UIT HET PARLEMENT. SPORT. v3P ivac^i Het laatste nieuws ontvangen MOUSSELINES EN KUNSTZIJDE Zijden Kousen, ladderproof. LAND- EN TUINBOUW. KONSt- EN LETTERF (Van onzen parlementairen medewerker). Den Haag, 30 Mei 1929. Een onbelangrijke vergadering in de Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft hedenmorgen weder een van die vergaderingen gehouden, waarvan zij het geheim bezit: in een half uur had zij de gansche agenda afgehan deld en kcm zij nog vóór koffietijd weer naar huis gaan tot nadere bijeenroeping, vermoedelijk tegen 18 Juni. Toch waren er wel enkele onderwerpen, die stof tot bespreking hadden kunnen op leveren. Zoo de toetreding tot het verdrag van 1921 betreffende den kinderarbeid bij den landbouw, de wijziging van de Krank zinnigenwet en de bepalingen betreffende den in- en doorvoer van kippen en eenden eieren. Maar de Kamer bewaarde het zwijgen, dat instemming mag heeten en deed zulks ook bij het ontwerp tol bevordering van het onderhouden van een iuchtdienst op' Indië door de K. L. M., waarbij nogal offers van de schatkist worden gevorderd. Alleen bij een suppletoir^ Watcrslaatsbegrooting voor 1929, waarvan de strekking onder meer is om de Beerschen Overlaat te verhoogen en de Maas in Noordoostelijk Noord-Brabant te verbroeden, zoodat de periodieke overstroo- mingen van die streek voorkomen zullen worden, hebben we den heer Van Lanschot (R.K.) vriendelijke woorden hooren zeggen aan het adres van de regeering. die een ©inde wil maken aan de onmogelijke toe standen in die streken, en heeft ou zijn beurt minister Van der Vegte het Parlement gehuldigd, omdat het de zaak met zooveel spoed heeft behandeld. Maar dat is toch eigenlijk geen debat I De Eerste Kamer heeft heden in besloten vergadering hare huishoudelijke begrooting behandeld. Maar het zal toch wel Juli wor den eer zij zomervacanlie neemt. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE PARIJS. Timmei geslagen. Men meldt uit Parij9 aan de N. R. Grt. Timmer, blijkbaar vermoeid, terwijl hij ook hinder had van zijn maag, heeft tegen von Kehrling lang niet op volle sterkte ge speeld. In de eerste set liep hij zeer snel uit tot 1, verzwakte toen aanmerkelijk, maar won de'ze set tenslotte toch noe met 64. In de volgende sets was Timmer's tegen stand volledig gebroken en met 46, 61, 60, 62 wop von Kehrling. De andere uitslagen zijn: Heeren-enkelspel, vierde ronde: Tilden slaat Coen met 36, 57, 63. 61, 60; de Morpurgo slaat Artens met 61, 63, 61; Hunter slaat Matc-jka mei 6;O. 26, 61, 64; Borolra slaat Boussus met 63, 46j 64. 62; Cochet slaat Moldenhauer met 76, 46, 64, 75. Dames-enkelspel, derde ronde: mej. Heine slaat mej. Berthet met 64, 64; mej. Aussem slaat mej. Adamoff met 63. 63: mevr. Mathieu slaat mevr. Fried!eben met 810, 61, 75; mej. Neave slaat mej. Rid'k'y met 26, 62, 62; méj. Bennet slaat mevr. Bordes met 64. 