OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN RAADSELS. Als er nu straat of steeg staat, maakt toch niet zoo'ii groot verschil. Is Kees al zeven jaar Dan mag hij mee doen. Johan Ouwersloot. Tjonge, tjoDge, wat heb jij een reuzenvacantic gehad. Dat heeft lang niet iedereen. Je bent natuur lijk flink bruin gebrand. Annie Brouwer. Jij gaat nu met dit mooie weer zeker veeL met je kleine broer tje wandelen. Je moeder zal het wel erg druk hebben met die- beide bengels. Een andere maal niet weer vergeten, om je naam in het briefje te zetten, hoor Annie. Mijntje Dekker. Jij bent zeker een vriendinnetje van Annie Brouwer. Heb ik dat goed geraden 1 Wat zal jou hondje Zondags trotsch stappen, als het zoo mooi gemaakt is. Of laat het zich dan altijd rijden Agatha Braat. Zoo héél moeilijk was 'de vijfde vraag van het tweede raadsel toch niet De anderen had je goed, dus je naam staat bij de goede inzenders. Enny Arnold. Als je weer een paar keer meegedaan hebt, zal het wel beter gaan. Wie weet, misschien raad jij ze nu alle zeven wel. Jootjc de Wekker. Wat heerlijk voor jullie dat je met je vader de stad uitgaat in de vacantie. Je gaat natuurlijk nu ook weer zwemmen. Zorg maar dat je geen standje weer krijgt voor te lang wegblij ven. Als ik eenigszins kan ga ik iederem dag ook zwemmen. Waar ga jij naar toe. Joetje Jan I loden burg. Jij hebt er heel wat afgefietst met Pinksteren. Zoo'n vacantie wil je zeker wel eens meer hebben, ho Jant Corrie Rodenburg. Je kunt gerust zijn, CJorrie, je hebt de bloemen niet voor mij opgeraapt. Ik ben per fiets naar de bol lenvelden geweest. Kwam je moeder wel eens in de war toen er zooveel Corretjes bij je thuis waren Heerlijke vacantie heb jij gehad, en ik een langen prettigen brief van jou. Jopie Christiaanse. Wat heb je alzoo voor moois uit Indië gekregen 1 Je bent dozen keer bijzonder knap geweest want alle zeven oplossingen heb je goed geraden. Jaap en Beb Bronsgeest. Als het weer zoo blijft in je vacantie,zoodat je veel buiten kunt zijn. zul je wel bruin worden. En als je dan veel melk drinkt en flink eet, dan zul je eens zien hoe je groeit. Als je dan thuis komt, dan kent je moeder je niet terug! Jo Zandbergen. Wat jammer dat je niet met Corrie naar den speeltuin kon gaan. Niet weer met bloot hoofd in den tuin gaan werken, Jo. Bertus Boom. Je vindt je zelf nu zeker wel een beetje^ dom, nu je gezien hebt wal het wezen moest. Maar het gaat wel vaker zoo, dat je de eenvoudigste dingen niet kunst vinden. Ik hou net als jij van alle twee dingen die jo opnoemt, maar in den zomer doe ik het eerste liever. Heinier den Hertog. Wat zul je blij zijn als je voor het eerst weer naar buiten mag. Het valt ook niet mee om zoo'n tijd thuis to zitten. Op school moet je zeker heel wat inhalen. Henk Seijn. De jongens, die met ons mee willen, doen, zijn dat vriendjes van jou l Zeg maar aan hun dat ik ze wel als neefjes wil hebben, en dat ze me .eens een briefje moeten schrijven. Riekie Minnema. Je andere briefje heb ik tegelijk met dit ontvangen, zoodat je naam de vorige week onmogelijk in de krant kon staan. Maar nu staat hij er een keer extra in. Greta de Vries. Zooveel vragen als jij me stelt kan ik haast niet in één keer be antwoorden. Ik zal maar beginnen met te vertellen dat ik Zondag uit geweest ben, en verbrand door de zon thuis gekomen ben. Het is geen wonder dat het stil was in de stad, want op het Kager- en Brase- roer-meer was het erg druk. Ik geloof dat daar heel wat Leidenaars waren. Frits Fontein. Wat duurt het tocff lang voor jij weer beter bent. Ik hoop dat ik na mijn vacantie een briefje van jou krijg waarin je mij vertelt dat je beter bent. Catharina van Egmond. Nu is je brtef beter op tijd dan de vorige maal. Maar nu staat je njtain ook twee keer bij de goede inzenders; dat is dus zoo kwaad nog niet. Celia Muijzert. Hoe is het gekomen dat je arm gekneusd is? Als ik het ge we ten had, dan had ik natuurlijk niets van jo schrijven gezegd. Ik was het niet van je gewoon, omdat je blieven anders altijd -zoo keurige zijn. Is het mogelijk dat ik je Maandagavond bij de lezing van de Red dingsbrigade gezien heb Koos en Adrie van der Blom. Je in zending heb ik niet vergeten. Zoo gauw er gelegenheid is. komt ze in het ,,L. D." Martha Schimmel. Wat heb jij me goed bedacht, Martha. Jo kaart is heel mooi! Ben je zelf ook nog op de pier ge weest? Je vriendin is dus weer heelemaa! beter. Wat zullen jullie elkaar veel te ver tellen hebben! Riek de Graaff. Heb je nog een zit plaats kunnen bemachtigen in de tram, of moest je staan 1 Je broer heeft je na tuurlijk gefilmd in de duinen. Stientje Christiaanse. Dat zal me een pret zijn als je bij d© nichtjes in Noord- wijk