AGENDA. FINANCIEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Dinsdag. Jeruêl- Bijbelbespreking fe 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. Woensdag. Den Burcht: Theemiddag Vrijheidsbond. Spreeksters mevr. Wijnaendts Francken Dijserinck en Gravin van Heerdt tot Evers- berg; 3 uur nam. „In den Vergulden Turk": Jaarl. algem. vergadering van aandeelhouders N. V. Lcid- sche Bouw-Mij. 3 uur nam. Katwijk aan Zeé (Gemeentezaal): Dpenh. verg. S. D. A. P. Spr. de heer Swierstra. Donderdag. I ndem Vergulden Turk: Alg. verg. van aandeelhouders N. V. Electriciteit- en Gasmij. voofh. de Vries en Stevens 8 u. n.m. Vrijdag. „In den vergulden Turk"' Jaarl. alg. verg. van aandeelhouders Lahad Dalu Cultuur- Maatschappij. 3 uur nam. Oegstgeest- Irene: Openb. Verg. Zie kenverpleging voor alle gezindten 8 uur. MUSEA. Stedelijk Hnaenm de Lakenhal, Lange Scheislraat 2 Geopend in Maart. April en Mei van 104 uur. Zondags vanal halféén. Enlrée Zondags kosteloos, Maandags f. 0.25, overige dagen I. 0.10. Rijkamnsenm van Ondheden, Rapenburg 28. Geopend van 105 uur; Zondags van 14 uur Entrée Maandags 1.0.25, andere dagen f. 0.10. Geologisch Mineralogisch Museum, Garen- markt lederen dag van 912 en van 1.30i uur Zondagen gesloten Kosteloos. Ethnographiscb Mnsenm, Rapenburg 67 69 en Breestraat 18 Op werkdagen van 104 uur. Enlrée's Maandags f.0 25; overige dagen f. 0.10. Rijksmnsenm v. Nat. Historie, v. d Werff- park Werkdagen 8 3012; 1.305. Zater dags 8 3012 Kostloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk dagen 14 uur. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912 30 en 26 uur Kosteloos. Hortos Botanicus, Rapenburg 7? Alle werkdagen van 1 April30 Sept 96 uur; 1 October—31 Maart 9—4 uur Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. "104 uur. Kosteloos. Dagelijks. „Casino-bioscoop". Hoogcwoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en tamilie-malinèe, „Luxor-thealer", Stationsweg: Bioscoop- en Variëlé-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinèe Ie 2 uur Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variétévoorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags familicmalinée. „City Iheater". Haarlemmerstr. Bioscoop voorstellingen Dagelijks le 8 uur 'sWoen- dags en 's Zaterdags matinée le 2 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt, van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Juni waargenomen door de apotheek van den heer IV. Pelle, Kort- Rapenburg 12, telefoon 594. BORSTBEELD PROF. DR. T- RIT2EMA BOS. Het Hbld. meldt: liet uitvoerend Comité inzake de huldi ging van wijlen prof. dr J. Ritzcma Bos. den grondlegger der Rliytopalhologic in Nederland deelt ons mede, dal het in zijn laatste vergadering besloten heelt, een borst beeld op marmeren voetstuk, naar het ont werp van den beeldhouwer Aug. Falise op een daarvoor geschikt terrein tr Wagenin- gen te plaatsen, welk gcdenktecken eerlang zal worden onthuld. Verder ligt het in het voornemen, liet overblijvende bedrag en van alsnog in te komen giften van vereerders van den over leden geleerde een Rilzema Bos-londs te stichten. De renlP van dit fonds zal bestemd worden, om daaruit iedere hvee of drie jaren een bedrag beschikbaar ie stellen Ier bevordering der Phylopathologie in ons land. -Giften kunnen worden gezonden aan den secretaris-penningmeester ir. C. H. Claas- sen. Baarsjesweg 