7ö»le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 7 Juni 1929 Vierde Blad No. 21234 UIT DE OMSTREKEN. katwijk aan den rijn. noordwijk. sassenheim. wassenaar. reclame. SCHEEPSTIJDINGEN. KUNST EN LETTEREN. het eeuwfeest HAARLEMMERMEER. De Land- en Tninbonwgewassen. Omtrent de in den Haarlemmermeerpolder iet de ondersoheddene landbouwgewassen in 1929 beteelde oppervlakte, werd ons van betrouwbare zgde medegedeeld dat van deze uitgestrektheid (totale oppervlakte 16442 H,A.) werden verbouwd: Granen: wintertarwe 1000 H.A.; zomer- tarwe (waaronder spelt) 350 H.A.; rogge 160 H.A.; wintergerst 50 H.A.; zomergerst 1200 H.A.; haver (waaronder evene) 1500 i.A.totaal granen 4250 H.A. Peulvruchten: veldboouen (wier-, paarden-, duiven-, Waalsohe) 260 H.A.; erwten 1850 H.A.; bruine en witte boonen 40 H.A.; totaal peulvruchten 2140 H.A. Handelsgewassen: koolzaad 30 H.A.bruin mustazaad 5 H.A.geel mosterdzaad 100 H.A.: karwjjzaad 515 H.A.; blauwmaanzaad 60 H.A.vlas 600 H.A.kanariezaad 90 HA.; andere handelsgewassen 400 H.A.tot. bandelsgewassen 1800 H.A. Land- en t uinbouwzadensuikerbietenzaad I 50 H.A.; spiuaziezaad 900 H.A.; knol- en jjapzaad 70 H.A.; ajuin- of uienzaad 2 H.A.; radijszaad 68 H.A.andere land- en tninbouw- radeD 40 H.A.; totaal land- en tuinbouw- raden 1120 H.A. Knol-, wortel- en bolgewassen, als hoofd- I gewas geteeld: oonsumptde-aardappelen950 H.A.; suikerbieten 3562 H.A.; mangelwor- iele en voederbieten 340 H.A.; koolrapen en knollen 50 H.A.gele wortelen of paarden- peen 2 H.A.; uien 10 H.A.andere knol- en wortelgewassen 18 H.A.; bloembollen 550 H.A; totaal knol-, wortel- en bolgewassen 15482 H.A. Groenvoedergewassen, als hoofdgewas ge- I teeló: roode of hoofdzakelijk roode klaver SO H.A.witte of hoofdzakelijk witte klaver 15 H.A.mengklaver (roode en witte door een) 75 H.A.: lucerne 15 H.A.kunstweiden 150 H.A.; wikken 35 H.A.; andere groenvoe- iagewasaen 10 H.A.; totaal groenvoeder- I genassen 650 H.A. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes Boudewijn, z.v. C. L. Steevens en P. v. d. Veld Anna Cailarina Maria, d.v. B. Th. de Koning M. P. Kroezen Hendrika Cornelia, d.v. C. Geluk en G. Loseenoord Adrianus, iv. H. Guldezneester en B. H. van Rijswijk - Theodoras Pieter, z.v. P. M. Sandifort ia G. Otto Flip, z.v. A. Kempe en J. Scheepstra Geertruida Wilhelmina, d.v. P. van Damme en J. J. de Goeijer Anna, ir. J. van der Linden en A. E. Troost fertrnida Maria, d.v. L. C. van der Helm ra G. van der Voet Jan Cornelis, z.v. 1. K. Kerzaan en C. van Hekezen Anna en Grietje, twee dochters van G. 1. Koubos en A. Bokhorst Trijntje Chris- 'ma, d.v. K. dei Regt en M. Roos Levenl. 1 en z. van Th. Tichelaar en C. M. v. d. Weele Elisabeth, d.v. F. Bolt en H. O. Herfst. Ondertrouwd: J. van Wirdum,' 26 j .en E. Tatas 28 j. G. Tales 24 j. en E. van jirdum 20 j. P. Kozijn 29 j. en G. kmp 21 j. S. Kuijper 24 j. en H. P. ïebeke 25 j. R. Roodenburg 53 j. en C. van Santen 35 j. D. Blom 25 j. en Buis 22 j. W. Flore 22 j. en M. v. d. leegst 23 j. F. van Os 21 j. en P. v. I Hengst 19 j. L. Rees 52 j. en G. Oraauwelman 39 j. Gehuwd: A. van Bentem 21 j. en W. Go- fcen 18 j. P. van der Lek 25 j. en M. Slager 22 j. Z. Tak 31 j. en E. iau Opstal 23 j. J. Griekspoor 22 j. en J. van Groenigen 19 j. J. C. Knook j. en H. O. Knook 29 j. N. G. Ver- wrg 24 j. en 9. Duizar 22 j. C. van Bijl 34 j. en W. Dol 36 j. 30 - De heer