gaat logeeren. Als het weer zich goed houdt, dan kuunen jullie veel genieten van strand en duinen. Mina Krijger. Wat hoor ik, mag jij 'savonds zoo laat opblijven? Om dien tijd moest je al lang in bed liggen. Als het weer gebeurt weet ik zeker dat Klaas Vaak je komt bezoeken. En daar zou ik maar voor oppassen. Rie en Garda Lepelaar. Zijn jullie nu voor het eerst op de pier geweest te Sche- veningen Aardig gezicht, hè, als, je dan over het strand kijkt, en al die menschen in het zand ziet zitten. Wanneer wordt Garda verhoogd (parel en Rinus Hansen. Hoe is, het met Carel, heelemaal weer beter 1 Nu op passen jongeu, dat je niet weer ziek wordt. Wat fijn dat ie tante er geweest is. Jacob Griffioen. Het was de vorige week ook zoo vreemd, met die twee Zon dagen, zoodat het geen wonder was, dat j-e met de dagen in de war kwam. Nu was je brief keurig op tijd, en je geheele inzen ding is goed. •Jannie de Water. Je ziet, je briefje» is nog op tijd gekomen. De leeg© enveloppe heb ik ook gekregen ik wist al niet wat ik daar van denken moest. Wat gezellig dat je broertje met jou naar school gaat. Hoe was het lentefeest? Antje van Egmond. Jij leunt zeker al goed orgelspelen, nu je al zoo lang les gehad hebt. Wat speel je het liefstiets in kruisen of mollen? Je hebt ditmaal heel wat oplossingen gevonden. David Brokaar. Jo hebt je toch maar bedacht en de raadsels ingezonden. Nu, doze week behoef jij je niet zoo druk te maken. Je weet zeker al waarom. Sonna Frons en Antje Koets. Niet zoG ongeduldig zijn, Sonna. Zoo verschrikkelijk lane duurt het niet meer eer het vacantie is. Wat zal het nu heerlijk zijn bij jullie in 'de tent. Ik wou dat ik bij je kon zitten. En nu allemaal heel veen groeten en tot over veertien dagen. HIL BRALTEN. OPLOSSINGEN DER RAIDSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Donkerstee^, kers, regen, ster, Don. 2. A ons meter A n t o n i a wonde w i t a 3. Kachel. 4. Ka-na-rie. 5. Ooslvoorne, Oosl-voorn-e. 6. 2 pond is een Kilo, 1'/, el is een Meter te samen K.M. 7. Zout. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAAD ONTVANGEN VAN: Goede oplossingen ontvangen van: Hansen, Rinus Hansen, Henk de Roo, van Rijnswou,' Henk Boom, Mina K Stientje Christiaanse, Riek de Graait, Muyzert, Martha Schimmel, Pieter Catharina van Egmond, Frits Fontein, van de Ruit, Truida van de Ruit, Rie M Jan Evers, Greta de Vries, Rie Le_ Garda Lepelaar, Johan Ouwersloot, Le Wberen, Leendert Blauw, Riek Pauw, Pauw, Jo Segaar, Mien vom Hofe, Ger Eggink, Christiaan Eggink, Marietje Ploni Smits, Jan Smits, Nico Kret, Celia Neeltje van Breda, Koos van der Blom, van dor Blom, Johan Mulder, Hendrik der, Frans Hemerik, Francien Ilea Dirkje Hopman, Piet Nieboer, Ali van Berg, Neeljte Meuldijk, Piet Versluis, H Mieloo. Annie van Hensbergen, Hen Ouwerkerk, Willy de Neijs, Jootje de ker, Riekie Minnema, ïïenk Seijn, Jacob fioen, Gerra Lekkerkerker, Mijntje De Annic Brouwer, Jo Nagtegaal, Co Verho Agatha Braat, Jaap Bronsgeest, Beb B geest, Jopie Christiaanse, Hendrik Over Jacobus Overduin, Reinier den Hertog, lus Boom, Beb Philippo, Lena Pliilippo Rodenburg, Corrie Rodenburg, Jo Zan gen, Nellie Eikel, Adri van Leeuwen,, van Leeuwen, Greta Demmenie, Jann' Water, Antje van Egmond, David Bro Antje Koets, Sonna Frens. Goede oplossingen van den vorigen) nog ontvangen van: Anjc de Gelder, Margarelha Sier.i» Sierag, André Sierag, Gerharda E~ Christiaan Eggink, Bertus Boom, Rie M Riekie Minnema, Catharina van Eg Jannie de Water, Hanna van Wi Jannie Schenkeveld, Leen Schenkevel RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT KIEZEN, DE GHOOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Garda en Rie Lepe' Wat zit aan een deur en omgekee een tlesch? II. Legt gij den klemtoon op de eerste greep dan ben ik een vrucht, legt gij op de tweede dan kent de soldaat mij dan iemand anders. III. Ingezonden door Gerharda e^i Chrisli Eggink. Mijn geheel bestaat uit 7 letters, en den naam van een plaats in Gelde 5, 2. 3 ziet men «p groote booten. 4. 6, 3 is een hoofddeksel. 5, G, 7 is een ander woord voor kip IV. Ingezonden door Henk Seijn. Mijn geheel is een bekende slad in pa en bestaat uit 5 letters. 1, 2 is een familielid. Een vrucht ker als hij 3, 4, 1 is. En ik heb gra 1, 3, 4, 5. V. Ingezonden do'or Neeltje van Br Verbergen plaatsnamen. Waar is Marie? Ze is tante na trein brengen: Vraag toch niet zoo van allerlei, heelen dag gaat het zoo door. Zie eens zoo'n prachtigen kapel, Nico cn ik hebben hem gevangen. VI. Ingezonden door Agalfc\ Braa Zeg mij eens welke molens malen stoom en zonder wind? VII. Ingezonden door Henk Boom Wie slaat zonder pijn te doen?

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14