3, Amsterdam. NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE TRAMWEG-MIJ. In de al gem een e vergadering van aandeel houders werd verslag uitgebracht over het afgcloopen jaar en werden balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1928 goed gekeurd. Besloten werd tot een dividenduit- keering van 6 pet. De heer H. M. van Bemmelen werd als commissaris herkozen, terwijl in de vacature in oen raad van commissarissen, ontstaan door het bedanken van den heer ir. J. A. Kalff, werr, voorzien door benoeming van den heer ir. E. C. W. van Dijk. o— NED.-INDISCHE GASMAATSCHAPPIJ. Naar wij vernomen, aldus het „Hhld.", zal de N.V Ned.-Indische Gasmaatschappij le Rotterdam over het boekjaar 1928 oen divi dend van 12pCl. (onv.) uitkeeren. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Dniizche buitenl. politiek Protest van Griekenland Mc Donald's reis naar Amerika. Het debat, in den Duitschen Rijksdag over de begrooting voor buitenl. zaken heeft het verloop gehad, dat cr van te verwach ten was. Wanneer men de uitingen nagaat men zie onder Duitschland dan blijkt er een meerderheid voor het plan Young te bestaan, mits tevens de ontruiming van 't bezette gebied plaats vindt en wel zou den beperkende bepalingen, terwijl inzake het Saargebicd toezeggingen worden ver langd. Nieuwe gezichtspunten zijn uil den aard der zaak in deze materie niet meer te verwachten. Stresemann's rede. gematigd gesteld, klopt vrijwel met de opinie van den Rijks- dag. De Parijsché pers, welke met zekere spanning de begrooting9rcde van Strese- mann tegemoet hooft gezien, stipt uit zijn betoog voornamelijk de volgende punten aan: 1. Het geenszins definitieve karakter van het plan-Young en zijn voordeelen ten op zichte van het Dawcs-plan; 2. De weigering van Duitschland om do ontruiming van het Rijnland te koppelen aan de instelling van een permanente con trole-commissie; 3. De toeslemming der Duilschc regee- rin? voor de demonstraties van 28 Juni. inzake de door Stresemann uilgesproken af wijzing van de controle-commissie voor het ontruimde Rijnland schrijft ,.La Presse": ..Op deze klip zullen do komende onder- handelingen stoolcn, al is een stranden nauwelijks te verwachten. Toch blijft het een groote hinderpaal. De beweringen van den minister van buitenlandscbe zaken be treffende de oorlogsschuld-kweslic dwingen lot nadenken." Naar uit Athene gemeld wordt zal Grie kenland protesteeren legen zijn behandeling in het plan-Young, aangezien liet volgens dit plan een geringer bedrag zal ontvangen dan het zelf aan Frankrijk, Groot-Briltannie en Amerika moet betalen. Volgens het plan- Young ontvangt Griekenland in 59 jaar lijds 489 millioen, tegen 508 millioen volgens het plan-Dawes. De Fransche gezant in Washington, Claude! heeft gisteren een vrij langdurig onderhoud gehad met den minister van Fi nanciën, Mellon, aangaande den terugbe- talingstcrmijn der Fransche schuld van -f00 millioen dollar aan Amerika. Naar alle waarschijnlijkheid zal het Amorikaansche departement van financiën wel genoegen nemen met de voorloopige rentebetaling, on der voorwaarde dat Frankrijk de Berenger- overccnkomsl ratificeert. Er verluid fdal feu aahzien van liet bezoek van Mac Donald aan Washington, nog geen besluiten zijn genomen. Hel is op liet oogenblik nog niet mogelijk den da tum der reis te voorspelien, maar ze zal wellicht langer worden uitgesteld dan men in vele kringen schijnt aan te nemen. De Londensche