BINNENLAND. I UIT HET PARLEMENT. Zoekt U Badcostuums voor Dames en Heeren U slaagt bij WAALS S3ÉE2 FINANCIEN. 3EURS0VERZICHT. DE OVERVAL OP CURACAO. HET REGEERINGSANTWOORD OP DE VRAGEN VAN DEN HEER COLIJN. De gouverneur en kapitein Borren blameeren zich. Op de vragen van den beer Colijn be treffende de jongste gebeurtenissen op heb eiland Curasao, heefl de minister van Ko loniën bet volgende geantwoord: Toen de aanvankelijk van den gouver neur van Curasao op 9, 10 en 11 dezer ontvangen telegrafische berichten betref- fendo de in den nacht van 8 op 9 dezer plaats gehad hebbende gebeurtenissen de regeering nog niet in staat stelden zich daarvan een duidelijk beeld te vormen, heeft de minister den Landvoogd den 12en dezer telegrafisch de hieronder vermelde acht vragen gesteld, waarop den 14den dezer de daarop volgende antwoorden zijn ontvangen Hoe is de overval mogelijk geweest? Hoe is het mogelijk geweest dat volledige overval plaate had De overval was zeer goed georganiseerd. Hoofdzaak was snelheid van uitvoering. Tegen halftien redon drie groote autobus sen vod personen, ongeveer tachtig, wat op Zaterdagavond een gewoon feit is, met verborgen wapens met groote snelheid op de hoofdwacht, hebben zich in drie partijen gesplitst en in enkele seconden de wacht nedergeslagen, het aanwezige piket omsin geld en het arsenaal bezet. De aanwezige militairen hebben zich van revolvers be diend voor hun verdediging. Van aanvallen was geen sprake meer. De opstandelingen waren gewapend met pistolen, automati sche geweren, karabijnen en klewangs. Van het garnizoen, honderdzesendertig man sterk, waren aanwezig zes politie- militairen in de hoofdwacht en een piket in rust van 24 man. De dienstdoende mi litaire politie surveilleerde op straat en was over het geflieele stadsdistrict ver spreid. Twee ploegen waren 'buiten dienst en buiten de kazerne. Binnen een kwartier waren de opstandelingen meester van het fort, waarin politie-hoofdwaoht, kazerne en arsenaal zijn ondergebracht. Er kwa men onmiddellijk daarop van alle kanten opstandelingen aan, die zich van wapent «i voorzagen en gedeeltelijk gewapend waren. Kapitein Borren, gealarmeerd, reed per auto het fort binnen, passeerde de linie bij de poort, die vuurde, en viel bij de wacht in handen can de bende. Waren geen rechereheberichten omtrent plannen daartoe en in verband daarmede geen veiligheidsmaatregelen genomen Bij de recherche waren goen berichten Omtrent dit aanvalplan binnengekomen en waren geen bijzonder veMighoidsmaatrege- lcn genomen. Heeft militaire bezetting geen tegen stand kunnen bieden, hetgeen zou moeten worden afgeleid uit het feit, dat omtrent dooden bij overvallers niets bericht? De militaire bezetting, die in het fort aanwezig was, heeft sterken tegenstand geboden, maar beschikte niet over gewe ren, ook niet de dienstdoende politie-mi»- Btairën buiten Dezen, gealarmeerd, snel den naar de kazerne, maar kwamen te laatde toegangen tot het centrum der stad bleken reeds afgezet dotfr handlan gers. Hot is niet bekend hoeveel gewon den de overvallers hadden; dezen, wegge voerd, worden gezocht. Wat is er gebeurd tusschen halftien en halftwaali? Had u bericht gevangenneming Borren halftien 1 Wat geschiedde voor dat tijd stip en welke maatregelen zijn tusschen halftien en halftwaalf genomen ter hand having gezag? Van luitenant Berger ontving