geven alle zelfrespect te hebben verloren. Bovendien zou men dan de kans loopen dn vreemden dienst de wapenen te moeten opnemen, we'lke men niet wilde gebruiken Ier bescherming van eigen huis en haard. De» bepalingen van het Kellogg-pact leg gen ons de moreele verplichting op om niet te ontwapenen, omdat wij in het tegen overgestelde geval ons onttrekken aan de plicht van alle volkeren om gezamenlijk den aanvallenden en dus misdadigen staat le bestraffen. Tenslotte behandelde spr. nog het wCrk van den Internationalen Vrouwenraad in liet belang van den internationalen vrede, de kwestie van dienstweigering en het streven van de „Nooit-Meer-Oorlog-Federa- tie", voor welker voormannen, prof. Hoc- tring en ds. Hugenholst spr. persoonlijk het grootste respect heeft, doch wier houding psychologisch nooit die van het Nekierland- sche volk k&n zijn. Met een woord van krachtig protest tot de vrouwen, die pogen haar seksegenooten over te halen in den Vrijheidsbond te blij ven, doch te stemmen op een voorstander van eenzijdige ontwapenin'g, eindigde spr. haar van groote weisprekendheid getui gende rede Na de pauze, waawn thee met gebak werd geserveerd, was het wóórd aan mevr. P. gravin van Heerdt tot Eversberg. die wees op de gunstige resultaten door den Volkenbond in de laatste tien jaaT bereikt. Zeker, het Volkenbondswerk gaat niet snel, maar dat is het euvel van alle wereldher- vormingen. Hoe lang heeft het niet ge duurd, voordat het kiesrecht werd veran derd in 'n goed georganiseerde rechtspraak. Het vredeswerk kan niet anders dan lang zaam gaan; 't is voor de groote bewapende machten heel moeilijk om uit zedelijke overwegingen tot ontwapening over te gaan. Spreekster daarentegen wil den na druk leggen op hetgeen reeds in de goede richting is verkregen en dan wijst zij o.m. op het feil. dat Engeland 't aantal dread- nougths al heeft teruggebracht tot op de helft van dat voor den oorlog en voorts op het feit, dat de publieke belangstelling in het werk van den Volkenbond steeds groeiende is, getuige de enthousiaste ont vangst van een populaire weergave van den inhoud van het pact van Génève, waarvan, in luttele jaren 46.000 exemplaren werden uitgegeven en dat in Amsterdam wordt ge bruikt als leermiddel op de lagere school. Niet alleen het vredeswerk heeft de aan dacht van de liberale vrouwen, maar ook verschillende aangelegenheden op sociaal terrein. Daaronder neemt de opvoeding tot de gezinstaak een eerste plaats in. Spreek ster eindigde met den wensch, dat haar woorden er toe zullen mogen medewerken om den opbouw van de samenleving in liberalen zin in verhaast tempo te doen voltrekken lot heil van een gemeenschap, waarin werkgevers en werknemers inter nationaal. niet alleen in naam, maar ook metterdaad zullen samenwerken. Nadat mevr. Offers nog een viertal Nederlandsche liederen had gezongen, welke stormachtigen bijval oogstten, werd gezamenlijk het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen, waarbij mevr. Offers het bezielende voorbeeld gaf. Hierna dankte mevr. Verwer de spreek sters voor haar redevoeringen, mevr. Offers en haar uitstekende accorapagnatrice voor het geschonken muzikaal genot en bood hen allen een stoffelijk blijk van erkente lijkheid aan. Na afloop werd gelegenheid gegeven zich op te geven als lid van een op te richten plaatselijke afdeeling van de Vrouwen groep, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Het Comité Autotochtjes voor Ouden van Dagen maakt bekend dat de inschrijving voor onden van dagen gesloten is, daar er zich reeds te veel opgaven. Aanbiedingen van auto's zijn echter nog welkom bij mej M. v. d. Velden, Breestraat 91, telef. 