UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. MET EEN MES IN DEN RUG GESTOKEN. Gistermorgen was een hengelaar te Wes tervoort bij Arnhem bezig de visschen te verschalken, toen hij plotseling door een onbekende met een mes in den rug werd gestoken. De vjsseher werd naar het Stedelijk Zie kenhuis te Arnhem vervoerd, doch kon wegens zijn toestand nog niet worden ge hoord. („Mm.") P EEN NIET UITGEVOERD DREIGEMENT. Zaterdagnacht werd per ex tra-radiobericht omgeroepen, dat de burgemeester van Grijps- kerk (Fr.), aanhouding verzocht van een peröoon, die zich vandaar naar de omgeving van Dedemsvaart had begeven met het doel om aldaar mej. T. van het leven te beroo- ven. De burgemeester van Ommen zond po litie naar Dedemsvaart., waar men ook reeds gewaarschuwd bleek. De bewuste rnan werd slapende in een hooiberg aangetroffen. Hij was reeds bij mej. T. geweest en had haar gedreigd bij een eventueel huwelijk haar van het leven te zullen berooven. De man is aangehouden. (TWEE VERPLEEGDEN UIT EEN KRANKZINNIGENGESTICHT ONTVLUCHT. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn uit het Rijkskrankzinnigengesticht te Woensel twee verpleegd-en, J. K. van Boxtel en J. P. Katoen, beiden 30 jaar oud, ont vlucht. Zij waren gekleed in nachtgewaad en hebben ieder t-wee dekens meegenomen. Vermoedelijk houden zij zich schuil in de bosochen in de omgeving. o Frans was angezeggelijk geweest en moeder beklaagde zich des avonds bij vader, toen Frans al te bed lag. Dat zal ik hem eens voor altijd aflee- nen, zei vader en liep n-aar Frans kamertje Op zolder. Bijna boven struikelde hij en zijn kin kwam met een zwaren slag op de bovenste Jfcrede. Goed zoo! zei moeder, dtie dien bons hoorde, dat zal zeker helpen. o BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG AUTOBUS-OMGEVAL. Te Buxton in Derbyshire is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een autobestuur der deed een poging uit te wijken voor een voetganger, die voor de bus gestruikeld was. Hieidoor raakte hij op een gegeven moment het beheer over hot stuurrad kwijt met het gevolg, dat de wagen het trottoir opreed. Een voorbijganger, die op het trottoir liep, werd tegen den grond geslingerd en onder de wielen van de autobus verpletterd, ter wijl een andere voorbijganger tusschen do- bus en een steenen muur werd ingedrukt. Beide slachtoffers waren op slag dood. yiER ARBEIDERS GEDOOD. Bij kanalisatiewerken aan den rand der ^lad Markt Heidenfeld (Unterfranken) js een stuk terrein ingestort, waaronder verscheidene arbeiders bedolven werden. Niettegenstaande onmiddellijk alle reddings pogingen in het werk werden gesteld, von den vier jeugdige werklieden hierbij den dood. Bovendien werd een der arbeiders zwaar gewond; men hoopt hem echter in het leven te kunnen behouden. Q VLIEGTUIG IN DE TELEFOONDRADEN. Bij een oefenvlucht met het toestel D 1646 maakte dit vliegtuig bij het dalen op het terrein der Junkerfabrieken te Deyau met het landingsgestel verward in telefoon draden Het toestel sloeg eenige malen over den kop en werd geheel vernield. De piloot Wieier liep lichte kwetsuren op, terwijl een passagier, een 15-jarige jongen met ern stige verwondingen in een ziekenhuis moest gorden opgenomen. o TWEE ZEILVLIEGERS GEDOOD. Bij een vlucht hoven het gisteren te- Stuhm, in West-Pruisen, ingewijde oorlogs- 'gedenktceken is het sporlvliegtuig „Marien- tburg" neergestort. Do inzittenden, de houder van het wereld-record zeilvliegen Ferdinand Schulz en de zeilvliegcr Bruno Kaier uil Marienburg waren op slag dood. Het ongeluk had plaats in den namiddag; toen na afloop der onthullingsplechtigheid het vliegtuig op ongeveer 50 meter hoogte hoven het gedenkteeken vloog, knapte plot seling tot ontzetting der duizenden toe schouwers de vleugel af. De romp stortte met groote snelheid naar beneden en viel op het marktplein, ongeveer 50 meter van het gedenkteeken. Uit de