SOPLA Q Cavalier de Grnbben, eig. L. van Reeuwjjk te Hoofddorp. Een premie van 12S,aan„Erna", vader Carlos, eig. J. C. Gehrels te Vijfhuizen. „Frida", vader Adriaan, eig. O. de Kok te Nieuw-Vennep, „Tina", vader?, eig. C. M. Reindera Folmer te Heemstede. „Blisse", va der Peter, eig. O. de Kok te Nieuw-Venep. „Pola d' Ahea", vader Caspair, eig. G. Kort te Hoofddorp. „Calina D' Ahea", vader Cava lier de Grubben, eig. C. A. Gehrels te Am- Btelveen. Een premie van f. 16,aan: „Amme", vader Peter, eig. A. Pruissen te Rijk. „Nelly van Dinteloord", vader Guerrier deFooz, eig. M. A. Geluk te Nieuw-Vennep. „Marga", vader Carlos, eig. J. G. Gehrels te Vijfhuizen. „Flora", vader Alidor van Dierkenstein, eig. A. J. Kort te Hoofddorp. Brand te Hoofddorp. Gistermiddag omstreeks twaalf uur werd do brandweer te Hoofddorp gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken in een schuur staande achter de woning van den vrachtrij der Goozen Zijl aan den Kruisweg nabij Hoofddorp. Z. was bezig met een brandende soldeerlamp de lekke benzinetank van de in de schuur staande vrachtauto te soldeer.»n. Plotseling raakte door de vlam van de lamp de benzine in brand en grepen de vlam men zoo snel om zich heen, dat men het noodig oordeelde de brandweer te waarschu wen, die spoedig met de autospuit arriveerde. Gelukkig was men ar inmiddels in geslaagd om het vuur te blusschen, zoodat de spuit niet in werking behoefde gesteld te worden. Z., die in allerijl nog een in de nabijheid staande gevulde ongesloten bonzinebus had gegrepen om in veiligheid te brengen, kreeg een hoeveelheid benzine op armen en han den ,die brandwonden veroorzaakten. Een aardige attentie. Mede uit dankbaarheid en waardeering voor fien gezegenden jeugdarbeid dien ds. J. C. Salverda, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp, in zpn vroegere standplaats, de gemeente Heino heeft verricht, bracht de Meisjesvereeniging uit die plaats Woensdag een bezoek bij haar vroegeren herder en leeraar in Hoofddorp, alwaar de ongeveer 25 jongedames door den dominé werden te gemoet getreden en op hartelijke wjjze ver welkomd. Voorwaar een aardige en van innerlijke dankbaarheid getuigende attentie van deze vereeniging, die kosten nooh moeite gespaard heeft om haar prijzenswaardig doel te be reiken. In de Ringvaart van den Haarlemmer- meerpolder is weder door vissohers in hunne nelten een tiental goudvisschen gevangen. Het is wel een raadsel hoe deze visschen in dit groote water gekomen zijn en de ver wachting, dat ze zich langzamerhand in het 60000 meter lange water verder zullen ver spreiden. o HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Credietaanvragen afrastering WiLhelmina- park, verbetering hoek Endelaan en beplan ting Houttuin aangenomen na bestrijding 1 oonsverhooging gemeentewerklieden aan genomen Bon» arbeiderswoningen afgeweien. De gemeenteraad vergaderde gisteren onder leiding van -Burgemeester Pont. De heer Vermeer was om gezondheidsredenen afwezig. Na vaststelling der notulen, werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. De verslagen van het Gasbedrijf zijn mede vastgesteld, evemale de rekening en de begrooting van de Gezondheidscommis sie, en het verslag van het Waterleiding bedrijf. De volgende punten waren comptabili- teilsbe9luiten, vergoeding over 1926 aan de bijzondere schoolbesturen en de medewer