H. Koning, wethouder te Hoofddorp. benoemd tot ambtenaar van den j^gerlpken stand dezer gemeente, speciaal Maal met bet voltrekken van huwelijken, 'au door de Rechtbank als zoodanig be ëdigd, Donderdag geraakte nabij de Kaag altier een zwerver in de Ringvaart. Hoewel «t ongeval tijdig werd opgemerkt, was de bestand van den man, toen hij uit het water "ru opgehaald, toch van dien aard, daJt hij fsr auto naar het ziekenhuis in Ledden moest worden overgebracht. - De hoer J. Roggeveen, onderwijzer aan openbare lagere- en U.L.O.-school te Hoofddorp, is benoemd tot onderwijzer aan j® d.L.O.-sobool aan de Nassaulaan te Muziektent. ku verzoek der Harmonie te Katwjjk aan Rijn in de vorige raadszitting in behan- trjng genomen om voor deze vereeniging muziektent te bouwen, is na lange dis- toen niet naar genoegen dezer vereen. Snerkt en thans bestaat het vermoedem verzoek tot de vrome wenschein zal 5 jjWj» behooren. Het is daarom dat op initia al der Harmonie, thans een adres aan den ^;'1 zal cdrouleeren om daarop de hand- van vele inwoners van Katwijk Rjjn te verkregen. In het adres wordt toelichting van het request verzocht om J. tol adres der Harmonie alsnog goedgun- to willen beschikken. Santos. meldden onlangs dat B. en W. af- fö hadden beschikt op het verzoek der 3 jfetwgk a. d. Rijn van „Santos" (Steun ^(«ederl. Tuberc. onbemiddelde standige- ,?a) om een bloempjesdag te mogen hou- °P 2den Pinksterdag. Het bestuur van l°8 vroeg aan B. en W. dit aiwijzend antwoord alsnog te willen wijzigen. Ook dit mocht niet baten, In het antwoord zeggen B. en W. dat de afwjjzing niet gegrond was ©p het gespecialiseerd werken uwer vereen., doch op grond van het door ons ingenomen standpunt om alleen vergunning te verleenen aan^ vereenigingen, die in het algemeen de werkzaamheid op dit gebied ten doel hebben". Het is ons helaas niet mogeljjk aan dit antwoord een andere uitlegging te geven aan het eerste, n.l. dat aan neutrale ver eenigingen het verzoek wordt toegestaan, terwijl het aan de Roomschen geweigerd' wordt. Door andere principieel© dan Room- sche vereenigingen werd voor dit doel nog geen verzoek gedaan. Nog iets: in de dagen oat het eerste verzoek door Santos werd ingezonden werd wel toestemming gegeven voor het houden eener bloempjesdag door de Nationale Geheelonthoudersvereniging, ard. Katwjjk; ann Santos, een vereeniging die beoogt die bestrijding dier zoo gevreesde ziekte, de Tuberculose, wordt het geweigerd! Het bestuur wacht af en hoopt dat B. en W. hun ingenomen standpunt alsnog zullen wijzigen, opdat allen die meewerken aan dit heerlijke charitatieve werk daarin niet be lemmerd worden. Burgerlijke Stand. Geboren: 1 Juni, Gerardus Leonardo, z.v. W. G. Vink en A. Leefliang 2 Juni, Maria Johanna, d.v. J. M. Salman en G. J. W/a&senaar 5 Juni, Karei Leendert, z.v. H. W. van der Wilk en L. wan der Bent 5 Juni, Adrianus Petrus, z.v. W. F. Berkhout en F. G. Hoek 4 Juni, Maria Theodora JohaDna, d.v. J .M. Vos en D. M. G. van Ep. Ondertrouwd: IJsbrand Kromhout 25 j. te Rjjnsburg en Lena Leenheer 18 j. te Noordwijk. Getrouwd: J. W. tei^ Laak 29 j. te Noord- wijk en J. L. Brugman 26 j. te Noordwp, onlangs te Leiden C. Vink 22 j. te Noordwijk en F. Hoek 22 j. te Katwp J. de Groot 24 j. en W. F. L. Doomeveld 21 jaar. Overleden: 30 Mei, I>eonardus Henri:us Bcnaventura Reuther 81 j., wedn. van C. M. Wjjtemburg 31 Mei, Wilhelmina van Sterkenburg 87 j., wed. van W. van Mourik. 