GEMENGD NIEUWS. SGHEEPSTIJDINGEN. De Rotterdamsche moordzaak. HET PROCES-VERBAAL VAN DEN AGENT BRONS. De brief van Jozef K. Wij lezen in de N. R. Crt: Dinsdagavond hebben de justitie en poli tie. tezamen met mr. J. H. v. d. Meer, den verdediger van v. O., den man, die als ver dacht van moord op den heer P. C. Lans, den directeur van de n. v. Adr. de Haas Handelmaatschappij, sedert 8 December 1928 gedetineerd zit, een onderzoek inge steld op de Admiraliteitskade naar de vraag of wat de agent van politie Brons in zijn proces-verbaal van 16 Juni (dat de reden is geweest tot uitstel van de behandeling der zaak) gezegd heeft, juist kan zijn. Bij dal onderzoek, dat geruimen tijd geduurd heeft, en waarbij nu eens de rechter-commissaris, dan weer de officier van justitie de fiets besteeg om precies van dezelfde plaats, die Brons zou hebben ingenomen, naar het bewuste raam te zien, waarachter de man in hemdsmouwen zich bewogen zou heb ben, moet gebleken zijn, dat inderdaad van die plaats af, goed kon worde/i waargeno men ,wat iemand in het verlichte kantoor bezig zijnde, uitvoerde. Mei dat al staat daarom nog lang niet vast. dat wat Brons op 16 Juni heeft neer geschreven, maar voetstoots moet worden aangenomen. Het rapport, dat Brons op 30 November heeft ingediend, rept van den man in overhemdsmouwen achter het open geschoven gordijn in het geheel niet. Dit rapport spreekt alleen van een man, die op 27 November twee dagen vóór den moord over de Admiraliteitskade had geloopen en naar het hek op het dak van de firma de Haas had gekeken. Die man was gekleed m ratiné overjas, streepbroek. zwarte schoe nen, droeg een harden hoed, was 1.65 k 1.70 M. lang, had een bleek, rond gezicht en vluggen tred. Brons was dien man, die hij volgens zijn rapport verdacht vond. gevolgd en hem bij de Infirmeriestraat kwijt ge raakt. Verder wordt in dit rapport gespro ken van de roode vlekken, die Brons op den avond van 29 November bij het eerste poli- tie-onderzoek na den moord op de handen van v. O. zou hebben gezien, loopende van het tweede lid van den wijsvinger tot nabij den duim. vlekken, die er uit zagen of ze door schuren of wrijven waren veroorzaakt. Toen Brons zijn collega Korres den volgen den dag gevraagd zou hebben of hij die vlekken ook had gezien, had deze dat ont kend. Maar wel had Korres beweerd een krabbel in den nek van v. O. te hebben gezien. Korres, daarnaar gevraagd, ontkent ten stelligste ooit over dien krabbel te hebben gesproken of dien te hebben gezien. De chefs van B. hebben, zooals op de zit ting van 16 Juni is gebleken, aan dit rap port niet veel waarde gehecht. Men kan het begrijpen, als men hoort hoe over het al gemeen in het politiecorps over dezen agent wordt gedacht. Het eerste feit uit dit rapport geeft geen enkele aanwijzing van beleeke- nis. Maar niemand heefl ooit v. O. met een harden hoed gezien. Hoe men om kwart over 5 's avonds in den winter bij de Infir meriestraat een verdachte kan kwijtraken, als men hem niet kwijt wil raken of hij slechts in de verbeelding van dien agent beslaat is velen een raadsel. Maar de vlekken, die Brons zou gezien hebben op de handen van v. O., heeft niemand anders waargenomen. En dat hoewel do rechter commissaris, de officier van justitie, de poli- tie-autoriteiten, de rechercheurs hem den heelen avond na een uur of half negen, ne gen uur, toen hij uit Den Haag was gearri veerd, letterlijk op de handen hebben geke ken. terwijl hij boeken uit de brandkast haalde en gehurkt daarvoor zat. en op de tafel geld heeft geteld. Hoe is dat proces-verbaal van dezen agent nu den 16en Juni zoo plotseling op gedoken? 