36, 75. WATERPOLO. ROEIEN. WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. De inschrijvingen. Wij vernemen, dat de navolgende in schrijvingen voor de Internationale Roei- wedstrijden van de Koninklijke op 79 Juni a.s. zijn ingekomen: Vierriems-outrigged overnaadsche gieken: De Hoop, Die Leytbe, De Laak, Argo, Ne- reus, De Amstel. Vierriemsgieken, Seniores: De Maas, Laga, Het Spaarne, Willem III, Njord, Nereus. Vierriemsgieken, Juniores A: De Laak, Het Spaarne, Triton, Njord, A. R. S. A. Tweeriemsscullingbooten, Juniores B: A. R. S. A., Laga, Nerous. Tweeriemsgieken, Juniores A: Die Leythe. Laga, Het Spaarne, D.R.V. i. A., D.R.V.j.A Achlriemsgieken. Juniores B: Laga, Tri ton. Njord, Argo, Nereus, Amstel. Vierriemsgieken, Seniores: Laga. Tweeriemsgieken. zonder stuurman: Laga. Dare Devil Club. Nereus. Tweeriemsscullingbooten, Beginnelingen: Willem III. Vierriemsgieken, zonder stuurman: Nereus Tweeriemsscullingbooten. Juniores A: Dordtsche, Dare Devil Club, De IIoop, Ne reus, A. R. S. A. Tweeriemsscullingbooten. Seniores: Het Spaarne. Het Spaarne. De Amstel. Njord. Tweeriemsgieken, Seniores: De Maas. Dare Devil Club, Willc-m III. Aegir. Vierriemsgieken, Juniores B: De Laak, Laga, Triton, Njord. Dc Amstol. Tweeriems-outrigged overnaadsche gie ken: De Hoop, Willem III, Davenlria, Po seidon, Nereus. Achlriemsgieken, Seniores: De Hoop. Laga, Het Spaarne, Njord. Nereus. Argo. Tweeriemsgieken, Juniores B: Die Leythe, Het Spaarne D. T. u. R V. Achlriemsgieken, Juniores A: Triton, Argo. Nereus. Stijlroeien voor Dames, Seniores: De Laak. Het Spaarne. De Delftsche Sport. Po seidon De Vliet. Slijlroeien voor dames. Juniores: Die Leythe. Het Spaarne. Willem III, De Vliet, De Vliet. Viking. A. R S A.. Nereus. Nereus De loting zal plaats hebben op Dinsdag 4 Juni a.s. te 11.30 uur v.m. in de Groote Club „Doctnna et Amieitia". Paleisstraat 1 te Amsterdam. ','DE ZIJLL. Z. C. II o—5- Als de heer Buys beginnen blaast, wordt er al9 volgt opgesteld: De Zijl: Arbouw, C. Snoeker. H. Kramp, W. Snoc-'ker, Fr. Horst, K. Kraaienbrink en P. v. d. Mark Fzn. L. Z. C.: Walenkamp, v. d. Reiden, Smink, Hofsteenge, Lepelaar, Munting en Dool. Het spel is nauwelijks een minuut oud of Walenkamp scoort voor de L. Z. C. 01. De Zijl niet ontmoedigd valt fanatiek aanf doch de L. Z. C.-keeper redt. Bij een aanval op het Zijl-doel redt v. d. Mark Fzn. keurig. Even daarna maakt v. d. Reiden op eenigszins fortuinlijke wijze 02, waarmee rust ingaat. Na de rust is de Zijl in het offensief. Kramp lost een schot dat rakelings over gaat. Even daarna is het echter Munting die' er voor L. Z. C.' 03 van maakt. De Zijl geeft niet op doch het geluk is niet met haar. Walenkamp maakt spoedig 04. De Zijl krijgt eenige strafworpen te nemen doch zonder succes. Snoeker wordt daarna het water uitgestuurd. De' strafworp, door Wa lenkamp genomen wordt met opzet in de handen van den keeper geschoten. Even daarna maakt v. d. Reiden no.- 5. waarmee het einde komt. WIELRENNEN. VAN DE STADION-BAAN. Op de Stadion-baan te Amsterdam IieO- ben Schlebaum en Moeskops gisteravond fraaie successen behaald. Ziehier de uit sla-gen Wedstrijd met voorgift voor beroepsrij ders en onaihankelijken, te verrijden in twee ritten en een beslissing: Eerst rit; 1. Hij zeiendoorn, 2. Th. Sles- ker, 3. Stephan, 4. Bergh, 5. Bakker. Tweede rit: 1. Hoevens, 2. Brilman, 2. Oom», 4. Ikelaar, 5. Bouquet. Beslissing: 1. S. Hoevens, 2. Hijzelen- doorn, 3. S. Bouquet, 4. P. Ikelaar. Wedstrijd voor amateurs, te verrijden in drie ritten en een beslissing, telkens over 2000 M. Eerste rit: l. A. de Graaf, 2. Limburg, 3. P. van Dijk. Tweede rit: 