Noorwegen—Nederland. META HET STRAFPROCES TEGEN SALOMON LIEBERMANN FAILLISSEMENTEN. schillende localiteiten verscheen de Ko ningin in de aula, waar alle kinderen zich inmiddels verzameld hadden en Hare Majesteit toezongen: „De Heere zegene en behoede U" van Cth. van Rennes. De heer Schoch, zette daarop met een enkel woord het doel en de geschiedenis van de school uiteen. De Koninklijke Bezoekers onderhielden zich met de bestuurders, die aan Hare Majesteit voorgesteld werden en verlieten na ook nog de tentoonstelling van het prac tise werk der leerlingen bezichtigd te heb ben omstreeks kwart voor vier den schoo*. Daarna werd nog oen rijtoer door de stad gemaakt. BEGROOTING VAN HET WEGENFONDS 1929. De memorie van antwoord. Blijkens de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van inkom sten en uitgaven van het Wegenfonds voor 1929 wordt de door verschillende leden uit gesproken meening, dat in zake onze wegen verbetering door den minister te langzaam en zonder lijn gewerkt wordt, welke mee ning. door geen argument van eenige betee- kenis wordt gestaafd, door den minister on redelijk geacht. Als men de achtereenvolgende begrootin gen van het Wegenfonds vergelijkt, dan springt in het oog, dat de werkzaamheden tot verbetering van ons wegennet, telken male belangrijk zijn uitgezet, zóó zelfs, dat de daarvoor benoodigde uilgaven volgens de begrootingen de geraamde inkomsten aan zienlijk overtroffen. Een verwijt van lang zaam werken kan dan ook moeilijk ernstig worden opgevat. Ook het verwijt, dat zonder lijn wordt ge werkt, moet worden afgewezen met verwij zing naar hetgeen de minister op een andere plaats reeds herhaaldelijk heeft naar voren gebracht, dat doel van de tegenwoordige periode van wegenverbetering, in de eerste plaats is om de bestaande rijkswegen in een voor het snelverkeer bevredigenden toestand te brengen en dat dit doel op aandrang, welke van verschillende zijden werd uitge oefend, is uitgebreid voor zoover zulks in bet raamwerk van het bestaande rijkswe genplan mogelijk scheen, o.m. door enkele op dat plan voorkomende nieuw aan te leg gen wegen vroeger onderhanden te nemen dan aanvankelijk in bet voornemen lag. De minister wil gaarne bevorderen, dat ten minste ééne onder alle omstandigheden voor het snelverkeer bruikbare verbinding met het Zuiden van het land zoo spoedig mogelijk tot stand komt en dat daarnaast de overige verbindingen zoo snel als het kan worden voltooid. Hij kan in aansluiting van het in de memorie van toelichting gestelde thans mededeelen, dat nu de overbrug-1 gingen bij Arnhem en Nijmegen niet onmid dellijk kunnen ter hand worden genomen verhoogde aandacht is besleed aan de voorbereiding van de overbruggingen in de verbindingen, welke leiden van Utrecht naar het Zuiden, en wel eenerzijds over Vianen, Gorinchem en Keizersveer naar Breda en anderzijds over Vianen. Zall-Bom- mel en Hedel naar 's-Hertogenbosch. De plannen voor de brug bij Keizersveer zijn zoover gereed, dat binnen korten tijd met de uitvoering van dit werk kan worden begonnen. Het ligt in het voornemen daarna de overige dier overbruggingen in genoemde verbindingen van Utrecht naar het Zuiden, naar gelang de voorbereidingsarbeid vor dert, te doen volgen, zoodanig, dat in den kortst mogelijken tijd een, voor 'het ver keer met motorrijtuigen geschikten weg is verkregen, waarvan ook bij hoog opperwater en ijsgang gebruik kan worden gemaakt. Aangenomen mag worden, dat deze toestand binnen enkele jaren bereikt kan zijn. In middels zal worden getracht naast dit werk de verbinding van Rotterdam naar het Zui den verder voor te bereiden en uit te voe ren, terwijl te zijner tijd zal zijn te over wegen of andere bruggen, die inmiddels voor uitvoering in aanmerking kunnen wor den gebracht, in het loopende werkprogram behooren te worden ingeschoven dan wel