overblijf solen wer den de vliegers dood opgenomen. ,WEER EEN OCEAANVLUCHT. Over enkele dagen zullen twee Poolsche vliegtuigen een poging doen, om van Rome naar New-York le vliegen. Zij zullen zich bedienen van een Italiaansch Caproni vliegtuig. TWEE MOTORRIJDERS DOOR EEN TREIN GEDOOD. Op een onbewaakten overweg in de na bijheid van het dorpje Aronskamp bij Lange in Mecklenburg zijn twee motorrijders op een trein ingereden en gedood. o DE „OISEAU TAUNE" TE LE BOURGET. Na nog een tnsschenlanding. Bij bet dalen te Comillas had de „Oisejau Jaune", het vliegtuig, waarmee de Fran- 6che vliegers Assolant en Lefèvre hun Oceaan-vlucht volbrachten, na-ar nader bleek, eepige schade aan het landingsge stel opgeloopen, zood'at zij eerst gister morgen hun vluoht naai- Le Bourget kon den voortzetten. Zij startten te halfzeven, doch mo-esten reeds tegen halfnegen bij Gazeau een noodlanding maken wegens ge brek aan benzine. Van het vliegveld te Gazeau, dat ongeveer 40 K.M. van de plaats waar het vliegtuig gedaald is, ver wijderd ligt-, is oram/iddelflijik de noodige voorraad benzine gezonden. Het laden der benzine te Cazeau en het nazien van het vliegtuig nam zooveel tijd i-n beslag, dat de vliegers eerst 's avonds om zee uur weer opstegen, om hun reis voort te zetten. De jonge Amerikaan, die als verstekeling de reis hoeft mede ge maakt, heeft ta'l van aanbiedingen van Variété's, filmmaatschappijen enz. ontvan gen om op te treden. Ook vele couranten boden hem groote bedragen voor her schrijven van een artikel met de indrukken over de vlucht. De Gele Vogel is gister avond tegen negen uur te Le Bourget ge land. Een groote menigte was van do lan ding getuige en juichte de vliegers harte lijk toe. De verstekeling, Arthur Schreiber, blijkt nader 22 jaar oud en heeft enkele minuten voor 't vertrek aan boord weten te komen. Do „New York Hea*ald" geeft een ge sprek met den jongen man, waarin deze vertelde, dat hij mot een vriend bij het vliegtuig wae gekomen. Ze hadden over wogen, wat dc beste plaats zou zijn orn zich te verstoppen. De vriend zei, dat zij bijna nooit in het staartstuk keken en dat hij daar dus in moest zien te komen. Een aardige bijzonderheid is nog, dat ze met een geldstuk gedobbeld hadden, in welk vliegtuig hij zich zou verstoppen. De Gele Vogel kwam boven. Hij heeft dus geluk ge had, want zooals men weet, is de ander heelemaal niet vertrokken. Hoewel Schreiber de oorzaak i9 geweest, dab men niet in Frankrijk heeft kunnen lan den, schijnen de vliegers hem toch niet onvriendelijk behandeld te hebben. De afstand Old Or chard-S ant an der be draagt 5300 K.M. De vliegers waren 29 uur onderweg en hebben een gemiddelde snel heid van ruim 180 K.M. per uur behaald. De volbrachte tocht moet tot nu too de snelste overtocht over den Oceaan zijn. De vliegers verklaarden, na hun landing dat. zij een moeilijken overtocht hebben ge had. Zij hadden met dikken mist, sterken vond, regen en vier uur lang met hagel to kampen. V-er der waren zij door do stor men herhaaldelijk gedwongen af te wijken van de route welke dtooer do stoomschepen wordt gevolgd, en koers naar het, Zuiden t.o houden. DE ZWEEDSCHE OCEAANVLUCHT. De Zweedsche Oceaanvliegers hebben thans besloten om hun tocht 40 dagen uit le stellen. Zij wachten op IJsland de komst van een Duitsch ingenieur af, die reserve onderdeel en en een nieuwen motor zal mee brengen. o HITTE TE NEW-YORK. De hitte te New-York was Zaterdag bui tengewoon groot. De thermometer wees den hoogsten stand sedert 37 jaar aan. Vijf per sonen zijn tengevolge van de hitte bezweken. ALPHEN. Een familie-waterbad! Gistermiddag reed een familie uit Bos koop, die een tochtje ging maken met een pas gekochte driewielige auto, in een sloot langs den Heerenweg. De chauffeur sprong bijtijds uit de auto. doch de familie kwam in het water terecht, doch werd gered. De afloop van hun eersken tocht was hun zoo slecht bevallen, dat zij meteen besloten nooit meer met zoo'n auto uit rijden te gaan! Door velen wordt nog steeds gezondigd tegen art. 32 der pol.