king aan bet bestuur der RI. Scholen aan de Mariastraat voor den aanleg van olec- trische verlichting en centrale verwarming in deze scholen. Al deze punten gingen vlug onder de hamer door De verordening op de straatbelasling is gewijzigd omdat vroeger geen wegen met een gesloten wegdek bestonden, welke wegen nu onder de belasting vallen. Dei overeenkomst met de gemeente Haar lem in zake toelating van leerlingen op scholen voor buitengewoon onderwijs is goedgekeurd. Het vormen van een klas voor achterlijke kinderen is heel kort ter sprake gebracht. Het verzoek van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel om subsidie is afge wezen. De reserve van het Gasbedrijf is verhoogd tot f. 40.000. Eenige bedenkingen legen het voorstel zijn door den Voorzitter weerlegd. Het voorstel om een overeenkomst aan te gaan met J. van Trigt te Zevenhoven voor de verwijdering van vuilnis is aangenomen. Een perceel bouwterrein aan de Nieuwe Haven is verkocht aan den heer G. van den Bosch ilhier. Het plan is daar een kisten fabriek te stichten. De heer J. de Groot aan de Weerestein- 6(raat kreeg toeslemming een eTker voor zijn winkelhuis te maken en van de rooilijn af te wijken. De credietaanvraag tot afrastering van het Wilhelminapark ondervond eenige bestrij ding. Enkele leden meenden dat het plaat sen van een bord en controle van de politie voldoende zouden zijn tegen het gewraakte euvel. Andere plaatsen zouden dan even zeer in aanmerking komen voor afrastering, en de argumenten voor afsluiting gedu rende den nacht zouden overdreven zijn. Het slot waa, dat het voorstel met 7 tegen 5 stemmen werd aangenomen. Het plantsoen zal nu veel beter verzorgd worden. De aanvraag van een crediet voor de ver betering hoek van den Endelaan en Hoofd straat bij Villa Delta en voor aanleg van een voetpad aan de Oostzijde van de Van den Endelaan vond ook geen onverdeelden bij val. Het eerste kon er mee door, maar het voetpad zou overbodig zijn. omdat er geen druk verkeer i9 volgens de opponenten. De tuintjes worden te klein en de overzijde van de laan langs den Termakweg komt eerder in aanmerking voor verbetering. Dit laatste erkende de voorzitter, doch de kosten van f. 3000 hebben B. en W. weerhouden reeds met een voorstel te komen. Overigens werd 't voorstel warm verdedigd door anderen en aangenomen met drie stemmen tegen. De credietaanvraag voor de beplanting van den Houttuin werd bestreden op grond van de kosten. Het hek om de Wilhelmina- boom zal verdwijnen, de oude pomp blijft behouden als een stuk historie. Er zal ook een bank geplaatst worden, welke oP verzoek van den heer Fijma een herinnering zal worden, van den overleden Burgemeester Wenlholt. Een vraag om het metselwerk uit te voeren in roode steenen in plaats van beton, zal aan den adviseur, den heer Koning te Amsterdam, worden voorgelegd. De firma A. C. van der Schoot is bereid de planten tegen kostprijs le leveren. Het plaat sen van een fontein is niet mogelijk. Hef crediet is ten slotte verleend met een stem tegen. Het Kerkplein is van de Hervormde Kerk in eigendom, beheer en onderhoud door de gemeente overgenomen. Het voorstel in zake het bouwverbod op een perceel van den heer L. Muller werd aangenomen in den zin, dien B. en W. mo gelijk en goed oordeelden. De (oonsverhooging der gemeentewerk lieden en de vacantie-regeiing werden met algemeene