daarnaast onderhanden kunnen worden ge nomen. BEZOEK VAN VOLKENBONDS ARTSEN. Tor beatu deering van de hygiëne bniten de groote steden. Ten vorigen jare heeft een gezelschap art sen, uitgezonden door het hygiënisch comité van den Volkenbond, een bezoek aan ons land gebracht ter bestudering van hygiëne buiten de groote steden. Dit bezoek heeft tengevolge gehad, dat het genoemde comité verzocht heeft dit jaar lot een dergelijk bezoek nogmaals gelegenheid te geven. Aan dit verzoek is door den voor zitter van den Gezondheidsraad dr. Jo- sephus Jifcta, die deze studiereis organiseert, gevolg gegeven. Woensdag 26 Juni a.s. zullen de heeren, die uit Denemarken komen, in het gebouw van den Gezondheidsraad worden ontvan gen en zal het bezoek worden ingeleid. Op 27 Juni vangt de tocht aan in Noord-Hol land, met een bezichtiging van woningbouw ten plattelande, de Provinciale Waterleiding en een enkele boerderij. Daarna wordt een bezoek gebracht aan het Sanatorium .Zon nestraal" te Hilversum en de Hofstede „Oud Bussum". In Zuid-Holland worden verschillende instellingen van de Zuid-Hol- landsche vereeniging ,,Het Groene Kruis" bezocht, verder het melkbedrijf ,,De Vaan" te Hillegersberg en eenige scholen en de zweminrichting te Waddinxveen. In Noord- Brabant zal de aandacht worden gericht op onderscheidene instellingen, verbonden aan de fabriek van Philips. Vandaar vertrekt men naar Eersel ter bezichtiging van het koloniehuis. Daarnav gaat de tocht over Roermond naar het Sanatorium te Horn. Den volgenden dag wordt Heerlen bezocht ter bezichtiging van den woningbouw in de- omgeving en ten slotte Sittaxd met het Groene-Kruis-gebouw en de consultatie- bureaux. Te Zutphen zal men zich van de werking van Keuringsdienst van Waren al daar op de hoogte stellen; in den omtrek worden eenige boerderijen bezocht. In Drente wordt een autotocht gemaakt, die den afgevaardigden in staat zal stellen een overzicht te krijgen van bef platteland van Drente. Hiermede is de reis geëindigd (7 Juli). In een daarop in het gebouw van den Gezondheidsraad te houden bijeenkomst, waarvoor twee dagen gereserveerd zijn, zal over de in Denemarken en in Nederland verkregen indrukken van gedachten gewis seld worden. NEDERLAND EN BELGIE. De publicatie der stukken. Naar uit Brussel wordt gemeld, is het Grijsboek, waariu de documenten zijn opge nomen, welke tusschen de Nederlandscheen Belgische regeeringen zijn gewisseld, thans verschenen. Het zal Zaterdagavond of uiterlijk Maan dagmorgen worden gepubliceerd. VEREENIGING „ONZE VLOOT". Jaarvergadering té Rotterdam. Gisteren vergaderde „Onze Vloot" te Rot terdam. Medegedeeld werd dat het ledental met 670 is toegenomen en nn 5953 bedraagt. Jaarlijks wordit f. 15.000 aan contributies ontvangen. Het jaarverslag werd goedge keurd. In het hoofdbestuur werden herkozen de heeren mr. L. J. Plemp van Duiveland, Jhr. mr. J. W. Schorer en G. J. Staal. Tot iecen van den Algemeenen Raad werden be- ncema de heeren mr. Droogleever Fortuyn en mr. Patijn, resp. voorzitters van Rotterdam en Den Haag. Tot eere-lid werd benoemd prof. dr. P. J. Blok. Als plaats van de volgende algemeene ver gadering werd aangewezen Doetinchem. In verband met de stijging van het aantal leden in N.-Indië en de opriohting van een Centraa' Bestuur voor Indië werden de statu ten gewijzigd. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. ONSJ3ELANG. De bevordering van onderofficieren. Bi de gisteren te Utrecht voortgezette ver gadering van de vereeniging van onderoffi cieren Ons Belang, is uitvoerig besproken het vraagstuk der bevordering. Onder aller in stemming werd op voorstel van de afd. Gorinchem het volgend telegram aan den min. van defensie gezonden: De algemeene verg. enz., gehoord de vele en schrille onbillijkhe den, welke van de tegenwoordige bevorde- ringsregeling het gevolg zijn, overwegende, dat deze onbillijkheden kunnen worden opge heven en voorkomen, dringt er met klem bjj Uwe Excellentie op aan: le. voortzetting be vordering onderofficieren mogelijk te maken, door wijziging of afwijking van de vredes organisatie; 2e. gelijkmatige bevorderings kansen voor alle wapens, zoowel in instructie ve als administratieve rangen, zoodat do an ciënniteit onveranderd blijft; 3e. herstel van reeds ontstane onbillijkheden". DE WERF te HELLEVOETSLUIS Het Tweede Kamerlid Hiamstra heeft den minister van defensie gevraagd: 1. Is het juist, dat tijdens of na de be sprekingen met de directeuren van de Rijks werven en den directeur van scheepsbouw, vermeld in het antwoord van den minister op door mij op 28 Mei 1929 ingezonden vragen, door deze directeuren een schrifte lijk rapport aan den minister is uitgebracht, waaruit zou moeten blijken, dat de werf te Hellevoetslnis wel rendabel is te maken? 2. Mocht het antwoord op vraag 1 beves tigend luiden, is de minister dan bereid de Kamer met dit rapport in kennis te stellen? VERSPREIDE BERICHTEN. Bjj Kon. besluit is aan den heer J. Story van Blokland, op zijn verzoek, met in gang van 1 Juli 1929, eervol ontslag ver leend nit zijne betrekking van consul-generaal der Nederlanden te Marseille, onder dankbe- tuiging voor de door hem bewezen diensten. Van bovengenoemden datum af zal als hoefd van het consulaat der Nederlanden te Marseille optreden de heer C. J. van der Waardenconsul der Nederlanden, aldaar. Het ressort van het consulaat omvat de Departementen Gard, Bouehes du Rhóne, Vaucluse, Var, Hérault, Aveyron, Tarn, Haute Garonne, Ariège, Pyrënées Orientales en Aude. Het Ministerie van Buitenlandsche Za ken deelt mede, dat op 8 Juni j.l. te Lissabon tusschen H.M.'s gezant te Lissabon en de Portugeesohe Regeering een notawisseling heeft plaats gevonden, waarbij is overeen gekomen de tijdelijke regeling der handels betrekkingen tusschen beide landen weder voor den duur van één jaar te verlengen. De bestaande regeling blijft derhalve van kracht tot einde Augustus 1930. RECLAME. ponder gevaar voor ontploffing of lekkage Is deMeta-Friseerlamp, want -Ij wordt verwarmd met de \eta-Blokies, de veiligste zindelijkste brandstof vervanging van spiritus. _uKJES EN TOESTELLEN zijn overal verkrligbaar 4909 VOOR DE AMSTERDAMSCHE RECHTBANK (Vervolg van gisteren.) Hierna wordt gehoord notaris H. J Sluis, te Den Haag, die inlichtingen geeft over de aflossing van hypotheken. De Bank. voor Onroerende Zaken heeft terstond een nieuwe hypotheekbank verstrekt, waarbij de heer van Dam het geld voor de aflos sing ter beschikking stelde. De naam Liebermann is in dit verband nooit gehoord. De volgende getuige, notaris F. H. Char- bon, geeft soortgelijke inlichtingen, evenals de hierna gehoorde notarissen E. Hijmans en J. A. Houtzager. Te tien over half een wordt dan de zitting geschorst tot kwart voor twee Na de pauze wordt het eerst gehoord de heer J. W. P. Kardoes, die voor f. 155.000 de perceelen van de Beleggingsmaatschappij „Noord-Holland" in Schoten gekocht heeft. Get. schreef een cheque op de Twentschc Bank welke Liebermann heeft gehaald. Het bod van get. bedroeg l1/* ton. Eerst wilde Liebermann er niet op ingaan, een dag later stemde hij*echter toe, mits den volgenden dag betaald en getransporteerd zou wordei*. Voort9 blijkt dat de jonge Woltman de handelwijze van get. niet comme il faut vond. Ter sprake komt dan de verkoop der aandeelen van de „Noord-liollandsche Hy potheekbank'". Get. zegt daarbij gehandeld le hebben op groot vertrouwen in mr. Waghto en Jhr. van de Wall Repelaar. Get. wist niet anders of alle9 zou ondergebracht worden in de „Atlas Hypotheekbank". De volgende getuige is de heer A. van Dam, directeur van de Bank van Onroerende Zaken te dezer stede. Het eerste contact van get. met de affaire is