De Rotterdamsche moordzaak. SPORT. SPREEKCEL RADIO-PROGRAMMA. Kleine ivertentiën PRAAGD: Voortzetting van het getuigenverhoor. (Vervolg van gisteren). juffrouw C .G. W. Lans, de oudste dochter 0 bet slachtoffer verklaart, dat O. haar heeft, dat het jammer was dat verd. jt°dien Donderdagavond al vroeg was weg- ■-fun, n.l. om halfzes. betwist dat gezegd te hebben. Hjj heeft tijd genoemd, doch het sleohts be rin1 dat hij dien avond vroeger is wegge- ai en niet tegeljjk met den heer Lans. Get. houdt haar verklaring echter vol. ;sd heeft wel degeljjk gezegd half zes. Zjj «ft dadelijk gedacht, dat verd. meer van moord zou weten, doch toen zij hem zag ctte verd. zulk een zieligen indruk, dat baar verdenking van zich zette. 'jlevr. Lans verklaart dat O. haar den fdag volgende op den moord heeft ge- a, dat haar man tegen verd. heeft ge- 1: Ga maar wat vroeger weg, en neem vast de post mee. rk heb nog wat af te ■rken. Get. wendt zich dan tot verd. en I: lan hoe heb je het kannen doen. Een die altijd zoo goed voor je was. „Ik (e den hals hunnen afsnjjden". kt. J. J. Lans heeft den volgenden dag den moord opgebeld. Verd. heeft hem gezegd, dat h(j en Lans op het punt inden samen weg te gaan, toen Lans plot- ittg zei: Oa maar vast, ik heb nog wat doen. Toen verd. informeerde naar de had verd. gezegd: Tereoht spreekt ■in daders, want er zijn er zeker meer dan geweest. Hierna wordt gepauzeerd. de pauze wordt allereerst gehoord de (Kteur van politie Hermans. Deze doet omstandig verhaal van het eerste on- iek, dat hij heeft ingesteld. Hjj wijst daarbij op, dat de brandkast open gevon- was met de sleutels er op. Deze sleutels *n nat. Er zat zelfs versche roest op. wapen wera niet gevonden, j. Lans verklaart dat zij dien avond haar vader niet op den gewonen tijd kwam en zij per telefoon geen gehoor naar het kantoor is gegaan. Zij vond hek gesloten, doch de deur van het oor was open. Het was gewoonte van vader, wanneer hij overwerkte, om kwart over zes telefonisch te waar oren. Dat deed hij alleen wanneer er [werk was - en voor zoover haar bekend was dat dien avond niet het geval. O.M. wijst er op, dat het tweede ■lte van de brandkast niet geopend was. vreemde inbreker, die niet wist dat daar ten in stonden, zou allicht gepoogd heb- ook deze afdeeling te openen. ot. Lans zegt ,dat haar man Van O. ruwde, doch over zijn capaciteiten niet den was en hem alleen uit medelijden Toen de boeken niet naar zijn zin a, besloot hij om een accountant erbij te :D, hetgeen blijkbaar niet naar den zin Van O. was. ij. Tinbergen, aandeelhoudster van de heeft mej. Lans op weg naar het ontmoet. Zij meende, dat niemand het personeel een sleutel van het ach- :k had. lelefonisle mej. J. R. Valk verklaart, iij dien avond de nacht-verbinding had leid, waardoor het privé-kanloor direct de stad verbonden was. Den volgenden ien was deze verbinding verbroken, s deelt zij mede, dat twee onbekende ion den vorigon dag om werk ge- Cd hadden. alge S. S. te Korle, die naast de gang den Ooslzeedijk woont, is door mej. gehaald loen zij het misdrijf ontdekt Ook hij had Dr. Mees hoorcn zeggen, iet tijdstip, waarop