RADIO-PROGRAMMA. llende ter zake kundige inlichtingen renken te geven, een geanimeerde discussie werd be- oro over te gaan tot de definitieve op- g der veilingsvereeniging, gevestigd Hoofddorp, met de hoofdbepaling „ver- jt veilen." v samenstelling van het vooploopig be- onderging eenige wijziging. Benoemd >q de heeren G. Anink, W. G-oozen C. Gort, H. School, A. J. van Strien en fnuis, terwijl als adviseur werd be- de heer J. Knibbe. bestuur wensc-hte zich dadelijk van hem opgedragen taak te kwijten door ■frijld de noodige stappen te doen. op- te nieuwe vereeniging, die ongetwijfeld n groote behoefte zal voorzien, in wer- zai kunnen Iredcn. totstandkoming van deze vereeniging, een economisch belang wordt geacht de geheele Haarlemmermeer, wordt verschillende zijden ten zeerste toege- 1. Tengevolge van den langdurigen slren- rinler, die ook in Haarlemmermeer met e werkloosheid gepaard ging, heeft een aantal arbeiders, dat nog niet tot een oisatie was toegelreden, besloten tot verstandi-gen stap over te gaan. et aantal ingeschrevenen bij de werk- leidsverzekering was alhier in het begin dit jaar 850, thans is dit aantal tot on- r 1000 gestegen. De heeren mr Pont, burgemeester der nte Hillegom en mr. Rengers Hora ama, die werden benoemd tot plaats ingend kantonrechter bij het Kanton- bt Haarlemmermeer, zijn op de gebrui- fse wijze als zoodanig geïnstalleerd. - Naar wij vernemen is de toestand van stuurman van de stoomboot „de Volhar- die tusschen dc spoorbrug en de boot field geraakte, nog hoogst ernstig. HILLEGOM. De uitslag van de verloting van Radio- telien op den Bazaar der Herv. Kerk is volgt Titoestel no .1 op no. 10, luidspreker 162. Radiotoestel no .2 op no. 466, preker no. 483. Radiotoestel no. 3 op 568, luidspreker no. 538. Radiotoestel no. no. 879, luidspreker no. 914. Tot onbezoldigd veldwachter is benoemd «er P. van Roode, voorman bij gemeen- ïken alhier. Voor het examen machineschrjjven syst. ïurius" slaagde mej. T. Keijzer, leer- van den heer F .0. van Lierop Jzn., De Gemeentelijke werkverschaffing aan oozen voor het seizoen 19281929 is ani geëindigd. B. en W. stellen voor de van den Ende voor de harddraver^' beschikbaar ta onder bepaalde voorwaarden en een van f. 250,met het oog op het 0 wegdek. ar de volksfeesten zal waarschijnlijk lemeenteterrein bij de Pr. Hendrikstr. "en kunnen worden. De Vosselaan zal kosten aan bestraten 10 en afrasteren langs den tuin der la. ig Co. f.705,Vastleggen van het kost f. 185,—. B. en W. laten aan den over, wat besloten zal worden. Ingeze- hebben geklaagd over het verstuiven iet zand op da gedempte sloot. Het verschil met C. Rijnbeek over "r hem gehuurde gemeenteterrein aan ven voor opslag van riet is opgeheven, wordt voorgesteld het terrein weder- '•e verhuren tegen f. 50,per jaar bij 'tbetaling te voldoen terwijl een waar- gestort moet worden. Geslaagd voor liet examen L. O. mej. - Koning, alhier, van de De Costa Aschool te Haarlem. katwijk aan den rijn. van Burgerwachten „Duinland". ,criag