en 70ste Jaargang WOENSDAG 26 JUNI 1929 No. 21250 lOFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. UIT DE RAADZAAL. BURGERL. STAND v. LEIDEN Het voornaamste nieuws van heden. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine .Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT:j Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week ƒ0.18 Buiten Leiden, waar agentep gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dif nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. larl Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. A. P. Tendeloo om vergunning tot het oprichten van een wasch- en strijkinrichling in het perceel Oude Rijn No. 66, kadastraal be tend gemeente Leiden, Sectie II No. 629, led en b. de N.V. Automobiel- en Motorhandel Het Motorhuis" om vergunning tot het uit breiden van de bewaarplaats voor benzine in en op het perceel Morschsingel la, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie A Xo. 1300, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Juni 1929. 7393 LEIDSCHE BOUWMAATSCHAPPIJ. In de hedenmiddag in café-restaurant ,.In I oen Vergulden Turk" gehouden algemeene I vergadering van aandeelhouders der N.V. ILeidsche Bouwmaatschappij werd na goed- I keuring der balans en verlies- en winstreke- I r.ing het dividend over het afgeloopen boek- I jaar vastgesteld op 10 procent (v.j. 9V'j pct.L De periodiek aftredende commissaris werd I terkozen. PROF. EINSTEIN EN HET JODENDOM. Men meldt ons: Hoezeer Prof. Albert Einstein de hulde I hem gebracht in den vorm van een woud- I planting in Palestina waardeert, blijkt we* luit het telegram, dat hij aan het Hoofd- I bureau van het J. N. F. in Palestina zond, fndat aldus luidde: ..Der grosze nationale Reichtum eiues Volkes ist Grund und Boden. Wenn ieder Judo zum Landerwerb in Palastina bei- tragt, dan kann der Boden unseres Landes jüdischer Völksbesitz werden. Viele Gaben habe ich zu meinem 50. Geburtstag pmpfangen. mit besonderer Genugtunung aber die Sliftungen in Erez Israel, die neues Land und neues Leben scnaffen". I Zooals wij reeds eerder mededeelden. i9 ook I bier te lande een Comité gevormd, dat nog I üaarne gaven voor dit doel in ontvangst aeemt en welke gaven men kan gireeren raar het Centraal Bureau van het Joodsch Nationaal Fonds. Kloveniersburgwal 99. Amsterdam, postgiro 31958. Gem. giro j. on AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Het comité bestaande uit dr. M. D. Horst, Voorzitter; mevr. GoudsmitCohen; Mcj. R. Driessenmevr. Smitsde Wit; B. de Ko ning; Mej. M. v. d. Velden, secr.; Mej. M S. van Ysselsteyn, penn. meldt ons: Nog maar nauwelijks veertien dagen en fon gaan zij uit rijden! Met groote dankbaarheid deelt het Co mité mede. dat de animo voor de auto tocht van alle zijden zeer groot is. De autobezitters zijn in drommen op ko- rri*n zetten om hun wagen ter beschikking stellen. Zij verheugen zich al op den Jeugdigen lach om den gerimpelden mond 'ri de glundere, glinsterende oogjes. Zoo zijn ook van alle kanten giften bin- Jen gestroomd, meest in geld. maar dan*- U'iar vermeldt het Comité een kistje siga- dat als eersteling bij de penningmeesto- bezorgd werd. De N.V. Leidsche Uit- '■vers Mij. bood aan, het drukwerk te ver zorgen. Zoo helpen allen mede om 9 Juli weer oen onvergetelijken dag