stemmen goedgekeurd. De bena ming „handlanger" zat gewijzigd worden. Langdurig is gesproken over het plan van B. en W. tot het maken van een bedrijf van den dienst „Opqnbare Werken" en het aanstellen, van een administrateur. De laatste zal de administratie voeren terwijl de architect den technischen dienst heeft te verzorgen. Gevreesd weid voor twee hoof den in een dienst en ook is betoogd dat het voorstel verder gaat, dan in de commissie voor Openbare Werken is besproken. Dit weerlegde de voorzitter, die het plan zeer aanbeval. Hel voorstel werd ondanks de be denkingen met algemeene stemmen aange nomen. Het verzoek van 28 inwoners om over le gaan tot den bouw van arbeiders-woningen is op voorstel van B. en W. van de hand go- wezen. Opruiming van krotwoningen is ge- wenscht en er loopen onderhandelingen over een belangrijk complex huizen, waar omtrent de voorzitter geen nadere mede delingen kon doen. Na deze mededeeling is besloten lot afwijzing van het verzoek. Na het doen van eenige meedeelingen over vroeger besproken zaken, begon de raad aan de aanvullingsagenda, diel uit 29 punten totaal bestond. De Harddraverij kreeg toestemming onder strenge voorwaarden een cautie van f.250 om de Van den Endelaan te gebruiken voor de harddraverij, terwijl B. en W. nader zul len beslissen over een terrein voor de volks feesten. De heer Jansen was hier tegen. De Vosselaan zal voorloopig niet bestraat worden omdat de gedempte sloot vermoe delijk nog zal zakken. Wel zal hel verslui ven van het zand bestreden worden. Aan den heer Rijnbeek wordt een ter- reintje grond verhuurd als opslagplaats onder zekere voorwaarden. In de rondvraag is gesproken over rom mel op de begraafplaats, zand op de Hoode- doos, de Brouwerlaan. een bocht in de Oude Beek, vervuilde slooteinden en de sloot bij Treslong. De collecte op den Zonnestraaldag heeft f. 160,opgebracht, een bedrag dat veel hooger is dan verleden jaar. o KATWIJK. Onder groote belangstelling is alhier opgericht een afdeeling van de Liberalen Staatspartij „De Vrijheidsbond". Tot Voorzitter werd benoemd Dr. G. C. A. van Dorp.' Secretaris is Mr, J. Schoonenberg. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Door leden van de Anti-Reyolutionaire Propagandaclub zijn gelden ingezameld, ten einde de onkosten te bestrijden, die verbon den zjjn aan het voeren van propaganda voor ae A.R. partij in verband met de a.s. verkie zing voor de Tweede Kamer. Naar we ver nemen, is het resultaat, dat er een strijd- kas is gevormd van ruim f. 80, Zonder hiervoor toestemming te hebben gehad ,zjjn door leden der S.D.A.P. dezer dagen veel propagandabiljetten geplakt op gemeente-gebouwen en ook op panden van particulieren. Dat zulks niet in den smaak nel is begrijpelijk en evenzoo behoeft het met te verwonderen dat alle biljetten al vroeg in den morgen er weer waren afge scheurd. Van belang is het te kunnen meedeelen, dat, naar we uit betrouwbaren bron var- nemen, door den heer Jac. Haasnoot Kzn. q.q. zijn aangekocht van de familie Uittewaal do peroeelen teelland en het weiland gelegen aan den Wassenaarschen weg. Hierdoor is de kans zeer groot dat deze perceelen kunnen bljjven in handen van Katwijksehe tuinders. Nu er zulk een gebrek is aan teelland, is zulks voor de plaats gelukkig. KATWIJK-AAN-ZEE. Waai men zich al aan bedrinkt Gisteren waren F. G. van Delft en