hield de Kring van Burger en „Duinland" een vergadering in een alen van het Raadhuis te Katwijk aan %i. Aanwezig waren commandanten, rsleden of afgevaardigden van de 'achten te Voorschoten, Valken- Oegatgeest, Wassenaar. Leiderdorp, k en Rijnsburg. De voorzitter, burge- J. Schokking leidde de vergadering, woord van welkom verzocht de Jkr lezing der notulen van de vorige ring. Deze werden goedgekeurd en den heer Schrassert Bert te Voor- dank gezegd. Eerste punt van be- was het vaststellen der datum van blonden Kringwedstrijd en de regeling Besloten werd deze wedstrijd te op Dinsdag 30 Juli te beginnen n.in. Bij loting was de volgorde: 1. Valken- 2 Oegstgeest, 3. Voorschoten, 4. Lei- 5. Rijnsburg. 6. Katwijk, 7. Wasse- Wloopig werden opgegeven- in A I n B 9 vijftallen, in C 8 vijftallen, '■amen der vijftallen zullen uiterlijk moeten zijn opgegeven aan den De commissie tot aankoop der zal bestaan uit de heeren Schras- H de Vries, J. de Koning en Haas- '°or ieder korps zullen 3 prijzen be- zijn. Mogelijk dat ook nog medail- ^hikbaar komen. Het iedenlal der "aagt momenleel 832 leden. Dan zal vrije baan een wedstrijd gehouden 'eder lid zal 2 series mogen' schis- ^commi«8ie tot regeling zal bestaan Muur der Kring. '5 werd nog vastgesteld den datum voor den te houden Mass Blanche Bekerwed strijd. Vorig jaar won Oegstgeest dezen beker welke door de Egyptian Cigaretten Maat schappij werd beschikbaar gesteld en drie maal achter elkaar of vijfmaal in het ge heel gewonnen moet zijn om in het bezit hiervan te komen. Deze wedstrijd zaü ge houden worden op Dinsdag 3 Sept. n.m. 2.30 uur. Ook dan zal er een vrijebaanwed- strijd aan verbonden worden. Nog enkele zaken dezen wedstrijd en huis houdelijke aangelegenheden den Kring be treffende. werden besproken waarna de voorzitter de vergadering 9loot. Voor acte L. O. slaagde aan de R. K. Kweekschool ..Marienburg" te 's-IIertogen- bosch, Annie .Oudshoorn alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. Een treurig verdrinkingsgeval. Gistermiddag was er een treurig verdrin kingsgeval aan hel Prins Hendrikkanaal. Een vijf en een halfjarig zoontje van Jb. v. Beelen, Secretaris Varkevisserstraat No. 5, was al spelende met een z.g. „vlootje", een eigen gemaakt scheepje, te water ge raakt. Het was op de aldaar in het water liggende masten gaan staan en door de gladheid waarschijnlijk uitgegleden. De politie kreeg van het geval kennis en begon direct met het dreggen, doch door de groote massa hoepels, netten, touw, ijzer en blikwaren die in het water lagen, werd een en ander zeer bemoeilijkt, zoodat het bijna een half uur duurde, alvorens het kind gevonden werd. Direct werd het per brancard naar het politiebureau gebracht, alwaar dr. Cleve- ringa langen lijd door kunstmatige adem haling trachtte de levensgeesten wederom op te wekken, doch helaas zonder resultaat. Nadat de dood geconstateerd was, werd het lijkje per brancard naar de ouderlijke woning gebracht, waar een kolossale ver slagenheid heerschte. Voor