geweest dat aan get. is gevraagd of hij een millioen zou kunnen fourneeren,daarvoor zouden dan hypotheken en effecten worden gegeven van de „Veendammer". Aangezien get. tegen zulk een transactie bezwaren maakte, i9 er niet9 van gekomen. Bij deze onderhandelingen heeft get. niet met Liebermann gesproken. In Juli d.a.v. kwam het tweede contact met get. tot stand. Namens de „Veendammer" kwam mr. van Gïgch bij get. geld vragen voor de „Veendammer", die contanten noo- dig had voor den inkoop van onroerend goed en andere zaken. Mr. van Gigch gai get. toen een lijst van alle hypotheken der „Veendammer" en hij wees daarop de din gen aan, die voor vervroegde aflossing in aanmerking kwamen. Bij de aflossing heeft get. toen zijn bemiddeling verleend. In dit stadium had get. voornamelijk met Möhring te doen, later ook met Liebermann persoon lijk. De president bespreekt dan met get. de verschillende aflossingen, o.a. die Amn het „Asta-Theater", die voor de „Veendam mer" een strop opleverde van f. 69.000. Pres.: „Dat was nou niet bepaald een gunstige operatie, niet"? Get.: „Daar sta ik buiten." De verdediger, mr. Giltay Veth, vraagt get. waarom hij, toen mr. Van Gigch geld kwam vragen voor de „Veendammer" en daarvoor een lijst der hypotheken ter beschikking stelde, géén moreele en juridische bezwa ren heeft laten hooren. Get: „Dat was heelemaal niet noodig." Pres. (tot Liebermann): „Waarom bent U bij van Dam geAveest? Liebermann: „Ik ben er geweest" om kennis te maken met vader van Dam. Alleen mr. Van Gigch is bij van Dam ge weest voor de „Veendammer", ipg-ar daar sta ik heelemaal buiten 1" De arolgende getuige is de bouwkundige J P. G. Kok te Heemslede, bekend uit de behandeling der „Veendammer". Get. doet mededeelingen over de wijze, waarop hij bij de trancacties der „Veendammer" betrok ken is geraakt. Bij „Dikker en Thys" heeft get. met Liebermann afgesproken dat hij de meeste hypotheken, waarbij hij (get.) betrokken was, voor 50 pCt. zou overnemen; de „Veendammer" zou dan, wanneer get. er meer voor zou maken, hiervan 60 pCt. ontvangen. Bij sommige hypotheken was gei als borg opgetreden, doch Liebermann wist dat niet. Pres.: „Daar heeft U zeker angstvallig over gezwegen?" Uit het verhaal dat Kok naar aanleiding dezer vraag doet, concludeert de president dat er voor Kok alleen dan een schadepost zou ontstaan als de perceelen niet afgebouwd zouden worden; echter zou de „Veendam mer" hiervan dan de schuld dragen. Op een vraag van het O.M., Mr. Reilingli erkent get. voorts dat Liebermann hem in den loop der transacties een portie aan deelen heeft aangeboden voor de „Noord- Hollandsche Hypotheekbank". Pres. (tot Liebermann): Maar U moest Paardenkooper nog hypotheekbanken leve ren. Waarom bood U er dan Kok een aan? Liebermann: „Dat is een misverstand ge weest, meneer de president, ik dacht dat het cr maar twee waren, die ik te leveren had Verdachte geeft dan breedvoerig te ken nen, dat men in de transacties-Kok goed dient te onderscheiden dat niet hij een con tract met Kok heeft aangegaan, doch Kok met hem. Te vier schorst de president het onderzoek tot Vrijdagmorgen, daarbij opmerkend dat Vrijdag a.s. naar alle waarschijnlijkheid het getuigenverhoor zal worden beëindigd. Een gelijk spel, 44, na een Hollandsche 30 voorsprong. Uitgesproken: H. G. Both, koopman, Hillegom, Weere- steinstraat 76. R.