9 Brons heeft op dien dag mr. de Visser persoonlijk opgebeld, nadat hij volgens zijn beweren, maar tevergeefs, getrapt had zijn chef den commissaris Dijkstra, Te bereiken. En nadat volgens zijn beweren, mr. de Jong, de wethouder, hem geraden had, zich tot den officier te wenden. Zooals ter zit ting al gebleken is, kwam de heer Dijkstra er tegen op, dat Brons hem niet thuis zou hebben getroffen. Dit alles is echter bijzaak, ten hoogste kan het een wat vreemdsoor tig licht werpen op de betrouwbaarheid van dezen agent. In het procesvergaai van 16 Juni nu is plotseling de bukkende man in hemdsmouwen voor het opengeschoven gor dijn opgedoken. Brons zou dien te kwart over zes gezien hebben. Neemt men aan, dat dr. Mees, die na een vluchtig onderzoek, geconstateerd heeft te kwart over acht on geveer, dat de heer Lans al een paar uur dood was, gelijk heeft gehad, dan zou de moord op dat moment juist gebeurd zijn. Zou de man in het overhemd dan rustig het gordijntje hebben opengeschoven? In het andere geval, aangenomen dat de man in de hemdsmouwen de dader is geweest, moet deze daar bezig zijn geweest met het plan tot de daad in het hoofd Zou deze zich aan de kans hebben willen bloot stellen nog gezien te worden van buiten af? Maar is deze man in hemdsmouwen niet een product van de fantasie van den agent Brons? Zijn chefs ontkennen pertinent, naar men weet, dat Brons zich ooit monde ling tegenover hen over dezen plotseling op 16 Juni uit de lucht gevallen man in het overhemd heeft uitgelaten. De agent Brons heeft nog onlangs een raar akkevietje aan de hand gehad, waarbij zijn chefs hem in het ongelijk heb ben gesteld en disciplinair gestraft. Op 26 April, dus lang na den 29en November en geruimen tijd vóór den 16en Juni, buiten eenige samenhang met rapport en verbaal dus, heeft hij een verbaal opgemaakt we gens belemmering en verzet, dat volgens verklaring van een vijftal to goeder naam cn faam bekend staande burgers, in strijd was met de waarheid. Op dien dag deed hij dienst in de Polanenstraat in burger, hij zag daar een fiets onbeheerd staan en bleef even wachten om te zien aan wien de fiets behoorde. Die fiets 9tond voor het pand van v. S., den bekenden fotohandel. Na een oogenblik kwam een magazijnbediende van den overkant aanloopen en Brons vroeg wien die fiets toebehoorde. Met kwam een lorpjongen naar buiten, die zich als eige naar van de fiets aanmeldde. Tegelijk kwam uit een garage in die buurt zekere T. te voorschijn, die den loopjongen toevoegde Wat verdien je? Ik zal de boete wel beta len. Brons verdween daarna, na T. te heb ben toegevoegd: Bemoei je met je eigen za ken I Een der heeren v. S. liep echter Brons na en vroeg hem zich te legitimeeren Brons weigerde dat, waarop v. S. met den loop jongen terug kwam: Maar tegenover hem zal je dit wel moeten doen, iedereen kan wel zeggen, dat hij van de politie is. Daar op volgde een woordenwisseling en volgens Brons liep de discussie zoo hoog, dat v. S. hem beet pakte en tegen een schutting duwde. S. ontkent dat ten stelligste en vier getuigen eveneens. Wel staat vast, dat Brons plotseling zijn