correspondent van de ..Manchester Guardian meldt, dat aan liet bezoek een omvangrijke gedachtenwisseling moet voorafgaan; daarom wordt aangeno men dat hel niet voor hel begin van hel volgende jaar zal plaats vinden. De Wasliingtonsche correspondent van de „New-York Times", laat zich in denzelf den geest uit o DUITSCHLAND. Ce groote rede van Stresemann. De rijksdag werd gisteromgren onv 10 uur geopend. Eerste spreker was graaf Westarp, die in liet begin van zijn rede er zijn leedwezen over betuigde, dat dc rijksdag zeven maan den lang niet de behoefte heeft gevoeld, om een debat over de buitenlandscbe politiek te doen plaats hebben. Vervolgens oefende hij critiek op de on derhandelingen, die le Parijs zijn gevoerd De verplichtingen voor de betalingen, welke hel te Parijs uitgewerkte, plan bevat, mo gen niet onderschat worden, aangezien zi) met een duren prijs voor de toekomst worden betaald. Degenen, die de uitvoering van bot plan op zich zelf mogelijk achten, mogen het slechts dan aanvaarden, indien daaraan iegelijk de ontruiming van hef Rijnland on het Saargcbied wordt verbonden Ten slotte diende hij een Duitscii nationale motie in, waarin dc regeering uit- genoodigd wordt, de herroeping van de „schuldleugen" op den voorgrond van de onderhandelingen le stellen. Het rapport der deskundigen is voor Duitschland vol gens hem onaannemelijk. Enkele minuten na 11 kwam dr. Strese mann aan het woord. De nationaal-socialisten joelden: weg met Stresemann. De minister begon met er op te wijzen, dal dc oppositie bij de besprekingen over 4e onderhandelingen lot regeling van de schadevergoeding in veel gunstiger positie verkeert dan de regecring, daar men noè aan hel begin van politieke onderhande lingen staat en men dc gezichtpunten, waarvan daarbij uitgegaan zal worden, niet op de open markt bekend kan makei- Dc rgceering denkt er intusschen niet aan om het parlement uit Ic schakelen en de rijksdag zal gelegenheid hebben, zijn standpunt te bepalen. De Duitsch-nationale partij heeft inder tijd, door 48 stemmen mol „ja" uit te brengen, de aanneming van het Dawesplan mogelijk gemaakt. Hugenberg, de leider der Duitsch-nationale partij heeft zich i-n ren lange reeks van artikelen voor de wijziging van hel Dawesplan verklaard. Deze herziening werd thans verleden jaar door de tegenpartij aan den rijkskanselier aangeboden en thans verlangt de oppositie, dat men dit zou hebben afgewezen. Een afwijzing zou niet mogelijk zijn ge weest. De gevolgen daarvan zouden de ondergang van den geheelen Duitschen in- dustrieelen middenstand zijn geweest en misschien zouden alleen de groote concer- nen de crisis hebben doorslaan. Over de onderhandelingen te Madrid kon de minister niets naders moedoelcn in ver band met de a s. conferentie. Hij wees er op. dal het rijkskabinet reeds voor de onderhandelingen eenstemmig van oordeel was, en daarbij blijft, dat de ontruiming van hel bezette gebied niet ge kocht mag worden door een buiten het ver drag van Locarno omgaande z.g. beveili ging van den Rijn of door het toelaten van een permanente commissie van toezicht. De beteekenis van het verdrag van Locarno mag door dergelijke afzonderlijke instellin gen niet worden verhinderd. Wal 28 Juni betreft, zal de rijkspresi dent aan het hoofd van de rijksregeering Ier gelegenheid van het feit, dat 10 jaar ge leden het verdrag van Versailles onder- leekend werd, zijn meening te kennen