het slachtoffer 'ien Was kwart voor zes moet zijn ge- Dr. Mees, die een autolocht door hland maakt, was trots hel verzoek het O. M. niet ter terechtzitting ver. en. Dit wordt door Mr. Kokosky be- i daar hij Dr. Mees vragen had willen i over hel door hem genoemde uur. Kokosky leest een verklaring voor, n Dr. Mees zegt, dal hel tijdstip van verlijden van het slachtoffer niet zeker is en dat het even goed een kwartier als twee uur te voren kon zijn geweest De Commissaris van Politie S. Dijkstra zegt, dat hij reeds direct verdenking tegen Van O. gekoesterd heeft Hij heeft nooit ge dacht aan roofmoord, doch hij was onmid dellijk van meening, dat de inbraak ge fingeerd was. Er is eigenlijk niets gestolen. Mr. Kokosky oppert de mogelijkheid, dat er ingebroken is en de inbrekers gestoord zijn. Een agent van Politie, die met een politie-hond had gewerkt verklaarde, dat deze hond voortdurend naar het achterhek liep. Verdachte merkt op. dat de hond dien zelfden avond herhaaldelijk langs hem heen is geloopen zonder dat het dier ook maar één keer bleef stilstaan of hem heeft aan gewezen. Getuige L. Vermaas, chef van expeditie, wist, dat van O. herhaaldelijk door hei achterhek wegging. Ook dien avond had van O tegen hem gezegd, dat het voorhek ge stolen kon worden omdat hij zelf achteruit zou gaan. Een agent van politie kreeg op dracht om den afstand naar het Ooslplein langs voor- en achterhek uit te meten. Mej. Lans zegt, dat het achterhek niet ge bruikt werd door het personeel. Ve»4achte zegt aanvankelijk ontkend te hebben dat hij door het achterhek wegging omdat hi) dat slechts zelden deed. De heer Lans was daarvan op de hoogle. Inspecteur Hermans verklaart, dat ver dachte steeds ontkend heeft, dien sleulol te hebben. Hij kan niet aannemen, dat de inbrekers on moordenaars ook nog zelfstan dig het hek gesloten hebben, terwijl over- klimming vrijwel onmogelijk is. De president vraagt aan verdachte, waar om hij den sleutel heeft gegeven aan zijn schoonzuster en welke sleutel dat was. Verdachte zegt, dat hij bang was, dat het de sleutel van het achterhek was en dacht dat hij daardoor in moeilijkheden zou komen, omdal door den moord zijn ver duisteringen aan het licht zouden komen. De president wijst van O. erop, dat er na de eerste arrestatie geen reden was den sleutel verborgen te houden. Tegen zijn schoonzuster zeide hij. dat hij den sleutel niet wilde hebben, aan de politie zeide hij den sleutel niet te kennen. Bovendien wist zijn vrouw er meer van. daar deze den sleutel in den Haag in het water wierp. De sohoonzuster. Mevr. van Weyne, deelt mede, dal zij na de begrafenis van den lieer Lans den sleutel van haar zwager (v O.) kreeg. Zij heeft hem niet gevraagd naar de reden. Omdat van O. hem niet wilde terug hebben, heeft zij den sleutel ge bracht naar den Haag, waar zij hem in de woning van van O. is kwijtgeraakt. Mevrouw van O. maakt gebruik van haar recht om geen getuigenverklaringen af lê leggen. De viool-leerares van van O., Mevr. LoggerDelfgauw zeide, dat de lessen bij van O. Ihuis plaats vonden. Dion avond was zij er om half negen. Van O. was er toen ook