M. G. van Groningen met elkaar in gezelschap op ons strand en deden zich dapper te goed aan brandspiritus vermeDgd met kruidnagelpoe der. Het gevolg was, dat ze,zóó onder den invloed flaarvan kwamen, dat ze per bran card naar het politiebureau vervoerd moes ten worden. Daar aangekomen, bleek dat één hunner nog 10 dagen hechtenis of f. 10,boete voor een zelfde feit tegoed had, waarom hij hedenmorgen op transport is gesteld. Het ge val van de overbrenging brach tnogal conster natie te weeg, door dat men meende dat iemand in zee verdronken was. Fantastisch schouwspel op zee. Een heerlijke zomeravond bracht gister- vele personen naar boulevard en strand en tevens om een ongewoon schouwspel gode le slaan Voor den wal kwam een log ger, die voor de 2e maal Ier haringvissche- rij uitvoer nog even een laatste groet bren gen. Schipper G. Guijt seinde met een zestal prachtig heldere lantaarns, wier licht en het silhouet van het schip legen den donke ren horizont fantastisch afstak Men hoorde de bemanning roepen. Voor en achter werd niet lichten gezwaaid. Op het strand liep men ook met flambouwen en zelfs op één punl bij Rijnl. Uilwatering was een groot vuur brandende. Na oen kwartiertje van vriendelijke en hartelijke attentie werden de vuren en lichten gedoofl, de motor aan gezet en "zette het schip koers naar de Noord. Gelukkige reis en tot spoedig weer ziens II Vergadering Herv. Ger. Staatspartij. In de Gemeentezaal hield gisteravond Ds. Boer uit Amsterdam een rode voor de Herv. Geref. Staatspartij naar aanleiding v. Exodus 14 vrs 118. Nadat spr. dit voorgelezen had en in ge bed was voorgegaan, koos hij speciaal oen lekst uit het voorgelezen schriftgedeello het 15e vers, luidende: „Toen zeide de Heere lot Mozes: Wat roept gij lot mij? Zog de kinde ren Israëls dat zij voortrekken". Spr. zeide, djl hij niet was gekomen om een bepaalde politieke rede te houden, maar om U te bepalen b'j het woord Gods in den tekst vervat. Nadat spr. den (akst1 in het bijbelsch- historisch liehti had verklaard, bracht hij deze in verband met de tegenwoordige toe- sland op staalkundig gebied. Home's Kerken, kloosters, scholen en Universiteit hadden alles, behalve de sym pathie van den spreker. Als nu de Hooge Raad ook nog Roomsch wordt, dan is er veel kans dat Rome de oude rechten van vroeger weer op de kerken en kerkelijke goederen laat gelden. De tegenwoordige Regering acht spr. verre van Christelijk cn hij zou wenschen dat in de Grondwet, de wet der tien ge boden werd opgenomen. Alleen aan de eischen in die wet neer gelegd, dienl gehoorzaamd en daarnaar ge regeerd. Art. 36 der Geloofsbelijdenis, het troetelkind der H. G S. werd naar voren gebracht, waarbij het geschil Dr Kuijper— Prof. Hoedenmaker nog in '1 geding kwam. Als (usschenzang weid gezongen Ps. 72 vrs. 1. Hierna sloot spr. met dankgebed. Er werd geen gelegenheid tot debat' gege ven, ook niet om vragen te stellen. Er was zeer weinig belangstelling. i Het zoontje van H. H., Waaigat, wilde in de garage van Franse Co. de auto van zijn vader, die achleTiiit kwam even stut ten, met het gevolg dat zijn onderarm lus- scheh muur en atfftf beklemd geraakte en de pols brak. Dr. Hucling legde een gips verband. Op den Nieuwen Duinweg reed de zoon van A. K., vischhandelaar alhier, mei zijn auto dicht achter de vrachtauto van de aannemersfirma Zwanenburg en V