CORRESPONDENTIE. de grootste rooveis dat waren ODze huis- genooten en die deden ons niets. Maar toen had je de menschen moeten fcooren 1 Den eersten dag was het: „Zie je die merels? Verbeeld je! Die gaan een nest maken in de wolvenkooi. Ze zijn zeker hun leven moe V' Den tweeden dag: „Ze zijn nog aan den gang. 't Nest wordt grooter. Zouden de wolven er geen erg in hebben? Jawel! Daar kijkt er een naar boven. Dat begrijp ik niet." Den derden dag: „Ik geloof gerust, dat het nest klaar is. Zie je dat Het wijfje zit er op. En de wol ven doen niets. Dat mag wel in de krant Wie dit laatste zei, heeft werkelijk zijn zin gekregen, 't Is inderdaad in de krant vermeld, dat een paar mei'els hun nest ge bouw hadden in de wolvenkooi. Toen kre gen we nog meer bekijks. Telkens stond er hier voor onze woning een groepje men- klien. De wolven waren daarop niet eens by- londer gesteld; ze liepen onrustig heen en weer en ik zei wel eens tot myn man: „Zou het hun niet vervelen en zouden ze dan niet boos worden?" „Ze kunnen toch niet hier komen", was dau zijn antwoord. „Maar als er eens een op den ander zijn rog gaat staan?" „Daarvoor zijn ze niet slim genoeg", zei Piet. 't Schijnt; dat myn man gelijk had, want we zijn geen oogenblik door de wolven las tig gevallen. Toen ik vijf eitjes bij elkaar had, ging ik zoo rustig zitten broeden, alsof ik in een jcuapenstalletje woonde. Mijn man zat in die dagen in een boom, vlak tegenover mij en floot het hoogste lied. Toen de jongen uitgekomen waren, zorg den wij beiden voor de voeding en alles ging best. Weet je, wat we niet deden 'r Ais we in de kooi een wormpje lieten s* vallen, dan raapten we dat nooit op! Dat 0 deden we vroeger wel, maar hier niet. e" We begrepen, dat dit te gevaarlijk zou 11 zijn. De wolven vonden zoo'n worm het a opeten niet waard en ze vertrapten hem. Dat was eigenlijk wel zonde van 't lekkere 1- hapje, maar daaraan was nu eenmaal niets te veranderen. Men moet niet het onderste d uit de kan willen hebben. Onze kleinen groeiden voordeelig op! Mijn man en ik hadden het er wel eens over, hoe het gaan zou, als de kinderen voor het eerst zouden uitvliegen. Stel je voor, dat zoo'n kleuter bij zijn eerste vlucht door gebrek aan oefening dadelijk moest dalen en op den grond terecht kwam Maar wat wil het geval Op eev morgen zei ik: „Kinderen! Je r bent nu groot genoeg; morgen zal het ie eerste vliegdag zijn. ..Hoera! riepen ze. „Mag ik eerst 1 «Neen ik„Jij bent veel te stijf, Mop, mag ik Ze waren dol van blijdschap, terwijl mijn man en ik allesbehalve op ons gemak waren. Maar ziet! 's Avonds gingen de wolven in het nachthok en daar deed de oppasser Je schuif dicht. Den volgenden morgen werd de schuif niet opengemaakt, want het was voor de wolven verhuisdagZe werden dien morgen overgebracht naar eea nieuwe woning, die een eindje verder in Arfis voor hen gereed gemaakt was. Daar wonen ze prachtig ik heb hen daar later meermalen gezien. Ze hebben daar een mooie loopplaats en kunnen er vrij onder 'le boomen rondwandelen. Ze zijn met hun nieuw verblijf bijzonder in hun schik. Hun geluk was ook ons geluk. Onze kinderen kregen de eerste vliegles- Jen en daar was totaal geen gevaar bij. Ze zijn nu alle vijf volwassen en vliegen vrij bier in Arti6 rond. Onze oudste zoon is il koolzwart. Gisteren heb ik hem nog gezien. Hij zat boven op den olifanfenstal tn hij fluit bijna net zoo mooi als zijn vader. o „Nou, nou, u weet ook wel wat u opgeeft", schreef één van mijn nichtjes deze week, en zij klaagde er bij dat zij drie lange da gen over één kruisraadsel had zitten piekeren! En ander vertelde mij hoe zij 's-avonds op bed uren over de raadsels had liggen te denken, en zóó zijn ex meer