-verord. onzer ge meente. waarbij het is verboden vuilnis- hakken ongedekt langs de openbare straat te zetten. Daar deze verordening streng zal blijven gehandhaafd zij een ieder op zijn hoede. In verband met de op 3 Juli a.s. te houden stemming voor leden van de Tweede Kamer der Sla ten-Generaal, zal in onze ge meente op Maandag 17 Juni a.s., des avonds van halfzeven lot 8 uur in het secretarie- gebouw kamer Nr. 4 gelegenheid bestaan tot mededeeling van het verlangen om in een andere gemeente deel te nemen aan de stemming dan die. waarop zijn of haar naam voorkomt op de kiezerslijst. Voortaan zal het tolhek op het Goud- sche Rijpad, zoodra de pachter zich ter ruslo begeeft, worden opengezet, zoodat men zal kunnen passeeren zonder den pachter te wekken. Gistermiddag viel een kind van een schip, dat gesleept werd, in den Rijn nabij de brikettenfabriek van de fa. J. Het ongeval werd gelukkig direct opgemerkt, zoodat de sleepboot haar gang verminderde en de vader het kind van een wissen dood wist te redden. Als bewijs van dieren trouw kun nen wij nog melden, dat een hond. die zich aan boord van het vaartuig bevond, onmid dellijk in het water sprong en het kind na sprong. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de af-zenders onbekend zijn, terug ontvangen in de eerste, helft der maand Juni 1929. Brieven binnenland: J. van Diermen, plaatsnaam ontbreekt. Brieven buitenland: Signora K. Visser, Barcelona (niet afgehaald). De opbrengst van de vorige week in onze gemeente voor de Middennacht-zending gehouden collecte bedraagt ruim f. 270. De Oostkanaalweg zal in verband met de herstelling en vernieuwing van kunst werken, voor rij- en voertuigen afgesloten zijn van Dinsdag 1825 Juni a.s. BOSKOOP. JAARVERGADERING VEREENIGING „NEDERLAND IN DEN VREEMDE". Rede van Burgemeester P. A. Colijn. Zaterdagmorgen circa 11 uur kwamen naar hier vanuit Leiden met extra autobussen de leden der vereeniging van „Nederland inden Vreemde" waaronder 26 dames. In hotel „Klaassen" werd het gezelschap ontvangen door het gemeentebestuur, waar. bij de Weled.achtb. heer P. A. Colrjn, bur gemeester dezer gemeente, de volgende) rede uitsprak: Het is voor ons steods een verheugend feit, wanneer personen of vere&nigingen zich dermate voor onze plaats interesseeren, dat zrj ter nader kennismaking zieti zelfs de niet al te comfortabele reis naar Boskoop willen getroosten, doch toen wij kennis kregen van een dergelijk voornemen uwer vereeni ging, was zulks wel in dubbele mate het geval. „Nederland in den vreemde!" De woor den reeds hebben een vertrouwden klank voor ons. Velen onzer burgers weten terdege wat het zegen wil „Nederland in den Vreem de" te zijn velen hunner trekken, soms meer dere malen per jaar de grenzen over en be reizen de oude en nieuwe wereld, waardoor zij, hoe zou het anders kunnen, een warme sympathie gevoelen voor alles wat zich in den vreemde voor Nederland en den Neder lander interesseert. Doel en arbeid uwer vereeniging heeft dan ook onze volle belangstelling, een belang stelling waaraan een tikje eigen belang niet vreemd is, daar 95 pet. van onze bodem- productie voor export bestemd is ,en wij bij dien uitvoer telkens tót de conclusie komen, dat meerdere kennis-'van en' betere voorlich ting over Nederlanders en zijn producten dringend noodig is. De weinige welwillendheid welke zich aan de andere zijde van onze grenzen ten opzichte onzer artikelen openbaart, moge voor het overgroote deel te wijten z\jn aan het protectionistisch streven, dat zich allerwege openbaart ,voor een ander, zjj het dan ook voor een kleiner dèel, moet zij stellig op rekening worden geschreven van de uiterst gebrekkige kennis, die in het buitenland ten onze opzichte schier overal valt waar te nemen. Het verheugt