JO5'6 Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 25 Juni 1929 Tweede Blad No. 21249 GEMENGD NIEUWS. inbreker gearresteerd. een ongelukkige sprong. na de autobotsing te delft. moord te eindhoven. branden. gearresteerd kamercandidaat. verdronken. buitenlandsch gemengd. de spaansche vliegers vermist. noodlottig auto-ongevaij moord in een trein. DE DRIE SPAANSCHE AVIATBURS, v.l.n.r.commandant Franco, capt. Calüarza en capt. Ruiz Alda hebben een poging ondernomen cm van Spanje naar Amerika te vliegen. Zij zijn vertrokken cn zouden op de Azoren landen. Dit is niet gebeurd. Er heerscht thans over hun lot de grootste ongerustheid. Het is de vraag, of de oude heer op dit plaatje met zijn auto-wrak wel een record-tijd zal halen. Het lijkt er niet bijster naar. EEN TALRIJKE MENIGTE VAN OUDSTRIJDERS heeft te Parijs gema nifesteerd tegen de ratificatie der oorlog eschulden. Bij deze manifestatie deden zich ongeregeldheden voor, zoo dat de politie moest ingrijpen. HET AUiO-ONGELUK OP DEN WEG DELFT—ROTTERDAM. Men ziet de Fordauto, waarin de kostbare schilderijen, omgevallen na de aanrijding met de Chrysler-auto. Rechts van den weg ae vernielde melkkar. Na meerdere malen Ie zijn ontsnapt. Men zal zich herinneren, dal geruimen lijd geleden een jonge Duitscher, uit Ham burg afkomstig, op heeterdaod betrapt werd bij een inbraak in het magazijn der firma Meddens te 's-Gravenhage. Hij werd ver oordeeld tot gevangenisstraf, maar wist na eenigen tijd op een sluwe wijze te ont snappen uit het ziekenhuis, waar hij ter verpleging was opgenomen, daar hij een lepel ingeslikt had. Hij verdween in de richting Duitschland, maar pleegde in het voorbijgaan nog een inbraak te Zwolle. In Hamburg werd hij gearresteerd bij een inbraak, maar wist te ontsnappen naar De nemarken. Daar werd hij wederom gepakt en moest zijn straf uitzitten. Toen besloot ile Deensche politie hem uit te leveren naar Nederland. Twee rechercheurs van de Haagsehe po- lilie reisden naar Denemarken en zij" met bun arrestant in de Residentie aange komen. De jonge Duitscher gaat nu eerst negen maanden zitten voor zijn inbraak bij Med ina Is deze straf voorbij, dan wacht hem Inog een vonnis voor zijn Zwolsche inbraak, terwijl daarna de Hamburgsehe justitie nog bet een en ander met hem te verrekenen beeft.tenzij hij voor dien tijd weer ont- Zondagmiddag is de 46-jarige Kommer Noorderweer uit de Beverstraat te' Rotterdam op het terrein van de fabriek van melk producten Galak aan de Piekstraat van een één meter hooge stelling gesprongen. Hij is daarbij teïecht gekomen op den steel van jen bezem, welke hem dertig a veertig c.M. in de buikholte is gedrongen. De man is naar bet ziekenhuis aan den Coolsingel vervoegd, ffaar hij Is opgenomen. De toestand der gewonden redelijk. De toestand van de beide Slachtoffers van het auto-ongeluk, dat gisteren op den Rotterdamscheweg bij Delft gebeurde, is redelijk. Bij het deskundig onderzoek is ge bleken, dat de kostbare schilderijen, die in de omgekantelde vrachtauto zaten, niet zijn beschadigd. Alleen de lijsten hebben eenigs- zins geleden. Tegen den autobestuurder Rey is proces-verbaal opgemaakt. o Een vzonw door messteken gedood. Gistermorgen te halftwaalf heeft de 31- jarige M. v. d. L. te Eindhoven geboortig uit Best, de 30-jarige vrouw B. gescheiden huisvrouw van F., wonende Frederiklaan 11 te Eindhoven met messteken vermoord. De dader, die reeds jarenlang een vriendelijke verhouding met de vrouw, die bij haar moeder inwoonde, had, was haar gistermorgen komen opzoeken, om meö haar te praten. Onder het gesprek ging de moeder buiten de wascn ophangen. Terwijl ze daarmee bezig was, hoorde zjj haar dochter plotseling om hulp roepen, ze snelde terstond op haar woning toe, v. d. V. kwam tegelijkertijd uit het huis en bracht ook de moeder nog een slag op het hoofd toe. Binnengekomen zag de vrouw haar dochter stervende in een plas bloed liggen. Ze was door zeven messteken gevaarlijk gewond. Terstond werd geestelijke en geneeskundige hulp ingeroepen. De Weleerw. kapelaan Ver hoef diende de stervende vrouw het H. Ol'escl toe, waarna ze overleed. De dokter ken slechts den dood constateeren. Do dader heeft zich zelf later bij de politie aangemeld. o Gisteravond te omstreeks zeven uur is te Rotterdam brand ontdekt in den kelder onder den sigarenwinkel van J. Margiles aan de Graaf Floris9traat. De