31 Mei, Hendrika Spinhoven 3 j., d.v. C. Spinhoven en B. Bergwerff, te R'dam. Ingekomen personen in de week van 30 Mei tot en met 6 Juni: C. Rijken, dienst bode, van Leiden, Voorstraat 35 A. M. C. Liefifering. kantoorb., van Den Haag, Lan- geveld 29, St. Mariagesticht M. Talm, dienstbode, van Amsterdam, Rembrandlweg 7 B. N. Gevers, verpleegster, van Noord- wijkerhout, Wilhelminastraat 60 W. van Bruggen, van Katwijk, Dr. Mr. W. v. d. Berghst. A. J. Ph. van Brakel, van Rot terdam, Dr. Mr. W. v. d. Berghst. W. den Hollander, tuinknecht, van Dirskland, Wil helminastraat 9 K. Zwaan, geb. Verhaar, van Noordwijkerhout, St. Mariagesticht, Langeveld 29 N. J. van Rossem, los werk man, van Noordwijkerhout, Langeveld 48. Vertrokken: W. S. E. van Douwe, kan toorbediende, na-ar Amsterdam, Valerius- strait 46 J. B. Roelof9, dienstbode, naar Heemstede, Heerenweg 4 F. H. G. Ver- steege, naar Heerlen, Paralelweg 12 H. Schot/borgh en fam, lennisleeraar, naar Voorschoten. Haagweg 6 H. J. Nieuwen- burg, naar Voorschoten, Haagweg 6 M. J. Franken, hulp in de huish., naar Sassen- heim, Hoofdstraat, 1-15 H. Th. van der Hoort, chauffeur, naar Zevenhoven, bij de Ouders No. 45 B. H. Siebelink, naar Utrecht, Kwartelstraat 23. Verkoopiug. Ten overslaan van notaris Tei> Bruggen'- cate had in het Bruine Paard, de verkoop bij afslag plaats van een Bloerabollenhuis en 3 perceelen Bloembollengrond aan de Frank van Borselenlaan te Voorhout. De perceelen stonden in bod als volgt: perc. I f. 15000,perc. II f. 9000,pero. III f.8800,— en perc. IV. f.10600,—. De eindcombinatie werd gemjjnd door de firma J. van Diesti en Zn., die koopster werd voor f.48100, Onze gemeente breidt zich gestadig uit, cck in zielenaantal. Het aantal inwoners be droeg op 1 Januari 4700: op 1 Juni was dit 4972; in 5 maanden tijds dus een vooruitgang van 272 zielen. GEMEENTERAAD. De kwe&iie Verloop-Rooyakkers - Voorstellen van den heer Kluit - De brandweer slangen - Adres CoÖp. Ver. „Samen werking" - Verlaging gasprijs. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering, onder voorzitterschap van den burgemeester bijeen. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van den heer Vogels, waarin gevraagd werd te mogen interpelleeren over de kwestie VerloopRooyakkers. De interpellatie werd toegestaan. De heer Vogels wees er op, dat Dr. Ver loop in een huis aan het Ammonslaanlje heeft gebouwd op een afstand van minder dan 2 meter uit de scheiding, alhoewel op de teekening een afstand van 2 Meter was aangegeven. De heer Rooyakkers heeft daarop gewezen, met het gevolg, dat de bouw door B. en W. werd stop gezet. Later is dit werk weder voortgezet en afgemaakt. De heer Rooyakkers is hierdoor evenwel benadeeld. Aanvankelijk beloofde de heer Verloop schadevergoeding te geven, maar tot dusverre kwam hiervan niets. De heer Vogels is van oordeel, dat den benadeelde genoegdoening moet worden verschaft en dient een voorstel in, dat de Raad besluit aan B. en W. op te dragen bij Dr. Verloop aan te dringen op het terug zetten van zijn huis. De Voorzitter acht de kwestie van vol doende bekendheid. Hij meent dat de heer Rooyakkers niet ernstig benadeeld is. Deze wenschte een groote schadeloosstelling waaraan B. en W. niet wilden medewerken. Zij meenden, dat een kleine fout is begaan door een ambtenaar, door niet op den af stand te letten en