jammer klachten aan mij overgebracht. De raadsels zijn dus wèl moeilijk geweest, en dat was nu juist ook mijn bedoeling. Zoo dikwijls al hoorde ik dat de oplossingen in enkele oogenblikken waren gevonden, en dat is bij prijsraadsels toch altijd niet noodig. Vin den jullie zelf ook niet? Het merkwaardige is trouwens dat juist de namen van die twee nichtjes, waarover ik in het begin vertelde, bij de loting als prijswinsters uit de bus zijn gekomen! Zij zullen het nu wel niet zoo heel erg meer vinden dat zij zoo verschrikkelijk lang werk gehad hebben om de raadsels op te lossen. Zij hebben er thans ook hun eerlijk ver diende belooning voor. Hoewel ik er in de vorige correspondentie op gewezen heb, vooral niet le vergeten den leeftijd te vermelden, hebben meer dere kinderen dat toch achterwege gelaten. Ja, er zijn er bovendien nog drie, die zoo dom geweest zijn om niet eens hun naam in den brief le zetten. Die hebben natuur lijk niet mee kunnen loten. In het vervolg daar heter om denken, hoor, want het is voor mij niet prettig om brieven aan den kant te leggen. Onze familie is opnieuw uitgebreid, en als nichtjes en neeljes hebben wij er weer bijgekregen: Bep Hoope, Grelha Swaan, Wim Crama en Jan Bonsel. Mina Krijger Ben je nu niet blij dat je bij het derde raadsel het zoeken niet op geven hebt? Je moeite is nu toch wel be loond. Vertel mij de volgende week eens, hoe het boek heel. Marietje Blom Er zijn heel wat nicht jes die aan de gymnastiek-demonstratie meegewerkt hebben. Ik ben er ook geweest, maar jou heb ik niet gezien, wat te be grijpen is. daar ik jou immers niet ken. Annie van Zijp Al vond je de raad sels moeilijk, toch heb je de oplossingen kunnen vinden. Maar je behoort dezen keer nog niet tot de prijswinnaars. Je zult zien: dat gebeurt ook nog wel eens. Wat heb jij veel prettigs in het vooruitzicht! Celia Muijzert Je wordt bedankt voor het kiekje, het is er aardig. Waar werd het genomen, in Noordwijk, of Katwijk? Dirkje Hopman het is heusch mijn schuld niet dat er Dirk inplaats van Dirkje in de krant stond. Je moet maar aan je zwager zeggen dat het niet weer zal voor komen. En nu wal anders. Je hebt zeker al gezien dat je nu een prijs gewonnen hebt; wat zeg je daar wel van? Wel gefelici teerd, hoor, Dirkje! Anije van Egmond Arm kind, ben je zoo gevallen? Een volgenden keer wat voor zichtiger zijn. Zaterdagmiddag heb ik jou wel gezien maar ik was te ver van je af om je aan te spreken. Béterschap met je been. Adri Griffioen Jij zorgt dus dat je Moeder bloemen krijgt, en Jaap kweekt groenten. Moet Jaap jou wel eens helpen, of bewerk jij je tuintje alleen? Simon Wijnnobcl Jammer, dat je het laatste raadsel niet goed had, want nu kon je niet meeloten om een prijs. Een andere maal beter! Tónna Frens Jij sciiijnl niet veel moeite met de oplossingen te hebben. Meer dere kinderen hadden juist het laatste raad sel fout, wal jij het gemakkelijkst vond. Gijsbertha en Aagje Eikelenboom Jul lie hebben den vorigen keer de correspon dentie niet goed gelezen, anders had je ge zien dat je den leeftijd moe9t vermelden in je brief. Tot elf jaar behoor je bij de kleineren. Wat aardig is dat jxwtretje. De volgende week moet je mij eens vertellen, waar jullie zitten. De brieven van de vori ge maal heb ik nu pas ontvangen. Niet weer zoo laat inzenden, want dan krijg ik ze niet op tijd. Bep Hoope Jij bent dus een nieuw nichtje. Ik geloof zeker dat het jou wel bij ons zal bevallen. Alle oplossingen heb je goed. Heeft je zuster jou daarbij gehol pen, of heb je het alleen gedaan? Agatha Braat De raadsels waren tocli niet tè moeilijk voor jou, want je hebt ze allemaal goed. Je begrijpt toch wel dat er voor prijzen ook meer