geven. Van de zijde der oppositie is verklaard dat Duitschland door liet nieuwe schade, vcrgoedingsplan een Engelsche of Fransche koionie zal woren. In werkelijkheid loopf heel Europa gevaar, een kolonie te worden van degenen, die niet zooals Europa onder den oorlog hebben geleden Stresemann sloot zijn rede met tot rechts de vraag te richten, waarom men met alle geweld in een vraagstuk, waarover allen hc-t eens zijn, do partijen tegen elkaar tracht op te hitsen. Waarom wil men datgene, wat het gevolg is van een groolen oorlog, dien men heeft verloren, voorstellen al? gevolg van een verdragsartikel. Laten wij toch den strijd voor de bevrijding van bet volk met moreele middelen strijden. Daarna nam dr. Breitscheid (sociaal-de mocraat) het woord Hij merkte op dat graaf Westarp de meerderheid verwijt, dal zij' haar toestemming tot hel plan van Parijs slechts om overwegingen van partijpolitiek get ft, terwijl Wcstarp's partijchef Hugen berg gesproken beeft van den wen*?ch, om Marxitische proefnemingen te doen. Verder oefende Breitscheid critiek op de uilgaven van den diplomalicken dienst en vroeg of het wel noodig was, dat de Duilsclie delegatie voor Madrid 41 man sterk was, terwijl met 20 personen volstaan kop worden. Afgevaardigde Ulitzka (centrum) consta teerde, dat de Duitsch nationalen liet Young-plan alreeds verworpen hadden, voor zij er kennis van genomen hadden. Critiek is geoorloofd, maar zij moet niet zoo ver gaan, dat zij de eerlijkheid in twijfel trekt van diegenen, die van een andere meening zijn. Het resultaat van de Parijsclic onderhan delingen is ook voor ons een pijnlijke te leurstelling. Wij moeten echter die onde» handelingen bezien in hobkoder der gansebe wereld-politiek. Indien het Young-plan den aanvang wordt van een inderdaad vertrouw- vol samenwerken tusschen Duitschland en zijn vroegere tegenstanders, dan kunnen wij ten opzichte van die regeling een ander standpunt innemen, dan wanneer het slechts een gewijzigd belalings-scliema voor Duitschland bedoelt te zijn. Wij moeten zekerheid hebben ten aanzien van de houding der mogendheden betref fende dc Rijnland ontruiming Eerst dan kunnen wij een beslissing nemen inzake bet Young-plan. Afgevaardigde Stocker tcommunist) zag in de oppositie der Duitsch-nationalen slechts oen pogen, om de verantwoordelijk heid dier partij voor Duilschland's „ver slaving" door liet Dawcs-plan (e bedekken. Afgev. dr. Bredt (economische partij) meende, dat de Duitsche middenstand wel met eenige verbazing zal gehoord hebben, dat de rijksminister van buiténlandschc zaken de woorden „hulp voor den midden stand" als argumenten voor zijn politiek had aangevoerd. In de binnenlandschc poli- lick valt daarvan niets te bspeuren. Spreker betwijfelde, of het Youngplan wel een groote ontlasting van het Duitsche eco nomische leven beteekende Hel standpunt van zijn païlij zal hiervan afbangen, hoe* het met de ontruiming van hel Rijnland loopt. Een werkelijk duurzame oplossing van liet vraagstuk der schadevergoeding is slechts mogelijk, indien de Verecnigde Sla- ten concessies aan de schuldcnaarsstaten doen. Dr. Haas van «de democratische partij ver klaarde, dat ook zijn paTtij ernstige bezwa ren tegen de onderhandelingen te Parijs heeft, doch meende den uitslag der politieke onderhandelingen te moeten afwachten om te zien. of thans werkelijk vorderingen ge maakt zullen worden voor de liquidatie van den