1472. Uitreiking van diploma's. In een der zalen van het Nutsgebouw had gisteravond plaats de uitreiking van de diploma's aan de leerlingen die geslaagd zijn voor het eindexamen handzetter of drukker, welk examen is afgenomen van wege de Districts-leerlingencommissie voor Leiden en Omstreken van de gezamelijke organisaties in de Grafische Vakken. Tot deze uitreiking waren uitgenoodigd behalve de oudere van de leerlingen, de centraio leerlingen-commissie te Amster dam. het bestuur van de patroons-federatie ^district Leiden), het bestuur van de ver- eeniging tot bevordering van de kennis in de grafische vakken alhier en de besturen van de vier werknemersorganisaties in de Typografie alhier. Het Bestuur der Districts-leerlingen-com- missie beslaat uit de heeren C. Latervecr (voorzitter) en A. W. Steenbergen (secre taris). De bijeenkomst stond onder leiding van den heer C Laterveer, die na een hartelijk welkom aan allen eemge opmerkingen maakte over de behaalde successen. Spr. wijst er op dat de verwachting van de exa men-commissie niet hoog gespannen was en daarom zijn dan ook niet de strengste eischen gesteld. Het behalen van het diploma moet dan ook een spoorslag zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. De leerlingen moeten niet ailes van hun leermeesters verwachten, maar ook zelf flink aanpakken en zich verder bekwamen. De heer Schippers, lid van de centrale leerlingen-commissie, secretaris van de N. C. G. B. sprak na dit openingswoord namens de centrale commissie enkele woor den om allereerst het werk van de leerlin gen-opleiding. in het bijzonder hier in Lei den, te waardeeren. Dc noodzakelijkheid van een goede vakopleiding springt toch da delijk in het oog. Spr. wijst cr op dat er ren bepaling is in hel collectief contract, dat leerlingen die na 31 Dec. 1908 geboren zijn een diploma moeten halen. Wanneer ze zulk ren diploma niet halen kunnen ze geen lid blijven van de organisatie, waar door dus dc georganiseerde zaken voor hen geslolcn blijven. Met te meer ernst wijst spr. op deze bepaling, omdat er 2 leerlingen zijn in dit district die voor de tweede maai voor het examen zijn gezakt. De noodzakelijkheid van een goede vak opleiding wordt helaas ook nog niet altijd erkend en gezien door de werknemers en voor hen is zulk een opleiding toch zeker niet van minder belang. Het behoeft geen beloog dat het bedrijf er hij gebaat is. Tenslotte richtte spr. zich tot de leer lingen, hen aansporende het geleerde in praetijk te brengen en in het bedrijfsleven te toonen dat ze hun diploma waard zijn. Spr. feliciteerde hen en hun ouders hartelijk met het behaalde succes. De heer S. G. van Loov, lid van de examencommissie namens de werkgevers, was niet bijzonder optimistisch gestemd, over de leerlingen, waarvan sommigen zeer onvoldoende weric hebben geleverd en de meeste anderen juist voldoende. Dit ligt voor een groot gedeelte aan de leerlingen zelf, maar ook mag toch nog wel eens onder oogen gezien worden of men in Leiden niet tot een betere vakopleiding (avondcursussen of iets dergelijks) kan geraken. De leerlingen wekte spr. op, hen geluk- wenschende, het behalen van dit diploma te beschouwen als een mijlpaal in hun studie. De heer N. dc Bink sprak een enkel woord namens de Vereeniging ter bevorde ring van dc kennis in de Grafische Vakken. Omdat het met de Nederlandsche taal bij de leerlingen niet zoo bijzonder is gesteld en omdat er nog zooveel is le leeren voor en aleer men een goed vakman is. raadt spr# dc leerlingen en ook de andere aan wezige jeugdige typografen aan lid te wor den van evengenoemde ver. Deze vereeni ging is bezig de vakopleiding in de goede banen le leiden. Daarna werd overgegaan tot het uitreiken van de