KLEIN ARTIS AGENDA. RECHTZAKEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. V5SSCHERIJ-BERÏCHTEN. GEVEILDE PERGEELEN. BUITENLAND. Maandag. N.V. Holl. Constructiewerk-plaatsenBui. tengewone alg. verg. v. aandeelhouders. 2% Uur nam. Nut.-zaal: Openb. verg. Democratische Par tij; 81/4 uur nam. Dinsdag. In den Vergulden Turk. Leidsche Kunst kring voor Allen. 8uur. Jeruël: Bjjbelbespreking te 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst dér apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Juni a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Bookwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. RECLAME. Op veelvuldig verzoek zal de Drijvende Diergaarde de geheele week te-bezichtigen zijn. tScholen volledige explicatie. LIGPLAATS BLAUWPOORTSBRUG Entrée 10 cent. 4451a verdween de toeloop van studenten langza merhand. Doch sludenlen en oud-sludenlen vorgalen haar niot. Onder vrijwel allen, zoo wel hier te lande als in Indië, heeft ze haar vrienden behouden cn van dezen zijn er tal rijken, die haar nog geregeld schrijven, welke brieven door Rikie nog steeds worden beantwoord. Haar beste vrienden stuurt ze op hun verjaardag nog immer een zakje apenootjes. Ook aan Prinses Juliana heeft ze onlangs op haar verjaardag een zakje apenootjes gezonden, waarvoor zij in oen hartelijk schrijven van den kamerheer den dank der Prinses ontving. Ondanks haar hoogen leeftijd is zij nog zeer helder van gcesi, heigeen hieruit blijkt, dat, als een oud-student haar komt' bezoe ken wat nog menigmaal gebeurt zij dadelijk weet te zeggen met wien zij te doen heeft. Het Lcidsch Studentencorps geeft haar ge regeld hen jaarlijksche toelage en als op den Sslen Februari, den verjaardag der Leidsche Hoogeschool, den oud-sludenten jn hun resp. woonplaatsen, zooals Rotterdam, Den Haag, Haarlem, enz. samenkomen, wordt er voor haar nog steeds een som gelds bijeen gebracht Herhaaldelijk zijn in den loop der jaren in sludenten-almaiiakken lustrum-nummers enz. teekeningen en portretlen van Riek en haar moeder opgenomen. o FEESTAVOND „U. V. S." In de zaal Concordia", Sleenatraal hield Zaterdagavond de Leidsche Voetbal- cn A fhleliek-vereeniging U. V. S een feest avond ter gelegenheid van hel 15-jarig be slaan, weOke goed bezocht was. Tal van af gevaardigden van zustervereenigingen kwa men bet bestuur complimenteeren en boden bloemen aan. Nadat een strijkje eenige nummers had ten besle gegeven, zijn allen welkom gdiee- ten door den voorzitter, dio er op gewezen heelt dal het afgeloopen jaar speciaal voor de elflallen spelende in de N. V. B. een suc cesjaar is geweest. Het lc elftal bleef lang in de running, terwijl het 2e elflal voor 'l ctrst in den N. V. B. spelend, getoond heeft tot goede dingen in slaat te zijn. Jammer was het echter dat de elftallen in don L.V.B. niet zooveel succes liadden en nu. wat in geen 11 jaar gebeurd is, geen medaille ver diend hadden. Spr. wekte aan 't slot van zijn rede ook op in de pauze rekening te houden met de speciaal ingerichtte trektent Ier vervanging van de aloude lombola. Hierna kregen wij eenige voordrachten van leden van U. V. S., die zoowol vóór al9 na de pauze veel succes oogstten en na huh opvoeren door de voorzitter werden gehul digd. Gedurende de uilvoering zijn er nog woor den van lot en hulde gesproken aan het adres van het bestuur van U. V. S. door de voorzitter van den L. V. B., terwijl ook het strijjeje is bedankt voor zijn vlotte medewer king. Een bal met attracties was het slot van dit lob jaarfeest. o LOCAAL RIIKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Mei 1929. No 1669, J. Ballego, Oldenbarncvold- blraat 36, No. 1960. Baiteljee en