fik kort na den overval telefonisch bericht dat Vene zolanen kazerne aangevallen hadden en ik alles moest sluiten. Ik hoorde niets meer (en deed daarom ook maar niets - Red. „L. D.") en kon goen telefonische verbinding krijgen me! politiewacht. Tegen halfelf uur kwam kapitein Borren bij mij op Gonvernements- hnis (vetgedrukte van ons - Red. „L. D.") en rapporteerde dat hij gevangen was en de Vcneeolanen de macht in handen had den alle wapenen genomen Zij hadden hem medegedeeld niets tegen Curasao in zin te hebben en wilden daarentegen spoedig met het stoomschip ,,Maracaibo" vertrekken met medeneming van buit a-an wapenen en munitie. Als wij het zouden veehoeden, lieten zij stad plunderen en C. P. I. M. in brand steken. Advies commandant was: zorjj dat de bende spoedig vertrek!; wij zijn mach teloos en weten niet wat elk oogenblik gebeuren kan; tegenstand is nutteloos. Kapitein Borren is t>oen teruggekeerd. Zij hadden stoomschip ,,Maracaibó'aangewe zen als schip. Tk verzocht toen agent Red D Line het personeel te verzoeken het schip te bedienen en uit te varen. Hooger personeel aanwezig; de bemanning was gevlucht; agent zou maatregelen nemen. Nadien is hulp C.P.l.M. telefonisch aan geboden, tien geweren en revolvers als onvoldoende afgewezen en aangeraden voor eigen veiligheid te waken. Bij elf uur luitenant Berger gekomen, had geen gege vens voor maatregelenkon niet de ver spreide, slecht gewapende militairen ver zamelen voor tegenaanval Een telefoon- mededeeling dat een mitrailleur en enkele geweren in veiligheid waren. Luitenant Berger gaf last deze naai gouvernements huis te brengen. Wat daarna bot tijdstip vertrek „Mara- caibo V' Voor die &r waren kwam kapitein Borren terug met aanvoerder en gewapenden zoo genaamd voor onderhandelen. Er werd ge zegd zorg dat wij vlug wegkomen; wij doen mets verder tegen Curasao; U gaat mede. Ik ben loodskantoor gegaan en last ge geven loods spoed te betrachten. Met klaar maken en bemanning schip, inladen wape nen, munitie, ging veel tijd heen. Ik was gevangen en stond onder bewaking buiten op gouvernementspleinvan maatregelen, door wie ook genomen, tusschen tien ea halftwaalf werd mij niets bericht. De bende en haar leiding. Is bende van overval gekomen of plaat selijk geformeerd, zoo ja, uit welke ele menten Bende is plaatselijk gevormd; de aanvals- troep, de versterking en afzettingsbenden elk afzonderlijk. De aanvalstroep was mee- rendeels vreemde elementen, eerst den vorigen dag per schoener binnengekomen op goede passende rest werd aangevuld door hier gevestigde Venezolanen en ver dwenen weer. Wat is geworden van rest bende Er zijn ongeveer twee duizend op Cura cao reeds een tiental zijn gevangen ge nomen. Zijn aanvoerder en hoofdleiders inmid dels bekend geworden Aanvoerder waa bekend individu, gene raal Urbina, vorig jaar November uitge wezen, na veertien dagen in het fort ge ïnterneerd te zijn geweest na een opstootje in Coro; hoofdleider Naohajdo was ook in Curasao bekend als sportsman. Volgens een aanvullende telegrafiste mededeeling van den gouverneur, moet aangenomen worden, dat door schoe*nws en langs de talrijke baaien van het eiland Curasao wapenen door de bende zijn bin nengesmokkeld Op de vraag of er op kan worden gerekend dat de Regeering maat regelen van blijvenden aard nemen zal om een herhaling van zulke voor ons koloniaal