voor de oudjes niaken. Dit jaar zal dc tocht gaan naar Den Haag, r09identie, naar Scheveningen, en er zal "Pauseerd worden op Meiendel! De tocht, die de stoet door de stad zal Jen, zal nader worden bekend gemaakt, "ie nog mee wil om le rijden of om reden te worden haaste zich! Opgaven worden ingewacht bij Mej. M. 1 d. Velden, Bree9traat 91, Tel. 1172. RECTIFICATIE. Bij den gisteren door ons gepubliceerden uitslag van een aanbesteding zijn abusie velijk de inschrijvingen, behoorende bij be stek no. 11 geplaatst onder bestek No. 10 en omgekeerd. o Prof. dr. de Sitter zal morgen naar Kaapstad vertrekken ter bijwoning van een congres der British Astronomical Associa tion. De hoogleeraar zalvermoedelijk eerst einde September terugkecren. Naar wij vernemen is prof. H ït. van Nes in het Diaconessenhuis alhier opgeno men moeten worden tot het ondergaan van een operatie. Onze stadgenoot, de lieer P Ridder, administratief ambtenaar bij het Binncn- landsch Bestuur, is bestemd voor uitzen ding naar Ned.-Indië. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tol kapelaan te dezer stede (O. L. Yr. Hemelvaart) den heer W. Iles- sing. Gisteravond te ruim 8 uur is de 39- jarige koopman Z. uit Katwijk-aan-Zee, die kennelijk te diep in het glaasje gekeken had. op het Stationsplein gestruikeld en met zijn hoofd tegen een tram gevallen, ten gevolge waarvan hij een diepe wonde boven het rechteroog bekwam. Dr. Reeuwijk van den E. H. D vervoerde den man naar het Academisch Ziekenhuis, waar de wonde werd gehecht. Jen geheel negatieve zitting. Zoo er ooit sprake kan zijn van een nega tieve zitting, dan is dat zeker van toepassing op de jongste bijeenkomst van den Leid- schen raad. Behalve de z.g. hamerpunten der agenda is niets, maar dan ook niets afge daan! Het is wel een droevig beeld. Wanneer wij nog eens in vogelvlucht het verloop nagaan heu9ch, de zitting ver dient niet zwaarwichtig te worden nage speurd beginnen we met aan te stippen, dat precies een uur lang is weggegaan aan de vraag of de heer Sytsma al dan niet zijn vragen mocht stellen over wat men zou kunnen noemen het geval-van Schaik. In dien men zich op zuiver formal islisch stand punt plaatst, is het gelijk betreffende liet niet interpellabel zijn van B. en W. in deze materie aan de zijde van het college, doch er zijn niettemin andere kanten aan verbon den en dat hebben B. en W. blijkbaar toch wel gevoeld, waar zij zich bereid verklaar den inlichtingen te verschaffen. Tenslotle heeft het college bij de stemming de over winning behaald, maar met alle recht mag dit een Pyrrhus-overwinning heelen. In de eerste plaats, waar de leider der R.K. fractio verklaarde het in wezen met B. en W. niet eens te zijn en zeide nu alleen mee te gaan, omdat een behandeling der hoofdvr. z.i. niet moest worden vastgekoppeld aan een geval en in de tweede plaats, omdat het resul taat nihil belooft te worden. Het lijdt geen twijfel, dat de kwestie nu de eerste de beste keer bij de rondvraag te berde zal worden gebracht, heigeen wil zeggen een behandeling in het wilde weg! Zonder het woord interpellatie te ge bruiken. was er toch wel een middel ge weest de zaak af te doeii. Op zich zelf is het logisch, dat na het gebeurde met den heer van Schaik de raad gaarne wilde we ten. hoe het college staat