al. Het was aan Mevr. Logger opgevallen, dat van O. op den avond van den moord buitengewoon zenuwachtig was. Een andere belangrijke verklaring van deze getuige ie, dat Mevr. van O. haar verteld heeft, dat haar man haar zeer op het hart gedrukt had, goed don tijd van zijn thuiskomst te onthouden. Het pak van verdachte was ge scheurd Nog den volgenden morgen vroeg heeft Mevr. van O. hel gerepareerd Getuige S. J. van der Mark. inspectnjir v. Politie te Den Haag is er bij geweest, dat uit een stilstaand watertje bij do Beeklaan aldaar een bos sleutels is opgevischt. Do sleutels zijn aan de Rotterdamsche politie gegeven. Mei een ervan kon hel hek aan den achterkant van het kantoor geopond worden. Mevr. Logger deelde verder eenige bijzon derheden mede over het optreden van van O als huisvader. Verdachte zou zich op ergerlijke wijze hebben uitgelaten over één van zijn kinderen. Na het verhoor van deze getuige schorste de president de zitting tot hedenochtend 10 uur. LAWN-TENNIS. DE INTERN. KAMPIOEN- SCHAPPEN TE NOORDWIJK. De Amerikanen zijn er! Tilden kwam, speelde.en won drie partijen in vijf kwartier. Mej. Anssem niet van de partij. Brééd-uit stuwt dag aan dag de zon haar warmtevloed over het Noordwijksche sta dion, dat heel deze week het centrum is van 't wereld-tennis-gebeuren, en door haar schitterenden glans ontwikkelt zich hier een kleurengamma van haast ongekende schoon heid... Op de roodbruine banen snellen de speelsters en spelers heen en weer, op gaand in hun mooie spel van den bal en het racket, hun spel van vlugheid, techniek en tactiek, en iederen dag volgen honder den belangstellenden hun verrichtingen vanaf de natuurlijke tribunes tegen de hel lingen der duinen! Hoe fleurig en vroolijk doen het die japonnetjes der sportmeiskes, die parasols in hun wisselende kleuren pracht en die vele sporlcostumes, die scherp afsteken tegen den achtergrond van groen, van wit en van rood....! Hier rondom de banen van het „Casino" heerscht reeds de sfeer van het wereld- tournement, hoezeer de groote gevechten voorloopig dan ook nog op zich doen wach ten. en al kan het dan ook nog heel wat drirkker zijn dan zulks op de eerste twee dagen hel geval i9 geweest. Velerlei talen worden hier gesproken door vertegenwoordigers der meest uiteen- loopende rassen, die elkaar hier samentref fen voor den sportieven kamp, doch zij allen heftben slechts één roep over de onbetwist bare schoonheid van het „Oasino" met z'n omgeving 1 Het bestuur van de Noordwijksche Sport vereniging heeft daarbij gezorgd voor een uitstekende regeling, waardoor de wedstrij den een vlot verloop hebben en het publiek bovendien behoorlijk op de hoogte wordt gehouden van de te spelen partijen. Verrassingen heeft eigenlijk ook de twee de dag van hot toumooi nog niet gebracht, of het moest zijn de overwinning van mej. Canters op mei. Brc-hm, nummer drie van de Deensehe lijsf. Onze landgenoolc was bij zonder op dreef, terwijl daarentegen de Deensehe tevergeefs poogde haar vorm te vinden Uitstekend was de service van mej. Canlers. terwijl haar plaatsen vlak langs de lijnen herhaaldelijk lot succes leidde