1. J. Huveneers, 2. J. Heim, 3. W. v. Steenbergen. Derde rit: 1. H. Klopper, 2. Bosman, 3. J. Kalb. Beslissing: 1. De Graaf, 2. W. v. Steen bergen, 3. J. Kalb, 4. Huveniers. Wedstrijd met motorgangmaking voor be roepsrijders, tusschen Sawall, Linart, Gras sin, v. d. Wulp (als plaatsvervanger van Snoek), Leddy en Schlebaum, gegang- maakt- resp, door Pasquier Jr., Pasquier Sr., Didier, Kaser, Ceurremans Sr, en Mas sicot. Eerste rit over 40; 1. Schlebaum. Tijd 32 min., 23.1 sec.; 2. Leddy (520 M.); 3. Gras sin (1500 M.); 4. Linart f1510 M-); 5. v, d. Wulp (1900 M.); 6. Sawall (zes ronden). Tweede rit 40 K.M. l. Schlebaum, 32 min. 21 4/5 sec.; 2. Grassin (600 M.), 3. Li nart (700 M.), 4. Leddy (900 M.). 5. Sawall (2010 M.), 6. v. d. Wulp (2210 M.) Totaaluitslag: 1. Schlebaum (2 pnt.), 2. Grassin (5 pnt.), 3. Leddy (6 pnt), 4, Linart (7 pnt), 5. Van der Wulp 11 pnt., 6. Sawall (11 pnt.) Int. sprintwedstrijd voor beroepsrijders: Eerste rit; 1. Moeskops (laatste 200 M. 12.2 sec.), 2. Marcel Jean (1 lengte), 2. Martin etti. Tweede rit: 1. Martinetti, 2. Michard (kwartwiel). 3. Marcel-Jean. Derde rit: 1. Moeskops, 2. Michard (lengte), 3. Marcel-Jean. Vierde rit* 1. Martinetti, 2. Moeskops, Michard. Vijfde rit: 1. Moeskops, 2. Michard (lengte), 3. Martinetti, 3. Marcel-Jean. Totaal-uitslag: 1. Moeskops (5 put.), 2. Martinetti (7 pnt.), 3. Michard (9 pnt.), 4. Marcel-Jean (13 pnt.) SCHERMEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN TE BOEDAPEST. Men meldt aan de „Tel." uit Boedapest: Na de gisteren gehouden individueele wed strijden op degen komen in de beslissing: le groep: Pezzana, Italië, 9 overwinnin gen; Akiicky, Hongarije, 7 overw.; Dyrssen, Zweden, 7 overw.: Lippeostedt, Zweden, 6 overw. Tweede groep: Fristeau, Frankrqk, 10 overw.; Ber tinetti, Italië, 8 overw.: De Jong, Nederland, 7 overw.; Cafctone, Italië, 7 ovenv. Derde groep: Granfelt, Zweden, 9overw.; Thofelt, Zweden, 8 overw.; Mandel, Frank- Tjjk, 7 overw.Paftri, Griekenland, 6 ovorw. COMPETITIE VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteravond trok de L. PoL Sporl-Vereeni- ging. op sabel tegen do Alph. Schermclub. Deze wedstrijd werd gehouden in het oefen lokaal van laatstgenoemde club aan den Oudshoornschen weg te A'lpheiï. Hoofdsecondnnt was de heer Gijsberti. De eerste en tweede partij zijn voor Alphen, de derde en vierde voor de politie. Stand bij het einde van de le ronde 22. De 5e partij wint de politie, de 6e, waarin Berger na 3—0 actherstand ophaalt tot 33, wordt een winstpartij voor AJphen, daar Olthof met een snelle riposte wint. De 7e en 8e partij zijn eveneens voor Alphen. Dr. Nieuwenhuizen en dr. Loth weten hun tegenstanders met resp. -42 en 41 te slaan. De derde ronde brengt Alphen 3. de politie één winstpartij: stand 84. De I vierde ronde wordt voor beide clubs zéér spannend-, do politie komt er nu pas goed in. Berger begint z'n pajrtii met 42 te winnen van den goed schérmenden dr. Loth 85. Dit voorbeeld wordt gevolgd door Rempt die eveneens met 4—2 wint van Stokhuizen, 86, terwijl Ehrenhard door een 43 overwinning op Olthof den stand op 87 brengt. De partij Nieuwenhuizen Straathof moet besli99en. Dr. Nieuwenhui- zen neemt echter direct de leiding met een arrête, gevolgd door een voorhouw en een riposte om ten slotte met een snelle attaque te winnen. 