de familie in derdaad een diep-smartelijke gebeurtenis. Een lijk op het strand gevonden. Door den lieer W. H., uit Scheveningen werd Zaterdagmiddog, die per motorfiets langs het strand kwam, aan de politie al hier kennis gegeven, dat hem door den heer Fr. R student te Leiden, was medegedeeld dat tusschen paal 90 en 91 aan de strand- reep in de duinen een lijk lag van een als heer gekleed persoon. Nadat de politie van het geval in kennis gesteld was, trok deze er direct op uit en vond, ongeveer 500 meter voorbij de Kat- wijksche ban, dus op Wassenaar's grondge bied, het aangeduide lijk. Het verkeerde reeds in kennelijken staal van ontbinding en was van iemand van omstreeks 25 a 30 jaar. Hoogst waarschijnlijk is zelfmoord de oorzaak. Het lijk vertoonde twee hoofdwon den. waarschijnlijk veroorzaakt door twee schoten uiL een repeteer Walter revolver- var. klein kaliber, die naast het lijk lag en waarop nog drie scherpe patronen zalen. Het was gekleed ii^ bruin, roodgestreept modern costuum, had donker achteroverge kamd haar, bronskleurige wollen sokken, lage bruine schoenen, bruine das met witte stippels (zelfstrikker), geblokt wit overhemd met smal dubbel boordje. Onderkleeding ontbrak geheel. Op het lijk werden gevon den een zakmesje en een revolvertasch. Na opgemaakt procesverbaal werd het lijk gekist en op last van de Wassenaarsche po litie (die inmiddels mede ter plaatse ver schenen was) naar Wassenaar vervoerd De identiteit van het lijk is nog niet vastgesteld. Voor de zending werd gecollecteerd f. 12.50. Ds. Rutgers ontving f. 1 voor het zelfde doel en een zelfde bedrag ter vrije beschikking. Naar wij vernemen hoopt hier Woens dag 19 Juni a s. voor de Hervormde (Gere formeerde) Staatspartij te spreken ds, G. Boer van Amsterdam. Voor nadere bijzon derheden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. NOORDWIJK. Raadsagenda. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 21 Juni a.s. des namiddags te 2 uur. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Uitslag aanbe steding betegeling Schoolplein, Trap Wa tertoren en vernieuwing Molenstraat. 3. Standplaats rijwielen. 4. Gemeenteverslag 1928. Adres bewoners Lange veld om aan sluiting van electr. licht. 6. Benoeming commissaris Spaarbank. 7. Toetreding lid van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland. 8. Subsidie aan de af deeling Noordwijk van de Ver. ,,Het Wit-Ge1ft- Krui6. 9. Vergunning aan Tlh, J. van Went tot verbreediin.g van den toegang tot zijn garage over de trambaan aan de Huis ter Duinstraat. 10. Autoparkeerplaats aan den Zuid-Boulevard. 11. Plaatsing va-n banken aan den Zuid-Boulevard. 12. Plan bestra ting gedeelte Zeestraat. 13. Voorstel be strating gedeelte Schiestraat. 14. Wijziging van de rooilijn in de Van Linibiiyg-Sti ram straat 14a. Verbetering hoek Van Lim burg Sri rum straat, Douz a straat, Pické- straal, met aankoop grond van J P Trompert. 15. Uitvoering art. 3 dor Rrf- verordening. 16. Wijziging verordening op de Openbare Lagere Scholen. 