Prov. Staten v. Zuid-Holland SPORT. RADIO-PROGRAMMA. Bondsorgaan, gaf een beschouwing over de toepassing van de financieele paragrafen der Woningwei. Vele wijzigingen zijn drin gend noodzakelijk. De vergadering vereenigde zich ten slotte met de volgende conclusies van het bestuur. 1. Herziening van de Woningwet is urgent. Deze urgentie treedt steeds meer naar voren, immers: a. de regeling van de schadevergoeding bij onteigening in het belang der volks huisvesting is in strijd met recht en billijk heid; z. redenen voor weigering van bouwver gunning zijn te veel aan willekeur overge laten. 2. De overheid trede 9lechts aanvullend en regelend op en onthoude zich van inmen ging op het terrein van den particulier. 3. De financieele steun van regecrings- wege dient zich te beperken tot den bouw van woningen voor paupers en sociaal achterlijken, i. Geschillen over de uitvoering van de Woningwet worden opgedragen aan onaf hankelijke colleges. „NEERBOSCH". 67ste Algemeene Vergadering. Woensdag werd op de Weesinrichting te NeeCbosch de 67ste algemeene jaarvergade ring gehouden onder leiding van ds. W. C Posthumus Meyjes van Nijmegen. Vervolgens werden door den secretaris, ds. Kluin, van Neerbosch, de notulen en het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen: 1 Januari 1928 bedroeg hel aantal kinderen 417, terwijl er in dat jaar 61 werden opgenomen en 73 vertrok ken. 31 Dec. 1928 waren er 231 jongens en 174 meisjes; 31 jongens kregen een betrek king in de maatschappij en 20 meisjes als dienstbode, terwijl een zestiental aan de familiebetrekkingen werd ieruggegeven. De Neerbosch Cent" telde 233 afdeelingen met circa 1300 collectantjes; zij bracht dit jaar een som van f. 12.682 bijeen, iets minder dan het vorig jaar. Muziek en zang vonden ruime beoefening; de koren telden te zamen 143 leden. Voor de meisjes werd een gym- nastiekschool geopend, welke groot succes heeft. De gezondheidstoestand was niet zoo gun stig als in 1927; verpleegd werden 318 pa- liöënten met 417 verpleegdagen. Tijdens de diphtheritis-epidemie, die in het najaar uil brak, werden 69 kinderen en volwassenen als bacillendrager geïsoleerd. De winst- en verliesrekening vermeldt aan giften f.5001; aan legaten f. 56.818; aan verpleeggelden f. 112.025; winst bedrij ven f. 11.303; aan uitgaven in totaal f. 282.260; er is een nadeelig saldo groot f. 31.036. Tol leden der commissie van controle voor 1929 werden benoemd dr. P. Smit te Heu- men, A, L. Gerritsen te Hees en A. van Valkenburg te Nijmegen. De predikant-directeur ds. H. Kluin hield daarna een causerie over „Neerbosch vroe ger nu straks". VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit zijn lijdelijk benoemd tot leerares aan de Rijkshoogereburger- school: a. te 's-Herlogenbosch: mej. A. J. v d. Vijgh, le Amsterdam; b. te Helmond: mej. C. M. Riviere, te Middelburg. De Nederlandsche gezant te Berlijn, de burgemeesters van enkele groote Neder landsche steden, waaronder die van Am sterdam, Rotterdam en Den Haag, eenige hooggeplaatste Nederlandsche ambtenaren en vertegenwoordigers van Nederlandsche Kamers van Koophandel, zullen op 18 Juni as. een studiereis ondernemen door het district Solingen. Zij zullen, onder leiding van den heer Bergeman, don Pruisischen Rogeeringscommissaris, een aantal stede lijke bedrijven alsook de vermaarde fa brieken van de 1. G. Farben-Industrie