Met 6—1 werd de eerste set gewonnen De tweede bracht een inzinking, die mej. Brehm de kans bezorgde om op le halen. Inderdaad ging het hierop lijken toen de Deensehe een 2t-0 achlersland in een 43 voorsprong wist om te zetten. Doch geleide lijk herstelde mej. Canlers zich weer en met 75 was de zege voor haar, hetgeen een warm applaus ontlokte van het aandachtige publiek. De dames Sigart en Baitlrock be reikten eveneens de volgende ronde, beiden zonder veel moeilijkheden te moeien over winnen. Verder? O. ja: gisteren voor het perst waren er de Amerikanen, maar zij hadden het natuurlijk niet moeilijk! Tol even voor zessen lieien de heeren Tilden, Hunler en Coen (Tilden's 17-jarige leerling) op zich wachten, maar vijf kwartier nadat eerst genoemde de haan had betreden, had hij reeds drie overwinningen geboekt: in het enkelspel respectievelijk over Van Eek en Karslen en in het gemengd dubbelspel, te zamen met Kea Bonman, over mevr. Kelle- man Slotemaker en den heer Slotemaker. en do (otaal-score bedroeg daarbij niet minder dan 480 I Hunter en Coen deden het een beetje ge matigder trouwens evenzeer zonder zich in te spannen maar triomfeerden insge lijks op fraaie wijze. Naast Bill Tilden de groole man van dit toumooi bleek vooral ook de Roe meen Mishu zeer populair te zijn. Jordaan was lang niel tegen hem opgewassen en moest mei 61. 62. 62 de vlag slrijken. De Hollandsche spelers hadden over het algemeen weinig succes, en zoo hebben o.m. reeds Castendijk en Wetselaar, respectieve lijk tegen den Deen Larssen en den Fransch- man Landry, het onderspit moeten delven. Intusschen is Timmer nog niet terugge keerd van de reis naar Boedapest. Vermoe delijk zal hij heden of Donderdag ten too- neele verschijnen. Dan zullen wel zoo on geveer alle deelnemers en deelneemsters present zijn. Gisteren kwamen, gelijk ge zegd. de Amerikanen, terwijl de Franschen den vorigen avond waren aangekomen. Van daag kan verderde Duitsche kampioen Prenn verwacht worden, maar hij zal, jammer ge noeg, niet vergezeld zijn van mej. Cilly Aussem, die niet aan het tournooi zal deel nemen. De uitslagen zijn: Heeren-eukolspel, 1ste ronde: T. Hunter sl. W. T. Weber 6—1, 6—1, 6—3. W. Sta- penhorst si. J. J. B. Mulder 62, 64, 68, 62. E. du Plaix sl. W. Lüttjens 62, 61, 62. R. Danon sl. J. Ruys 63, 5-7, 64, 62. N. Mishu sl. H. W. Jordaan 6L 62, 6—2. J. B. Kan w.o. W. F. Tilden sl. Th. van Eek 60, 60, 30. H. Larssen sl. G. R. Castendifk 62, 6O. 62. H. Landry sl. G. H. Wetselaar 61, 6—2, 64. B. ranker w.o. 2e ronde: I. Nielsen 0]. J. W. H. Lam- bach 6—0, 62, 63. L. Toussaint sL B. Stom 6—1, 6—3, 5—7, 7—5. H. Ramberg sl. R. Patterson 6—2, 61. 61. W. F. Tilden sl. W. Karslen 6-0, 6—0, 6—0. W. F. Coen sl. H. van Berkel 6—1, 61, 6—0. E. Nelwan sl. Korthals Allee 62, 64. 6-2. Grsndguillot sL Van Riemsdijk 63. 64, 5—6. T. Hunter sl. W. Stapenhorst 7—5, 6—0, 6—1. Heeren-dubbelspel, 1ste ronde: J. J. B. Mulder en H. W. Jordaan wx>. K. von Kiroh- mayr en B. Halter sl. W. J. Karsten en J. D. van den Berg 36, 60, 46, 75, 5—6. J. C. van Bloois en J. P. K. Slote maker w.o. Mishu en J. R. Castendijk sl. H. Lüttjens en dr. H. Lüttjens 62, 61, 6—1. Dames-dubbelspel. 