brand is naar alle waarschijnlijkheid onlslaan door dat men een brandende sigaar of cigaret achteloos heeft weggeworpen in in den kelder liggende emballage. De kelder is nagenoeg geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Rottum bij Heerenveen is de woning van den schilder N. v. d. Wal door onbe kende oorzaak afgebrand. Ook de inboedel ging verloren. In het Huis van Bewaring te Rotterdam is opgesloten de secretaris-penningmeester van den Plattelandersbond, die op de lijst van Kieskring Rotterdam No. 7 voorkomt. De justitie heeft tot deze opsluiting last.ge geven, omdat men den secretaris verdenkt van verduistering van geldswaardige pa pieren ten nadeele van den Plattelanders- bond. Nader meldt de „N. R. Crl.": Zaterdag 11 Mei jl. werd op het post kantoor te Hekelingen een geldzending ver mist, bestemd voor de Coöp. Boerenleen bank te Rotterdam en verzonden door de Centrale Raffeisenbank te Utrecht, tot een totaal bedrag van f. 4000. Justitie en po litie werden met deze vermissing in kennis gesteld. Het onderzoek werd opgedragen aan den commissaris van politie te Hellevoet- sluis. Diverse personen in en buiten de ge meente zijn gehoord Uit het onderzoek is wel duidelijk gebleken, dat de dader of de daders te Hekelingen moesten worden ge zocht. Na eenigen tijd van rust, hoorde men Donderdagavond 20 Juni .plotseling in deze gemeente, dat de zoon 'van den brieven- gaarden, P. A. T., een man van ongeveer 30 jaar, en secretaris-penningmeester van den Plattelandersbond, op zijn terugreis uit Waddinxveen, waarheen hij den heer Braat, die daar een politieke spreekbeurt had ver vuld, vergezeld had, was gearresteerd op vermoeden den diefstal gepleegd te hebben en overgebracht naar Spijkenisse. Vrijdag morgen vroeg arriveerde de rechler-com- missaris uit Rotterdam, mr. Max, die het onderzoek verder zou leiden. In Hekelingen was het den heelen Vrijdag door een drukte van belang, wel 20 personen zijn van hun woningen door veldwachters afgehaald en op de secretarie te Spijkenisse gehoord. Tot 's avonds negen uur hebben de vcr- hooren geduurd. Het slot was, dat P. A T. naar Rotterdam is getransporteerd en daar opgesloten in het huis van bewaring. Ook op de boekhouding van den Plattelanders bond is beslag gelegd. Ongeveer 11 jaar geleden is te Hekelin gen ook eens een geldzending van f. 1300 vermist. Men heeft op den dader van den diefstal nooit de hand kunnen leggen. Te Raamsdonkerveer is het 4-jarig zoontje van den heer v. Strien spelend te water ge raakt en verdronken. Zondagmiddag is in de Zuiderzee (er hoogte van de Munniksplaat van de motor boot Stad Leeuwarden, de knecht P. Hiem stra, wonende te Leeuwarden, over boord geraakt. Hij laat een vrouw en een kind achter. Rechter: ,,U bent voorloopig op vrije voe ten gesteld. Weet u, wat dat beteekent?" Beklaagde ,.Ja. den volgenden keer word ik ingerekend". Nu de „Numancia" wordt vermist, heb ben vier torpedobootjagers en 2 eskaders Spaansche watervliegtuigen opdracht ge kregen het vermiste vliegtuig van majoor Franco en zijn gezellen te zoeken. Een En- gclsch vliegtuig-moederschip zal vermoede* lijk aan het zoeken deelnemen evenals eenige Italiaansche en Porlugeesche oor* logsschepen. Naar V.D. meldt is in Spanje een draad loos bericht ontvangen van een Engelsch schip, volgens hetwelk dit op 120 mijl ten N.O. van de Azoren, op 29 gr. N B. en 33 gr. W.L., de resten gevonden heeft van een watervliegtuig. Nadere berichten ontbreken nog. Een Spaansche torpedojager heeft on* middellijk zee gekozen om een onderzoek ia te stellen. o In de provincie Luxemburg in het plaatsja Libramont is een ernstig auto-ongeval ge* beurd, doordat een vrachtauto, welke een groep voelbalspelers naar Libramont terug bracht, legen een boom botste. Twee inzit tenden, waaronder een dochter van den chauffeur, kwamen hierbij om het leven, terwijl 15 anderen verwondingen opliepen, waaronder 3, aan wier behoud men twij felt. Op de spoorweglijn BerlijnBreslau tus- schen de stations Amtilz en Guben, is giste ren het lijk gevonden van den Poolschen ingenieur dr. S. N Pinkus, die in Berlijn woonde. Op het lijk werden steekwonden aangetroffen, terwijl de schedel verbrijzeld was. Het vermoeden bestaat, dat de inge nieur in den trein beroofd en vermoord is, waarna het slachtoffer uit den trein gewor pen is.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 5