oorlog. Een ontruiming van hel Rijn land zonder cenige conlröle moet liet nood zakelijke gevolg van het Youngplan zijn. Ook het Saargebied moet weer onder Duit sche 9ouver€initei( terugkeeren. Voor de Beiersche volkspartij voerde oud- minister dr. Emminger het woord. Hij ver klaarde'. dat van een aanvaarding van 't Youngplan zonder gelijktijdige ontruiming van het Rijnland geen sprake kan zijn. Na de ervaringen omtrent de gevolgen van het verdrag van Locarno kan men zich niet tevreden stellen met beloften alleen. De Beiersche volkspartij beschouwt het Youngplan, als een geschikten grondslag om tot overeenstemming te geraken, doch eerst moet worden afgewacht of de'ze overeen stemming werkelijk tot stand komt. De nationaal socialistische afgevaardigde Graaf Revenllow verklaarde, dat Italië be lang heeft bij een versterkt Duitschland en dal een vertrouwelijke verhouding tusschen Duitschland en Italië van gunsligen invloed zou zijn op het lot der Duilschers in Tirol Dc-' afgevaardigde Hepp van de Christelijk nationale boerenpartij, zeide dal zijn partij tegenover het Young-plan een eerlijk „neen" moet uitspreken Dp economische onderhandelingne te Parijs zijn een zuiver politiek geöchacTier geworden en de Duit sche deskundigen zijn niet opgewassen ge bleken tegen de tegenpartij. Daarop heeft dr. Stresemann nogmaals het woord genomen, om over de Engelsche plannen tot wijziging van den toestand van het tegenwoordige mandaatsgebied Oost- Afrika te spreken Hij wees er daarbij op, dat men eerst de houding van hel nieuwe Engelsche kabinet moet afwachten Dc-' Duitsche regeering zal mei alle haar Ier beschikking slaande middelen een wer kelijke bedreiging van hel mandaten-stè'sel trachten te verhinderen. Voorl9 wees hij er op, dat het Saar-vraag- stuk evengoed als de ontruiming van het Rijnland lot de liquidatie van de gevolgen van den oorlog behoort. Dc-' bevolking van liet Saargebied was en is Duitsch en zal Duilsch blijven. Verworpen werd de motio van de Duilscii- nalionalislen, waarin de regeering uitge- noodigd wordt bij de aanstaande onderhan delingen de onlkenning van den oorlogs leugen op den voorgrond te stellen. o BULGARIJE. Weer grensgeschillen met Znid-Slavië. Volgens berichten uit Sofia maken de bladen aldaar melding van een toenemen de spanning aan de Servisch-Bulgaarschc grens. In het district Bosilovgrad hebben dc Joego-Slavische autoriteiten den laatslen tijd 600 Bulgaren in hechtenis genomen, die in een inderhaast opgeslagen kamp bij Dolan-Lubata zijn geconcentreerd. Een groot deel dezer Bulgaren moet gruwelijk behandeld worden. Zaterdag zijn door Servische soldaten twee Bulgaarsche boeren en een boerin, volgens andere berichten zelfs vier perso nen gefusileerd, die met officieele toestem ming uit Joego-Slavic naar Bulgarije wil den verhuizen. Dit had plaats, toen zij ten Zuiden van Slresimirowski over de grens trokken. Voorts is er in hetzelfde gebied een Bul gaarsche grenspatrouille door Joego-Slavi sche soldalen uit een hinderlaag beschoten, Waarbij een korporaal van de Bulgaarsche grenswacht gewond werd. Aangezien dc Servische autoriteiten weigerden gevolg le geven aan liet verzoek van de Bulgaarsche, om een onderzoek naar deze gebeurtenissen in ie stellen heeft de Bulgaarsche regeering besloten te Bel grado een officieel protest in le dienen. o ARABIE. Vertegenwoordiging te Londen. Gemeld wordt, dat er een overeenkomst bereiki