1ste ronde: mej. K. Bouman en mej. M. Rollin Conquerque sl. 1 mej. A. Heybroek on mevr. I. Wetselaar 6—2, 6—0. mej. E. Stöckel en mej. E. Brehm w.o.mej. V. Sigart en mej. J. Sigart sl. mej. N. Bakker en mej. E. Swart 6--1, 6-1. Dames-enkelspel. 1ste ronde: mej. E. Kei zer w.o.mevr. E. Guyot sl jnevr. E. Zige- ler 2—6, 6—0, 6—1. mej. S. de Josselin de Jong sl. mej. E. Josephsson 46, 61, 63; mej. K. Bouman w.o. 2e ronde: mevr. I. von Baittrock sl. mej. E. Belzer 6—4. 3—6, 6—2; mej. J. Sigart sl. mej. v. Hefting 63, 61; mej. M. Canters sl. mej. E. Brehm 61, 75. Gemengd Dubbelspel, 1ste ronde: mej. K. Bcuman en W. F. Tilden sl. mevr. M. Këlle- man-Slo'emaker en J. P. K. Slotemaker 60, 6—0: mej. M. Staab en B. Halter w.o.; mej. E. Stöckel en H. Larssen sl. mej. C. van der Heide en J. van Olst 61, 60: mevr. E. Guyot en L. Toussaint sl. mevr. B. Menso en W. Modlioh 26, 63. 64; mej. M. Rollin Couquerque en W. F. Coen sl .mej. E. Belzer en Weber 60, 75. ATHLETIEK. DE COMPETITIE WEDSTRIJDEN L. A. K. Maandag 17 dezer, 8 uur, zal de L. A. K. de eerste competitie-wedstrijd houden op I het veld achter Pomona. Afgewerkt zullen I dan worden de nummers 100 M. en 800 M. hanrïioopen, verspringen, speerwerpen en 4 X 100 11 eslafelle. Op Vrijdag 12 Juli zal de tweede compe titie-wedstrijd worden verwerkt de num mers 400 en 1500 M. hardloopcn, hoog springen en kogelsloolen. NATIONALE DAMES KAMPIOENSCHAPPEN TE LEIDEN. Op Zondag. 1 September, zullen hier Ier slede dc wedstrijden worden gehouden om do nationale kampioenschappen voor dames. VOETBAL. NOORWEGEN—NEDERLAND. De tweede wedstrijd. Hedenavond te halfacht speelt hel Neder- landsch elftal te Oslo tegen Noorwegen. Hoewel wijzigingen nog mogelijk zijn is hel vrij zeker dat de ploegen zullen uitkomen in de volgende samenstelling: Nederland: doel: Van der Mculen; achter: Van der Zalm en Van Kol; midden: Van der Wildt, Grobbe en De Leeuw; voor: Hombörg, Van der Griendt, Tap, Smcets en Landaal Zoowel Dc Bruin als Kools is ge blesseerd, waardoor zij waarschijnlijk niet zullen kunnen spelen. Noorwegen: doelH. Johansenach ter: B. Lund en Walde; midden: Berslad, A. Olsen en Thorslcnsen; voor: Lund, E. Andersen. Juve, Lie Ka arc en Kongsvik. Wij herinneren er aan dat ons elftal nog slcqhts éénmaal tegen Noorwegen heelt ge speeld en wel jaren geleden te Chrisliania (het tegenwoordige Oslo). De uitslag was een gelijk spel, 11. TIJDSCHRIFTEN. „Sport in Beeld" besteedt ditmaal o.m, aandacht aan: de kampioensclub P. S. V., uit Eindhoven; het athleliek-toumooi te Hil versum; de roeiwedstrijden van de Ko ninklijke. waar „Njord" zooveel successen boekte; den voetbalwedstrijd Nederland Schotland en den tenniskampioen van Frankrijk: René Lacoste. DE MEXIKAANSCHE HOND Een abonné-luisteraar klaagt aandringend op verbetering: Sinds enkele weken, i9 er een Radio-* toestel-bezitter, in de omgeving van „Vree-i wijk", er op uit. om de andere luisteraars zoo min mogelijk van hetgeen den aether ingezonden wordt, wil laten genieten. Meermalen moet men z'n ontvangtoestel afzetten voor bet onhoudbare „gillen en gieren", der zooveel besproken „Mexikaan- sche Hond." EEN VRAAG. Een abonné vraagt: Zou het geen aanbeveling verdienen in de Heerengracht bij den Oude Rijn en Kal vermarkt en bij do haven een overhaal of pont te plaatsen. VCOR DONDERDAG 13 JUNI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15: Mor genwijding 12.152.00: Concert door het AVRO-Kwintet 2.00—2.30: Lezing door Mej. Dr. E. v. d. Looy v. d. Leeuw 2.30 3.00: Gramofoonmuziek 3.004.00: Kniples 4.005.00: Ziekenuurtjo 5.005.30: Sporlpraatie 6.006.30: Con cert door het AVRO.-Kwintet 6.307.00: Lezing door H. W. 0. de Bruin: Het ver- keersvraagsluk en het wegenplan 7.00 7.15: Vervolg Concert 7.157.30: Ver kiezingspraatje 7.307.45: Vervolg con cert 8.00—8.30: Boekbespreking door H. Kool 8.30: Operaconcert, met medew. van L. PoolmanMeissner. Hclène Cals, Gusta Scheepmaker. Ohris de Vos, L. v. Tulder, P. Pul e.a. Verslerkt omroep-orkest. I. d. pauze persber. Daarna tot 11.30 Gramofoon muziek. Huizen, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uilsl. NCRV.-uiIz. 11.00—11.30: Korte Zieken- dienst 12.301.45: Solistenconcert 5.006.00: Solislenconcert 6.307.00: Muziokpraalje 7.008.00: Orgelconcert 8.00: Concert door het Draper-Kwarlet. Causerie. Daarna persber. reven try, 1562 M. 10.35: Kerkdienst 11.05: Lezing 11.20: Gramofoon muziek 12.20: Solislenconcert (sopraan, viool, piano) 1.20: Gramofoonmuziek 2.50: Voor de scholen 3.10: Muziek 3.20: Vesper van de Westminster Abbey 4.05: Lezing: Bermuda 4.20: Concert. Brown's kwintet - 5.35: Kinderuurtje 6.20: Muziek 6.35: Nieuwsber. 6.50: Voor landbouwers 7.00: Muziek 7.05: Pianosonaten van Beethoven 7.20: Novel- lenbespreking 7.35- Muziek 7.4o: Lezing China 8.05: Avondconcert Gershom Parkington Kwintet. G. Ripley, alt. E. Greene, tenor 9.20: Nieuwsber. 0.35: Causerie 9.50: Nieuwsber. 9.65: Harpoeneert 10.20: A. J. Alan: „Thel cabmen's Shelter" 10.5012.20: Dans muziek. Parijs „Radio-Paris". 1744 M. 12.50— 2.i0: Gramoloonplatenconcert (Orkestop namen) 4.05: Kinderhalfuurtie 4.35: Klassiek concert 6.557.20: Gramofoon muziek 8.20: Concert. Kamermuziek en zang. Mme. Tissot en Hr. Fleur. zang. Langenberg, 462 M. 10.35 en 12.40: Gramotoonmuizek 1.202.50: Orkestcon cert6.056.50: II. Flohr. humorist a. d. piano 8.20: Concert. Klein Wwag-orkest 9.20: „Elagenhaus". hoorspel van O. A. Palilzsch Daarna tot 12.20 dansmuziek. Zeeten, 1649 M. 1220—5.20: Lezingen en lessen 5.206.20: Orkestconcert 6.208.05: Lezingen 8.20: Aria's door Giacomo Lauri Vol pi. Daarna tot 13.50 dansmuziek. Hamburg, 395 M. - 5.05: Gedichten- lozing 5.20Orkeslconcert 6.30Vroo- lijk concert. 8 20: Concert. Werken vair vroolijkc componisten 9.50: Voorlezing 11 20—12.15: Dansmuziek. Brussel, 512 M. 5.20: Trioconcert 6.50: Gramoloonmuziek 8.35: Orkest concert 10.0510.35: Dansmuziek. JONGENS 1 voor de Drukkerij JJing in het vak. JriddcD Drukkerij J. t®ELAAK. 