42. Hiermede zorgt hij tevens dat de overwinning in Alphen. Stand 97 resp. met 48 en 51 ontvangen touché's. Deze wedstrijd beantwoordde volkomen aan het doel van den vriendschappelijke competitie. Er werd zéér sportief geschermd, terwijl ook het fugeeren beter was dan in voorgaande ontmoetingen. Met een kort woord van dank tot beide equipe's en den hoofd secondant voor diens leiding-werd deze wedstrijd be ëindigd. De persoonlijke resultaten voor Alphen waren, Stek huizen, Olthof en Dr. Nieuwenhuizen elk 2 en Dr. Loth 3 gew. part. Voor de L. Pol.: Staathof 1. Rempt, Ber ger, en Ehrenhard ieder 2 gew. part. BOND v. KAASPRODUCENTEN. T:: VOETBAL. A. S. C.—LEONIDAS. In haar laatsten thuiswedstrijd in de pro motie- en degradatie-competitie legen het Rotterdamsche Leonidas, zal de A. S. C- ploeg als volgt zijn samengesteld: Gaykema .Tossen Lefrandt Bliek v. d. Valk Liolard Hén Brouwer Schmidt Stephanus v. d. Putten In verband Piet de tempc-'ratuur vangt de wedstrijd eerst te half vier aan. KORFBAL. CHR. KORFBAL-VEREENIGING „FIKS" (OEGSTGEEST). De uitslagen der wedstrijden zijn: K.V.S. I—Fiks I 5r-2; Fiks II—Quick I 3—0. Voor morgen namiddag te 3 uur is vast gesteld de competitiewedstrijd Fiks I V. E. S T (den Haag), op het Fiksterrein aan den Warmonderweg. In Noordwijk aan Zee zal Fiks II een vriendschappdijken wedstrijd spelen, mor genmiddag te 7 uur tégen een Noordwijksch twaalftal. BELGIE—HOLLAND. Op voordracht van den Nederlandschen Korfbal Bond, heeft de Belgische Korfbal Bond den heer W. Schaap uit Dordrecht uitgenoodigd om den wedstrijd BelgiëHol land op 2 Juni te Antwèrpen te leiden. RECLAME. IN 5642 1.60 - 1.40 - 1.25 - 1.09 - 94 - 69 CHRISTELIJKE BOEREN- EN -UINDERSBOND IN NEDERLAND. Te Kampen is de elfde algemeene verga dering gehouden van den Christeüjken boe ren- en tuin'dersbond onder leiding van den algemeenen voorzitter, prof. mr. P, A. Diepenhorst. Aanwezig waren o.a, de rijks- landbouwconsulent, G. Otten, als vertegen woordiger van den minister, de Kamerleden dr. E. J. Beumer en Chr. van den Heuvel en het dagelijksche bestuur der gemeente Kampen. Het jaarverslag, uitgebracht door den al gemeenen secretaris-penningmeester, mr. Goedhart, vermeldde o.a., dat het aantal leden gestegen is tot 3369. Het aantal lagere landbouwscholen, door den bond opgericht-, bedraagt negen, gevestigd te Axel, Alphen a d. Rijn, Andel, Ede. Grootegast, Hooge- veen, Kampen, Metslawier en Oldekerk. Te Aal ten is de eerste school voor landbouw- huishoudonderwijs gesticht en te Zetten wordt een opleidingsinrichting voor leera- ressen gevestigd. De herziening van den periodiek aftreden den algemeenen voorzitter en den secreta ris-penningmeester geschiedde bij accla matie. Na de pauze sprak het Kamerlid van den Heuvel over de toekomstige wijze van uit gifte van de Zuiderzeegronden, daarbij niet sprekende als lid der betreffende staatscom missie, maar gevende zijn persoonlijke mee ning. Van de gelegenheid tot debatteeren werd druk gebruik gemaakt, waarna de inleider allen beantwoordde. Hierbij deelde hij nog mee, dat het plan bestaat, in dén Wierin- germeerpolder aan de verschillende syste men een kans te geven. Ten slotte brak ds. J. Lammerls van Bue- ren, directeur van de Heldringgestichten, te Zetten, een lans voor het landbouw-huis- houdkundig onderwijs. Vergadering te Gouda. Gisteren heeft de Bond van Kaajprodu- centenrie Gouda een algemeene vergadering gehouden onder leiding van zijn voorzitter, dn heer A. van Wijnen. Meegedeeld werd, dat het hoofdbestuur had verkozen tot lid van het dagelijksch be stuur de heer T. de Jongen te Tienho ven (Z.