diploma's. Het pracl/isch examen werd dit jaar afge nomen in drukkerij „Hermandad" te Leiden op Zaterdag 11 Mei. Van het door de leer lingen vervaardigde proefwerk, waarvan de copy aan de recpectieve patroons, waar de leerlingen werkzaam waren was toegezon den. had het onderzoek plaats op Maandag 13 en Dinsdag 14 Mei ten huize van den secretaris en in het Nutsgebouw, waar op 14 en 17 Mei ook het schriftelijk en mon deling examen werd afgenomen. In de examen-commissie namen zitting voor de branche drukkers de heeren S. G. van Looy en J. N. Dorsman (werkgevers) en C. .T On- vlec en J. G. Pillekers (werknemers); voor de branche handzetters de heeren C. Later veer en J. N. Dorsman (werkgevers) en D. J. Looman en A. G. de Mooy (werknemers). Geslaagd zijn 4 handzetters, waarvan 1 met zeer voldoende en 3 met voldoende, en 1 drukker met voldoende. Een handzetter en een drukker zijn voor de tweede maal niet geslaagd. De geslaagde handzetters zijn W. de Vroede. J. Immink, H. G. v. d. Spelt en J. J. van Vliet. De ge slaagde drukker is G. J. Bekooy. Na de overhandiging van de diploma's sloot de voorzitter de vergadering met dank aan de aanwezigen voor hun tegenwoor digheid. Heden was het 25 jaar geleden, dat de lieer G. Swaanenburg als leerling-machinist bij de H.S.M. in dienst trad. Hedenmorgen werd hij in het locomotief depot aan de Witte Poort door den opzich ter van den locomotief-treindienst den heer Hoogendonk namens de directie gelukge- wenscht en werd hem de gebruikelijke en veloppe met oorkonde overhandigd. Op een druk bezochte receptie te zijnen huize kwamen vele superieuren en collega's hem de hand drukken en gelukwenschcn, zulks onder liet aanbieden van vele stoffe lijke blijken van belangstelling. Ook bloe men ontbraken niet, w.o. een keurig stuk van „St. Rafaël", Nieuwe inschrijving. Cycle Import (Filiaal), Hoogewoerd 65. Rijwielfabricatie en -handel. Eigenaar H. J. de Wolff te 's Gravenhage. Wijziging. ..Randapol", Breestraat 81, Leiden. Ex ploitatie van recl.-objeclen en uitgeverij in binnen- en buitenland. Nieuwe vennoot: J Doorman, 's-Graven- hage. o De heer J. Colla alhier, is le Rotterdam geslaagd voor het examen acte L. 0. De heeren W. H. van Zoest en N. Perquin, beiden alhier, slaagden heden aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het candidaatsexamen voor werktuigkundig ingenieur. Op den lsten Juli a.s. hoopt de heer D A. J. Dirks, inspecteur der Levensver zekering-Maatschappij „Utrecht" (district Leiden), den dag te herdenken, dat hij voor vijf en twintig jaar bij deze Maatschappij in dienst trad. De Stcrt. no. 121 bevat de gewijzigde statuten betreffende de N.V. Leidsche Ex- ploitatiemrj. van onroerende goederen, alhier. Op Donderdag 4 Juli zal er weer een gcedkoope trein rijden van Leiden naar Arn hem en Nijmegen en terug. Op 26 Juni stonden 249 werkzoeken den bij de Arbeidsbeurs ingeschreven, tegen 445 op 26 Juni '28. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Waarde (Z.): B. H. v. d. Berg te Koekange. Aangenomen: Naar Watergraafsmeer: G. Grootjans Jr., te Heerjansdam; naar Brieüe (afd. Ned. Prot. Bond), mej. A. Bos, le Dordecht; naar Arnhem: II. J. Dijckmeester, te I.Tmuiden. Bedankt: Voor Groot Ammers: I. Kievit, te Baarn; voor Waddinxveen: J. J. Timmer, le Ermelo; Voor Kollumerzwaag: F. G. A. v. Dijk, te Garsthuizen; voor Nieuw-Leusen: J. E. Bos, le Slochteren. GEREF. KERKEN. i Tweetal: Te Nieuwc-Pekela: H. H. van Kapei, te Koolcp'èn H. Th. van Munster, te Lotlurn; Te Luljegast: JSvan Dijk, te Duuis- woude en D. Feenstra, le Borger. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: le Tholen: J. D. Bartb, te Vlaar- dingen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Herstel en Ontwapening. Poincaré heeft gistermiddag voor de be trokken FransÖhe Kamercommissies zijn mededeelingen over de schuldregelingen voortgezet. Hij hield zich bezig met de herat elplichfcen va® Duitsehland. Poincaré stelde de vlotte werking van het plan- Da.wes in het licht cn de nauwkeurigheid waarmee Duitsehland zijn verplichtingen vervulde. Volgens den agent-generaal voor de herstelbetalingen zijn voor het Duit- sdhe economisch leven geen moeilijkheden ontstaan, zoodat de transferclausule niet in werking hoefde te treden. Poincaré was van meening, dat het plan-Dawes voor Frankrijk niettemin e©n voorloopige en on volkomen oplossing was, doordat het noch het totale bedrag der Duitsche schuld, noch de annuïteiten vaststelde en de mo biliseering der Fransche vorderingen met het oog op de transfermogelijkheid vermin derde en voorts omdat het geen samen hang tusschen de internationale schulden en de herstelbetalingen bracht. Engeland houdt als plaats voor de ko mende conferentie vast aan LondenReu ter verneemt, dat de Engelsche regeering den anderen belanghebbenden regeeringen heeft medegedeeld, dat zij er voor is dat. de conferentie inzake de schadevergoedin gen te Londen wordt gehouden, omdat zij pas het bewind in handen heeft genomen en het parlement in Juli zitting houdt. De bond van stedelijke cn landelijke distrieten van het. bezette gebied en van dc economische en de vakvereenigingscom- mifesie voor dit gebied hebben een ge meenschappelijke verklaring opgesteld naar aanleiding van liet feit dat het morgén tien jaar geleden is, dat Duitsehland, zoo als het in de verklaring heet, gedwongen werd het vredesverdrag van Versailles te ondertcekenen. In deze verklaring wordt gezegd dat Duitsohland zijn verplichtingen op grond van het verdrag ten volle is na gekomen en dat de bevolking van het be zette gebied eischt dat haar thans onver wijld haar volle vrijheid wordt terugge geven. De organisaties, die de verklaring onder teekend hebben, verwachten van de rijks- regcering dat zij nadrukkelijk de spoedige ontruiming van het bezette gebied verlangt zonder dat daarvoor nieuwe offers van welken aard behoeven te worden gebracht. Met name wijst de bevolking van het be zette gebied ronduit het denkbeeld van de hand van een speciaal toezicht op het ge» demilitariseerde gebied, daar dit verder zou gaan dan het vredesverdrag bepaalt. De bevolking van het bezette gebied zou nog liever verder den zwaren druk der bezetting op zich nemen dan goedvin den dat haar vrijheid met dergelijke voor waarden zon gekocht worden. De verklaring ie o.a. onderteekend door den ..Oberbürgeme-ister" van Mainz, dr. Karl Külb en het rijksdaglid dr. Kalle. DUITSCHLAND. Uit Rijksdag en Pruisische® Landdag. Toen de Duitsche Rijksdag zich gisteren bezig hield met de bespreking der douane tarieven, heeft een bezoekeT van de open bare tribune voor een incident gezorgd door een toespraak tc houden, waarin hij ver klaarde, dat de boeren zich niet langer door deD Rijksdag om den tuin zouden laten leiden. Daarna ging men over tot de derde le zing van het budget voor 1929. De Duitsch- naticmalen pakten nogmaals uit met al hun bezwaren tegen de regeering. De na tion aal-socialist Reventlow ontwikkelde een uitvoerig anti-semietisch program dat op algemeen gelach werd onthaald. Daarna werden de begrootinge® van den Rijkspre sident. Rijksdag. Rijkskanselarij. Buiten- landsche Zaken, Economische Zaken, Bin- nenlandscho Zaken en Arbeid in derde lezing aangenomen. Toen in den Pruisischen Landdag de nation aal-socialist Kube met den sociaaJ- demoeratischen afgevaardigde Hellemann in levendig dispuut gewikkeld was omtrent een beslissing