tegenover het recht van den ambtenaar zich als vrij staatsburger te uilen. En nu mag de he-%r Wilmer gelijk hebben, dat het goed is dit in *t algemeen te bezien, voorbeelden zijn het, die de noodige houvast bieden en zonder het geval-van Schaik was het vraagstuk niet aangeroerd! Enfin, de kwestie komt nog wel ter tafel Daarop volgde een ruim 21/*-urig debat over het voorste^ van B. en W.. althans van de meerderheid van het college, om een subsidie van f. 16000 te geven aan het bestuur van den Lpidschen Schouwburg, daar dit anders niet in de gelegenheid is. om (e voldoen aan de vercischte verande ringen met het oog op brandgevaar etc. Voorop zij gesteld, dat de toestand iin derdaad verbetering eischte, dat zal ieder die onzen overigens zoo knussen schouw burg kent, moeten beamen. Namens de A.-R. fractie wees de heer van Es op het afwijzend standpunt der partij tegenover tooneel (hoewel daarin reeds geduchte kentering begint te komen, als men zoo eens nagaat, wat in eigen kring al wordt gedaan) en daarmede was feitelijk de houding dezer fractie afgebakend. Toch ontwikkelde de heer van Es daarnaast nog andere bezwaren, die later door den heer "Wilbrink grootendeels werden onderschre ven, terwijl eveneens wethouder Goslinga namens de minderheid van het college zich i tegen verklaarde. Men houde het ons len goede, maar meer dan weinig om het lij? hebbend kunnen wij al die bezwaren niet noemen. Neem nu om te beginnen eens het motief, dat door zco'n subsidie ook tegenstanders van tooneel daarvoor zouden moeten mee betalen! Alsof niet ieder ingezetene, zon der onderscheid, meebetaalt aan dingen, waarvoor bij geen cent over zou hebben 1 Voorbeelden zijn# totaal overbodig! Alle categorieën hebben hier rechten, onver schillig of zij al dan niet een meerderheid zijn. Zou men overigens het verkeerde stelset willen volgen hetgeen hier wel meer ge beurt dat alleen de meerderheid rechlen heeft, dan heeft de schouwburg gewonnen spel, waar immers slechts de orthodoxe kringen principieel tegenover het tooneel staan! Beslist weigeren doen wij ook maar een enkel oogenblik ernstig in te gaan op de vraag, of Leiden, roemruchte academie-stad, een schouwburg noodig heeft. Het zou een voudig een blamage zijn. wanneer onze Sleutelstad een dergelijke inrichling niet meer rijk was. Andere gelegenheden hier ter stede komen absoluut niet in aanmer king voor ernstig beoefenen van wat be hoort tot de cultuur in den meest uitge- breiden zin: de tooneelspelkunst. Gaat het nu aan om de kosten voor het in stand houden van den tempel van het tooneelspel geheel af te schuiven op het particulier initiatief, wanneer overduidelijk is gebleken, dat dit, hoewel het zich groote offers getroostte, deze niet alleen kan dra gen? Waarempel, op het gebied van steunen van kunst komt een Leidenaar het schaam rood op de kaken, als ftien ziet, wat elders daarvoor wordt gedaan. Niet eens werd gevraagd een jaarlijksch subsidie, hoewel dat geen luxe zou zijn, slechts een som in eenmaal om den schouw burg in stand te kunnen houden met be hulp van particuliere gaven. 