waren van oordeel, dat de kosten van achteruitzetting van het ge bouw niet evenredig zijn zou aan de over treding. Vandaar dat de stopzetting werd opgeheven. De heer Van Tol gelooft niet, dat de schuld bij den ambtenaar van het Bouw- en Wo ningtoezicht ligt. Hij heeft vernomen, dat een ander ambtenaar op de teekening heeft aangegeven en ter kennis van den Directeur van Gemeentewerken heeft gebracht, dat op geringer afstand zou worden gebouwd dan op 2 Meter. Hij meent dus, dat de schuld ligt in het eigenmachtig optreden van den Direc teur. De Voorzitter vindt dit een ernstige beschuldiging en waar de beschuldigde zich niet kan verdedigen, zal de heer Van Tol zijn beschuldiging met bewijzen moeten staven. De heer Drop kan niet aannemen, dat de Directeur van Gemeentewerken tot zooiets in staat zou zijn, daarvoor is hij te serieus. De heer Vogels vindt de houding van den heer Verloop niet sympathiek. Hij acht het billijk den benadeelde in zijn recht te herstellen of schadeloos te stellen. De voorzitter deelt daarop mede,, dat de directeur inmiddels met de beschuldi ging door den heer Van Tol in kennis is gesteld, deze beantwoordt met: ,,Een ab solute infame leugen". De heer Boender is ook van oordeel, dat de reehten van den heer Rooyakkers zijn verkort. De heer Drop zegt dat niet via den Raad recht moet worden gezegd maar bij den rechter. De heer Boender zegt, dat de mcnschcn daartegen opzien, alhoewel zij een gunstig rechtskundig advies hebben, om de hooge kosten. De voorzitter zegt, dat B. en W. deze kwestie als nietig hebben beschouwd. De heer Van der Kroft had het beter gevon den dat waar in strijd met de verorden-=g is gebouwd de villa ware afgebroken. De heer Van Leeuwen gelooft, dat he» goed is, dat thans een beslissing worde genomen. Aan deze kwestie zit een andere vast. Hij acht het beter een Commissie een en ander te laten onderzoeken. De heer Wouters ondersteunt dit voorstel dat met op een na algemeene stemmen wordt aa.ru genomen en in de Commissie benoemd de heeren Boender, Vogels en Wouters. Vorder is ingekomen een voorstel van den heer Provo Kluit om ten eerste de vuil verbranding stop te zetten en de aschbelt zoo spoedig mogelijk te doen verplaatsen, 2e. den gasprijs ingaando 1 Juni 1929 te verlagen van vóór gewoon gas van 12 op 10 cent, voor de eerste 100 M3. per maand en van 7 op 6 cent boven 100 M3., voor industriegas van 7 qi 5 cent en voor munt- gas van 13 op 11 cent per M3., 3e. den weg naar zee vanaf de klip te herstellen. De heer Provo Kluit licht zijn voor stellen nader toe. De voorzitter zegt, dat de toestand van den aschbelt inderdaad onhoudbaar is. B. en W. zijn die meening ook toegedaan, en zullen ten spoedigste naar een ander ter rein uitzien. De heer Provo Kluit zag dan gaarne de verbranding stopgezet. De voorzitter ;u-gt dat de gemeente contractueel is gebon den en ten aanzien van het tweede Voorstel licht de heer Provo Kluit toe: dat de glas fabriek groote winst heeft afgeworpen, »..<?