Terpstra, Oude Rijn 23; No. 1660, Best. Ver. Hulp in de huishouding. Rijn- en Schiekade 59; No. 2641, M. J. Dool, Garenmarkt 23 a No. 1681 .1 L. Goemans, Emmalaan 3. Oegstgeest; No. 968. J. C. L. Groot, Rector, Huize Duin zicht, Rhijngeesterstraatweg 10, Oegstgeest; No. 2550, Huizo Duinzicht, Rhijngeesler- straatwog 10, Oegslgeest-, No. 1081, II. G. Kan. Regentesselaan 63. Oegstgeest, No. 2324, Leidsch Tennispark. II. Morschweg 114; No. 1039. Dr. C. de Lint v. Wijngaar den, Zoelerw. Singel 63; No. 2578. A. Midde- link. Ridderstraat 8; No. 1984. P. C. Muy- zerl, H. Rijndijk 110; No. 791. P. G. Ilood- huijzen, Burg. v. d. Valk Boumanweg 42, Leiderdorp; No. 1229, J. W. van der Slnvs, H. Rijndijk 6,3; No. 2662, A. v Soesl. N. Rijn 29; No. 2230, Mevr. W. des Tombe v. Oordt, Hugo de Groolstr. 13; No 1874, H. do Vogel, lloogew. 159; No. 1363, P. de Wolf, Rijn- en Schiekade 117; No. 2619, Mr. J. van Zwet, Plantsoen 93. o Als secretaris van de „Slem des Volks" is benoemd de heer A. P. Houps Jr., Haven kade 23, alhier. Het bestuur der Vereeniging tot Bestrij ding der Tuberculose alhier deelt mede, dat door de Billard-Vcreeniging „Aurora", alhier ter gelegenheid van haar tweejarig bestaan een bedrag van f. 9,05 1/2 aan haar penning meester is overgemaakt, zijnde hel bedrag dat door die Vereeniging bij de viering van haar tweede lustrum op 5 Juni 1,1. is opge haald. Op Zondag 16 Juni a.s. zal de Bonds dag van de R.K. Spoor, oh Tramweg-perso neel „St. Raphael" te Arnhem gehouden worden. Ook de afdeel ing Leiden van de Spoor- en Tramwegpersoneel „SI. Raphael" 'zal op den Bondsdag met haar vaandel aanwezig zijn' en aan de vaandelhulde deelnemen. Na de II, Mis in de If. Eusebiuskerk en een rede van den bondsadvjseur pastoor Schijn- del heeft s middags 1 uur een groote op tocht plaats waaraan 100 afdeclingon met hun vaandels en zeven muziekcorpsen zul len deelnemen. Gisteravond te half zeven geraakte het vierjarig dochtertje van den lieer K. in den Zijlsingel te walcr. Het meisje was reeds zinkende, toen dc brugwachter Gelei, die mei zijn vrouw liep te wandelen, geheej gekleed te water sprong en het kind be houden op den wal bracht. Do kranige redder werd bij vriendelijke omwonenden van droge kleeren voorzien. Zaterdagmiddag zon do 27-jarige hoefsmid Th. II. B in dienst bij den lieer J J. Pley, Haven 64, een paard uil de hand beslaan. Terwijl hij zich gereed maak le met een scherp voorwerp een der hoeven le bewerken, schrok het dier on school hel mes uit, tengevolge waarvan B. een diepe snede in de hand kreeg. De ont boden Eerste Hulpdienst oordeelde oen be handeling in het Academisch Ziekenhuis wcnschelijk, zoodat de patient daarheen ging. Nadat de band was verbonden, kon de man weer heengaan; RAAD v„ d. SCHEEPVAART. Het vergaan dér „Prine der Nederlanden". De Raad vpor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan: inzake de stranding van het Lellanckche stoomschip „Valka" op de Maas vlakte en het omslaan van de stoomred- oingboot „Prins der Nederlanden" bij een poging om de opvarenden van de „Valka" le redden. Da Raad verwijst allereerst naar de dooi den voorzitter bjj de behandeling van deze zaak ter zitting gesproken woorden van hulde aan de slachtoffers en deelneming aan de nagelaten betrekkingen, van hulde aan dr. Knip, arts te Hoek van Holland, die in een sneeuwjacht met acht vrijwilligers in een vlet uit de Berghaveti naar het Zuiderhoofd is overgestoken om het strand af te zoeken, aan kapitein Slis van- de reddingboot „Presi dent van Heel" (die in reparatie lag), die het strand van Rockanje onder zeer moeilijke omstandigheden heeft afgezocht en ten slotte aar, de bemanning van de reddingboot „Kon. Wilhelmina", die den volgenden dag de be manning van boord heeft gehaald, bij welke woorden de hoofdinspecteur voor de Scheep vaart zich heeft aangesloten. Wat betreft de ramp aan de „Valka" overkomen, deze is terug te voeren tot de om standigheden van zee, weer en wind in ver band met het onbruikbaar geraken van het roer. Wat het ankeren betreft, dit is vermoe- aelp- te laat geschied. De ankers hebben wel niet gehouden, maar het moet toch aan bei ankeren worden toegeschreven, dat het schip te weinig lij heeft gekregen. Het is oen Raad niet gebleken dat het voor een schip, dat bij het uitgaan in goeden staat verkeerde, niet verantwoord zou'zijn geweest i m onder de gegeven omstandigheden uit te gaan. De Raad vereenigde zich met hetgeen door oen hoofdinspecteur is aangevoerd betref lende het uitgaan van de reddingboot, ook at kar, dan achteraf wel worden geconsta- leero dat de reddingspogingen voorbarig wa ren, De Raad bedoelt hiermede allerminst een grief te uiten tegenover hen, die hun leven veil hebben voor het- redden van an deren, Maar het moet dubbel betreurenswaar dig worden geacht, indien menschenlevens verloren gaan en later moet worden gecon stateerd, dal zjj 7,elve in veel grooter gevaar verkeerden dan de menschen die zij wilden redden, terwijl het ten slotte kanvoorko men en inderdaad wel voorkomt dat mensehen die men redden wil, niet gered willen worden, omdat zij niet in gevaar ver- keeren. Daarom zou het ten zeerste ge- wenseht zjjn dat er grootere samenwerking plaats had tussohen schepen in nood en de Reddingmaatschappijen. Het is immers zeen goed mogelijk dat een schip in zoodanige positie verkeert, dat wel gevaar voor het schip zelf, maar niet voor de bemanning bestaat. Het geven van een S. O. S.-sein, dat wel degelijk gevaar voer personen aanduidt onmiddellijk ver. bonden met een verzoek om sleepboothulp is, naar 's Raads oordeel, niet aanbevelenswaar dig. Zulk een onduidelijk sein zou dan echter aanleiding moeten geven tot een verzoek om nader te worden ingelicht omtrent het levens gevaar der bemanning en den wensch om het schip te verlaten. PREDIKBEURT. LEIDEN. Geref. Gein. .(N. Rijn 76/: Dinsdagnam. halfacht, ds. J, D. Barth van Ylaardingen. NED. HERV. KERK. Beroepen- Te Xieuw-Leusen: J. E. Bos te Slochteren. Te Hoogezand c.a,: F. Faber te Bolsward. Te Zoetermeer-Zegwaard:J. de Jong te Spijk (Gr.). Aangenomen: NaaT Assendelfl: D. Rook, cand. te Schiedam. Naar Nieuwe Schans: X. R. Hefting, cand. te Eist (Gld.) Naar-Paesens c.a (toez.) W. E. M. Hoek- zema, candidaat te Groningen; naar Ureterp cn Siegerswoude dc heer G. Oldeman, can didaat te' Yelp.- Bedankt: Voor Yledder (toez. N. R, ITef- ting, cand. te Eist (Geld.'. Voor Giessendam ds. L. Mastrigl te Har derwijk. GEREF. GEMEENTEN Tweetal- Te 's-Gravenhage: W. C. La- main, cand te Voorscholen en H. Heykoop,- cand. te s-Gravenhage. GEREF. KERKEN. Bedankt voor l'rk ds. B. A. Bos te Haar lemmermeer Oos.O. VRIJ EVANG. GEM. Aangenomen: Naar Yeendam, J. Brouwer, te Echten (Fr.). O: De Bond van vereenigingen tot het geven van nijverheidsonderwijs hield zijn jaar vergadering te 's-Gravenhage. In de vacature, ontstaan door het be danken van den heer mr. A. Bruch te Haarlem, werd iet Hel vair het hoofdbe stuur gekozen de heer dr W. AY. van der Meulen, wethouder van Onderwijs te. Den Haag. In verband met het ontwerp eursüdwet werd een motie aangenomen waarin het noodzakelijk werd genoemd, de cursuswet niet van toepassing te doen zijn op het avondnijverheidsonderwijs, aangezien aan neming daarvan akcheele vernietiging van het Avondnijverheidsonderwijs ten- gevolge zal hebben. IJ MUI DEN, 10 Juni 1929. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f 0.900.60, Griel per kist van 50 K.G. f.5822, Tongen per K.G. f.2 452.15; Middelschol p. k. van 50 K.G. f 50,32; Zetsohol p. 50 K.G. f. 36 2f; Kleine Schol per kist van 50 K.G, f.27 6.10: Schar per kist van 60 K.G 1.13— 8.50; Tongschar per kist van 50 K.G. 1.51— 86 Pieterman en Poontjes p k van 50 K.G. f 62; Groole Schelvisch p. k. van 50 K G. f.4735; Middel Schelv p. k. van 50 K.G. f.3320; Klemmiddel Schelv. p, k. van 50 K.G. f 2313.50; Kleine Schelv. p. k. van 50 K.G. f. 145.50; Kabeljauw per kisl van 125 K.G. f 5035; Gullen per kisl van 50 K.G. f. 15.507; Lengen per stuk f. 1.10 0.75; Heilbot per K.G. f. 1.701.46; Wijling per kist van 50 K.G. (.52 40; Koolvisch per stuk f. 10.63; Makreel per kist van 50 K.G. f. 19—13. Aangekomen 26 stoomtrawlers: MM. 109 met f.2200; I.TM38 met f. 1200; IJiM. 101 met f.2500. MM 175 met f.2500; 1.TM. 405 met 1.1700. IJM. 417 met f.2600; 1JM. 127 met f.3100; IJ'M. 271 met f.2100; MM. 64 met f.2400;' 1JM. 74 met f.2500; l.TM 261 met f.2400; IJM. 331 met f.2900; IJM 253 met 1. 1O09; MM. 121 met (.2600; IJM. 82 met f.3600; IJM. 3 met f. 2600; IJM. 80 met f.2500, MM. 8.3 met f.2000; IJM. 71 met f.1800. 1JM 95 met f.2800; IJM. 136 met f.2300; IJM 133 met f.2400; IJM 69 met f.2100; MM. 18.3 met f.2800; MM. 191 mei f.2300, MM. -181 mei f.22; en de loggers KW 103 met f 360; KW. 79 met f.970; KW. 38 met f.1130; KW 48 mei f.1080, KW. 57 met f.1110, KW. 124 mei f 740. KW. 36 met f 1220; KW. 89 met f.880: KW 97 met f.800; KW. 32 met f.960; KW 147 met f.980; KW 31 met f 850: KW 23 met t 990; KW. 42 met f.1010. KW 173 met f.1290: KW 45 mot f.930. KW 4 met f.1020, KW. 25 met f. 970; KW. 110 met met f. 960. Gehouden verkoopjng in het Notarishuis te Leiden, op Yrijdag 7 Juni 1929, ten over staan van; B. H. Stampei, Notaris te Leiden. Middelweg 20 en 22, kooper Ph. v. d. Drift q.q. voor 1.3160; Groenesteeg 94 en Oranje gracht 54. en 56, niet gegund. DE ALGEMEENE TOESTAND. Herstel en Minderheden. De afloop der Herstel-conferentie wordt in de verschillende landen van 'commen taar voorzien als te verwachten was. Nieuwe geluiden wórden daarbij niet ge hoord. De sociaal-democratische partij cn de vrije vakorganisaties in het bezette, gebied hebben aan de Duitsche regeering het ver zoek gericht de ratificeering van de her stelovereenkomst an Parijs zoolang uit to stellen, totdat alle bezette gebieden vol ledig ontruimd zullen zijn en de Saar- kwestie opgelost zal zijn. De bevolking van het bezette gebied verlangt, nu tien jaren na den vrede, volkomen gelijkgerechtig- heid met de andere deelen van het Duit sche rijk. Daarentegen protestveren natuuriijL de Fransdie oud-rtnjders te.cn de regehr.g. Voor de onderteekeiung van het rapport van de commissie van deskundigen poseer den Young, Schacht en Moreau voor de fotografen. Young in het midden, niet een symbolische geste Moreau en Schacht de hand gevende. Onmiddellijk ontstond de spreuk: de hand, die betalen zal. de hand die moot ontvangen en de hand, die tenslotte wer kelijk incasseert. Men verwacht, dat nu een offioieele re- geeringsconferentic zal volgen, misschien te Londen. De derde zitting van het Raadscomité in den Volkenbondsraad te Madrid voor de kwestie der minderheden, heeft bijna drie uur gecjuurd. Voor de bespreking der J1 punten, waai bij ten afin zien van de .proceduraleen reeks van verbeteringen te genover de voorstellen ,der Londensclie commissie van drie werd aangebracht, is de volgende zitting op morgen bepaald. De meerderheid der raadsleden bleek de concrete voorstellen van het Londensch rapport gunstig gezind te. zijn en de Fin- scbe en Canadeesohe afgevaardigden wer den telkens