158a. ütke Meubelen |j sotieke meubelen, 'uetten, bureaux, •kasten enz als- wetsche mahonie op to ruimen? Indirect brieveD Bur. J\ Blad onder No. lulled adres. i meisje «v-n net meisje, f3 klein goïin. Diet I de 14 jaar dip al T'"Verken van hall l*'. drie uur. Zon- |j- Loon f. 2.50 por l^r.: Rijn- en Sohle- NET MEISJE gevraagd voor don dag. boven do 16 Jaar. Loon f. 5 per week. Aan melden: Lombokstraat 77 a. (Kooi) VRU WONEN Weduwnaar vraagt man On vrouw, tusschen do 50 en CO jaar, P.G. van chr. be ginsel, zonder kinderen, thuis to hebben. Met een overeenkomst van weduw naar voor kost en inwo ning. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4497k. MEISJE Een flink handig meisje gevraagd, voor de morgen uren. 's Vrijdags den ge- heelen dag. Loof tijd onge veer 16 jaar. Aanmelden hedenavond na halfacht. Maarsmanssteeg 8. HUISHOUDSTER Gevraagd tegen Aug. of Sept. huishoudster, alleen v. d. dag die geb zelfst. mcf beh. vao dagmeisje de huish. kan doen Loon f. 12. Br. N.V. DUBBELDE- MAN's boekb. o. lctt. F. SMIDSJONGEN Gevraagd smidsjongen, leeftijd ongeveer lè jaar. A. VAN ^VIJK, Hfwers- woudo B 5. WERKVROUW Gevraagd oen nette werk vrouw. Adres: Rijnsburger- w eg 136. KAMERS Govraagd tegcp 1 Sept. voor 2 dames 2 zit-sl«ap- ksmers of 2 zitkamers en 1 slaapkamer, met voll. pension. Brieven met prijs opgave Bur. van dit Blad onder No. 4405k DIENSTBODE Een flinke dagdienstbodo govraagd. Zich aan to mel den: Plantsoen 85. DIENSTBODE Wordt gevraagd een flinke dienstbode, v. g. g. v., voor den dag c-f dag en nacht. Aanmelden 's avonds na S uur. Adres: Cobetstr 32. STRANTVITNTJE Gevraagd, klein strand tentje. Regcntesselaan 31, Oeg8tge©6t. IJSCOVENTEW Terstond een nette IJsco- venter gevraagd. Voor straat 20, Noordwijk. KOSTGANGER Er kan geplaatst worden een kostganger. Paul Enigerstraat 17 a. WINKELHUIS Voor goodbeklante krui deniers- en comestiblcs- zoakje wordt eenvoudig wlitkeUiulsje gewicht. Ook daartoe in te richten woon huis kan wellicht In aan merking komoD. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4380k. WERKSTER Flinko heldere werkster ge vraagd bij de Ka. EGGERS, Botermarkt 14. Zich to molden heden tusschen G en 7 uur. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 44Ö2k. JONGEN gevraagd, bij: A. VAN EGMOND. Smederij ..Den DEIJL", to Wassenaar. WINKELJUFFROUW Per l Juli oen flinke nette winkeljuffr. gevraagd, van g. g. v. Zij die met onze branche bekend zijn, ge nieten de voorkeur. A. N. TURKSMA, Haar lemmerstraat 171. JONGEN Gevraagd nette Jongen, niet boven 16 Jaar. goed kunnende fietsen. Good loon Adrwc Fa. W. A. AFFOURTIT, 163 Hooge- woerd. JONGEN Gevraagd een jongen, goed kunnende fietsen. niet ouder dan 16 jaar. Melkin richting Fa. F. v. d. KLOOT L. Diorsteog. DAGMEISJE Net dagmeisje gevraagd, boven 16 jaar, burger.fot kunnende koken. Zondags vrij. Mevr. SOHOONHOVEN Haarl.straal 97. JONGEN R. H. W. Liroonadeffabiek, Rembrand t*traat. Een Jon gen 13 a 16 jaar kan ge plaatst worden in de 6poel- afdecling. WERKSTER Flinke netto werkster ge vraagd. voor den Vrijdag ochtend. Aanmelden: Rapenburg 55. DAGMEISJE Gevraagd net handig dag meisje. Zich aan tc melden: Kaiserstraal 1'6. DIENSTBODE Mevrouw WESTEN, Ha&rl.- Mraat 119, vraagt een netto dienstbode, tk. wvoor dag of dag en tiacht. Brieven Bur van dit Blad onder No. 4ö35k. VRIENDIN Juffrouw omstreeks 35 jaar zou gaarne eon vriendin hebben om fiotstochtjea te maken. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4495k. t50 GULDEN Ter leen govraagd f. 130. door eerlijk persoon met vaste betrekking. Rente 10 pCt. m. afl. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4455k. MEISJE Gevraagd eerlijk handig meisje, van 13 tot 14 jaar, tot hulp in de huishouding, bij bejaard echtpaar zonder kinderen, vollen kost. Zon dag vrij. Aanmelden: Haarlemmorstraat 15. NAAISTER Gevraagd oen nette huis naaister, om 1 dag In do twee weken aan huls te komen naaien. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4532k. PORTIER Gep. pors. govr.. z. k. Be- koudheid met eenige ad- m'nistratle strokt tot aan beveling. KL won. beschik baar. Brieven Bur. van dit Blad oud-er No. 4G43k. BAKERHUIZEN Kon nette baker vraagt nog eenige bakerhuilen, daar zij ö'og eenige maan den disponibel heeft. Liefst voor 2 of 3 keer per dag. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4622 k. DAGMEISJE Gevraagd in klein gezin oen net handig dagmeisjo P.G. Leeftijd 15—16 jaar. A. SMIT, Rapenburg 73. LOOPJONGEN Gevraagd nette loopjongen goed kunnende fietsen. G. J. VISSER. Haarlem merstraat 151, Mng. van Huish. en Luxe Art. DIENSTBODE Zoo spoedig mogelijk ge vraagd een flinke dienst bode. v. g. g. v. Hulp van tweede meisje aanwezig. Terwecpark 4. NETTE JONGEN SCHULER's Goederenhan del vraagt nette Jongen 14 a 15 Jaar voor loop- en winkel werk. Aanmelden v. 6 tot 8 uur. Vrouwenkerkkoorstr. 5. DAGMEISJE Een net dagmeisjo gevr. Leeftijd 14—16 jaar. Brcestraat 43. 2e Banketbakker gevraagd die gebogen itf in dc broodbakkerij b» hulpzaam te zijn. A. VERBEEK. Merel- straat 14. SCHILDER en halTwas gevraagd. O. RIETKERKEN. Schil der, Postourstraat 50A. HUIS Netto jonge menschen vra gen vrij boven- of bene denhuis te huur omtrek Haarlemmervaart, niet bo ven dc f. 5. BrieveD Bur. van dit Blad onder No. 4090 k. NET MEISJE Gevraagd een net meisjo voor dc morgenuren. Vrij dags <!cn gehoclen dag. Zich B3n t© mcldcD hij Mevr. BOSMA, Heeren straat 140. DAGMEISJE Gevraagd net dagmeisjo leeftijd 15 n 16 jaar. Pelikaanstraat 13A. KAMERS Beschaafde dame zoekt 2 op gom. kamers met gas, eteetr. en waterl. Goeden s landNiet Oegstgecst. Bfk'von Bur. van dit Blad opdcr No. 4517 k. TWEEDE MEISJE gevraagd 13 of 16 Jaar. Brecstr. 84. POPPENWAGEN Te koop gevraagd een poppenwagen, nieuw model Brieven Bur. van dit Bald onder No. 4393 k. Kost en Inwoning gevraagd door net persoon liefst omtrek Station. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4500 k. LOOPJONGEN Gevraagd een nette Jongen om tevens in het vak to worden opgeleid. Leeftijd 14 Jaar. Aan hetzelfde adr. ren heercnrijwicl te koop, Royal Enfield, in uitste kenden staat. Oude Rijn 0. LOOPJONGEN Gevraagd een nette loop- Jongen, leeftijd ongev. 14 jaar. R. RIPPE, Breeatr. 106. JONGE DAME Gevraagd togen 1 Juli in bockhandel hier ter stede voor kantoorwerkzaamho- don een jonge dame, goede hand schrijvende, niet be neden 10 jaar. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4584 k. 3—3

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 11