-H.). Besproken werd het voorbehoedend iq- enten der varkens tegen vlekziekte door de veehouders zelf. De vergadering was una niem van meening, dat daartoe de gelegen heid moet bestaan en droeg het bestuur op daarvoor te ijveren, eventueel in samenwer king met andere organisaties, bijv. de Hol!. Mij. van Landbouw. De bond is toegetreden tot de provinciale vereeniging tot bestrijding der tuberculose onder het rundvee in Zuid-Holland. De proefnemingen met de nieuwe methode van kaasmaken, in samenwerking met de rijkszuivelconsulent, ir. W. J. Huisman en diens assistent, den heer C, Siewertsen, ver richt, hebben tot een gunstig resultaat ge- leid voor de oude methode van kaasmaken, voor zoover bij de nieuwe methode de wron gel aan één stuk in het vat werd gebracht. Geschiedde dit niet en werd de wrongel ge kruimeld in het vat gebracht, dan was het verschil in de uitkomst geringer, ja vrijwel nihil. De proeven worden nog voortgezet, aldu9 de „N. R. Crt.". De actie van den Jongerenbond is uitge steld. tot den herfst. Van het departement van binnenland- sche zaken en landbouw ontving de Bond een uitnoodiging om een vertegenwoordiger" aan te wijzen voor een te vormen commis- sie, welke onder leiding van een hoofdamb tenaar het vraagstuk van de standaardisa tie der consiimptiemelk zal bestudêeren. Aan deze uitnoodiging zal worden gevolg ge geven. De voorzitter gaf uiting aan zijn veVont- waardiging over de wijze, waarop de land- toouwuitvoerwet door de Tweede Kamer is 'behandeld. Deze wet geeft de regeering een groote macht over den landbouw export en met deze wet is de eerste stap gezet op een weg, welken te hebben ingeslagen, den-land bouw in de toekomst wel eens zou kunnen berouwen. Betreurd werd de werking van den 7-jarigen leerplicht, welke voor het platte land tot zeer ongewenschte consequenties voert. De rekening over 1928 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen f. 7822.57, de uit gaven f. 7814.60. De ontvangsten der afd. boekhouding over 1928 bedroegen, met inbegrip van het batig saldo over 1927 ad f. 3444.14. f. 5686.29, de uitgaven f. 3439.65. Vólgens het jaarverslag verminderde het aantal afdeelingen met 1, doordat de afd. LangerakNieuwpoort werd opgeheven; het bedraagt nu nog 34. Ook het aantal leden liep iets terug. Het aantal leden van het Boekhoudbureau kwam van 136 op 182. In het verslagjaar ontvingen de leden aan te veel betaalde rijksinkomstenbelasting terug f. 4238.67. Dé heer mr. M. dé1 Mol, té Goudtn hield: een inleiding over het Arbeidscontract cn'dc- daarbij aansluitende nieuwe Ziektewet. Bij de rondvraag kwam de verschillende toepassing der Vleeschkeuringswet ter sprake en werd verzocht le overwegen, of coöperatieve inkoop van zuivelbenoodigd- heden (kaasvatén e. d.) mogelijk is. "Het be stuur zegde toe dit te zullen onderzoeken. HOLL. MAATSCHAPPIT