AGENDA. STAATSLOTERIJ. FINANCIEN. VISSCHERIJ-RERSCHTEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Vrijdag. Zomerzorg. Groot Russisch Nationaal Or kest. 8 uur. binadag. In den Vergulden Turk: Leidselie Kunst kring voor Allen. 8'/« uur. Woensdag. Pieterskerk: Vocaal concert „Sursum Corda"; 8 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend in Maart. April en Mei van 104 uur. Zondag9 vanaf halféén, Entrée Zondags kosteloos, Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmnsenm van Ondheden, Rapenburg 28. Geopend van 105 uur; Zondags van 1t uur. Entrée Maandags f 0.25, andere dagen f. O.IO. Geologisch Mineralogisch Mnsenm, Garen- markt lederen dag van 912 en van 1 304 uur Zondagen gesloten. Kosteloos. Ethnograpbisch Mnsenm, Rapenburg 67 69 en Breestraat IS Op werkdagen van 104 uur. Enlrée's Maandags f. 0 25; overige dagen f 0.10 Rijksmnsenm v. Nat. Historie, v. d. Werff- park Werkdagen 8 3012; 1305, Zater dags 8 3012 Kostloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk dagen 14 uur. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12 30 en 26 uur Kosteloos. Hortns Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van 1 April30 Sept 9—6 uur; 1 October31 Maart 91 uur Op Zon dagen alleen van 1 April30 Scpl. 10—4 uur. Kosteloos. uagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Yoorslel- lingen te 8 uur. Woensdags en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-lheater", Stationsweg; Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks le 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Thealer", Breestraat: Bioscoop- en Variété voorstellingen. Dagelijks le 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags tamiliematinée. „City-theater", Haarlemmerstr Bioscoop voorstellingen. Dagelijks te 8 uur 'sWoen- dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. De avond-, nacht- cn Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 lot en met Zondag 9 Juni a.s. waargenomen door de apolhcck van den lieer T. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807. NOORDWIJKERHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm 10 uur, ds. Hof stede. RIJNSBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. haiflien en nam. 5 uur, ds. A, Altena. SASSENHEIM, (Ncd.-Harv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Westbonk van Hoorn. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.D.) en nam. halfzeven, ds. Hermanides. VEUR. Geref. Kerk: Voorm. 9 3/1 en nam. 6 uur, ds. II. Kouwcnhoven. VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Nam. halfdrie', ds. P. Pras van K&lwijk-aan-Zee. WADDINXVEEN. Ned.-IIcrv. Kerk: Voorm. 10 uur, lees- dienst; nam. halfzeven, ds. Dippel van Nieuwerkcrk-aan-den-lJssel. Gerei. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. L. van Loon. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. H. Ji Grisnigt. ZOETERWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. A. J. Eijkman. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Arnhem fvac. wijlen C. iBeets); 11. J. Dijchmecster te I.Tmuidcn; Te Kollumerzwaag: T G. A. v. Dijk te Garsihuizen; Te Vledder: N. R. Hefting, cand. te Eist; Te Hoogvliet: P. van der Kraan, cand. te Zeist; Te Wanswerd: A. J. Westra Hoekzema te Zegveld, Te Ha- zerswoude: H. Stolk te Goutum: Te Voor hout ds, J. .1. H. Klomp te Aarlanderveen; te Oostwold ds. .1. Nauta le 'Sexbierum; Te HoogezandSappeineer fNed. Hcrv, Evangelisatie), F. Faber, te Bolsward; Te Waddinxveen ds. J. J Timmer le Ermelo. Aangenomen: naar Urolcrp ds. G. Olde- rnan te Vclp naar Ter Aa de heer J. Vermaas, cand. le Heinenbord. Bedankt; Voor Ee (Fr.): C. S. Clazemier te Stavoren. GEREF. KERKEN. Tweetal: te Zwolle: W. H. den Houting te Huizum; en J. H. Kuiper, te Drachten. REM. GEREF. BROEDERSCHAP. Aangenomen: Naar Doesburg: Mej. EX B A. Poortman le Brielle. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Beroepen: te Amsterdam ds. C. Nijdam Je Borne. fNlef-OffïcleeO. 450sfe STAATSLOTERIJ Trekking ran Vrfldag 7 Juni. Se Klasse, 17e Lffsi. Hooge prijzen: 13935 f1600.—, met premie van f30.mo.-j. 7301 niet met premie van 3000 1403 f200.—. Prijzen van 70.—: -I "3 ,0,>1 3025 3482 5,21 5195 5232 6964 7524 8363 11542 12079' 12415 18704 !»r i£» 165,8 1 6881 ,7-'01 17497 NIETEN: im 2P 501 1153 1666 1675 s'IZI 2649 26?6 2903 300- 3010 3030 fit?? 3621 4012 4231 4623 4031 4980 Vfoós lal -St ÜÜ?7 S34S 53SI 5558 6Cl(>0 ««W '0« 7005 7913 8775 0532 96S7 13510 1197? !???3 11174 12323 12328 13268 lom? «M? i2-V 14539 1461,1 l540'1 18308 16891 16937 17o94 17o99 17904 17977 18248 18931 19046 19379 19999 20469 20831 Verbcterinjt. Se Klas, I6e Lijst- 4471 m. r. 4471 70.— brhh.A üf va" °!L45Ie Staalslotcrö ral 'plaats en «P Maandag 22 Juli 1929 a.s.. v.m. 9 uur. TARAKAN PETROLEUM-MIJ. De Tarakan Petroleum Mij steil voor een dividend van 36 pet. (v. j 33 pet.) uit te koeren. KOLONIALE BANK. Voorgesteld wordt een dividend uit te keeTen van 15 pet. Cv. j. 17 pet.). BILLITON MIJ. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering der N. V. Billilon Maatschappij werden de balans en -winst- en verliesreke ning goedgekeurd. Als commissaris werd herkozen E. A. Pan, als lid der financiceie commissie mr. E. Bonn en ais plaatsvervan gend lid dier commissie J. W. Naudin ten Catc. Het dividend werd vastgesteld op 70 pet waarvan de slotuitkcering ad 40 pet. van 7 Juni af betaalbaar zat zijn. PASOEROEAN STOOMTRAM- MAATSCHAPPIJ. Aan het verslag over 1928 van de Pasoc- rocan Stoomtram Maatschappij wordt ont leend, dal de Raad van Commissaris sen voorstelt van liet saldo -winds! ad 1.59.972.05'een dividend uit le keeren van 10 pet. (v. j. 8 pet.). JAVA-CHINA-JAPANLIJN. De 11c--eren Hope en Co. en de Neder- landsche Handel NI ij N.V. berichten, dal zij op Donderdag 13 Juni 1929 de inschrij ving op (.2 000.000 aandeden der Java China Japan Lijn, lol den koors van 120 pel., uitsluitend voor de beslaande aandeel houders der Mij opehslellen. De aandeden zijn groot f. 1000 nominaal en zullen het volle dividend over het boek jaar 1929 genieten. Zeven oude aandeelen geven recht van inschrijving op twee nieuwe aandeelen h f 1000. Deze uitgifte dient ter versterking der kasmiddelen der Java-China-Japan Lijn. CULTUUR-MIJ. OOSTKUST. lil de jaarlijksche- algemeene vergadering van aandeelhouders der Cultuur-Maai- schappij Oostkust te houden op 21 Juni a.s. zal woiden voorgesteld geen dividend uil l? keeren, doch de behaalde ncllo-winst over het afgeloopen boekjaar ten bedrage van f. 581.965 te reserveeren tegen evenlueele verliezen op de tabaksoogsten 1928 en 1929. HOLLAND-DELI COMPAGNIE. In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Holland Deli-Com- pagnie, ie houden 2{ Juni a.s. zal worden voorgesteld geen dividend uit te keeren. doch dc behaalde netto-winst over het afgeloopen boekjaar ton bedrage van f. 153.814 te reser- veeren legen evenlueele verliezen op de ta baksoogsten 1938 en 1929. N.V. HANDELSVEREENIGING „AMSTERDAM". Naar wjj vernemen zal aan de 26 Juni le hcudeu algemeene vergadering van aandeel houders worden voorgesteld het dividend over hot afgeloopen boekjaar te bepalen op 30 pet., waarvan reeds 15 pet. op 2 Januari j.l. ais interim-dividend betaalbaar ge;te!dis. IJ MUI DEN, 7 Jimi. VISCHPRITZEN. 27 Tarbot, per K.G. f. 1—0.70. 2541 Ton gen f. 2.70—2.20. 4 Griet per kist van 50 K.G. f. 55—24. 2 Zetsohol f. 23. 