17. Begroo- tingswijzi'iging 1928 No. 6 en 1929 No. 3. 18. Reclames Hondenbelasting. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia. D. van A. J. Smit en D Duivenvoorden Clazina Jo hanna Petronella. D. van W. L Th. Alke- made en J P. Buschman Alida Maria. D van A P. van der Plas en A..A. War merdam Hendricus Jeroen, Z. van M. G. van Schie en C. M. Hoogervorst. Ondertrouwd: Jan Bedijn 26 j. en Trijntje van Duivenboden 26'j. Wouter Johannes Kruijer 20 j., te Haarlem, en Jannetje Vlie land 21 j., te Noordwijk. Getrouwd: P. Vink 24 j. en J. G» v. d. Kamp 22 j. IJ. Kromhout 25 j., Ie Rijns burg, en L. Leenheer 18 j. te Noordwijk. Overleden: Johanna Cornelia Smit, 1 dag, D. van A. J. Smit en D. Duivenvoorden. Ingekomen personen: II. E. Hufken, geb. Trommels, van Venray, St. Mariage- sticht, Langeveld 29K. Th. Muller, idem idem C. J. Born, idem, idem H C. M. Gerretsen, idem. idem J. Togni, idem, idem M. E. Frerichs, van Den Haag, idem Th. J. Monde, van Zutphen, idem N. •T. van Rossum, los werkman, van Noordw.- hout, Langeveld 18 W. Timrott en fam volontair manége, van Zandvoort, Koepel- weg 1 A. J. Lang, dienstbode, van Bla- ricum, Zuid Boulevard 36 J. A. v. Eeden, van Noordw.hout, Heerenweg 43 H. W. Betram en fam., meubelmaker, van Leiden, Julianaweg 31 A. G. Beune, roligieuse, van Heythuysen, Pickéweg 16 G. L. J. Brandt, kellner, van Leiden, Hoofdstraat 67 M. J. Boting en fam., arbeider, van Ha- zerswoude. Julianaweg 31a J. Willschi. dienstbode, van Den Haag, Rembrandtweg 9 J. Ravensbergen, geh. met L. Sleijser) van Rijnsburg, Wil hel min astraal 62 M. P Stoffen, geb. Duif, van Rotterdam. Hoofd straat 63 C. J. H. Bekkering, dienstbode, van Oegstgeest, Zeestraat 13 C. Hoekstra, huishoudster, van Amsterdam, Nic. Barn- hoornweg 23 A. G. Minnebruiker, dienst bode. van Rotterdam. Pickéweg 35 H. J. Visser, chauffeur, van Leiden, ,T. Kroonsweg 76 J. Nieuwkerk en fam arbeider, van Tjenhoven, Klei 1 G. W, Hoogteijling, tuinman, van Gorssel, Offemwcg 9 Th. Kauszen, lied. Lunchroom, van Haarlem, Noord-Boulevard 2 J. J. Taskin, onder wijzer. van N'oordwijkerhout, Kerkstr. 85 L. Wijnands en fam., gemeentewerkman b. d. A'damsche Water!., Langevelderlaan 28c H. van der Geer, geh. met G. J. Null kes, van Voorhout, Langeveld 19 A. van der Zalm, bloemistarbeider. van X. Amerika Schev.straal 33 Cl. II. Vrolijk, leerl.-ver- yjleegster, van Veur, Dr. Mr. W. v. cl. Bergh- stichting F. Hoek, geh. met C. Vink, van Katwijk, Afor. van Roycnslraat 34 M. van den Assem, verpleegster, van Den Haag, Dr. Mr. W, v. d. Borgh-Stichling Vertrokken personen. J. C. H. van Urk, verpleegster, naar Den Haag. Zuidwal 83 P B. G. den Hollander, dienstbode, van Leiden, Rodenburgerstraat 3 E. B, Mol, leerl.-verpleegster, naar Den TIaag, Zuidwal 83 L. Meiland en fam.. arbeider, naar Noordw.hout, Hceronweg 180 N. J. van Rossum, los werkman, idem, idem .1. Ch. OffemborgGelton, naar Woensel. Rijks- krankzinnigengost, J. M. van Hassol. ver pleegster, naar Rotterdam, De la Reijstr. 