VAN LANDBOUW. Hoe Bodegraven de afgevaardigden zal ontvangen. Nu van het hoofdbestuur van de Holl. Mij. van Landbouw de mededeeling is gekomen, dat definitief is besloten, dat aan het ver zoek van de afdeeling Bodegraven en Omstr., om de algemeene vergadering van September a.s: in Bodegraven te doen plaats hebben, zal worden gevolg gegeven, lijkt het wel ge- wenscht reeds thans in grove trekken weer te geven, op welke wijze Bodegraven de algemeene vergadering denkt te ontvangen. Natuurlijk is nog niet alles tot in bizon- derbeden en op de minuut af bepaald, doch men kan zich toch reeds eenigszins een voorstelling maken van hetgeen Bodegraven op 9 en 10 September e.k. zal hebben aan te bieden, zoowel wat betreft het leerzame cp landbouw- en zuivelgebied als wat betreft de aantrekkelijkheden. Zij, die de regeling in handen' hebben, stellen het leerzame en nuttige voorop, doch beseffen aan den anderen kant, dat zonder éérige aantrekkelijkheid ook het nuttige dor kan worden en aan belangstelling verliezen. Daarbij wordt echter waar ieders me dewerking wordt gevraagd in acht ge nomen, dat de aantrekkelijkheden van zulk een aard dietien te zjjn ,dat zij door ieder een kunnen worden gewaardeerd. Voor het regelen van een en ander is gevormd een Tentoonstellingscomité, bestaan de uit het geheele bestuur van de afd.. Bode graven en Omstreken v. d. Holl. Mij. v. Landbouw en vier daarbuiten staanden. Voorzitter is de heer W. F. Brunt (voorz. ock van de afdeeling) en secrs. de heer A. H. van der Most. Het Comité heeft zich de hulp verze kerd van verschillende commissies als: een commissie voor den Kaasdag, voorzitter de heer W. Boer (afdeelingsbestuurslid),.secr. de heer C. van Dam, een commissie voor de Kaas tentoonstelling, voorz. de heer W. JE oer (zie boven), secr. de beer J. Beijen, ten Terrein-Commissie, voorz. de heer J. Rij laarsdam (afdeelingsbestuurslid), secr. de heer H. Los, een Openluchtspel-comm., voorz. de heer A. Breékland, secr. .de heer mr. H. E. La Gro, een Financieele commissie, voorz. de heer H .Sloof, secr. de heer K. Steijn en een Reclame-commissie, saam^esteld uit af gevaardigden van elke commissie' en het Dag. bestuur van het comité, onder voorzitterschap van den heer W. F. Brunt. De namen der verschillende commissies RECLAME. li 'sfhaXtLLK*. QtMLat Asi-ehX, ~~toeSjvy<s x+r "gever. reeds ongeveer aan, wat te geven. Voor den Kaasdag is groote belangst- en ook de Kaastentoonstelling beloog goeds te zullen worden. De Bodengravensohe vereeniging ran handelaren heeft hare medewerking t- zega en zal voor een massale inzending gen, terwijl ook producenten zullen setren. I-Iet comité meent, dat zulk e® k toonstelling, welke eens een ahvjjkjn vau de eeuwige veetentoonstellingen 1 gelijke gelegenheden, eene welkome i lir.g sal zijn, te meer waar centrum is van de kaasmakerij op de derij. De Openluchtspel-commissie bereidt een openluchtspel op landbouwgebied, t- er iu den avond van den tweeden di nog een bioscoopvoorstelling, voorna der, landbouw betreffende, zal worden geven op de groote markt. Men wil verder eed beroep doen Middenstandsvereenigingen, tot het or seeren van een winkelweek, opdat de v étalages van Bodegraven een fleurig® •blik opleveren; verwacht mag