gewerkt moet worden dan anders. Dezen keer heb je geen prijs gewonnen. Gerra Lekkerkerker Ik had gedacht, dat jij de opgaven niet zoo lastig zou vin den, maar daarin heb ik mij blijkbaar ver gist. Je veronderstelling is uitgekomen, jo bent ditmaal niet gelukkig geweest met het loten. Op de tentoonstelling ben ik niet geweest, en ik heb dus van al dat moois niets gezien. Gretta Demmenie Wat gezellig voor je dat je zusje na de vacantie met jou naar school gaat. Zij is de andere kinderen, die bij haar in de klas komen, al een heel stuk voor, nu jij haar rekenen en schrijven leert. Heb je zoo'n groote poppenwagen dat Annie er in kan zitten? Leni van Weeren Ik vond het de vorige week vreemd dat er geen briefje was van mijn nichtje Leni. Maar als je veel huiswerk hebt, blijft er gewoonlijk niet veel' tijd voor wat anders over. Doe maar goed je best, dan zal je wel verhoogd worden. Gonda en Geertje la Lau Nu jullie weer thuis zijn gaan jullie zeker weer ge regeld meedoen. Waar ben je naar toe ge weest, en mocht je vrij van school? Neeltje van Breda Dat zal een feest zijn als je Vrijdag naar Amsterdam toe gaat. Blijf je meer dan één dag weg? Veel plezier op je reis! Annie van Hensbergen Jij gaat een prettigen tijd tegemoet. Wat heerlijk zal dat zijn als je met zooveel klasgenooten je vacantie gaat doorbrengen. De streek, waar je naar toe gaat, is heel mooi, je zult het daar best naar je zin hebben. Je be hoort ditmaal bij de prijswinnaars, maar je hebt het natuurlijk allang gezien dat je een boek gewonnen hebt. Het zal wel in je smaak vallen. Jan en Eempien Wassenaar Jullie behooren alle twee bij de goede oplossers, maar niet bij de prijswinnaars. Vonden jul lie de raadsels ook zoo moeilijk? Wat heeft Eempien veel gekregen met haar verjaar dag. Ik heb ook veel gekregen, maar tocli lang niet zoo veel als jij. Jopie van Egmond Je behoeft niet alle raadsels op te lossen, alleen wat opgegeven wordt voor de kleineren. Toch is het knap van je dat je ze allemaal goed hebt. Veie kinderen vonden ze erg moeilijk. Als je zelf eens wal raadsels en anecdotes hebt. krijg ik die dan van jou? Leny Oostveen Heb je veel plezier gehad met je zusje's verjaardag? Ze was na tuurlijk erg blij met haar cadeautjes. Hoe oud is hel zusje? Martha Schimmel Ik wil wel gelooven dat jij veel gaat reizen in de vacantie, als het zoo gemakkelijk gaat. Je hebt zeker al heel wat van ons land gezien. Zorg nu maar dat je over gaat, anders komt van al dat reizen niets. Jootje de Wekker Je naam komt wel in het „L. D al is het niet zooals jij het bedoelt. Kom, Jootje zoo verschrikkelijk is het toch niet, dat je naam één keertje eens niet bij de goede oplossers slaat! Ik begrijp wel dat je gehoopt had een prijs te win nen, maar je moet maar denken: een vol genden keer beter. Je hebt nu zeker wol gezien dat do. opgave wel goed was. Willy de Graaf Ben je nog naar Zand- voort geweest ,of is de reis uitgesteld? Het weer was niet zoo bijzonder mooi, en als je naar het strand gaat, moet het lekker warm zijn, anders is het niet zoo gezellig. Alle oplossingen zijn goed. Je hebt flink je best gedaan. Riek do Graaff het lot is je ditmaal' gunstig geweest, want nu ben jij ook één der gelukkigen. Heb je veel werk gehad met het oplossen? De volgende week hoor ik wel van je, hoe het boek heet. Greta de Vries Ik wou eens zien hoo knap mijn nichtjes en neeljes waren, en daarom heb ik eens voor moeilijke opgaven gezorgd. Ditmaal zul je er niet zooveel werk mee hebben, want ze zijn nu heel wat gemakkelijker. Riekie Minnema Het is te begrijpen dat je geschrokken bent van den brand, vooral omdat het zoo dicht hij je huis was.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 15