3a T. van den Berg, dienstbode, naar Hille gom, Pr. Hendrikstraat 12. r(j o 1 I 'loq: 1 NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Fredërik, z. van F. Bo1- dir.g en E. M. Sinkeldam Carolina, d. van TI. Duivenvoorden en M. G. Elemans Jo hannes Petrus Adrianus. z. van P. C. van Haaster en A. C. Warmerdam Garolus Petrus, z. van A. .1. Berkhout en A. M. v. cl. Waard Gatharina Barbara, d. van C. G. Hulsebosch en G. J. Beelen Geertruida Hennina Maria, d. van J. Remmcr9\vaal en G. A. A. M. Berkhout. Overleden: Wijnandus Engehnundüs Da- men 6 weken Adrianus van Haastcr 61 j echt: van Agatha Verdegaal Johannes Duivenvoorden 6 j. Huwelijks aangiften: Cornelis van Die pen 27 j. te Zijpe en Maria Margaretha Jo hanna v. d. Burg 22 j. alhier Hendrikus Bernardus Lanrpe 21 j. Ie Hillegom en Maria Petronella Overmeer 21 j. Gerardus Willemse 55 j. te Uitgeest, wedr, van P. Stuifbergen en Margaretha Goosen 47 j. wed. van H. van der Holst, alhier. Gehuwd: Johannes Hoogkamer 24 j. en Maria Jerona v. d. Berg 20 j. Albertus Petrus Koemans 29 j. en Johanna Duiven voorden 24 i Gerardus Petrus v. d. Berg 28 j. en Maria Wilhelmina Duivenvoorden 26 jaax. LISSE. Groote belangstelling tijdens de voerveiling. De C'oop. Vcihngvereenigin-g H.B.G. (G.A.) alhier, hield nogmaals een voorvei ling, waarvoor zoo'n groote belangstelling bestond, dat allen niet geborgen konden worden. Velen maakten buiten hun noti- tie's en meermalen kwam het ,,mijn" uit de open lucht. Wij noteer en de volgende prijzen Elisabeth 12 op f. 4.50, 11 op f. 3.60, Bartigoin 13 op f. 5.30, 12 op f. 5, Pride wt Haarlem 12 op f. 4, W>1. Copland 12 op f. 7, Sanders 11 op f. 2.90, Clara Butt. 11 op f. 3.10, Rauwenhoff 12 op f. 4.90, Le Notre 12 op f. 5.50, La Candenr 11 op f. 4.25, The Sultan 11 op f. 3.20, La Tulip e Noire 11 op f 4.30, Witte duo Z. 10 f. 2.30. La Reine Max Z. 11 f. 4.50, La Reine Z. 10 f. 2.20, Prins van Oostenrijk Z. 12 f. 5, 11. f. 4.50, 10 f. 3.10, Verm. BriHant Z. 10»* f 6. Gele Prins Z. 13 op f. a.60, Mac Kinley Z. 1 lop f. 4.20, Thoumesoll 8/9 f. 4.40 Cour d'Or Z 10 f. 5.40. Theeroos 12 f. 4. 11 op f. 3.20. Murillo Z. 12 f. 3. 11 f. 2.70, 10. f. 2.10, 9. f. 1.40, Ing. Yellow 10 op f. 3, 9. f. 2.20, Parq. gemengd 9 f. 2.10, Wilmott 10 f. 3.20, Gele Roos 10 f. 2.90%, Croc. Wit 6'7 f. 2.30, Blauw 6/7 f. 2.10, Witte druifjes 5V& op f. 4, Ir ie Imperator 7/8 f. 2, 6/7 f. 1.10. Cajanus öl/2 op f. 2, Poët. Om at us 400 p/ra. f. 2.80, Poët. gewoon 9/11 f. 0.75. Barri Consjr. 10/12 f. 1,30, Master Peace dw f. 4.40, Bic Victoria 200 p/m. f. 8.10. Plant goed per H.L. Wil. Copland ond 11 f- 97, Clara Butt ond. 11 f. 41. Pride of Haarlem ond. 12 f. 60, Gretchen ond-, ll f. 40, La Tristesse ond. 12 f. 67, Bartigon Ond. 10. f. 80. Sanders ongeraapt f. 61. ond. 11 f. 52 ond. 10 f. 44, Rauwenhoff f. 82, Tonmaye f. 60, La TuL Noire f. 75, Elisabeth ond. 10 f. 68, Wil. Pi/tt ond. 11 f. 85, Roi de Islande f. 145, Sierraad van Flora f. 56, Rev. Ew- bank ond 12 f. 55, Petrus Hondius