-c. Jhr. Mr. E. J. Slrick van Linschoten. Curator Mr. F. .J Gerritsen te Haarlem. (Van een bijzOnderen medewerker), OSLO, Woensdagavond. Het Ulleval-Stadion, dat ongeveer 18.000 personen kan bevatten, was een kwartier voor het begin van den wedstrijd nog niet geheel bezet, want de voetbahvedstrrjd tusschen Noorwegen en Nederland ondervond groote concurrentie van wieier- en paard en evene menten, die tegelijkertijd plaats vonden. Er zijn alleen maar overdekte tribunes. Ate om half aoht begonnen wordt is het, in tegenstelling met de weersomstandigheden tijdens de ontmoeting te Stockholm, schitte rend weer. Het veld voor ons is een biljart laken gelijk en dit zal zeker van invloed voor onze spelers zijn ten bp zich te van het te ontwikkelen spel. Aldus is de redeneering vóór den wedstrijd. In het middenveld etaat e6n muziekkorps opgesteld, dat populaire Noorsche wijsjes speelt. Achter ons is een baldakijn bevestigd, want Koning Haakon van Noorwegen, kroonprins Olaf met zijn echtge» noote en prins Viggo zullen aanwezig zijn. Vijf minuten voor half acht (Noorsc-hen tjjd) betreden de Oranjehemden het veld en worden verwelkomd door hun volkslied. Onder krachtig applaus komen de Noren in het veld in wit shirt en blauwen broek, eveneens verwelkomd door de nationale hymne. Even er na arriveeren Koning Haakon en de prin sen in de Koninklijke loge. Dan kan de wed strijd beginnen. De Deensche scheidsrechter Andersen laat dan de volgende elftallen opstellen: Noorwegen. Johansen Lund Walde Berstad Olsen Thorstenson Lu&g Andersen Juve Lie Kaare Kongsvik O Hcmbörg Kools Tap Smeets Landaal v. d. Wildt Grobbe De Leeuw v. Kol v. d. Zalm Van der Meulen Nederland. Van Kol wint den toss. Voordeel van wind of iets anders is er niet. Het begin is niet onaardig, want reeds direct vliegen de Noren tweemaal in de buitenspeival en dan is het de beurt aan Tap om met een kalm schot den Noorschen aoelverdediger Johansen aan den tand te voelen. Homborg is minder gelukkig met een voorzet. Wanneer De Leeuw goed doorgeeft naar de voorhoede staat Landaal buitenspel. Het publiek fluit heftig tegen de eigen lands lieden, die voortdurend offside staan, wat de arbiter telkenmale straft. Ook het feit, dat Berstad Homborg met de hand afhoudt, ontgaat hem niet. Een hoog schot van Grobbe stompt Johansen tot hoekschop. De Hollan ders spelen uitstekend voor het Noorsche deel .Kools heeft pech met een schot tegen den paal. Het gaat hu net zoo goed als in het begin te Stockholm. AJs de Oranjeman nen het tempo maar volhoudeni De midden- linie geeft aan de voorhoede uitstekend aan, Grobbe verdeelt het spel en kjjkt goed uit voordat hrj het leer afgeeft. In het veld hebben de onzen technisch de meerderheid en het spel is dan ook meestal voor het Noorsche doel. Van der Zalm redt een keer mooi voor het Nederlandsche doel, en on middellijk zijn dan de Nederlanders weer aaD hel woord. Nederland neemt de leiding. Nog kan de keeper een schuiver van Smeets er uit houden, maar tien minuten is het spel aan den gang of Landaal zet voor, een Noor raakt den bal nog aan, maar het leer komt voor de voeten van Kools en niet een welgericht schot geeft hij Nederland de leiding (01). De meer derheid duurt voort, al ondernemen de Noren tegenaanvallen, welke echter niet gevaarlijk zijn. Het onderscheid in kracht tusechen Zweden en Noren is duidelijk merkbaar. Weliswaar spelen de onzen goed, maar ,,een elftal speelt net zoo goed als de tegenstander het laat spelen", zei Hirschman en later zou dat uitkomen. Onze achterhoede dringt nog al eens ge vaarlijk op. De voorsprong vergroot. Nadat Landaal opnieuw voorzet, krijgt Tap het lëer voor <ie voeten. Hij passeert keurig een tegenstander, staat vrij en schiet meteen zuiver in den hoek gericht schot na zestien minuten het tweede doel punt voor Ne dei-land (0—2). Het spel blijft op de Noorsche helft. De onzen spelen zeer gemakkelijk, blijven steeds baas. Schoten volgen van Tap en De Leeuw, terwijl Homborg het midden trio vele malen kansen geeft. Het voortdurend oploopen onzer verdedi ging blijkt gevaarlijk; v.Kol raakt eens half een bal, Juve snelt met het leer weg, maar tot. verbittering van het Noorsche publiek ging het schot veel te hoog. Ons samenspel voor het vijandelijke doi levert een huizenhoog sdhot van Smeets od Op de heuvels rondom