d. Bent, loon deze laatste plotseling moest sloppen. Het gevolg was. dat do vischaulo met vaart onder de vrachtauto terecht kwam en het voorste gedeelte bijna geheel vernield werd. De schade.beloopt meer dan f. 300. die echter door verzekering wordt gedokt. o NOORDWIJK. Duinbrand. Ten Zuiden van hel Radiostation in het Langeveld heeft gisteren een duinbrand ge woed Personeel van het Radiostation heeft dit met vereende krachten welen te blus schen. Niettegenstaande bedraagt de ver brande oppervlakte toch nog pl.m. 100 M2. De politie stelt een onderzoek naar de oor zaak in. De bouw van 22 gemeentewoninge» aan den Boerenburgerweg alhier is gegund aan de laagste inschrijtsler de fa. Zijm Go., te Rotterdam. Gevonden voorwerpen: een sierspeld met groen steentje, een belastingmerk in etui, een gummi kindercape met kapje, een vulpotlood, een gekleurd zijden sjaal, een dames sierspeld met blauw 9teentje en een gouden dameshorloge. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden uitslui tend verstrekt des Woensdags en Zaterdags van 12 lot 1 uur nam. ten politiebureele te Noordwijk-Binnen. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn terugontvangen: Brieven Binnenland: Fa. Fremery en Greeve, den Haag. Briefkaarten Binnenland: M. J. Zanting, Gevers, Adam (Z.). Briefkaarten Buitenland: Wellinghoff Gemishten, Riedenboch; Mej. F. van Wijk, London; G. J. v. Noord, Schwerin; Ilona Molnar, Voori. Utea. Benevens 2 briefkaarten zonder adres. De heer V. alhier heeft bij de politie aangifte gedaan van ontvreemding van een zwengel van een benzinepomp. De polilid stelt een onderzoek in. NOORDWIJK-BINNEN. Mej. v. d. L. werd op den hoek v. Limb. StinimslraatLindenplein door een vier wielig motorrijtuig aangereden. Het voorwiel van haar rijwiel werd totaal verbogen. Het is een wonder te noemen dat haar geen per soonlijk letsel overkwam. De politie stelt een onderzoek in. Tot assistent aan de Openbare School alhier is benoemd mej. L. K. Boksiag te Katwijk. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Voor sommige soorten doet de vorst zich nog danig gelden en i9 de aanvoer aanmer kelijk kleiner dan andere jaren Dit betreft voornamelijk vaste planten en ook Irissen terwijl de Pyrethrums veel hebben geleden door do sterke wind van eenige dagen ge leden. De prijzen zijn ook niet hoog, alleen voor de late Pioenen die nu komen is deze redelijk. Deze gaan van f. 4.50 tot f. 6.40, Juliaantjes f. 0.100.14, Margrietjes f. 0 08 0.15. idem groote f.0 50—0.60, Anjers zijn niet best van kwaliteit, brengen van f 0.100.14 op, Campanulata f. 0.70—0.80, Pyrethrums in meerdere soorten f. 0.55 0.00, Korenbloemen f. 11.40. In don leeftijd van 77 jaar i9 heden alhier overleden de heer J. van Iterson Sr. De heer van Iterson, wiens gezondheids toestand gedurende de laatste jaren veel le wenschen overliet, had zich sinds 1923 uit het openbare leven teruggetrokken, maar bekleedde voordien vele verantwoordelijke posten. Gedurende 25 jaren was hij lid van den gemeenteraad, waarvan de laatste 9 jaren wethouder. Do Gereformeerde Kerk heeft hij onge veer 25 jaren als diaken gediend. Voorts maakte de overledene vanaf de oprichting, ruim 25 jaar geleden, deel uit van bestuur van de Coöperatieve Voorschot bank on Spaarkas en was hij bestuurslid van de Vereeniging voor Ziekenhulp enz. In al deze. en nog in vele niet genoemde