f. 82, Panorama f. 75. Cour d'Or ond. 8 f. 75, Murillo ond. ll f. 50, Salvator Rose f. 103, Vuurbaak f. 124, Diana ond. 11 f. 40, CouL Cardinal f. 145, Proserpine f. 180, Grand due onger. f. 226, ond. ll f. 216, Artus f. 52, La Reine f. 65, Oostenrijk f. 107, Flamingo gev. f. 132, Ing. Yellow ond. 10 f. 58, ond, 9 f. 51. Iris Hart Nibbrig ond. 6 f. 126, King of the Bleu ond. 1 f. 63. Imperator ond. 6 f. 135, Crocus Brunow f. 226. Sir Walter Scott f. 270, Geel f. 387 per K.G. Elt. Albino f. 16, Nareis Victoria f. 0.58, Croesus f. 11.50, Arnatua f. 0.30, von Si on f, 0.30, Horsfieldi f. 0.31, Empress, f. 0.45. Emperor f. 0,33. King Alfred f. 0.96. Sir Watkin f. 0.34, Mad. Plemp f. 0.34, Alba tros f 0,35. Br. Ohenbourgh f. 0.92. o RIJNSBURG. De heer X van Egmond Wzn om meen te-opzichter alhier, heeft legen 1 Jll'i als zoodanig eervol ontsla® aangevraagd. De heer v. Egmond heeft vanaf 1908 deze functie zeer ten gem egc zijner superieuren vervuld. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Brussec. Rijnaburg en E. Verhaar A. Oosterlee en M. Versteegen Zoeterwoude W. Oosterlee en E. W. J. Versteegen, Zoeterwoude, Alhier is opgericht een afdeeling van den Chr, Land- en Tuinbouwarbeidersbond. Als bestUnr is gekozen de hoeren II. Booy, voorzitter; Jac. Korpershoek, secr. en D. Doldersum, penningmeester. Aanvankelijk traden 10 ledon toe; een getal dat nog wel voor uitbreiding vatbaar is. o VOORSCHOTEN. JUBILEUM J. A. LAMBOO. E^n plichtsgetrouw ambtenaar. Het geheele raderwerk van de gemeente dienst was Zaterdagmiddag voor een korte poos stilgezet, maar gélukkig niet wegens onheilen, integendeel, het bewijs zou gele- vord worden, dat alle ambtenaren, vanaf den Burgemeester tot aan den jorigsten ambtenaar, getuigenis wilden afleggen van een gevoel van saamhorigheid. Daartoe waren alle ambtenaren in het gymnastieklokaal samen gekomen, waar omstreeks 12 uur, de heer J. A. Lamboo met zijn echtgenoote en oudste zoon door den heer A J. Turion, gemeente-opzichter werden binnengeleid nadat zij per auto van hunne woning waren gehaald. Toen zij de voor hen bestemde zetels hadden in genomen, richtte Burgemeester E. Vernëde, die vergezeld was van de beide wethouders, zich namens het gemeentebestuur tot den jubilaris, cr op wijzende dat het geheele ambtenarencorps aanwezig was, niet alleen omdat één van hen zijn 25-jarig jubileum vierde, maar omdat, er in het corps een geest heerscht van saamhorigheid, wat een verheugend feil is, Ook het gemeentebe stuur, aldus spr.. heeft gemeend niet te mogen ontbreken, want wat zou het ge meentebestuur zijn zonder op plichtsge trouwe ambtenaren te kunnen steunen. Spr. herinnert zich nog goed. dat de ju bilaris werd aangesteld, 25 jaar geleden. Hij werd gekozen uit 5 personen, die waren voorgedragen. Ge waart een ijverig en plichtsgetrouw ambtenaar. Vervolgens over zag spr. in vogelvlucht de groei van de ge meente-reiniging 25 jaar geleden een krui wagen, vervolgens een wagen met een hond, waarover geklaagd werd