revolver trok en in de lucht schoot, waarop v S., niet gebrand op een kogel voor zoo een luttele affaire, de beenen nam. Brons is daarna in de zaak van v. S. nog wat drukte wezen maken, en een broer van v. S. zegde toe, dat v. S. zelf zich zou komen aanmel den op het bureau. Zoo geschiedde ook in derdaad, maar vóór het bureau pakte Brons v. S. in den kraag, met de woorden: je bent mijn arrestant! Voor deze affaire in het vredige Kralingen, die lijkt op het op treden van de Amerikaansche drankweer- politie, is Brons gestraft. En wel om zijn onjuiste verklaring over de discussie met van S. Inderdaad, afgezien van de humoristische noot, die er in zit, een zaak, waarvoor de straf wel heel licht lijkt. Begrijpelijk evenwel, dat de verklaring van Brons in de zaak v. O. met de noodige reserve wordt aanvaard, al zal men moeten toestemmen, dat de rechtbank na de voor lezing van het proces-verbaal van den agent ,het verzoek van den verdediger in willigde, die klaagde, dat de zaak niet meer te overzien was na deze nieuwe verklaring. Nader wordt bekend, dat met psychia trisch onderzoek van verdachte v. O. be last zijn dr .Scholtens van de strafgevange nis te Scheveningen en dr. van Woerkom van hier. De publieke opinie blijft in deze zaak be lang stellen. Nog gisteren vestigde men onze aandacht er op, dat er van het Hofplein geen trein te 7.02 naar Den Haag vertrekt. Men weet, dat in het verhoor telkens van dien trein is sprake geweest. Maar v. O. heeft ook niet beweerd, dat hij dien trein van het Hofplein wilde halen. Hij heeft alleen gezegd, dat toen hij 's avonds in de buurt van het Hof plein kwam, hij bemerkte, dat hij den trein van 7.02 (van D.P.) niet meer kon halen. Daarom had hij gewacht op 7.15 van het Hofplein. Een andere vraag, die men ons gesteld heeft, is deze: Waarom is de brief van Jo zef K. niet gereproduceerd en op uitgebreide schaal verspreid? Maar deze brief, die op 26 December in het huis van bewaring arriveerde, behelsde den raad aan v. O. om vóór 1 Dec. te be kennen, anders zouden aam de justitie uit voerige aanwijzingen worden gegeven. Men heeft op den Noordsingel natuurlijk den fa talen termijn» afgewacht, doch Jozef K. heeft nooit meer van zich laten hooren. Er is toen aan gedacht den brief te verspreiden. Maar welk resultaat had dit kunnen ople veren? Dat men den schrijver, die blijk baar niets te vertellen had, zou ontdekt hebben. Meer niet. Men heeft inmiddels bij de spoorwegen geinformeerd, wat er te in- formeeren viel, zonder succes evenwel. Men houdt het er voor, dat Jozef K., die een vrij goede hand schrijft, maar die toch doorb.v. te schrijven: wellaan inlpaats van welaan; door het veronachtzamen van alle inter punctie en door zich te teekenen: mederei ziger van de electrische, toont niet bijster geletlerd te zijn, moet ingedeeld worden bij de vele anonymi, die van een geschiedenis als deze gebruik maken, den een of ander eens „een genoegen" te doen. Velerlei aan duidingen zijn er op deze manier binnen gekomen tijdens het onderzoek, die tot huis zoekingen hebben geleid bij menschen bij wie althans met betrekking tot de zaak van O., niets verdachts te vinden was. Evenals aanbiedingen van helderzienden en spiritisten, die hun geheime krachten in dienst der politie en justitie wilden stellen. Het zal waarschijnlijk geruimen tijd du ren voor de zaak van den moord op den