195 Kleine Schol f. 36—7. 7 Schar f 10.50—9. 22 Pie terman cn Poontjes f. 8.50—4.50. 2 Middel Schelv. f. 25. 13 Kleinnnddel Schelv. f. 23 21. 61 Kleine Schelv. f. 16.50—6. 13 Kabel jauw p .kist van 125 K.G. f. 47—37. 16 Gul len per kist van 50 K.G. f. 17—12. 1 Lengen per stuk f. 7.50. 15 Wijting per kist van 50 K.G. f. 5.50—3.30 3 Makreel f. 17. Aangekomen 3 stoomtrawlers: IJM 232, met f. 1754; IJM 63, met f. 1927; IJM 130, met f. 2211 en de KW 161, met f. 1755 be somming. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Volkanbondsraad te Madrid bijeen De Hersteikwestie. De-aanvang van de openingszitting van de vergadering van den Raad van den Volkenbond te Madrid nam den vorm aan van een levendige betuiging van sympathie voor den scheidenden Engelschen verte genwoordiger, Sir Austen Chamberlain. De Engelsche gezapt te Madrid las een adres van afscheid van Chamberlain aan den Volkenbondsraad voor, waarin hij er zijn spijt over uit, niet meer met zijn collega's in den Raad te zullen samenwerken. Scia- loja, de voorzitter van den Raad, wijddo woorden van levendige erkentelijkheid aan het adres van Sir Auste'n voor de sedert de laatste jaren geleverden arbeid en stelde de verzending voor van een telegram van antwoord, met de opstelling waarvan hij Briand, die zich eveneens in prijzende bewoordingen over de werkzaamheid van Chamberlain had uitgelaten, verzocht zich te willen belasten. Briand gaf deze op dracht echter met -verwijzing naar de bui tengewone stilistische moeilijkheden, aan den president van den jjRaad terug. Ook Adatsji prees de werkzaamheid van Cham berlain, waarbij hij in het bijzonder Cham berlains medewerking bij de behandeling van het minderhedenvraagstuk naar voren bracht. De rapporteur voor de minderheden- kwesties gaf een overzicht van den arbeid der Commissie van drie Hij zetle uiteen op welke wijze het aan den Raad aange boden rapport tot stand kwam en schetste den geest, waarin het werd opgesteld. Het werd vervolgens voorgelezen. Het beslaat dertig pagina's, waarin het probleem van alle kanten wordt beschouwd. Het rapport lokte geen discussie uit. Schier algemeen is men van meenin.g dat dit op uitstel van de discussie neerkomt. Het rapport zou meer ongemakken dan voordeden brengen. De volgende zitting der vergadering van den Raad wordt hedenochtend met gesloten deuren gehouden. In het comité zijn alle raadsleden, be halve Dmtschland en Engeland door hun regelmatige vertegenwoordigers vertegen woordigd. De beraadslagingen 'van het, comité wor den dóór den tegenWoordigen raadsvoor zitter Scialója .Italic-), wiens werkzaam: heden Maandag op het Japanschc raadslid Adatsji overgaan, geleid. Het gerucht, dat de. Engelsche gezant te Madrid, Graham, reeds instructies ten aan zien van zijn houding in.het minderlie.den- vraagstuk zou hebben ontvangen, wordt van Engelsche offieieele zijde tegengespro ken. In bevoegde kringen wórdt dit dementi zoo uitgelegd, dat dan de mede deel ine;, dat de Engelsche gezant nieuwe instruc ties ontvangt, juist zou'Yijn. In den loop van den middag vinden veiv scheidene besprekingen tusschen de diverse delegaties plaats, ten einde over het min derhedenprobleem van gedachten le wisse len, Men verwacht, dat de Duitsehe afge vaardigde Von Schubert bij het begin der eerstvolgende zitting van de Raadscom missie het Duitsehe standpunt zal piteen- z ebt en en er op zal wijzen, dat het Lon- densche rapport voor Duitschland niet aan vaardbaar is en een nieuwe bestudeering van het probleem door de studiecommissie dringend noodzakelijk is. Stresemann heeft op zijn doorreis le Pa rijs een onderhoud gehad met do Duitsehe gezant en met de Duitsehe leden der des kundigen-commissie. Hel