in een blaadje voor dierenbescherming, daarna een wagen met een paard, dat ook nog wel kuren had en zelfs wel eens met de kar te water ging en ten slotte een auto. Hieruit kunnen wij den groei der ge meente bespeuren en de verandering, maar gij Lamboo zijt niet veranderd. Door uw opgewekt humeur hebt gij met uw beste krachten de gemeente gediend en ook ge toond met jDersoneel te kunnen omgaan, de laatste jaren als chef der werkverschaffing. Dit alles wordt op hoogen prijs gesteld. Na dat spr. den jubilaris had toegewenscht. dat hij nog vele jaren in dienst der gemeente mag zijn in het bezit van vrouw en kinde ren, overhandigde hij hem namens het ge- meentebstuur een gratificatie in envelop. Vervolgens werd de jubilaris toegespro ken door den heer A. J. Turion. gemeente opzichter. Namens alle ambtenaren der ge meente bood spr. hem een stoffelijk blijk aan op dezen dag. Onder de vele functies, aldus spr., verzorgt gij ook het uurwerk in den toren. Spr. hoopt met de overige ambte naren dat de jubilaris nog vele jaren de hoofdklok mag opwinden en biedt hem een mooie pendule met coupes aan, vergezeld van een album, bevattende de namen der schenkers. De oudste zoon dankte namens zijn va der voor de goede wensehen en de ge schenken, waarna allen gelegenheid kregen den jubilaris de hand te drukken. Ten slotte werden enkele ververschingen aangeboden. Onder de aanwezigen werden ook nog opgemerkt als oud-ambtenaren der ge meente, Mevr. Ohlman cn de heer C A. Paap. „Het eigen huis". Nieuwe zaal door de Jozefsgezeïlen pebouwd Zaterdagmiddag bad alhier een bijzondere plechtigheid plaats op het terrein nabij de R. K. kerk. alwaar het R K Vereenigingv gebouw f*taat Aan dit gebouw wordt door de Josefs- gezellen een nieuwe zaal gebouwd. Deze zaal, waarvoor het R. K. kerkbestuur do materialen beschikbaar 9telt, wordt gratis gebouwd door de leden der gozcllenveTceul- ging in hunne vrije avonduren. Zonder daarvoor ook maar eenig loon te ontvangen werken de gezellen na volbrachten dagtaak onder deskundige leiding aan hun eigen huis Alle leden werken mede en het ee- bouw is nu zoover gevorderd, dat Zaterdag j.l de eerste steen werd gelegd door den praeses der vereeniging. den zeereerw. heer P Meijer pastoor der parochie, in tegen woordigheid van den weleenv heer F. Lohman, directeur der vereeniging, de leden van het bestuur en de leden der vereeniging, waarna de leden werden onthaald. Bnrgerljjke Stand. Gebpren: Quiiina Beredina Maria. d. van J M. van dc-r Kooy en J. A. van Egmond. Overleden- Sara Gornelia Oosterlee, echt genoote van M. NV. Smink 17 j. Herman Hcinrich Sctyulte-, echtgenoot van A. M. Konmans 67 j Gehuwd. P. J. van Klaveren 27 j. en M. van Zuidam 21 j. A. Luk 26 j. en A. M. Schrijvers 25 j. J. \Y. van der Pijl 25 j en C. Warmond 25 j. Met ingAng van 17 Juni j.l. is de prijs van de melk met 1 cent per liter verhoogd en gebracht op 1 -l cent per liter. RECLAME. DEN HAAG, ROTTERDAM, Alléén Hofweg 6. Hoogstr. hoek Spui. 6G1S VOOR DINSDAG 18 