te l.everkusen bezichtigen. (Vervolg van gisteren). GENEESKUNDIG SCHOOLTOEZICHT. De heer WERKER criliSecrde het botte antwoord van het departement van arbeid, handel en nijverheid op de moties van me vrouw de VriesBruins en drong erop aan, dat de gemeenten, die thans genegen zijn mee te werken,'gesteund worden. Ilij steun de dan ook de motie-Beekenkamp. liet gaai om een bedrag van f. 1-000. De lieer HOEFMAN beval aan het prae- advies van Ged. Staten in deze materie te volgen. De motie om reeds nu het subsidie aan de aanvragende gemeenten te verlee- nen, schept een praecedent, dat nu nog niet kan worden aanvaard. Spr. zeide voorstan der te zijn van geneeskundig schooltoezicht, doch wenschte eerst breedere voorlichting en vond die aangekondigd in het prae-ad- vies. Mevr. DE VRIES—BRUINS merkte op, dat de voornemens van het Rijk in Septem ber bekend zullen zijn, wanneer de begroo ting verschijnt. Men kan niet vooruilloopen op een weigerend of toestemmend antwoord van het Rijk, doch zonder bezwaar tot de najaarszitting wachten met het nemen van een beslissing op het verzoek der gemeen ten, dat trouwens regelingen betreft, die de Staten niet kennen. Spr. had daarom be zwaar tegen de motie. De heer DE KANTER vond het antwoord van den Minister van Arbeid. Handel en Nijverheid nog zoo mal niet. Het is voor zichtig en de Minister kon moeilijk anders doen.hij kan zich in deze omstandigheden niet binden. Spr. juichte het toe, dat Ged. St. zich los willen maken van een rijks regeling en een provinciale regeling willen voorbereiden, doch daarnaast achtte spr. het gewenscht de subsidie-aanvragen in te wil ligen, in afwachting van die regeling. De heer SCHOKKING was niet zoo ge rust over de beslissing van het Rijk en achtte provincialen steun noodig, met het oog c»p de gemeente-financiën, al zou hij het liefst willen, dat de gemeenten den schoolartsendienst geheel zelf konden be kostigen en de zeggenschap geheel aan zich konden behouden. Spr. vroeg Ged. St. of zij niet alsnog kunnen voldoen aan het ver zoek der gemeenten, desnoods voor een jaar, in afwachting der regeling. De heer MOOYMAN zou stemmen tegen de motie, niet omdat hij tegen een school artsendienst is, doch omdat hij de lijn van Ged. St. wil volgen, daaT aanneming der motie de zaak toch niet zou bespoedigen. De heer L. DE VISSER wenschte niet te wachten op de rijksbegrooting voor 1930 en steunde de motie, welker aanneming geen enkel nadeel zal meebrengen en waardoor in het geheel geen praecedent wordt ge schapen, daar het subsidie gegeven zou worden in afwachting van een regeling. De heer BORGHOLS, lid van Ged. St., was ontstemd over het gebrek aan vertrou wen door sommige sprekers getoond. Ged. St. hebben toegezegd, dat in de najaarszit- ting een prae-advies zal komen. Terugkrab belen zou minderwaardig zijn, doch het was onmogelijk nu Teeds een prae-advies gereed te hebben, terwijl het adres der gemeente raden niet urgent was. De aanvrage geldt liet jaar 1930. Nu reeds die aanvrage inwil ligen zou consequenties meebrengen tegen over andere gemeenten. Toekenning van een subsidie voor één jaar is onvoldoende, daarop kan geen schoolarts worden aan gesteld. Spr. drong aan op intrekking van de motie- Beekenkarap. De heer BEEKENKAMP repliceerde en trok zijn motie in. Dc mededeeling van Ged. Staten werd voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel betreffende telefoonvoorzie ning ran Ged. St. op kosten der provincie werd bestreden 'door den heer BRAAT, die meende, dit "dergelijke uitgaven uit het sala ris bestreden moeten worden. De heer KERSTEN juichte het voorstel fco, de "heer v. BURINK zeide ervoor te zullen stemmen, al meende hij, dat het prin cipieel onjuist Is, diit deze uitgaven niet uit het salaris werden bestreden. Ds heer L. DE VISSER begreep niet hoe ieimnd, die principieel tegen een voorstel is, ervoor kan stemmen. De heer v. BURINK: Drit is toch geen principieele zaak, zoo'n zaak van niks. De heer DE VISSER: U zegt het zelf. De heer v. BURINK: Jij kunt niet an ders dan liegen en lasteren en de „Tri bune" is een riool. De VOORZITTER roept den heer v. Burink tot de orde. De heer v. BURINK: De „Tribune" is een riool. De heer DE VISSER: Als deze moppe raar is uiitgemopperd, zal ik verder gaan. De voorz. hamerde. De heer SCHOUTENDoe dit debat per telefoon af De heer DE VISSER verdedigde het voorstel. De heer v. BURINK vroeg het woord voor een persoonlijk feit. Hij achtte zich beleedigd door het woord „mopperaar" en constateerde, dat de heer De Visser, die in Rotterdam niet meer durft optreden tegen spr., dit relletje noodag heeft gehad voor zijn Tribune. Spr. daagde hem bij dezen uit in Rotterdam te komen spreken tegen spr. Het-voorstel van Ged. St. werd aange nomen z.h.s. De zitting werd te 1 uur geschorst- Na de pauze heeft de lieer A. .T. TEN HOPE zijn interpellatie over de Rotterdamsche Tramweg Mij. ingetrokken, omdat hij voor nemens is, daaromtrent schriftelijke vragen aan Ged. St. te stellen. De lieer DE BRUIN kreeg daarna hel woord ter toelichting van zijn voorstel be treffende de commissie voor de Rotterdam sche havenbelangen. Besloten werd, met 4318 stemmen, het voorstel niet in behandeling te nemen. Aan de orde was vervolgens de interpellatie Van Staal over de financieele positie van Ammerstol en over de grenswijziging dier gemeente. De VOORZITTER achtte deze interpellatie ontoelaatbaar op grond van art. 163 der Prov. wel. Na debat werd met 4713 stemmen be sloten de interpellatie niet loc le slaan. Aan de orde was de vraag van den heer HOEFMAiN of Ged. St. bereid zijn mede te deelen, in welk stadium zich do kwestie der drooglegging van de Reeuwijiksche en Sluijp- wijksc'he plassen bevindt. De lieer VON F1 SEN NE. lid van Ged. Staten deelde mee, dat Ged. Stalen nog altijd op het standpunt staan, dat wanneer het tekort van f. 800.000 overschreden wordt, het risico voor de helft door hel Rijk zal moeten worden gedragen, hetgeen aan de Regeering is medegedeeld De zitting werd gesloten. Losse nummers van ons Blad zijn ehalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Breestraat 154, Firma A. HILLEN, Stationsweg, W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn.Hoogew. 24 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade, en bij JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74. LAWN-TENNIS. DE INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. Weinig verschil tusschen Leiden en Delft. De laatste dag van het interacademiale tennistournooi op de mooie banen van. de Noordwijksche Sport vereent ging ig wel bij zonder geslaagd geweest. Goed lennisweer ondanks een al maar met onweer dreigende hemel; een vlotte afwerking van het laatste restje van het omvangrijke programma, waar