Oostzeedijk weer in openbare zitting zal komen. Men rekent er voorloopig op, dat de heropende instructie pas na de vacanties zal gesloten kunnen worden. o DE VERNIELDE RACE-AUTO. Hel „Hbld." schrift: Uit het nadere onderzoek naar de oorzaak van het auto-ongeluk op den Haarlemmerweg bij Amsterdam is .naar wij vernemen, ge bleken, dat de snelheid niet 120 K.M. was of meer, maar iets beneden de 100 K.M. is gebleven, vermoedelijk was zjj omstreeks 95 K.M. De botsing1 is hieraan te w\jten, dat de autc», welke werd ingehaald, niet zooveel mo gelijk rechts van den weg reed en bovendien op het laatste oogenblik plotseling naar links zwenkte. Naar wij vernemen is de toestand van de beide heeren, die bjj het ongeluk zijn gewond, bevredigend. De vernielde auto was, naar men nader mededeelt, een Bugatti. KERSEN VOOR PRINSES JULIANA. De heer J. Bouwman te Tiel heefl gis teren de eerste rijpe Meikersen aan Prinses Juliana gezonden. VAN EEN AUTO GEVALLEN. De 6-jarige T. Verheul, wonende in een aan de Linker Rottekade te Rotterdam liggend woonschip, is gisteren op het Noord plein van een vrachtauto afgevallen. Het ventje bekwam een schedelbreuk en werd in emstigen toestand in het ziekenhuis aan den Bergweg ter verpleging opgenomen. o HET ONGELUK OP DE SCHEEPSWERF te ZWARTSLUIS Eergisteravond is in het R.K. ziekenhuis te Zwolle overleden de heer A. Appel o, het derde slachtoffer van het ongeluk op de scheepswerf te Zwartsluis. o BRAND. Te Aardenburg is de schuur van M. D. afgebrand. De belendende perceelen bleven gespaard. De schuur was verzekerd, doch de inboedel niet. o „Waarom hebben ze het toch altijd over „moedertaal", vader?" vroeg de jongen. „Om goed te laten hooren wie er het meeste gebruik van maakt", antwoordde zijn vader bitter. BUITENLANDSCH GEMENGD. WOLKBREUK BOVEN TUTLAND. De stad Manager, aar de Oostkust van Jutland, werd door een hevige overstroo ming geteisterd. Boven de stad en de om geving was een wolkbreuk losgebarsten met het gevolg dat de geheele streek één binnenzee werd, terwijl slechts de hoogste punten boven den waterspiegel uitstaken. Van de heuvels stroomde het water naar Mariager. Op vele plaatsen stond het wa ter uren lang een meter hoog. Voor zoover de straten niet vernield waren bleken zij met een dikke laag klei bedekt te zijn toen het water was gevallen. Tegen den avond bezweek een dijk, waardoor het water in het Mariager-fjord kon stroomen. o MISLUKTE MOORDAANSLAGEN Gistermorgen even na half ell kwam op het passenbureau van het Fransche consu laat te Berlijn een Russisch echtpaar, dat een klein kind bij zich had. Het verlangde den consul zelf te spreken .aangezien het om een zaak ging, die niet door de aanwezige beambten behandeld kon worden. De consul Binet kwam uit zijn werkkamer in het groote kantoorlokaal, waar verschillende consulaire ambtenaren en bedienden de bezoekers te woord staan, en vroeg het echtpaar wat het verlangde. Er ontspon ach een langdurig in het Russisch gevoerd gesprek; in het verlep waarvan het Russische echtpaar voortdurend opgewondener werd. Het geval was ,dat de vrouw in Frankrijk een ongeval had gehad, tengevolge waarvan een been was geamputeerd, van welke operatie zij tiiar.s de gevolgen nog niet te boven was. De consul trachtte de beide menschen, die mc-t een verzoek om ondersteuning kwamen, duidelijk te maken, dat zjj zich tot het ver keerde