staat thans definitief vast. dat de ondertcekcning van de overeenkomst der deskundigen hedenmiddag te Parijs om vijf uur in hotel ..George V" zal geschieden. De zillinz zal openbaar zijn. Voorloop-g zullen de deskundigen luin initialen onder liet stuk zetten. De offieieele tekst is in het Duitsch, Engelsch en Fransch gesteld. Hedenmiddag zal echter alleen de Engelsche teksl geparafeerd worden, daar de lijd voor een onderzoek der beide andere teksten ont breekt. Dr. Schacht zal morgen Parijs verlaten en zich/ nog twee dagen in Frankrijk op houden om het graf van zijn in den oorlog gevallen broer le bezoeken. Geheimrat Kastl za! Maandag vertrekken, terwijl de Amerikaansche deskundigen morgen met ie „Aquitania" naar New York gaan. Bij een onderhoud tusschen Owen Young en Schacht omlrenl de publicatie weid be sloten. dat de tekst in de hoofdsleden van de deelnemende landen morgen aan dc pers zal worden medegedeeld. DUITSCHLAND. Be pantserkruisers Crisis in Saksen. De Duitsch-nationale rijksd&gfr&ctie heeft, naar de ,,D. AJlg. Z." meldt, be sloten voor den tweeden termijn van den pantserkruiser te stemmen. Dit besluit is in zooverre van politieke beteekeni? dat door deze houding van de Duitsch-nationalen de goedkeuring van den tweeden termijn is verzekerd, óók als de socialisten mochten tegenstemmen, wat echter niet waarschijnlijk is. Volgens de „D Allg. Zt." waren in het Duitsch-nationale kamp eerst tendenzen aanwezig om de coalitieregeering op dit terrein moeilijkheden te bereiden. Het saksische kabinet is afgetreden, doch blijft voorloppig met de leiding van de zaken belast totdat een nieuw kabinet gevormd zal zijn. FRANKRIJK. De staking bij de post. Op grond yan een door het kabinet geno men besluit zullen de 12 voornaamste orga nisators van de staking der brievenbestel lers worden ontslagen, terwijl er 30 voor een tijd vap 3 maanden worden geschorst. In de Kamer is gisteren over deze kwes tie geïnterpelleerd, doch de regeering heeft het niet moeilijk gehad. Zelfs de commu nisten waren vrij kalm. Tenslotte is de Kamer verdaagd, na met 375 stemmen tegen 205 de prioriteit te weigeren aan de socialistisch-radacale motie, die intrekking vroeg van de sanctie-maatregelen tegen de brievenbestellers en met 325 tegen 260 stem men de motie aangenomen te hebben van Pic, van de radicale linkerzijde, die ver trouwen in de regeering betuigt. ENGELAND. Het kabinet Mc. Donald. De. kabinetsvorming door MacDonald maakt snelle vorderingen en zal uiterlijk hedenavond gereed zijn. Het nieuwe kabi net zal dan morgen of Maandag vroeg voor zijn eerste zitting bijeenkomen. Omtrent de samenstelling zelve bestaat nog geen zekerheid. Volgens de bladen is de benoe ming van Arthur Henderson tot minister van biiitenlandsóhe zaken zoo goed als zeker, hetgeen van andere zijde echter weer wordt tegengesproken. Doordat de benoeming van Thomas tot minister der werkloosheid thans vaststaat, is het vraag stuk der bezetting van het ministerie van buitenlandsche zaken des te moeilijker ge worden. Thomas zal waarschijnlijk ook de functie van Zegelbewaarder op zich nemen. In een interview zeide Thomas er zich van bewust te zijn, dat de bestrijding van de werkloosheid met zeer groote bezwaren gepaard zal gaan, doch hij verklaarde zich van ganscher harte aan deze zaak te wij den en geen halve maatregelen te zullen nemen. Verder zal de arbeiderspartij com nationaal economische commissie benoe men, welke de wetenschappelijke basis van de industrieele ontwikkeling zal on derzoeken. In de gebieden, waar een sterk overschot aan geschoolde arbeiders be staat, zal getracht worden, door een ge deeïte hunner naa-r andere gebieden te doen verhuizen, lucht