de ziel van de' studententennisserij, de heer Iloyte Veder, zich met süoed doorheen heeft geslagen; een vrij groot aantal toe schouwers, dai zich kon verlustigen in de oefeningeïi van Kea Bouwman met het ten- niskanon", als het studenten gedoe te onbe duidend werd; een humoristische exhibition van twee als veteranen vermomde Leide1- naarg en dan vooral, der traditie getrouw ook nu weer spanning te over wat het ge mis aan bijzondere tennispreslatic-ö ruim schoots goedmaakte. Dat Utrecht zou win nen hebben wij voorzien: de Leidsche en de De'lftsehe studenten deden 's morgens trouwens niet veel meer dan verliezen en waren zelfs zoo welwillend tegenover de Utrechtsche collega's om elkaar om beurten af te' maken. Toen Leiden dan ook in den voormiddag was uitgespeeld met 19 punten, had Utrecht 18 overwinningen geboekt en nog 5 partijen te spelen, terwijl Delft even eens op 18 punten stond met nog slechts een enkel dubbelspel tegen Utrecht in het verschiet. Van Berckel en Pasteur sloegen toen het Utrechtsche dubbel Kobus en Van Manen, waardoor Delft in puntenaantal ge lijk kwam met Leiden. Een gewonnen set meet bracht Leiden echter 00 de tweede plaat9, want dat Utrecht minstens twee punten zou halen uit vijf partijen en daar door het puntental van Leiden en Delft zou passeeren, stond voor een ieder vast. Bryan, die nog twee single's had te spelen, kon alleen al wel voot de Utrechtsche overwin ning zorgen, ook a'l was de Utrechtenaar heelemaal niet in vorm en liad hij 's mor gens heel wat moeite gehad met den Delf tenaar G. Schorcl (6—3 8—6). Moe'ite be zorgde hem trouwens ook zijn enkelspel te gen den Wageninger Schel!, waaruit de cijfers 6—0, 3—6, 6—1 bliikl. Ook zijn laatste partij won Bryan en de beide Utrechtsche dubbels zorgden daarenboven ieder nog voor een overwinning, zoodat de Stichtenaren met 22 punten onbedreigd eindigden als winaar. Moe'st de bezetting van de tweede en derde plaats beslist wor den dooT het aantal gewonnen sets, het zelfde was het geval voor de vierde en vijfde plaat9 tusschen Rotterdam en Amsterdam en ook hier was het verschil slechts een set. Spanning derhalve te over. De einduitslag werd dus: 1. Utrecht (enkelspel: Bryan, jhr. v. Karne- beek en jhr. Van Riemsdijk; dubbelspel: VinkenborgHeyneker en KobusVan Manen), 22 pnt 2. Leiden 19 pnt. en 40 sets; 3. Delft 19 pnt. en 39 sets-, 4. Rotter dam 11 pnt. en 25 sets; 5. Amsterdam 11 pnt. en 24 sets. 6. Wageningen 5 pnt.; 7. Groningen 0 pnt. De uitslagen van den laalsten dag waren Enkelspel: Van Eek (Amsterdam) sl. Wes- lerhuis (Groningen) 61 61; Weber (Rot terdam) sl. Westerhuis (Groningen) 6—4 6—0; Von Zitzewitz (Rotterdam) sl. Staver- man (Groningen) 61 64: Pasteur (Delft) sl. Meyer (Wageningen) 62 64; Hol lander (Leiden) sl. jhr. van Riemsdijk (Utrecht) 6—2 7—6; jhr. v. Ivarnc-'beek (Utrecht) sl. Schut (Leiden) 6—0 6—2-, Van Rompu (Amsterdam) sl. Schut (Leiden) 62 61; Bryan (Utrecht) sl. G. Schorel (Delft) 63 86, Van den Berg (Leiden) sl. G. Schorel (Delft) 6—3 6—1, jhr. van Riems dijk (Utrecht) sl. Visser (Rotterdam) 61 63; Van Rompu (Amsterdam) sl. Von Zit zewitz (Rotterdam) 61 60, Schell (Wa gen in gc-'n) 9I. Wcslerhui9 (Groningen) 108 16 64; Bryan (Utrecht) sl. Schell (Wa geningen) 60 36 61; Bryan. (Utrecht) sl. van Eek (Amsterdam) 61 6—3. Dubbelspel: Van Berckel en A. Pasteur (Delft) sl. Reerink en Meeter (Amsterdam) 62 63; Kremer en Ilubrecht (Delft) sl. Smit en Dei Vries Reihngh (Amsterdam) 108 63; Van Berckel en A. Pasteur (Delft) sl. Beynes en Tennissen (Rotterdam) 60 64; Kremer en Ilubrecht (Delft) sl. Friedrich en. Müller von Czernikv (Rotter dam) 62 62; Kobus en van Manen (Utrecht) sl. van Ilerwijnen en Ongkiehong (Leiden) 62 86; Van Weezenbeek en Weber (Wageningen) sl. Reerink en Meeter (Amsterdam) 64 63; Kobus en Van Manen (Utrecht) sl. Friedrich en Müller von Czc-'rniky (Wageningen) 60 75; Van Berckel en H. Pasteur (Delft) sl. Vinken- borg en Heyneker (Utrecht) 62 64; Kobus en Van Manen (Utrecht.) sl. Smit en De Vries Reilingh (Amsterdam) 63 62. hartelijk ontvangen. Timmer is in weinig gunstige conditie. Bij het baden in Zwit serland zijn zijn schouders, armen en bee- nen geheel verbrand door de zon, zoodat elke beweging voor hem pijnlijk is. Gisteravond heeft hij voor het eerst ge oefend, wat hem een weinig losser heeft gemaakt, zoodat het in ieder geval vast staat, dat hij vandaag zal spelen. De loting voor de volgorde had het vol gend resultaat: Vrijdag: Timmer tegen Takats; daarna Dienier Kool tegen von Kehrling. Zaterdag, dubbelspelTimmer en Diemer Kool tegen von Kehrling en Peteri. Zondag: Diemer Kool tegen Takacs, daarna Timmer tegen von Kehrling. DenemarkenTsjecho-SIowakije. Het dubbelspel is door de Tsjechen met de volgende cijfers gewonnen: Kozehih en Macenauer (Tsj. S.) sl. Hen- driksen en Ulrich (D.), 61, 46, 6 6-2. De stand is nu 21 voor Tsjecbo-Slo- wakije. Groot BrittazmtgZnid-Airika. De eerste dag van den Davis Cup-wed strijd tusschen Gr. Brittannië en Zuid- Afrika te Bournemouth verliep als volgt Austin (Gr. B.) sl. Raymond (Z.-A.) 86, 6—3, 2—6, 6—3. Dr. J. J. Gregory (Gr. Br.) sl. C, J. Bobbins (Z.-A.) 61, 61, 64. VOETBAL. DE ZWALUWEN— ROODE DUIVELS. De Roode Duivels zullen de volgende ploeg afvaardigen tegen de Zwaluwen op J6 Juni in Den Haag. Doel: Somers (Antwerp). Achter: Debois (Cercle Brugge) en Dom deken (Antwerp). Midden: Van Poucke (Cercle Brugge), Verschaereu (Racing Meebeden), Couquelet (Standard). Vóór: Vé-rsyp (F. C. Brugge), Bourgeois (F. C. Mechelen), Van den Bouwhede (Cercle Brugge), Jamart (Tilleur) en Fra- nay (Herstal). FORTUNA—XERXES. Naar wij vernemen heeft Xerxes Zondag direct na afloop van den wedstrijd tegen Fortuna protest a-angeteekend tegen het feit, dat de scheidsrechter do heer Tet-z- ner aan J. v. d. Broek het verder mede spelen heeft ontzegd, nadat deze speler het veld geblesseerd had verlaten en door een invaller wae vervangen. Zooals men weet was kort voor J. v. d. Broek een an dere speler van Xerxes wegens ongeval het veld uitgegaan en wilde toen J. v. d. Broek diens plaats komen innemen. De scheidsrechter achtte dit blijkbaar niet geoorloofd en zond J. v. d. Broek van het veld, waarna C. v. d. Broek, die in dezen wedstrijd niet had meegespeeld, het elftal is komen completeerem Daar in deze laatste periode door For tuna het winnende doelpunt werd ge scoord, dient, ingeval Xerxes het protest wint, de wedstrijd geheel onvergespeeld te worden. DE L. V. B.