OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. ANEKDOTES. mee kunt doen. Je raadsel zal ik bij gele genheid wel eens plaatsen. Annie Abspoel. Je hebt de oplossingen niet allemaal goed, maar toch wel zooveel dat je naam bij de goede inzenders komt te staan Wat naar, hè, dat je kleine zusje nu al wee» in het ziekenhuis ligt, en dau je broer ook nog. Schrijf me de volgende week eens hoe ze het maken. David Brokaar. Wat een stoute poes is Bob. Zr heeft zeker straf gehad, dat heeft ze tenminste wel verdiend. Nu moet jij zeker één van jou katjes aan je buur vrouw afstaan Marie en Jacobus Favier. Zijn jullie van Leiden naar Rijnsburg geloopen 1 Dat is een heel eind, hoor. Het was met Hemel vaartsdag overal even druk. Is het kiekje mooi geworden, dat je vadjr genomen heeft Jan Wijnbeek. Zóó vaak heb je ook nog niet meegedaan, met de prijsraadsels. Als ik me niet vergis was dit de tweede keer. Er zijn wel kinderen die een jaar meedoen en dan pas een prijs winnen. Dus, jongen, jij hebt nog niets te klagen Fiet Pont. Je inzending kan ik niet gebruiken, want een paar weken terug heb »k dezelfde raadsels al van een ander ge kregen. Bertus Boom. Een clivia heb ik niet, maar wel een azalea. Die plant ken je na tuurlijk ook wel. Ze zijn beiden heel mooi. De hengelaar, die in jouw aquarium vischt, vangt die wel eens wat Nel. Rie en Tony Owel. Ja, meisjes, de vorige week had ik veel te schrijven, maar dat vind ik juist leuk. Er zijn mij nooit te veel brieven. Het is gezellig zooveel nicht jes en neefjes te hebben. Marietjf Blom. Als je nog naar de bloemenvelden wil, moet je niet lang meer wachten, want dan is alles uitgebloeid. Nu heb je weer alle raadsels goed opgelost, dus je naam staat bij do goede inzenders. I'loni en JanJSmits. Het boek, dat je nu gekregen hebt, is dus ook wel naar je zin. Als je het heelemaal uitgelezen hebt moet je mij eens vertellen waar het over gaat Heeft Jan ook al eens een prijs ge wonnen Hans Stiasny. Wat ga jij een verre reis maken, heelemaal naar Weenen. Hoe lang blijf je daar. en mag je zoo maar vrij van school Rie en Garda Lepelaar. Ik kan me heusch niet meer herinneren, wat voor op lossing jullie hadden, de vorigo week. Het juiste aantal had je zeker niet goed, an ders hadden jullie namen natuurlijk bij de goede inzenders gestaan. Jopie Christiaanse. - Wat een gezellig heid, hè Jopie om met je zusjes samen de bloemen te verzorgen. In mijn tuintje heb ik nog geen bloemen, maar ik heb er ook bijua niets anders dan rozen in, en daar is het nog te vroeg voor. Hendrik en Jacobus Overduin. Wat jammer voor jullie dat je het laatste raatk- sel den vorigen keer niet kon vinden. Nu is het beter gegaan, jongens, want jullie hebben alles goect Agatha Braat. Ik ben Donderdag, net als jij, gaan fietsen. Het weer was heerlijk, en ik heb dan ook ecu heelen tocht ge maakt. Schrijf je de volgende week eens weer een langer briefje 1 Stientje Christiaanse. De anecdotes van jou, kan ik vooreerst, nog niet plaat sen, omdat ze kort geleden nog in een hu raoristiscb blaadje gestaan hebben, en daardoor erg bekend zijn. Carel en Rinus Hansen. Wie van de broertjes is naar den dokter geweest, Carel of Rinus 1 Zorg maar dat je gauw beter wordt, het weer is nu veel te mooi orn op bed te liggen. Jo Nagtegaal. Gezellig, hè. Jo, zoo'n uitgaansdaeje. en vooral wanneer het weer zoo prachtig is Het „stormvogeltje" ken ik niet. Ia het mooi? Wim van Gijzen. De boeken, die uit geloofd woiden, zijn allemaal mooi. Wie weet- misschien wint je broertje een andere maal wel een prijs. Nu heb je no* vergeten to vertellen hoe je boek heet. Anje de Gelder. Als ik mocht kiezen zou ik goudvissehen nemen voor een aquari um, dat zijn de mooiste vischjes. Je hebt nog heel wat cadeautjes nagekregen. Ile'ndiika Ouwerkerk. Er zal toch wel iets aan je oplossingen gemankeerd hebben, anders stond je naam wel vermeld. Wan neer ga je naar Nunspeet? Mien vom Hole. Ik heb al eens eerder gezegd dat ik niet terug kan schrijven als het briefje zoo erg kort is. Je begrijpt toch wel, Mien, dat wanneer jij veel schrijft, ik er ook meer op antwoorden kan. Ik hoop voor jullie dat het lentefeest met Pinksteren door gaat. want het is niets prettig, als het tel kens uitgesteld wordt. Henk Boom. Leuk, als je in de krant je naam bij de winnaars ziet staan, en vooral wanneer je het heelemaal niet verwacht. Je bent nu zeker al druk aan het lezen, of heb je het boek