functies, verleende de overledene met hart cn ziel zijn medewerking, en verrichtte hij veel nuttig werk. In hem is heengegaan iemand, die zich op velerlei gebied verdienstelijk heeft gemaakt, cn de herinnering hieraan zal bij velen lang blijven voortleven. o SASSENHEIM. Vergadering Oranje-Vereeniging. Gisteravond vergaderde de Oranje-ver- eeniging. De voorz. heette in zijn openings woord de niet talrijke aanwezigen hartelijk welkom en betreurt de geringe opkomst. Dit is voor het bestuur wei complimenteus, daar de alwezigen vertrouwen dat het be stuur de zaken goed zal behartigen, maar ten goed bezette zaal was wel gewenscht. Deze vergadering had in Januari reeds gehouden moeien worden, maar door om standigheden gebeurt het nu, waar veel voor le zeggen is, daar we staan aan den vooravond der feesten, die nu beter bespro ken kunnen worden. Hij memoreert vervol gens de vereeniging sinds de oprichting tot nu en verheugt zich in de grooten bloei. De notulen werden goedgekeurd. Het ver slag van de penningmeester gaf aan ont vangsten ƒ.4869.29 en aan uitgaven f. 4568.20, zoodat er een saldo is van f 301.09; dit saldo' is voornamelijk le dan ken aan de entrée's die den eersten dag f. 260 en den tweeden dag f. 813 bedroegen. De rokoning zal worden nagezien door de heeren P. Potman en J. C. Schram». Het jaarverslag vermeldde o.a. dat het ledental 1185 bedroeg, terwijl er slechts 2 bedankt hebben. De heer L. v. Leeuwen Jr., die als be stuurslid aftrad, wenschte niet meer in aan merking te komen. Als candidaten voor deze vacature worden gesteld de heeren II. v. Dam en J. M. Hoorn. Bij stemming wordt de heer v. Dam met algemeene stemmen gekozen. De voorzitter brengt een woord van dank aan den heer van Leeuwen voor het vele werk, dat hij voor de vereeniging gedaan heeft. Vervolgens kwam i<ff sprake de a.s. feest viering. Hel bestuur dacht een zelfde pro gramma als verleden jaar. Ook de wedstrijd voor auto's. Uit de vergadering kwamen ver schillende wenken: o.a. bij de auto-wed- srijden meer werkzaamheden voor de da- mtes. Bij de volksspelen werd de aandacht gevraagd voor wedstrijden van vliegende Hollanders, en plankrijden per fiets. Ook werd gesproken over een demonstratie van gymnastiekvereenigingen. Ten slotte kwam ook de lijd van het vuurwerk ter sprake. De heer Teem9tra wilde het vervroegd heb ben; er gingen echter stemmen op: het vuurwerk is hel slot van ons feest, dus niet vervroegen. Het bestuur zal een en ander overwegen. Er werd ook gevraagd om ring- rijden mei paard en tilbury, maar dit vond geen gunstig onthaal. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. RECLAME. JVoor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt tabak 6! Burgerlijke Stand. I Geboren: Wijnand, z. van M. Kaptein en| C. van Rossum. Overleden: Hendricus Cornells van detl Meij 19 j. ongeh. Marijtje Kortekaas 71 j,l wed. van A. van der Voet Gerritje v-,M Zuijlen 9 j., d. van W. van Zuijlen en ff| van der Ploeg Gehuwd: Pieter Ciggaar 27 j. en GerriJ Dannijs 25 j. Gevestigd. Mej. C. M. de Kooker, Hoofd» straat 113 van Lisse C. J. Langelaan geb.l Blokker, Hein Baderstraat 10 van Haarlem-I mermeer Mej. A. de Kooker, HoofdstrsJ 225 van Lisse. Vertrokken: J. L. Th. van Nobeien en gel zin van Hein Baderstraat 9 naar Voorhoul Mej. N. M. Rip van Hoofdstraat 22ó| naar Haarlemmermeer Mej. T. W. vaal Nassau van