2llz uur is daarover verpraat en nog tevergeefsch, daar op voorstel van den heer Wilmer tenslotte tot uitstel werd beslolen om nog eerst eens te kunnen nagaan of hei wel beslist nood zakelijk is le subsidiecren en zoo ja. om de aanvankelijk werkelijk wat magere toe lichting omtrent het gebruik der gevraagde gelden (na de nadere toelichting van den burgemeester intusschcn o. i. duidelijk ge noeg geworden) aan te vullen. Volgende zitting derhalve van voren af aan! De S. D. A. P. zag het liefst aan het aanvaarden van het subsidievoorstel nog een kortwieken van het Schouwburgbestuur verbonden! Heel zonderling was de daarop volgende interpellatie-De Reede over de gedragingen op het terrein der handelsgebruiken van het personeel van het abattoir. Wethouder Reimeringer gaf de meest formeele ontken ning en toch ging de heer De Reede maar door, alsof hij gelijk had Meer is er niet voorgevallen, al duurde de zitting tot over halfzeven. Trouwens voor zessen hadden vele leden er al meer dan genoeg van en verdwenen uit den in middels tot een geheime zitting over gegaan zijnden Taad, nadat een voorstel tot schor sen tot 's avonds was verworpen. Bij de heropening was het vereischle quorum er nog maar ternauwernood en belangstelling voor de rondvraag was er niet meer. Zelfs niet voor de vragen van den heer Sytsma over het plakken, die door den voorzitter heel kort werden afgedaan, zoodat het po litieke fortuintje, dat ongetwijfeld door den steller der vragen werd nagestreefd, ver loren ging. Direct daarop was de raad te onvolledig geworden en ging de zittiqg uit als een nachtkaars Volgende zitting do schouwburg-subsidie aanvrage, het geval-Yan Schaik. de inmid dels nog weer aangehouden kwestie Par- mentier-Schüller.nachlpermissie dient te worden toegestaan. GEBOREN. Jacobus, z. van A. N. Berger en A. Vink Wilhelmma Elisabeth, d van A. de Roo en E. Partenheimer Anlhonia The- resia, d. van S. T. van Schie en C. J. v. Werkhoven Paulus Johannes, z. A. Crama en C. Koole Wilhelmina, d. van N. Laman en W. C. Mizee Maria. d. v. F. v. d. Zeeuw en E. v. Heuzen Pieter Cornells Tobias, z. van H. van der Hoeven en D. Biemond Maria Johanna, d. van D. II. v. d. Top en J. C. Bouman Jacobus, z. van A Favier en W. Beekhuizen Adriana Henrietta, d van J. H. Boelee en K. v. der Gugten Alfest Antonius, z. van W. Kok en T. H v. d. Voort Cornelis, z. van P. J. Pijpers en A. M. Waasdorp Adriana. d. van A. Janssen en A. Colpa Jannetje, d. van L. Freeke en J. van Leeu wen Jacohus, z. van F. v. der Waals en G. Veldhuyzen Hans. z. van J. I. Plan- jer en M. B. Hoving Geertrui, d. van D. van Houten en M. Siera - Johannes Theods. Gers., z. van C. P. Velthuyzen en M. Kiaverwijden Jan, z. van G. Kokke- dee en G Thiel Paulus, z. van P. Lepe laar en M. de Vroed Bernard, z. van C. Focke en A. Touwsmi Roelion, z. van A. P. Peelers en E. M. Bovenlander'Jo hannes, z. van J. Bekooij en M. de Zwijger Jan, z. van A. Bekooij en C. van Hel den Antonius Jacobus, z. van W. T. Gottenbos en P. E. Rozier Carel Alber- tus, z. van L. M. Schipper en M. Schenk Cornelis Petrus, z. van J. P. Josemans en A H M. van Zal Bartha Adriana, d. van A. Heazen en M. C. Weijers Klaasje Maria Gerarda, d. van G. J. van Beelen en M. Zwanenburg. GEHUWD. Johannes van Woudenberg j.m. en J. M. Meeker j.d. J. Zaalberg j.m. en G. J. S. H. Lefcber j.d ,T. Vrjjenhoek j.m. en E. Koekoek j.d. J. Boot j.m. en A. M. Puttenaar j.d. A. Kromwjjk j.m. en J. E. Schroef j.d. J. S. M. Lujjten j.m. en C. M. Kuijper j.d. OVERLEDEN. M. Gerritsenvan