al uit? Ali van den BeTg. Je bent het dus met de oplossing van het eerste prijsraadsel niet eens. Toch 19 het goed. Ik weet wel, Ali, dat je niet iedere week een langen brief kunt schrijven. Dat behoeft ook niet. Gerharda eti Christiaan Eggink. Wat keurig was het werk van Christiaan! Ik wil wel gelooven dat hij er lang mee bezig is geweest, maar hij heeft er ook eer van. Als hij het wat vaker doet. dan zal hij het wel vlugger leeren. Ken jij hot ook, Gerharda of mag je er niet aankomen? Sonna Frens. Zie zoo. nu weet ik dat je een meisje bent. Den vorigen keer wist ik niet of ik er een nichtje of neefje bijge- kregen had. Is Anlje Koets je pleegzusje? Adri en Tilly van Leeuwen. Jullie heb ben dus eigenlijk samen den prijs gewonnen. Maar Tillv mag zeker het eerst het boek lezen, is 't niet? Jan van Gijzen. Het boek is zeker ook een héél klein beetje van jou, nu >e het voor je broertje moest halen. Wim vertelt mij dat jij er jaloersch op bent, is dat waar? J. Griffioen. Je mag zelf weten wat je sturen wilt: e'en brief of een briefkaart. Vol gende week moet je me ook eens vertellen hoe je voornaam is. Naamlooze. Wie heeft nu weer verge ten den brief te ondertcekenen? De oplossin gen der raadsels waren goed. En er wordt in het briefje verteld dat hij of zij orgelles krijgt. Denk er toch om dat het niet weer gebeurt, want nu komt je naam niet in do krant, en het is je eigen schuld Vele groeien aan allemaal van: HIL BRALTEN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Gouda. 2. Eikel. 3. Paddestoel. L Mei, want die heeft maar drie letters. 5. Noot, tomaat, kers, pruim. 6'. Dc letter a. 7. Ze zijn beide moeilijk in le nemen. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Melta Kromhout, Anje de Gelder, Mien veen Hofe, Alio van der Berg, Andries Ser- dijn, Wijnand Serdijn, Jo Segaar, Cornells de Wit, Adriaan de Wit, Jacobus Grama, Hcr.drika Ouwerkerk, Rika Pauw, Trien Pauw, Rie Meijer, Eempien Wassenaar, Jan Wassenaar, Gerra Lekkerkerker, Maria van den Akker, Co Verhoeven, J. Griffioen, Jo- han Ouwersloot, Henk Boom, Agatha Braat, Willy de Nejjs, Henk de Roo, Sonna Frons, Antje Koets. Johan Mulder, Hendrik Mulder, Frederik Mulder, Jo Nagtegaal, Catharina v. Egmond, Jacobus Overduin, Htndrik Over duin, Hannie Mieloo, Annie van Heilsber gen, Marietje Sierag, Gouda la Lau, Geertje la Lau, Janni de Water, Carel Hansen, Rinus Hansen. Greta de Vries, Stientje Christi aanse, Jopie Christiaanse, Rie Lepelaar, Ger- da Lepelaar, Celia Murjzert, Machiel Groe- neveld. Piet Nieboer, Nico van Rjjoswou, Hans Stiasny, Annie Zaalberg, Bertus Boom, Leo Flipse, Neeltje Meuidrjk, Jannie Hagoort, Nel Hagoort, Annie Buis, Piet Kettenis, Le.r.riert Blauw, Frans Hemerik, Frar.cion Hemerik, Gieli van der Berg, man, Greta Demmenie, Ernst Opp Marcelis, Jan Wijnbeek, Marietje I Mmnema, Piet Pont, Neeltje van Olivier, Jannie Eeldert, Henk Sej rag, André Sierag, Margaretha cobus Favier, Marie Favier, Riek David Brokaar, Lenie van Wei Owel, Rieka Owel, Tony Chvel, spoel, Ploni Smits, Jan Smits, Jan Neeltje vom Hofe, Jootje de W harda Eggink, Christiaan Eggink Gijztm. Aagje van der Ham, An Jan van Ggzen, Mathilda van Leei na van Leeuwen, Henk den Hertt RAADSELS VOOR ALLEN 01 KIEZEN, DE GROOTERE DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door Wim van Wat is opzettelijk II. Ingezonden door Rika en Rie Mijn geheel ie een plaate in neemt men er één letter af, dan voorwerp, dat in ieder huis gebi DL Ingezonden door Coba en Arie Wat valt door het vensterglas te breken? IV. Ingezonden door Wim van Ik doe some dienst bij bouwe: Huiten maakt men zelfs van Wil men mij omgekeerd aanst Zie dan in een bakkerij. V Ingezonden door Jan van Zeg, eene kinderen, welke drac moesten twist gebracht? VI. Ingezonden door Bertus I Waarom is de maan van adel VII. Ingezonden door Jacobus t Wanneer is de molenaar zond den molen? Ingezonden door Jan van Verkeerd begrep Kapper tot jongen: ,,Zoo. ve een jongen van Jan do Witl" Jongen: „Nee, mijnheer, ik Wijkamp." Ingezonden door Carrie Gri Nou, nu en nau Zusje was met Vader aan werd er op attent gemaakt, da nou, inplaats van nu zei. Zusje niet meer te zeggen. Even later een heel smal paadje en toen Vader, mag ik vóór rijden' 't vreeselijk nu! Ingezonden door Riek de V erplaatsL Moeder: ,,Hoe komen je handt mijn jongen?" Jantje: „Ik heb mijn gezicht Moeder," o

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 18