Hoofdstraat 109 naar Voorhrnitl J. Wolvers geb. Kersbergen van Hoofd-I straat 30a naar Woubrugge Mej. M. vaa| Schagen van Tijloosstraat 11 naar Noord-I wijkerhout. De heer J. P. Ducroix Jr. alhier is be-| noemd tot gasfitter aan de gemeente-gas-l fabriek te Velp. 6 VALKENBURG. Hoe een nieuwe achoollccaliteit le bouwen?! Door vermeerdering der bevolking enl volledige doorwerking van het zevende I leerjaar, is het aantal schoolgaande kinde-1 ren zoo toegenomen, dat het schoolbesluurl het volgend jaar wel over kan gaan tot aan-| stellen van een vierde leerkracht. Maar metl deze toename van de schoolbevolking gaat! gebrek aan voldoende lokaliteit gepaard enl zulks is nog een probleem, dat op een op-1 lossing wacht, die, omdat de plaats, waarl de school staat, aan alle kanten ingesloten I is. niet zoo eenvoudig zal zijn. De gemeenle-1 opzichter is aan 't werk; wij zullen maarl afwachten, hoe het worden zal. o VOORHOUT. Bmgerlijka Stand. Gevestigd: J. van Zwol, Heerenlaan 20,1 gekomen v. Amersfoort D. v. d. Voort I en gezin, Teylingerlaan 6, gekomen ran I Lisse A .P. v. d. Berg, Jac. v. Beieren. I weg 39, gekomen van Hillegom J. A. v. Dam, Jacoba v. Beierenweg 21, gekomen van] Leioen J .L. Th. van Nobeien en gezin,! Teylingerlaan 32, gekomen van Sassenheiml G. Kits, Jacoba v .Beierenweg 15, gek. I van Grootegast E. W. A. v. d. Plas,] van Hoofdstraat 98, gekomen van Haarlem] W. Beekman, Jacoba v. Beierenweg 5,] gekomen van Leiden. Vertrokken: P. C. Th. Warmerdam naar I Noordwjjkerhont, Kerkstraat J. M. A. I Warmerdam naar Lisse, Loosterweg 16 P. Slobbe naar IJmuiden-Oost C. M. de I Groot naar Noordwjjk, Nieuwe Zeeweg 551 en Wed. J. v .d. Boogaard—van Dijk naar I Sassenheim, St. Bernardnsgesticht WASSENAAR. Hedenmorgen werd op de Algemeene Begraafplaats alhier ter aarde besteld bet stoffelijk overschot van den ongeveer 25 a 30-jarigen jongeman die j.l. Zalerdag in de duinen levenloos met een 2-tal schotwonden werd gevonden. Een en ander geschiedde van gemeentewege, en onder toezicht van de politie. Ten politiebureele is een foto van den verongelukte aanwezig voor eventueeje navraag en eveneens zijn aldaar aanwezig de op den jongeman gevonden voorwerpen. ZOETERWOUDE. Paard en wagen te water. Toen dezer dagen de melkhandelaar z- d- S., met zjjn paard en wagen, die beladen was met melkbussen, zich over ds overhaal van Allemansgeest wilde begeven, kwam, doordat de overhaal niet vast lag, het ge- heele gerij in de Vliet terecht inplaats van op de overhaal. Een van de knechts geraakte nog te water. Door omstanders werd een en ander op de wal gebracht. Naar men mededeelde, moet reeds eerder een derge lijk geval plaats gehad hebben en eveneens door dezelfde omstandigheden. RECLAME. Bolpoot' is Nederlandsch Fabrikaat Doos 20 cl. Tube 35 et. RECLAME. 2c. In. Xs, kfr^A,v 'f rïïcwietM. 6948 Het leek aanvankelijk dat een der hoofdproducten, de vroege Katwijksehe zand- aardappelen, dit jaar door bet late voorjaar al bijzonder laat Ln den handel zouden ko men, maar zulks valt weer mee. Niet onmo gelijk is het, dat einde der volgende week de eerste vroege aardappelen zullen worden gerooie en dat ook al voldoende bospeen kan worden aangebodan. De Tuinbouwver. K. en Omslr. houdt Maandag een vergade ring waar den datnm van vedlen zal worden vastgesteld.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6