gezag en internationale reputatie smade lijke gebeurtenissen te voorlaomen, ant woordde de minister dat maatregelen van verschillende aard reeds in overweging zijn. De Koloniale Reserve vertrokken. Gisteren vertrok met het s.s. „Amster dam" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. een detachement van de Koloniale Re serve teT sterkte van vijftig man orider bevel van den len luitenant der infanterie L. F. Weyerman naar Ouraeao. De commandant van de Koloniale Re serve, majoor J. J. Barecdse, deed het de tachement tot aan boord uitgeleide en sprak de manschappen daar namens den Minister van Defensie toe, waarbii hii hen een voorspoedige reis, een goed veTbliif op Curasao en een behouden terugkomst toe wen sch te. Vertrek van het detachement Kolonialen. Gistermiddag is uit Nijmegen naar Am sterdam vertrokken een detachement Van de Koloniale Reserve, bestaande uit 40 man, dat zich aldaar naar Curasao zal in schepen. Bij den troep bevinden zich o m. de adju dant Spreeuw en de sergeant Jurcka. resp. voorzitter en secretaris van de R.-R. Onder- officierenvereeniging van het Ned.-Indisch leger „St. Ignatius". Eergisteravond namen de vertrekkende manschappen afscheid van hun vereenigingen. Blijkens berichten uit Maracaibo is ge neraal Urbina. de aanvoerder der Venezo- laansche rebellen bij hun overval op Wil lemstad, met slechts een dertigtal volgelin gen naar de bergen gevlucht. VREEMDELINGENVERKEER. De jaarvergadering te Tilburg. De Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingen verkeer houdt te Tilburg gedurende een viertal dagen een congres. Tegelijkertijd is de jaarvergadering gehouden. Om de groote verdiensten van prof. M. W. F. Treub als voorzitter der A. N. V. V. te erkennen werd van bestuurszijde het voor stel gedaan hem tot eere-voorzitler te be noemen. Bij acclamatie werd dit voorstel aangenomen. Bij de ingekomen stukken, die ter kenni3 werden gebracht, waren aanbevelingen van candidaten voor het hoofdbestuur en ver zoeken der V. V. V.'s van Baarn, Zwolle en Drente om het volgend jaar het congres in haar district te houden. Nadat aan de af gevaardigden gelegenheid was gegeven hun voorkeur voor de aan te wijzen congres plaats uit te spreken, werd Assen gekozen. Het H.B. zal later zijn beslissing in deze bekend maken. Na benoeming eener commissie lot nazien van dc rekening 1929 en goedkeuring van het geldelijk beheer over 1928 had de ver kiezing plaats van vier leden in het Hoofd bestuur. Tijdens de stemopneming werd met de behandeling van de agenda voortgegaan. Zonder discussie werd het jaarverslag 1928 goedgekeurd. Bij de bespreking eener voorgestelde statutenwijziging voerden verschillende af gevaardigden het woord. Ingrijpende veran deringen werden niet voorgesteld. Onder dankzegging aan de commissie van redactie werd ten slotte de wijziging aan- aangenomen. De directeur der A. N. V. V. de heer Van Deventer, deed vervolgens mededeelingen betreffende den arbeid der vereeniging. In het algemeen werd hierbij de propaganda naar voren gebracht. Het werk voor het be houd van natuurschoon werd gememoreerd, benevens de gevoerde actie ter bevordering van handelsbelangen. De heer Van Deven ter had hierbij gelegenheid op geestige wijze de zonderlinge voorlichting der buitenland- sche bladen omtrent Nederland. vooraJ die der Amerikaansche. in het licht te stellen De uitslag der stemming, die vervolgens werd bekend gemaakt, bracht de herbenoe- ming van den heer A. Robertson te Rotter dam en de benoeming als nieuwe hoofdbe stuursleden van de heeren H. Lamsvelt, te Arnhem, G. Houtekamer, te Goes en mr. H. Jordens. te Deventer. De vergadering vernam hierop met groote belangstelling de mededeelingen over het orgaan der vereeniging, de propaganda voor de Noordzee-badplaalsen en over de actie der V. V. V.'s, waarna een geanimeerde rondvraag volgde. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juli 1929, benoemd tot burgemeester van Onst- wedde P. Bergmeijer, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Almkerk; zijn benoemd tot burgemeester: van Yereeke H. C. J. Gunning; van Hoek mr. J. A. van Tienhoven; zijn opnieuw benoemd tot burgemeester: met 1 Juli 1929, van Schayk A. J. Hoefna gel; met 16 Juli 1929, van de Werken en Sleeuwijk en Werkendam W. Beuken kamp; met 24 Juli 1929. vap Hooge en Lagd Mierde J. Goudsmits; met 12 Juli 1929. van Ruurlo A E. van Arkel; met 20 Juli 1929. van Barendrecht J. Bax; met 20 Juli 1929, van Zwammerdam P. Hoogcnboom; met 1 Juli 1929 van Heilo jhr. N. van Foreost; met 2 Juli 1929 van Zuid-Schanvoude ihr A. L. van Spengler; met 19 Juli 1929 van Ooslhuizen C D Kaaskooper; met 13 Juli 1929 van Kattendijke D. de Graaff. secre taris dier gemeente; met 24 Juli 1929. van Wissekerke M. J. Verhorst; met 27 Juli 1929 van Grijpskerke en Meliskcrke 1. .1. de Kev- zer: met 4 Juli 1929 van Woudenberg P. A. G. baron van Heeckeren van Brandsenburg; met 17 Juli 1929 van Meeden H. Hofstee Aukema. secretaris dier gemeente; met 27 Juli 1929 van Limbricht F. .1 J. van Box tel; met 2 Juli 1929 van St. Geertruid E. I H Wolfs, secretaris dier gemeente, met 30 Juli 1929 van Wanssum J. M. II. F. J. ba ron de Weichs de Wenne. VEREENIGING VAN NEDERL. GEMEENTEN Aan het verslag over 1928 van de Ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten, dat ruim 350 bladzijden omvat, ontleenen wij het volgende. Ook dit jaar nam hel aantal leden der Vereeniging toe; het bedroeg op 31 Decem ber 1928 780 gemeenten met 6 970.984 in woners. d.i. 91.4- pet. van het totaal aantal inwoners van Nederland op 31 December 1928. (Op 1 Mei 1929 telde de Vereeniging 865 leden met 7 151.546 inwoners, d.i 93.S pet. van het totaal aantal inwoners). Onder deze 780 gemeenten bevinden zich o.m. alle veertien gemeenten boven 50.000 inwoners; van de 32 gemeenten met 2050.000 in woners zijn er 31 lid en van de 79 met 10 20.000 inwoners. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is voor het studiejaar' 19291930 benoemd tot reclor-magnificus oer Landbouwhoogeschool te Wageningen de hoogleeraar aan die onderwijsinstelling dr G Grijns; is benoemd tot tijdelijk leeraar aan c(e Rijks-hoogereburgerschool te Yelsen J. Spier, te Amsterdam; is wederom tijdelijk benoemd lot leeraar aan de Rijkshoogereburgerschool te Gronin gen F. E. Boerema: is aan J H. Wervelman eervol ontslag verleend al9 tijdelijk leeraar aan de Rijks hoogereburgerschool te Utrecht. De heer W Kerremans. directeur van de ..Pelftsehe Courant", zal op 1 Juli a.s. die functie neerleggen en zich Ie Schoon hoven vestigen als uitgever van de ..Sehoon- hovensche Courant". Benoemd is tot directeur-hoofdredacteur van de ..Delftsche Courant" de heer Herm. H J. v. d. Pol, lot dusver lid van de Hang- sche redactie van het ..Algemeen Handels blad". De gewone audiëntie van den minister van Financiën za! op Maandag 24 Juni a.s. niet plaats hebben. RECLAME. <51 -C&r\ -cC+y^o föcit X*. 