te verschaffen. Ove rigens, zal de Labour-regeering de emigra tie aanmoedigen. In de zoogenaamde wetenschappelijker! genei-alen staf der regeering, die den mi uister' van arbeid, den minister van het vervoerwezen en dien der gezondheid zal omvatten, rust de beslissing bij Thomas, Thomas is van meenang, dat de herle ving van de Trade Facilities Act de spoor- wegmaatschappijen in staat zou stellen hêt plan uit te werken voot electrifieatie en andere methoden van modernisatie, die zij op het oogenblik niet kunnen beginne? doordat zij geen leeningen kunnen opnemen op voldoend voordeelige voorwaarden. Te vens heeft hij de noodzakelijkheid aange geven var. een ringbaan om Londen, ten einde de vertraging en kosten te vermij den van het vervoeren van goederen dwars door Londen., Verder schijnt een zijner plannen te zijn een betere regeling van het ouderdomspensioen voor ma-npen van 60 o# 65, zooda.t deze groepen plaats zullen ma ken voor jongere krachten, die op het oogenblik werkeloos zijn. Hij is van mec- ning, dat de besparing op werkloosbeids- uitkeering een groot deel van de hieraan verbonden kosten zal-kunnen opleveren. ZWITSERLAND. Geen ontwapening. De Nationale Raad heeft met 103 legen 48 stemmen een socialistisch voorstel ver worpen. waarin de bondsraad uilgenoodigd werd. een rapport in te dienen met voorstel len over de wijze, waarop öe ontwapening zou kunnen worden lot stand gebracht in Zwitserland, ten einde aldus de oprechtheid van hel land le laten blijken en zijn ver trouwen in de oprechtheid van alle landen, die hel verdrag van Kellogg aanvaard heb ben, vooral de staten, die vriendschappe lijke betrekkingen met Zwitserland onder houden. Motla, het hoofd van het politieke depar tement, bestreed het voorstel namens de bondsregeering en verklaarde dat de plich ten die de neutraliteit aan Zwitserland op legt. het verbieden tot ontwapening over le gaan. o GRIEKENLAND. Hervorming van het kabinet. Venizelos heeft aan den president der republiek hel ontslag van het kabinet aan geboden en vervolgens aangenomen een nieuw kabinet le vormen met dezelfde mi nisters op drie na. M a. w. een hervorming die de grijze staatsman op deze wijze wil doorzetten! POLEN. Airestaties te Lemberg. De burgemeester van Lemberg heelt 38 studenten in verband met de antisemistische relletjes in hechtenis laten nemen. De studenten hebben daarop groote pro- teslbetoogingen gehouden. Zij trokken in op tochten door de stad. waarbij op wagens stroopoppen werden meegevoerd, die den burgemeester moesten voorstellen. Een der poppen werd aan een lantaarnpaal opge hangen, een andere op een brandstapel ver brand. Een der optochten werd door de politie aangehouden, die den wagen met de pop wegnam en enkele studenten arrestee de. Zij werden echter spoedig weer op n, voeten gesteld. In een vergadering van 5000 studente werd de opheffing van het Joodsch gr nasium geêischt en tof staking hestoten De bladen voeren, al naar hun richlin een scherpe campagne voor of tegen de - denten. De Lembergsche politie stelt m een coni muniqué nadrukkelijk vast. dat er -ee sprake js van een uittarting der Kathr iieken van de zijde der Joodscho irm derheid. RUSLAND. De „zuivaring" van de „partij". Van tijd tot tijd wordt er in Rusland zuivering gehouden, waarbij alle leden regeerende partij, die de leiding der par om de .een of andere reden ongewensc vindt, uit de partij gezet worden. Dit ja heeft Stalin besloten een groote schoo maak le houden, in de hoop op deze wij allen uit de partij le kunnen zetten, die de hebben genomen aan dé oppositie-groep of die er deel aan zouden kunnen neme alleen zij, die nnder alle omslandighed aan de leiding trouw waren