Duuren weduwe 75 j. P. H. T. Tjjssen dr. 3 rand. G. M. Bultenvan Noort vr. 56 j. P. D. de Jong man 49 j. J. H. Wielders zn. 9 mno. P. J, Wetselaar weduwnaar 72 j. D. A. Maassen weduwnaar 68 j. C. J. SchoutenBolderdijk weduwe 65 j. J. H. Rozier man 62 j. J. van RaaijMaartenso vr. 49 j. I. J. AalbersbergRauwerda vr. 36 j. J. J. Modder weduwnaar 78 j. M. Heijkoop—Bikker wed. 73 j. S. de ZwijgerFrankhuizen vr. 78 j. A. Janssen dr. 1 d. GEVESTIGD. H. A. M. van Alphen en fam., banket bakker, v. d. Duynstraat 40 -P. Arnold van den Bos, Hugo do Grootstraat 5 J. P-eïj en fam., huisknecht, Drie OctobeT- sfraat 47 a W. Bienk, dienstbode, Oegst- geesferlaan 4 A. E. Blijleven, dienst bode, Wasstraat 67 J. Boddevan Wijk, L. Agnielenstraat 9 J. de Bolster, Veste- slraat 118 Wed. M. C. Deurloo—Visch- bach en fam.. Rijn- en Schie'kade 3 A. G. L. M. van Dijk. winkelbed.. Rijnsburger- weg 62 a J. P. Favier en fam., machinist Heerengracbt 43 A. Feldwisch gen. 'Drentrup. hulp huish., Rijnsburgerweg 9 T. N. J. A. Geels, bouwk. Teekenaar, Was straat 65 J. van GelderenCornelisse, Koningsstraat 30 a J. S. II. van Gooi, dienstbode. Nieuwe Rijn 41 J. Groenen dal. arbeider, Hansenstraat 23 E. J. van Griethuiisen. onderwijzeres, Hooge Rijndijk 108 G. Groot Huize, huisknecht, Mor9ch- wc-g 66 S. HarteveldFoekking, Oude Singel 188 a A. de Heij, fabr.arb. Serin- gensiraat 18 a A. M. T. Heijmans. Oude Rijn 100 A P. C. van Hout, winkelbed., Roodenburgerstraat 9 E. W Janzen, Nieuwsteeg 7 C. de Jong, dienstbode, Plantage 4 G. de Jong, bloemist, v. Lim burg Stirumstraat 10 C. H. van Klink, dienstbode, .1. van Goijenkade 6 A. Kroon, verpleegster, Diaconessenhuis A. Landman en fam., timmerman. Groenooid- straat 33 V. Lasberg, dienstbode. Witte Rozenstraat 31a R. Lijsten en fam. depóthouder, Leeuwerikstraat 5 J. H. T. Mingelsde Jong, Langebrug 39 a G. A. Muldervan dén Dijssei, Musschen- broekstraat 4a A. J. Nagtzaam. Marc- dijk 25 b G. M. Natzijl, dienstbode, Riinsburgerweg 154 E. Neumann, me- chaniker. Steenslraaf 7 T. E. van Nim- wegen, huishoudster, Rapenburg 83 L Nijholt. bakker. Hansenstraat 23 E. J Ober, graanhandelaar. Stadhouderslaan 32 - L. OttNowilzki. dienslbode, Rijns burgerwee 110 II. Pik. grondwerker, L. Agnielenstraat 9 F. Rombout. smid, Aaarlkade 11 A. M. G. Steekors, winkel- juffr. Oude Singel 226 W. Tengnagel en fam.. Nieuwe Rijn 97 J. M. J. van der Voort, los arb„ Uilerslegracht 159 A. Waschkowitz, dicsnibode, Oegstgeesterlaan 4 W. van Weerenvan der Gugten, Vinkenstraat 6 C. M. van der Werff en lam., manufacturier. Vaartkade 3 C. A. Wesdijk en fam., boerEUarb.. Haarlemmer straat 274 C. H Witteman. dienstbode. Mare 51 J Witsenburg en lam., metse laar, Roodborstslraat 21 Wed G van Wijkvan den Tol, L. Agnietenstraal 9 M. Zur Lage, kinderjuffr., Rijnsburger weg 116. VERTROKKEN. D. H. van Amcrongen, den flaag, Kock- straat 153 J. Bamberger, den Haag, J. van Stolberglaan 217 L. van MarenBa- rcnds, Wassenaar, H Kosterstraat 20 K. Beekhuizen, Haarlem, K. Heerenstraat 21 A. J, van Bemmelen, Alphen aan den Rijn, BINNENLAND. Ingesteld is een commissie van onderzoek inzake den stenn ean werklooze valide arbeiders. (Binnenland, 3e Blad.) Ernstig auto-ongeluk bij Halfweg; één doode en twee gewonden (Gemengd, 2e Blad) Het tennistoernooi te