adres hadden gewend, aangezien het consulaat dergelijke zaken niet behandelt. De Russen werden steeds driftiger en de man sloeg in zjjn woede op tafel en ten slotte liet de consul den portier roepen om de menschen buiten het gebouw te zetten. Juist toen de portier achter de vrouw stond trok deze een revolver. De portier kon nog juist den ami van de vrouw omhoog slaan, zoodait ae kogels in het plafond terechtkwamen zonder den consul te treffen. Zonder verweer lieten de Russen zich grjjpen en arrestee- Teu. Het echtpaar, Makoroff geheeten, ba- vond zich op reis van Parjjs naar Riga. De vrouw is 26 jaar oud en geboren in Letland. De 2S-jarige man is van beroep metaalarb. Van 1921 tot 1926 heeft hij gediend in het FTansche vreemdelingenlegioen; na zijn ont slag uit den dienst werkte hij in een turbine- fatwiek te Grenoble. Zijn 2 jaar jongere vrouw, Agathe .heeft hij te Grenoble ge huwd. Daar heeft de vrouw op 16 Maart bij bet fietsen haar linker voet verzwikt. Naar zjj beweert hebben studenten haar in het ziekenhuis te Grenoble behandeld en baar als proefkonijn gebruikt, zoodat later afzetting van het linker been noodzakelijk bleek..Zjj sprak den Franschen staat om een schadevergoeding aan; zjj schroef brieven aan den President van de Republiek, die echter alle met een weigering beantwoord werden. Den 24en Juni kwam het echtpaar mc-t een kind naar Berljjn. De ïtouw bad zich ondertusschen een revolver aangeschaft. De schoten in het consulaat waren op nie mand gericht, maar zouden enkel dienen om haar eischen kracht bij te zetten en haar gevoelens lucht te geven. Het echtpaar zal voor den rechter van instructie verschijnen, die de verdere maatregelen treffen moet. Een beschonken man drong te Chicago de Roomsche kerk van .OL.V. der Smarten binnen en loste revolverschoten op den pries ter die de communie uitreikte. Deze bukte zich en werd niet geraakt. Een der geloovi- gen werd gewond. De aanrander trachtte zelf moord te plegen, maar het schot miste en hjj werd aangehouden'. o ONTPLOFFING IN EEN VUURWERKFABRIEK. Een tweetal hevige ontploffingen in een vuurwerktabriek te Caloeal de Sogura (Spanje) heeft den dood van vier menschen veroorzaakt en groote schade aangericht. ONDER HET PUIN. Gistermiddag is te Berlijn een koelsier van een vuilniswagen bij het verlaten van een binnenplaats van een schoolgebouw, tegen een pilaar van de poort gereden, ten gevolge waarvan de poorl instortte. De koetsier werd onder het puin bedolven. Hij is op weg naar het ziekenhuis overleden. o UIT DE VLIEGWERELD Naar uit Sydney gemeld wordt, is de Southern Cross gistermiddag uit Derby in N.-W. Australië vertrokken met bestem ming naar Singapore. De te volgen route zal zijn: Singapore, Rangoon, Allabahad, Karatsji, Bender Ab bas. Bagdad. Rome. Roger Williams en Lewes Yancey zijn gisteren van het vliegveld Rooseveld-fielt vertrokken in een Balhanco-ééndekker naar Old-Orchard, als eerste etappe van een nieuwe Oceaanvlucht naar Rome. Hun eerste poging is mislukt, doordat hun ma chine verongelukte. o DE VERMISTE SPAANSCHE VLIEGERS. De kapitein van het gisteren te Gibraltar aangekomen stoomschip Greldon heeft ver klaard, dat het bericht als zou zijn schip wrakstukken van een vliegtuig gepasseerd zijn op 120 mijl ten N.O. der Azore.n, op eon zeer ongepaste grap van een loodsieer- ling en leerling-marconist berust had, die beiden