PRIJSRAADSELS. xxxxxxxxx OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. niet gekregen. Wat zal je nu muzikaal worden. Truida van de Ruit Natuurlijk mag jou raadsel ook in de krant, maar dan moet je me eerst de oplossing eens sturen. Die heb je zeker vergeten in te sluiten. Willy de Graaf Als het nu Zondag maar mooi weer is, anders is er niet veel aan om een motortocht te maken. Is het zijspan zoo groot, dat jullie er allemaal in kunnen? Adri Griffioen Jacob weet er niets van. Als je zelf briefjes kunt schrijven mag je met ons meedoen, Leuk. hè, als je bij zoo'n groote familie behoort? Gerra Lekkerkerker Wat kan jij vlug breien, dat je nu het kleedje al af hebt. Is het mooi geworden? Van je inzending kan ik het laatste niet gebruiken, het is veel te moeilijk. Jan en Eempien Wassenaar Hebben jullie veel plezier gehad met den verjaardag van Eempien? Wat leuk, dat jullie een maand na elkaar jarig zijn. Hoe oud is Eempien nu? Stientje Christiaanse Dat zal een feest zijn, als je met je tante naar Noordwijk gaat logeeren. Als het mooi weer is, kun je fijn aan het strand spelen. Jopie Christiaanse Je kan ook moeilijk mijn verjaardag van het vorige jaar weten, want toen was ik nog geen raadsel tante. Maar het is niet erg hoor, Jopie, dat je ge- lukwensch een weekje later is gekomen. Grela de Vries Vroeger ben ik wel meerdere malen in IJmuiden geweest, maar de laatste jaren niet meer. Het is wel een aardige plaats en je kunt er mooie wande lingen maken naar Wijk aan Zee en Bever wijk Het zal je daar wel bevallen denk ik. Mrentje vom Hofe Dat zal een gezellig dagje worden als jullie allemaal naar Kat wijk gaan. Moet je ook weer feest vieren als het „Volkshuis" dertig jaar bestaat? Het drietal Mulder Jullie verlangen ook naar de prijsraadsels. Nu jullie zijn niet de eenigen Alle kinderen vinden het even fijn. Je moet maar aan Nellie vertel len, dat ze nog te klein is om met ons mee te doen. Ze moet zeven jaar zijn en dus nog een heelen tijd geduld hebben. Leny Oostveen Nu je zusje te groot is geworden voor de raadseljeugd, moet jij de oplossingen alleen maar inzenden Wat heb je mooi postpapier en het briefje is zoo keurig geschreven. Op school krijg je zeker wel een hoog cijfer voor schrijven, is het niet? Ali en Gieli van den Berg Gieli is al een heele teekenaar. Die Katwijksche logger was prachtig geteekend. Was dat plaatje voor mijn verjaardag? Marietje Blom Als je weer een nieuw raadsels hebt, mag je het wel weer bij je briefje insluiten. Heb je Zondag gezellig gewandeld? 's Middags was het weer nog vrij goed. Jacob Griffioen Leuk. dat je zelf zoo'n moestuintje hebt. De groenten, die je kweekt zijn zeker voor je moeder. Je boonen zijn al flink groot. En nu allemaal vele groeten van HIL BRALTEN. (De raadsels moeten alle opgelost worden). Voor Grooteren. I. Mijn geheel wordt met 36 letters of 7 woorden geschreven en noemt een bekend spreekwoord. 13. 21, 22, 23, 2, 8 is een groote stad in, En geland. 1-1, 7, 20, 10, 11, 9 is een oude stad in Griekenland. Een 13. 27. 36, 18, 13, 5, 5, 15, 16, 31 is iemand die niet veel uitvoert. Een 28, 30, 31, 29 is een gebouw. Een 26, 6, 24, 25, 35, 36 is een groote stad in Oostenrijk. 12, 17, 19, 35, 34 is een stad in Friesland. 1, 38, 8. 30, 31 is het tegenovergestelde van dik. j Een 4, 5, 32 is een ander woord voor masker. II. Verborgen plaatsen in het buitenland: Heeft boer Japiks u ezels te koop aan geboden? Moet het nieuwe zadeL hier bezorgd worden. Hoeveel graden heeft het vannacht ge- vroTen? Is Jan Staver onaardig tegen u geweest? Laat meneer om een uur of twaalf terug komen. III. Kruisraadsel. Op de beide kruisjeslijnen komt de naam van een plaats in ons land, be kend om haar eigenaardige kleeder dracht. X X X X X s s X X X lo rij een medeklinker. 