's fvi.3 M.W 6886 RECLAME. (Vu omen parlementairen medewerker). DEN HAAG, 18 Juni '29. Samenvoeging der donanebehandeling aan de Deutsche grens. De Eerste Kamer heelt, zooab men weet, hare parlementaire agenda nog niet afge werkt. Er staat nog het een en ander op alvorens z(j haar zomerslaap kan ingaan. Met wat goeden wil kan dat voor den 3den Juli geechieden, doch als het moet. dan zal de Voorzitter er niet voor terugdeinzen de heereD ook na dien gewiohtigen datum sa men te roepen voor de afdoening van wat geen uitstel kan lijden. Maar als men oat wil voorkomen, moet er toch wat har der worden gewerkt dan heden het geval is geweest. Want vandaag is er eigenlijk op ouderwetsehe wijze uitgedrukt, toch wat ge slabakt: er is maar één ontwerp van eenïge bc-teekenis afgehandeld en er moest zelfs nog over gestemd wordenl Het betrof het verdrag met Duitsehland over de samenvoeging van de douane-behan deling aan de grens in het scheepvaartver- verkeer op den Kijn. De bedoeling er van is de in- en uitklaring van Rijnschepen bjj Lobith te doen geschieden in één tempo, zoo- dat er niet eerst moet worden uitgeklaard door onze douane, waarna dan weer de Duitache douane moot inklaren en om gekeerd, wanneer het bij ons binnenvallende •schepen geldt maar dat beide handelin gen zonder stagnatie onmiddellijk op elkan der volgen, wat een zeer belangrijke tijd besparing van eenige uren voor eik schip be teekent. Men zou zoo zeggen, dat daar niets tegen in zou zijn te brengen, maar voor Lobitns hanoeldrijvenden middenstand beteekentdit, dat de schippers niet uren lang voor Lobith zullen liggen, dus niet op hun gemak de noodige en ook wel onnoodige inkoopen te Lobith kunnen doen of wel er een .glaasje bier enz. kunnen genieten, maar dat zij na korten tjjd de reis kunnen voortzetten. Dat is een onmiskenbaar nadeel voor de Lobith- sche winkeliers en om hunnentwil kwamen o.a. de heeren Arntz (R.K.), Hermans (S.D. A.K.) en Smeenge (Vrgheidsb.) in verzet tegen het voorstel, waarbij laatstgenoemde nog voor de schippers speciale nadeelen in een al te vlugge afhandeling van zaken had ontdekt. Do heer Van den Bergh (Vrijkeidsb.) ge voelde voor die bezwaren ook wel iets, maar hü vond er geen reden in om het voorstel af te wijzen. Liever wilde hij, dat de regee- ring eens naging, of inderdaad die bezwaren zoo ernstig zijn en bij bevestigende beant woording overwoog, of de benadeelde win keliers niet op de een of andere wijze waren te helpen. In dien geest diende hij een motie in, waartegen de regeering zich ,bij monde van den minister van Financiën, zeer toe schietelijk betoonde. Overigens evenwel hield de regeering voet bij stuk en zjj vond daarbij steun bij verschillende sprekers, in het bij zonder bij de heeren Anema (A.R.) en Wibaut (S.D.A.F.), die het allerdwaast vonden om niet mede te werken aan een maatregel, wel ke slechte beoogt het internationale handels verkeer te bevorderen en te vereenvoudigen. Wc zouden bjj verWkrping tegenover de buitenwereld een tamelijk dwaas figuur slaan. Gelukkig heeft de overgroote meerderheid der Kamer er evenzoo over gedacht. De tot niet veel positiefs bindende motie van den heer Van den Bergh werd goedge keurd