gebleven, ten gehandhaafd worden. Speciale comm sies, door Stalin on zijn trawanten benoen onderwerpen alle leden aan een verho waarbij liet geheele verleden van hunner, zijn afkomst, de sociale positie het gedrag van de ouders en de oven familieleden enz. onderzocht worden. W uit de partij gezet wordt, verliest tegelijk tijd zijn betrekking, zoodat het een lever quaeslie wordt. Bovendien is iemand, geroyeerd is, een paria, slaat hij in so mige opzichten op een nog lagere trap de „bourgeois", wordt hij-als in polilick zicht verdacht beschouwd. De sovjet-bladen geven uitvoerige schrijvingen van den gang der „zuiverin on van de ontelbare misbruiken, die daar plaats vinden of ontdekt worden. Natuur! moeten de bladen de zuivering goedkeu' en als het middel tol den opbouw van socialisme voorstellen. CHINA. Be betrekkingen met Rusland. Dr. Wang, de Chineesche minister va buitenlandsche zaken, heeft gistêfèn Nanking verklaard, dat de betrekking^ met Rusland bijzon dei* ernstig waren de Chineesche regeering waarschijnlijk dwongen zou zijn nog meer drastisc! maatregelen te nemen. Wel is waar war! de betrekkingen officieel nog niet afg broken, en bevond zich te Moskou nog Ohineescb zaakgelastigde, evenzeer Russische consuls ïd China-, maar practis: hadden dc betrekkingen tusschen I: regeeringen opgehouden te bestaan. I Chineesche regeering-was daartoe gedwi gen geweest. Voorts heeft Wang een conferentie geh.' met den Engelschen gezant, Miles Lain son, waarin besloten is de directe onde handelingen over de teruggave van W< hai-wei. de haven in Sja-nfoeng die Ei gel an din 1898 van China gepacht bad nog deze maand te doen beginnen. AFGHANISTAN. Een conferentie van Habib Oellah. Overeenkomstig de raadgevevingen. 'T Habib Oellah le Kaboel van verschillend zijden hebben bereikt, heeft Habib Oell?. een conferentie bijeengeroepen van de le deTs van alle Afghaansche stammer. H beloofde hen. indien zij zouden meewerk? tot een rustige ontwikkeling van het HW volle vrijheid van bewering voor hun sfara men. Hij ontkende, dat hij het plan had conscriptie iD te voeren, en kondigde aa dat de nieuwe regeering niet in rclati zou treden met vreemde mogendheden met uitzondering van Engeland. DE HERSTELKWESTIE. PARIJS, 7 Juni. (V.D.). Naar de ofl cieuze ..Excelsior" verneemt, zij" laatste redactie-besprekingen van liet em( rapport der deskundigen nog verschillen) paragrafen betrekking hebbende op Duitsehe betalings-capaciteit, geschrei Doch op het laatste moment zijn de in rapport opgenomen bepalingen gecomP teerd door het instellen van een voori pige organisatie-commissie, onder voor lerschap van Parker Gilbert. Deze comnn sie, die zorg heeft te dragen voor den o a gang naar liet plan-Young, aal drie 8 commissies vormen, een voor de Pu'"tt Rijksbank, een voor de Duitsehe spoorwegen en een voor de Duitsehe .war r leveranties. Aangezien de Ameriïaah J deskundigen zekere bezwaren hadden ef/l de paragraaf inzake het betalings-me <j rium, in welke paragraaf werd bepa-il 1 Duitschland in geen geval gunstiger -^1 waarden zou verkrijgen indien deze geallieerden vanwege Washington toegestaan, besloten de deskundigen J paragraaf uit het rapport le lichten het aanhangsel op te nemen. Het rapport, dat heden onderteekc. worden, bestaat uit zestig pn?in.jS,,lven; schrift. Het bevat de volgende hoofd» ,J| 1. Instelling van een eommissie va .jl kundigen; 2. Organisatie der Com- --J zittingen; 3. De onderhandelingen j tot stand koming van het rgPP01 economische toestand van Puilïln. 5. De besprekingen der conu pissie 6. bank voor internationale betalingen- verdeeling der Duitsehe jaarbetali I

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2