krachtig door Briand bestre den. De voorstellen van Londen zijn dus zoo goed als zeker van aanvaarding ver zekerd, ondanks de stemmen van Canada, Finland en Duitsohland, Bij aanneming is •het laatste woord aan den Arolkenbonds- raad zelf; Stresemann is nu ook te "Madrid gear riveerd. Hij had reeds een ontmoeting met Primo de Rivera, Quinones de Leon etc. o DU1TSCHLAND. Koninklijk bezoek Verhoooing der speertarieven? Koning Foead van Egypte is gisteren uit Egypte aan de Duitsche grens gearriveerd en daar verwelkomd door oud-minister Rosen in opdracht van president Hinden burg. Heden arriveert de koning te Rer- lijn waar hem een officieele ontvangst wacht. De Duitsche Spoorwegmaatschappij heeft besloten bij de rijksregeering, wegens de nieuwe loonuitgaven, die een gevolg zijn van de arbitrale uitspraak in het loonge- schil, een voorstel in te dienen tot ver- hooging van de tarieven, omdat alle be sprekingen voor een andere dekking Vrtn deze uitgaven geen uitzicht op succes bieden. o FRANKRIJK. Stakende onderwijzers - De militaire dienst Gemeld wordt, dat een staking van onder^- wijzers'is uitgebroken in de departementen Loire, Allicr, Ain, Morbihan, Finistère en Arar. De onderwijzers in het departement van de Seine beb'ben besloten lijdelijk ver zet bij het afnemen der examens te plegen. Afooie toestanden De Kamer heeft het wetsvoorstel van ko lonel Picof aangenomen, hetwelk bepaalt, dat de Ihans onder de wapenen zijnde mili tairen. die vader van één of meer kinderen zijn, en zij, die tot een gezin van ten minste vijf kinderen behooren. na een diensttijd van een jaar met groot verlof zullen worden ge zonden. o ENGELAND. Onverwachte radio-rede van Mc Donald. De onlvangst van het nieuwe kabinet Mac Donald is goed. Men erkent, dat naar gema tigdheid is gestreefd. Over het overloopen van Jowitt is echter het laatste woord nog niet gesproken. Zaterdagavond heeft de nieuwe premier een geheel onverwachte en in het program niet aangekondigde rede voor de radio ge houden. Mac Donald zeide: „Wij zijn zoo juist van Windsor teruggekeerd en hebben de zegels van onze waardigheid uit handen van Z. M. ontvangen, zoodat onze regee ring nu grondwettig -begonnen is. Op dit oogenblik heb ik behoefte u allen, mede namens mijn ambtgenooten, le danken voor het vertrouwen, dat gij ons op 30 Mei ge schonken hebt. Wij zullen geen minuut ver liezen om een begin van uitvoering aan tr program,le .geven, hetwelk luidt: vrede j het binnenland, herstel van de industrie e vrede naar, builen tot 'heil van het geheel menschdom. Nopens twee benoemingen wil ik een en kei,,woord ter verklaring zeggen.. Ministe Thorpas heeR een nieuw departement ge kregen en zal met alle kracht, die hem e zijn medewerkers bezielt, het probleem d- werkloosheid onder de oogen zien en ee politiek van nationaal herstel en national opleving inleiden. Dit zal eenigen lijd, ko„ ten. en op dit oogenblik ben ik zelfs no sceptisch gezind nopens de mogelijkheid o binnen een jaar het aantal werkloozen t kunnen terugbrengen tot wat wij een nor maal cijfer plegen te noemen. Maar houd u overtuigd, dat alles wat kan gedaan wor den. ook zal gedaan worden. Henderson is aan hot-hoofd van het de partemept, van builexUandsclie z^ken ge plaatst, een keuze, die onö niet teleurstelt zal. In verband echter met de al het ander overheerschende belangrijkheid van Ir vraagstuk der ontwapening en mede wegen! het nauwelijks minder belangrijke feit vaJ een spoedige overeenkomst mot Amerika, za! ik ditmaal nog zelf mee naar Genève gaa Voor het overige zal ik niet verder op d troonrede vooruilloopen. Onze bedoeling i1 lc beginnen met eenige eenvoudige onder werpen, die getuigen