van het sta-ategerechtsshof ter zake van den "Wurtembe-rgschen Land dag, weerklonk plotseling een ontzettende knal en was er een vuurslang op den muur zichtbaar boven den stoel van den voor zitter. Er heerschte plotseling doodsche stilte. Blijkbaar was de bliksem in het gebouw geslagen. Brand is niet ontstaan. De 'bliksem heeft van het schip van het gebouw aan den westelijken vleugel n<aar den kant van de Ziramer9trasse een ge deelte vaü een zuil afgeslagen. In de stad zijn verschillende kelderwoningen over stroomd. Reeds om halfzeven gisteravond was de brandweer honderd maal opgetre den om hulp tc verleenen. FRANKRIJK. Dr. Roos na zijn vrijspraak. Op een ter eere van de vrijspraak van dr. Roos gehouden feestelijke bijeenkomst zijner aanhangera zeide Roos o.m.: „Wan neer het vonnis' als een verzoenend gebaar van den kant van Frankrijk mag worden beschouwd, zullen wij die hand grijpen in het belang van de samenwerking. Trouwens 9teeds waren wij hiertoe bereid, doch deze hand werd nimmer uitgestoken. Echter zui len wij geen afstand van ons verlangen doen om den strijd tot de eindoverwinning door te zeiten. Wij zijn bereid het verleden te vergoten, doch dat mag niet verhinderen, dat wij ons voor het welzijn van ons kleine vaderland nauw aaneen zullen sluiten. ENGELAND. Be Amerikaansche ambassade droog Be Koninklijke familie naar Londen. Generaal Dawes heeft een verordening uit gevaardigd, volgens welke in het vervolg in de Amerikaansche ambassade in Londen geen alcoholische dranken meer mogen wor den verstrekt. De gezantschapsraad, die buiten het gezantschapsgebouw woont, valt echter niet onder deze bepaling 1 De Koning on de Koningin zullen Maan dag naar Londen terugkeeren. Zij gaan per auto van het kasteel Windsor naar Ken sington. Bij Hyde Park zullen zij overstap pen in een open staalsierijtuig, getrokken door twee paarden, waarmee zij door Lon den naar het paleis Buckingham zullen rij den. Zoo zullen de Londenaars gelegenheid hebben, hun koning toe te juichen, die op 9 Februari de stad ziek verliet, toen hij naar Bognor ging. De gezondheidstoestand van Z. M. is sinds het verblijf le Windsor, gehoudens de kleine inzinking eenige weken geleden, aanmerkelijk vooruitgegaan. POLEN. Minister voor het Staatsgerechtshof. Voor het sta-atsgerechtsihof te Warschau is het proces begonnen tegen den vroege- ren minister van financiën, die zich we gens het overschrijden van de begrooting heeft te verantwoorden. Het proces zal vermoedelijk drie dagen duren. De minis ter-president en andere hooggeplaatste ambtenaren wonen de terechtzitting bij. Na voorlezing van dc dagvaarding nam de beklaagde het woord en wees er op cut in alle landen, onder anderen in Frank rijk, Engeland e»n Duitsehland de minister van financiën herhaaldelijk genoodzaakt is d© begrooting te overschrijden. Nadat de minister van binnenlanCsche zaken en die van handel verklaringen had den afgelegd omtrent de verhouding tus schen de regeering en den Landdag, trad maarschalk Pileoedski als getuige op, die een uitvoerige verklaring aflegde. Hij veis klaarde dat de be-schuldiging niet zoozeer den minister van financiën als wel het be- stuursstelsel treft. Hij ie er trotsch op, dat hij de eenige geweest is in Polen, clie den moed heeft gehad de maohtsbevoegdlheden van den Landdag te besnoeien. Hij verge leek de beschuldiging met een ritueele moord. De begrooting was vol dwaas- en domheden. Op Pikoedski's last zijn de mil- lioenem teT beschikking gesteld van het dispositiefonds van den minister-president en orp zijn last is ook geen rekenschap over de bestemming der gelden gegeven. Zieh tot de Landdag-afgevaardigden Lie- berraann, Pïtackï en Wyrzykowski, die