-COMPETITIE. Wegens vergevorderd seizoen stopgezet. De restecrapde competitie-wedstrijden voor den Leidschen Voetbalbond zijn wegens het vergevorderde seizoen m.et ingang van heden afgelast. De Zaterdagmiddag-competitie wordt evenwel voortgezet. Voor morgen zijn de volgende bekerwed strijden vastgesteld: Alphen A.R.C. IA.R. C. 111, 4 uur; Leiden: S.L.F, IA.R.C. II, 4 uur. DE KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Op het allerlaatst zijn nog enkele inschrij vingen van Duitschland binnengekomen voor de intemational-e kampioenschappen die Maandag a-s. te Noordwij k beginnen. Het belangrijkste is, dat de Duitsehe kam pioen Prenn naar Noordwijk komt. Verder stuurt Duitschland de dames Krahwinkel en Paitz, bekenden van de Amsterdamsche wedstrijden. KEA BOUMAN. Naar wij vernemen zal mej. Bonman in de wedstrijden te Wimbledon in het ge mengd dubbelspel uitkomen met Borotra. o DAVIS-CUP-NIEUWS. Onze spe'ezs te Budapest. De Nederlandsche ploeg is na een goede reis aangekomen, en door het bestuur van den Hongaarschen Bond afgehaald en 2eer BILTARTEN. SCHaFER—HOREMANS. Woensdag is te Berlijn hef eerste van de beide biljartwedstrijden, ieder over 1G00 punten, tusschen den professional-wereld kampioen Schaf er (Amerika.) en den oud- wereldkampioen Horemans ("België) be gonnen. De beide eerste seances werden gisteren door Schaf er gewonnen, die de 800 punten maakte met een gemiddelde va® 61.53 en een hoogste serie van 324. Horemans bracht het gisteren slechts tot 424 punten. Zijfi moyenne was 32.66, zijn hoogste serie 13J*. Ook gisteren kon de Belg niet op stoot komen. Zoowel 's middags als 's avonds was Schafer veel beter op dreef en toen hij de 800 p. bijeen had stond Horemans pas op 342. Het eerste tournooi (1600 p.) is dus door Schafer gewonnen, die de 1600 p. met eeD moyenne van 59.26 en een hoog ste serie van 324 maakte. Ho remans bracht het slechts tot 766 p., moyenne 28,37, hoog ste serie 133. Hedenmiddag begint het tweede tour nooi, dat eveneens over 1600 p. loopt. SCHAKEN. RETI OVERLEDEN. De bekende schaakmeester Reti is, zooals gisteren gemeld, in het sanatorium te Lie- ben bij Praag overleden. Reti is geboren te Ween en. Voor den j oorlog nam hij voornamelijk deel aan de schaaktournooieD i® Oostenrijk. Id het jaar i 1914 kwam hij voor de eerste maal op een internationaal tournooi uit. Zijn grootste succes behaalde hij in 1920 te Gothenburg, terwijl hij in i922 te Teplitz S-hoenau den eersten en tweeden prijs met Spieknann I moest deelen. In 1923 werd hij in het t nooi te Maheriseh-Ostra-u tweede a U dr. Lasker, terwijl hij in 1924 te New-YJ vijfde werd achter dr. Lasker, CapablaiJ Aljechin en Marshall. Gedurende de laat] jaren heeft men minder van hem gehot daar hij door ziekte verhinderd was uitl komen. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN.! Om den Zilveren Koning van het „Leidsch Dagblad". In dezen wedstrijd zijn wederom partijen gespeeld. De uitslagen waren de3 gende W. II. v. d. Nat Jr. speelt remise met I C. J. Goudsmit. Dr. C. H. Hins verliest l Van der Nat. G. Bosscha wint van W. mendaJ. Goudsmit en Demmendal remise. Van der NatGoudsmit. Opening Dal gambiet, reeds op den derden zet zwart aangenomen, vermoedelijk om kende paden te vermijden. Zwart stond 1 9lotte wel iets beter, echter niet voldoe] om te winnen. Door herhaling van l. werd de partij bij den 29en zet remise] HinsVan der Nat. Siciliano, wit reeds spoedig de betere stelling krl die hij had kunnen behouden, door moment een pion van 15 naar f6 óp| schuiven. Door afruil kreeg zwart 1 remise-kansen. Wit wil de winst forceej doch verloor. BosschaDemmendal. Fransche openj waarbij