reeds gestraft waren. Had zijn schip werkelijk een wrakstuk gepasseerd, dan zou hij het natuurlijk hebben doen opvisschen om naar herkenningsteekenen te zoeken. Het derde vliegtuig van het Engelsche moederschip Eagle is gisterenavond tegen zonsondergang ook aan boord teruggekeerd, zonder iets ontdekt te hebben. Aangezien geen enkel betrouwbaar bericht van een der Azorische eilanden is gekomen, dat men daar het vliegtuig althans had zien passee- ren, wint nu de meening veld. dat Franc,, den directen overtocht naar Halifax gewaagd heefl en in den Atlantischen Oceaan is omgekomen. o OVERSTROOMINGEN IN BURMA. Uit Akzab in Bunr.a worden ernstige overstroomingen gemeld. Talrijke dorpen zijn verwoest. De schade wordt op 100.000 p. st. geraamd. o— EEN KASTEEL AFGEBRAND. Het oude kasteel van den burggraaf van Antrim in de gelijknamige provincie van Uister (Ierland) is gisteren voor drie vierde uitgebrand, waarbij vele kostbare antieke meubelen en schilderijen zijn verbrand. De graaf en gravin, die voor het seizoen in Londen vertoefden, zijn onmiddellijk naar Ieriand teruggekeerd. o DE MIJNRAMP IN JAPAN. Over de mijnramp in Japan wordt nadei gemeld Een reddingsbrigade, waarvan nog niet nauwkeurig bekend is, uit hoeveel persunen zij bestond, werd door hel weigeren der veiligheidstoestellen eveneens ingesloten. Men heeft de hoop, om de ingeslotenen te kunnen redden, opgegeven, aangezien hot gedeelte, waar de ramp plaats vond, onder de zee is gelegen en waarschijnlijk vol wa ter staal. MIJNWERKERS ONDER PUIN BEDOLVEN. In de Richthofen-schacht in Janow (Si- lezië) zijn gisteravond door plotselinge aard- schuivingen en het instorten van kolen- gangen, vier mijnwerkers door puin be- doiven; twee hunner werden in leven- loozen toestand aangetroffen, terwijl de an deren nog niet zijn gevonden. Op het mo ment van de ramp nam men in Kattowitz aardschokken waar, waarbij verscheidene vensterruiten sprongen en de meubels in talrijke huizen door elkaar werden geworpen o SPOORWEGONGELUK BIJ RIGA Tengevolge van verkeerden wisselstand zijn bij het station Sasulauks dicht bij Riga 2 sneltreinen tegen elkaar gereden. Er wer den 5 wagens vernield. Er waren 3 dooden, waaronder 2 conducteurs, 5 ernstig en 9 licht gewonden. o ROOFOVERVALLEN. In Badenweiler (Zwarte Woud) werden twee dames uit Berlijn op een eenzamen weg door twee roovers overvallen, die haar met een geladen revolver dreigden en poogden haar uit te schudden. Toevallig kwam er een Kurgast aanloopen. waarop de roovers de vlucht namen Zij werden later gearresteerd en bij confrontatie door de dames herkenc. Te Gotha word de kaslooper van het ..Rentaml" bij het verlaten van het rijks bankfiliaal door twee onbekende personen overvallen, met een knuppel neergeslagen en van zijn aetetasch beroofd, waarin zich (00 Mark aan baar geld en een cheque ten bedrage van meer dan 6000 Mark bevond. De roovers sprongen na de daad in een gereed slaanden auto, en ontkwamen, zon der te zijn harkend. ZWAAR WEER IN ITALIË. Dinsdagavond en gisteren woedde in IjaU een door hevige wolkbreuken begeleid Noordenwind, die in den aanvang een snellr' van 45 K.M. per uur en tegen middernac een s nelheid van 90 K.M. per uur bereik' Ook uit de Friaulische vlakte worden ber' cnweders en regens gemeld. De storm hee telegraafpalen omgeworpen, hoornen ontwo teld, en aan daken en huizen groote sehad toegebracht. Op den weg van Lavarone ra- Ottigliano zjjn 50 op elkaar volgende tel graafpalen door den bliksem getroffen, ?