het openbaar ministerie vormen, wendende zeide Pilsoedski woordelijk: „Mijn handen zijn rein en rieken niet. zoo kwalijk al? de uwe." Eerst nadat Pileoedski de zaal had ver laten, protesteerde Lie'bermann tegen de beschuldiging den Poolsdhen Landdag aan gedaan. O MEXICO. Na dan godsdienstvrede. Uit New-York wordt aan de „Times" ga 6eind, dat na het bekend worden van de voorwaarden van bet concordaat tusschen de roomsdh-katholieke kerk en de Mexi caan sche regeering de leiders van de be weging der Cristero's in de staten Falisco, Michnacan cn Guanajuato de regeermg ver zocht hebben, hun onderwerping te aan vaarden. Men verwacht een algemeene on derwerping van hun volgelingen, ofschoon enkele op zichzelf staande benden in ver- eterldingen in de bergen nog een poos ver zet zullen biedon. Int-usschen zijn wéér onlusten uitgebroken in den s>t<aat Qucretaro, waar een groep leden van het Mexicaansche Congres, wien onlangs de verdere toegang tot het congTcs werd ontzegd wegens medeplichtigheid aan den opstand, een onafhankelijk congres hebben ingesteld, met benoeming van ko lonel del Mercado als gouverneur in dc plaats van gouverneur Aran-jo. Laatstgp- noemde vroeg telegrafisch o«m hulp, en d# bondstroepen, die aankwamen, joegen een vergadering van de afgescheiden congres leden uiteen, die zij op drie na arresteer den. e ZUID-AFRIKA. Een nienwe partij? Er is groote belangstelling voor het verwachte opnieuw in de politieke arena verschijnen van Jan Hofmeyr, die voor de verkiezingen naar Europa was gegaan. Het schijnt dat Hofmeyr een aanstaande bijeen komst te Johannesburg zal presidecren ia verband met de vorming van een nieuwe politieke partij, genaamd de „Vooruitstre vende Partij", waarvan ieder lid kan wor den, die belang stelt in het land. o JAPAN. Hei Kellogg-Pact De Geheime Raad heeft het Kellogg-pact tegen den oorlog goedgekeurd. Japan is de laatste der 15 oorspronke lijke onderteokenaars en het verdrag zal in werking treden zoodra de Japansche ratifi catie-oorkonde in het archief van het depar tement van Staat van Washington gedepo neerd zal zijn, volgens het voorschrift van het veTdrag. Van alle naties, die uitgenoodigd zijn zich bij het verdrag aan te sluiten, hebben enkel Argentinië en Brazilië niet hun voornemen te kennen gegeven om toe te treden. PARIJS, 27 Juni. (Belg. Tel. Ag.) Nadat Poincaré door de commissies voor f'na^: ciën en buitenlandsche zaken was gehoord besloten de socialisten hun interpellatie- aanvrage inzake het accoord omtrent de schulden in te trekken. Franklin Bouillon verklaarde echter voornemens te zijn toch zijn interpellatie te houden. LONDEN. 26 Juni (Ned. Tel. Ag., draad loos). Talrijke deskundigen in Russische aangelegenheden zijn van oordeel, dat een erkenning van sovjet-Rusland waarschijn lijk op een reeks diplomatieke moeilijkhe den zal stuiten en zij wijzen erop, dat ver scheidene landen die de sovjet-unie heb ben erkend daarvan alleen schade hebben ondervonden. e STOCKHOLM, 26 Juni. (Wolff.) Koning Gustaaf is scheep gegaan op den pants""- kruiser Sverige voor een officieel bezoek aan Estland en Letland. Hij wordt vergezp 0 door den minister van buitenlandsche zaken dr. Trykker. o NEW VORK, 27 Juni. (Reuter). D« Ijjj»» wordt aangekondigd van de Wright Aero- nautical Corporation, de Curtiss ™e'~' gen Mij. en Motoren Maatschappij en Keystone Aircraft Company en baar W' Ien, waardoor de grootste organisatie wereld op vluchtvaartgebied is ontstaan. De fusie zal worden tof stand gebral door de oprichting van een maats-'haPP genaamd de Curtiss Wright Corpora'' waarvan het kapitaal 70 millioen dollar bedragen. d 2-»

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2