2o rij de gebiedende wijs van een werk woord. 3o rij een viervoetig dier. •io rij een Javaansch dorp. öo rij 't gevraagde woord. 6o rij een ander woord voor schaal. 7o rij een jongensnaam. 8o rij een boomsoort. 9o rij een medeklinker. Voor Kleineren. I. Verborgen dieren Neen Annie, deze bramen zijn nog lang niet rijp. Wat frischte die mal9che regenbui lekker op! Zijn neef kwam u gisteren tegen op de fiets. Er gaat nu ook geen dag voorbij, of wij hebben veel huiswerk. Heeft Ru ten Have u lentebloemen ge bracht? II. Zet op de plaats van elk kruisje een letter en wel zóó, dat je goede zelfstandige naam- woorden krijgt: X ied X nkt X aan X alle X level X oet X aren De beginletters moeten van boven naar beneden gelezen, den naam van een pro vincie in ons land vormen. III. Men hoort mij in de verte al Omdat ik vroolijk klater. Hoewel ik vaak bij bosschen hoor, Kan 'k toch niet zonder water. Je weet toch wel, dat 'k nuttig ben, Soms heel wat moet bewegen? Alleen aan stilstaan heb ik 't land. Daar kan ik niet best tegen. Me dunkt, je raadt nu zeker al Mijn naam, want ik heet -o- OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VOR'GE NUMMER 1. Met de letter <i. 2. Tamboer. 3. Leeuwerik. i. Dordrecht. 5. Ja, va. Java. 6. Hilversum. 7. De Molen. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Pieter Pont, Riekde Graaff, Johau Ouwersloot, Annie Zaalberg. Neeltje Meul- dijk, Nico van Rijnswou, Dikkie van Dijk, Tenni v. d. Does, Sonna Frens, Antje Koets, Machiel Groeneveld, Riek Pauw, Fi°n Pauw, Kees Pauw. Enny Arnold, Celia Muijzert. Lenie Broeaar, Jo Nagtegaal, Wim van Weerlee. Mijntje Dekker, Nico van Staden, Jacobus Slegtenhorst, Bram Geer- üngs. Jopie van Egmond, Abraham Wijno- bel, Henk de Roo, Willy de Neijs, Koos v. cL Blom, Adrie v. d. Blom, Willem van der Ham, Agatha Braat, Annie van Hensbergen, Henk Boom. Celia Kret, Francien Hemerik, Frans Hemerik, Neeltje van Breda, Jootje lo Wekker, Catharina van Egmond, Marietje Blom Ali van den Berg, Gieli van den Berg, Leny Oostveen, Garda Lepelaar, Rie Lepe laar, Geerlruida Kerkvliet, Johan Mulder, Frederik Mulder, Hendrik Mulder, Ploni Smils. Jan Smits Gr^ta de V?ies, Jopie Christiaanse, Stientje Christiaanse. Hanna Mieloo, Rie Meijer. Greta Meijer. Jan Was senaar. Eempien Wassenaar, Gerra Lek kerkerker, Jacob Griffioen, Adri Griffioen, Jan Evers, Willy de Graaf, Mientje vom Hofe, Annie van Zijp, Anton van de Ruit, Truida van de Ruit, Piet Nieboer, Henk Seijn, Jan van Gijzen, Jan Beekman, Wim van Gijzen, Dirkje Hopman. Martha Schim mel, Beppie de Vos, Nico Kret, Anje de Gel-i der.^ Gerharda Eggink. Christiaan Eggink, Antje van Egmond. Jo Zandbergen. Marietje de Man, Jannie de Water, Bertus Boom, Mina Krijger, Simon Wijnnobel, Corrie Ro denburg Jan Rodenburg. Adrie van Leeu- wen, Tilly van Leeuwen, Nellie Eikei. Janj Nico Gelök, Abraham Harteveld, Jacobus Favier, Marie Favier. Ingezonden door Garda Lepelaar. Ook ontelbaar. A.Heb je al veel visschen gevangen. B. Ik kan ze niet tellen. A.Heb je er dan reeds zooveel B. Ik heb er nog niet één, en daaronï kan ik zo niet tellen! Ingezonden door Jootje de Wekker. JongenHeeft u eem bears verloreL mijnheer 1 Mijnheer: O ja, dat is de mijne, je ben een eerlijke jongen JongenOch, er was tiooh niets in 1 Ingezonden door Greta de Vries. Moeder: Karei, hou jij dien natten han doek even bij de kacihel tot hij droog is Karei: (na een, poos) Mama, als de hand doek bruin, wordt is bij dan gauw droog o Ingezonden door Gerharda en Christiaan Eggink. Een zeldzaamheid. Mevr. A.„Hoe vindt u dat nieuwe ter n eels tuk V' Mevr. B: „Erg onwaarschijnlijk, tweede acte speelt 4 jaar latei- en die iae schen hebben nog hetzelfde dienstmeisje 1'

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14