RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. Heb je veel met je neefje gespeeld cn ge wandeld Gezellig, hè, zoon klein ventje. Miep Goslinga. De vorige week heb ik geen briefje van jou gezien. Het is zekei zoek geraakt. Jammer! Wat grappig post papier heb je. Je inzending zal ik wel sens plaateea. Jannie Eeldert. Vroeger wootndea de menschen niet m zulke groote huizen als tegenwoordig Maar toch is het leuk zoo'n huisje een* te bekijken. Het Czaar-Peter- huisje heb ik ook eens gezien maar da» fs al lang geleden. Zoo heel veel kun ik er mij niet meer van herinneren. Nico vat- Rijoswou. Je hebt goed je best gedaan Je mag zoo véél oplossingen inzenden als je vinder kunt. Riek de Graaff Wat een bijzonder kleurtje heeft jouw poesje. Ik geloof best dat het oen aardig diertje is. Vind je het geen typisch gezicht dat de huizen in Mar ken allemaal zoo hoog staan 1 Ploni en Jan Smits. Nu heb ik jullie inzending ontvangen. Leuk zijn dc anec dotes. Ze krijgen stellig eens een plaatsje. Willy de Neïjs. Heb je altijd zooveel huiswerk Willy 1 Het nieuwe boek bewaar je dan nou maar een poosje. Als het dan eens een keer slecht weer is, heb je wat te lezen Hoe heet het? Hendrik en T ar obus Overduin. Wat een aardig idee, hèr jongens, als jc iets eet uit ie eiuen tuin, dat je zelf gezaaid hebt. Het smaakt dan ééns zoo lekker als anders. Een paar flinke tuinlieden zijn jullie Eempicn en Jan Wassenaar. Behalve dnt wij een lekke bami hebben gehad, zijn we Hemelvaartsdag goed thuis gekomen. Ik had ook wel graag eens bij jullie willen zijn, maai daar is nu niets meeT aan te doen. Als >k eens weer in de buurt kom, hoop ik bet te vinden. Jootje de Wekker. Jij bent al een heel naaistertje hoor, en natuurlijk niet wei nig fcrotsch op je eigen gemaakte schort. Heb je ook verre wandelingen gemaakt met Pinksteren? Het weer was er prachtig voor. Dirkje Hopman. Mag je alles mee naar huis nemen, wqj in je tuintje groeit? Je moeder behoeft dan niet veel groente te koopeo, want daar kun jij nu voor zorgen. Wat zul je trotsch zijn wanneer je de eigcngckweekle groente meer naar huis brengt Mienlje Vom Hofe. Het lentefeest is zeker wel doorgegaan, want bet weer was erg mooi. Vertel me eens wat jij geweest bent! Maria van den Akker. Op liet oogen- blik heb ik nog geen vacantie, maar over een paar weken ga ik uit. Den volgenden keor zal ik je er wel iets meer van vertellen. Als je uit bent of niets te vertellen weet, mag je wel overslaan met schrijven. Antje van Egmont Ben jij r.oo vergeet achtig, Antje? Voor één keer is het niet erg, maar toch is het niet prettig wanneer je naam niet in de kinderkrant staat vermeld. Mina Krijger. Heb je de fiets zoo maar gekregen? Een mooi cadeau hoor. Nu ga je zeker eiken dag een eindje fietsen. Je zult nog heel wat moeten leeren als je muziek- leerares wilt worden. Doe maar goed je best. Janni en Leen Schenkeveld. Ik heb nu weer oplossingen van jullie gekregen die ik de vorige week al moest hebben. Hoe komt dat toch? Wat leuk dat jullie alle twee ver hoogd zijn. Zorg maar, Janni, dat Leen je niet inhaalt. Marietje Versieegen. Van jou heb ik ook de inzending gekregen, die ik een week eerdér had moeten hebben. De volgende week doe je het beter, hè? Het briefje was keurig geschreven, leder kind van tien jaar schrijft lang niet zoo mooi. Reinier den Hertog. Arme jongen, wat naar voor jou. dat je met de feestdagen in bed moest blijven. Wat scheelt er aan? Je inzending is goed. Beterschap. Reinier. Annie Brouwer en Mijntje Dekker. Jul lie zijt allebei welkom als raadsel nichtje. Anecdotes en raadsels mogen altijd inge zonden worden Dus als je wat hebt. stuur je het maar. dan zal ik wel zien of ik het gebruiken kan. Marietje Blom. Heb je het leuk gehad ïn den speeltuin en heb je Antje nog gezien? Natuurlijk zijn jullie toen samen gaan schommelen. Frits Fontein. Is je vinger nu weer zoo ver beter dat je zelf weer schrijven kunt? Het heeft zeker erg veel pijn gedaan? De raadsels waren ditmaal niet gemakkelijk, maar jij hebt toch het vereischte aantal goed. Gorrie en Jan Rodenburg. Wat dom van Corrie om te vergeten de oplossingen op te schrijven- Maar nu heeft ze beter opge past. De volgende week verwacht ik weer een briefje van Gorrie. Greta de Vries. Het verhaal van het kleine meisje is heel mooi. Je hebt het boek zeker vlug achter elkaar uitgelezen. Het andere boek, waar jc van vertelt, heb ik zelf nooit gelezen, maar wel heb ik er van gehoord. Jaap en Beb Bronsgeest. Mogen jullie in Juni al vrij van school; dan is het toch nog geen vacantie? Wat zul je genieten van de zee en de bossehen. Ik ga ook uit in Juni, maar niet zoolang als jullie. Anton van de Ruit Tot je verjaardag behoor jc nog hij de kleineren, en dan mag je met de grooteren meedoen. Allemaal gegroet en tot de volgende week. HJL BR ALTEN. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Catharina van Eginont. Mijn geheel is een straat in Leiden van elf letters. 4, 10, 6, 7 is een sappige vrucht. 6, 5, 11, 9, 3 is nat. 7, 8, 10, 6 staat 's avonds aan den hemel. 1, 2, 3 is een jongensnaam. II. Ingezonden door Dora la Lau. x XXX X X X X X X X X X X X X X X X X X XXX X Vul bovenstaande figuur zoodanig in, dat op de middelste rij van boven naar beneden een meisjesnaam komt te staan, lste rij een klinker, 2de rij een gewicht, 3de rij een lengtemaat, 4de rij de gevraagde naam. 5de rij iets dat pijn doet, 6de rij een kleur, 7de rij een klinker. III. Ingezonden door Piet van der Velden. Maak uit de volgende letters den Iwee- letter-grepigen naam van een huisvriend, die we alleen 's winters in de kamer dulden, h, e, 1, a, c, k. rv. Ingezonden door Neeltje Meuldij*. Zoek drie verkorte meisjesnamen, die samen een vogelnaam vormen. V. Mijn eerste is een windstreek, mijn tweede is een visch. Voeg daarbij een klinker, en het geheel is een plaats in Zuid-Holland. VI. Ingezonden door Riek de Graaff. Hoeveel is 2 pond en l1/* el? VII. Ingezonden door Garda en Rie Lepelaar. Het is blinkend wit van kleur, maar heeft geen zoete geur. Men eet het. ofschoon het niet lekker is. Het smaakt zooals zijn naam i9. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADS ONTVANGEN VAN: Sonna Frens, Antje Koete, Johan Mu Hendrik Mulder. Frederik Mulder, Ne Meuldijk, Jacobus Grama, Wijnand Seri Martha Schimmel, Geertje la Lau, Ge la Lau, Gleli Fan den Bei®, Jdhan Ou: sloot, Annio Buis, Stientje Christiaa Leendert Blaauw, Henk Boom, li Christiaanse, Gerard van Bovene, A: Zaalberg, Piet Nieboer, Dirkje Hopn Ha-nnie Mieloo, Ali van den Berg, Wil van der Ham, Dora la Lau, Hendrik 0 duin. Jacobus Overduin, Willy de N Ploni Smits, Jan Smits, Trien Pauw, Pauw, Jannie Eeldert, Nico van Rijns: Jootje de Wekker, Riek de Graaff, Mie vom Hofe, Francien Hemerik, Frans He rik, Jannie Hagoort, Nel Hagoort, Aanie Hensbergen, Maria van den Akker, A van Eginont. Reinier den Hertog, Mina I ger, Janni Schenkeveld, Leen Schenkt-: Marietje Verstcegen, Miep Goslinga, Ai Brouwer, Jo Nagtegaal, Agatha Br Mijntje Dekker, Henk de Roo, Jacobus S tenhorsl, Co Verhoeven, Jan Wassen; Eempien Wassenaar, David Brokaar, Bronsgecst. Jaap Bronsgeest, Bob Phil; Jan Evers, Frits Fontein, Marietje B! Anton van do Ruit, Jan Rodenburg, Go Rodenburg, Greta de Vries. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT VORIGE NUMMER. 1. Een hoed. 2. Lemmer, emmer. 3. Het zonlicht. 4. Leem. meel. 5. Tweedracht. 6. Omdat ze vier kwartieren heelt. 7. Wanneer hij zijn hoofd uit het n steekt. Ingezonden door Jan Evers Mijnheer: „Mina waar loop je toch naar te zoeken?" Mina: „Ja ziet u mijnheer, mevrouw dat ze de bluts kwijt was, en nu ben i vredesnaam maar aan het zoeken. Ingezonden door Dora la Lau. Onderwijzer: „Een reptiel is een dk dat langs den grond kruipt; wie kan er zoo een noemen". Jan: „Mijn zusje, meneer. Ingezonden door Willem van der Han Meester: „Wie lacht daar hard op?" Leerling: „Ik meester, maar het was ongeluk." Meester: „Per ongeluk, hoe dat zoo?' Leerling: „Ik wou in mijn vuistje lac maar ik liet per ongeluk mijn duim :o: toen hoorde u het." Ingezonden door Aagje van der Har Fantasie? Een ontdekkingsreiziger vertelt aan aidemlooze publiek zijn wederwaardigh« en avonturen. „Ik pakte een leeuw bij zijn muil, i een keer over den kop en Stem uit de zaal: „Rolde uit mijn bed Ingezonden door Corrie Griffioen. Hij kende ze wel! Onderwijzer: „Wel, Henri, hoe sta jij de Vaderlandsche geschiedenis? Ken ja de jaartallen? Henri: „De jaartallen ken ik alten maar ik weet niet wat er gebeurd is.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14