- verschijnsel, dat nog nooit waargenomen' w STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". P. C. HOOFT, 36 Juni v. Batavia n. Ams* KAKIMATA, 36 Juni v. Hamburg te Ams KANBANGAN, 26 Juni v. Djeddah t Batavia. POELAU LAUT, uifcr., pass. 24 Juni Peri KON. HOLL. LLOYD. FLANDRÏA, uifcr., 25 Juni v. Santoe. ZEELAND LA, 26 Juni v. Amet. n. B.-Air KON. NED. STOOMB. MU. SIMON BOLIVAR, 25 Juni v. W.-Indië t Amsterdam. AGAMEMNON, ARIADNE en NERO, arr 26 Juni te Amst. ALKMAAR, Chili n. Amst., 24 Juni te Pi sagua. JU NO, 25 Juni v. Vodo n. Lcfkandï. NEPTUNUS, arr. 25 Juni te Ahcantc. ORANJE NASSAU, arr. 25 Juni te New York. PRINS FRED. HENDRTK. 23 Juni v Curasao n. Puerto Cabello. STRABO, 25 Juni v. Aalborg n. Amst. TRITON, 24 Juni v. Guatemala n. King ston. ULYSSES, 25 Juni v. Sa'onica n. Smynr VENEZUELA, 28 Juni v. Amst. te Bar bados verwacht. DOROS. arr. 26 Juni te Catania. TELLUS, 26 Juni van Middl. Zee te Ams HOLLAND—AFRIKA-LUN. CERES, fchuisr., 25 Jund v. Bissao. DRECHTSTROOM, thuisr., pass. 26 J" Las Palm as. ROGGLSTROOM, thuisr., 24 Juni r. War MAASKERK, uifcr., 25 Juni v. Duala. BILLITON, uitr.. 25 Juni te Antwerpen. SPRINGFONTEIN, uitr., S3 Juni v. PaJmas. GRÏJPSKFRK, 26 Juni v. Beira n. M zambique. NIJKERK, 26 Juni v. Antwerpen t-e Ams RIETFONTEIN, uitr., 24 Juni te Kilindin" NIEUWKERK, uitr., 26 Juni v. Suez. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BINNENDIJK, Boston n. R'dam, pass. 2 Juni Scilly. EDAM, 25 Juni v. R'dam te N.-Orleans. LEERDAM, uifcr., 26 Juni te Antwerp®" NOORDERDIJK, 26 Juni v. Pacific Ku te Bremen. VOLENDAM, 26 Juni v. R'dam n. N.-Yo SPAARNDAM, New-Orleans n. R'dam, 2. Juni te Vigo verw. HOLLAND—BRITSCH-INDIÊ-LIJN. TEXEL, 26 Juni v. Br.-Indië te R'dam. STADSDIJK, 26 Juni v. Hamburg te An werpen. HOLLAND—AUSTRALIÊ-LUN. ABBEKERK, uitr., 25 Juni te Melbourne ALMKERK, 26 Juni v. Bremen te Ham burg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULLNDE, uitr., 20 Juni te Belawa SIBAJAK, thuisr., 26 Juni v. Port Said. BANDOENG, 26 Juni v. Newcastle t R'dam. KOTA BAROE, uitr., pass. 25 Juni Dover KOTA RADJA, thuisr., pa-ss. 25 Juni Fi nisfceire. MERAUKE en TOBA, uitr., paes. 26 Ju Suez. TERNATE. thuisr., 26 Juni v. Port Said. JAVA—NEW-YORK-LIJN. SIMALOER, Java n. New-York, pass. Juni Gibraltar. JAVA—PACIFIC-LUN. SIANTAR, 22 Juni v. Hongkong n. Jav DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. WINSUM, 24 Juni van R'dam te Mak lahti. DORDRECHT. Bremen n. New-York, p 23 Juni Lizard. MARPESSA, Baton Rouge n. Thamesh ven, was 23 Juni 11 u. v.m. 380 mijle Z.-W. van Lands End. WAAJvHAVEN, 23 Juni v. Ardrossan Kirkenaes. WINTERSWIJK Montreal n. R'dam. 23 Juni 10 u. 45 v.m. 400 mijlen W. va Ierland. DRIEBERGEN, 25 Juni v. R'dam te Bar JONGE JACOBUS, 25 Juni v. Algiers Tarragona. JONGE ELISABETH, 25 Juni v. Tunis t Barcelona. JONGE MAR LA, Cartogena n. R'ö» pass. 26 Juni Ouessant. MAASHAVEN,, 25 Juni van Kirkenaes Rouaan. STAD ZAANDAM, 25 JunS v. Ussa n. Ran de. TIBA, 26 Juni v. Stettin n. Wyborg. BEVERWIJK, 25 Juni v. Swansea n. Mo trcal. AMSTEL. Sundswall n. R'dam. 1 Juni Holtenau. EIBERGEN. R'dam n. Gravosa. P*s? Juni Ouessant. MAGDALENA, Yxpilla n. Cardiff, J Juni Lizard.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10