is tusschen den koning van Hedjaz, Jbn Saoed en de Britsche regeering over de aanstelling van wederzqdsche diplomatieke vertegenwoordigers. Naar verluidt zal een hooge ambtenaar uit Mekka gc-zant van Hedjaz te Londen worden. o CHINA. Twee Japansche nota's. De Japansche gezant in China is te Nanking aangekomen, waar hij onmiddellijk na zijn aankomst een onderhoud had met den Chineeschen minister van buitenlandsche zaken Wang. Hij overhandigde aan de Nan- king-regeering twee nota's. In de eerste nota verklaart de Japansche regeering zich accGord met het opzeggen van het Chineesch- Japansche handelsverdrag en stelt nieuwe onderhandelingen voor. In de tweede nota werdt de omvorming van het Japansche ge- zantschap in een ambassade behandeld. De Japansche rageering is tot zulk een omvor ming bereid, doch wil dezen stap in samen werking met Engeland en Amerika doen. De Japansche regeering heeft den Japansehen schepen in de Chineesche wateren bevel ge geven, zich uit deze wateren terug te trek ken. De Nanking regeering heeft geweigerd de Japansche regeering 38 millioen Yen te betalen voor óe Japansche interventie in Sjantoeng, aangezien China de Japansche regeering niet om dit optreden heeft verzocht. DE HERSTELKWESTIE. PARIJS. 25 Juni (Havas). De ..Pelit Pari- sien" meent le weten dal de Fransche re geering op hel punt staat het initiatief te nemen voor besprekingen tusschen de kan selarijen in vcrbnnd met de bijeenroeping van de herslel-conferentie. NEW YORK, 25 Juni. (V. D.). Heden be ginnen le Washington do besprekingen lus- schen de Amerikaansehe deskundigen te Parijs cn liet Witle Huis. Te Washington wordl naar aanleiding van berichten uit Parijs nogmaals ver klaard dat de Vereenigde Staten nooit zullen toestaan dal verband gelegd zal woTden tusschen de Fransche schuldenoveretu- komsl en de schadevergoedingen. o STRESEMANN's REDE. BERLIJN, 25 Juni (Wolf). De „Tag" zegl in zijn commentaar op de rede van dr. Str=- semann dat de minister zich er voor heelt behoed de onvoorwaardelijke ontruiming van het Rijnland als conditie le stellen voor de aanneming van hel Young-plan. De „Deutsche Allgememe Zeitung" vraagt zich af of Stresemann's woorden ..geheel Europa loopt gevaar een kolonie le worden van degenen die gelukkiger geweest zijn dan wij niet een onvriendelijkheid tegenover Amerika zouden beteekenen De Deutsche Tageszeitung" schrijf!ook in de kringen zijner eigen coalitie-vrienden oogstte de minister volstrekt niet uitsluitend vreugde, volle instemming. Hel Berliner Tageblatt zegt naar aanlei ding zijner rede: Het Europa van gisteren, welks laatste woord het verdrag van Ver sailles was, is dood. Het nieuwe Europa begint te leven. LONDEN, 23 Juni. (V.D.5.; De rede, die dr. Stresemann gisteren in den Rijksdag hield, wordt door de Engelsche ochtendbladen uitvoerig cn op opvallende plaatsen gepu bliceerd. De „Times" schrijft, dat de opmer kingen van Dr. Stresemann over de controle, hetzij door het binnenlandsch-politieke ka rakter, dat de redevoering had. hetzij doo- de opwinding van het oogenblik, ai en toe met elkaar in tegenspraak waren. Het eerste gedeelte, waarin Stresemann hierover sprak, vestigde den indruk, dat van e'en bespreking over het instellen van een commissie geen sprake zou kunnen zijn. terwijl het volgend- gedeelte betrekking had op een permanente commissie. De Berlijnsche correspondent wijst erop, dat zulk ten commissie