met 31 tegen 8 stemmen, waarbj men de tegenstemmers wel kan beschouwen ais personen, die meenden, dat man de re- geeriag nooit kan aansprakelijk stellen voor schade door een rechtmatige daad harer zijds veroorzaakt. Het regeeringsvoorstal ging er vervolgens door met 34 tegen 6 stemmen. Tegenstem mers waren de heeren Blomjous (R.K.), Hermans (S.D.A.P.), Arntz (R.K.), Smeenge (Vrijheidsb.) en Moltmaker (S.D.A.P.). Na zwijgende goedkeuring van de voorstel len tot wijziging van de Registratiewet, de wei op den accijns op het gedistilleerd en die op het Armbestuur ,is de Kamer tot mor genochtend gescheiden. Dan komt do Ziekte wet aan de orde, dooh vooraf gaat een in terpellatie van den heer Coljn (A.R.) over Curavao. De leider der Antirevolutionairen heeft wel schriftelijke vragen over de ge beurtenissen op dat eiland gedaan en vermoe delijk zou hij daar nog hedenavond antwoord op krijgen, maar h(j gevoelde blijkbaar, dat er nog wel wat te vragen zou overblijven en vaiidaar, dat hij voor alle zekerheid de interpellatie aanvroeg. Na benig tegenstrib belen van den heer Mendels (S.D.A.P.) heeft de Kamer hetn er voor morgenoohtend ver lof toe verleend. POSTKANTOOR LEIDEN. Lijst van onbestelbare blieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terug ontvangen in de 2e hel ft van Mei '29. BRIEVEN BINNENLAND. Quellijnstraat, Amsterdam. Algem. Centr. Drogisten Bureau, Utrecht. Lena Boeslen van Helden. Leiden. Crescent Cie., Eindhoven. Mej. M. Essenberg, Haag, 2 stuks. B. G. Godijn, Amsterdam. Mevr. J. S. Hoevell Lauvy, Haag. N. Hooien, Leiden. W. Hombergen, Heerlen. Corrie van Huik, Den Haag. Mej. E. Kuchler, Wassenaar S .1 Lasonder, En schedé. J. Reen, Amsterdam. Rijks verzekeringsbank, Amsterdam Tabaks fabriek „De Oldehove", Leeuwarden BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Naam onleesbaar, adres onleesbaar Joh. van Amsterdam, Haag Mevr. de Beer. alhier. W. Beij, Amsterdam. Mej. Cor Den Haag. Mej. G. van Dea len, Den Haag. Mej. M Doezer, Utrecht. D Dolstra, Amsterdam. Ma Duiven voorde. Katwijk a d Rijn. .4. van Eg- mond, Voorburg Rika Gordijn. Noord- wijk. Pol Hulshoff. Hengelo (01 Huis Jr., Nellstraat Zuster Kastens, Rijndijk L. v. d Kwack, H. .1. Mulder. Den Haag. D. van Santen, Amsterdam, Fam. J. J, Warnaar, Schiedam. H Wie- nert, Haag. BRIEVEN BUITENLAND. N. H Louwrier, Holtenau (Did.) Da mes Verschuuren. Brussel, 2 stuks BRIEFKAARTEN BUITENLAND. J. H Allaarl. Paris. Liesel Eijmael, Dauw Eifel. H. H Schliebs, Oberhausen. Schuulowics. Meran. 2 Briefkaarten zonder adres. Hieronder behooren ook poststukken, DE ENKA-GLANZSTOFF- COMBINATIE. Voortaan: Algemeene Kunstzijde Unie Ten einde nadeelige concurrentie uit schakelen, en de technische en écono Sche capaciteit te verhoogen, en ook ter vordering van verdero consolideering verhoudingen op de kunslzijdemarkt, hi ben de besturen der Ver. Glanz9loilci bri»ken A. G. en de Nederlandsche Kui zijdelabriek besloten onder handhaving juridische en economische zelfstandighi een gemeenschap van belangen aan te ga. Een formeele fusie was niet mogeii daar de bedrijven der beide maatschappi iu verschillende landen gelegen zijn deze aan verschillend recht onderwoi. zijn. Derhalve werd, om do beoogde bei gengemeenscliap mogelijk te maken, weg van hot vrijwillig omruilen der aande len van de beide maatschappijen gekozi Na grondige bestudeering