- dat do voorgestelde verlaging alleszins ge rechtvaardigd is. De voorzitter zegt, dat B. en W. reeds een voorstel tot verlaging gereed hadden dat zoo aanstonds in be handeling komt. Ten aanzien van het deTde voorstel zegt de voorzitter onderzoek toe. Hierna wordt met de agenda begonnen. Een rekest van den 'Alg. Ned. Politiebond om subsidie wordt afgewezen. Naar aanleiding van een verzoek van de firma Bikkers om op haar kosten de on langs aangekochte slangen voor de brand weer te doen onderzoeken, ontstond een langdurige discussie. De Voorzitter zegt, dat B. en W. geen klachten hebben inge diend over het geleverde materiaal. De heer Boender kan zich toch voorstel len dat het voor deze firma niet aangenaam v/as uit de bladen te moeten vernemen, dat een slang bij een druk van 6 atmosfeer is gesprongen alhoewel een druk van 22 was gegarandeerd. Hij wil daarom op het voorstel ingaan. De Voorzitter zegt, dat de slangen inter- tijd na onderzoek door het Rijksvezelbureau zijn aangekocht. Een der slangen is nu toch gesprongen. Onderzoek van deze slang is echter niet meer mogelijk omdat men het gesprongen stuk heeft uitgesneden. De heer Boender betreurt dit, omdat het het onderzoek belemmert. De Voorzitter is dit met den heer Boender eens doch wijst erop dat de commandant geen klacht heeft inge diend. De heer van Leeuwen wil toch tot klaarheid komen omdat en den naam van de firma Bikkers en het Nederlandsch Fa brikaat in het gedrang is gekomen. Hij vindt het toch wel eigenaardig dat de Comman dant den heer Boender heelt opgezocht om over het materiaal te spreken. De heer van Tol zegt, dat de slangen ook van andere koppelingen moet worden voorzien omdat de Commandant de koppelingen niet kan gebruiken. De voorzitter zegt, dat aan B. en W. hiervan niets bekend is. Hierna wordt besloten het onderzoek door de firma Bik kers aangeboden te aanvaarden. De Voor zitter spreekt als zijn oordeel uit dat de reorganisatie van de Brandweer gewenscht is. Hij zou adviseeren als hij a'anbleef tot opheffing van de vrijwillige brandweer al hoewel hij apprecieert wat door haar is ver richt. Naar aanleiding van een brief van Gedep. Staten wordt besloten te berichten dat de Raad een presentiegeld van f. 4.— per lid en per zitting alleszins gewettigd acht. Besloten wordt in te gaan op een aaDbod van de Muziekvereeniging Excelsior om de haar in eigendom toebehoorende muziektent over te nemen. De Voorzitter zegt dat het niet mogelijk is de tent in het plantsoen van het Burchtplein te plaatsen, omdat zij daarvoor niet geschikt is, maar acht het bezit voor later wel gewenscht. Ter tafel komt vervolgens een adres van de Coöp. Vereeniging Samenwerking om langs den N.O. zijde van het havenkanaal een beschoeiing aan te brengen. De Voorzit ter zegt dat B. en W. voorstellen hierop niet in te gaan. In 1926 werd een dergelijk verzoek afwijzend beschikt. Op een later gedaan aanbod door de gemeente om het werk voor gezamenlijke rekening uit te voeren werd niet ingegaan. De heer van Leeuwen zegt, dat men zich moet afvragen of het een gemeentebelang is een be schoeiing aan te leggen. Hij gelooft van wel en acht het niet onmogelijk, dat het bestuur in de kosten wil bijdragen. De heer Wouters zegt, dat de heer Ruys op zich heeft geno men om met het bestuur te onderhandelen. Dc heer Ruys antwoordt dat dit nog niet is geschied. Na het onderhoud zal het verzoek opnieuw worden ingeweid. Hierna wordt een bespreking gehouden over het toeken nen van salaris aan personeel dat langer dan een jaar in tijdelijken dienst is geweest op basis van de nieuwe loonregeling met terugwerkende kracht tot 1 Juli 1928. De heer Boonder zegt, dat in andere gemeenten tijdelijke krachten na 1 jaar dienst voorvast worden aangenomen of ontslagen worden. Hier zijn menschcn vijf jaar en