het wedstrijdtei rein, d'at in een kom ligt, hebben zioh in- tusschen honderden menschen verzamek Tegen het groen van ontelbare boome steekt deze zwarte massa fraai af. De kamp is nu al 25 minuten aan dei gang en nog steeds is het overwicht de onzen zeer groot, al Arnllen de Noren l wijlen uit. Hun voorhoede slaagt er echt. niet in tot doelpunten te komen. Som schijnt het of Tap de tegen stonder& gaa onderschatten. Het wordt 3—0 voor i Een hard schot van Kools na een keu rigen voorzet van Homibörg, gaat nie direct in het Noorsche doel, maar Landaa krijgt den bal en brengt dan in de minuut den stand op 3—0 voor Holland Het spel verplaatst zich voor tijd e wijle en een comer op het Nederlandse! doel geeft den Noren een kans. Maar voorhoede benut deze niet. Dan schiet i uit haar slof. Bij een voorzet van Lund stelt Juve zich goed op. Hij kopt in. doe Van der Meuleo is op zijn qui vive e oogst luid applaus van het publiek. He overwicht de»- Oranjemannen daalt merk baar. Verslapt, minder vlot spel der onzei wordt merkbaar. Daardoor komen de tegenstander opzetten en vijf minuten voor het einoj van de eerste helft scoort Juve met ee ver hoog schot tegen, zoodat het dan 13 word Als gevolg A^an een blessure verlaa Homborg het veld. Hij kreeg een tra] tegen den dijspier en bloedt een weini; Van der Griend gaat in zijn plaat-s buite spelen. Onder gejoel van het publiek loopen u Noren weerr eenige keeren in den buiten spelval, maar zij hebben plezier als Landaal off elide staat. Met het groote overwicht der onzen het gedaan. Integendeel gaan de Nore nu en dan de onzen overbluffen. Het wordt Een minuut voor de rust komt hef önvei mijdelijke gevolg van de inzinking uv onzen. Juve komt vrij en hij scoort nun] mer twee via den paal (2—3). Met deze stand breekt de rust aan. De tweede heÜ! Het ,,Heja Juve'' klinkt luid als d tweede helft van den wedstrijd begint. l.« tuurlij'k onderhouden door de officials beginner de onzen even uit een ande vaatje te tappen, maar de Noren zijn ont waakt en begrijpen dat tegen ons elft-a nog wel iets te maken valt. Het spel \ran Nederland, zooals dat i den aanvang begon, herhaalt zich niet, Ni een corner schiet Landaal hard in, maa Olsen staat ion het doel en voorkomt Aderde doelpunt der Hollanders. Het spel gaat nu at i j wel gelijk op. Het openzette van de Hoïlandsohe budtenepelval breng een gevaar met zich, immers de scheidi rechter overziet gevallen. De Noren maken gelijk Even later, na acht minuten spelen, blij ven' onze achterhoedespeiers staan. Juvi gaat er met den bal van door en tersrij de scheidsrechter met zijn. hoofd staat t te schudden, dat het geen off-side is, ecooi Juve kalmpjes het derde doelpunt voo de Noren, Van der Meulen deed geen ging den bal te houden, maar bleef And» sen aanstaren, zoodat het dus 3—3 wordt iets wat onmogelijk geacht werd. Een goede voorzet na een run van Lad daal brengt verademing, want de Nore zijn sterker geworden. Smeets krijgt dei bal voor de voeten, maar zijn positie te schieten is ongemakkelijk. Het pubW begint zidh thans meer op te winden, meer geïnteresseerd, nadat het in de me< ning verkeerd heeft, dat hun elftal geei kans had te winnen. Weer komen de N< derlanders op de Noorsche helft, maar tegenstand is daar veel grooter. Wanneer Walde mist, loopt Laüdaa hard naar voren en kogelt hard in het net De bal springt uit het doel terug, doch d scheidsrechter geeft buitenspel. De Oranjetruien zijn weer sterker trachten de overhand weer te krijgen. Ep: voorzet van Landaal wordt door een met de hand gestopt in het strafschopgjï bied. Landaal protesteert heftig, imaar c* scheidsrechter trekt zich nergens iris val aan. Het openzetten van den buitenspel heeft vaak succes, maar veroorzaakt oc veel vrije posities voor Noorwegen, i pfl RECLAME.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10