van alle zi daarbij voordoende juridische en econor sche gezichtspunten kwam men tot het sluit de Hollandsche maatschappij juridische basis van de gecombineerde dernemingen tè kiezen en dientengevo aan de houders van Glanzstoffaandeei een aanbod tot ruil hunner aandeeien gen Enka aandeeien le doen In overs stemming met deze hoofdlijnen is een i langengemeenschapsovoreenkomst gemaa die aan dc goedkeuring van de algemei vergadering van aandeelhouders der be maatschappijen zal worden onderworp nidus het „Hbld." Volgens deze overeenkomst zal de na: der Nederlandsche Kunstzijdefabriek N veranderd worden in dien van Algemei Kunstzijde Unie N.V., terwijl hel kapit verhoogd zal worden ten einde de uitv ring der volgende transacties mogelijk maken. Ie Ruil van negen aandeeien Ver Glai stofffabrieken van te zamen nominaal R 2700 legen 2 Unie aandeeien mei een minaal hedra? van le zamen f. 2000 bi incl. dividend 1929. 2e. Uitgifte van aandeeien na afloop M de termijnen voor omruil gesteld mei van voorkeur voor alle dan beslaande hl ders van Unie aandeeien in verhouding' 1 op 1 lot den koers van 130 pCt. mei dividend over het jaar 1929. 3e Beschikbaar stelling van f 22 millil Unie aandeeien ten einde houders Maekubee aandeeien incl. claim sub 2 noemd. doch excl. dividend 1929 in le rui en voorts om verdere uitbreiding van laneen mogelijk le maken Deze transacties zullen alleen d™ voerd worden indien minstens 15 pCt. Gianzstoff-aandeelen ter omruiling aai boden worden. Hel uitgegeven kapitaal der Unie wni inclusiof hel reeds (hans uitgegeven Ei kapitaal of ca f. 25 millioen. indien i Gianzstoff en Maekubee aandeelhouders ruil hunner aandeeien overgaan in lol f. 125 millioen. AMSTERDAM, 19 Juni. De affaire Beurze was wel grooter dan gisteren, a 09 stemming was er niet op verbeterd, aanbod had op de meeste afdeelingen de ov( hand zoodat over het algemeen de koeraj op lager niveau kwamen. Tegen bet trad eenige verbetering in. Ben gunsaj uitzondering vormden de Stokvis-waarden,® gevraagd waren op het bericht dat de w cbligatieleening F urn ess Sdshirs zal wordj omgezet in een 41/3 pet. en dat alsdan t oe rentebetaling een aanvang zal worden maakt. Het spreekt vanzelf dat de obligatj het meest van dit bericht profiteerden, zoodoende een flink .avance in de ws' konden sleepen. Kunstzijde waarden bepj na prijshoudende opnening terug. Marganflj Unies en Calvé's moesten zich verliezen f troosten, evenals aandeeien Accoust:ek. roi aandeeien waren hooger dan gisteren. r| lipsaandeelen konden zich na een ongea meerd begin iets herstellen. Gas-Maatsc&aw verkeerde in herstel. Tabakken hadden kalme markt. Deli-Balavia's liepen na 'n vaste openijl iets terug. Senemba'9 na flauwer openjj naar boven. Oliewaarden waren aangebonej en bewogen zich dienovereenkorns 1 Scheepvaa£l-aandeelen waren eerder ie'0 «J ger Op.de Mijn afde"elmg moesten °oe zich aanvankelijk een verlie9 £elro09^_ doch liepen later een tiental procenten Amsterdam-Rubbers werden ex n' hooger genoteerd. Suikerwaarden tjl vast in verband met bet aantrekken Cuba-noteeringen. Amerik. Fondsen verwaarloosd. Prolongatie" 5 pet. WISSELKOERSEN. Engelanri 12.07 1/4; Duitschltnd Frankrijk 9.74 België 34.56: ZwjIk 47.91Oostenrijk 36.—; 66.32 1/2. Zweden 66.75: NoorW'8® 66.37 1/2, New York 2.49 1/16-

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10