langer in tijdelijken dienst. Het gaat nu niet aan deze als los te beschouwen en daarom vindt hij het billijk hen het maximum loon van den loongroep toe te kennen zooals het regle ment aangeeft, en daarvan terugwerkende kracht te geven tot 1 Juli 1928. De heer Versteeg is tegen het toekennen van verhooging met terugwerkende kracht geweest en zal ook thans tegen stemmen. Met algemeene stemmen, uitgezonderd de heer Versteeg, wordt besloten alsnog ver hoogd loon uit te keeren met terugwerkende kracht tot 1 Juli 1928. Op voorstel van B. en W. wordt daarop besloten .tot verlaging van den gasprijs en wel voor gewoon gas voor de eerste 100 M3. per maand van 12 op 10 cent, voor volgen de M3. van 7 op 6 cent, voor muntgas van 13 op 11 cent en voor industriegas van 7 op 6 cent. Eea adres van Kerkdambewoners om maatregelen te nemen tegen de vuilver branding en overplaatsing aschbelt wordt gesteld in handen van B. en W. met ver zoek om zoo spoedig mogelijk de noodige maatregelen lot verbetering te willen voor leggen. Besloten wordt gelden beschikbaar te stellen voor verandering van inrichting der R.K.U.L.O. School voor Jongens en voor uitbreiding van de Piusschool. Wordt beslo ten tot verkoop van eenige perceelen water aan het Rijk. Tot plaatsvervangend lid van het Stembureau in district IT wordt benoemd de heer II. Koet, en tot plaatsvervangend voorzitter in district I de heer J. Th. Wou ters. cO. UraMSi. 6054 HOLLAND—AMERIKA LIJN. ROTTERDAM, R.dam naar New York, pa9s, 5 Jun Cape Race. NIEUW AMSTERDAM, R.dam n. New York, 5 Juni van Southampton. EDAM, 5 Juni van R.dam le Havana. EEMDLTK. 6 Juni van R.dam te Antwerpen. DRECHTDIJK, 4 Juni v. R'dam te Van couver. HOLLAND—AUSTRALIË-LIJN. ALMKERK, thuisreis, 5 Juni v. AlexandriQ ROTTERDAMSCHE LLOYD. MADIOBN, uitreis, pass. 5 Juni Perim. TOBA, uitreis, pass. 5 Juni Dover. TJERIMAI, thuisreis, pass. 5 Juni Finisterre MEDAN, 6 Juni v. R'dam te Batavia. DJEMBER, thuisr., pass. 6 Juni Sagres. INDRAPOERA, uit-r., 8 Juni fce Colombo verwacht. KON. NED. STOOMBOOT MLJ. ALMELO. 5 Juni van Curacao n. Europa. ARIADNE, arr. 5 Juni te Passages. COTTICA, 5 Juni van Madeira n. Plymouth EUTERPE, arr. 5 Juni te Aalborg. IIEBE, 5 Juni van Tarragona n. Valencia EOS, arr. 4 Juni le Torrevieja. HERCULES, arr. 5 Juni te Algiers. HER MES, 5 Juni van Smyrna naar Kon- slantinopel. IRENE, 5 Juni van Triest n. Piume. JUNO, 5 Juni van Gibraltar naar Barcelona POLLUX, 4 Juni van Curacao naar Santa Mart^.. PRINS FRED. HENDRIK, arr. 5 Juni te New York. ZEUS, 5 Juni van Algiers n. Amsterdam. ILOS en BERENICE, arr. 6 Juni te A.dam. ALKMAAR, Amst. naar Chili, 3 Juni van Tocopilla. BODEGRAVEN, 3 Juni van Corral naat Amsterdam. BREDA, 3 Juni v. Amsterdam te Guayaquil JASON, arr. 6 Juni te Samoa. HEBE, arr. 6 Juni te Valencia. IRIS, arr. 6 Juni te Stettin. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN. OLDEKERK, 7 Juni v.m. van Japan le Rotterdam verwacht. HOLLAND—BRITSCH-INDIË.LIIN. HOOGKERK, 6 Juni van Antwarpen te Rotterdam. TEXEL, thuisreis 6 Juni van Port Said, i STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". SAPAROEA, uitreis, 5 Juni van Genua. SINGKEP, uitreis, pass. 3 Juni Perim. JAN Pz. COEN, uitreis, 6 Juni van Sout hampton. P. O. HOOFT, 8 Juni v. Amst. te Batavia verwacht. KARIMATA, thuisr., 6 Juni v. Port Said. CHR, HUYGENS, thuisr.6 Juni v. Genua R.IOUW, uitr., 6 Juni