JUNI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15: Morgenwijding 12.15—2.00: Concert door het AVRO-Kwintel 2 00—2.15: Kook- praatje 2.453.00: Gramofoonmuziek 3.00—1.00: Kniples f.00—5.00: Mic.ro- foondcbutanlen (piano en vocaal duel) 5.307.00: Concert door het Omroeporkest. A. Dirks, bariton 7.007.15 Verkiezings praatje r. d Alg. Wclvaartsparlij 7.15 7.30: Verkiezingspraatje v. d. Vrijheidsbond 7.30 (.Vervolg Concert 8.008.30: Boekbespreking door dr. v. Holk 8.30: Militaire muziek. Concert door de stafmu- zick van het 5de Regiment Infanterie 10.00: Persber. Daarna tot 11.30 Gramofoon- m u ziek. Huizen, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO-uitz. 1 1.3012.00: Godsdienstig halfuurtje 12.151.15: Concert door het XRO-Trio 1.152.00: Gramofoonplaten- concert 2.203.20: Vrouwen uurtje 5.00—700: Gramofoonplatenconcert (Schu bert 7.00— 7.25: Cursus Kerklatijn pas beginners 7.358.00: Cursus Kerklatijn gevorderden 8.008.25: Lezing over: Is de jeugd revolutionnair? 8.259 00: Concert door het KRO-strijkkwartet 9.00 9.45: Carillonbespeling -door J. Vincent van bet Paleis op den Dam le Amsterdam 9.4510.00: Yerkiezingsspeech 10.00 11.30: ConceTt door liet Ilaagsch vocaal ensemble en het KRO-kwartet 10.00: Persber. Daventry, 1562 M. 10.35: Kerkdienst 11.05: Huishoudpraatje 11.20: Gramo- foonmuziek 12.20: Orgelconcert 1.20: Orkestconcort 2.50: Muziekles 3.55: J ransche les 4.05: Orkostconcert 4.35 Wetenschappelijke lezing voor scholen 4.50: Orkeslconcert 5.35: Kinderuurtje 6 20- Gedichten voorlezing 6.35: Nieuws berichten 6.50: Voetbalwedstrijd Enge landZuid-Afrika 7.05: Oude Italiaan- sche liederen door E. Conti, sopraan 7.20 Vacanfiepraalje 7.35: Muziek 7.45: Literaire causerie 8.05: Concert. B. de la Porie-Contra, alt; A. Clayton, tenor, Gers- hom Parkington Kwintet 9.20 Nieuwsberichten (8.208.50 Causerie) 9.35: Muziekles 9.55: Aldershot Taptoe. Militair schouwspel 10.35: ,,Up the stairs", 1-acter van Jeffersen Far- jeon 11.1012.20: Aldershot Taptoe (ver volg). Parijs, ..Radio-Paris", 1744 M. 12.50 2,10: Gramofoonmuziek 4.055.05: Or- kestconcert 6.557.20: Gramofoonpla tenconcert 8.5511.10: Symphoniecon- cert. Orkest en solisten. Langenberg, 932 M. 10.35 en 12.55 Gramofoonmuziek 1.252.50: Orkeslcon cert 6.056.50: Operaconcert. Orkest en solisten 8.35: De Duitsche symphonie. Werag-orkest o. 1. v. dr. Büschkötler. Zeesen, 1649 M. 12.204.50: Lezingen en lessen 4.505.50: Orkestconcert 5.507.05: Lezingen 8.20: Mannenkoor Gau Steüin Pommersche Zangersbond. Kna penkoor - 9.20 Lezing 9.50: Pianocon cert door Lotte Birnbaum en J. Simon (2 vleugels Hamburg. 395 M. 11.50: Operamuziek met causerie voor scholen 4.35: Concert door hel Dubbelkwartet-v. Hamburg (koor) 6.20: Dansmuziek 7.46: „Die Aegyp- tische Helena", opera in 2 acten van Hof- mannsthals en Rich. Strauss H 05 Dans muziek Brussel, 512 M. 5.20: Trioeoncort 6 50- Gramofoonmuziek 8.20: Conrort door het orkest o. 1. v. Flor. Alpaerts. 3—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7