ons in de gelegenheid te zijn u deze dingen te zeggen. Het war3 ons aangenaam geweest als wij u in ons nieuwe, maar nog niet voltooide, gemeente- huis hadden kunnen ontvangen, eerstens om dat wij u dan op eigen terrein hadden kun nen begroeten, maar voorts ook omdat wij u hadden kunnen wijzen op een der gebrand schilderde ramen, hetwelk de wapens van alle landen bevat, waarmee Boskoop handel drijft. Jlet zijn er in totaal dertig. Dat heeft zijn vóór maar ook zijn tegen 1 Export naar dertig landen beteekent groote mogelijkheid tot expansie van den handel, maar het beteekent óók voortdu rend op voet. van oorlog verloeeren. Nu eens dit land, dan weer een ander, soms meerdere tegelijk, het zijn even zoo vele tegenstanders op onzen weg, want er is bijna geen land aan te wijzen, dat in de na-oorlogsche jaren zijn tarieven niet boven matig heeft verhoogd, teTwijl, wat nog erger is, er ook zijn, die pogingen doen om, hetzij niet open vizier, hetzij onder het motief van in werkelijkheid hier niet voorkomende plantenziekten, den invoer onzer producten geheel te beletten. Er is werkelijk een groote mate van ener gie noodig om met ongebroken kracht jaar in jaar uil zulk een kamp te kunnen vol houden en een groot aantal tegenstanders het hoofd te kunnen bieden. Toch, trots allen tegenstand, bleef onze export tot heden bestaan en viel er zelfs in menig opzicht succes te boeken, zoodat de handel van Boskoop heden nog zóó is, dat hij niet slechts is van plaatselijke, maar van nationale beteekenis. Wij danken dit aan aard en kwaliteit van het product, gevolg weer mede van het feit, dat de boomteelt hier reeds meer dan vier eeuwen wordt beoefend. Maar wij dan ken het ook aan den Phytopathologischen dienst die met zorg de gewassen inspecteert alsmede aan het op zeer hoog peil staande luinbouwonderwijs. Wij danken het niet hel minste aan de laaie volharding, welke den Boskoopschen kweeker eigen is. Boskoop, met sen oppervlakte van 9lechts even 800 H.A., waaronder dan nog s*eet water, heeft ongeveer 700 kweekerijen welke aan 7200 ingezetenen een bestaan ver schaffen, d. i. zesmaal meer per H.A. dan in landbouwstreken het geval is, terwijl het be lastbaar inkomen per aangeslagene onge veer het dubbele van het rijksgcmiddelde is. Hierin ligt voorzeker een vingerwijzing, dat door intensieve bodemcultuur wijde perspectieven voor land en volk zich nog openen indien maar, doch dit is dan ook het alilesbeheerschende, de exporlmogelijk- heid niet alleen blijft, maar regelmatig wordt vergroot. Ter bereiking van dit laatste moet geen moeite te veel, geen offer te groot zijn en moet elk middel dat ons nader tot hert; doel brengt, worden benut. Eén dezer middelen is ongetwijfeld het bevorderen van een goede verstandhouding met en het verspreiden van meerdere ken nis over ons land en volb. Ik zeg één dezer middelen, want daar benevens moeten wij paraat blijven tot verweer, indien men ons onze plaats onder de zon zou willen ont nemen. In een uitgebre'iden handel, zoowel te land als ter zee, lag niet alleen, maar ligt ook nu nog in zeker niet mindere mate dan in het verloden, het geheim van onze welvaart. Wij spraken, als wij het hebber) over actie op onderscheiden terrein zoo menigmaal van bouwen, ook wel van bewaren-, echter, wat onze Buitenlandsche handel betreft, kunnen wij daarmede niet meer terecht. Daar moeten wij het voorloopig van iels géhe'el anders hebben, daar moeten wij leven van den afbraak, afbraak van den lariefmuren die de wereld in vakjes ver- deelen en een ernstige belemmering vormen voor de gezonde onlwikkc-'line van het eco nomisch leven en bovendien nog de volkeren tegen elkaar opzetten. Vooral voor Boskoop's product durven wij allerwege te vragen vrij baan, omdat wat wij exporteeren go'en luxe is te noemen, tenzij men natuur en schoonheid met dien naam zou willen bestempelen. Een ieder die met aandacht leest het jaar