TEEKENPLAATJE ^RESPONDENTS. ikj het verstandige aapje, dal bij phand in de klas zoo goed leert, lervacantie en geniet volop van ■cel. besteedt Jocko ze zóó, als liij vindt en is hij met zijn scho.m- iog geklauterd, even hoog als., an den toren, waarlegen hij nu grijnst. [mei heelt hij ergens in de wol- naakt en aan 'l puntje van zijn hij twee voorwerpen vastgebon- jn een luchtballon, die hem na- lolpen heeft gemakkelijker te :en lantaarntje, waarvan hij het :'l aangestoken, want hij is van n) s het al lang donker is, van zijn vf&ts neer te dalen. ;t het een grappig gezicht zijn in de lucht voor de menschen i, die beneden op de aarde zijnl n het aardige plaatje eens netjes 1 len kleuren. De grooleren onder jullie zullen het wel op ruitjes-papier kunnen naleekenen. De kleineren trekken het op dun, doorzichtig papier over en laten daarbij' de ruitjes weg. Staat de tcekening goed op het papier, dan gaan we haar kleuren. Vak, waarin Vroolijk Pinksteren staat licht blauw. Vak daaronder licht rose. Lucht lichtgeel Haantje op den toren rood. Torenspits blauw. Jocko: muts rood, jas groen, broek blauw, gezicht, ooren, handen en staart bruin. Luchtballon lila. Lantaarntje groen. Kaarsje rood. C. E. d. L. H. ttcrende weer op Hemelvaarts dag heeft geweldig veel men- buiten gelokt, en ook mijn raad- en neefjes blijken er ruim van er^d te hebben. Hoeveel verhalen heb over lange wandelingen en tstochten naar de bollenvelden, too geweldig druk was... heusch niet meer! Maar in ieder geval er vele tientallen I En de kin- den vorigen keer een prijs heb oen, weten haast niet waar zij over moeten juichenom hun bij ieder in den smaak is ge- over de prachtige bloemenvel- 1 die mooie wisselende kleuren, oegen doet het mij daarbij dat tie meesten nog tijd hebben ge- de raadsels op te lossen en mij briefje te schrijven. Ik kan voorstellen dat zulks met het wel eens wat moeite kost! Bo lt er weer eenige nieuwe nichtjes bijgekomen. Het zijn: iets, J. Griffioen, Jacobus Sleg- tenhorst, Johan Ouwersloot, Henk de l-oo en Rie Meijer. Mettci Kromhout. Nu heb je weer alle oplossingen goed. Jammer, hè, dat je ze de vorige week verkeerd had, maar prijs raadsels zijn ook moeilijker dan de ge wone wekelijksche opgaven. Jo Segaar. Ik heb al eens vaker ge zegd dat ik niet alle inzendingen tegelijk kan plaatsen. Die van jou krijgt heusch wel een beurt. Je moet nog een klein beetje geduld hebben. Wat zul je geleerd worden als je naar de nieuwe school gaat! Jan en Eempien Wassenaar. Met He melvaartsdag ben ik naai de bollenvelden geweest, en ik was toeD ook in Noordwij- kerhout. Ik heb jullie echter niet kunnen vinden. Bij het Rechthuis" heb ik thee gedronken en daar toen gevraagd naar den Leeweg, maar daar konden ze me niet ver tellen waar die was. Het speet mij erg, want ik was anders vast bij jullie gekomen. Willy de Ne ijs. Het is aardig van je, dat jij je prïfs wel aan een ander gegund had, omdat jij al eens eerder een prijs ge wonnen hebt. Zeg, Willy, heb je niet een vriendinnetje dat ook geregeld meedoet, en nog nooit iets gewonnen heeft Misschien kun je die dan blij maken. Catharina van Egmond. Het weer is nu schitterend voor lange wandelingen. Jij zult er nu ook wel van profiteeren. Overal waar je komt, zie je bloemen en boomen in bloei. Het is een prachtig gezicht. We zullen hopen dat het weer zich nu een tijdje goed houdt, dan kunnen we nog heel wat genieten. Annie vaü