v. Singapore. MADOERA, thuisr., 4 Juni te Singapore. KON. HOLL. LLOYD. GELRTA, uitreis, 5 Juni van Montevideo. FLANDRIA, uitreis, pass. 6 Juni Lydc. ORANTA, thuisreis, 5 Juni van Rio Janero. MONTFERLAND, thuisreis, i Juni van Rio Grande. ZEELANDiA, thuisr., 6 Juni v, Corunna. JAVA—NEW-YORK-LIJN. SAMARINDA, Juni van Java te New York, HOLLAND—AFRIKA-LUN. ORESTES, 6 Juni van Amst te Hamburg. ALKATD, uitreis, i Juni te Bordeaux. CERES, thuisreis, 4 Juni van Abonnema. AMSTELKERK, thuisreis, 5 Juni v. Takoradi GRI.IPSKERK, uitreis, 4 Juni te Kaapstad. NI.TKERK, 6 Juni v. R'dam te Hamburg. MAASKERK, uitr., pass. 6 Juni Ouessant. JAVA—PACIPIC-LIJN. KERTOSONO, 5 Juni v. Singapore te Manilla. HALCYON-LUN. STAD DORDRECHT, 8 Juni v. R'dam te Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALCOR, uitr., 6 Juni v. Santos, DIVERSE STOOMVAARTBERIOHTEN. DRIEBERGEN, 3 Juni van Narvick naar Rotterdam. KBMDIJK, 4 Juni van Rio Grande naar B. Aires. GOUWZEE, sleepboot, arr. 1 Jtmi te Piraeus. JEANETTE, 4 Juni van Stronstaid naar Amsterdam. KINDERDIJK, Antwerpen naar B. Aires, pass. 4 Juni Ouessant. ZAANDIJK, 4 Juni van Rosario naar Las Palmas. MAASBURG, naar R.dam, wsa 3 Juni 360 mijlen W. van Lands End. RANDWIJK, Swansea naar Cagllari, pass. 5 Juni Gibraltar. BELLATRIX, 5 Juni v. San Lorenzo naar Las Palmas. JONGE JOHANNA, 5 Juni v. R'dam te Al giers. JONGE JACOBUS, Valencia n. R'dam, pass. 5 Juni Ouessant. PENDRECHT, 5 Juni van Stettin te Danzig. STAD VL.VARDINGEN6 Juni v. Wabana n. R'dam. THEMISTO, Montreal n. Marseille, pass. 6 Juni Cape Race. THUBAN, 5 Juni van Quebec n. R'dam. EMMAPLEIN, 4 Juni van Narvik n. R'dam. PHOBOS, 6 Juni van Curacao te Hamburg, ALBLASSERDAM, 5 Juni v. Riga n. Amst ZAAN. 5 Juni v. Frederikshamn n. R'dam. MAAS, 5 Juni van Stugsund n. R'dam. VECHT, R'dam n. Skelleftea, pass. 6 Juni Brunsbuttel. AMSTERDAM, 4 Juni van Amst te New Orleans. RIJSWIJK, 6 Juni v. Bordeaux te Satander. BEVERWIJK, Montreal n. R'dam, was 6 Juni 300 mijlen W. van Scilly. MARPESSA, 4 Juni van Curacao te New Orleans. PROG YON, Juni v. Montreal te Antwerpen. L-u VAN TOONKUNST. Opening der tentoonstelling. In tegenwoordigheid van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, mr. Waszink, den w.n. Commissaris der Koningin in Noord-Holland, den heer Hendrix en vele vooraanstaanden uit de muziekwereld, is gistermiddag in het Stede lijk Museum te Amsterdam de muziek-histo- rische tentoonstelling geopend. In een rede ter officieele opening der tentoonstelling, schetste de onder-voorzitter van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, de heer J. C. Tadama, het doel der expositie, die, zij het onvolledig, betrek king heeft op de muziekgeschiedenis der laatste eeuw. De voorzitter van Toonkunst, jhr. Van Beresteyn, bracht een woord van dank aan de leden der tentoonstellings-commissie voor het tot stand brengen dezer expositie, die een waardig deel is van de feestviering van het eeuwfeest van Toonkunst. Voorts huldigde hij minister Waszink, die eleeds groote belangstelling voor Toonkunst aan den dag heeft gelegd. Gisteravond is in het Amstel-Hotel een feestmaaltijd gehouden, waaraan een illuster gezelschap deelnam. Aan drie lange tafels met prachtige roode rozen versierd zalen circa 180 gasten w.o. ook minister Waszink. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE ISO?

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13