word®, nier. ook op dit punt niet zal worden t gesteld. Men denkt zich de regeling ongev volgt: Maandag-middag aankomst per bus en auto, van de hoofdbestuursled de Holl. Mij. v. Landbouw en, hoopt ,ook reeds van vele afgevaardi Allen verzamelen zich tegen half »i hei ruime Beursgebouw, waar de voo- van het comité en van de plaatselijke liet welkomstwoord spreekt. Om 4 uur vertrekt men gezamenlijk het Gemeentehuis, waar de officieels var,grt door het gemeentebestuur Omstreeks 5 uur opening en bezii van de tentoonstelling, welke vallen van den avond toegankelijk blijf waarna de avond gezellig kan word® gebracht. Den volgenden dag tijds, n.l. om half negen, begint d"e w' bekende, groote, wekelijksche markt Goudsche kaas, welke voor allen, groote Zuid-Hollandsche kaasmarkt i i'.en, vooral bizonder interessant mag geacht. Men hoopt daarom, dat de 0 die niet reeds den vorigen dag in ven kwamen, Dinsdags reeds aankomen, opdat z\j van de kaasmai var. do meest belangrijke instellingen - degraven, een goede indruk zullen rc-mêti. Kunnen allen niet om half negen zfjn, zoo wordt toch gehoopt, present zullen zijn omstreeks 9 uur 1 tien, op welk tijdstip de markthanddl i vollen gang is te zien; na half tien de markt, reeds snel te Verflauw®. Om elf uur vangt de algeme®e ve ring aan, na afloop daarvan lunch s.treeks 3 uur liet openluchtspel. 0)i openluchtspel-gebied heeft Bod reeds een zekere reputatie verworv®, voor wordt, herinnerd aan het vóór jaren gegeven spel „Stadhouder Derde" en het in het vorige jaar opg" apel „Floris de Vijfde". Verwacht mag dus worden, dat ook het openluchtspel het aanzien ten volle zal zijn. 's Avonds bioscoop op liet marktpl De tentoonstelling blijft intusscb den geheelen Dinsdag tot aan geopend. Zoo neodig, zal worden onderbande spoorwegautoriteiten en autobusoiideia om, wanneer de wenscheljikheid zich doet en de deelneming groot genoeg is, aanvulling der verbindingen met Bodee te zorgen.- Mochten afgevaardigden derhalve gebied wenschen hebben, dan ontv» secretaris van het comité, A. H. Most .daarvan gaarne spoedigst 0| Waar ook een groote stroom parbc automobielen wordt verwacht, zal word zorgd voor een ruim, gemakkelijk reiken en te verlaten, parkeerterrein. Een uitgebreid eere-comité. onder zitterschap van den burgemeester van graven, heeft aan de plannen mee^ luister willen bijzetten en de namen va- die in dit eere-comité zitting nemen, waarborg, dat zoowel in officieele ta ais ir, de zuivelwereld en bij de daarbU sireeks of zjjdelings betrokkenen, belan ling en sympathie bestaat voo» de waarop Bodegraven de algeme®e ver rir.g wil ontvangen. Dat een ongekend groot aantal alg digder. -dan ook op 9 en 10 Sep'®,. Algemeene Vergadering moge opt HET GE2ELSCHAP-SAALB0 Binnenkort!".zal, zóo meldt hel den Aimterdamsclien raad een vjjors. den ingediend, er tóe strekkende, zelschap-Saalborn, dat door den 'j'1, hej Paleis voof Volksvlijt in m"el veirkeert (de inzameling door bet gestichte steuncomité dekl de - n'iel) een extra-Subsidie van 1 geven. Den heer Saalborn is name eri W meegedeeld, dat hel co"«% kan treden in plannen van de]1^ born en Van Praag,, oeuw™; ting van,een noodschouwburf 'n teringplantsoen. t

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10