Hensbergen. Jij hebt liet met Hemelvaartsdag wel naar je zin ge had. En nu heb je nog een gezellige Pink steren in het vooruitzicht. Gaat Tilly btf jou op school Greta de Vrie6. Het spijt me dat ik niet gezien heb hoe hoog jij gesprongen hebt, toen je zag dat je een prijs had. Is het de eerste keer dat je zoo gelukkig bent, Greta Ik geloof best dat jullie erg moe waren na de wandeling, maar als je nu flink geloopen had, in plaats van te slen teren zooals jullie gedaan hebben, dan was je zeker niet half zoo moe geweest. Celia Muijzert. Ik vind het goed dat jij je briefje met potlood schrijft, maar pro beer dan een volgenden keer eens het wat netter te doen. Sommige woorden kan ik haast niet lezen Je hebt zeker een klein potloodje gehad, want anders schrijf je we! netjes. Het kan vreemd gaan, hè Celia de één krijgt vrij vlug achter elkaar drie prijzen, en een ander moet er soms zoo lang op wachten. Annie Zaalberg. Heb jij in je eigen tuintje ook tulpen, Annie 1 Wat heb jij een groote wandeling gemaakt. Toen je weer thuis was. was je zeker wel erg moet, hè Nrel Hagoort. Het was werkelijk een kort briefje, met heel weinig nieuws, dat ik van jou gekregen heb. Een anderen keer schrijf je maar eens wat meer. Frans en Francien Ilemerik. Wel be dankt vooj je goede wensche-n. Nee, met Pinksteren ga ik niet de stad uit, maar een paar weken later. Dat vertel ik jullie dan nog wel Veel plezier in Scheveningen, hoor Betsy Marcelis. Natuurlijk mag jij ook raadsels inzenden, sluit ze de volgende week maar bij je briefje in. Vertel me eens waai de zevcnboschjes zijn; daar heb ik nog nooit van gehoord. Celia en Nico Kret. Wat leuk dat Celia een hondje gekregen heeft voor haar ver jaardag. Wat voor naam heb je het diertje gegeven 1 Jannie Keldert. Zoo heel lang duurt liet nooit voor er weer prijsraadsels zijn. Die week of zes, die er tusschen zijn, gaan vlug genoeg voorbij En als je dan de op lossingen goed hebt. heb je ook evenveel kans op een prijs als de anderen. Henk Seiin. Te inzending zal ik wel eens gebruiken Het is zeker wel goed, hè, als ik het tweede raadsel wat verander N eelt je van Breda. Je hebt me wer kelijk wat nieuws verteld. Hoe bevalt het je nu weer op school 1 Het zal niet vaak gebeuren dat je eerst een tijdje thuis bent, en dan de mededeeling krijgt, dat je weer terug moet komen, omdat je nog te jong bent. Het is mij ook nooit overkomen dat ik twee jaar in dezelfde klas moest zitten. Ziïn wij tegelijk jarig, Neeltje? Leni van Weeren. Heb je het boek nu al uitgelezen Dat is vlue Ik ken het ook nog van vroeger. Als Mi entje wat ouder is, gaat ze zeker ook met ons mee doen. Riek de Graaff. Ben jij zelf ook wel eens op Marken geweest. Riek 1 De klee derdracht is daar erg mooi. Maar toch zou het vreemd zijn als wij dat goed moesten dragen. Het is erg zwaar en warm, en dat zijn wij lieelemaal niet meer gewoon. De penhouder heb jij zeker van je broe ge kregen. Jootje de Wekker. Je vader heeft ge lijk dat hij met jullie naar buiten gaat. In de stad is het altijd stoffig, en daarom is het buiten ook veel gezonder. Gaat je moe der ook wel eens mee, of kan ze dat niet Neeltje vom Hofe. Als jij het kinder- kiantje van de vorige week naleest, dan heb je een antwoord op je vraag. Jan Nico Gelok. Wat ben jij een tijd ziek geweest. Ik ben blij dat je nu heele- maal weei beter bent, en weer geregeld

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 17