verslag dezer vereeniging en in het bijzon der die gedeelten waarin gewezen wordt op het weinige wat men in 't Buitenland van Holland afweet, wordt getroffen door het ontstellend groot tekort en komt tot de con clusie-1 dat er voor uwe vereeniging nog een uitgestrekte akker te bearbeiden valt. Zeker, onzei Volcndammers kent men vrij algemeen, doch hoe verdienstelijk zij ook mogen zijn, een handelsobject zijn zij nu eenmaal niet. In sommige landen weet men iets van het machtige1 nationale werk, de drooglegging der Zuiderzee en wij beschouwen dit als een hulde aan onze Nederlandsche inge nieurs Ons Koloniaal bewind wordt door kenners aan andere, veel machtiger rijken, ten voorbeeld gesteld. Als van onze kunst en vve'lenschap iets tot het Buitenland doordringt, streelt het in niet geringe mate onzen nationalen trots. Ook is men niet geheel en al onkundig van iïollandsch toenemenden export. Ik mis in het verslag echter naast dit alles de mededeeling dat men in het Buitenland óók kennis draagt van den Nederlandse hen tuin bouw zooals deze in Boskoop wordt be oefend. Wat in uw verslag geschreven staat over Brazilië en Argentinië als landen met bijna onbegrensde mogelijkheden, waar voor Ne derlandsche energie een goede kans bestaat, zouden wij van toepassing durven verklaren op tal van andere landen, indien maar vol daan wordt aan de in uw verslag gestelde voorwaarde, dat men Holland beter kent! Dames en Heeren, die kennis te bevor deren hebt gij u tot taak gesteld, een streven dat onze volle sympathie heeft en wij wen- schen u in uw werk veel 9ucces. Wij ver trouwen dat gij na uw bezoc-'k aan onzo plaats nog meer dan vroeger er van over tuigd zult zijn, dat van een grondige kennis van Nederland niet kan worden gesproken, indien daaraan zou ontbreken kennis van Boskoop en Boskoop's producten. Dames en Heeren, ik heet u namens Bos koop's gemeentebestuur allen hartelijk wel kom 1 Na deze rede verdeelde het gezelschap zicli in verschillende groepen, om onder des kundige leiding een bezoek te brengen aan eenige kweekerijen. Na afloop daarvan werd in hotel Klaas- se n" de koffie gebruikt. Om 2 3/4 uur had de algemeene verga dering plaats, waarbij de heer P. J. de Kan ter, voorzitter der vereeniging, zijn openings rede hield en daarbij dank bracht aan het gemeente-bestuur van Boskoop en allen, dio het hunne er toe hadden bijgedragen het korte vorblijf alhier zoo aangenaam moge lijk te doen zijn. Vervolgens bracht de secretaris der ver eeniging zijn jaarverslag uit en gaf de pen ningmeester verslag over den stand der geldmiddelen. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den wegens periodieke aftreding herkozen de heeren- P. J. de Kanter. Dr. M. de Har- 'togh, fz. Joseph Cuypers en F. K. J. Heringa, waarna de vergadering met dank door den voorzitter werd gesloten. Om halfvier vertrok het gezelschap per boot naar Gouda, ter bezichtiging van de Groote Kerk met dc gebrandschilderde ven sters. Om 6 uur had in hotel „De Zalm" een maaltijd plaats. 3nrgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Kraan en A. Geers J. Ramp en A. J. v. d. Vlist J. de Groot en M. Kooy. Geboren: Neeltje, D. v. A. de Pater en M. Poot Johannes Nicolaas, Z. van N. Groeneveld en W. E. Verdragt. Overleden: Maarten van Tol, 64 jaar. Tot onderwijzer aan de Ghr. Mulo- School aan de Rozenlaan is benoemd, de heer H. Hoedenmaker uit Sliedrecht. Toen dezer dagen eenige kinderen op een bouwwerk aan de Rozenlaan aan het spelen waren, had eén hunner, de 7-jarige R. het ongeluk om te vallen, met gevolg dat het kind een been brak. Op advies van den dokter is het kind naar een Ziekeninrichting te Leiden overgebracht In de afgeloopen week werden aan de bad- en zweminrichting alhier, 382 heeren, 456 dames en 185 volksbaden genomen. - De heer J. F. v. d. Geer, hoofd der UlorScliool aan de Zijde, is benoemd tot hoofd eener Ulo-school te Terborg. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriaan, z. van P. j. GoedhJ en A. J. Brinkers. Getrouwd: A. ten Brinke en P. Knook I H. N. Arnold en .P van den Bos. I Woensdag 26 Juni a.s. zal er in h gebouw Irene gelegenheid zijn tot Vr>3 looze vaccinatie, van des namiddags l 2 uur. WADDINXVEEN. De collecte voor het huldeblijk aan i landen der Minahassa bracht f. 52.51 op Het 12-jarig zoontje van E. dat ai typhus leed, is alhier overleden Gewaa schuwd wordt legen het gebruik van Gouw water. Lijst van onbestelbare brieven briefkaarten, waarvan dc afzenders ont kend zijn. J. de Jong, Waddinxveen; 0n Bearht, Rotterdam. Na de verloting ten bate der kas v, de ver. voor Ziekenhuis-verpleging blev enkele prijzen onafgehaald. Deze zijn tha verkocht en hebben nog f. 29.60 opgebracl Het geld is aan dc vereen, afgedragen. Onze plaatsgenoote mej. A. G. Bei hout slaagde voor het diploma voor d z.g.n. Schoolraad, Het Christelijk Orgelcomité te Goui zal binnenkort alhier een openlucht same komst organiseeren op het plein der schc aan de Brug. De schilder T. viel van een 16 sp< hooge ladder af. De man werd met n broken enkel opgenomen, terwijl hij i wendige kneuzingen opliep. Dr. Bruins S' verleende medische hulp. B J. van R'hijn Izn. alhier heeft ei dagelijksche Autodicnst geopend van Gom WaddinxveenBoskoopAmsterdam. Te Waddinxveen in verbinding met Zevi huizen. Moerkapelle. Bleiswiik, Bcrgsche hoek. Hazerswoude. Te Gouda in verbindi )uet Bodegraven. Hekendorp, Nieuwerkerk d. IJssel, Moordrecht, Oudewater, Schoo hoven, Stolwijk en Woerden. De wielrijder J. H. werd aan de Noo kade aangereden door een auto van d heer B. K. uit Rotterdam. Het rijwiel we geheel vernield. De berijder kwam met e paar beenwonden af. De chauffeur In geen schuld. AALSMEER. Aanbesteding. Door het gemeentebestuur is aanbestee de levering van 30.000 M3. zand met b komende grondwerken, ten behoeve v< den aanleg eener algemeene begraafplaa in den Stommeerpolder. Het laagst we: ingeschreven door J. Rijkelijldhuizen te Aj fitelveen voor f. 52.895. Er waren in 't g heel een 10-tal inschrijvingen. Over de gu ning zal nog nader worden beslist. Openluchtsamenkomst S.D.A.P. Zaterdagavond hield de afd. Aalsme der S.D.A.P. een open)ucht-^samenkoni op het terrein bij de nieuwe veiling. Voor was een rondgang door het dorp gemaal waaraan deelnamen leden dei- afd- et d van den Aadsmcerderdijk, de S.-D. Vro wenclub en A.J.C. Het fanfarecorps „0 waarts" van Hoofddorp zorgde voor marschmuziek. Natuurlijk was de bedoelii van een, en ander: propaganda met het op de a.s. verkiezingen en gedemonstree: werd onder de leuzen „Staatspensioen Ontwapening." Qp het terrein werd b woord gevoerd door W. van der Val, ov het onderwerp: „Waaror« alle arbeide rood stemmen moeten." De belangstellii was niet groot. In hotel „De III Kolommen" wei door de afd. van den Vrijheidsbond en liberale kiesvereen. een propaganda-avoi belegd, met het oog op de a.s. verkieziJ gen voor de Tweede Kamer. Vertoon werd de film „Liberalisme", een f 1 propagandafilm, waarna nog verschillen kiekjes uit Insulinde werden gegeven opkomst was klein; slechts 30 h 40 pe nen'waren opgekomen. Een zoontje van den heer C. N. alhi had het ongeluk bij het voetballen zijner armen te breken. Do bazaar, welke door de Chr. Mei jesvereen. „Prisoilla" in de bijz. school Oost einde is gehouden, heeft een win opgeleverd van f. 500, welk bedrag stemd is voor de in- en uitwendige zend) o HAARLEMMERMEER. NIEUWE VEILINGSVEREENIGING „HAARLEMMERMEER". Hoofdbepaling „Verplicht veilen" In de Beurs te Hoofddorp werd de initiatief van eenige landbouwers en and bij de belangrijke zaak betrokken person uitgeschreven vergadering gehouden, zaal was flink bezet Onder de talrijke aa wezigen werd ook opgemerkt het hestu van het Centraal Bureau voor veilingen Nederland, dat zoo welwillend was om^n

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6