zullen van onzen zi voor „fair play" en gezond versland. Ee herziening der pensioenen voor weduwen e; een krachtige ondersteuning van de ree" begonnen besprekingen lot het vestigen va een duurzamen vrede tusschen werkgeve; en werknemers zullen wel mede liet eer: onze aandacht vragen. Wij vragen slechts eep korte spanne tij" onder de belofte onzerzijds, dat wij dien lif gebruiken en ons ten. nutte -maken zullen. Wij allen, zijn een weinig vermoeid na.» ]iel lichaam uit den verkiezingsstrijd naa huis gekomen, en gij allen zult ons w eenige dagen rust gunnen, lot de bijeep1 komst yan 'het parlement, opdat wij geest lijk weer geheel frisch aan den arbeid zu len tijgen.; Ik, verzoek u allen nu rustig aa uw werk te gaan, zooals wij aan het onz lot heil van het gemeenebesl. Ik dank nogmaals, voor uw votum van ver trouwe en ik verzeker u, dat wij het ons 'waard: zullen toonen. o ZWEDEN. Minister van financiën aigeiteden. De Zweedsche minister van financiën afgelreden, daar liij van oordeel was. 4 zijn aanblijven aan het kabinet groole moe lijkheden zou bereiden. Reeds sedert eenigen tijd was de posil van den minister geschokt wegens zijn ho ding bij den verkoop van de aan den sta toebehoorende landbouwbank. De sociaal-democraten hadden in verban, hiermede een motie van wantrouwen lege den minister ingediend. Hen tijdlang is zei sprake geweesth van het aftreden van bij geheele kabinet, o- TURKIJE. Trotzky probeert. Trotzky heeft een telegram aan Mac nald gericht, waarin hij een visum vraa om in Engeland toegelaten te worde Trotzky voert dringende medische overw gingen aan. o CHINA. Wat de sovjets wilden. A'olgens een bericht van het Indo-Pac fique Agentschap uit Peking, zijn bij d eenigen tijd geleden in het Russische co" sulaat te Charbin gehouden huiszoekin de volgende documenten in beslag genome le. een plan tot- bolsjewiseering va; Mandsjoerije; 2e. een plan voor nationalen steun aa Feng Joe-Sjiang; 3e. aanwijzingen voor de bevelhebbe aan de Russistch-Chineesche grens, oni he zenden van troepen uit Moekden tot steu aan Tsjang Kai Sjek te verhinderen. Feng joe sjang zal tot het offensief ove gaan. Men gelooft, dat zijn troepen in vi richtingen zullen oprukken. o MEXICO. De geloofsstrijd. Aartsbisschop Ruiz y Flores is vergezel van bisschop Pascal Diaz thans op naar Mexico, waar naar men verwac morgen de onderhandelingen zullen beg nen over de regeling van de godsdiens kwesties. De Amerika an sche gezant - 0 row is eveneens van Washington naal Z1J standplaats vertrokken. a. In den staat Jalisco heeft nog eeD. B vecht plaats gehad tusschen regeöi"10- troepen en katholieke opstande mg waarbij de laat-sten verslagen werden naai- de bergen vluchtten. 2—1 Door de gladheid van den weg slipte Zaterdagmiddag op don Haagweg een auto, gemerkt 90013, waardoor hel voertuig legen' de leuning van do Haagbrug aanbotste en deze daardoor ernstig beschadigd werd en de rechterzijde van de auto geheel werd in gedrukt. In de .Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Vol wassen Datum Dagen personen Kinderen Tof. 3 Juni .Maandag 34 3 37 4 DiP9dag 31 3 34. o Woensdag 34 3 37 fi Donderdag 35 3 38 7 Vrijdag 32 3 35 8 Zaterdag 33 3 36 RIJKSUNIVERSITEIT TE UTRECHT. Benoeming hoogleeraar in het Sanskriet. Bij K01I. besluit is benuemd tot gewoon hoogleeraai in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de ^Rijksuniversiteit 1e Utrecht, om onderwijs te geven in bet Sanskriet, de beginselen der algemeene taalwetenschap en de beginselen der ver gelijkende Indo-Germaansche taalweten schap, dr. ,l Rahder, thans lijdelijk te -Tokio. NIJVERHEIDSONDERWIJS.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2