Wimbledon; Hunter door Austin geslagen; Timmer won opnienw, (Sport, 2e Blad.) BUITENLAND. Amnestie voor de veroordeelde antono- misten uit den Elzas in ziekt. (Buiten land, le Blad.) Nieuwe besprekingen tnsschen Mo Donald en Bawes. (Buiienland, le Blad.) De Spaansche vliegers nog altijd zoek. (Buitenl. Gem., 2e Blad en Tel., le BladJ De eerste etappe van de vlucht Anstralié —Engeland is afgelegd. (Tel., le Blad.) P. Hendrikstraat 29b A. P. van der Blom, Oegslgeest, Endegeest I. W. Colpa, Kat wijk, Terrein Waterleiding A. P. Fiouw, den Haag, Wagenstraat 100 J. L. Goe- mane, Oegstgeest, Emmalaan 53 A. Cros man, Enschede, Roomweg 61 A. A. G. Helm, München (Dl.), Schwindlstrasze 7 II R. A. D. Hendriksen. Leiderdorp, Acht- hoven W. Hoogendoorn. Rotterdam, Fbcnhaezerslraat 111b T. Hiibner. Bot trop (Dl.), Winkelstrasze 6 M. S. de Jong, den Haag, Wiekstraat 21 - G. Jon kervan Wijk, Weltevreden N. O. I. C, H. L. Kemperman, den Haag, O. Molen- slraat 3S A. KotKarstens, Eijsden, Withuis A. C. Knoblich, Wassenaar, Rijksstraatweg 270 J. Koekoek, Voorburg, van Heurnslraat 208 W Kok, N. O. Indië -C. Krorrj, Parijs, Rue Donai 9e J. Kruijver, Utrecht, Merwedekade 141 ,T. P Lakkenva, den Haag, Soestdijkschekade 1848 J, van Leeuwen, Amsterdam, Bali- straat 119 J. A. van Leeuwen, den Haag, Hazenbroekstraat 122 P. M. Leijen, Zoe- tcnvoudo, Vrouwenweg E 37 a.u. M. Luyt, IJmuiden. Willebrordusstraat 95 J. A dc Meij. Oegstgeest. Emmalaan 51 D dc Miranda, Amsterdam, Weesperzijde 4 C. Moene, .Amsterdam, Koslverloren- straal 5 Ong Sian Gwan, N. 0. Indië AVPlasmeijer. Breda, Oosterhoutsoheweg E 60 J. A. Prins. Sassenheim, Wijkhuis H. J. de Romijn, Voorschoten, Burg Ver- nódepark 19 J. Roos. Soesterberg. Lucht- vaartafdeeiing E. Smit, Haarlem. Che- ribonsfraat 32 B. A M. van Son. Haar lem, Ziilweg 6 C. van Tol, Leiderdorp, Jaagpad 26 J. H. Teske, Canada T. de Wilde, Bloemendaal. Riiperweg 4 A. Zijerveld, Sassenheim, Hoofdstraat 57. ÏJMUTDEN, 26 Juni. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 0.750.50; Griet per kist van 50 K.G. f. 60—28; Tongen per K.G. f. 2.251.60; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 32; Zetsehol per kist van 50 K.G. f- 3627; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f 328; Schar per kisl van 50 K.G. f. 15 11; Tongschar per kist van 50 K.G 1.50; Kleine roode Poon p. kist van 50 K.G. f. 36; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K G. f 194.50; Groote Schelvisch per kist van £0 K.G. 1.50; Middel Schelvisch per kist v. 50 K.G. 1.2726; Kleinmiddel Schelv. per kist van 50 K.G. f.2016.50; Kleine Schelvisch p. kist van 50 K.G. f. 159.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 1.6853; Gullen per kist van 50 K.G. f.259; fleil- bot per K.G. 1. 1.401.35; Wijting per kist van 50 K.G. f.97; Koolvisch per stuk f 1.400.40; Makreel per kist van 50 K.G. f 32—17. Aangekomen 15 stoomtrawlers: IJM. 187 met f. 1586; IJM. 272 met f. 2895; MM. 327 met f. 1871; IJM. 482 met f.3232; IJM. 37 met f.4098; IJM 184 met f.2007; IJM. 77 met f.2283; IJM. 26 met f.1921; IJM. 79 met f 1913; IJM. 95 met 1.3738; IJM. 54 met f. 1946; IJM 122 met f 2192- IJM. 65 met f.1631; IJM. 323 met f.1466; IJM. 10 met f. 3164 en de logger KW. 173 met f. 774 besomming.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1