nooit een verzoeningsinslrument zou kunnen zijn maar een voorwerp van ergenis, Men kan in geen geval verwachten, dat de Duitsche regeenng den Rijksdag een ontwerp zal voorleggen, waarin sprake is van perms- mente controle, in welken vorm dan ook. AMERIKA's GEZANT TE BRUSSEL. WASHINGTON, 25 Juni. (Reuter). De AmerikaanscJie gezant te Brussel, Hugh Gibson, zal waarschijnlijk laat in den zomer naar Washington komen om aan president Hoover een rapjrort te overhan digen over zijn besprekingen in Europa. LONDEN. 25 Juni. (Ned. Tel. Ag.l De Ameriknan6dhc gezant te Brussel Hugh Glibson, die tevens leider is van de Ameri kaansehe delegatie in de voorbereidende ontwapeningscommissie, is hier gisteravond aangekomen. o DE ITALIAANSCHE GEZANT BIJ DEN HEILIGEN STOEL. ROME, 25 Juni (V.D.) Heden zal de Italiaansche gezant bij den Heiligen Stoei. Graaf de Vecchi. den Paus zijn geloof.- brieven overhandigen. Na de gebruikelijke plichtplegingen daarbij zal de gezanl een particulier onderhoud met Z.H. den Paus hebben, waarna Graai de Vecchi een be zoek zal afleggen bij den kardinaal-slaals- secretaris Gasparri, waarna hij zich naar de SI. Pieter zal begeven. Aangezien dc woning van den gezant, de voormalige Villa Papa Giulia, nog niet klaar ie en de Vecchi lijdelijk in Holel Moderno woont, zal kardinaal Gasparri daar het bezoek be- j antwoorden. Dezer dagen zullen ook de ge zant van den Vrijstaat Ierland en de nieuwe gezant van Venezuela hun geloofsbrieven] bij den Heiligen Stoel overhandigen. Pe koning van Italië heeft Graaf de Vecchi het grootkruis van de Mauritius-ordc ver leend. o KANAAL ANTWERPEN—LUIK. BRSSEL. 25 Juni (B.T.A.). De „Ving- lième Siècle" meldt, dat de regeering ra den loop van de maand Juli een belangrijk deel van het kanaal lusschen Antwerpen en Luik zal aanbesteden. De werkzaam heden hiertoe, die in het begin van het volgende jaar kunnen beginnen, zullen -1 a 5 jaar duren. o DE STRIJD IN AFGHANISTAN. CALCUTTA, 25 Juni (Reuier). Gemeld wordt, dat generaal Nadir Khan 'n nieuwe overwinning heelt liehaald door het ver overen van het lort Argon, dat de strategi sche stelling lusschen Loghar cn Gardez beheerscht Men gelooft echter, dat de heter uitge ruste troepen van emir Habih Oellah er in zullen slagen de aanvallers terug te wer pen Voorls wordt gemeld, dat Habib Oel lah slcrk verlangd naar de heropening van dc Britsche legatie (e Kaboel. SANDINO GEVLUCHT. MANAGUA. 25 Juni (Reuier). De regee ring van Nicaragua heeft bericht ontvangen dal generaal Sandino, de bekende opstande lingenleider, de Mexicaansche grens overgegaan. o AUSTRALIË—ENGELAND- VLUCHT. SYDNEY, 25 Juni. (Reuier). De Australi sche avialeurs Smith en UIm zijn heden opnieuw aan boord van het vliegtuig ..Se" hern Cross" met bestemming naar Engeland verlrokken. De eerste etappe is naar Derby in Noord-West Australiè. NOODLOTTIGE BRAND. LONDEN. 25 Juni. (Reuter). Te Sunder land heeft in den aigeloopen nacht ee" hevige brand gewoed in een kapperssalon Drie kinderen en een man zijn in de vlam men omgekomen. NOODWEER. DURBAN, 25 Juni (ReuterV In den a'fe' loopen nacht is de stad geteisterd door ee onweder gepaard gaande met een hevig^ hage'lval Dp aangerichte schade. di* ?eC' aanzienlijk is, wordt op een pond sterling geschal In slechts enkele rn nuten waren de straten der stad bedekt me een 20 centimeter dikke laag hagelk^rre

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2