wit een geïsoleerde pion op de c kreeg, die waarschijnlijk door zwart ge*] nen had kunnen worden. Hij deed 1 een verkeerden toren zet, waardoor wit] eerst de rpchade verhinderd te' hebben,! pion won. Niettemin was waarschijnlijk) eindspel van Koninginnen en pionnen remise, indien zwart niet wederom de g voortzetting verzuimde, waarna wit gen) kelijk won. GoudsmitDemmendal. Opening e4-j Goudsmit kreeg een overwegende ste' bovendien winst van een pion. Hij'J echter van den stand niet het juiste I bruik te maken, de veroverde pion 1 weer verloren en remise was het slot] De stand is thans de volgende: G, Bosscha 4Y2 uit 7, Goudsmit 4 1 Van der Nat 3% uit 7, W. H. BosschJ uit 6, Demmendal 3^ uit 8 en Hins uit 7, Hedenavond wordt de wedstrijd 1 gezet, n.l. op de® ma-andelijkscheu avond van de® Leidschen Schaakbond] In de® Vergulden Turk. VOOR ZATERDAG 8 JUNL Hilversum (1071 M.) 10.0010.15: 1 genwijding. 12.152.00: Concert I het AVRO-kwintet. 2.00—2.30: 'praatje door Max Tak. 2.303.30:ij sluiting van het Tuschinsky-Theater ie| sterdam. 3.304.15: Lezingreeks t Bouw en Wezen der Materie, door dr. Sluiter. 4.15-:4.30: Gramophooninu] 5 006.00: Orgelconcert door Hasselaar. 6.017.45: Concert doorl AVRO-Kwintet. 8.00: VARA. Uitf avond. 8.00: Orkest-concert. I Voordracht. Komische schetsen. Orkestconcert. 9.10: Toespraak over] Zwarte Goud. 9.30: Orkestconcert 10.00: Persber. 10.15: Voordrach| 10.35: Orkestconcert. Huizen (336.3 M., na 6 uur 1852 MJ sluitend KRO-uitz. 11.3012.00: dienstig halfuurtje. 12.00: TijdseinJ 12.151.16: Concert door het KRO-Trr I.152.00: Gramofoonplatenconcert 2.003.15: Kinderuurtje. 5.00-r Gramofoonmuziek. 5.456.00: Joul listiek weekoverzicht. 6.00—7.30:J zending uit het Chicago-Theater te r hoven. 7.30—8.00: Populaire voorn over: Tandheelkunde en kinderziekten! 8.008.30Gramofoonplatenconcert J 8.3010.00Beiaardbespeling ter f" heid van de inwijding van de nid beiaard i. d. toren van O. L. Vrouwêj te Breda. 10.00—12.00 Vroohjk f gramma. Accordeonmuziek en humonsï 10.00: Nieuwsber. Daventry (1562 M.) 10.35: Kerkdien! II.05—11.20: Lezing. 1.20-2.20. J cert. Carlton Hotel Octet. 3.50: Gone Squire Celeste Octet, C. Whittle, ban L. Fairney, mezzo-sopraan. 5-35: I der-uurtje. 6.20: Muziek. - 6.35:^ Niej berichten. 6.50: Muziek. 7.05. "f muziek van Scriabin. 720: Lezj Broadcast music. 7.35: Sportpraajej 7.50: Programma op verzoek. M. Consj duros, humoriste. L. Gowings, Jenor,J kost.. 9.20: Nieuwsber. 9.35: tezj In London. 9.50: Nieuwsber. T Variété. Dansorkest en variëté-artistei# 10.5512.20: Dansmuziek. 91 Parijs Radio-Paris", 1744 M. -j 2.10: Gramofoonplantenconcert t Kinderuurlje 4.35: Dansmuziek —7.20 Gramofoonplatenconcert Populaire muziek d'oor het orkest j 11,10: Dansmuziek. Langenberg, 462 M. 10.35: J muziek 12.45: Gramofoonmuziek 2.50: Concert. Werag-orkest -- Concert. Traben-Trarbacher Mandei 8.20: Vroolijke avond. Daarna Dansmuziek. T a7irt Zeesen, 1649 M. 12.20—520: Lea| en lessen 5.206.20: Orkeslcoi"- 6.20—8.05: Lezingen 8.20: U>nc« Becker-orkest 9.20: Concert, rro Barmas, viool. S. Kiss—Gottfried. P» Schwartz, bariton. Daarna ^9marmUT Hamburg, 395 M. - 5.20: Karn (piano, viool, cello) 6.20 Ork 3 8.35: Concert door de verke kapel 11.05—1.20: Dansmuziek. Brussel, 512 M. - 5.20: 0rke|So} 6.50: Gramofoonmuziek J Orkeslconcert.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10